Advertentie n. immmm Dankbetuiging. Ingekomen is een schrijven van mejuffrouw J. Wever te Castricnm, dat zij voor haro benoeming tot Onderwijzeres te Westerland bedankt; en een schrijven van den heer Ar- rondissements-Schoolopziener te Alkmaar, waar in deze voorstelt om het tractement der be trekking van Onderwijzeres te Westerland met f 50 te verhoogen en alzoo te brengen op f 600 per jaar, in de hoop, dat er alsdan sol licitanten naar die betrekking zullen opkomen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten Vervolgens verleent de Baad zijne goed keuring aan een paar onvoorziene uitgaven in het belang van onderwas en politie en deelt do Voorzitter mede dat tot gemeente-veld wachter alhier is benoemd S. Duijnker, te Helder, en aan den Oever J. Takos alhier. Na de gewone rondvraag wordt de vergade ring door den Voorzitter gesloten. Het stoomschip ,Bromo," naar Rotterdam, vertrok 19 Augustus van Marseille. Het stoomschip «Soerabaja,* naar Rotter dam, vertrok 19 Aug. van Aden. Het stoomschip «Zuid-Holland," van Rot terdam, arr. 20 Aug. te Southampton. Het stoomschip «Voorwaarts", van Amster dam, arr. 21 Aug. te Hamburg. Het stoomschip «Prinses Marie". van Am sterdam, pass. 20 Aug. Gibraltar. Insezonden. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s. v. p. voor onderstaand bericht een bescheiden plaatsje in uw veelgelezen blad. Sedert eenige dagen loopen alhier op den openbaren weg (Parallelweg bewoond gedeelte] den geheelen dag door eenige koeien en bo vendien 's avonds en 's nachts ook een paard te grazen, wat bepaald voor vrouwen en niet het minst voor kinderen hinderlyk, ja zelfs zeer gevaarlijk is. Het is door middel van uw blad, dat de in zender van dit bericht de aandacht van de be voegde autoriteiten hierop wenschte te vestigen, teneinde te voorkomen dat de spreuk bewaar heid wordt«als het kalf verdronken ïb dempt men den put.* U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, verbluf ik een lezer van uw blad, be woner van don Parallelweg. Helder, 21 Augustus 1893. B. Mijnheer de Rédacteur! Als een staaltje hoeveel de beschaving nog te wenschen overlaat, wordt ons uit eene naburige gemeente het volgende bericht Een jongman van 27 jaar kreeg als gevolg van influenza een longontsteking, die ove sloog tot tering en eindigde met den dood. Diepbedroefde ouders, treurende bloedver wanten en vrienden en by de begrafenis bui tengewone deelneming. De plechtigheid in de Roomsch Catholieke kerk werd ook door een aantal Hervormden met den meesten eerbied bijgewoond. Eindelijk kwam de stoet by het graf, gelukkig dat een graf zwijgt. Het is in deze gemeente gewoonte dat het graf gedolven wordt door welwillende buren; men noemt dit burenplicht en daar zij hunne diensten zonder belooning verleenen, is het gewoonte een halve kan drank ter beschikking te stellen. Wy hebben daar niets op tegen, maar wel hebben wij or zeer veel op tegen, als bij hot delven van een graf 5 kan jenever wordt opgedron ken, als een der grafdelvers, om de lengte van het graf te meten, er lang uit in gaat liggen, als een ander om de diepte te beproeven er op het hoofd in gaat staan, als een derde en nog wol een huisvader die zelf volwassen kin deren heeft en wiens hart vervuld moest zyn van mededoogen als zulk een jeugdig leven door den dood wordt afgebroken, ten slotte zoo beschonken is, dat hy in een bloemperk terecht komtwel hebben wij er op tegen dat bij het grafdelven een