Advertentie n. Hr. Ms. fregat „Atjeh" kwam gisteren van de roede in do haven. De rammonitor „Reynier Claeszen" is weder nit het droge dok gekomen en naar bnitcn ge stoomd. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prinses Marie," naar Am sterdam, arr. 4 Aug. to Amsterdam. Het stoomschip «Gelderland" van Rotterdam arriveerde 4 Aug. te Padang. Het stoomschip „Prins Frederilc Hendrik," van Amsterdam, arriv. 29 Juli to Paramaribo. Het stoomschip «Prinses Wilhelmina," van Batavia, vertrok 4 Aug. van Port-Said, Het stoomschip «Prins Alexander," van Amsterdam, arriv. 5 Aug. te Padang. Het stoomschip „Prinses Araalia," van Am sterdam, pass. 4 Aug. Gibraltar. Hot stoomschip «Soembiug," van Java, arriv. 5 Aug. te Marseille. Het stoomschip «Drenthe" van Java, arriv. 5 Aug. te Suez. Het stoomschip «Utrecht," van Rotterdam, arriv. 6 Aug. te Soulhampton. Marktberichten. Alkmaar, 4 Aug. Aangevoerd 2 paarden f180 a 200, 18 koeien f 140 a 230, - vette kal veren f a 11 nucht. dito f8,a 16, 149 magere schapen f 8 a 21, 0 lammeren f0,a f 0,79 magere varkeos f 15,a 18,240 biggen 17,a 10,6 bokken en geiten f 8,a 8,0 kleine bokjes 1' 0, a 0,Boter per P., f 0,50 a 0,57", kipoieren 8,25 a 3,75, eenden dito f0,per 100. Hoorn, 4 Aug. Aangevoerd tarwe f 4,50 a 6,50, Rogge f0,a 0,Gerstf3,a4,25, Haver f 3,25 a f 4,witto erwten f 7,50 a 9,groene f 8.50, a 10,grauwe f 15, a 18,vale f 12,a 14,bruine boonen f 6,50 a 11,kar weizaad f 13,75 a f mosterd f 15,a 16,16 paarden f 75 a 150, 11 koeien f 125 a 230, 142 schapen i 18 a 80,0 lammeren f a 3 kalve ren f9,a 18,,29 varkens f 12,a 22, - zeugen fa 80 biggen f6,a 10,—, kipoieren f 3,25 a eenden dito f per 100, 1875 kop boter f 0,526 a0,5ö per K. Visscherijberichten. Nieiuvediep, 3 Aug. Aangebracht iloor 1 Engelsclie kotter, schipper Brown met 41) tongen, 130 kleine ton gen, schol en solair, besomming f 70. 1 Egm. bom no. 20, si hipper K. Zwaan, met 85 kleine tongen cn schar, besomming f 20. 150 kurders met 10 tol 150 tongen p. st. 30, 55, 05 a 85 cent. 20 tot 200 kleine tongen p. st. 8 a 15 cent, 30 tarbotten p. at. f 4 a 7, 1 tot 3 mand kleine schol p. m. 1' 0,50 a 2, 1 tot 2 mand schar p. m. f 2 a 3, 1 tot 10 roggen p. st. f 1 n 1,25. 4 Aug. 1 Egm. bom uo. 5, schipper P. Suil, met 120 stuks tongen, schar en poon, besomming f 20. 1 kotter 11. 1). 03, schipper W. v. Marle, met 1G0 tongen, 450 kleine tongen, tarbotten, schol en schar, besomming f 105. 30 korden met 180 tongen p. st. 30, 50, (15 n 75 cent, 200 kleine tongen p. st. 10 a 15 cent, 10 tar botten p. st. f 4,50 7, 1 tot 2 mand kleine schol p. m. f 0,80 o 1,75, 1 tot 4 mand. schar p. m. f 2 o 2,50, 1 tot 10 roggen p. st. f 1,25. 0 Aug. 2 korden te zamen met 40 tongen p. st. 40 cent, 100 kleine tongen p. st. 12 eent, 2 tarbotten p. st. f 3,50, 2 mand kleine schol p, m. f 0.80, 2 mand schar p. m. f 8. 7 Aug. v.in. 8 nor. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Vanaf 2 tot en mot 4 Augustus 1894. ONDERTROUWD: J. van Da'en, timmer man en M. Kikkert. H. Kohier, ernstvuur- werker on S. T. ton Hacken. J. Servaas, vuurstoker b/d marino en A. C. Sturk. GETROUWD: A. A. Elout en N. Kars. BEVALLEN F. OifermanSmits, z. F Klokde Grauf, z. A. Dekker Kaptein, z. A. E. KoelemeyKeeser, z. OVERLEDEN: Antje Smit, wed. van A. G. van Straten, 80 jaar. Klaas Koojjman, 16 jaar. Ingezonden. 