Advertentiën. „Artillerie-Vrijkorps." AukesKerkhof, d. J. WezelmanKramer, d. OVERLEDENJ. Lameijn, 71 jaar. S. Lankryer, 5 maanden. J. Waker, 3 jaar. Een levenloos aangegeven. Marine en Leger. Bij kon. besluit is met ingang van 6 dezer be vorderd tot luit.-kol., intendant van het korps mariniers, de kapitein-kwartiermeeBter van dat korps J. Allot. Ingevolge koninklijk besluit van 3 dezer heeft de minister van marine bepaald, dat met 1 Sept. a.s.Hr. Ms. korvet „Van Galen" uit dienst wordt gesteld en de kapitein ter zee W. F. Blaauw, onder eervolle ontheffing van het door hem ge voerde bevel, wordt gedetacheerd bij bet depar tement van marine, ter waarneming der betrek king van inspecteur van de artillerie der marine, tevens lid der commissie tot het examineeren van zee officieren en adelborsten. Voorts wordt de luit. ter zee le kl. J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, gedetacheerd bij hetdepar- partement van marine en tijdelijk belast met de waarneming van bovenbedoelde betrekking, eervol van die waarneming ontheven. De kapitein ter zee D. G. Brand wordt eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms fregat „De Ruijter", en dat bevel opgedragen aan den kapitein ter zee C. Hoffman. Op bet wachtschip te Amsterdam worden 16 Aug. a. s. geplaatst de machinisten 2e en 3e kl. J. van Ouwerkerk en J. Keijzer. De machinist 9e kl. J. Zwart van dien bodem wordt overge' plaatst aan boord van de Zeehond. De machinist le kl. J. G. H. Jordans, gede tacheerd bij de conservatie te Amsterdam, wordt 1 Sept. geplaatst aan boord van Hr. Ms. schroef- stoomschip „De Ruijter," alhier. De officier van gez. 2de kl. bij de zeemacht 8. Overdiep, die onlangs tot dien rang is benoemd, iB Zaterdag geplaatst bij het maritiem hospitaal alhier. Hr. Ms. „Guinea", Schorpioen" en „Bloedhond", alsmede de torpedobooten „Empong", „Idjen" en „Foku" zijn gisteren naar Terschelling vertrokken om te manoeuvreeren. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Prinses Wilhelmina," naar Amsterdam, pass. 5 Augustus Ouessant. Het stoomschip „Gedé" vertrok 5 Augustus van Rotterdam. Het stoomschip «Burgemeester den Tex*, van Apsterdam, arr. 6 Aug. te Padang. Het stoomschip Prinses Sophic" van Am sterdam, pass. 6 Augustus Gibraltar. Het stoomschip „Soenda", van Amsterdam, vertrok 8 Aug. van Jeddah. Het stoomschip «Voorwaarts", naar Am sterdam, pass. 6 Augustus St. Vincent. Hot stoomschip «Salak", naar Rotterdam, arr 6 Aug. te Southamptoo. Het stoomschip nBromo", naar Rotterdam, vertrok 7 Aug. van Perim. Marktberichten. Alkmaar, 5 Aug. Aangevoerd 8 paarden f 30 a 250, 12 koeien f130 a 200, 16 nucht. kalveren f5 a 11, Ezel f 127 magere schapen f 6 a 16, lammeren f0 a f 0, 76 magere varkens f 15 a 22, 109 biggen f 8 a 10,7 bokken en geiten f 3 a f 8, 0 kleine bokjes f -,a -,Boter p. P., f 0,60 a 0,70, kipeieren f 3 a 8,50 eenden dito f -,per 100. Hoorn, 5 Aug. Aangevoerd tarwe t'7,25 a 8» Gerst f 4,25 a 4,75, Haver f 4,50 a f 5) witte erwten f 9,75 a 10,50, groene f 11,50 a 12, grauwe f 14,50 a 18, vale f8.50 a 14, bruine boonen f 6,50 a 10, karweizaad f 16,a mosterd f 20 a 9 paarden f65 a 140, koeien f 100 a 220, 62 schapen f 12 a 20, lammeren f 0 a 0, 3 kalveren f8 a 15, 25 varkens f 12 a 24, - zeugen f a 5O biggen f 5 a 9, kipcieren f 3,1800 top boter f 0,55 a 0,60 per kop. Visscherijberichten. Nienwediep, 5 Augustus. Aangebracht door 50 korders 5 tot 40 tongen p. at. 65 a 70 cent, 5 tot 15 kleine eu iniddclm. tongen p. st. 25 cent, 8 tarbotten p. st. 1' a 9, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. f 0,80 a 1,50, 1 tot 8 mand schar p. m. f 3,50, 2 tot 10 rog gen p. st. f 1. 1 kotter H, D. 63, schipper W. van Marle, met 50 tongen, kleine tongen, tarbotten, schol en achuv, besom ming f 80. 