Advertentiën. BEVALLEN M. J. Winter—de Goeij, d. E. M. van Esde Vries, d. N. Kooger Baas, d. L. BruinSchieke, d. J. E. Steeher Kramer, d. L. JanzenZander, z. J. E. DekkerLangeree, d. OVERLEDENA. J. Bommels, 79 j. G. Groot, gehuwd met M. de Boer, 44 j. 1 le- venl. aangegeven. Marine en Leger. Blijkens 'bij het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. fregat „Tromp," onder bevel van den kapitein ter zee H. G. Hildebrandt, den 16en dezer te Bahia (Brazilië) aangekomen, Aan boord was alles wel. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Burgemeester den Tex,* van Amsterdam, vertr. 13 Juli van Genua. Hot stoomschip «Prinses Marie," naar Am sterdam, arr. 13 Juli te Genua. Het stoomschip «Prinses Amalia", vertrok 15 Juli van Amsterdam. Het stoomschip «Prins Hendrik,naar Am sterdam, vertrok 15 Juli van Padang. Hot stoomschip «Soenda", van Amsterdam, pass. 14 Juli Ouessant. Het stoomschip ^Prinses Wilhelmina« naar Amsterdam, passeerde 16 Juli Perim. Hot stoomschip „Ardjoeno,* van Rotterdam, arr. 17 Juli te Batavia. Marktberichten. Alkmaar, 15 Juli. Aangevoerd 9 paarden £80 a 240, 6 koéien f 120 a 160, 12 nucht. kalveron f 4 a 8, Ezel f 28 ma[ schapen f 10 a 14, 34 lammeren f 4 a f 8, 34 magere varkens f 14 a 17, 173 biggen f 6 a 10,50, 5 bokken en geiten f 3 a f 7, 2 kleine bokjes f 0,50 a 0,80. Boter p. P., f 0,626 a 0,72®, kipeieren f 3 a 3,75 eenden dito f -,per 100. Hoorn, 15 Juli. Aangevoerd tarwe £5,75 a 8. Gerst f 4,25 a 5, Haver f 4,50 a f 5. witte erwten f 10,50 a 12, groene f 10 a 12, grauwe f 15 a 18, vale f 10,50 a 14, bruine boonen f6 a 11, karweizaad f 17,50 a 18, mosterd f 29 a,8 paarden f75 a 150, koeien f a 90 schapen f 10 a 20, lammeren f 0 a 0, 3 kalveren f5 a 12, 16 varkens f6 a 12, - zeugen f' a 40 biggen f 12 a 24, kipeieren f 3,25, 1650 kop boter f 0,60 a 0,626 per kop. Visscherijberichten. Nieuwcdiep, 15 Juli. Aangebracht door Texelaars 20 roggen p. st. 80 cent. 100 korders met 5 tot 50 tongen p. et. 45 a 50 cent, 5 tot 20 kleine tongen p. at. 20 a 25 cent, 25 tar- botleu p. at. f 4 a 8, 1 tol 5 mand kleine schol p. m. f 0,80 u 2, 1 tot 3 mand schar p. in. f 2,50 a 3, 1 tot 10 roggen p. et. 80 cent. 17 Juli. 1 kotter H. D. 283, schipper Soholder, met 60 tongen, kleine tongen, tarbotten, schol, schar en roggen, besomming f 85. 18 Juli, v.m. S u. Niets binnen. 342"° Staats-Loterij. lste klasse. Trekking van 17 Juli. No. 6584 f 2000. Nos. 10834 cn 14761 elk f 1500. Nos. 1447, 14058 en 17367 elk f 1000. Nos. 4702 en 9547 elk f 400. No. 18295 f 200. Nos. 2779, 6765, 6878, 8327, 9883 en 15472 elk f 100. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingaweg. Datum der ter Tijdat. iLlaat. post-bezorg. buaLah Postic p. zeepost via Amsterdam. 28 Juli. p. zeepost via Rotterdam 21 p. Hoilandsche mail via Genua 25 p. HoU. mail via Marseille 18 p. Fraueche mail via Marseille 21 p. Engelache mail via briudisi 28 p. Duitsche mail via Napels 81 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 9 Augs. p. mail over EngelandI 31 Juli. p. mail via St. Nazaire. 7 Augs. Naar Curagao, Bonaire en Aruba, St. Eustatius en Saba p. zcepoat via Amsterdam. p. mail via Southampton 9 Augs. I eiken Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. 7.15 'tav. 7.15 'sav. 12,30'snam. 18.30 'snain. 7.15's av. 8.45'smor. 8.45's mor. I 7.15'sav. 7.15'sav I 7.15 's av_ St Martin! 