'tls thans de moest aangename tyd, de meest welbehagelijkc voor allen die het wol- meonen met do gezondheid van Helders in gezetenen. Ook voor ons Edelachtbaar College van RaadsledenVoor beide catagoriön is het zaak thans acte te nemen van den toe stand van bet Heldersche kanaal. De verpes tende dampen, die er gedurende zoovele weken uit opstjjgeo, maken dat de nevenbewoners en sllen die er langs gaan, door ziekten zullen worden aangetast. Zulks roept luide om ver betering. Komt op, mannen der Hygiëne, Leden van den Gemeenteraadmaakt plan nen, zoodat het stinkend riool in een holder stroomend water veranderd wordt. Gy zult don dank inoogston van tydgenoot en nako- menliogschap. Vervolg der Berichten. De vertuiste torpedo van Hr. Ms. «Rejjnier C-laeszen," die de vorige week bij het inschieten is verloren geraakt, is door vletterlieden in het Marsdiep gevon den en bovengebracht. Deze hebben alzoo de uitgeloofde f250 verdiend. De jongelingen J. Sporry en A. van der Boon, leerlingen van de school van den heer Va9tenou, hebben met gunstigen uitslag exatuen afgelegd voor adspirant- administrateur bij de K. N. M. Zij zijn de eenige leerlingen dier inrichting, die zich aan dat examen hebben onderworpen. Zondagmiddag bjj mooi weder strandde op de Razende Bol het Engelsclie stoom jacht «Catarina," waarmede de Fransche reiziger La Baudy een pleiziertocht maakt, en hetwelk, laatst van Bergen komende, naar hier bestemd was. De sleepbooten «Stad Amsterdam" en «IJmuiden," benevens een paar visschers- vaartuigen vertrokken ter assistentie en bereikten het gestrande vaartuig juist op het oogenblik dat de opvarenden gereed stonden het te verlaten, waartoe de sloe pen reeds in gereedheid waren gebracht. Eenmaal voorgespannen zjjnde, mochten de sleepbooten er vrij spoedig in slagen het hevig werkende jacht vlot te brengen, hetwelk daarna, oogenschijnljjk zonder schade, hier binnenkwam. Het jacht behoort tot de «Union des -^Jfachts Francais." Door den heer J. A. Blokker, staf muzikant bjj het muziekkorps der Kou. Ned. marine is een nieuw volkslied gemaakt op de melodie van «De Koning leev Een exemplaar is op best papier gedrukt en door den heer D. Koppen fraai geën cadreerd. Het zal aan H. M. de Koningin worden opgezonden. Door den heer J. G. Schwantje, on derwijzer aan de gemeenteschool no. 4, alhier, is" Zaterdag te Leeuwarden met goed gevolg examen voor de hoofdacte afgelegd. Gisterenmorgen vertrok van hier per trein 6.48 't Stafmuziekkorps der IC. N. Marine, om zjjne jaarlijksche kunstreis te doen. Amsterdam' en Hellevoetsluis zullen worden bezocht en waarschjjnljjk ook Vlis- singen. We wenschen onzen musici goed weer en een pleizierige reis, vertrouwende dat ze bij hunne concerten evenveel succes zullen hebben als onlangs te Oud-Karspel, waarvan onderscheidene bladen met grooten lof gewaagden. Schipper G. Bjjl van »H. D. 13" heeft hier aangebracht 2 vlaggen, opge- vischt in de kor in de Noordzee, waarvan een bleek te zjjn een Engelsclie standaard met den naam in witte letters «Gripper- bank"; in de andere was een witte ster. Woensdag zal de hypnotiseur Charles Wolton alhier eene séance geven, die zeker druk zal worden bezocht. Wij laten bier volgen, wat het «Nieuws van den Dag" over het optreden van dezen hypnotiseur te Amsterdam zeide «De hypnotiseur Charles Wolton gaf in