Zanpereeniging „Zingt ilen Heere". Ad ve r te n tien. KENNISGEVING. Uitgeloot No. 6. Leening 1802. Park TIVOLI, Helder. Woensdag 2 Augustus 1893, CONCERT, GBOOT BAL. Men vraaït een De kapt. J. A. Lobman, commandant van de pant8erfort-compagnie alhier, is benoemd tot lid der Commissie voor het afnemen van het eind examen aan den Artillerie-cursus te Delft. Twee compaguiëu van het 4de regiment ves ting-artillerie ééue uit 's Qravenhage en ééne uit Hellevoeisluis zijn gisteren per spoortrein alhier aangekomen, om aan de vuuroefeningen met het vestinggesehnt deeltenemen. De minister van Marine heeft bepaaldte re kenen van 1 Aug. a. s. wordt de gep. luit. ter zee 1ste kl. L. F. H. Tuckermann, directeur der werkplaatsen van en magazijnmeester bij 's Rijks algemeen betonningsmugazijn te Enkkuizen, op zijn verzoek, wegens gezondheidsredenen, als zoodanig eervol ontslagen, en wordt tijdelijk met genoemde functie belast de tijdelijk gep. 1ste luit. der ma riniers W. G. Vennekool. Met 6 Aug. a. s.1. de luits. ter zee lste kl. J. A. Kloek en C. van Rijn en de luit. ter zee 8de kl. M. C. van Hall, op pensioen gesteld, on der toekenning a. van een pensioen, aan de twee eerstgenoemden onderscheidenlijk van f 1336 en f 880 's jaars; b. aan laatstgenoemde van een tijdelijk pensioen van f 450 's Jjaars, voor vijf jarenen eene verhooging, ingevolge de wet van 1 Aprii 1876, onderscheidenlijk van f 885, f536 en f 300 's jaars2. bevorderdtot luit. ter zee lste kl., de luits. ter zee 2de kl. J. B. A. Jonck- heer en J. A. A. C. Ridder van Rappard, en tot id. 2de kl., de adelborsten lste kl. C. T. Stef- felaar, W. van Braam en W. Moens. Met ingang van 1 Aug. a. s.1. aan den luit. ter zee lste kl. L. E. van Diggelen, op zijn ver zoek, vergunning verleend tot het waarnemen van eene particuliere betrekking voor den tijd van één jaar, onder stilstand van non-activiteits tractement en zouder opklimming iu de ranglijst; 8. bevor derd tot lnit. ter zee lste kl., de luit. ter zee 9de kl. H. C. A. Schlüter; 3. met wijziging van het kon. besluit van 24 Mei 11., bepaald dat het aan den luit. ter zee 2de kl. R. F. van Brakel Schimmel verleende verlof onder stilstand van non-activiteits-tractement en zonder opklimming in de ranglijst, zal zijn geëindigd. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 2 Aug. a. s. benoemd tot adelborst lste kl. bij de zee macht, de adelborsten 2de kl., lste afd., bij het Kon. Instituut voor de Marine alhierE. P, Westerveld, J. J. M. Baart, M. C. Koning, K. Zeeven, J. H. Tours, F. A. Smit Kleine, A. W. Boeke, T. K. J. Heringa, A. Waller, C. Aron- stein, C. J. P. Zaalberg, L. J. Quant, R. T. Muschart, P. A. Arriëns, J. Arendsen de Wolff, G. L. Heeris, P. A. van Rees, A. D. Muller, P. H. Gallé, C. van Manen en F. B. Klaver weiden. Stoumvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelmina,» naar Amsterdam, arriv. 