't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDDEP EN TEXEL. Zaterdag 8 Juli 1898. 21ste Jaargang. KALENDEB DER WEEK. HIEUW STIJDIE O EN. „DE ERFGENAME VAN WINDECK." Proaramma van het 9e Zomer-Concert, Heldersche Kermis II. ffo. 2128. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn. 36. Opkomst der Zon 3 n. 51 m. Onderg. 8 u. 19 m. JULI (Hooimaand, 31 dagen). Zondag 9 Maandag 10 Dinsdag 11 Woensdag 12 Donderdag 13 Nieuwe Maan. Vrijdag 14 Zaterdag 15 HELDER, 7 Juli 1893. By Kon. besluit is aan den heer P. Groen, consulair agent Tan Rusland te Helder, Tergunning Terleend tot het aan nemen der Tersierselen Tan ridder 3e kl. der orde Tan St. Anna Tan Rusland. Wegens de Tele klachten Tan de commandanten der defensieschepen OTer de geringe ruimte Tan het logies Toor sche pelingen aan boord hunner onderhebbeude bodems, zullen de beiuanningslijsten wor den herzien. Ter herinnering aan den slag Tan Simonoseki zal de gep. Tice-admiraal De Casembroot op 11 Juli, den waren gedenk dag, in het hótel Paulez te 's GraTenhage, den gewezen état-major en den chef der machine-kamer Tan de Medusa, den heer Philipse om zich heen aan den disch Ter eenigen. Men schrijft aan de Telegraaf." Nu in den laatsten tyd stemmen Tan dankbaarheid Toor de dapperheid der >Medusac zich doen hooren, kunnen wij niet nalaten op een punt te wijzen, waarin de regeering., tot heden nalatig is gebleTen. Wordt ter herinnering aan elke expeditie een kruis geslagen, Toor die in de wateren ▼an Japan is zulks het geTal niet geweest. En toch was deze expeditie een der roem rijkste, welke onze marine ia het laatst dezer eeuw kan aantoonen. Menigeeu heeft deze handel wijze beTreemd. EToe aangenaam zou het dien oud-strijders niet zijn, wanneer hun 11 Juli a.s. een dergelijk eereteeken zou worden uitgereikt 1 Een eere-teeken, gegoten uit het geschut, door henzelven op den vijand buit gemaakt. De nieuwe belastingen Naar men Terzekert, Talt de opbrengst dor Vermogensbelasting zeer mede. De beschrij ving is nog niet geheel gereed, en reeds moet men tot een cijfer zyn gekomen, ver boven de raming, welke de minister Pierson er (in 't publiek) van maakte. De meening van hen, die betoogden, dat de minister wel ongeveer het dubbele had kunnen ramen, zou zegt men, vrijwel bevestigd worden. De ramiug is f8.700.000, en men zegt dat men nu al over de 12 millioen is. O. a. verbaalt men, dat te Amsterdam iemand sul worden aangeslagen Toor een be lasting van f95.000 'sjaars en eea ander al daar f45.000 'sjaars als rond cyfer heeft aan geboden. Als de Vermogensbelasting dus waarschijn lijk een 6 millioen'sjaars meer zal opbrengen, dan de minister zeide te berekenen, en het zelfde verschijnsel doet zich, zooals te Ter- wachten is, ook bjj de Bedrijfsbelasting voor, dan vertrouwen wy dat de Kamer onmiddel lijk zal eiscben, dut het overschot worde aan gewend tot verlaging der Personeels belasting, die lil/s millioen opbrengt en die men dan wel op Yj zou kunnen brengen. Dat moet een stellige eiscb worden. Want anders gaan de millioenen weer in den zinkput der militaire uitgaven. En dat mag niet. («Haagsche Ct.") Uit een door de politie ingesteld onder zoek naar het ongeluk met de jongens, die Zondagnamiddag omstreeks half zes ure iu de Trekvliet in Den Haag roeiden en van wie er twee verdronken, is gebleken, dat de roeiers, bevreesd voor aanvaring mot een groenteschuit, welke uit Veur herwaarts was gekomen, naar een zijde van het bootje overhelden, waardoor een over boord viel. De tweede, die zijn broe der wilde grypen, geraakte mede in het water. De groenteschuit voer door naar het haven kantoor. Volgens de verklaring van verschillende ooggetuigen aan den waterkant, had de be stuurder van