Odeon een vrij druk bezochte en goed geslaagde soiree. Uit de aanwezigen koos hjj eenige sujetten, die hij door het staren op een bepaald voorwerp in bypnotischen toestand bracht. Daarna begonnen de verschillende proef nemingen, die wondervol slaagden. Vooral twee van de sujetten waren sterk onder den invloed van zijn wil. Hij bracht ze zelfs zoo ver, dat ze gevoelloos waren en zich, zonder een spier te vertrekken, rustig slapend, een naald door het oor lieten steken. Een werd zoo gesuggereerd, dat hjj zich verbeeldde door een gedaanteverwis seling in een jonkvrouw veranderd te zijn en papieren snippers tot een geurigen ruiker samenbond, gewoon water voor warmen wijn dronk en zoo meer. Een ander ging in bypnotischen toestand met den heer Wolton op de leeuwenjacht, redde een als kind gegrimeerden zakdoek uit de schuimende golven en gaf in een goedgeefsehe bui zgn horloge en al zijn geld ten geschenke. Teu slotte werdsn de sujetten door een enkele beweging van den hypnotiseur weder tot bewus'zijn teruggeroepen; ze herinnerden zich dan niets van hetgeen gebeurd was. De verschillende proeven slaagden goed en waren voor hen, die nog nooit zulke séances bjjwoonden, zeer verrassend." Nog dagelgks komen bjj de Rege- lings-Commissie voor de Tentoonstelling van Landbouw nieuwe aanvragen in om plaatstuimte voor inzendingen. Deze aan vragen betreffen vooral het artikel tuigen en ander zadelmakers-werk. Aanvragen tot inzending van vee kunnen niet meer worden aangenomen zoo verzekert men ons tengevolge van het groot getal toezeggingen. Alleen worden nog inge wacht aanvragen voor deafdeeling Hon den en voor de onderafdeeling Kunst bloemen. Intnsschen gaat de verkoop van loten voor de a.s. Verloting gestadig voort, en 't is aardig op te merken, hoe men op verschillende wijze het streven der Rege- lings-Commissie, om zoo'n flink aantal loten aan den man te brengen, zoekt te bevorderen. Zoo hier als elders neemt het debiet der verkoopers bljjkbaar toe, en eer uog een paar weken verloopen zijn, zal het aantal beschikbare loten wel tot een zeer klein getal zjjn ingekrompen. Men haaste zich daarom om zich intijds loten aan te schaffen. Op Maandag 13 dezer zal eene ver gadering worden gehouden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. We vermelden dit met de herinnering, dat aangelegenheden, die men in deze zitting behandeld wenscht te zien, vóór den dag der samenkomst aan den Voorzitter, den heer S. W. Stooker, heeft mede te deelen. Uit Halfweg-Haarlem wordt gemeld Zeer verdachte verschijnselen werden Vrijdag waargenomen bjj drie opvarenden van een alhier in lossing liggend zaud- schip. De geneeskundige inspecteur werd per telegraaf ontboden, en de loco-burge meester, de heer L. de Glopper, met het gebeurde in kennis gesteld, was spoedig aanwezig. Het vaartuig werd buiten het dorp gebracht. Nog gisterennacht is het 9jarig dochtertje overledenen daags daarop begraven, terwijl man en vrouw naar de barak zjjn overge bracht; hun toestand is ernstig. Een 12- jarige zoon is nog vrij. Ook te Bennebroek heeft zich een geval voorgedaan. Het water van de Amsterdamsche vaait, van de Ringvaart, en van het Spaarne is besmet verklaard. De cholera in IVederlnnd. Het »Hbl." zegt. Er is nog geen reden voor ernstige ongerustheid, maar wel voor voorzichtigheid. Van de vijf aangetasten te