7.15 's av. 12.30 's nam. POLITIE. GEVONDEN VOORWEUPEN. Adres Bureau 11 winkelhaak, 1 pa- rapluie, 1 medaillon (vermoedelijk koper). Adres Bureau II1 marinierspet 580. Ingezonden. Ter aansporing. In den drogen tijd, dien we nu achter den rug hebben, trof mij herhaaldelijk het volgende voorval. Dagelijks passeerde mij meer dan eenmaal een waterkar, door een paar jongelingen voort geduwd en voortgetrokken. Deze kar werd begeleid door een man, die op krukken voort strompelde, doch begaafd was met een stem, uitmuntend geschikt om don verkoop der kost bare koopwaar aan te kondigen, 'k Vermoed, dat do beide jongens over geen voldoend stem orgaan konden beschikken de gebrekkige man liet met luider stemme langs straat en gracht hot«haal water, duinwater I« weerklinken. Zie, dacht ik dan by 't passeeren van d equipage, de mau die daar zoo leunende op zyn stokken langs den weg gaat, kan niet werken toch doet hy op deze wijze nog ijverig zijn best om rneê het brood te verdienen. 't Voorbeeld, dat de gebrekkige ons gaf, verdient m. i. openbare vermelding, 't Kan wellicht nut doen, om anderen gebrekkigen en hen die flink van lyf en leden zijn aan te sporen tot vlyt, tot werkzaamheid. ffIk kan niets doen", is gemakkelijk gezegdbeter is het, ook in de moeielykflte gevallen, zich aan den eervollen stryd om het bestaan niet te onttrekken. K. VERBETERING. In eiken stand, in eiken kring Streev' men vrij naar verbetering, Met kalmte en overleg. Geen oproerkreet, geen dolle daad Bereidt iets goeds. Men hoor naar raad, En volg' den goeden weg Geweerd zij elk, die tweedracht sticht, Wijl hij daarmee niets goeds verricht, Maar slechts verdeeldheid brouwt. Wie handelt zonder menschcnmin, Diens arbeid geeft niet veel gewin, Wanneer men 't goed beschouwt. Veel is er om ons wat niet deugt Veel wat wel smart, maar nooit verheugt En luid verbeet'ring vraagt. Staan wij eendrachtig zy aan zij, Van hartstocht en vooroordeel vry, Steeds helpend waar men klaagt! Geen beterschap door 't zwaard gezocht De zegen waar' te duur gekocht. Werk met zachtmoedigheid, Doch ernstig voor des naasten heil Men hebbe er eigen rust voor veil, Doch strevc met beleid. Verbeetren wy ons zeiven 't eerst Die loer beoefne men om 't zeerst Elk doe dat in zyn kring Dan werkt men vroom en vroed en vrij, Ook mee tot heil der maatschappij, Steed3 tot verbetering. Vervolg der Berichten. Tot heden middag half vier ure waren aan het eerste stembureau ingeleverd 343. aan het tweede 283 stemmen. Heden heeft alhier de verkiezing van zes leden voor den gemeenteraad plaats Zooals bekend is, geschiedt de opne ming der stemmen morgenochtend 9 uren, in de bouwzaal aan de Kerkgracht. Door de Handels-Vereeniging Voor uitte Amsterdam, is aan mejuffrouw L B. Buhse, alhier, het diploma toegekend voor het praktisch boekhouden. Bij Kon, besluit is aan den Gou ver neur-Generaal van Ned. Indië, inr. C. Pijnacker Hordijk, eervol ontslag verleend, en benoemd tot Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië jhr. C. H. A. Van der oud vice-president van den Raad van NtJ.- Indië. Bij de overgangs-examens aan de Militaire Academie te Breda zijn o. a. overgegaan van het 2de naar het 3de stu diejaar de cadetten J. Kloosterhuis (artil lerie hier te lande) en J. H. C. Vastenou (infanterie Oost-Indië). Tot bij-woning van en tot deelneming aan de vuuroefeningen met het vesting- geschut alhier, is gisterenmiddag uit 'e Gra- venhage alhier aangekomen de 2de comp. van het 4de reg. vest.