de scbnit, zonder gevaar voor eigen leven den vaarboom naar de in het water spartelende jongelingen kunnen uitste ken. Zelfs moet een der omstanders den schip per hebben toegeroepen zyn vaarstok aan de drenkelingen toe te steken, waarop de be stuurder van de schnit al doorvarende, zelfs brutaal antwoord moet hebben gegeveD. Ook een ander persoon heeft verklaard, dat de groentenkoopman ruimschoots gelegenheid had zonder eigen levensgevaar een poging tot redding te doen. Naar aanleiding van een en ander heeft de politie tegen den nalatigen schuitenvoerder uit Veur proces-verbaal opgemaakt op grond van artikel 450 van het wetboek van strafrecht, luidende «Hy die, getuige van het oogenblikkelyk levensgevaar waarin een ander verkeert, na laat dezen die hulp te verleenen of te ver schaffen die hy hem, zonder gevaar voor zich zeiven of anderen redelijkerwijs te kunnen duchten, verleenen of verschaffen kan, wordt, indien de dood van den hulpbehoevende volgt, gestraft mot hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden." Dinsdagnacht ten 2 ure had ten huize van den heer Henry Tindal, Sarphatikade te Amsterdam, een ernstige gasontploffing plaats. De huisbewaarder nam in het sousterrein een sterke gaslucht waar en zonder eenige voorzorgen begaf hij zich met zijne vrouw met een lichtje in de bergplaats van den gasmeter. Onmiddellijk daarop had de ont ploffing plaats. Natuurlijk dat de verwoes ting in het sousterrein het grootst is, de zoldering werd stuk geslagen en de vloer van de bovengelegen vestibule iets opge licht. Dat de ontploffing vrij krachtig was, bewijst de omstandigheid dat een gesloten deur op de derde verdieping met geweld opensprong en dat de lantaarn van het trappenhuis werd vernield. Brand had niet plaats. De huisbewaarder en zyn vrouw werden beiden zeer ernstig gewond. De Wed. De Kraker, die wegens moord op haar echtgenoot werd veroor deeld en te Gorinchem gevangen zat, is, naar de »Middelb. Ct.« meldt, in haar geestvermogens gekrenkt en naar een ge neeskundig gesticht ter verpleging opge zonden. De onbezoldigde Rijksveldwachter te Berlicum, Grim, die beschuldigd werd on geveer negen maanden geleden den wild- strooper K. aldaar een schot te hebben toegebracht, waardoor deze een onbedui dende wonde in het been ontving, is door de Rechtbank tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Grim beweerde, dat het schot bij ongeluk uit zyn revolver en onder de worsteling met K., wiens geweer hij wilde bemachtigen, afging. Daar de verwonding echter in de knit was aangebracht, nam noch het O. M., noch de Rechtbank deze bewering aan, al werd die in een vorige zitting ook door getuigen a décharge als waarschynlyk voorgesteld. Voor eenige dagen is in de Water graafsmeer een éYajarig kind, Wilhelmina Maria Barneveld genaamd, dat voor het ouderlyk tnr.s zat te spelen, door een bedelares, die later gebleken is Paulina Johanna Maria Mirani te heeten en 22 jaren oud te zyn, tot haar gelokt, door het vooruitzicht koekjes te koopen, doch met het doel het kind te dwingen voor haar te bedelen. Dit laatste geschiedde dan ook in het Hortus-plantsoen, waar het kind 22 centen ophaalde. Na vele onder zoekingen werd ontdekt, dat de bedelares en het kind in een slaapstede den nacht doorgebracht hadden in de St. Nicolaas- straat te Amsterdam. In het plantsoen op het Rembrandspleiu aldaar, werden zy ten slotte gevonden. De Dinsdag gehouden herstemming van een lid voor de Tweede Kamer te Beverwijk, had tot uitslag, dat gekozen is de heer mr. Borret (kath.), met 1359 stem men. De heer Van Loenen Martinet (lib.) verkreeg 1277 stemmen. Van de 2675 stemmen die werden uitgebracht, waren 40 van onwaarde. Kenmerkend voor den voedernood, die ook