Halfweg zjjn twee overleden. De lijder te Amsterdam en die te Haarlem zijn bezweken, Het bljjkt dat de vaarten en openbare wateren besmet zjjn. Dit wjjst op de voor zorgen die men nemen moet. Ten eerste zouden wij dus zwemmen en baden in onze binnenwateren afraden. Vervolgens herinneren wjj aan den raad, welken liet Geneeskundig Staatstoezicht een vorig jaar gafieder die met besmet water in aanraking komt, wassche de han den terdege met zeep en liefst met creoline, vóórdat hjj met de handen eten naar den mond brengt of den mond aanraakt. Melk die met verdacht water aangelengd of behandeld kan zjjn, worde in deze dagen altjjd gekookt. Vruchten van de markt kan men eten als men ze tien seconden in kokend water dompelt. Dit gaat zeer goed met appelen, peren, druiven en pruimen. Spjjzen en dranken moeten goed gedekt bewaard worden om te beletten dat ze door vliegen besmet worden. De kans om op deze wjjze besmet te worden is zeer gering, maar met weinig moeite kan men ook deze kans wegnemen, en 't is in elk geval een zindelijke ge woonte. En er is eene andere gewoonte, welke menigeen zich in dagen als deze kan aan wennen. Men zjj matig met alcohol, matig in drinken, maar ook matig met eten. Dank zij ons duinwater kan ieder die voorzichtig gelieft te zjjn en zindelijk en matig, schier alle kansen op besmetting ontkomen. Maar ieder lioude dan ook dit in ge dachte het gevaar dreigt bjjna uitsluitend van de vaarten en openbare wateren die besmet zjjn....alle wateren staan met elkander in verdinding en daarom zijn ze thans minstens verdacht. Indien allen die dit lezen hierop de aandacht van hun omgeving, hun dienst boden en kinderen willen vestigen, dan handelen ze, dunkt ons, zeer verstandig. Dat ook anderen van oordeel zijn, dat er geen reden voor ernstige ongerustheid bestaat, bewjjst het besluit van den Haar- leraschen gemeenteraad om de kermis, die heden een aanvang neemt, te doen door gaan. Zaterdag had te Vlissingen het na volgend ongeluk plaats Twee heeren wa ren op de jachteen hunner werd door de volle lading uit een geweer getroffen. Zjjn toestand is bedenkeljjk. Later bericht: De heer M., die Zaterdag te Vlissin gen bij ongeluk door zijn zwager, den heer B., met de volle lading uit een jachtge weer werd getroffenis gister ochtend overleden. Het treurig ongeval moet zich volgender wijze hebbeu toegedragenDe heer B. liep met zijn geladen tweeloops jachtgeweer, dat hjj met gespannen haan ongeveer ho rizontaal in de hand droeg, op ongeveer 10 passen achter den heer M. Op nog altijd onv erklaarbare wijze ging de haan over en het schot af, en kwam de volle lading in het lichaam van den heer M. terecht. Ten gevolge van den geringen afstand was de schotwond ernstig. Het bloedver lies was groot. Hendrik De Jong. De Hooge Raad behandelde gister het cassatieberoep van den bekenden Hendrik De Jong, door het hof te Amsterdam tot 3 jaar veroordeeld, wegens de bekende oplichting ten nadeele van den hotelhouder R. Kramer te Amsterdam, wiens dochter door De Jong ten huwelijk werd gevraagd. Middelen tot ondersteuning van de cassafie- voorziening waren niet ingediend. Alleen ontving de Hooge Raad van den veroor deelde een viertal schrifturen, bevattende feitelijke beschouwingen. Het Openbaar Ministerie concludeerde tot verwerping van het beroep. Zou er nu een eind aan komen De