-art., onder bevel van den kapt. J. J. A. F. Kannemans. Des namiddags kwam met hetzelfde doel uit Willemstad alhier aan de 4de comp. van genoemd regiment, onder commando van den kapitein G. M. J. Turk. Benoemd tot leeraar in de Hoogd. taal aan de H. Burgerschool met 3 jar. cursus te Rotterdam, de heer J. W. Kui per, te Haarlem, vroeger alhier. De beraadslagingen over de wetsont werpen tot uitoefening van het kiesrecht zullen op Dinsdag 25 dezer in de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanvangen. Reeds zyn onderscheidene leden als sprekers ingeschreven. Uit Atjeh schrijft men aan de J.-B. dat de dood van stuurman Prins en de verwonding van lnit. ter zee Fock en van twee minderen, toen zij den 2den Juni in een sloep van de «Lombok'' een schijf gingen plaatsen, bewerkt is door een en kelen Atjeher. In verband met de reorganisatie van het politie-personeel op 's Rijkswerven zal het aantal portiers op 's Rijkswerf te Am sterdam met 1 Augustus met 7 man wor den uitgebreid en de marinierswacht ver vallen. De bank van leeniug te Utrecht. Door het ergerlijk geval hetwelk bij boveu- genoemdo inrichting heeft plaats gehad, werd menigeen getroffen. Er zijn er, die, door den nood god wongen, panden ter beleening brach ten, waarvan het verlies voor hen niet te herstellen is. Van zoo iemand ontvingon wij mededeeling, terwyl hij tegelijk onze hulp in roept, om zoo te trachten zyn pand, een familiestuk, terug' te krijgen. Het is een gouden horloge met massief gouden ketting. Het horloge is gemakkelijk te herkennen aan een glad kringetje op de buitenzyde, wauriu de letters P. v. O., (Prins van Oranje) dui delijk zichtbaar zijo. Die bet thans in bezit heeft, wordt beleefd verzocht zich bekend te maken by de boekhandelaren Berkhout Co. te Helder. De waarde, waarvoor deze eige naar werd, zal bij teruggave vau het stuk geheel worden vergoed. Wij wenschen zeer ter wille van den man, die in het hopelooze geval verkeordo, om dergelijk kleinood te moeten beleonen, dat hij geholpen wordt. Aan uitgevers van andere bladen doen wij het vriendelijk verzoek, zoo welwillend te zijn dit bericht over te nemen, en ons een nummer van het blad, waarin het voorkomt, te zenden. Het vergaan van de «Houthandel Bnwalda." Omtrent deze ramp, waaromtrent voor eenige weken door Reuter een kort bericht werd geseind, bevat de »Soer. Ct." thans de vol- gsnde bijzonderheden Den Men Mei vertrok het stoomschip .Hout handel Buwalda" (in ballast) van Batavia naar Koetei en den 21en lag het in de Koeteirivier veilig aan den wal gemeerd en nam to Batoe Pinggal, het kolen-depöi van de Oost-Borneo- kolcn-Maatschappij 80 ton kolen iu, voor eigen gebruik. Hierna stoomde het schip naar het groote kolenetablissement Perdjiwa, gelegen tegenover Tengaran (de residentie van Koetei's sultan), teneinde daar oen lading kolen in te nemen, bestemd voor Java. Men was juist ter besterader plaatse aangekomen, het anker was in 10 vaam water gevallen en men was bezig het schip te verhalen naar de ligplaats aan den kolensteiger. 't Was een half uur ongeveer na den middag, cn alleen de kleine donkey- machiue behoefde verder in werking te blijven dus alleen do donkey-ketel had stoom op. Juist was het stokers-personeel, voor zoover niet meer noodig, sedert een kwartier naar boven gegaan om to gaan schaften. Plotseling hoort en voelt men aan boord een vreeselijken slag en schok, blykbaar een ontploffing. Alles vult zich met stoom, de schoorsteen cn het dek boven de machinekamer worden over boord geslagen, en een heel deel van de bakboordszij van het schip slaat tevens weg. In minder dan geen tyd begon het schip reeds te zinken, «head-foremost." Ieder was natuurlijk, zoo snel het ging, naar boven ge komen. Machinekamer, ketelruim, etc. waren één tooneel van verwoesting