VRIEND FRITS, KERMIS.; Prima ra liet 5de Zomer-Concert, Adver tentiën. A. W. DRIJVER, Arts, Waarschuwing. „Ontwaakt bij Tijds." Zondag 17 Juni a. s. GEEN DIENST, Christelijk Gereformeerde Kerk. 5" PARK TIVOLI. Willem van Zuijlen. „TILLENHOF". bal-mUziek. op ZONDAG a. s. (Iü pastij waar). GROOT BAL-fflUZIBK, in 't Café CONDOR, flavenplein. ie leveriDi van AARDAPPELEN, RTTND7LEKSCH, RUNDVET, SPEK en BEUZEL, leiooiiii voor leaoeii leslicbi, pierende het 2e half jaar 1894. A. G. KAPLANSRIE, Leidschestraat 55. Amsterdam, denlijk aan boord van genoemd wachtschip en by het hospitaal der marine aldaar, de lalt. tor zee 2de klasse A. H. F. Latour en de offiicier van gez. 2e kl, bij de zeemacht C. Pino. Met 3 Juli d. a. v. wordt nog aan boord van meergenoemd wachtschip geplaatst de ofiicier van adm. 2de klasse J. F. W. in de Betou. De inspectenr van administratie D. A. van Laan, gedet. to Amsterdam, is benoemd tot lid der commissie voor het overgangsexamen van de aspirant-administrateurs der 2e af- deeling by do opleiding te Willemsoord, dat in de volgende maand onder voorzitterschap van den kapitein ter zee D. G. Brand zal worden afgenomen. Verder zullen als leden in die commissie zitting hebben de luitenant ter zee 1© kl. W. A. Schoonhoven en de de officieren van administratie le en 2e kl. S. J. A. Deyll en P. van Teutem. De oflicier-machiDist le kl. A. Jongkees fan 's rijkswerf te Amsterdam, is naar Essen gecommitteerd, ter keuring aan de fabriek van Fried. Krupp aldaar van de materialen voor de assen van het by do Nederlandsche Stoom bootmaatschappij te Rotterdam aangebouwd wordende pantserschip «Piet Hein". Onder leiding van den schout-by-naoht C- E. .Uhlenbeck, comm. van de Stelling van Den Helder zal er van en met 15 Aug. tot en 'met 13 Sept. eene oefening gehouden worden in het bezetten en in staat van verdediging brengen van het fort sKykduin" en van het gedeelte van den gemeenschapsweg bewesten den spoorweg, waaraan deel zal worden geno men door bet 4e reg. vest.-artill. en het 5e batal. le reg. inf. te Den Helder in garnizoen. wie ook, een gezellige verpozing te geveD, zonder dat zy vertering behoeven te maken. Ook weDScht zy als centraal-puut van daar uit meer te arbeiden. Dat zy uwo sympathie verwerften gij haar uwen steun niet onthoudt, als zij die noodig heeft. Zy verdient in dubbele mate uwe aandacht. Haar doel is vooreerst 't lokaalals koffiehuis in te richten. Gaarne had zy 't dudelyk gemaakt wat het wezen moet, n.1. een gebouw, waarin al de arbeid kan verricht worden, die nn door plaatsruimte verbrokkeld blyft en een logement voor zeelieden en voor een ieder, die er gebruik van wenscht te maken. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Sopie" vertrok 13 Juui naar Amsterdam. Het stoomschip »Courad", van Amsterdam, arriv. 13 Juni to Genua. Hot stoomschip „Soenda", van Amsterdam, passeerde 12 Juni Poiut de Galle. Het stoomschip .Soerabaja", van Rotterdam, vertr. 12 Juui van Southampton. Het stoomschip «Prins Hendrik", van Am sterdam, pass. 12 Juni Perim. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina," van Amsterdam, arriv. 