minister van justitie heeft bij de po litie te Amsterdam inlichtingen gevraagd omtrent de oprichting van de niet- belastingbetalers-vereeniging gelijk men weet, de vereeniging wier hoofdman (de socialist Reens) in de laatste weken zoo vele gerechtelijke executies verijdeld heeft. Volgens de «Wet op het Recht van Ver- eenigiug en Vergadering" valt deze vereeni ging, als strijdig met de openbare orde, onder de verboden vereenigingen. Art. 3 der wet toch noemt zoodanig «elke vereeniginfj welken ten doel heeftlo. ongehoorzaam heid aan of overtreding van de wet of een wettelijke verord*>uing", enz., terwijl art. 4 de deelneming van een verboden vereeniging voor de oprichters of bestuur ders strafbaar stelt met gevangenisstraf van een tot ze9 maanden en geldboeten en voor de overige deelgenooten met ge ringere straffen en boeten. De bestuurders zjjn reeds door de politie gehoord. Onder Numansdorp (Hoeksche Waard) heeft eene moeder in een vlaag van waan zin het jongste liarer vijf kinderen, een meisje van anderhalf jaar, naar men zegt, allerwreedaardigst vermoord. Eerst Maan dag vernam de politie wat er gebeurd was. Het lijkje werd in beslag genomen en Dinsdag gerechtelijk geschouwd. Eeu halve peer met den steel er aan, die zij het kind in de keel zou gestoken hebben, werd nog in den slokdarm gevondenblauwe vlek ken aan den hals schenen aan te duiden, dat er ook pogingen tot ver worging hadden plaats gehad, de oogappeltjes waren ge kwetst en ook overigens waren er eene menigte wondjes aan bet gezichtje. De vrouw is nog bij haren man en hare kinderen. Zij doet haar gewone werk. Als er eene vlaag komt, gaat de oudste zoon, een dertienjarige, zijn vader roepen, die in de nabijheid op het veld werkt, net brood wordt goedkoopcr! De prijzen van het gebuilde tarwebrood zijn in Den Haag met twee cents per kilo en die dsr overige broodsoorten met één c nt per kilo verlaagd. Men schrijft uit Vlaardiogen van 4 Aug.: Het bljjft met het aanvoeren van baring nog voortdurend schraal. Wel komen er, zoo wel hier als elders, dagelyks een paar schepen binnen, doch over het geheel schynt de vis- scberij allesbehalve voordeelig to gaan. In don loop dezer week kwamen bier aan 14 loggers en 14 bommen, te zamen met 7559 ton pekelharing, terwyl met inbegrip van de overige recderjjplaatsen de aanvoer uit 11891 ton bestond. De aanvoer gedurende het Beizoen bedraagt thans 70,456 ton, tegen in 1893 111,438 ton, zoodat hot tekort tot 40982 ton gestegon is. Tengevolge van dit groote vor- schil on de vastere stemming voor Schotscho hariDg, was do stemming van onze markt ook veel beter en werd volle haring in de laatste afslagen met f 10.75 en maatjesbaring met f 6.75 betaald. Een dor passagiers van het gezonken stoomschip «Castor" heeft bij deze ramp een kapitaaltje verloren van f 4000. De vroegere commissarissen der spaar bank te Hillegom, do heeren baron S. Van Heemstra en G. H. Van Waveren, hebben ieder 1 1500 cd mevr. Nieuwenhujjs f 5000 aangeboden om te strekken tot gedeeltoljjke dekking van het tekort in de kas dier spaar bank, groot circa f 11000. Klachten over tle vele regens. Uit Kolkorn wordt geschreven De gewassen in den polder Waart en Groet lijden veel door de vele en zware regens. De haver wast door, het oorspron kelijk gewas licht tegen den grond en de nieuwe halmen schieten hier boven