28 Juli te Genua. Het stoomschip //Prinses Amalia," van Am sterdam, vertrok 27 Juli van Genua. Het stoomschip »Soenda,« van Amsterdam, ari. 31 Juli te Djeddah. Het stoomschip »Drente« van Rotterdam, vertrok 28 Juli van Colombo. Het stoomschip »Conrad," naar Amsterdam, vertrok 29 Juli van Pudang. Het stoomschip Prinses Sophie* van Am sterdam, arr 30 Juli te Southampton. Het stoomschip »Salak", naar Rotterdam, arr. 31 Juli te Marseille. Het stoomschip Prins Hendrik", naar Am sterdam. pass. 28 Juli Perim. liet stoomschip »Zuid-Holland« arr. 29 Juli te Rotterdam. Marktberichten. Alkmaar, 29 Juli. Aangevoerd 4 paarden f 90 a 200, 14 koeien f 70 a 200, 14 nucht. kalveren f 4 a 10, Ezel f 32 magere schapen f 10 a 18, 68 lammeren f 4 a f 9, 51 magere varkens f 14 a 17, 215 biggen f7 a 10,50, 2 bokken en geiten f 3 a f 6, 0 kleine bokjes f' -,a -,Boter p. P. f 0,60 a 0,70, kipeieren f 3 a 3,50 eenden dito f -,per 100. Hoorn, 29 Juli. Aangevoerd tarwe f 6 a 7, Gerst f 5 a 5,50, Haver f 4,75 a f 5,50, witte erwten f9 a 10, groene f8 a 12, grauwe f 14 a 17, vale f 11 a 12, bruine boonen f9,50 a 10, karweizaad f 20,a mosterd f 16,50 a 17, 20 paarden f75 a 140, koeien f a 28 schapen f 10 a 22, lammeren f 0 a 0, 3 kalveren f8 a 15.. 20 varkens f 11 a 24, 3 zeugen f20 a 55, 50 biggen t 5 a 8, kipeioren f 3,1800 kop boter f 0,G0 a 0,625 per kop. Visscherijberichten. Nietuvediep, 29 Juli. Aangebrncht door 120 korders 10 tot 60 tongeu p. st. 40 a 60 cent. 5 tot 15 kleine tongen p. st. 25 cent, 10 tarbotten p. st. f 6 a 8, 2 tot 8 mand kleiue schol p. m. f 1 a 1.50. 1 tot 3 mand schar p. m. f 8, 2 tot 10 roggen p. st. 85 cent. 81 Juli. Niets binnen. 1 Aagnstus, v.m, 8 uur. Eenige schuiten binnen, 1 niets afgeslagen. 342"10 Staats-Loterij. 2e Klasse. le Lyst. No. 20916 f5000. No. 155 en 6191 f 1500. No. 17320 f 1000. No. 13046 en 18910 elk f 400. No. 16368 en 18973 elk f 200. Nos. 4552, 5526, 10357, 11911, 13255, 16139 en 20085 elk i 100. POLITIE. gevonden voorwerpen. Adres Bureau Raadhuis 1 gouden oor belletje (blauw), 1 dames-handschoen. Bureau 11 bewijs van koop met recht van wederinkoop tot 30 Juli 1893, van een paar schoenen, 1 mes, 1 zuiger van een pomp. Correspondentie. Een oud-onderofficier vestigt de aandacht zijner voormalige collega's op het tot stand brengen in onderscheidene garnizoensplaatsen van afdeelingen van den Militairen Bond Voor Koningin en Vaderland.» Hy wyst er op, dat er to Hellevoetjsluis eene afdeeling is opgericht, onder presidium van den thans tijdelijk alhier vertoe vonden kapitein der ar tillerie Van der Vourdat dit goede voor beeld gevolgd wordt te Naarden, Hoorn en Breda, en dat het stichten cener plaatselijke af-iecliiig z. i. yok hier j*1Ip allo aanbeveling verdient. Ingezonden. Helder, 31 Juli 1893. Geachte Redacteur Sta my s. v. p. een plaatsje af in uw veel gelezen blad, indien u niet alleen my, maar ook een groot deel der inwoners onzer ge meente, hoofdzakelijk die van den Kanaalweg, Loods- en Kerkgracht, aan u wilt verplichten. De stank, welke het Heldersche kanaal in de laatste dagen weer verspreidt, is verschrik kelijk wanneer zul daar eens verbetering in gebracht worden In de voorvertrekken der woningen van bovengenoemde wijken is het heden dan ook meer dan erg gesteld, het is daarin niet uit te houden. Ik sprak daareven personen, welke zich totaal onlekker gevoelden na een paar dagen in die walmen geleefd te hebben. Het kan en mag niet langer zoo blijven, het zou, dunkt my, onverantwoordelijk ziju, dien toestand langer zoo te houden. Niet alleen bij het kanaal, ook boven de rioolgaten in som mige straten heerscht een verpestende stank in