't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER. NIEUWEDIEP EN TEXEL its ei Ho. 2160. Zaterdag 28 October 1893. 21«te Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Bureau: Zuidstraat. 'Telefoonn0. 42. Bureau: Spoorstraat. Telefoons. 8 6. AlDonnemont p. 3 maanden binnen de gemeente 50 Cfc., met Zondagsbl. 80 Ct. id. franco per post 75 idem fl.12® id. voor het Buitenland f 1.25, idem f 2.00 VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT Go., te Helder. Buresux SPOOR8TRAAT en ZUIDSTRAAT. AdvertentlSn Tan 1 tot 5 regels25 Cent, Elke regel meer5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. KALENDER DER WEEK. Opkomst der Zon 6 u. 53 m. Onderg. 4 u. 34 m. OCTOBER (Wijnmaand, 31 dagen). Zondag 29 Maandag 30 Dinsdag 31 Laatste Kwartier. NOVEMBER (Slachtmaand, 30 dagen). Woensdag 1 Aller Heiligen. Donderdag 2 Aller Zielen. Vrydag 3 Zaterdag 4 HELDER, 27 Oct. 1893. Op 's Rijkswerf alhier zijn de vol gende belooningen toegekend, als gouden medailles voor 36-jarigen trouwen dienst aan A. G. Snaphaan, conserveerder, J. Kastelijn, bankwerker, en J. II Collet, kuiper zilveren medailles voor 24-jarigen dienst aan P. H. Dilg, werktuigmaker en J. C. Kaptein, blokmakerbronzen me dailles voor 12-jarigen dienst aan K. C. Schriel, scheepstimmerman, J. Brands, huis timmerman, L de Munck, werkman, C. H. Pouli, zeilmaker, en G. Grasser, portier. De oud-strijder C. Rijkers, gerech tigde tot het dragen van het Metalen-Kruis, is dezer dagen alhier in 84-jarigen ouder dom overleden. Woensdag 1 November zal door 't Hol- landflch Tooneelgezelschap, dir. A. van Lier, in den Stadsschouwburg, Koningstraat, de tweede aboncenyènts-voorstelling in dit seizoen worden gegeven. Opgevoerd zal worden »Dö Fabriekssmid," sociaal levensbeeld in 5 be drijven, van F. Gottscheid. Dit stuk is her haaldelijk met grooten bij val te Amsterdam opgevoerd. De korte inhoud er van is deze: De heer Wellstadt, aanzienlijk industrieel heeft onder zijne werklieden zekeren Weber, die een uitvinding gedaan heeft, waardoor kosten bespaard en minder handen noodig worden. De heer Wellstadt, die (lat verneemt, wil Weber verwijderen, waartoe de opzichter Kolowsky hem behulpzaam is. Bij gelegenheid dat Weber tot orde ver maant, terwijl er socialistische denkbeelden worden geuit, weet Kolowsky Weber als op ruier voor te stellen, zoodat deze ontslag krijgt, hetgeen hij zich niet sterk aantrekt, in af wachting dat de regeeriog hem octrooi op zijne uitvinding zal verleenen. Zijn huwelyk is on gelukkig, daar zijne vrouw, Louise, die door haar man zoo ze meent veronachtzaamd wordt, aan den drank is geraakt en de liefdesverkla ringen van den bankwerker Werkman gunstig aanhoort. De heer Wellstadt die gaarne de uitvinding zou bezitten, stelt zijne dochter Clara voor We ber te bewegen haar de teekeningen in handen te gevenmaar 't meisje heeft achting voor den werkman opgevat en weigert de teekenin gen aan haar vader over te geven. By een opstand van 't werkvolk, dat Weber te lijf wil gaan, trof de doodelyken slag, voor hem be stemd, zijne vrouw Louise. Daarna volgt een kloekmoedig optreden van Clara. Een der groote bladen schryft verder: Met veel genoegen zagen wij Mevr. Dons Albrecht als Clara, uitmuntende door gevoelvol spel. Frisch en krachtig stond haar terzijde de heer Veltman als Wellstadt, haar vader, terwijl de heer Potharst de schoone en dank bare titelrol, die van Weber, met veel gevoel en talent vervulde en uitmuntend werd ge secondeerd door mevr. PotharstGrader, als Louise, ook in het stak zyn vroaw. De heer Van Nieuwland speelde Leer typisch de rol van den bankwerker Werkman. Een kranig, complaisant ritmeester met een mooie uniform, was de heer