op, de korrel kan zich niet ontwikkelen. Ook de gerst spruit zoo hier en daar al en is nog niet eens gesneden. Het ziet er hier voor de landbouwers zeer slecht uit. Iu het best vau den zomer enwat wordt er verdiend Waar moeten we van den winter heen zijn vragen, welke men tegenwoordig hier van de meeste arbeiders hoort, en terecht want 't is waarljjk bedroevend. Geen volle week maken de menschen enkomen soms 2maal p dag druip nat achter uit den polder thuis, 't is een leventje. Halve verdiensten in den tjjd dat nog wat voor den winter moet worden oververdiend, ja, de volksuitdrukking „het regent op de boeren, maar het druipt op het volk", blijkt thans maar al te waar te zjjn. Erkenning van betoonden moed. Zondag jl. werd te IJmuiden van wege d*n min. van Buitenl. Zaken aan den gezag voerder P. v. Vliet der sleepboot Simson" ter hand gesteld een caselte, inhoudende eene marine-kijker, hem door Z. M. den keizer van Duitschland, koning van Prui sen geschonken voor de verleende hulp aan de bemanning van het Duitsche schip Hel las" den 21n November 1893 nabij IJmui den gezonken, en aan de matrozen der genoemden sleepboot, die de reddingsboot bemand hebben een gratificatie van f 50 elk. Op de reede van Delfzijl is Zaterdag aangekomen een Duitsche flotille, bestaan de uit 13 torpedobooten met een gezamen lijke bemanning van 250 koppen. Zij is de Eetus binnengeloopen, om proviand in te nemen, en vertrekt den 7n Augustus met be stemming naar Wilhelmshaven. Des namid dags werd er gemanoeuvreerd. De vloot ligt geankerd voor de haven. Denzelfden middag arriveerde op de reede de Duitsche korvet Blitz", met 155 koppen. Tot 6 Augustus hield zg een oefeniugstocht op de Eems. Bij het Nieuw Noordzeebad te Sche- veningen is gisteren voormiddag omstreeks negen uur een treurig ongeval gebeurd Terwijl eenigen aan het baden waren, gin gen twee personen een man en een jon gen te ver. Zoodra zg in gevaar kwamen en hun hulpgeroep werd vernomen, ging on- middelljjk de badknecht Ggs de Lange in zee en zwom met den reddingsstok naar de dren kelingen. Hij had het geluk beiden te grij pen, maar door verkeerd manoeuvreereu met de lijn van den reddingsstok door de menigte aan het strand, kon de badknecht den man niet meer vasthouden en keerde hg alleen met den jongen terug. Het lijk van den man, een metselaar uit Den Haag, huisvader, is een half uur later aangespoeld. Te Emmerik is Zondagnacht een bru tale inbraak met diefstal gepleegd bij den heer F. W. Gipkes, aan de Geistmarkt. De groote spiegelruit van den winkel, waarin een goud- en zilverzaak wordt uitgeoefend, werd klaarblijkelijk met de handen vei brij- zeld, daar bloedsporen op het glas zichtbaar waren. Er werd voor een waarde van onge veer 6 a 8000 Mark aan horloges, kettingen, enz. gestolen Toen de dieven hun werk bijna hadden volbracht, werden zij ontdekt van uit het postkantoor, dat daartegenover ligt. Zg na men de vlucht, en men vermoedt, dat zij over de Nederlandsche grens een goed heenko men hebben gezocht. Het waren vijf mannen, die volgens het signalement, den vorigen avond in een café naast den winkel een glas bier hadden ge dronken. Een van hen was, naar zjjne spraak te oordeelen, een Duitscher; de an dere vier spraken een gebroken platte taal. Het is niet zeker of men hier met een Neder landsche of met een Duitsche dievenbende