7 Augustus, niets binnen. 8 Augustus, v.m, 8 uur. Niets binnen. DAMPR0BLEEM No. 4~ Ingezonden door den Heer E. G. Dkttmeijer te Amersfoort. abcdefghik wtït. Wit speelt en wint in 5 zetten. Oplossingen worden ingewacht tot 21 Aug. Oplossing' van Probleem No. 3. Wit. Zwart, le zet f 8 op g 9. Gedwongen. 2e c 5 op d 6. 3e n e 1 op c 8 en wint. Goede oplossingen werden ingezonden door de heeren T. J. Keijzer Sr. en K. Evenbly, te Helder. Wij noodigen damliefhebbers uit, hunne oplossingen niet thuis te houdeD, maar ze liever in te zonden dit strekt tot aanmoediging aan anderen en zulk bewijs van damspel- beoefening zullen wy erkennen door na en dan een prysje beschikbaar te stellen. De Redactie. POLITTR GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau I: 1 hondenketting. Adres Bureau II1 honden-halsband met penning. 1 huisdeursleutel. Vervolg der Berichten. Mej. M. K. Nijs, alhier, heeft te 's Hage acte verkregen voor de Eng. taal Lager Onderwijs. Tot schipper op de loodsschoener van hier op het Eng. Kanaal is benoemd de schipper C. Duinkertot schipper op den Noordzeekotter de zeeloods E. de Vrij. De loodsleerling J. Gouda heeft met goed gevolg examen afgelegd als zeeloods. Gisteren heeft de inspecteur-generaal van het loodswezen, de heer J. Spanjaard, per stoomtranaportschoener Schelde", een onderzoek ingesteld naar de verlichting van het Marsdiep. De reclame-borden, waardoor van IIou- ten's cacao wordt aanbevolen, wie kent ze niet? Totnogtoe bepaalde zich de firma met de vermelding der voortreffelijkheid van het bekende fabrikaat tot de plaatsing van borden met opschriften in sprekende letters. Het herzie u zelf" is echter dezer dagen ook door den wcreldberoemden chocolade-fabrikant toe gepast, en de nieuwigheid, thans door hem ingevoerd, neemt, wat wel opmerkenswaardig is, een begin by ons aan den Helder. Bij wijze van proef, die blijkbaar welgeslaagd mag heeten, is, ter vervanging van een re clame-bord, geplaatst aan den gevel van den kruideniers-winkel dos heeren F. H. de Goey, in de Spoorstraat alhier, een nieuw bord ge plaatst, voorzien van schilderwerk van den heer H. Korff Az„ mr. schilder, Kanaal weg alhier. De uitvoering is, zooals we dat van den heer Korff gewoon zijn, uitstekend, m bevoegde beoordeelaars brengen daaraan allen lof. De Spoorstraat passeerende in de richting naar de Nieuwe Kerk, valt de aandacht steeds op het in de hoogte geplaatste bord, dat door keurige, smaakvolle teekening, voorzeker strekt tot aanbeveling van het geurig voortbrengsel uit de fabriek te Weesp, maar evenzeer tot die van onzen bekwamen plaatsgenoot, wien het gaarne vergund werd, zijn naam aan den voet van het schilderstuk te ^plaatsen. In de »Schager Courant" van 3 de zer komt een artikel voor, geschreven naar aanleiding van eene opmerking, door het Vliegend Blad" van Enkhuizen gemaakt, over den weinigen voortgang, die er ge maakt wordt, ter uitvoering van het ka naalplan Enkhuizen Schagen Stolpen. De »Sch. Crt." verzekert, dat de West- Friesche Kanaalvereeniging in 't oosten van West-Friesland te weinig steun vond, om te kunnen verwachten, dat de gemeente en polderbesturen aldaar te bewegen zou den zijn tot het brengen van geldelijke offers, terwijl zonder die offers Rijk noch Provincie iets voor die zaak kunnen doen. Vandaar de poging van Schagen afzonder lijk, gesteund door Zijpe, om voor's hands een scheepvaartkanaal SchagenStolpen te verkrijgen. Overlading van werkzaam heden aan het departement van W. H. en N. schijnt oorzaak geweest te zijn, dat deze zaak nog niet in de zomervergade ring der Provinciale Staten van Noord- Holland kon behandeld worden. De minister van marine heeft bepaald, dat de tegenwoordige deelgerechtigden