en dus moest dhkr wel een gedeelte van het personeel den dood hebben gevonden. De eerste machinist, G. (Europeaan), de mandoor en een paar inlandsche stokers of trammers krabbelden nog fftant bien que mal' naar boven, elkander steunend en helpend, onkenbaar van de brandwonden. De tweede machinist M., (Europeaan), twee stokers en een trammer (inlanders) worden vermist, en zijn denkelijk met den ketel mee do lucht inge gaan. De eerste machinist overleed den vol genden dag. De mandoor werd gered. Het schip was reeds s/i uur na de ramp gezonken, vruchteloos had men nog getracht den ontredderden romp aan wal tc halen; de stroom was te machtigalleen het achtereind van het schip bleef nog een poos boven water, zoódat men des namiddags nog wat van den inventaris heeft kunnen redden. Te 7 uur zonk ook het achterschip geheel en al in de diepte weg. De slachtoffers zyn derhalve twee Euro- peesche machinisten de heuren G. en M. (de eerste overleed den dag na het ongeval, en is niet meer zooveel bij kennis geweest om een verklaring te kunnen gevende ander is in de lucht gevlogen blijkbaar), benevens twee inl. stokers en een trammer. De gezagvoerder van het stoomschip, Duinker, dc stuurman Pe- trowsky on 24 inlandsche schepelingen, zynde de rest der equipage van het schip, werden 5 Juni per 88. ,/Swaerdecroon" van Banjermasin te Soerabaja aangebracht. De arme kerels ver loren natuurlyk alles bij de ramp. De 70-jarige J. v. L., te Gemert (N. Br.) is op treurige wijze verongelukt. Hij sprong 's avonds uit de nog in gang zynde tram, met het gevolg, dat hij viel en onder de wagens terecht kwam. De beide beenen werden verbrijzeld en eenige uren later is hij overleden. Een uur van onbedachtzaamheid kan maken dat men jaren schreit Te Winschoten kwam een jongeling be schonken thuis. Zijn moeder schijnt hem daarom een beetje onderhanden genomen te hebben, wat den heethoofd zoo driftig deed worden, dat hij een potje van de tafel greep en dit de vrouw tegen het hoofd gooide. Spoedig daarop moest de dokter gehaald worden, maar zyn hulp mocht niet baten. De arme vrouw is reeds overleden. Christiania, 7 Juli. Kapt. Kaspersen, gezagvoerder van het brikschip »Hilda,« van Tonsberg, rapporteert uit Archangel van 21 Juni, dat het hem na veel moeite gelukte door het ijs te komen, doch dat twaalf schepen in de Witte Zee in het ijs beklemd zaten. Onder deze was het bark schip »Emanuel,« van Lillesand, en de schoener «Fortuna,* van Porsgrund. Het ys vormde een ondoordringbare massa van vier mijlen, van kaap Zweetneus tot on geveer vijf mylen van Cross eiland. De »Hilda< verloor een anker en 90 vadem ketting. Toen kapt. Kaspersen het laatst de schepen zag, waren zij allen in het ijs beklemd dicht bij kaap Orlov. In de Vereenigde Staten is een proef genomen met nikkel-stalen pautserplaten. De proefnemingen hebben uitstekende re sultaten opgeleverd. Twee platen een van 9 Eng. duim en een van 17 Eng. duim dikte werden onderzocht. Het bleek, dat ze in het geheel geen barsten vertoonden. De laatste berichten over den oogst in Italië luiden gunstig. Mais en olijven staan uitstekend, ook de wijngaarden be loven een goede opbrengst. De vruchten en het veevoeder hebben niet veel gele den, de tarweoogst is hier en daar reeds binnen. In enkele districten is echter we der gebrek aan regen. In Duitschland ziet het er vrij wat slech ter uit. Steeds hooger en hooger stijgt daar de noodde weinige regen, die voor eenige dagen gevallen is, is by lang niet toereikend om de vooruitzichten van den oogst ook maar een