de nabijheid van sommigen is men baDg adem te balen. Deze klachten zijn misschien nommer 1000 en nog wat, doch al is het ook maar een droppel water in de zee, het doet er niet toe, er kan niet genoeg over geklaagd worden, het is te erg, langer alles zoo bij het oude to la ten; de gevolgen kunnen niet langer uitbly ven. Het was niet slecht geweest dat Kiesver- eenigingen van hunne Candidaten by de laat ste stemming gevergd haddenbelofte van krachtige pogingen te zulleu aanwenden ver anderingen aan te brengen in den toestand van het Heldersche kanaal. Met de opname van bovenstaande klachten, zal u ten zeerste verplichten. Uw trouwe aboué, K. G. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzending» weg. Datum der ter post-bezorg. Tijdit. d.laat. buil. ah Poatk p. zeepost via Amsterdam. 111 en 25 Aug. p. zeepost via Rotterdam I 4 en 18 p. Hollandsche mail via Geuna j 8 en 22 p. Holl. mail via Marseille 15 p. Fransche mail via Marseille i 4 en 18 p. Engelsche mail via Brindiai 11 en 25 p. Dnitsche mail via Napels 28 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via AmsterdamI 9 cn 30 p. mail over Engeland14 en 28 p. mail via St. Nazaire. 7 Naar Cura5ao, Bonaire en Aruba, St. Martin. St. Eustatius en Saba 7.15 'sav. 7.15 'sav. 12,30'snam. 12.30 'snam. 7.15's av. 8.45's mor. 8.45'smor. Aags.| 7.15'sav 7.15 'sav 7.15 's av p zeepost via Amsterdam, p. mail via Southampton 9 en 30 Auga. eiken Dinsdag, Donderdag m Zaterdag. 7.15 'sav. 12.80 '8 nam Aan onze geëerbiedigde Koningin- Regentes op 2 Augustus 1893. Weldoenster van het volk, Aan U zooveel verschuldigd, Dat dankbaar op deez' dag U hartelijk begroet. U, edele Koningin, Door duizenden gehuldigd, Ruischt thans van noord tot zuid Een heilgroet te gemoet. Een moeder van nw volk Toont Gij gestaag te wezen, Vandaar dat menig hart In stilte Uw lof verkondt; Op uw geboortedag Wordt luide Uw naam geprezen, En klinken overal De beste wenschcn rond. God spare U, Koningin, Nog lang het dierbaar leven Er klopt geen Hollandsch hart Of dankbaar leeft Ge er in, En in dat harte staat Dan deze beé geschreven Spaar, God, de goede Moeder onzer Koningin Vervolg der Berichten. Vrydag 11. is een der in aanbouw zijnde Marine-loodskotters van de scheepstimmerwerf »De Lastdrager»alhier, te water gelaten. Een dergelyke gebeurtenis is voor den bouw meester cn werklieden van groot gewicht. Voor dat de klink, het laatste steunsel, is weggeslagen, heerscht er bij allen, die er by tegenwoordig zyn, grootc ernst, omdat, hoe zorgvuldig alles ook was voorbereid om het afloopen te doen slagen, het toch kan gebeuren dat het vaartuig in zyn gkng naar het water wordt tegengehouden. Zulk een voorval is een groote teleurstel ling maar zet zich dadelijk het schip in be weging, dan is er opgewektheid en een luid hoerah doet zich booren. En de bouwmeester? deze acht zyn werk dan voor het eerst be kroond Het was voor den heer E. J. Bok een groote voldoening, dat dit eerste vaartuig, onder zyn directie gebouwd, zoo goed is af- geloopen. Een groote menigte woonde het schouwspel by. Jl. Vrydagavond werd in het lokaal Tivoli alhier, ouder presidium van den heer G. E. Bron, een vergadering gehouden door het departement Helder der Maatschappy »Tot Nut van 't Algemeen". Door den