vroolyk liedje wordt gezongen en dat men na voltooiden arbeid, zingende een logement binnentreedt om nog gauw een borrel te pakken. Eere aan den kastelein, die weigerde dien borrel te schenken. Bij informatie is ons gebleken, dat de ver melde feiten niet strafbaar zyn, wij moeten dit betreuren, want eerbied voor de dooden is een eisch, dien men het recht heeft aan ieder te stellen en waartegen in eene beschaafde Maatschappij niet straffeloos behoorde gezon digd te kunnen worden. Marine en Leger. De offioier-machinist 1ste klasse bij 's Rijkswerf te Amsterdam A. Jongkees zal worden ontheven van het algemeen toezicht op den aanmaak in de fabrieken der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlisaingen en der Nederl. Stoombootmaat schappij te Rotterdam van de werktuigen en ke tels voor de in aanbonw zijnde pantserschepen „Kortenaer," „Evertsen" en „Piet Dein." De reeds bij die fabrieken gedetacheerde officieren- machinist 2de klasse P. van Wingaarde (te Vlis- Bingen) en A. de Leeuw (te Rotterdam) zullen verder rechtstreeks onder oppertoezicht van den inspecteur van 's Rijks Stoomvaartdienst met het toezicht op den aanmaak der bedoelde werktuigen worden belast. Hr. Ms. schroefstoomsehip „Bonaire," in con servatie op 's Rijkswerf te Hellevoetsluis, wordt weder voor indienststelling gereed gemaakt en zal aanvankelijk dienst doen voor politietoezicht op de zeevisscherij in de Noordzee. Met 1 Oot. a. s. worden 180 jongens van de Kweekschool voor de Zeevaart te Leiden overge plaatst aan boord Hr. Ms. opleidingsschip „Ad miraal van Wassenaer" te Amsterdam. Voortaan zaJ Hr- Ms. artillerie-instructieschip „Bellona" eenige dagen in de week oefeningen houden in de Noordzee, om de manschappen, die a. b. worden opgeleid voor kanonnier, de behan deling van het geschut te leeren op een schip in beweging. Den 30sten 8ept. vertrekt van Rotterdam per stoomschip „8oerabaja" van de Rotterd. Lloyld een detachement van 100 onderofficieren en min deren der Marine, onder bevel van den luit. ter zee 1ste R. Reinders en onder medegeleide van de udelborsten 1ste kl. K. F. Sluis en M. K. Medenbach. j> De lste luit.-ingenieur J. L. H. van Holk, van het corps genietroepen, wordt met 2 Oct. a. s. te Helder geplaatst. Hr. Ms. flotieljevaartuig „Borneo," onder be vel van den luitenant ter zee le klasse H. Velt- huijsen, is gisteren van Amsterdam naar IJmui- den vertrokken, ter verdere opvolging van zijn bestemming naar Oost-Indië, Stoomvaartberichten. Het stoomschip »Conrad,« naar Amsterdam, vertr. 18 Augustus vaa Port-Said. Het stoomschip //Prinses Amalia," van Am sterdam, arriv. 19 Aug. te Padang. Het stoomschip ^Prinses Marie," van Am- Sterdam, pass, 18 Augustus Carvoeiro. Marktberichten. Hoorn, 19 Aug. Aangevoerd tarwe f 6,— 7,Rogge f 0,a 0,Gerst f 4.25, a 4, Haver f 3,— a f 4,witte orwten f 8,50 a 10,- groene f 9,50 a 12,grauwe f 12,a 14,50, vale f 7,a 14,50, bruine boonen f 6, a 9,50, karweizaad f 16,50 a mosterd f 20 a 17 paarden f 65 a 150, 2 koeien f 150 a 210, 46 schapen f 12,a 20, lammeren f 0,a 0,3 kalveren f 8, a 15,24 varkens f 12a 24,- zeugen f a ,87 biggen f6,a 12,kip- oieren f 3,a 5,eenden dito f per 100, 900 kop boter f 0,70 a 0,75 per K. Alkmaar, 19 Aug. Aangevoerd 3 paarden f70 a 150, 24 koeien f40 a 170, - vette kal veren f a 20 nucht. dito f 6,a 18, 169 magere schapen f 8 a 16, lammeren ren f 0,a f 0,52 magere varkens f 15,a 20,136 biggen f7,a 10,50, 4 bokken en geiten f 0.70 a 4,- kleine bokjes f0, a Boter per P., f0,70 a 0,80, kipeieren f 3,50 a 4,eenden dito f -,per 100. Visscherijberichten. Nieuwediep, 19 Aug. Aangebracht door 120 korders 20 tot 60 tongen p. st. 45 a 60 cent, 5 tot 20 kleine en middelm. tongen p. st. 25 cent, 20 tarbotten p. st. f 5 a 8, 2 tot 10 mand kleine schol p. m. 20 a 50 cent, 2 tot 5 mand schar p. m. f 1,25 a 1,50, 2 tot 10 roggen p. st. 80 a 90 cent. 21 Aug. Niets binnen. 