14 Juni te Batavis. Het stoomschip «Prins van Oranje", i Amsterdam, vertrok 14 Juni van Port-Said Het stoomschip «Merapi", naar Rotterdam, vertrok 14 Juni van Port-Said. Het stoomschip „Lawoe", van Rotterdam, vertrok 14 Juni van Suez. Het stoomschip «Burgemeester den Tcx," naar Amsterdam, vertrok 13 Juni vau Genua. Marktberichten. Purmerend, 12 Juni. Aangevoerd 239 runderen, f 0,58 a f 0.74, 15 stieren, prijs houdend, 210 vette kalveren f 0,70 a f0,90 per P., 128 nuchtere dito f7 a f 18, 36 paarden, 701 schapen, 300 lammeren, prijshoudend, 129 vette varkens f 0,36 a f 0,45, 112 magere dito f 14 a f20, 302 biggen f8 a--f-l2, kleine kaas f 28,50, middelb. f26,50, aangevoerd 372 stapels. Boter f 95.a t 1,05 per K.G., aangevoerd 2346 K.G. Kipciereu 1 3.a f 3,50, eenden dito f 3,per 100. Schagen, 14 Juni. Aangevoerd 4 paar den f75 a f150, 1 stier f82 a f20 geldekoeien f80 a f280, 48 kalf koeien f 140 a f230, vaarzen faf 0 hokke- lingen f af ,80 nucht. kalveren f 6 a f 16, 72 schapen f18 a 23,25, 475 lammeren 7 a 11, 30 magere varkens f14 a 18, 20 vette varkens f0,S6 a f 0,44, 17 biggen 16 a 12,boter per kop f 0,421 a0,47$, kipeieren i 2,70 a f 8,eenden dito f 2,70 a f 2,80 per 100. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Bareau 11 marioierapet, 1 zwarte hand schoen. Bureau II1 Sloepseinbookje. Bnrean Raadhuis een genummerd geldzakje. Het kleine. Versmaden wy het kleine niet, Hoe nietig 't schynbaar zy. Wat of ons oog ontwaardt of ziet, Ook 't kleinste heeft waardy. Door nauw'Jyks ziohtbre korrels zand Ontstond er langs de kust, Esn bolwerk, dat ons vaderland Gaf veiligheid en rast. De regendruppelen byeen Door rotsspleet en ravijn, Verspreiden door het land zich heen, Waar zy rivieren zyn. Waar men eens kleine stekjes poot Van alle soort van hout, Ziet men, zyn eens die plantjes groot, Een fraai en sierlyk woud. Versmaden wy dan 't kleine niet, Want alles heeft waardy Wat ons de ryke schepping biedt. Men zie dit nooit voorbij. Viischerijberichten. Nieuwediep, 13 Juni. Aangebracht 30-tal haring per tal f 1,50, G-tal geep per tal f 4, 12 korders met 5 tot 35 tongen p. st. 40 cent. 20 tot 80 kleine en middelm. tongen p. st. 10 tot 20 cent, 1 tot 8 mand kleine schol p. m. f 8,50, 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 1 tot 5 roggen p. st. f 1. 14 Juni. 30-tal haring per tal f 1,50. Van vletten 20 roggen p. st. 90 cent, 10-tal geep por tal f 6. 100 korders mol 5 tot 25 tongen p. st. 40 oent, 20 tot 80 kleine en middelm. tongen p. st. 10 a 20 oent, 10 tarbotten p. st. f 5 a 7, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 2 a 2,50 1 tot 2 mand schar p. m. f 3,50, 1 tot 3 rog gen p. st. 90 cent. op ZONDAG 17 JÜN1 1894, 's nam. 21/* nor. 1. Nibelungen, Kichard Wagner's Fanfaren zu don Bayreuther, «Büchner-Fost-Spielen" G. Sonntag. 2. Vorspiel.Purcifal" Richard Wagner. 3. Twee oud Nederlandsche Liedoren a. »Het beleg van Bergen op Zoom.* b. .Strijd zang der Geuzen» (1570). 4. «Rhapsodie HoDgroise* 1L (au Comte Ladislas Tekely) Franz Liszt. PAUZE. 5. Ouverture zu der Operette«Dio schüae Galalhé* Franz von Suppé. 6. Fantasie de 1'opóra «Mignon» Am- broise Thomas. 