afgevaar digde naar de algemeene vergadering der Maatschappy, den 24 Mei 11. te Amsterdam gehouden, werd verslag uitgebracht van die byeenkomst. Vervolgens werd besprokon een voorstel, door het departement Appingadam gedaan, en dat by de eerstvolgende algemeene wetsherziening in behandeling zal komen de vergadering wenschte zich daarover alsnog niet uit te sprekeD. Bedoeld voorstel bevat de bepaling, dat uit de reglementen verdwyne de belemmerende steeds voor te schrijven voor waarde, dat door de Maatschappij ,subsidiën orden verleend in ééns en voor ééns.» Na onderzoek door eene commissie, werd de rekening en verantwoording des penningmees- sters goedgebeurd en vastgesteld. Jaarver slagen werden nitgebracht vanwege de B sturen der Gymnastiek- en der Industrieschool. Als lid van 't Bestuur van 'laatstgenoemde instel ling werd herkozen de heer C. J. Verhey. Een belangrijke discussie ontspon zich ver volgens, naar aanleiding van het door direc teuren der spaarbank ingezonden concept reglement voor die inrichting, nadat als di recteuren der spaarbank waren herbenoemd de heeren W. Bakker Hz. en F. de Vries. O,) voorstel van een der leden werd besloten, het ontwerp-reglement in behandeling te ne men, met het uitzicht, dat de sinds lang han gende quaestie tusschen het Departement en de Directie der Spaarbank tot een goed eiude zal worden gebracht. Met de beraadslaging over dat ontwerp kwam men in deze verga dering ongeveer halverwege het vergevorderd uur deed deze werkzaamheid staken. In de byeenkomst, in deze week te houden, zal de behandeling worden voortgezet en ten eiude gebracht. De eene cursus eindigt ongeveer op 't zelfde tijdstip, waarop een andere begint. Jl. Vrydag nam de ditmaal viermaandelijk- sche cursus een einde van den op 1 April 11. met de opening der inrichting aangevangen cursus der Zeevaartkundige School alhier. Naar wy vernemen, vond de Commissie van Toezicht by de sluiting der lessen vdór den aanvang der zomer-vacantio alle reden om hare tovredenheid te betuigen over de door do leerlingen gemaakte vorderingen. M deze goede uitslag, waarvan naar we vertrou wen, te gelegener tyd wel officiëele vermelding zal geschieden, in ruime mate bydragen, om het aantal leerlingen te doen toenemen, om den bloei dezer nnttige instelling te bevorderen. Hedenavond zal in liet schoolgebouw in de Vlamingstraat alhier de cursus 1893/94 aan vangen van de alhier sedert ecnigo jaren be staande Herhalingsschool, 't Is te verwachten, dat ook nu van het onderwys aan deze school, ovenals tot nog toe, door jongelieden, die de lagere school reeds doorloopen hebben, een druk gebruik gemaakt zal worden. Het ge meentebestuur, dat, lattende op bet voorschrift vervat in art. 17 der Onderwys-wet, deze hoogst nuttige inrichting in leven liep, be hoeft zich, met het oog op de verkregen resul taten, do gelden, aan de instandhouding dezer school besteed, niet te beklagen. Jl. Zondag maakte de leden van de Zing- vereenigiug Harmonie» alhier, onder leïdin van huo Directeur, den heer Kuijk, een uitstapje naar Schoorldam, Sclioorl, Bergen, Alkmaar en terug. Alhoewel in de beginne het weder minder gunstig was, verminderde de opgeruimde stemming geenszins, daar er zich onder hen eenige heeren muzikanten bevonden, zoodat