MlM, Festlandsgke Hypotheekbank Advertentiën. Aan de leden der Herr. Kerk. Ds. VAN DIJK, PARK TIVOLI. op ZONDAG 6 AUG. 1893. een D IE N 8 T B 0 D E. Znr Milieu, Oudenhoven Co. Marine en Leger. Bij besohikking van den minister van marine zijn benoemd tot adspirant-administrateur bij de opleiding te Willemsoord de jongelingen W. Muurling, F. fl. Hooghwinkel, P. A. Kempen en H. J. J. Renier. lir. Ms. schroefstoomsohip „Borneo," onder bevel van den luit. ter zee lste kL H. Velthuy- zen, zal 12 Augustus uit Amsterdam naar OoBt- Indië vertrekken. Hr. Ms. torpedobooten groot model „Empong* en „Idjen," onder bevel van de luits. ter zee lste kl. E. E. Dullemond en W. F. de Booij, vertrekken 11 dezer van Hellevoetsluis naar Delfzijl. Hr. Ms. „Aruba" zal naar Amsterdam ver trekken om aldaar op 's Rijkswerf in conservatie te worden opgenomen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Morapi«, van Rotterdam' vertrok 31 Juli van Perim. Het stoomschip «Salak*, naar Rotterdam, vertrok Sl Juli van Marseille. Het stoomschip «Utrecht®, van Rotterdam, pass. 30 Juli Gibraltar. Het stoomschip //Prinses Wilhelmina«, naar Amsterdam, pass. 1 Augustus Gibraltar. Het stoomschip «Prinses Amalia,* van Am sterdam, arr. 2 Augustus te Port-Said. Het stoomschip //Prins Hendrik," naar Am sterdam, arr. 1 Angustus te Suez. Het stoomschip «Prinses Sophie,4 van Am sterdam, vertrok 2 Aug. van Southampton. Het stoomschip «Burgemeester den Tex,« van Amsterdam, pass. 1 Aug. Point ,de Galle. 342ate Staats-Loterij. Tweede Klasse. Tweede Lijst. No. 16650 f 20.000. No. 6865 f 2000. Nos. 5819 en 17741 elk f 1000. Nos. 2995 f 400. No. 17963 f 200. Nos. 218, 16403, 16523, 20803 elk f 100. Tweede Klasse. Derde Lyst. Nos. 16877 en 20276 ieder f 1000. Nos. 1069 en 2577 ieder f 400. No. 4746 14812 f 200. No. 2315, 4629, en 12904 ieder f 100. Tweede Klasse. Vierde Lijst. No. 16884 f 100. Marktberichten. Purmerend, 1 Aug. Aangevoerd 417 run deren, 38 stieren, prijshoudend, 280 vette kalveren f0,45 a f0,70 per P., 58 nucht. dito f5 a 12, 0 paarden en veulens, 1581 schapen en lammeren, vette hoogerin prijs, 289 vette varkens f 0,40 a 0,48 per P., 70 magere dito f 14 a 25, 225 biggen f 6 a 10, kleine kaas f 30, middelbare f 21,50, aangevoerd 324 stapels, Boter f 1,15 a 1,25 per K.G., aangevoerd 855 K.G., Kipeieren f 3,25 a f 3,75, Eendeneieren f-,per 100. Schagen, 8 Aug. Aangevoerd 4 paarden, f 70 a 180, - ossen fa 10 stieren £40 a 190, 50 geldekoeien f 60 a 240, 23 kalfkoeien f 180 a 180, 49 vaarzen f 30a 70, hokkelingen a ,16 nucht. kalveren £4 a 15, 841 schapen f 8 a 20, 56 lammeren f 6 a 11 20 magere varkens f 12 a 14, 40 biggen f7 a 9, boter per kop 0,55 a 0,60, kipeieren f 3,a 8,25, eendeneieren f 3,25 per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 2 'Augustus. Aangebracht door 1 kotter H. D. 69, schipper W. van Marle, een partij groote en kleine tongen, tarbotten, schol en «ehar, besomming f 95. 35 korders met 2 tot 15 tongen, p. st. 55 cent, 1 tot 2 mand kleine schol p. ra. f 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 1 tot 10 roggen p. st. f 1. 3 Augustus, 120 korders met 5 tot 60 tongen p. st. 55 a 75 cent, 5 tot 15 middelm. en kleine tongen p. •t. 30 cent, 10 tarbotten p. st. f 6 a 9, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. f 0,60 a 1,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3.50, 2 tot 10 roggen p. st f 1. 