7. «Froluinns» Walzer Emil WaldteufcL Ingezonden. Onder de vereenigiugen van de plaats onzer inwoning, mag ook zeer zeker genoemd worden de 12jarige Oathoudors-Vereeniging «Heldor cn Omstreken." Voor velen h zy gebleken te zyn een mid del en steun tegen de drinkgewoonten. Zeer velen, vroegor door de drankzond© ongunstig bekend staande personen, zijn door roiddol van den onthouderaarbeid nuttige leden van de maat schappij 0Q goedo mannen en vaders gewor den, welker namen men zich niet behoeft te schamen by het hooren uitsproken. Dat echter de arbeid in die vereeniging moeielijk is en vele tegenstanders vindt, kon men eenigszins beseffen als men een open oog heeft voor de ook hier zoo treurige drinkge woonten. Niettegenstaande de vele teleurstellingen, gaat zy. echter voort don armen slaaf en zyne on schuldige slachtoffers in zyn huis op te zoeken, verzoekt hem ter vergadering te komen of ook wel langs een anderen weg toegang tot ban te krygOD. Hare vergaderingen worden zeer goed be zocht, zy kan die houden in har© eigen lokalen. Het onthouders-koffiehuis Binnenhaven 20, is een door do vereeniging gebuurd lokaal door aankoop is zy eigenaar geworden van een perceeltjo in do Pieter-Grootsteeg, waar zy geregeld iedere week met de leden en de kinderen van de «Hoop der Toekomst," ©ene door do vereeniging opgerichte tak van ar beid onder do kinderen, des Woensdags en Zaterdagsmiddags vergaderd. Het perceel Kanaal weg 16, waarin ten hare voordeeie door de Jongedameskrans de ver loting is gehouden, is ook door aankoop haar eigondom. Dit perceel wenscht zy spoedig te Vervolg der Berichten. Naar wy vernemen, hebben een aantal landlieden in deze gemeente aan de Regelings-Commissie toezegging gedaan, om vee, landbouwproducten, enz. op de a.s. Landbouwtentoonstelling alhier in te zenden. Woensdagmorgen kon men 't niet alle- daagsch tooneel zien, dat twee knapen, 9 en 10 jaar oud, die beschonken langs den dyk liepen, door politieagenten naar 't burean op 't Molenplein werden gebracht. Ze hadden zich llescli jenever weten te verschaffen en daaruit gedronken. 40 jarige dieast op 's Rijks werf alhier. Zulk een langdurig tij jperk ia op 16 Juni onafgebroken bereikt door de werk lieden J. Lumkeman, CommandeurJ. v. Reijn, T. Krijnen, A. Tieman, C. Thomas, A. Kramer, K. Terburg, D. Roerdonp, J, Faber, J. Zon, H. Meyer, J. Kooger, G. Geus, allen werklieden. Een gezelschap schoolkinderen uit de gemeente Westgraftdijk bracht onder geleide van onderwijzers, ouders en fami lieleden, per extra stoomboot een bezoek aan deze gemeente. Na eenige merkwaar digheden, waaronder 's llykswerf en Hr. Ms. Wachtschip, bezichtigd te hebben, ver trokken ze weder des namiddags. De predikant van bet dorp] de Eerw. Heer Muller, behoorde ook mede tot de be zoekers. «Vriend Frits" is zeker geen toooeelstnk, dat door nieuwheid uitblinkt, masr eene op voering van dat tooneelproduct, toevertrouwd aan uitstekende vertooners, blyft altyd boeiend en in groote mate zelfs boeiend door den hoogst interess&nten inhoud, 't Genoemde stuk zalio den loop dezer maand in de Schouwbnrg-zaal Tivoli alhier worden ten tooDcele gebracht door een tooneelgezolschap mot den heer Wil lem van Zuylen aan het hoofd. We meenen, dat het niet noodig is, meer te doen dan een voudig don naam des hoofdvertoonors te ver melden, om voldoende de aandacht op deze tooneelvortooning te vestigen. Die naam is hier zóó gunstig bekend, dat we niet twyfelen of een groot aantal ingezetenen zal bereid worden gevonden, om hunne namen te plaat sen op do inteekenlyst, die voor de op Vrij dag 22 dezer te geven tooneeloitvoering in de gemeente circuleert. Deze enkele tooneelvoorslelling is te be schouwen als de voorloopster van de aan staande kermis, die ons in den regel tooneel- uitvoeringen als hoofdschotel