Lamberts. Echt realistisch kweten zich voorts de dames Hens, Koning, Sluyters, enz., terwijl ook de overige heeren flink bydroegen tot welslagen van het geheel. Vooral in dezen tyd is het stuk zeer de moeite waard. Hedenavond zal door het plaatselijk Nutsdepartement een vergadering in het lokaal Tivoli alhier worden gehouden, waar in het voorstel van een der leden betref fende de opheffing der Spaarbank in behan deling zal worden genomen. Met machtiging van H. M. de Koningin- Regentes, de hooge Beschermvrouw van de Vereeniging «Trouw aan Koning en Vader land^ wordt dezer dagen in geheel Neder land een collecte gehouden voor het fond9 dat die Vereeniging wil vormen ter ondersteu- uiDg van behoeftigeu, gerechtigd tot het dra gen van het «Metalen Kruis" of de «Citadel- medaille. Wij bevelen die collecte met warmte bij onze lezers aan. Do mannen, wien het geldt, hebben in 1830 en 1831, op de roepstem des Konings, hun leven beschikbaar gesteld voor het vaderland. Bij allo gelegenheden, die zich daartoe leenden, werden zij als brave helden toegejuicht, maar inmiddels liet men de armen onder hen gebrek lijden. Zij, die door omstandigheden niet in de collecte hebben bijgedragen en toch een gave willeu schenken, kunnen die doen toekomen aan den penningmeester jhr. mr. J. E. Hny- decoper van Maarsseveen en Nigtevecht te Utrecht, die ze allen met dankbaarheid zal aanvaarden. In Drente is de voorraad aardappelen dit jaar zóó groot, dat vele arbeiders, die in den regel zei ven hunne benoodigde aard appelen verbouwen, thans het overschot van hunnen oogst verkoopen tegen den on gehoord lagen prijs van 50 cent per HL. Er zijn daar boeren, die honderden HL. aardappelen, voor verkoop bestemd, nu als vee voedsel zullen gebruiken. Wegens mishandeling van een hond, is P. V., te Helder, Dinsdag jl. door de Arr. Rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot f 50.boete of 14 dagen hechtenis. De groote veemarkten te Alkmaar zullen plaats hebben op Maandag 6 en Woensdag 22 November a. s. Hier te lande is bericht ontvangen dat de 23-jarige lste luit. der infanterie J. J. P. Wegerman te Kotta-Radja is ge sneuveld. Een der nieuwe stoomschepen, welke voor rekening van de maatschappij Ne derland in Engeland gebouwd worden, zal naar men verneemt, «Koningin-Regentest gedoopt worden. Te Stadskanaal had een schipper veel last van muizen. Eiken avónd legde men rattenkruit op een stukje brood eu nam het des morgens weg, wanneer de kinde ren nog te bed waren. Verleden Vrijdag werd dit laatste echter vergeten; een kleine jongen at de «boterhamt op. Onmiddellijk werd de dokter geroepen, die terstond een braakmiddel gaf. Zondag leefde het kind nog, doch zijn toestand is hoogst gevaarlijk. Van het ongeval, dat aan eenige zandbakken op de Gronden bij Texel is overkomen, heeft een der opvarenden, M. G. Schmidt, een omstandig verhaal gedaan aan de redactie van het Handelsblad. Wij ontleenen daaraan het volgende De vier zandbakken, met acht personen bemand, werden door een stoomvisscher aan een stalen tros gesleept met Bremer haven tot bestemming. Op de gronden boven Texel kreeg een dier bakken Vrij dagavond averij, waardoor gevaar van zinken voor alle bakken ontstond. De tros werd daarop door de tweede losgegooid en de stoomboot zette met één bak, waarop zich vier man bevonden, de reis voort. Zij liet zich blijkbaar aan de andere vier man niet gelegen liggen en was weldra uit het gezicht verdwenen. Op de nood signalen der achtergeblevenen kwam een blazerschuit afdeze bleef bij hen tot de dag doorbrak, redde ze daarop met veel moeite en bracht ze behouden teNieuwediep binnen. In het donkerste Amsterdam. In den laatsten tijd is het politie-toozicht in de Oude