de reis naar Schoorldam met muziek en zang geschiedde. Na aldaar eenige oogenblikken vertoefd te hebben, werd de reis tc voet ver volgd naar Schoorl, alwaar ruimschoots gele genheid was tot ontspanning. Daarna ging men, nadat de regen had opgehouden, weder onder muziek naar Bergenook hier ver maakte men zich uitstekend. Vervolgens ging men per tram naar Alkmaar, alwaar men eveneens geruimen tyd vertoefde en de stad doorwandelde naar de Bierkade en te ruim 8 uur in opgeruimde stemming de terugreis aan vaardde, onder luide toejuichingen van vele nieuwsgierigen. Op elk dorp werden eenige zangnummers gegeven. Het voorloopig Bestuur der Floralia- Vereeniging alhier stelt zich voor, in het begin van September in het lokaal Tivoli een bloemententoonstelling te houden en daaraan volksfeesten te verbinden. Deze laatste zullen bestaan in matinees, een concert en vuurwerk. De mededeeling bier van moge velen ter aansporing zyn, om zich alsnog te doen inschrijven als leden der Vereeniging, waartoe de gelegenheid alsnog tot het einde dezer maand (Au gustus) openstaat. De ledenlijst zal daar na worden gesloten, zoodat zy, die de bloe mententoonstelling en de daaraan verbon den feestelijkheden wenschen bij te wonen, en verzuimd hebben, zich als leden aan te melden, niet kunnen profiteer en van de voordeelen, die aan de leden worden toe gekend. De inteekenlijst circuleert en ligt verder in 't lokaal Tivoli ter inzage. Zondag jl. kwam de stoomboot Mi nister Fockc van Harlingen, met een 60- tal passagiers die een zeetochtje naar hier maakten. In »Tillenhof" had Zondag jl. een wedstryd plaats in het stormleer en zak- loopen, die veel belangstelling wekte. Prijzen werden behaald bij het stormleer- loopen door de jongelingen W. Selman, G. Selman en C. Fasol en bij het zakloopen door F. Snaphaan, C. de Boer en G. Sel man. Zondag as. is er in »Tillenhof« bij gunstig weder schietwedstrijd tot opening der schietbaan. Heden- en morgenavond wordt in het Casino-Gebouw, Kanaalweg, een volks-concert gegeven, gevolgd door een bal, terwyl de tuin geïllumineerd zal zyn. (Zie verder de adver tentie in dit blad). Uit de tydelijko opdracht aan den fyde- lyk gepensionneerden le luit. der mariniers Vennekool dor functie van directeur der werk plaatsen van magazijnmeester bij het betonningsmagazijn te Enkhuizen, zal men hebben ontwaard, dat de minister van marine gevolg heeft gegeven aan zyne toezegging in de Tweede Kamer gedaan, om dezen officier in oen andere betrekking te plaatsen. Zooals men weet is in de Tweede Kamer bij de marine-begrootiDg van Dec. jl. een ge- dachtenwisseling gevoerd en door eenige leden afkeuring uitgesproken over de reden der pen- sionneering van den heer V., in zoover die gezocht moest worden in het feit, dat hij een uitdaging tot een duel had afgewezen. Het eiland Schiermonnikoog is ver kocht aan een Duitschen graaf, namelijk graaf B. Bernstorff te Dömitz. Deed onlangs het gerucht de ronde als zou het voor de maatschappy Neder land* aan te bouwen schip hier te lande op stapel worden gezet, thans wordt dit gelogenstraft door het feit, dat de lste machinist van genoemde maatschappy, de heer Slebe, Zaterdagavond naar Engeland is vertrokken om toezicht uit te oefenen by den bouw van dit stoomvaartuig. Naar »Het Vad.