22 Aug. v.m. 8 uur. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 17 tot en met 19 Aug. 1893. ONDERTROUWD: A. Janssens, stoker en H. L. Ebregt. GETROUWD: G. Leen en J. Smit. K, Smelik en C. Kooman. P. Duinker en J. M Riemers. J. Pronk en G. M. Wegman. BEVALLEN B. VereistJanzen, z. T. Gomesv. Amersfoort, d. F. G. Harms Schipper, d. A. LeeuwJongejan, z. A. C. A. BorriusSteegcrs, d. E. A. L. E. v. Teu- temModderman, z. D. FeldmanHoekstra, d. G. de VriesGersen, d. A. M. Pompe Portegys, z. A. M. Hinv. d. Wooning, d. S. KoornGrin, d. M. ConijnFooy, d. E. de BoerEibers, d. M. SturkJonker, z. A. VisserWiegman, d. N. KikkertBuis man, z. OVERLEDEN: M. H. Vries, 3 w. W. G. Garstenveld, ruim 10 m. G. J. Griek, 7 m. N. Claa8sen, 16 m. H. de Beer, 14 d. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres Bureau Raadhuis1 gouden broche, 1 ijzeren schroefsleutel, 1 hangslotsleutel met z. g. nummerhoutje. Vervolg der Berichten. Toen jl. Zaterdagmoi-gen de President van het thans ontbonden //Artillerie-Vrijkorps", vergezeld van nog een der leden van 't Be stuur, zyne opwachting maakte by den Bur gemeester dezer gemeente, ten einde het vaan del dier Weerbaarheids-Vereeniging aan B. en W. over te dragen, herinnerden we ons de dagen van voorheen, de dagen der stich ting en van den bloei van dit vrijwilligers korps. Sedert zijn 26 jaren verloopen en de Vereeniging bleek nu niet langer reden van bestaan te hebben. In de by eenkomst van Bestuurderen en leden, jl. Donderdagavond gehouden, werden de laatste formaliteiten in zake de opheffing verricht, terwijl de Pen ningmeester kon verzekeren, dat aan alle gel delijke verplichtingen was voldaan. In be doelde samenkomst werd herinnerd aan den tijd der stichting, toen de Luxemburgsche quaestie met een oorlog dreigde, toen een groot aantal ingezetenen zich op aandrang van den toenmahgen luit. tor zee C. A. Jeekel tot een Weerbaarheids-korps vereenigde en eenige jonge dames, onder do leiding van mevrouw Leijssius, aan het korps een sier lijk bewerkt vaandel vereerden. De dag van 8 September 1867 werd in herinnering ge bracht, toen de uitreiking van het vaandel op het stations-terrein alhier plaats had, op geluisterd door uitvoeringen van de beide mu ziekkorpsen van de Marine en van het Vry- korps zelve. Met een gepaste toespraak werd op dien dag het vaandel door mcj. C. van Herwerden overhandigd en eveneens aanvaard door den President en Commandant, den heer Jhr. T. J. Kraijenhoff, namens het Bestuur, 't welk toenmaals bestond uit de heeren Kraijenhoff, mr. Ch. Bosch Reitz, P. H. Po lak, C. D. Zurmuhlen, H. Janzen, Ez., mr. D. P. H. Abevson, L. Verhey, C. L. Pedroli en T. Mooy. Mede werd by dio gelegenheid 't woord gevoerd door den Schout-bij-nacht, Directeur en Commandant der Marine alhier en den heer Jeekel, welke laatste eenige fraaie dichtregelen voordroeg, vervaardigd door de se dert beroemd geworden sjhryfstêr, mej. L. A. Stratenus. 