4 Augustus, v.m. 8 u. 30 korders met 5 tot 30 ton gen p. st. 55 a 60 cent, 5 tot 15 kleine en middelm. tongen p. st. 25 cent, 5 tarbotten p, st. f 5 a 8, 2 tot 10 mand kleine scbol p. m. f 0,50 a 1, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 2 tot 10 roggen p. st. 90 cent. Ingezonden. De heer B. T. Verfaille, Langestraat alhier, heeft door bebouwing van een strook grond, grenzende aan zijn bakkerij, deze aanzienlijk vergroot. Hierin heeft hij doen plaatsen een dubbele heete luchtoven, welke gebouwd is volgens een geheel nieuw systeem door den Heer C. A. Bombach Czn., Ingenieur-Architect te Amsterdam. De verdienste dezer ovens wer den dan ook erkend op de Internationale Bakkerij-tentoonstelling te Gent, in April jl. gehouden. Mochten op vorige tentoonstellingen den ovenbouwmeesters van andere landen meestal de hoogste pryzen worden toebedeeld, te Gent heeft bovengenoemde Ingenieur met zijn ovensysteem de eerepalm behaald en is bekroond geworden met de drie hoogste on derscheidingen, nl. Gouden Medaille, Eere- prijs en Eerediploma. Deze ovens geven niet alleen een besparing van brandstoffen van 40 pCt., voordeelen die ook het publiek ten goede kunnen komen, doch door de geheele samenstelling en het aanwen den van stoom in den oven, zijn deze ovens mede geschikt tot het bakken van Pain de luxe en Weener brood en geven aan dit brood de natuurlijke kleur zonder besmering zooals dit gebruikelijk is, met een surrogaat. Nog andere voordeelen biedt het gebruik dezer ovens, welke ofschoon niet nieuw toch vermelding verdienendoor het stoken met steenkolen onder den oven, vervalt het uitdwy- lon van den bakvloer geheel, het brood, in deze ovens gebakken, moet dus altijd zuiver blijven, daar brandstoffen in dezen oven op de bak- vloeren niet aanwezig zyn en deze dan ook niet als houtskool enz. met het brood of gebak in aanraking kunnen komen. Correspondentie. Naar aanleiding van het door ons medoge- deelde omtrent den toestand van den open baren weg, leidende naar het westelijke ge deelte van den polder «Het Koegras", voor komende in ons vorig nommer, ontvingen wy een schrijven, houdende betuiging van sympa thie. We vermelden dit, om daardoor des te meer aan te dringen op de wegverbetering, die door ons wenschelyk en noodig wordt ge acht. Wellicht dat autoriteiten zich de zaak eens gaan aantrekken. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau 11 Passer. Adres Casino-Gebouw 1 Expeditiekruis en een bronzen Medaille. Vervolg der Berichten. De Augustus-collecte ten behoeve van de Unie «De School met den Bijbel", gisteren alhier gehouden, heeft opgebracht de som van f 169.28. In 1892 was de opbrengst dier collecte f173 en in 1891 f180. I)e Herstemming. De uitslag van de herstemming op Dins dag 11. ter verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad alhier, was als volgt Ingeleverd werden aan het stembureau No. 1 Kerkgracht 456, Bureau II, Weazen- straat 395, te zamen 851 stembiljetten, waaronder 2 in blanco. Uitgebracht werden op de heeren P. van Twisk 446, P. Spruit 432, F. H. Riesselmann 350, Dr. P. C. F. Frowein 343, Jb. Graaf 285 en L. A. Hartsinck 253 stemmen. Gekozen zijn alzoo de heeren P. VAN TWISK, P. SPRUIT, aftredende leden, en als nieuw lid de heer F. H. RIESSELMANN. Ten Raadhuize alhier werd hedenmiddag aanbesteed het bouwen van een politiebureau aan het Molenplein. Ingeschreven werd door A. Berger f 4365, J. Philips f 4446, C. Pool 4490, P. de Waard f4520, A. Krijnen 14590, J. Korft' f 4600, D. de Vries f 4684, K. Zee man 4744, A. Korft' f4756, J. C. Ran f4910, T. Keuris f4950, J. Duinker f'4999. F. Zee man f5098, H. Wijker f5146, L. Klein f 5296, W. de Jong f 5300, C. van der Pias f 5485. Volgens achterstaande annonce zijn nog enkele kaarten voor de Plei zier vaart, door de Helderscbe Harmoniekapel geor ganiseerd, verkrijgbaar. Woensdagmiddag bezochten de wees kinderen uit het