in sommige streken der Rijnpro vincie heerscht, is de omstandigheid, dat vele vereenigingen hare gewone zomerfees ten uitstellen en dat op andere plaatsen dit jaar zelfs geen kermis zal worden ge houden. Men is blijkbaar zeer onder den indruk van de slechte vooruitzichten voor den aanstaanden winter. Oók worden hier en daar boetprocessiën gehouden, ten einde eene gewenschte weersverandering te ver kregen. Te Parys hebben Zaterdag een aantal studenten en leerlingen dor School vau Schoone Kunsten hunne ontevredenheid betoond over ecu door de R^htbank tegen sommigen hun- ncr gewezen vonnis (wegens zedeloos geoor deelde voorstellingen op het, onlangs door hen gegeven bal, gezegd des quat'ze arts.) Aan die ontevredenheid gaven ze lucht door voor het huis van don senator Béranger (de ontwerper dor wet, krachtens welke het von- qjs geveld is en dio de vorvolgiug bewerkt heeft) te gaan schreeuwen en door het houden van optochten. Toen men daarby echter vau geen uit scheiden schéén te weten, kwam de politie tusschenbeide en wel zoo krachtig, dat onder scheidene personen werden gewond, een zoo ernstig, dat hij sedert is overleden. Dat heeft de woede ten toppunt doen sty- gen. Het comité, dat zich belast heeft met de zorg voor de begrafenis van den overledene, maakte een verklaring openbaar, waarin ge zegd werd, dat niet voor de orde kan worden ingestaan, zoolang de heer Lozé niet als pre fect van politie werd ontslagen. Toen dit na- tuurlyk niet geschiedde, liep men te hoop voor de prefectuur van politie, waar alle glazen werden ingeworpen en de groote poort uit hare hengsels werd gelicht. Niet minder dan driehonderd agenten voer den hierop een charge uit en verspreidden de manifestanten, terwijl de bereden Republi- keinscho garde de straten afzette, om verdore samenscholingen to voorkomen. Alstoen zetten de studenten op den boule vard Saint Michel hunne rumoerige betuogin- gen voort, hunne woede koelend aan kiosken en straatlantaarns, die vernield werden. Toen ze de Seinebmg echter weer over wilden, werd hun dit belet. BEWERKT DOOR AM O. (36 «Is u wel zeker, mijnheer, dat wy het oor spronkelijke stuk in handen hebben «Geheel zeker. Niet alleen de omstandighe den, waaronder het in ons bezit kwam, maar ook het getuigenis van den schrijver Knablein spreek er voorhy herkent in dit document het echte testament, dat de baron hem over handigde om in het valsche goed het hand schrift van den graaf te kunnen nabootsen. Hy hield het echte stuk toen zelf, maar zooals ge weet, heeft de baron het hem later ont rukt.* En gelooft u op grond van dit testamant «De erfgename haar aanspraken kan laten gelden, zoodra bewezen wordt, dat uw pleeg zuster Eefje de dochter van graaf Czerny is. De omstandigheden, waaronder uw moeder negentien jaar geleden het kind ontving, de aanteekeningen van den graaf en de beken tenissen van zijn vroegeren kamerdienaar la ten byna geen twijfel meer over. Maar het blyft de vraag of de feiten, die wy kennen, ook de rechtbank tot onze overtuiging zullen brengen. Misschien brengt een gelukkig toe val u op het spoor van nog meer bewyzen.* Laten wy hopen,* sprak Karei. Hy stond op én nam afscheid van zyn chef. TWEE-EN-TWINGSTE HOOFDSTUK. Op het oogenblik, dat Karei Nisser met zijn chef in gesprek was, stond Bruno von Thurn- fels op het punt aan zyn oom een geheim mede te deelen, dat hy tot heden zorgvuldig verborgen had gehouden. Op het gewone uur had Bruno den vorigen avond zich opweg begeven, om Eefje een be zoek te brongen. Zij was echter niet thuis en haar moeder had hem niet binnen laten ko- mem. De dienstmeid zeide hem dat Eefje was uitgegaan en dat haar moeder ongesteld was. Dit had hem ongerust gemaakt. Dat Eefje nit was op