's Avonds had te dier gelegenheid in Tivoli een luisterryk feest plaats. Vele jaren zijn sedert heengegaan en de tijdsomstandigheden zyn veel veranderd. Haast zou men thans niet begrypen, hoe in die dagen zooveel enthousiasme kon heerschen. 't Vaandel, door B. en W. aanvaard, zal nu in de Bouwzaal aan de Kerkgracht ge voegd worden bij de aldaar tentoongestelde attributen, afkomstig van de mede opgeheven plaatselijke afdeeling der Motalen-Kruis-Ver- eeniging. Naar wij vernemen, is in de op gis terenavond gehouden vergadering van het Bestuur der Floralia-Vereeniging alhier besloten, dat de Bloemententoonstelling dit jaar op Zaterdag en Zondag 9 en 10 Sep tember e. k. zal plaats hebben. De telephoon, het gemeenschapsmiddel van den nieuwen tyd verkrijgt in deze gemeente, sedert hare vestiging alhier meer burgerrecht. De nieuwe lodenlijst, welke dezer dagen is verzonden, toont zulks duidelijk aan. Dit is een natuurlijk verschijnsel, hetwelk daarom niet kon uitblijven. Het is toch zeker waar, dat «tijd" in zaken een groote rol speelt. Sedert men begonnen is om versnelde ge meenschapsmiddelen te maken, waren er ter stond een aantal die helder inzagen dat men van nu af daarmede had te rekenen, en welke symphatiën er ook waren voor de vaderlandsche trekschuit, toch was do drang zoo, dat men ge noodzaakt werd partij te kiezen voor 't nieuwe. Zoo zal het ook gaan met de telephoon meer en meer zal de kring verkleinen van hen, die meenen dat mon er wel buiten kan en ook van hen, die, zonderling genoeg, zeggen van aansluiting last te zullen ondervinden. De nieuw-aangeslotenen zyn de heeren: J. de Beurs, Vleeschhouwer, Binnenhaven 14 E. E. Dullemond, luit. ter zee, Plantsoenstraat en N. L. ten Hacken, Café «De Valk". Publieke telephoonstations zijn Café Reitsma, Havenplein Badpavilloen HuisduinenA. J. MaaSjDijkstraateninde Vestibule aan 't Spoor weg-station. 't Is der politie gelukt, de vrouw op te sporen, schuldig aan het feit, dat wy de vorige week vermelddenhet op den openbaren weg nederleggen van een kinder lijkje. Die vrouw, de wed. T. alhier, is, na een verhoor dat zij jl. Zondag heeft ondergaan, des avonds onder geleide naar Alkmaar overgebracht. Leden der rech terlijke macht waren Zondagmorgen uit Alkmaar naar hier over gekomen, ten einde de zaak ter plaatse te onderzoeken. Zaterdagochtend had alhier een aan varing plaats tusschen de Enkhuizer schuit «E. H. 60," en een Urker visschersvaar- tuig. Laatstgenoemde kreeg belangrijke averij aan de boeghet Enkhuizer vaar tuig beliep weinig schade en kon terstond den tocht naar Enkhuizen Jvervolgen. Het Nieuwsblad van Nederland,* vermeldt de volgende loffelijke getuigenis «Een bewijs van sympathie en belang stelling werd Zondag jl. gegeven aan onze Muziek-Vereeniging Helders's Harmonie kapel, bij gelegenheid harer eerste plei- zierreis naar Zaandam. Gaarne betuigen wij onzen oprechten en welgemeenden dank aan het Bestuur en Leden, voor de goede leiding en orde, op die eerste ondernemings- reis betoond, en uiten met dezen den wensch, dat bij een tweeden tocht, het dubbel zoo goed moge slagen.