te doen heeft. Volgens het «Journal de Bruxelles" zal in het rapport der geneesheeren, wien de gerechtelijke schouwing van het ljjk van Alfred Albay opgedragen was, ver klaard worden, dat deze tengevolge van vergiftiging met morphine overleden is. Zooals men weet is Alfred Albay een der bloedverwanten van mevr. Joniaux, die nog altijd in voorloopige hechtenis is onder verdenking drie leden harer familie vergiftigd te hebben. Te Rome heerscht een buitengewone hitte, waarvan de geneesheeren de talrijke gevallen van krenking der geestvermogens en van zelfmoord toeschrgven. In drie dagen werden niet minder dan 17 personen over gebracht naar het krankzinnigengesticht te Lungara en naar het kasteel Gaudolfo. Per dag komen gemiddeld drie zelfmoor den of pogingen tot zelfmoord voor. Diefstallen. Uit Londen wordt gemeld, dat een brutale diefstal is gepleegd in de villa van Prinses Soltikoff te Slough, bij Londen. De Prinses, de weduwe van den bekenden Prins Alexis Soltikoff, woonde voorheen te Parijs, maar na den dood van haar echtge noot vestigde zij zich te Slough. Terwijl de Prinses zich met twee dames, die haar bezochten, onderhield, klommen een paar dieven, met behulp van een ladder, in haar boudoir, en outvreemdden voor f 40.000 van haar juweeleu, die een waarde vertegen woordigen van f120.000. Geen spoor van de dieven te vinden. Den bekenden baryton Lassalie te Parijs werd voor 30.000 fr. aan kostbaarheden ontstolen. China en Japan. Tokio, 4 Aug. De regeering ontving de volgende dépêche van generaal Ohshina, den bevelhebber der Japansche troepen in Korea Den 29en Juli zjjn, na een hardnekkig gevecht van vjjf uur, de Ghineesche ver schansingen te Chanhow nabij Asan stor- merderband ingenomen. Van de 2800 Chi- neezen zjjn er 500 gesneuveldwij verlo ren 5 officieren en 70 man. De Chineezen zjjn naar Hangcho gevlucht. Wjj maakten 4 kanonnen en veel materiaal buit, en hebben het hoofdkwartier des vijands bezet. Dat aan de Chineezen te Asan (Korea) door de Japanners een gevoelige nederlaag is toegebracht, geljjk nog slechts als gerucht gemeld werd, is sedert op afdoende wjjze be vestigd. Vjjf uren lang heeft het hardnekkig ge vecht, dat reeds 29 Juli 1.1. heeft plaats ge vonden, waarin de Japanners door generaal Ohshima werden aangevoerd, geduurd. Toen gelukte het aan de Japanners zich meester te maken van de Chineesche verschansingen te Chanton, voor Asan gelegen. Zulks ge schiedde met storm, en van de 2800 Chinee zen, die de schansen verdedigden, werd 500 gedood. De Japanners verloren 70 man en 5 officieren. De Chineezen trokken terug in de richting van Hong-Chow en verloren vier kanonnen en veel oorlogsmateriaal, terwjjl de Japanners hun hoofdkwartier in bezit namen. Vergeleken evenwel met het hoofd punt Asan, dat nog te nemen is, mag dit wa penfeit nog slechts een voorposten-gevecht heeten. Expeditie Wellnunn. Tromsoë, 3 Aug. Het ss. «Raguvaldjarl", waarop zich bevindt de Noordpoolexpe ditie Wellmaun, is den 15deu Juni in een der baaien van het eiland Fable verbrijzeld door het jjs. De equipage heeft vau de overblijfselen van het wrak eene hut gebouwd om zich tegen de koude te beschutten. Sir Wellmann zet echter over het ijs deu tocht voort. Een schip zal wordeu afgezonden om diegene der schip breukelingen af te halen, die zich ter plaatse der stranding