het uur, dat hy gewoolyk kwam, viel nog meer in het oog, daar zij volstrekt geen boodschap voor hem had achtergelaten. Hy had een duister vermoeden van wat er ge beurd was en hy had besloten aan zyn tegen woordige onzekere verhouding tot haar een eind te maken. Na het diner dronken oom en neef koffie in den salon, waar een vroolyk haardvuur knet terde. Voor den ouden graaf was dit sche meruur na hot diner eigenlyke het aangenaam ste uur van den geheelen dag, want hy praatte dan gezellig met den jonkman, dien hij als zijn eigen zoon liefhad. «Oom,* begon de jonge graaf, «ik ben van plan u dezen avond uw vaderlijken zegen te vragen.* «Myn v&derlyken zegen? Wat voer je in het schild, myn jongen «Niets minder dan dat ik over eenige mi nuten wil heengaan om een vrouw te nemen. Het is onjuist, dat ook in het Paleis van Justitie ruiten werden ingeworpen de schade echter aan de' politie-prefectuur is aanzienlijk. In den laten avoud hadden op de place Saint Michel nog botsingen met agenten plaats, waar- by deze het zwaar te verantwoorden hadden. Eenigen werden door de studenten ontwapend, andere ernstig gekwetst, Om twaalf uur was het nog niet uit. Op den boulevard St. Michel tot den boulevard St. Gurmain lagen toen alle lantaarns tegen den grond, zoodal er volkomen duisternis heerschte. Van de vernielde kiosken stookte men midden op de brug een groot vuur. In middels bleven de agenten voortdurend, tot laat in den nacht, charges uitvoeren, waarby aan weêrszijden personen gekwetst werden, van do agenten niet minder dan acht. In de Kamer over de oorzaak der troebelen geïnterpelleerd, heeft de Minister-Prosident Dupny een onderzoek beloofd en bestraffing dor verantwoordelijke beambten, wanneer deze schuldig blyken aan machtsovertreding. Parijs, 4 Juli. De gebeurtenissen van Zater dag hebben een steeds grooteren omvang ge kregen. Op den linkeroever kan men zich thans denken in een belegerde stad Langs den bou levard St.-Michel en op vele plaatsen langs den boulevard St.-Germuin is alles gesloten. Van de kiosken der couranten-verkoopsters, vau de advertentiekolommen boven de water plaatsen zijn de glazen ingegooid de ijzeren roosters om de boomen zijn weggerukt en lig gen op straatby het standbeeld van de Broca voor de Ecole de mddicine was een omnibus omgeworpen en men was bezig er een vuur tje in te stoken, toen de cavalerie de menigte verstrooide. Het geheele Quartier Latin is als gecerneerd. Op dezo hoogte zyn alle huizen gesloten. In de genoemde koffiehuizen brandt geen licht. Kiosken en plantsoenroosters liggen over de straat verspreidde meeste gaslantaarns heb ben geen glazen meer en verlichten met haar flikkerend licht de straat. Toen de tournures overal in de mode kwamen, zoo verhaalt «der Geacbafts- freund", lieten de modehandelaars te Mel- bourne groote partyen van dat kleeding- stnk uit Parijs komen. Die culs de Paris kostten hun namelijk, ondanks de invoer rechten, nog goedkooper dan de inlandsche, en daarby waren da dames ook veel meer op de echt Parijsche gesteld. Daar gingen plotseling de tournures uit de mode. De leveranciers bleven met groote partyen zitten. Hadden zy ten minste de invoer rechten maar terug, maar die werden al leen terugbetaald als het belaste artikel weer uitgevoerd werd. Om nu die gelden terug te krijgen, hadden de handelaren een lumineusen inval. Zij laadden al hunne tournures op een schip en lieten dat er mee uitvaren, met bevel, zoodra het vaartuig in volle zee was, de geheele lading overboord te werpen. Over de dieven en zakkenrollers op de tentoonstelling te Chicago, die al da delijk bij de opening van zich lieten hoo ren, wordt druk geklaagd. De couranten van Chicago, zoo meldt een vertoonde brief van daar, geven da gelijks lange lijsten van vermiste horloges, portemonnaies, broches, armbanden, por tefeuilles met waarde, enz. De «pickpoc- kets* bewegen zich doorgaans by de trei nen, die de bezoekers van de tentoonstel ling naar de stad voeren. Daar heerscht in den regel groote drukte en woelig ge drang. Ook de briefschrijver werd daar bestolen. Hy verloor een medaillon, waar aan hij zeer gehecht was. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 3 tot en met 5 Juli 1898. ONDERTROUWD: Q GETROUWDj Ueene" BEVALLEN: G. Roos—Wolvendyk, d. N. LandmanMoeijes, z. F. FuldnerLeen, d. A. BoondermakerBuis, z. J. L. Muller Romyn, d. OVERLEDEN: Sara la Roy, 2 dagen. Wilhelmina M. A. Pomper, 11 maanden. Zwaantje Bolk, 8 maanden. J. C. Reus Kuypers, 64 jaar. Burgerlijke stand, gemeente Texel. Geene. van 28 Juni 4 Juli. ONDERTROUWD GETROUWD: GEBORENJohan Jacob, zoon van Joban Dirk Roeper en Grietje Boon. Frouwtje, doch ter van Thomas Thomassen enTryutju Arkema. Kasse, zoon van Hendrik Beumkes on Klaasje Zegel. OVERLEDEN: Martje Kuiper, 82 jaren, goh. met Jacob Remmers. Frans Koebolt, 81 jaren, weduwnaar van Maartje Mantjes. op ZONDAG 9 JULI 1898, 's middags 21/* uur. 1. Marche «Indiënne sur le Tour du Monde*, E. Desbillemoint. 2. «Feest-Ouvertnre*, Al- bert Lortzing. 3. «Marche funêbre d'une Marionette", Ch. Gounod. 4. Grande fantaisie de '1 opéra: «Carmen," Géorges Bizet. PAUZE. 5. Ouverture«Piqué Dame,* Franz von Suppé. 6. «Eine Musikalische Revue," F. Frenkler. 7. «Zigeunerstiindchen,* W. Nebl. a. Serenade tzigane. b. Valse. Ditmaal wordt onze kermis begunstigd door prachtig weer, iets dat lang niet altyd gebeurrt en daarom wol gewaardeerd mag worden. De lust om uit te gaan vermeerderde dan ook steeds, al schoen die Maandagavond nog niet groot. De beide schouwburgen mogen zich steeds in meerderen toeloop verheugen, waarop zeker de keus der tooneelstukken grooten in vloed heeft. Door 't Holl. Tooneelgezelschap, dir. A. van Lier, werd achtereenvolgens na Maandagavond opgevoerd «Herman de Ruijter of 't slot Loe- venstein 1870.* «Het Mannetje uit de Maan* (herhaling) en «De Gebochelde.* In ieder dier stukken ontvingen de hoofdvortooners her haalde applaus. In de Groote Schouwburg, dir. W. Hart, voerde men achtereenvolgens ten tooneele de drama's «Genoveva,* //Paltsgravin van Trier,* «De Bedelares,* en «Mardock de Dierentem mer van Louisiana.c Bij de opvoering hadden de acteurs veel succes en werd er vaak een daverend applaus vernomen. Als altyd heeft Spriet meermalen zooveel toeloop, dat er plaats tekort komt. In Tivoli stroomt 't eiken avond vol. De hr. Stroober weet den smaak van het publiek tegemoet te komen en voor attractie te zorgen Behalve hetgeen we reeds vroeger bespraken, behooren wo nog te vermelden de muzikale voordrachten der dames Gizella en Loona, de eone als uitstekend violiste, en beiden als duettisten op viool en hobo. By de uitvoering van laatstgenoemden heerscht iu de zaal de diepste stilte on na afloop klinkt een luid ap plaus. Woensdagavond werd de violiste een bouquet aangeboden. De duetton van den heer Soesman en mej. Rosalina zyn veelal nieuw en hebben succes, in 't bijzondor «Schoon Italio." De liederen door mej. Slouderof voorgedragen in costuum fin der siècle brengen 't gewenschte effect teweeg. Op de bovenzaal van fGrand Café Cen tral is dikwijls geen plaats te krijgen, en «Is het werkelyk waar Reeds laag heb ik gemeend, dat je hartsgeheimen had. Je hebt reeds gezinspeeld op je uitverkorene, die je by het gaan naar de opera door een toeval leerde kennen. Voor den dag ermee, myn jongen Waar moet ik je aanstaande vrouw zoekon Hoe heet zij? Wanneer breng je ze hier om ook mijn vaderijken zegen te ontvangen «Bedaard