* Eenige reizigers. Wij vernemen dat het Bestuur van Hel ders Harmoniekapel een tweeden tocht zal organiseeren, welke ongetwijfeld wel de sympathie van velen zal verwekken. Bij den uitgever R. Hofsteede, te Rotterdam, verschijnt eerstdaags de 2de jaargang van de Wilhelmina-Kalender. Deze almanak vervult een goede plaats in het gezin van den Israëliet. Behalve de opgaven het kerkelijk jaar en gemeenten betreffende, bevat het een groot aantal bijdragen van letterkundigen, welken het bezit van dit boekje meer aantrekkelijk maakt. (Zie hieromtrent de annonce in dit blad). Men bedenke in deze snikheete dagen, dat het hoogst nadeelig voor de gezond heid is om een groote hoeveelheid ijskou- den drank op eens te verzwelgen en dat het meer dan matige gebruik van de zoo goedkoope pruimen, peren en groene kom kommers schadelijke gevolgen voor de con sumenten hebben kan. Te veel is nooit goed, maar in deze warme dagen ongetwijfeld gevaarlijk. Het lijk, dat uit de Amsterd. trek vaart onder Haarlemmerliede is opgehaald, is gebleken te zyn dat van den schoenma ker der Marine Van Dalisen, die Maan dag met Hr. Ms. «Borneo* naar Indië zou vertrekken. Een man in het Kortenbosch te 's Gravenhage, die ondertrouwd was om in het huwelijk te treden, mishandelde zyn bruid, na terugkeer van het Raadhuis zooda nig, dat het aanstaande vrouwtje «moord riep, waarop de politie de deur der woning in bovengenoemde straat forceerde en den woesteling onder hevig verzet naar het commissariaat van politie overbracht. Zaterdagnacht is in de Maas bij Rot terdam verdronken de agent-majoor der politie A. H. Kool, terwyl hy belast was met deu dienst op het havenbootje. Kool had een goeden naam als rechercheur en maakte zich o. m. zeer verdienstelijk bij opsporing der kostbaarheden, indertijd door de «milHoenenjufffouw" Jannetje Struik door oplichting verkregen. Een Rotterdamsche Kermis-Zaterdag- middag en geen sterveling op straat Deze schijnbare onmogelijkheid heeft men verleden Zaterdag kunnen aanschouwen. De oorzaak daarvan waren een paar slag regens, zooals men in jaren niet beleefd hadvan omstreeks halfvyf tot halfzeven viel het water in zulke groote stroomen, dat niemand zich op straat waagde. Als in een oogwenk was het geheele kermis terrein schoon geveegd. Omstreeks 7 uur hield de regen op en verder in den avond en nacht had men het prachtigste weder. De vrees, dat de ker- mis-Zaterdag verloren zou zyn, bleek ijdel en de regen een uitstekend middel tegen het stof geweest te zyn. Ook naar het schijnt, tegen al te groote opgewondenheid, want hoewel het tot laat in den nacht zeer druk was, leverde het geheel toch een groot verschil op met andere jaren, wat de dolle uitgelatenheid betreft. Het was alsof men wist, dat een com missie van vier Raadsleden, nog wel ge dekt door een viertal agenten in burger- kleeding, zich belast had met het kermis terrein in oogenschouw te nemen, om zich een goed oordeel van het geheel te kunnen vormen in het belang van de kermis- enquête. Wegens de hitte hebben Friesche boterkoopers een gedeelte der op de markt te Leeuwarden gekochte boter niet naar Engeland verzonden, doch in kelders te Leeuwarden geborgen, om koeler weer af te wachten. De boter «dreef" in de vaten. Te Gemert (N.-Br.) is het 9-jarig zoontje van A. van Lieshout op noodlot tige wyze omgekomen. Vergezeld van zyn 4-jarig broertje, ging hy met een krui wagen naar den zandkuil om zand te ha len. By het graven stortte de kuil in en werd de ongelukkige knaap daaronder be dolven. Het kleine broertje kwam met die treurige tyding te huis, waarop de vader zich begaf naar de noodlottige plek, waar hy slechts het lyk van zyn zoontje kon te voorachyn brengen. Zaterdagavond, tydens het hevige onweder, gepaard met zwaren stortregen en hagelslag, is de bliksem geslagen in den schoorsteen der vrouwen-afdeeling van het geneeskundig