« uit goede bron verneemt, zyn op dit oogenblik alle gevan genissen (behalve die te Leeuwarden) ge heel bezet, terwyl er nog een achterstand van ongeveer 1000 vonnissen valt uit te voeren. In de dynamiet-fabriek van Ablon, hij Honfleur, heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Er werkten op het oogenblik der ont ploffing elf arbeiders in de vernielde ge bouwen. Acht van die mannen werden ge dood men vond niets dan verminkte over blijfselen van hen terugtwee anderen werden zwaar gewond, en de elfde bleef, hoe weet men niet, ongedeerd. De schok der ontploffing werd tot ver in den omtrek gevoeld Te Ablon en Ri- vière Saint Sauveur zyn vele glasruiten gebroken Dit is de derde ontploffing in de fabriek te Ablon sinds haar bouw in 1876- By de eerste in 1879, kwam de ingenieur-directeur Maury om het leven by de tweede in 1884, werden vijf pa troonmaaksters gedood. De berichten uit de Chineesche pro- viucia Chansi, die door grooten hongers nood geteisterd wordt, luiden allertreurigst. Ouders verkoopen hun kinderen tot iederen prijs, zij verwijderen ze liever dan dat zij ze van honger zien sterven. Bij duizenden vallen de menschen uitgeput langs de wegen neder en de overbly venden eten hun vleesch, om hetzelfde lot te ontgaan Woensdag 11. waren eenige veteranen van het Amerikaansche leger uit den tyd van den burgeroorlog in een herberg te Denver bijeen. Een van hen had het on geluk een glas whiskey om te werpen, dat een Italiaansch spoorwegwerker juist naar den mond wilde brengen. De Italiaan voegde hem eenige beleedigende woorden toe, waarop de veteraan de hand ophief om den beleediger een slag in het aange zicht te geven. Snel als de gedachte trok de Italiaan zijn mes en stootte dit zynen tegenstauder tot aan het heft in de borst. De Italiaan nam de vlucht, achtervolgd door enkele veteranen; hij liep juist in de armen van een politie-agent, die hem naai de gevangenis voerde. In korten tyd was voor het gebouw een menigte van een duizend menschen, waaronder eenige vete ranen vergaderd, die luide bedreigingen uitten. De deuren der gevangenis werden gesloten en versperd, de bewaarders voor zagen zich van wapenen, een deputatie der voornaamste Italiaansche burgers trachtte de menigte te bewegen het aan het gerecht over te laten den moordenaar te straffen, doch tevergeefs. Met behulp van een dis selboom werden de deuren opengeloopen, de gevangene werd uit zijn cel gesleurd en opgehangen om als schijf te dienen voor de pistoolschoten der menigte. Intusschen trachtten de bewaarders bijgestaan, door de politie, den gevangene te bevrijden eenige schoten werden gewisseld vele ve teranen stortten gewond ter aarde. De menigte dreigde nu alle gevangenen te zullen bevrijden, de bewakers te zullen op hangen en de gevangenis met den grond gelijk te maken. De orde werd met moeite hersteld onder het volk, dat geloofde eigen rechter te mogen spelen. Heden heeft alhier de herstemming plaats, ter verkiezing van nog drie le den voor den Gemeenteraad. Van de 1625 kiezers hadden te 3.30 hedenmiddag aan de stemming deelgenomen Bureau Kerkgracht 397, Bureau Wee- zenstraat 350, totaal 747 kiezers. De verffftderin/; van 2 Aiigiistns is uitgesteld tot 4 AUGUSTUS op het gewone uur. HET BESTUUR. Op Zondag 6 Augustus a.s., hopen wij den dag te herdenken, waarop onze geliefde Ouders m. muije m C. MUIJE—DE VRIES, voor 25 jaren door den echt zyn verbonden. Uit naam hunner dankbare Kinderen. M. DE VRIES- 3S MUIJE. 