wat, oomU vraagt te veel op eens. Eerst moet ik zeggen, dat zij niet van adel is." Een donkere schaduw vloog over het vroo- lyke gelaat van den ouden man. «Hm,* zeide hij, «ik kan niet zeggen, dat die inleiding me bevalt. Ik ben tamelijk wel vrjj van de voor- oordeelen van onzen stand, maar bij het slui ten van huwelijken, huldig ik toch gaarne den ouden Btelregel: valk bij valk en uil by uil. Je moet wel bedenken, Bruno, dat je behoort tot een der voornaamste familiën des landen wanneer je een eervolle loopbaan in 's lands dienst «Neem me niet kwalijk, oom, dat ik u in do rede val, maar ik denk aan geen loopbaan in 's lands dienstdio heeft niets aanlokke lijks voor mij. Ik heb smaak in den land bouw, het leven van landheer lacht me toe. Een landheer kan van zyn vrye uren den tijd afnemen om zich aan wetenschappelijke zaken te wijden hy leeft in den schoot zijner familie zoo gelukkig, dat hij niet met een staatsman of hoveling zou willen ruilen. Zou ik gezantschaps-attaché in Petersburg of Ma drid moeten worden en gescheiden van u le ven Of zou ik in een ministerie myn leven slijten Neen, oom, daar is geen lucht waar ik vry kan ademen. Ik stel mij de toekomst dan ook geheel anders voorWij hebben ons op het land teruggetrokken en wonen op den Rozenburg, u op de bovenverdieping, ik met myn gezin beneden. Ik bemoei mij met den landbouw en ga ter jachtdat houdt den geest frisch en het lichaam gezond. Kom ik thuis dan vindt ik daar allen, die ik liefhebmijn goeden oom, een jonge lieve vrouw, die mij innig liefheeft en spoedig misschien ook kleine kinderen, dio aan de knie van vader en groot vader spelen. Zeg nu eens is dat geen aanlok kelijker leventje dan wat de zoogenaamde groote wereld aanbiedt?" «Hm,* zei de oude graaf peinzend, «watje daar zoo voorstelt is heel mooi, en als ik al- leoD aan myzelven dacht maar wat ben je aan je familie verplicht De naam dien je draagt, legt je verplichtingen op «Neem me niet kwalyk, dat ik u in de reden val oom,de naam, dien ik draag, legt my de verplichting opten allen tyde als man van eer te handelen, en aan die verplichting zal ik altijd voldoen. Overigens ken ik geen plichten tegenover myn familie dan myn kin derlijke plichten tegenover u, oom, omdat u als een tweeden vader voor mij gezorgd heeft." De onde graaf dmkte Bruno de hand. «Als u zegt, dat van dit huwelyk niets kan komen, dan zal ik my naar uw wil schikken, oom. Maar het is best mogelijk, dat na my niemand zou zijn om de rechten en plichten van onze familio te erven." «Dus je zou dan ongetrouwd willen blyven Heb je het meisje dan zoo lief?" «Ja, oom. Tusschen al het gewoel en ge wroet in de hoofdstad heb ik een stukje poëzie gevonden. In de avonturen van Munchhausen komt een jager voor, die verbaasd staat by het zien van een wonderschoone bloem, die uit de verrotte binnenholte van een boom ont spruit. Iets dergelyks is mij overkomen. Ik heb mijzelven in de laatste dagen herhaalde malen afgevraagd, hoe het mogelijk is, dat zoo reino onschuld ongerept kan blijven te midden van de onreinheid, die aan het leven der groote steden verbonden schjjnt te zijn.* «Je bent verliefd, mijn jongen. Je oogen zyn verblind en je verstand spreekt minder dan je hart.* «Hoor eens, oom I Ik ben niet meer in den leeftijd, dat het verstand zwygt als het hart gesproken heeft. U vergist u, als u denkt, dat ik mij heb laten meeslepen, door den indruk van het oogenblik. Het toeval heeft my met haar doen samentreffen op dien avond, dat ik in de opera de vrouw zou zien, die u voor mij bestemd had. En juist daar zag ik eerst recht hoe schoon zy is.« «Nu, dat heb ik dan goed beschikt," merkte de oude graaf op. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1