Alg. Weeshuis alhier per open rijtuig «Tillenhof", waar zij onder toezicht van den vader en de moeder, een heel prettig middagje doorbrachten. Dames en heeren regentessen en regenten brachten de kinderen des middags een be zoek. Wij gelooven, dat de weeskinderen, alsmede ook die onder toezicht van den heer C. Breet Az., welke met een groot getal ter zelfde plaatse aanwezig was, zich geammuseerd zullen hebben. Alles was netjes in orde. De heer C. S. Ponger, onderwijzer alhier, is benoemd tot onderwijzer te Buik sloot. Mej. J. Wever, onderwijzeres te Castricum, is benoemd tot onderwijzeres te Westerland op Wieringen. Te Maassluis kwam van de haring- visscherij binnen „Zee en Landbouw" met 330 ton haring. De schepen maken dit jaar verbazend korte reizen. Van Maassluis zijn alle log gers voor de eerste reis binnen geweest; een 30-tal voor de tweede reis en 3 sche pen reeds voor de derde reis. In 1891 en 1892 kwamen de meeste schepen einde Juli en begin Augustus eerst voor de eerste reis binnen. De aanbrengsten zijn dan ook aanmerkelijk grooter tot heden dan in de twee vorige jaren; dat scheelt respective- lijk ongeveer 60.000 en 15 000 ton haring. Op de pryzen oefenen deze groote aan brengsten een nadeeligen invloed uit. Om dezen tijd waren de pryzen in 1891: voor volle haring f 13 a f 14, voor maatjes- hariug fll a f12; in 1892: voor volle haring f 10 a fll, voor maatjesharing f 7 h f 7.50, en nu kan men met moeite voor volle haring f 7.75 en voor maatjesharing f6 a f6.50 per ton staande houden. Voor de betrokken reederijplaatsen is deze toe stand allertreurigst. De diamantwereld te Amsterdam is in rep en roer wegens de staking van be taling door een niet ocaanzienlyke firma, tengevolge waarvan een handelaar, die een Ct bedrag te kort komt, zich van het heeft beroofd. De Koning en de Koningin van Saksen op Harken. Omstreeks half twaalf gistermorgen arriveer den de koniBgin van Saksen, streng incognito, met gevolg op het eilandje Marken, terwijl het stortregende. De Markertjes namen volstrekt geen notitie van de hooge gasten. Zy kenden hen niet. Alleen een zwerm van kleine wydbroekige jongens en ook eenige aardige blondlokkige meisjes apprecieerden die dames en heeren omdat het vreemdelingen waren. De eersten van het rytje moesten het als altyd ontgelden. Heel oneerbiedig trokken de kinderen den koning aan z'n jas en aan z'n handen en als Z. M. dan lachte om het bui tengewone van 't verschynsel, den hielden ze den vorst staande, monney vragend, omdat ze eiken vreemden bezoeker voor een Engelsch- man houden of een Amerikaan. Die brutaliteit vermaakte den gryzen koning en telkens weer haalde hij zilverstukjes uit z'n broekszak om ze den bedelaartjes voor te houden, waardoor elk oogenblik een gedrang om hem ontstond. Langs 't dijkje ging 't nog goeddaar aaide H. M. de nieuwsgierige meiskes nog vriende lijk over de bruine wangen, of trok ze haar zachtkens aan de lange lokken, om te zien of die «echt" waren. Een klein stoetje vormde zich achter het hofje, een paar waggelende visschers met hooge hoeden op, een paar blozende vrouwen met haar uitslaande zwarte rokjes, haar bonteu jakjes, haar elegante mutjes. Zij hadden ge hoord van den kastelein, die nieuwsbladen leest, wie wel die heeren en dames waren, en bewonderend roepen zij elkander heel naïeve opmerkingen toe. Op 't oene vlondertje volgde het andere, op 't eene dijkje het andere, en overal woei en regende het even hard, overal was het even glibberig. En de vorst en de vorstin lachten, en de andere dames en heeren vonden, rillend van den vochtigen wind, alles even «kolossaal interessant" en ze bewezen hun belangstelling