gesticht voor krankzinni gen, te Dordrecht. Ofschoon het gebouw gedeeltelijk werd vernield, ontstond geen brand en werd niemand getroffen. Londen, 19 Aug. Door het ss. «Um- bria" is de tyding gebracht, dat de groote driemastschoener Helen Blum," die bezig was om zeehonden te vangen, met man en muis is verongelukt. Het schip was in gezelschap van een anderen robhenvanger, toen het door een vreeselyk zwaren sneeuw storm werd beloopen, waardoor het met de geheele, uit vyf-en-twintig koppen be staande bemanning, is verongelukt. Londen, 20 Augustus. Te Dowlais, nabij Merthyr, hebben, na een verwoed gevecht, een aantal mynwerkers, die aan den arbeid bleven, een duizend werksta kers, die hun dit beletten wilden, op de vlucht gejaagd. Volgens bericht uit Car- diff zijn hedenavond de wanordelijkheden te Dowlais opnieuw uitgebroken. Er moet thans een woedend gevecht aan den gang zyn, waaraan 10,000 man deelnemen. De 9000 mynwerkers van Fife en Kinros weigerden eenparig de hun aangeboden loonsverhooging van 121/2 pCt. Zy eischen 25 pCt. en hebben heden het werk ge staakt. Pontypridd, 20 Augustus. Gisteren avond moest de politie van leer trekken tegen een oproerige bende werkstakers. Tal van personen werden gewondook verscheidene agenten bekwamen ernstige kwetsuren. Zeven belhamels werden gevat. Te Ferndale plunderde gisterenavond de menigte de bakkeryen en verbryzelde de vensters der winkels. De politie sloeg er op in. De werkstaking onder de kolen-ar beiders in Engeland begint reeds op ern stige wyze hare gevolgen te doen gevoe len. Te Cardiff en omstreken wordt de toestand zoo dreigend, dat de overheid een escadron cavalerie en 2000 infanteris ten heeft aangevraagd. Uit Glasgow komt bericht, dat, wegens gebrek aan steenko len, vele hoogovens zullen moeten gedoofd worden. Maandag hebben de metaalwerken van Swansea en Neath, waar 12,000 men- schen werkzaam zyn, gesloten, ook al we gens gebrek aan kolen. Zeven-en-twintig stoombooten, ieder met duizend ton kolen, liggen sedert Woensdag voor Londen. De prijs is tegenwoordig 26 a 28 shilling per ton. Eerst tegen het eind van September rekent men, dat de werkstaking zal kun nen eindigen. «Daily News" is van ge voelen, dat de mijneigenaars binnenkort zullen terugkomen op de loonsverlaging, welke de aanleiding tot de werkstaking is geweest. De mynwerkers beweren, dat het den eigenaren met hunne handelwijze te doen is geweest om een kunstmatige op drijving der prijzen, zoodat ze nu met groote winsten kunnen verkoopen. Het Parlementslid Woods heeft te Wigan een redevoering gehouden, waarin hy zeide, dat op de conferentie van mynwerkers, die de volgende week zal worden gehouden, middelen moeten beraamd worden om te beletten, dat aan de mjjnen voorraden ko len zich opstapelen, Dat zal moeten ge schieden door het sluiten van dag-contracten in plaats van maandelyksche overeenkom sten, zoodat de werklieden, wanneer de voorraad toeneemt, iederen dag het werk kunnen verlaten. By de jongste aardbevingen in Italië zyn zeer vele huizen ingestorteen nog grooter aantal wordt met hetzelfde lot be dreigd. Drie personen kwamen om het le ven vele anderen werden zwaar gewond. De inwoners der geteisterde steden kam peeren in het veld.. De hevige stormen op de Oostzee hebben weder eenige menschenlevens ge- ëischt21 visschers uit verschillende plaat sen vonden den dood in de golven. Een boot met 5 man wordt nog vermist. De stoomketels van de Amerikaan- sche