Zijds Armsteeg en de omliggende stegen, naar het heet, verscherpt. Onder deu drang van bewoners van den O. Z. Voorburg wal vooral, zyn de posten vermoerderd eu zijn agenten uit andere secties met het toe zicht belast, een voordeel, omdat «do goede liêna nu eens met andere oogen worden aan gekeken. Kort geleden is er een verhuiziug geweest in de buurt en hieraan is het dan ook toe te schryven, dat de O. Z. Kapelsteeg, een vry drukke verkeersweg, thans gedegradeerd is tot een straatje, waar men niet zonder kleerenscheuren, of erger, kan doorgaan. Al bestond de bevolking dezer steeg nooit precies uit de bloem der natie, thans staat des avonds aan beide toegangen een politie-agent, die den voorbyganger de veelbeteekenende verma ning geeft«Ik moet u waarschuwen, dat dit een verdachte steeg is wanneer a er doorgaat komen de gevolgen voor dw eigen rekening." Wanneer de voorbijganger niet erg op avon turen belust is, dan loopt hij liever een straatje om. Maar de Oude Zijds Armsteeg, het eigen lijke hoofdkwartier, is ook na deze vorhalen van enkele hoofden nog niet geheel zonder verrassingen. Een bewoner van dit klassieke stadsdeel de Kerkstraete, later Warmoes- straat, was immers do tweede straat van Am- stelredam ging Zaterdagavond huiswaarts. De man had groote haast en wilde tot bekor ting van zyn weg naar den Voorburgwal de Armsteeg maar eens doorgaan. Ongeveer halverwege gekomen, liep hij in volle vaart tegen een touw aan, dat dwars over de steeg was gespannen en hem juist aan den hals trof. Door den schok viel hy achterover en bleef een oogenblik als versuft liggeu. Uit een donkeren hoek sprongen toen twee lange jongens te voorschijn, die op hem aanvielen, om zijn zakken te doorzoeken. Maar daar waren de rabauwen aan het verkeerde kantoorde prooi was een sterke smidsbaas, die voor vier zulke kerels niet uit den weg zou gaaD. Hy sprong op, gaf den een 'n voorhamerslag, waardoor hy in den donkeren hoek neersmakte, en ging toen onmiddellijk den anderen achterna, die, terwijl de geheele steeg nu op de been kwam, het hazenpad had gekozeD. De jongen had goede beenen eu hield het lang vol, maar zijn verwoede vervolger verloor hem niet uit het gezicht en rende hem steeds na, door alle stegen van de buurt, somtijds dwars door een menigte, die terugweek wanneer de smid zijn vuisten liet zien. Eindelyk werd de jongen bij den schreierstoren ingehaald en kreeg zyn verdiende loondo smid paste eigenhandig een lijfstraffolyke rechtspleging op hem toe, die hem lang zal heugen, en deponeerde hem toen in vrij ontredderden staat aan de Oude Brug. In de O. Z. Armsteeg noemen ze dit de methode van ffhet pektouw". Begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente Helder, voor den dienst van 1894, zooals die door B. en W. in de zittting van 13 October jl. den Gemeenteraad is aangeboden Hoofdstakken. Inkomstex. Bedrag. I. Ontvangsten wegens vroegere dienstenf 18.030.274 II. Inkomsten van gemeente-ei gendommen en bezittingen 693.90 III. Opbrengst van belastingen en heffingen-163.436.97 IV. Ontvangsten van verschillen den aard en toevallige baten - 29.145, V. Buitengewone ontvangsten - 50, Totaal f 205.355,44* UlTGAVZX. I. Kosten van huishoudelijk be stuurf 16.640, II. Kosten van invordering van de plaatselijke belasting en teruggave deswegens - 11.833,66 III. Kosten van onderhond aan gemeente-eigendommen en deswege verschuldigde lasten - 16.857, IV. Kosten der openbare veilig heid en brandweer - 27.450. V. Kosten der plaatselijke gezond- heidspolitie - 13.500. VI. Kosten voor het onderwijs. - 67.035. VII. Kosten van het armwezen, mitsgaders subsidiën en bij dragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen 38.800. VIII. Renten en aflossingen - 6.700. IX. Pensioenen en wachtgelden - 1.574.32 X. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstakken be- hoorende1.975. XI. Buitengewone uitgaven van allerlei aard9.500. XII- Onvoorziene uitgaven - 2.190 46} Totaal f205.355.44} De begrooting voor het Bnrgerlijk Armbestuur voor 1894 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 11.781.89}, die van het Algemeen Weeshuis f 14882,50 en die van de dd. Artillerie Schutterij f 1955.50. IngezorLden. Helder, 24 October 1893. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik n om een plaatsje in uw blad voor het volgende Sedert den tijd, dat ik mij hier heb gevestigd, heb ik by sommigen de meening zien postvatten, dat een blinde niet in staat is, goed les te geven; een gevoelen, dat natnarlyk alleen z|jn grond vindt in het gemis van zyn gezichtsvermogen. Waar echter feiten spreken, daar zijn woorden overbodig, dunkt mij, en door feiten hoop ik u don ook het tegendeel aan te toonen. De meeste organisten in de kerkgebouwen der Her vormde gemeente te Amsterdam en die der Gereformeerde gemeenten aldaar, hebben hunne opleiding gehad bij den heer E. Mobach, oud-leerling van 't Blinden-lnstituut en organist in de Oude Kerk der Hervormde gemeente te Amsterdam. Evenzoo de heer J. Hooft, thans organist by de Doopsgezinde gemeente te Zaandam, die eerst les ontving van den heer A. Hoorn, oud-kweekeling van 't Blinden-lnstituut te Amsterdam, tocu organist te Broek in Waterland, en later zyn stadie voortzette bij genoem den heer Mobnch en die eenigen t\jd geleden te 's Hage met lof zijn diploma als organist gehaald heeft. De heer Hooft heeft voor zijn beide onderwijzers niets anders dan woorden van den grootsten lof. Zoo zou ik u meer voor beelden kunnen aanwijzen van blinden, die goede muziek onderwijzers gevormd hebben. Wat eeu blinde vermag, is helaas bij de meeste menschen nog onbekend, en het zou daarom te wenschen zyn, dat de levensgeschiedenis van die mannen, die zich, ofschoon 't gezicht hebbende moeten missen, in een of ander opzicht verdienstelijk gemaakt hebbeD, opgeteekend en verbreid werd. Om eens voorbeelden te noemenBrachthoizen en Boersen waren in hnn tijd de grootste organisten in ons vaderland. In het jaar 1825 gaven zjj in hunne woonplaats, Amsterdam, in de Nieuwe kerk een orgel-concert ten voordeele van de ongelukkigen, die de toenmalige watersnood gemaakt bad, dat de som van f 4000 opbracht. Milton was een van Engeland's grootste dichters, Pfeiffel verwierf zich als volksdichter in Duitschland een onsterfelyken naam, Saunderson is professor in de wiskunde geweest aan de Universiteit te Oxford, Mental had eeu groote pianofa- briek te Parijs, Braille vond een schrijfwerktnig eu een blindenschrift nit en Foucauld een schrijfmachine, waar door blinden zelfs in staat gesteld werden, zich met de zionde wereld in contact te stellen. Al deze mannen wa ren blind, en zou er dan zooveel voor noodig wezen om muziekles te geven? Bij de blinde zoowel als bij de ziende muziekonderwijzers, hangt alles ten slotte ui' van den aanleg van zyn leerling eu dc methode die hy ge bruikt. Het Instituut te Amsterdam zorgt er yverig voor, als zijne leerlingen een goeden aanleg toonen, dat zy mttige leden der maatschappij worden. U dankzeggende voor de plaatsruimte, heb ik de eer te zyu, TJw Dw. Dr., F. DE BOER, Oud-leerling van bet Blinden-lnstituut, te Amsterdam. Wegens plaatsgebrek is dit stok, bestemd voor het vorige No., eerst heden geplaatst. Red. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 18 24 Oct. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDL. v. d. Vlies en A. W. Hillenius. P. Eelman en M. Selser. D. Wuia en T. Bood. P. A. van der Vis en A. Brouwer. GEBORENPieter, z. v. M. Roeper en K. Kuiper. OVERLEDEN: Geene. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 23 tot en met 25 Oct. 1898. ONDERTROUWD GETROUWD BEVALLEN: H. v. d. Kooiv. d. Leek, z. M. C. Dost-Schol, d. S. J. Blokker- Bakker. z. G. KlinkhamerSloves, d. P. M. KortMeerens, z. E. van Esde Vries, d. A. SwartZwaan, d. OVERLEDENC. Rykers, 84 jaar. C. Marchand, 61 jaar. P. Harderv. Doornik, 53 jaar. Geene. Marktberichten. Pnrmerend, 24 Oct. Aangevoerd 577 run doren, 14 stieren, pryshoudend, 76 vette 29) Hoe kwam het toch dat zij hem overal ont moette Sedert dien dag der wedrennen ging er bijna geen week om, dat zy den jongen officier der huzaren niet ontmoette. Nu eens Unter den Linden, dan weer in de Leipziger- straat, een andermaal in den Thiergarten, als zij 's avonds een kleine wandeling deed. En telkens keek hij haar zoo vragend aan met een glimlach, zoo eigennaardig, half droevig en half vroolyk, soms ook luchthartig en over moedig, haar hart beefde ervan. Meermalen had hij getracht haar aan te spreken. Zij was hem ontvlucht als een stuk opgejaagd wild. Zij wilde hem niet zien, niet antwoorden zy wilde boos op hem zyn, hem verachten, en toch als zij thuis in haar eenzame kamer zat, dan stond zyn beeld haar voor de oogen en dan verlangde zij naar een blik uit zijn heldere blauwe oogen. Hoo was het toch mo gelijk, dat zy hem niet kon vergeten dat zy niet boos op hem kon zyn dat zij telkens en telkens weder aan hem moest denken, en met bevend hart verlangde naar het oogenblik dat zij hem weer zou ontmoeten Zij begreep, dat uit dezen hartstocht nooit iets goeds zou kunnen geboren worden. Zy wilde zich daar van losrukken en bij haar moeder een toe vlucht zoeken; maar zij leefde voort in de pijn en in de bitterzoete kwellingen van dien ramp zaligen hartstocht. En vandaag, nu zy alle droevige gedachten vergeten wilde, nu zij on der het rijden had besloten om er een einde aan te maken, daar haar gemoedstoestand niet aan de opmerkzaamheid van haar oom ont snapt was, nu moest zij hem weer ont moeten en zat hij haar glimlachend en te ge lijk smeekend aan te kyken. In zeer nette burgerkleeding zat hij daar met eenige kameradon. Allen stond hun lucht hartige opvatting van het leven op het aan gezicht te lezen. Zy leefden allen in de hoogere kringen en sloegen geen acht op het meisje uit het volk hij alleen zat daar met de oogen onophoudelijk op haar gericht, terwyl hij aan zijn knevels draaide. Zij kon den blik zijner oogen niet langer verdragenmet een licht zuchtje stond zij op en zei: «Oom, ik ga het bosch eens in. Binnen 10 minuten ben ik weer terug." Ga maar, mijn kind, wij zullen nog drie maal geven, en dan ryden wij weer weg. Greta snelde heen, maar niet rechtstreeks het bosch in, want zy wilde niet, dat hy haar zou volgen. Zij ging het huis binnen en ver borg zich daar in den donkersten hoek van een der kamers, die geheel ledig was. Na een poos sloop zij toen door den tuin van den boschwachter. Greta zette zich bij een boschje struikgewas neder zy gevoelde zich zeer aan gedaan zij kon haar tranen niet bedwingen. Hevig snikkende lag zy daar, met het ge laat in het hooge gras verborgen. Plotseling schrikte zij, ze hoorde voetstap pen naderen op de droge afgevallen dennen naalden, die den bodem bedekten. Met een kreet sprong zy op. Daar stond hy vóórhaar, dien zij had willen ontvluchten. Heb ik u doen schrikken mejuffrouw vroeg hij lachend, terwyl hy beleefd den hoed voor haar afnam. Dan vraag ik wel vorschoo- ning. Laat my met rost 1 beet Greta hem toornig toe, en zij wilde ontvlochten. Maar luister dan toch eens één enkele maal naar my, mejuffrouw Hy zei dat zoo smeekend, dat zy weifelend bleef