door een druk debat over de vraag, of het water in die kanalen nu Meer wasser oder Rheinwasser" zou zijn. Zoo kwam het gezelschap aan het nauwe steegje, aan het einde, waarvan het beroemd modelhuisje van Maartje Tbyssen staat. Maartje zat zoo deelt de «Telegraaf" mede een kommetje koffie te drinken, toen de koning binnenstapte. //Kom-je reis kyken?" vroeg ze op den toon van iemand, die gewend is om te gaan met voorname gasten, die haar niet verstaan en die zij niet verstaat. Z. M. antwoordde met een vriendelijk,Gu- ten Morgen," en zoo stapte hy de pronkkamer binneD. Dat kon Maartje niet toestaan. «Eerst je voeten vegen as-je blieft," zei ze een weinig geprikkeld, en toen de vorst niet reageerde op die aanmerking, trok ze hem zachtjes naar den grooten mat, waar Z. M. wel verplicht was z'n zolen te reinigen. «No." vervolgde Maartje tevreden, «kom d'r nou maar in. O zoo, heb je nog meer volk bij je Kom maar binnen juffrouwen en meheeren, Maartje heet je welkom." En H. M. de koningin en de andere dames en heeren vulden langzamerhand het belangryk vertrek, en ze bewonderden al die eigenaardige zaken, dien vreemden, antieken bouw, waarop het spraakzaam vrouwtje hun opmerkzaam maakte. Alles was zoowat bewonderd, het pronkbed, de mooie blauwe borden, het gat voor den rook, toen de kapitein van 't bootje binnenkwam en Maartje toefluisterde j/Da's nou een koningin!" «Wat zeg je me daar?* riep Maartje ver baasd, maar volstrekt niet verlegen uit.//Waar om het ze me dat niet bekend gemaakt? En mè; vloog ze weg, de deur uit en een hofdame achterna. Hartelyk sloeg ze haar op de schouders en heel naief vroeg ze, terwijl zo beide, knokke lige handen uitstak «Ben jij Koningin? mensch, dat had-je moeten zeggeu." De kapitein maakte Maartje op haar ver gissing opmerkzaam. Hy wees haar de vorstin, «lie vroolijk lachend de gul toegestoken handen aannam. «Maar mensch, waarom zei-je dat nou niet herhaalde Maartje. «Ik kan 't toch niet an je zien." Nou mot je me boeltje nog er is kijken wat zie je d'r goed uit. Hoe oud ben-je wel De koningin begreep de vraag en terwijl 't Markstertjo haar steeds voorttrok door haar kamer, antwoordde ze lachend «Sechszig I" «Zestig, maar koningin, toen zag ik al grijs. Jij het zeker wel een goed leventje,* lachte Maartje schalksch. «Gaat nou ereis zitten hier." En ze haalde een hoogen stoel te voorschijn, waarop ze H. M. die 't nu uitschaterde, neerduwde. 't Oudje nam zelf den zorg" en ze schoof dien bij, totdat ze knie aan knie zat met de vorstin en toen vroeg ze: «Waar is je man toch, de koning De kapitein wees naar de deur. Daar stond een deftig heer, breed en dik, gekleed in 't zwart, belast met tal van para- pluies een livrei-bediende. Daarvan begreep 't vrouwtje niets. Kom koning, riep ze, kom binnen. Wat blijf je daar staan De bediende verroerde zich niet. Dat ging te ver. Maartje sprong op, verwelkomde den be diende als koning, en trok 'm de kamer in, tot schrik van den deftigen man en heel de hofhouding. Do koningin lachte al maar door, toen Maar tje den bediende neer trok op een stoel, vlak naast haar. Weer kwam de kapitein helpend tuaschen- beiden. zz't Hindert niets," zei 't vrouwtje, «m'n huis staat opon voor ieder, maar roep den koning dan toch." Eindelyk kwam Z. M. en ook hij moest op nieuw al het moois van Maartje bekyken. «Waar wonen jelui toch eigenlijk vroeg ze, toen het vorstenpaar haar reeds hartelyk had gegroet. «In Sachsen" antwoordde een hofdame. «Dat ken ik niet," zei Maartje gul. #Da's Duitschland*, hielp de kapitein haar voort, en toen wist Maartje 't, en toen ver telde ze van Duitsche schilders en van den Duitschen