3jfS ifëjrajjfë wc \a< Op Zondag 6 Augustus a.s., £p hopen, door Gods zegen, mijn geliefde Broeder en Zuster MARINU8 MUIJE gg en M CATHARINA DE VRIES, £g hunne 25-Jarige Echtvereeni- feg ging te herdenken. Huisduinen, 1 Aug, 1893. j|| Namens hunne dankbare Zuster en Kinderen, Wed. ZEEMAN— MUIJE. Ü5 Zondag a. 8. hopen onze ge- liefde Ouders: M JOHANNES JACOBUS i REMERT M WILHELMINA ZEEWALD, j jg hunne 30-jarige Echt vereeniging te herdenken. Helder, 1 Aug. 1893. Uit naam hunner dankbare j UB Kinderen, Behuwd- en M Kleinkinderen. Heden overleed zacht en kalm, mijne geliefde Echtgenoote Trijntje Abbenes, geb. Otzen, in den ouderdom van 71 jaar. Helder, 31 Juli 1893. a. C. ABBENES. Mede nit naam mijner Kinderen en Behuwdkinderen. Heden werd ons ouderhart diep ge troffen door het overlijden van onze jongste Lieveling JENETTE JOHANNA MARTINI, in den aanvalligen leeftijd van circa 14 maanden; doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 29 Juli 1893. M. HARTEVELD. C HARTEVELD— Platvoet. De ondergeteekenden betuigen hunnen harte lijk en dank, voor de vele blijken van belangstelling, by hunne 40 Jarige Echtver- eeniging ondervonden. Helder, 1 Augustus 1893. T. J. KEIJZER en Echtgenoote. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onzen Zoon, Broeder en Behuwdbroeder J. SCHAGEN, betuigen wij onzen innig en dank. Helder, 1 Augustus 1893. P. SCHAGEN. M. SCHAGEN—Dekker. Kinderen en Behuwdkinderen. Aan de belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat de Tienden van de I te veld staande zaadgewassen en veld- vruchten, welke dit jaar in den Heldersehen en Huisduiner polder zullen worden inge- oogst, door mij zijn verpacht aan Ga JAN" NES) Veehouder alhier, en deze alzoo gemachtigd is tot de inning van de daar voor verschuldigde gelden. Texel, 28 Juli 1893. S. KEISER Pz., Administrateur. Welk aandeel en rente zullen worden uitgekeerd op Vrijdagavond a. s (4 Augut- J tuttusschen 8 en 10 uur, in de Consistorie kamer der Geref. Kerk, Kanaalweg. Het Beheer: J. COLLET. ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de KONINGIN-REGENTES EMMA te geven door de Kleine Kapel van het Stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine, onder directie van den Onder- Kapelmeester L. A. SCHOUTEN. DAARNA: •J vervaardigd en afgestoken door den Kunst- vuurwerkmaker j. B. HORSTEN, van Amsterdam. Entrée voor een Heep f 0.30, Dame f 0.20. Bureau geopend Aanvang Conoert Einde Oonoert Aanvang Bal te 7 uur. 8 ..10 O Het Vuurwerk wordt precies ten half tien uur afgestoken. Behalve des Zondagsmiddags van 2 tot 4 uur, zijn de lokalen en de tuin steeds voor het publiek geopend. - Billijke con sumptie. - Overeenkomsten voor Kinder partijen met bijlevering van extra ver lichting, Bal en Voorstelling, zeer aanne melijk. - In den tuin bevinden zich Schom mels, Draai- en Zweefmolen, Wip- en Gym- nastiektoestellen, Lawn-tennis-veld. DE DIRECTIE. die goed met de wasch kan omgaan, loon f 1.75 per week. Mejuffrouw SMIT, Spoor» gracht.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2