aan het fonds voor dek- en onderofficieren, die hun verlangen te kennen geven om verdere bedragen te staken, door hunne verklaring geen recht verkrijgen op de onmiddellijke teruggave van de vroeger door hen gestorte gelden. Voor laatstbedoelde gelden blijven zij deelgenoot onder toepassing van het thans bestaande reglement. In verband met het bericht omtrent de oprichting van een applicatie-school voor machinisten te Amsterdam, kunnen wij mededeelen, dat deze in 1894 zal ge opend worden. Aldaar zullen machinisten van een tweejarigen cursus tot off.-mach. 2de kl. worden opgeleid. Om in aanmerking te komen voor een plaatsing bij die school, zullen de machi nisten een toelatings-examen moeten af leggen, dat vermoedelijk voor het eerst in Juli of Aug. 1894 zal worden gehou den en waaraan alsdan zullen kunnen deel nemen de machinisten van af hen, die op den laten Januari 1891 tot machinist le klasse zijn bevorderd, tot hen die vóór I Juli 1887 tot machinist 3de kl. zijn aan gesteld, voor zooverre zij zich op het tijd stip van het examen in Nederland bevin den. De cursus zal in Sept. aanvangen. (»Hbld.«) De heer Van Kerkwijk zal op de kieswet een amendement voorstellen om den kiesgerechtigden leeftijd te bepalen op 28 jaar. Gisteren-morgen werd gevankelijk aan boord van H. M. wachtschip te Hel- levoetsluis gebracht de gewezen korporaal der mariniers De V. Deze heeft in Ned. Indië het gouvernement voor een aanzien lijk bedrag opgelicht en is toen gedeser teerd. Vijf zesden van den buit werden hem ontstolen, en eindelijk kwam hij te Londen aan, waar hij zich bij den consul om geldelijken onderstand vervoegde on der den naam Van Asperen. De consul kreeg argwaan, hielp den man echter be reidwillig en telegrafeerde intusschen aan den minister van justitie, dat hij met een aangewezen gelegenheid te Rotterdam zou aankomen. Hier werd hij door een vroe- geren wapenbroeder aangewezen, gearres teerd en toen naar Helvoet gebracht. De Amsterdamsche afdeeling van het Leger des Heils ontving f1000 van mevr. H. B. te Dordrecht. Het bericht, dat door den nieuwen eigenaar het eiland Schiermonnikoog zou worden bestemd als toevlucht voor dronk aards, vindt tegenspraak in het »Dgbl"., dat verzekert, dat daartoe vooralsnog geen plan bestaat, en dat de nieuwe eigenaar volgens de traditiën van zijn voorganger zal handelen. Door de rechtbank te Leeuwarden is gisteren het vonnis uitgesproken tegen J. van der Ploeg, 22 jaren, arbeider te St. Anna Parochie, thans in hechtenis, die terecht gestaan heeft ter zake, dat hij den 18en Juni 1.1. te Stiens een met kogels geladen revolver tot viermalen toe heeft afgeschoten op de marechaussées Zeevat en Knol en de rijksveldwachters Huizinga en Matthijs, met het oogwenk hen dood te schieten. De rechtbank heeft hem, met vrijspraak dat hij op Knol heeft geschoten, schuldig verklaard aan poging tot doodslag en ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met korting der preventieve hechtenis. Te Eersel (Noord-Brabant) zijn, ten gevolge van een overmatig gebruik van pruimen, twee kinderen den daaropvolgen- den nacht overleden, terwijl een derde in bedenkelyken toestand verkeerde. Door het springen van een bierpomp kreeg de koperslager Kr. te Enschedé een stuk koper tegen en in het hoofd. Niet tegenstaande onmiddellijk geneeskundige hulp tegenwoordig was en het stuk koper werd verwijderd, stierf de ongelukkige een uur na het ongeval. Een brouwer te Horst had Zaterdag het ongeluk in den ketel met kokend brouwsel te vallen. Voordat zyn zoon en zijn knecht hem er uit konden halen, was de ongelukkige dood. Zaterdag vertrokken van Harlingen naar Londen kapt. Burghout, laatst ge zagvoerder van het barkschip »Nicolaas", alsmede een gedeelte der