BoiFle Stand gemeente Wierinien, Bericht. Advertentiën. Ds. VEEN, m Haarlem. BELOONING. Pioplokaal JE ZWAAN" I Naar wg vernemen, heeft de kapt. ter zee H. Nygh aangevraagd op pensioen lo worden gesteld met het tydbtip waarop hy den by de wet gevorderden loeftyd vunóO jaar cal hebben bereikt. Blijkens by hot departement vaa marine ontvangen bericht, zyn Hr. Ms. fregatten „Van Speyk" en .Johan Willem FriBO," onder bevel van do kapiteinB te zoe H. van dor Meer en M. J. C. Lucardie, in den namiddag van don lsten dezer van Bahia vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indië. De luite. ter zee 2de kl. P. J. Bakker, J. Schol, J. A. Cuypers en K. W. G. Land- mann, de adelb. Ie kl. H. K. van der Groot en R. Berkolbach van dor Sprenkel, alsmede de buitegewone adelborsten P. van Haizen, J. H. Boerin», W. Krol, H. Smitt, allen bo- hoorende tot ^de marine-reserve, zyn te Wil lemsoord geplaats aan boord van H. Ms. instructie-achip .Gier." Stoomvaartberichten. •Het stoomschip „Godé," van Rotterdam, vertrok 8 .Januari van Marseille. Het stoomschip Prins Hendrik" arriveerde 1 Januari te Amsterdam. Het stoomschip „Prins Fredorik Hendrik," arriv. 31 Dec. te Now-York. Het stoomschip aArdjoeno," naar Botterdam, vertrok 2 Januari van Batavia. Het stoomschip i>Utrechl" van Rotterdams vertrok 1 Januari van Perim. Het stoomschip »Borneo," van Rotterdam, passeerde 1 Januari Ouessant. Hot stoomschip «Oranje Nassau" arriveerde 2 Januari te Amsterdam. Het stoomschip «Conrad," naar Amster dam, vertrok 1 Jan. van Port-Said. Het stoomschip „PrinBes Marie", van Am sterdam, pass. 2 Jan. Ouessant. Het stoomschip o Prinses Sophie," van Am sterdam, vertrok 2 Jan. van Suez. Het stoomschip „OeDgaran," van Rotterdam, arriveerde 8 Januari te Batavia. Marktberichten. Purmerend, 31 Dec. Aangevoerd 69 run deren 0,55 a f 0,70 por P., 5 stieren, 56 vette kalveren f 0,60 a f0,80 per P., 62 nuchtero dito f8 a f 20,14 paarden, 0 veulens, 1590 schapen en lammeien, 165 vette varkens f0,32 a f0,40, 14 magere dito f 9 a f 12, 172 biggen f4 a f8, kleine kaas f26,50, middelb. f aangevoerd 58 stapels. Boter f 1.20 a f 1,30 per K.G., aangevoerd 855 K.G. Kipeieren f 4,a f 4,50, eenden dito f 0, per 100 stuks. Schagon, 3 Jan. Aangevoerd 5 paar den f50 a f80, 0 stieren fa f20 gsldekoeien f 100 a f 230, 0 kalikoeien f f0,0 vaarzen fa 0hokkelingen 1af,14 nucbt. kalveren f8 a 17,109 schapen f19 a 34,,250 lammeren f 14,a 19,80 magere varkens f9 a 11, 81 vette varkens f 0,32 a f 0,88, 25 biggen f 5,a 8, boter per kop 0,45 a 0,50, kipeieren f 4,50 «f5,eenden dito f0,a f 0.p. lOOst. Viischerijberichten. Nieawtdiep, 1 Januari. Niet» linnen. Jannari. Aangebracht 130-tel haring per tal f 2,50 2.70. 8 Jan. 105-tal haring per tol f 2.75 3,25. 4 Jan. v.m. 8 unr. Niet» linnen. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 25 tot 31 Dec. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: T. Ree en A. Moenaar GEBOREN Willem, z. v. W. v. d. Vis en T. Kooger. Pieternella, d. v. P. Vermeulen en P. Kees. OVERLEDENH. Kikkert, geh. met J. Eelman, 74 j. N. Vlas, d. v. W. Vlas en N. Hemelryk. Ambtshalve ingeschreven 1. van 1 tot 31 December. ONDERTROUWD: I GETROUWDj «eene: GEBOREN Hann., z. v. A. Veldman en E. Levit. Pietertje d. v. W. de Haan en H. Tyscn. Dienwcrije d. v. P. Rotgans en R. Bakker. Leo Jozeph, z. v. W. Rasch en C. Engel. Maartjc, d. v. C. Omis en G. Lont. Klaas z. v. C. Smit en M. Koorn. Dieuwertje, d. v. N. Bsys on M. Rotgans. OVERLEDENM. Kaal, 5 j. A. Takis, 6 w. D. Bakker, 2 j. en 7 m. P. Mooi, 5. m. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan hot adres J. RIDDER, Middenstr. terug te bekomen een buitenmodel matro zenmuts. Bureau 11 wit boezelaartje, I bruine handschoen. Bureau II 1 gouden officierskruis 25jarige dienst, 1 zilveren oorbelletje, 1 Handmof, 1 knot sajet, 1 gebreide witte doek en kin- derrok. Bureau III1 koperen theelichtje, 3 stuks kachelpijpen. In een der volgende nummers van ons blad zal een Prijsraadsel worden opgenomen, waaraan wy een Prijs en eenige Premiën zullen verbinden en waaraan alle lezers kunnen deelnemen. De in het blad afgedrukte Bon, moet ingevuld met naam en woonplaats, in ge sloten Enveloppe, waarop 't woord Raad sel, aan een onzer Bureaux worden toe- Indien meerdere leden van één gezin aan de oplossing deelnemen, kan slechts een prys of een premie daaraan ten deel vallen. DE UITGEVERS, Vervolg der Berichten. Ds. D. Kossen alhier, komt voor op het tweetal van predikanten by de Doops gezinde gemeente te 's Gravenhage. Naar wy vernemen, zal, in openbare samenkomst, die vanwege het Bestuur der Vryzinnige kiesvereeniging »Vooruitgaug" alhier ongeveer medio dezer zal plaats hebben, als spreker optreden de heer Kerdyk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. In de vorige maand is, op het eiland St. Murtin (West-Indië), iu 36jarigen ouderdom overleden onze vroegere plaats genoot, de heer B. Bakker, oud-officier van E zondheid by de Kon. Nederlandsche arme. Gedurende het jaar 1894 werd op het Postkantoor te Helder, ingeleverd aan de Rijks-Postspaarbank f 165,070.07* Uitbetaald - 134,590.51, terwijl er op 31 Dec. 1894 in omloop waren 5715 boekjes. Op Dinsdag 8 dezer zal alhier do stem ming plaats hebben ter verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad, tor vervanging van wylen den heer P. S. Hordijk. Door de beide Sterabureaux in de Bouwzaal aan de Kerkgracht en in de Gyinnsstiekschool in de Weezenstraat zal 't is winterdienst zitting wordon gebonden van 's morgens 's namiddags 4 uron. Do eerstvolgende Volksbijeenkomst, voor een gemengd publiek, zal, naar (wy vernemen, op Woensdag 16 dezer in het lokaal Tivoli alhier plaats hebben. Gedurende het jaar 1894 zyn hier van verschillende bnitenlandsche havens aangekomen 168 stoom- en zeilschepen en naar het buitenland vertrokken 166 stoom- en zeilschepen. Woensdagavond vergaderde de afd. Willemsoord van Het Marinefonds in 't Cen trum. De hr. P. P. J. Kloppers, president, doelde, na do gewone opening mede, dat do financiëele toestand, dank zy de talryke schen kingen, bevredigend mag genoemd worden, maar dat 't ledental niet naar wensch toeneemt, waarschynlyk ter oorzake der lauwheid en onverschilligheid van velen. Na lezing der notulen door den hr. P. M. van der Veer, secretaris, die goedgekeurd werden, maakte de president bekend dat beslnil, op de vorige vergadering genomen om hen, die als lid wildon toetreden van de betaling van boete vry te stellen, weinig succes heeft gehad, daar er slechts 61 personen wilden toetreden op die voorwaarde. De ver gadering oordeelde dat deze aanwinst te luttel was om er een wetsartikel voor te wyzigen. Door een der aanwezigen werden verschil lende bezwaren opgesomd, waardoor sommigen, die met hom aan boord van de Marnix dienden geen geneigdheid gevoelden zich by de afd. aan te sluiten. Die bezwaren worden echter door andoron bestreden. Er werd besloten 't oordeel van 't hoofd bestuur te vragen omtrent 't voorstel kwitantie af te geven voor betaalde contributie. Met grooto meerderheid van stemmen werden de hh. J. C. Abraham en J. Annes, herbe noemd als bestuursleden. Op de volgende alg. vergadering zullen de door een daartoe benoemde Commissie voor- gostelde wjjzigingen in de statuten en 'l huishoudelijk reglement worden behandeld. Als afgevaardigden dezer afd. werden gekozen de hh. P. P. J. Kloppers, P. M. van der Veer en J. H. Schryrerde hr. F. Biegel had eeD gelijk aantal stommen met laatstgenoemde. Do penningm. de hr. Abraham, doelde mede dat de afd. in 't voorjaar aan 33 on in 't najaar aan 85 porsonen, te zamen de som van f1425 had uitgekeerd. Na