weinig te verbeteren. Uit Silezië wordt gemeld, dat de droogte niet alleen bijna onherstelbare schade be rokkend heeft aan den landbouw, ook de scheepvaart lijdt daaronder. De stand van het water in de rivieren is zoo laag, dat d» vaart gestremd is en nog slechts op enkele plaatsen' met groote moeite volgehouden kan worden. Londen, 17 Juli. Het Bremer stoom schip Red Sea,waarop 800 landverhui zers, meerendeels Russische Joden, is te New-York als smet vry toegelaten, maar alle passagiers zyn, als ontbloot van mid delen van bestaan, aangehouden, zullende de overheid na onderzoek beslissen, hoevele er op kosten der stoomvaartmaatschappij moeten teruggaan. Middelerwijl moet zij 10,000 d. storten tot dekking van boeten en kosten. Een dochter van den Amerikaanschen millionair Yanderbilt is verloofd met een officier van het Italiaansche leger, prins Seipio Borghese De jonge dame krijgt een huwelijksgift van f 40,000.000 mede. Malta, 17 Juli. Over kapitein Bourke de andere geredde officieren van de Victoria werd hedenmorgen aan boord van het oorlogsschip «Hibernia* de krijgs raad geopend, onder voorzitterschap van admiraal Culme Seymour. In den omtrek van Firminy (Loire) zijn vier meisjes, tusschen 15 en 23 jaren oud, bij het baden in het riviertje Gan- pille verdronken. Hare familie, die, toen zij niet thuis kwamen, aan het zoeken ging, vond hare kleederen aan den kant van het water, en een soldaat, die daar te water ging, dook de arme meisjes een voor een op uit een diepen kuil in de stroombedding. Geen ramp, die niet voor iemand nuttig is. Dat geldt thans voor de Fransche wijnboeren. De heete en tevens droge zomer heeft voor hen gedaan, wat jaren lange stryd niet kon verrichten. De ge vreesde «phylloxera" is uit tal van wijn gaarden verdwenen de zieke planten zyn als herboren en beloven een rijken oogst. De aardappelen daarentegen vertoonen in vele deelen van Frankrijk weder de ziekte waarvan in vele jaren niet gehoord was. Te Hamburg is men op de werf van de heeren Yon Blohm en Bosz begonnen met de «verlenging* van de stoomboot »Sach8en,€ van den Norddeutschen Lloyd. Het schip werd middendoor gezaagd, het 2000 ton zware voorstuk werd met hy draulische machines zoo ver vooruitge trokken, dat de »Saehsen« na afloop van het werk 144voet lang zal zijn, d. i. 51 voet langer dan ze was. De laadruimte wordt daardoor 2000 kub. voeten grooter. Een gebonw van de tentoonstelling te Chicago is Maandagmiddag door brand vernield. Met een verbazende snelheid gre pen de vlammen om zich heen, zoodat de talrijke menigte op de uitgangen toestorm- de. Een toren, waarop zich een groot aan tal spuitgasten bevond, is ingestort, zoo dat een dertigtal menschen gedood en een gewond is. Vijf spuitgasten, die het waagden naar beneden te springen, waren onmiddellijk dood. De Hoilandsche artikelen, die in dit gebouw waren, zijn verbrand. Omtrent den brand wordt nog het vol gende gemeld: Aan den koepel van het houten gebouw was een omgang30 voet daarboven sloe gen de vlammen plotseling uit. Ongeveer 40 brandweermannen klommen op den omgang en zouden juist de straalpijp op het vuur richten, toen het vuur, dat zich binnen in den toren een weg gebaand had, aan alle zijden onder den omgang uit barstte. Een kreet vau afgrijzen steeg op uit de 20,000 toeschouwers. Vijf der man nen lieten zich langs touwen naar bene den glijden voor hun kameraden echter de touwen konden grijpen, waren deze reeds verbrand. De toeschouwers waren stom en bewegingloos van schrik. Een der brandweermannen sprong van den om gang