aanbiedt. Texel 14 Juni. Een betreurenswaar dig geval deed zich gisteren voor aan den Hoorn alhier. Een ongehuwd persoon, die alleen woonde en niet geheel onbe middeld was, werd in hangenden toestand in zyn woning gevonden. Toen hy werd losgemaakt, waren de levensgeesten ge weken. Wat de man tot die wanhopige daad kan hebben bewogen, ia niet met zekerheid te zeggen. Men acht 't thans zeker, dat de Stads schouwburg te Amsterdam den lsten Sep tember wordt geopend. Woensdag heeft zich te Lonneker een gehuwde vrouw met haar kind, een twee jarig meisje, dat zij met zakdoeken om haar lichaam had gebonden, verdronken. Als de man liegt moet men hem het zwygen weten op te leggen Wy lezen in de Telegraaf volgend schier niet te gelooven Ingezonden Stuk Neerbosch. De zuster vereeniging «Persisc te Am sterdam en verder alle dames- en jonge- dochters- vereenigingen in Nederland, die zich sedert meerdere of mindere jaren hebben beyverd, kleeren te maken voor de weezen te Neerbosch, worden by dezen gewaarschuwd daar niet mee voort te gaan, voor en olleer zij zekerheid hebben, dat hare opofferingen den weezen ten goede komen. Tal van groote kisten en balen met kleeren en allerlei artikelen ten behoeve der weezen, bereiken nimmer de Wees- Inrichting te Neerbosch, maar worden op last van Jan Van 't Lindenhout van 't station te Nymegen naar de familie van zyne vrouw in Friesland gezonden, die alles verkoopt ten eigen voordeeieterwyl niet alleen vroegere, maar ook thans nog te Neerbosch verblijvende weesmeisjes schriftelijk verklaren, nimmer een klee- dingstuk te kunnen machtig worden, maar het allernoodigste van eigen spaarcenten te moeten koopen, wanneer althans de familie voor die spaarcenten zorgt. Zelfs de beste stukken van de te Neer bosch in de Wees-Inrichting geslachte varkens gaan dienzelfden w< weerde, vervoege zich by den onderge- teekende, 297 Prinsengracht, Amsterdam, met byvoeging, wanneer de vraag schrif telijk geschiedt, van postzegel voor ant woord. G. VAN DETH. Mooriluauslug. Een treurig voorval heeft Woensdagavond ia de Blaukenstraat te Amsterdam plaats gehad. Al sedert geruimen tyd was zekere Maarsen van zyn vrouw gescheiden, en deze woonde by haar moeder in. Woensdag nu vervoegde de man zich aan het huis van zyn gewezen schoonmoeder om zyne vrouw te spreken, en haar te bewegen met hem mede te gaan. Zij had hier geen ooren naar en Maarsen, op de trap staande, haalde toen plotseling een geladen revolver uit zyn zak ne loste drie schoten op haar. Twee schoten troffen haar in den rug en één in 't gezicht. Op het knallen der schoten en het gekerm der vrouw kwamen de buren toesnellen, en spoedig was er een heel oploopje voor de deur. Weldra was de politie ter plaatse die den moordenaar arresteerde en naar het politiebureau op de Kattenburgergracht overbracht. Het wapen en de doos met patro nen werden in beslag genomen. De vrouw werd per vigelante naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, waar gelukkig bleek, dat de wonden niet levensgevaarlijk waren. Zy werd daar verbonden en kon nog 's avonds huiswaarts keereu. Dinsdagmiddag is te Anna Paulowna de boerderij, bekend onder den naam «De dubbele Plaats", bewoond door J. C. Geer- ligs en het gezin van den tuinman Dekker, geheel in de asch gelegd. De oorzaak is on> bekend. De inboedels waren niet verzekerd, doch zyn gered. Verbrand