equipage van ge noemden bodem, welke den 30 Mei jl. in de Oostzee is gezonken door aanvaring met het Engelsche stoomschip »Shildon", ten einde voor den rechter in Londen verklaring af te leggen. Deze week vervoegde zich bij den winkelier v. d. V., te Goes, een joviale vreemdeling, die zijn naam (natuurlijk een valscheu naam) opgaf en op zeer amicalen toon zijn kennis kwam maken. Winkelier en vreemdeling waren het al spoedig zoo danig eens, dat deze laatste by eerstge noemde ten eten kwam en van hem een gouden horloge kocht, dat de winkelier toevallig te koop had. Het geld zou wel terecht komen. Kort daarop vroeg de nieuwe kennis aan onzen winkelier f 10 ter leen, daar hij voorgaf deze som te kort te komen op een koop van goud en zilver, dien hy bij andere winkeliers in de stad van plan was. De winkelier gaf de f 10, de vreemde ling wenschte hem zeer hartelijk goeden dag en verdween voor immer. De win kelier, wien reeds meer een dergelijk lot schijnt getroffen te hebben, bleek te zijn opgelicht. De politie zoekt naar den dader. Vijftig voor een cent! Zaterdag was er te 's Hertogenbosch zulk een groote aanvoer van pruimen, dat ze de 50 voor 1 cent traag verkocht werden, j Naar aanleiding van een bezoek aan Neer- bosch gebracht, schrijft J.(ohanna v. W(oude) in de Hollandsche Leliea een artikel, waar- aan wij het volgende ontleeenen: O, wie zelf kinderen met teederheid en nauwlettende zorg heeft opgekweekt, wie ze in dagen van ziekte heeft verpleegd en hunne honderden behoeften heeft bevredigd, wie ze heeft vertroost in hunne hulpeloosheid, wie lachjes tooverde, waar tranen waren, wie hunne dankbare kusjes voelde en hunne lieve woordjes hoorde, die moet hier (in de zieken kamers) een groote leegte gevoelende zorg van een medegevoelend, warm vrouwenhart! Dat er geen liefde hare wakende hand uit breidde over die wilde troepjes buiten, dat was natuurlijk, desnoods kon daar een wees vader met een stok tusschen hebben gestaan orde en tucht kunnen niet gemist worden. Maar liier Daar was een kind van eenige maanden, vroolyk en gezond. Het zat in een wagentje. Het was voor 20 gulden door de moeder aan kermisreizigers verkocht, maar door den pre dikant van het dorp gered en naar Neerbosch gezonden. Wat deed de arme kleine in die be smette atmosfeer der ziekenkamer Daar waren acht of tien zeer kleine kin deren om een lage tafel gezeten, allen op den leeftijd waarvan trouwe, vroolijke moeders zeggen „Handenbindertjes." M«ar hier bon den zij niemands handen. Zij lagen op de tafel ingeslapen, of neergezonken in hunne stoel tjes, ons onverschillig aanstarend. Zonder speelgoed. Zonder aanspraak. Hadden zij pijn? Of waren zy daar maar, evenals het kleinste, wegens hunne hulpbehoevendheid en zwakte? Waarom dan in één lokaal met te ringlij der tj es Een tweejarig kleintje met een zwerend boofd zat in kussentjes. Het hing zoo onge lukkig over de zijleuning, dat ik niet laten kon het zacht op te richten en toe te spreken. Het draaide verschrikt het bleeke gezichtje naar mij om, en zonk toen dadelijk weer neer. Aan een lange tafel waren grootere zie ken. Op een bank langs den muur, achter die tafel, zaten twee of drie meiden kleedjes te naaien. Aan opstaan om een van allen te helpen, schenen zij niet te denkenwant óf zij zouden zich onder de tafel hebben moeten laten glyden, óf de naast haar gezeten zou den allen hebben moeten opstaan om haar door te laten. Sommige jongens (meisjes za gen we weer niet) herstelden en lazen in gods dienstige boeken maar sommigen ook zagen er zeer ziek uit. Eén er van, twaalf jaren schatte ik hem, hing op de tafel en zijne oogen hadden een zeer zieke, wanhopige uitdrukking. „Wat scheelt jou, vent?" vroeg ik. Hij antwóordde niet en zag mij maar aan