ophouden. Uit de rechtszaal. Het nut van de phonograaf is te Londen weer eens bewezen, ditmaal in de rechtszaal zjj maakte een lange, met veel zorg voor bereide rede van een advocaat volkomen overbodig. De bewoners van een huis, gelegen nabjj een pasopgerichte fabriek, hadden zooveel overlast van het leven, dat die fabriek maakte, dat zg besloten den fabrikant een proces aan te doen. Zij namen een uitste kenden electrotechnicus in den arm en deze bracht eenige dagen achtereen bezoeken aan alle kamers van het huis, gewapend met een goede phonograaf. Op de terechtszitting verscheen met den advocaat der eischers ook de man met zjjn phonograaf, die de verschillende rollen achtereenvolgens op het instrument zette en den rechter eens liet hooren aan welk lawaai de ooren der be woners van het met zulk een buurman gezegende huis waren blootgesteld. Toen de phonograaf was weggebracht, was de rech ter overtuigdhg wenkte den advocaat, dat hg zjjn pleidooi wel voor zich kon houden en deed uitspraak uaar den zin der eischers. Zakkenrollers. Woensdagmorgen ging een der voorname graankooplieden uit Antwerpen, de hr. Kem- peneers, aan de «Banque Centrale" een cheque ontvangen van 59.840 fr. Daarna ging hij in de «Banque d'Anvers" eene storting doen van 40.000 fr. Er bleef hem dus 19.840 over, die hjj in zjjn portefeuille stak. Van plan om naar de Beurs te Brussel te gaan, zag hij zich op dea hoek van de Jesusstraat en de St. Jacobsmarkt omringd door eenige personen, die hem schjjnbaar onbedacht tegen het lijf liepen. Eenige seconden later kwam hg tot de ontdekking dat zijn portefeuille verdwenen was. Een der kerels was gevlucht in een win kel der St. Jacobsm., alwaar hg aangehouden werd. De anderen waren verdwenen en met hen de portefeuille. De aangehoudene beweert van niets te weten. Hjj had op 't oogenblik der aanhouding, een gouden tien guldenstuk in zijn mond verborgen. Ondertrouwd ARIE TRAP Cz. en GEERTRUIDA NUMEIJER. Wormervear, j 3 A W leringen, Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Wegens sterfgeval geen receptie. Ondertrouwd IJSBRAND C. MOORMAN en MARIE M. LEIJDING. Helder, 4 Aug. 1891. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Meisje: G. HOLLANDER geb. DROOG. Amsterdam, 31 Juli 1894. Bevallen van een welgeschapen Dochter G. MOS geb. MOOUMAN. Helder, 7 Aug. 1894. Heden overleed onze jongste lieve- in den nog jeugdigen leeftijd van tien weken. Helder, 7 Aug. 1894. JOH. VOORTHÜIJSEN. J. VOORTHÜIJSEN NEEFJES. Heden overleed te Brussel, na voor zien te zjjn van de HE. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de WelEd. Heer T. L. KOORN, te Alkmaar. Alkmaar, 4 Augustus 1894. Uit aller naam: B. KOORN. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, de Wed. A. van Straaten, geb. Smit, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Helder, 4 Aug. 1894. Namens de Familie, J. VAN STRAATEN. DAKKBETUICIKC. Ondergeteekenden betuigen han harte- ljjken dank voor de vele bljjken van be langstelling, bjj hun Huweljjk ondervonden. J. KORVER JR. A. KORVER-Hkuhah. Langs dezen weg betuigen wjj onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bjj ons 2b-Jarig Hu welijksfeest order vonden, van Familie, Vrienden en Buren. Helder, 7 Augustus 1894. K. LASTDRAGER en Echtgenoote»

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1894 | | pagina 2