Keizer; maar heel de stoet was reeds verdwenen in een ander huisje, waar dezelfde koddige tooneeltjes plaats hadden. Berlijn, 3 Aug. Gisterenmiddag is bij schietproeven op het pantserschip Baden, c in de haven van Kiel, een kar does ontploft. Negen man, waaronder twee officieren, werden gedood, 18 matrozen werden licht gewond. Kiel. Prins Heinrich van Pruisen, admi raal Schröder en de bevelhebbers der overige schepen bevonden zich aan boord van de «Baden, c toen de ontploffing plaats had. De prins hielp ijverig mede by het ver- leenen der eerste hulp aan de gewonden, Te Parijs waren twee jonge meisjes, de achttienjarige Julia Richer en de zes tienjarige Augusta Dufer, op een en den zelfden jonkman verliefd, die in zijn buurt den bijnaam «de knappe bruine* had. Eenige avonden geleden kwam men elkan der op een openbaar bal tegen, de min naar bemoeide zich afwisselend met de twee juffers en de jaloerschheid bracht het tot een uitbarsting. De dames besloten te duel- leeren, wapenden zich met lange messen, begaven zich op straat en onder een bran dende gaslantaarn begon de strijd. Als getuigen traden verscheidene dansers en danseressen op, die luide toejuichten, als een mooie slag werd geslagen en voortdu rend door woorden en gebaren de strijdende partyen aanmoedigden. Ten slotte maakten politie-agenten een einde aan den strijd. De strijderessen wa ren met bloed overdekt en werden ter ver binding naar een hospitaal overgebracht. Julia's neus was gespleten en haar een oog had een veeg van belang gehad Au gusta kreeg vijf steken in haar arm, schou der en borst. De kwetsuren waren niet ern stig en de stryderessen konden op haar verzoek huiswaarts worden gebracht. Vooraf deed een politie-commissaris haar echter een verhoor ondergaan. Er bleek uit, dat zy volstrekt nog niet verzoend waren. De bloeddorstige schoonen gaven zelfs haar leedwezen te kennen, dat de strijd geen treurigen afloop had gehad en gaven het plan te kennen, om, zoodra zij hersteld zouden zijn, van voren af aan te Het «water" in de spreektaal. Een storm in een glas water. Op elkaar gelijken als twee droppels water. Water in zyn wijn doen. Bloed en water zweeten. Als een vischje in 't w a t e r. Vlug als water. Onder water zyn. Als een paal boven w a t er. Water en wind. Spykers op laag water. Weer boven water. Boven zyn theew a t e r. In troebel water is 't goed visschen. Geld ver dienen als water. Gods w a t e r o eer Gods akker. Het water komt wel aan maar niet over de lippen. Water- tanden. Water naar de zee dragen. Tusschen water en wind zijn. Stille waters hebben diepe gronden. Water over iets vuil maken. Kwaad water. Het is laag water aan boord (Het schaften is afgeloopen). Over de laagste dijken gaat het water het eerst (Rampen treffen armen het meest). Over het water wonen ook menschen. Het water zoekt de laag ste plaatsen. Het kruikje gaaat zoolang te water tot het breekt. Een degen stoot in het water. Op water en brood zitten. Een waterige preek. Elkaar in 't vaarw a t e r zitten. Een steek onder water heeft soms het treurig gevolg, dat men als water en i vuur tegenover elkander wordt. Het j water van de zee .kan de boosheid niet j afwasschen. Wie kan wel zien, dat het zonnetje in 't w a t e r schijnt Maar als het zonnetje water brengt of w a t e r liaalt is 't ver van droog weer. Soda wordt ook wel droog water genoemd. Het vroegere voorkomen van den hemel. Hoe ontzaglijk de snelheid van het licht ook zy, toch heeft het tijd noodig om een zekeren weg te doorloopen, het heeft zelfs honderden, ja, duizenden jaren noodig om van eenige ster naar onze aarde te komen! Wy zien de hemellichten door de