is een groote party karweizaad,bouwgereedschappen, enz., voor het grootste gedeelte niet verzekerd. Expeditie uuar Lombok. Blijkens een op 13 dezer by het depar tement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië heeft de zending vau den resi dent vau Bali eu Lombok naar Lombok geen bevredigende uitkomst opgeleverd. Nadat de resident den 3en dezer te Ampenan was aangekomen, had den 9en daaraanvolgende een sumenkomst plaats met 's vorBten zonen Ratoe Agoeng Agoeng K'toet Karang Asem en Anak Agoeng Madé, waarin de resident, na voorlezing van de grieven en eischen der Neder- landsch-Indische regeer ing, drie dagen bedenktyd gaf, met bedreiging dat het niet inwilligen der eischen een gewapend optreden onzerzyds ten gevolge zou heb ben. Een verzoek om onbepaald uitstel, dat den llden dezer schriftelijk werd herhaald, werd door den resident, die de overtuiging kreeg dat men de zaak op de lange baan zocht te schuiven, geweigerd, onder waar schuwing dat niet-tydig antwoord zou be schouwd worden uls eene weigering om aan de gestelde eischen te voldoen. Op 13 dezer echter is de resident on verrichter zake teruggekeerd, en daarop is door den Gouverneur-Generaal last ge geven tot het zenden der expeditie. («St. Ct'\) liet verloren Russische oorlogsschip. Maandag is uit Reval een kleine vloot vertrokken, die den verloren Russischeu pantsermonitor >Russalku" gaat opsporen, welke 9 maanden geleden met man en muis iu de golf van Finland verging. Het eskader wordt geleid door een groot schip, dat van alle soorten van reddings toestellen voorzien en bemand is met 105 zeelieden, 3 officieren en 70 duikers, 't Schip neemt een ballon captif meê om daarmede een groot deel der zee tegelyk te kunnen verkennen. Dit schip wordt vergezeld door 12 sloepen, 2 torpedo booten en 2 stoombooten. Het onderzoek zal zoo noodig 3 maanden duren. Uit Freibnrg in Baden wordt gemeld, dat er den 12 dezer in het Szhwarzwatd weder veel sneeuw is gevallen en dat tot in het Todtoauer dal de landstreek in een winter landschap was herschapen. To gelyker tyd wordt nit Bern ondar dag- teekoning van 13 dezer melding gemaakt van sneenw in Zwitserland. In het kanton Schwyz is zooveel sneeuw gevallen, dat het vee in de weide daardoor gebrek lydt. In den Waadtlandschen Jura ligt te Le Lien de sneouw een decimeter dik op de daken on heeft alles in bet rond oon wintergezicht. In het kanton AppeDzel ligt een sneeuwkleed over eene ruime uitgestrektheid. Uit Inter laken is bericht ontvangen dat er op den Beatonborg en de Schnijnige Platte veel sneenw ligt. De Russische Baron Ungern Stern berg, die nog door de politie in verschil lende landen gezocht wordt, als medeplich tig aan de dynamieiaanslagen te Luik, moet een valsche baron zyn. Een onderzoek, door de familie Ungern Sternberg ingesteld, heeft aangetoond dat Baron Ernst, die verbonden is aan het Rus sisch consulaat te Gibraltar, die stad io het laatste jaar niet verlaten heeft en voorts dat het signalement van den anarchist vol strekt niet op hem toepasselyk is. Maar zyn papieren en identiteitsbewijzen zyn hem ontstolen, en het is zeer waarschijnlijk, dat de pleger van de anargistische aanslagen in het bezit van de papieren is en zich daar mede voor Baron Ernst Ungern Sternberg uitgeeft. De boosdoeners te Parys van de klasse die voor zich den naam van anarchisten" heeft