stoomboot «Annie Fulton* zyn naby Washington gesprongen. Van de reizigers werden 7 gedood, de overige opvarenden zyn ernstig gewond. Het maken van photographische af beeldingen van den bodem der zee is dezer dagen den Heer Louis Bouton, privaat docent aan de universiteit te Parys, gelukt. Hy ging by Banyule sur Mer in een dui kerpak naar de diepte en maakte daar met een bijzonder toestel, by magnesiumlicht, instantané-opnamen, omgeven door een aenigte nieuwsgierige visschen, die van alle kanten op het licht afkwamen. Men heeft nu grootsche plannen van andere proefnemingen, met automatische toestellen, welke men in zee kan laten zinken, om zoo afbeeldingen te verkrygen van de diepste diepten, die nooit een men- schenoog aanschouwde. De buitengewone warmte doet zich ook in Frankrijk gelden. In verscheidene gemeenten heeft de gemeenteraad de be volking, wat betreft het watergebruik, op rantsoen gesteld. De bronnen en de put ten zyn nagenoeg droog. De oogst, vooral de wynbouw, loopt groot gevaar. In 't noor den en in 't zuiden, overal verlangt men hard naar regen. De socialisten te Brussel hebben nu een wielryderskorps opgericht voor het maken vau propaganda op het platteland. Het korps, dat 20 leden telt, is Zondag zyn werkzaamheden begonnen. Heldersche Moppen. Dc vaderWie nu goed aardappelen eet, krygt daarna een stuk vleesch. De kinderen doen hun best en hebben spoe dig de schaal geledigd. De vaderHeb je nu allen je genoegen ge geten De kinderen (als uit een mond)Ja vader De vaderDan heb je ook geen vleesch meer noodig. MevrouwEn hebt ge ook een galant Keukenmeid Neen, mevrouw, een Bergeant. Verbetering. De advertentie in ons vorig nommer, 25- jarige echtvereeniging Jan Minneboo, is getee- kend ook als «Behuwdzuster". Dit moet zyn Behuwdzuster 8. Den 28en Augustus hopen onze geliefde Ouders Willem Cornclis Neervoort en Jokanna Klinkenberg, hunne 15-Jarige Echtvereeniging jj 1 te herdenken. Helder, 22 Augustus 1893. Namens hunne dankbare Kinderen ELIZABETH NEERVOORT. ALEXANDER NEERVOORT. I Getrouwd GERRIT LEEN en JACOBA SMIT, die tevens hun hartelyken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. Helder, 17 Augustus 1893. Bevallen van een Meisje: A. M. HIN-v. d. WOONING. Helder, 18 Angustns 1893. Algemeene kennisgeving. Geboren PIETRONELLA ANTONIA, Dochter van L. VAN ES en M. C. VAN ES—Zwaanswijk. Helder, 21 Augustus 1893. Algemeene kennisgeving. Bevallen vau een Hinken Jongen: J. DEN DULK—VAN DER HARST. IJmuiden, 18 Augustus 1893. Op den 88ten Augustus jl. over leed ten onzen huize, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mejuffr. CORNELISJE BERG, Wed. van den Heer FRANQISCUS RIJLAARSDAM, in den ouderdom van ruim 82 jaren. Helder, 22 Aug. 1893. J. ANNES. E. ANNES- RLJLAARSDAM en verdere Familie. Wegens buitenlandsche betrekking eerst heden geplaatst. Door deze betuig ik myn hartelijken dank aan den Rijks-Lichtwachter J. DUIT van Callantsoog. Deze heeft my krachtig geholpen, toen mijn vaartuig 1.1. Vrydag nacht zou stranden. Zyn flinke hulp met het uitbrengen van een anker, was oor zaak dat myn vaartuig in vlot water kwam, waardoor ik in behouden haven kon aan landen. Helder, 22 Aug. 1893. L. KRAMER. By mijn vertrek naar O. Indië roep ik aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelyk vaarwel tot weerziens toe. Helder, 21 Aug. 1893. W. J. BEVEL, Matroos le kl. a/b. Hr. Ms. «Borneo."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 2