licht stralen, die zij afzendende stralen der hemellichten, die nu ons oog treffen, geven het beeld van het lichaam zooals het was op het oogenblik, waarop die straal de ster verliet. Ergo zien wy eenige ster aan den hemel niet zooals zy op het oogenblik is, maar zooals zy een zekeren tijd te voren was. Herschel berekende, dat de uiterste sterren van het melkwegstelsel op een zoodanigen afstand van ons geplaatst zyn, dat het licht 10,000 jaar noodig heeft om onze aarde te bereiken. Wie zien die sterren dus zooals zy voor 10,000 jaar waren. Alle lichtschakeeringen, die reeds hebben plaatsgehad, zullen zich in de toe komst afspiegelen, er er zyn wellicht vele sterren, welke sedert duizenden jaren uit gedoofd zijn, die nog geruimen tyd voor de aarbewoners als heldere lichten zullen schitteren. Kon men zich langzamerhand meer en meer van de aarde verwyderen, dan zou men zoo uit de beelden van de aarde, die men achtereenvolgens ziet, de geheele ge schiedenis onzer wereld kunnen aflezen. Men kan zelfs gemakkelijk berekenen, hoever men ongeveer van de aarde ver wijderd moet zyn om haar te zien, zooals ze nog was tijdens het steenen tijdvak Op Zondag a. 8. hopen onze I geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders M. MUIJE, Lichtw. by 's Rijks Kustverl.1 en te Kijkduin,! CATHARINE DE YRIES, hunne 25-jarige Eclitvereeniging te herdenken. Helder, 4 Aug. 1893. Hunne dankbare Kinderen en j Kleinkinderen, K. DIENAAR, Bootsmaat K. N. M. f C. DIENAAR-Muije. JOHs. DIENAAR. F. DIENAAR. Ondertrouwd P. DUINKER en J. M. RIEMERS. Helder, 3 Augustus 1893. Receptie: 6 Aug., Ie Yroonstraat 76. 13 Zuidstraat 31. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd HENDRIK BAAS en SARA GROOT. Amsterdam. 3 Augustus 1893. Ondertrouwd GERRIT LEEN en JACOBA SMIT. Helder, 3 Aug. 1893. Geboren: WILLEM, Zoon van W. BRUUL en F. BRUUL-LASTDRAGER. Helder, 4 Augustus 1893. Ontydig bevallen van een Meisje, dat kort na de geboorte overleed: J. ENGELS geb. BRUIJN. Helder, 2 Aug. 1893. Eenige kennisgeving. Geboren: JOHANNES HENDRIKUS, Zoon van M. HARTE VELT en C. HARTE VELT geb. Platvoet. Helder, 2 Augustus 1893. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons eenigst Zoontje CORNELIS, in den ouderdom van 13 maanden en 5 dagen. Het verlies treft ons zwaar, maar wy hopen in Gods wyzen wil te be rusten. Muiden, 2 Juli 1893. H. DE BOER en C. KUIPER. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten, mijne geliefde Echtgenoote HIK 4 RADEN AKERS, in den ouderdom van 27 jaar, mij nalatende twee kinderen, te jong om het voor my zoo smartelijk verlies te kunnen beseffen. Nieuwediep, 3 Aug. 1893. A. RIJKERS. Mede uit naam der Ouders en Familie. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van vriendschap en belangstelling, ons bewezen by gele genheid onzer 25-Jarige Echtvereeniging, betuigen wy by deze, aan Familie en vrienden, onzen hartelijjkcii dank. Helder, 2 Augustus 1893. J. M. MINK. S. C. MINK-BAARS. EVANGELISATIE. - PALMSTRAAT. ZONDAG 6 AUG voormiddags 10 uren van Wieringen. te geven door het HARMONIE-ORCHE8T van het STAFMUZIEKKORPS DER KON. NED. MARINE. onder directie van den Kapelmeester j KONING AANVANG 81/. HER. Voor niet-leden is de Entrée-prys HEERENƒ0.50. DAMES en KINDEREN ieder - 0.25. Namens de Commissie van beheer voor Stafmueiekkoips der K. N. Marine DE KAPKLMEE8TER, J. KONING. Wordt gevraagd Wasch buitenshuis. Adres BERKHOUT Co. gevestigd te 's-Gravenliage, verstrekt geld op Ie Hypotheek en verkoopt 4 Pandbrieven van 1000, ƒ500, ƒ100 en ƒ50 a lOO1/* Alhier vertegenwoordigd door hare Agenten, de Heeren

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2