uitgevonden, moeten verwoed zyn over de nieuwe gedragslyn der politie tegenover hen, die daarin bestaat, dat thaDa elk hunner steeds door zyne «schaduw" gevolgd of voorafgegaan wordt, en dat niet in het ge heim maar openlyk. Ieder by de politie bekend of verdacht anarchist heeft eenige malen per dag eene overwachte ontmoeting met zyne schaduw, onverschillig waar. Vroeg in den morgen b.v. wordt er geklopt en even daarna komt een politiedienaar om den boek van de deur kyken of de anarchist er nog ie, knikt vriendelyk en verdwynt. Zit de anarchist rustig zyn maal te gebrui ken in een restaurant, dan klopt hem een delictive vriendschappelijk op den schouder met de opmerking: «zjjt gjj daar?" Heeft de anarchist zyn dagtaak vol bracht, dan ontmoet hy meermalen een on bekende, die hem heel lief glimlachend werkt hebt. Ga nu maar gerust eten en wel bekome 't u Op deze wyze gevoelt de anarchist den heelen dag, dat bespiedende oogen op hem gevestigd zyn en hy zelfs in zyne woning nog niet daarvan bevrijd is. - Een particuliere landquaestie in Ier land heeft aanleiding gegeven tot drie moorden. Een weduwe te Nenagh was overleden, en gedurende het waken by het ljjk kregen de nabestaanden twistover een stukje grond van 20 aren, dat zy nagelaten had. Er werd hevig gevochten met hooivorken en zeisen men nam zelfs de kandelaars, die by de doode stonden, op, om ze als wapen te gebruiken. Twee mannen werden in den verwoeden strijd zoo zeer gewond, dat zy weldra stier ven, en in een tweede gevecht na de begra fenis, werd nog een man doodgeslagen. Een tocht per rjjwiel over het Kanaal zal den 27n dezer ondernomen worden door G. Pinkert, uitvinder van de land en water- velocipède. Hy zal daarmee 's morgens half acht van kamp Gris-Nez, by Calais vertrekken en hoopt tegen 12 uur te Folkestone aan te komen. Olifantsleer wordt tegenwoordig ge bruikt voor het maken van verschillende dingen- Het wordt gelooid met een sterk extract van looistof, dat men er zes maanden op laat inwerken. Het nieuwe leder is niet bepaald fijn, maar wel zeer duur. Een klein valies kost f800 a 1000 en sigarenkokers of kaartentaschjes f 150 a f200. Men maakt ook tapyten van olifantsleer, hetwelk in dat geval alleen gelooid en niet verder bereid wordt. Londen. Een pnssagiersboot is gisteren in de nabijheid van WeBtport, graafschap Mayo (Ierland) door kentering verongelukt. Niet minder dan dertig personen zyn daar bij omgekomen. op- Wie behoefte gevoelt inlichtingen of! vertelt: «ik behoor tot de politie en ben openen als haar 2do koffiehuis, en zal zooveel w mogelijk ingericht worden om do bezoekers,bewjjzen te vragen van het hierboven be- eens komen zien of gy vandaag nog ge- i Op WOENSDAG 20 JUNI a s., hopen onze geliefde Ouders: J. SCIIELTES en A SCIIELTES gel). DE BOER, hunne 25-Jarige Echt ver eeniging te herdenken. WieriDgen, 14 Juni 1894. Uit naam hunoer dankbare Kinderen: N. SCHELTES. T. SCHELTES. ZATERDAG a. s. hopen wy den dag te berdenken, dat onze j geliefde Vader KLAAS TER BURC, Veertig Jaar op de Marinewerf is. j Helder, 16 Juni 1894. Zyne dankbare Dochters. Ondertrouwd JOHANNES HENDRIKSE, Vuurstoker K. N. M en NEELTJE FRANSEN. ld.dfl IS Juni 1894. Huisduinen, Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter: A. M. LANDMAN-HOOGERWERF. Den Helder, 13 Juni 1894. Heden overleed, na eeu kortstondig