af een hoogte van 200 voet en viel te pletter op het dak van een 80 voet lager gebouw. Vier anderen, die zijn voorbeeld volgden, ondergingen hetzelfde lot. De koepel stortte in en de overige mannen verdwenen in de brandende massa. Enkelen waren nog gered door de krach tige pogingen hunner onversaagde makkers, die ladders tegen het brandende gebouw plaatsen en, zonder op de vlammen acht te geven, deze bestegen. De vlammen von den overmaat van voedsel in de groote hoeveelheden ammoniak en lijnolie, die in het gebouw geborgen waren. Uit dé puinhoopen van het eutrepót op de wereldtentoonstelling te Chicago zijn reeds 15 lijken, waarvan 11 van brand weermannen, opgedolven. Men vreest er nog meer te zullen vinden. De tentoonstelling den volgenden dag slecht bezocht, ten van de paniek, die door den brand werd veroorzaakt. Duizenden toch waren getuigen van het vreeselijk schouwspel, toen de brandweermannen van den bran denden koepel in de vuurzee stortten. Indien er netten waren geweest, had men de mannen waarschijnlijk daarin kunnen opvangen, maar thans was er niets te doen om hen te redden. Tal van toeschouwers vielen flauw van angst en honderden wier pen zich op de knieën en baden om hulp. De brand ontstond waarschijnlijk door een ontploffing van ammoniac. Heden, 18 Juli, herdenkt onze m geliefde Moeder, Mejuffr. M OLRE, H geliefde Echtgenoote van J. KOE VOET, haar 79en verjaardag. Helder, 18 Juli 1893. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den 21 en JULI hopen onze geliefde Ouders: FRANS BUIS Pz. en HARTJE BRUIN, hunne 40-Jarige Echtvererni- ging te herdenken. Helder, Juli 1893. Namens hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen D. KOOPMAN—Bms. J. KOOPMAN. C. BUIS. M. BUIS—de Ruijter. I Den 21 en JULI hopen onze g geliefde Grootouders: FRANS BUIS Pz. en MIRTJE BRUIN, hunne 40-Jarige Echtver- eeniging te herdenken. Helder, Juli 1893. Namens hunne geliefde g Kleinkindereu FRANS PI ETER KOOPMAN. JANTJE KOOPMAN. Den 21en JULI hopen oi geliefde Ouders: JAN BUIS Pz. en MAARTJE BRUIN, hunne 40-JARIGE ECHTVER- EENIGING te herdenken. Amsterdam, Juli 1893. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ondertrouwd JAN OTTO en CHRIST1NE A. BLOM. Krimpen a/d IJsel, 13 Juli 1893. Bevallen van een Zoon C. MANHEIM—VAN DAM. Helder, 14 Juli 1893. Heden werden wij verblijd door de ge boorte van onzen Zoon MATTHIJS LOUIS. L. RUMPFF. E. RUMPFF— Oudenburg. Helder, 16 Juli 1893. Bevallen van een Zoon M. L. MüLLER, geb. REITH. Helder, 15 Juli 1893. Bevallen van een Dochter C. A. KURTZ, geb. JONKER. Helder, 15 Juli 1893. Heden overleed aan een sleepende ziekte, onze Zoon JAN SCHAGEN. Die den overledene gekend hebben, kunnen den omvang van het gemis gevoelen. Helder, 16 Juli 1893. Mede namens Broeders, Zusters en Behuwdbroeders, P. SCHAGEN en Echtgenoote. Heden overleed onze jongste lie veling ANNA, in den leeftijd van vijf maanden. Helder, 15 Juli 1893. A. VAN PELT. J. VAN PELT- Van Rigteren. Hedenmorgen werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van onze eenigste lieveling Tennachirm Alida Gezlna, in den leeftijd van 5 maanden. Nieuwediep, 17 Juli 1893. G. SPRINGEN en Echtgenoote. Heden overleed, na een kortston dig lijden, zacht en kalm, myne ge liefde Echtgenoote en der Kinderen zorgvolle Moeder en Behuwdmoeder, Mejuffrouw Adriana Jacoba Antheunissen, in den ouderdom van 55 jaar. Helder, 15 Juli 1893. P. H. BOS. J. P. BOS. J. BOSDekker. H. A. BOS. J. C. BOS. E. J. BOS. P. H. BOS. A. J. BOS. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2