met dienzelfden treurigen blik. „Och, mevrouw, hij heeft de tering,zei de meid, die naast hem zat. „De tering herhaalde ik onwillekeu rig. »Hij ziet er zoo moe uit. Waarom ligt hij niet te bed »Ocb, hij ligt altijd te bed. Ik zei vandaa; tegen hem, dat hij maar eens moest opstaan. „Weet je nog, toen je thuis was?' vroeg ik met tranen in de oogen. Hij schudde treurig van neen, en daar ik niets meer zeggen kon, ging ik maar verder. In den hoek zat een jongen met scheef, misvormd gelaat, een type uit de heffe des volks. «Wat scheelt jou »Pijn op de borst." „Hoe oud ben je „Vijftien jaar." „Ga je niet liever wat buiten wandelen Hij antwoordde niet. Hij zat maar stil, met de handen op de knieën, een toonbeeld van verveling. Zoo waren ze allen. Eigenlijk be greep men er niet veel van, die ijverig wer kende meiden, die stille kinderen, voor zich uitstarend en denkend, zittend op houten ban ken met moede, misschien pijnlijke leden hoe lang? Het werd mij te vol daar, en sprakeloos traden wjj naar buiten. Ons wachtte nu nog een verrassing. De wachtkamer weer binnentredend, vonden wij daar den heer en mevrouw Van 't Lin- denhout. Ik begon met mevrouw een gesprek en vroeg o. a. of die negentienjarige teringlijder ook eens wat afleidiug had in zijne eenzaam heid, in stilre hopende dat zij bem als „Moe der* dikwerf zou gaan toespreken. «Zeker,® zeide zij. „Hij heeft alles wat hy hebben moet, en als hij wil, kan hij schaken of domineeren. Er is een ziekenverpleegster bij, met zoo'n wit mutsjo en schortje. Hebtu haar niet gezien Neen, wij hadden niemand gezien dan het twaalfjarige kind. Altijd denkend aan die •arme zieken, vroeg ik, geloof ik, of zij het erg druk had, en zy antwoordde dat zij 's morgens spek en boter uitgaf, en nog veel meer. En ik zocht weer, terwijl ik haar luisterend gadesloegmaar liefde was niet in hare woorden. Wij gingen heen, stiller nog dan toen wij kwamen. En duizend vragen rezen bij ods, die wij niet beantwoorden konden of mochten En terwijl wij wegreden, keken ons mot zon derlinge beteekenis die groote letters na God is een vader der weezen. De voornaamste punten van bespre king op het socialisten congres, dat Zon dag te Ziirich is geopend, zyn1. Maat regelen tot het invoeren van den werk dag van 8 uren in alle landen 2. De len Mei als internationale feestdag 3. Staat kundige taktiek der sociaal-democraten 4. De toestand der sociaal-democraten in geval van oorlog 5. Bescherming van vrou welijke werklieden 6. Nationale en Inter nationale vakvereenigingen 7. Internatio nale organisatie der sociaal-democraten. By de opening waren 4000 gedelegeer den tegenwoordig. Reeds de besprekingen tot vaststelling van 't reglement van orde waren zeer rumoerig en leidden tot geen resultaat. Tot nu toe verschenen aan gedelegeer den uit verschillende landen 58 Engel- schen, 57 Duitschers, 32 Oostenrijkers, 30 Italianen, 24 Franschen en 6 Nederlandera. Omtrent de oorzaak van het ongeluk aan boord van de Badenverneemt men het volgende Er werden schietoefeningen met scherpe patronen gehouden. By het afvuren van een der kanonnen weigerde de bom den loop te verlaten, het sluitstuk werd ach- teruitgeslingerd waardoor een kanonnier en een officier gruwelijk verminkt werden. De gevolgen der ontploffing zyn ver schrikkelijk. De lijken zyn zoodanig ver minkt, dat ze niet te herkennen zyn. De brandende stukken der ontplofte bom sta ken de kleederen der ongedeerde en der gekwetste of gedoode manschappen aan. Algemeen wordt het flink optreden van prins Heinrich van Pruisen geroemd, die het eerst den ongelukkigen de brandende kleederen van het lichaam rukte. Volgens de >Kieler Zeit c bedraagt het getal der gewonden 19 16 van hen wor den in het hospitaal, 3 licht gewonden