lyden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw NAARTJE VISSER, Weduwe van wylen den Heer JAN DIRKSEN DE GRAAF, in den ouderdom van 75 jaren. Helder, 12 Juni 1894. Namens de Familie, J. D. DE GRAAF. D. DE GRAAF. F. S. G. HENNING. is van af Vrijdag 15 Juni, gedurende 10 a 14 dagen NIET te consulteeren. Praktijk wordt waargenomen door de heeren II. BITTER Sr. en 11. BITTER Jr. Ondergeteekende verzoekt een ieder om geen boodschappen, enzop zyn naam af te geven. Zonder bon met handteekening voorzien, zullen ze alsdan niet betaald worden. B00GH. Ondertrouwd HENRICUS W. KLAASSEN en JOHANNA G. SNEL. Helder, 14 Juni 1894. RzczPirK: 17 Jnnï, leliestraat No. 12. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd JAN SIEGERS en CAR0LINACATHARINAHARTEND0RF. Helder, 14 Juni 1894. Receptie: Zondag den 17en Juni, Achtergracht-Westzyde No. 61. VEREENIGING Algemeene vergadering op Zondag 17 Juni 1894, in het lo kaal «Tivoli." Opening der Vergadering des namiddags om 5 uur precies. Een getrouwe opkomst wordt verzocht. HET BESTUUR. Aan allen die bljjken van belangstelling gaven bij de voltrekking van ons Huwelyk, betuigen wy onzen hartelyken dank. Heides, 13 Juni 1894. H. SPRUIT. M. M. 8PRÜIT- Liiipbr. Doopsgezinde Gemeente. Aan de leden der Herv. Kerk. EVANGELISATIE. - PALMSTRAAT. Zondag 17 Juni, 's voorin. 10 ure, D.V. I>r. RIEMENS, van Rotterdam. Zy, die in deze gemeente herstel wen- schen van een Christelijk Gereformeerde Gemeente, worden uitgenoodigd zulks be kend te maken by J. KRAMER, Bas- straat No. 40. te geven door het HARMONIE ORCHEST van het STAFMUZIEKK0RP8 OER KON. «EO. MARINE. onder directie van den Kapelmeester J. KONING, ZONDAG 17 JUNI 1894, AAXVAXG 8l/4 UUR. Voor niet-leden is de Entree-prijs HEERENƒ0.58. DAMES en KINDEREN ieder - 0.SÖ. Gedurende da uitvoeringen is het loopen en rijden met kinderwagens om de muziektent heen verboden. Namens de Commissie van beheer voor 't Stafmuziekkorps der K. N. Marine DB KAPBLMBK8TBR, J. KONING ,TIVOLI", Vrijdag 22 Juni a.8.: Tooneelvoorstelllng, onder directie en met medewerking van Rustoord, nabij Huisduinen. Aanvang 3 ure 's middags. Het 2e Schietconcours Is dagelijks voor een ieder geopend. Aanbevelend, A. FASOL, Huisduinen. Op verlangen van vele Lief hebbers, ZONDAG n. s. Aanbevelend C. LEIJEN, Havenplein. Op ZATERDAG 23 JUNI 1894, des namiddags ten 7 uur, zal aan het ALGEMEEN WEESHUIS te Helder, in het openbaar, by enkele in schrijving worden aanbesteed: De voorwaarden liggen ter iuzage in het Weeshuis, iederen werkdag van 's mor gens 9 tot 's namiddags 4 uur. HET BE8TUUR. Tandarts (Nieuwe Wet) is DINSDAG 19 J L I s, by den Heer JANSEN, K0NIN6- STRAAT 91, te Helder, te con sulteeren voor Tandheelkundige behandeling eu bet maken van Kunsttanden en Gebitten. Operatiën zonder pyn. Spreekuur van 4 tot 7'/> uur. Kosteloozc behandeling voor arme lieden van 7 7l/s o«r. Eenige Jongelieden, uit fatsoenlykeu stand, wenschen zich voor de aanstaande KERMIS te voorzien van lieve MEISJES. Geld is niet noodig, daar zy zelf rijkelyk van dat. nietig slyk der aarde zyn voorzien. Ippes kunnende dansen is trouwens ver- eischte daar gaat niets van af. Dames refl. gelieven zich Zondagavond tusschen de Mosterd brug en het «Casino" te vertoonen, met de linkerhand in opne mende houdiug aan den mantel.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1894 | | pagina 2