staan en hem aankeek. Wat wilt u van mij vroeg zij op zacht verwijtenden tooD. Waarom vervolgt gij mij bij elke schrede die ik doe Maar, juffrouw, ik vervolg u volstrekt Diet. Een toeval, een goedgunstig toeval brengt ons telkens weer samen, en zoo heb ik toch wel een weinig recht, als ik n verzoek mij eenige oogenblikken gehoor te schenken Nu lachte hy weer zoo schelmachtig, en toch klonk zyn stem week en smeekend. Zy was een dwaas meisje, dat zij zoo bang voor hem was en voor hem vluchtte. Toen ze daar aan dacht vloog een glimlach over haar gelaat. Wat moest hy wel van haar denken Was het niet beter, dat zij hem aanhoorde en dan ernstig antwoordde Dat was een waardiger houdiDg dan weg te loopen als een schoolkind. Ziet u, nu lacht u weer, vervolgde by. Ik neem dat lachen als een gunstig teeken voor mij op. Wees zoo goed mij spoedig te zeggeD, wat u mij mede te deelen hebt, mynheerIk moet naar mijn oom terug. Wat, is mynheer Tiedemann uw vader niet? Kent u den naam van mijn oom Bij de belangstelling, die ik voor u ge voel, is dat zeer natuurlijk, juffrouw. Is udus geen dochter van den ouden heer Dan voert u ook zeker niet denzelfden naam Neen, ik heet Margherita Montelli. Hy glimlachte. Ik dank u juffrouw Montelli. Een vreemde naam voor een Duitsche dame maar neem my niet kwalyk, myn naam is Harry Von Altenbrak. Uw naam is mij niet onbekend, mynheer! Werkelijk Myn broeder is ingenieur aan de fabriek te Neurode, een klein uur van het slot Al tenbrak. Ah, dat is zeer interessant. Dan hoop ik u nog meermalen te zien, ondanks den af keer, dien u van mij schijnt te hebben. Wel een kwartier praatten «y zoo geheel onschuldig voort, alleen wanneer hunne blik ken elkaar ontmoetten, beefde zy over al haar ledematen en dan werden haar wangen gloeiend rood. Zonder er acht op te slaan wa ren zy onder het praten dieper het bosch in gegaan. Plotseling blies een koele wind tus- schen de boomen door en het scheen of er een donkere wolk voorbij de zon dreef en haar licht een oogenblik verduisterde. Verschrikt bleef Greta staan. Nu zag zij opeens het on gepaste van haar toestand iu. Haar schulde loos vertrouwen was verdwenen, haar vriende lijk lachend gezicht kreeg een angstig-droevige uitdrukking en haar lichaam trilde, als een bloem voor den stormwind. Myn God, sprak zij schuw rondziende, wjj zyn zoover het bosch ingegaan. Er schynt een onweer op te komen, ik bid n, myn heer, verlaat mij als men ons bij elkaar zag Wat zou dat,juffrouw Margherita? Is u dan werkelyk zoo bevreesd voor my Of heeft u een afschuw voor mij Hoe kon hy zoo iets vragen O, als zy had durven sprekenHij boog een weinig voor over en fluisterde Greta, dierbare Greta, stel toch vertrouwen in my Ik ben niet slecht en lichtzinnig, zooals u denktIk meen hot eerlijk en oprecht met uIk bemin u met ge heel myn hart en zou u zoo gaarne gelukkig zien 1 Greta, lieve, beste Greta, zeg me toch, of ge mij een beetje, een heel klein beetje moogt lyden. Zij voelde, dat hij zyn arm om haar heen sloeg, en bemerkte hoe zyn hart bijna hoor baar klopte. Zij hoorde het zachte boven van zijn stem by die liefkozende vleiende woorden zy sloeg haar vochtige oogen naar hem op en glimlachte. Haar hart werd met onuitsprekelijke zalig heid vervuld, zij gaf zich geen rekenschap van dit gevoel, zij wist niet wat ze deed, zy dacht aan niets ter wereld, alles was vergeten in de omhelzing van den geliefdezy drukte zich nog vaster in zyn armen en duldde zijn harts tochtelijke kussen. Zij sprak niet, zij antwoordde niet op zijn onstuimige vragen, stil lag zy in zijn armen en blikte naar hom met een zaligen glimlach. (Wordt ver volgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1893 | | pagina 1