aan boord verpleegd. Er bestond groot gevaar, dat de kar doezen, die nog in de nabijheid der stuk ken lagen, ook ontploffen zouden, door aanraking met de brandende kleederen prins Heinrich wist dit onheil echter af te wenden door een emmer water over de kardoezen te storten. Volgens de »Weser Zeit." zyn reeds 3 der gewonden overleden. Heldersche Moppen. Bij een bezoek aan de Gevangenpoort in Den Haag wees de geleider aan een gezel schap toeristen al de merkwaardigheden. Hier ziet u, zeide hij, een vreeselijk folter- werktuig, als dit op de gevangenen werd toe gepast, moesten zij 't ten laatste besterven. Myn hemel, riep een jonge dame, hoe is 't mogelijk, dat ze 't zoolang uithielden. Een buitenman at met zijne vrouw in een groote restauratie. Oriep de vrouw uit, daar ligt een vlieg in de soep. Stil, niet zoo lnid, zeide haar man, die wat meer gereisd had dan zij. Stel je niet zoo dom aan. De spijslyst is in 'tFransch en misschien hebben we vliegensoep besteld. Op den lOen Augustus a. s. hopen onze geliefde Oaders: FRIEDRICII PRASS en EMMA BBUGTS, hunne 12'/8-Jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Helder, 7 Augustus 1893. Uit naam van hun lief hebbende Kinderen H. F. PRASS. IJ. M. PRASS. E. PRASS. Geboren JOHANNES, Zoon van M. HOOGERDUIJN Az. en A. M. HOOGERDUIJNDaalder. Almeloo, 5 Aug. 1893. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons geliefd Zoontje WILLEM, in den aanvalligen leeftijd van 4 jaar en 5 maanden. Helder, 6 Augustus 1893. W. HITVERS. A. HUVERS— v. d. Graaff. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurige ziekte, mijn geliefde Echtgenoot de fleer J. HART, in den ouderdom van 62 jaar. Helder, 7 Aug. 1893. Wed. J. HART, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den leu Augustus jl. trof mij de gevoeligste slag myns levens door het plotseling overlijden van mijn ge liefden Echtgenoot en der kinderen dierbaren en zorgzamen Vader, ANTOMUS IIEVDERIKL'S DRIESSEK, in leven binnenlandsch Vuurstoker le kl., in den ouderdom van 43 jaar. Een ieder die den overledene gekend heeft, zal kunnen beseffen hoe zwaar mij deze slag getroffen heeft, daar myn jongste kindje pas 5 weken telt, doch ik hoop in Gods wil te berusten wiens doen liefde en wijsheid is. Dat zyn asch moge ruste in vrede Tevens betuig ik myn hartelyken dank aan de H.H. Dragers, Familie, Vrienden en Schepelingen, voor de laatste eer, aan myn dierbaren Echt genoot bewezen. Helder, 8 Aug. 1893. Wed. A. M. DRIESSEN, geb. Eradus, en Familie. (Wegens omstandigheden eerst heden geplaatst). De Heer en Mevrouw COHEN STUART -VOORDUIN betuigen kunnen dank voor de blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van hunne Behuwdzuster en Zuster, Me vrouw C. A. GOEDHART—VOORDUIN. 's Gravenhage, 7 Augustus 1893. De familie DISPER betuigt haren har telyken dank voor de vele blijken van deelneming in het door haar geleden ver lies. Bergen op Zoom, 4 Aug. '93. De ondergeteekende betuigt zijn karte lt jken dank aan het Loodspersoneel te IJmuiden, voor de welwillende hulp, be toond bij de ter-aarde-bestelling van zyn Echtgenoote, en ook aan allen, die blyken van deelneming gaven. Helder, 8 Augustus 1893. A. RIJKERS. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Hr. ELIZA KINDT, betuigen wy onzen hartelyken dank. Helder, 7 Augustus 1893. Uit aller naam P. A. KINDT. Voor de menigvuldige blyken van be langstelling op ons Zilverfeest ondervonden, betuigen ondergeteekenden by deze hunnen kartelijken dank. Huisduinen, 8 Aug. 1893. M. MUIJE en Echtgenoote. Algemeene Vergadering op DONDERDAG 10 AUGUSTUS a. s., des avonds ten half negen in »'t Centrum," ter algeheele afdoening van eenige nog loopende zaken. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2