rondvraag werd do vergadering gesloten. Jl. Woensdagavond had in het lokaal •Tivoli" alhier de aangekondigde Volksbyeen- komst plaats, waarin de hoor dr. P. C. F. Frowein, daartoe door het Bestuur uitgenoo- digd, eene populair wetenschappelijke voor dracht hield. Na een openiogewoord van den Voorzitter van 't Bestuur, betrad de heer Frowein het spreekgestoelte, tot behandeling van het onderworp: Hoe wordt Nederland geregeerd Spreker ving aan met, aan de hund van het bepaalde in de Additioneele artikelen der Grondwet van 1887, aan -ta toonen, wie thans kiezers zyn voor de samenstelling der verschillendo Coltegiën, die do volksvertegen woordiging in Gemeente-, Provinciaal- en Staatsbestuur uitmaken. Ter verduidelijking van het bepaalde daaromtrent, beschouwde spreker de inrichting van het aanslag-biljet voor de porsoneele belasting, om zoodoende te komen tot recht begrip van dit wettelyk, doch zeer omslachtig en nogal onduidelijk voor schrift aldus luidende „Kiezers zyn die man nelijke ingezetenen des Ryks, welke over het laatatverloopen dienstjaar, terzake van het door hen ter bewoning gebruikte huis of afgezon derd gedeelte van oen woonhuis in de perso- neele belasting zyn aangeslagen naar eene hoogere huurwaarde dan dio, welke, volgens art. 1 van do wet van 24 April 1848 (Staats blad no. 15), aanspraak geeft op vermindering tot een derde of twee dorde gedeelten der be- lasting naar de drie eerste grondslagen, en dien aanslag ten volle hebben betaald." Vervolgeus kwam spreker, naar aanleiding van bet by de Grondwet voorgeschreven for mulier voor de afkondiging der Rijkswetten, bespreking van de inrichting en de macht van den Raad van State, van de beide Kamer* der S'aten-Generaal, van de Provin ciale en Gedeputeerde Staten, en van de Gemeenteraden met de Collegiea van Burge meester en Wethouders. Met het oog op de formulieren, mede in de Grondwet voorgeschre ven, voor de Correspondentie lusschen de ver schillende doelen der Wetgevende Macht, toonde spreker do rechten en bevoegdheden aan, die aan do onderscheidene Regoeringe- lichamen by de wet zyn toegekend. M«r in het byzonder stond spreker s il by de samen stelling der Eerste Kamer, wier ledon vóór de Grondwets-herzicning van 1848, door den Koning werden benoemd, doch thans wordon gekozen door de Provicciale Staten, en sinds 1887 niet meer uitsluitend uit do meestver- mogendo grondbezitters des lands. Groote aan dacht werd door spreker gewjjd aan 't artikel dor Grondwet, dat zegt: «De Koning (of de Koningin) ie onschendbaar; de Ministers zyn verantwoordelijk." Ons verslag zou te uitvoerig worden, wilden wo het hieromtrent medege deelde op eenigszins volledige wyze weergeven. We willen echtor verzekeren, dat vooral dit gedoelte der voordracht met blykbaar grooto aandacht door de aanwezigen word gevolgd. Helder deod spreker hierby uitkomen, hoe de koniaklyke Macht uitsluitend berust by do verantwoordelijke dionarou der Kroon, en hoo er door de wet wordt gewaakt tegen iedere verstoring. Na de pauze behandelde spreker do rechten en vrijheden, dio de wet den inge zetenen verzekert, o.a. deze viervryheid van godsdienstige overtuiging, zoodat niemand verhinderd wordt zyno gods dienstige denkbeelden, welke ook, to belijden, inzooverre dit niet in stryd is met de wetten des lande. By de bespreking van dit pnnt, deed do heer Frowein helder uitkomen, hoe zeer de bepalingen in de Grondwet opgeno men «Ieder belydt zyno godsdienstige mee ningen met volkomen vryheidaan allo kerk genootschappen in het Rtfk wordt gelyko be scherming verleenden de bolyders van on derscheidene godsdiensten genieten allen de zelfde burgerlijke en burgerschaps-rechten en hebben gelijko aanspraak op het beklcedon van waardigheden en bedieningen; zich guD- stig onderscheiden van de voorschriften, die vroegor dagen gegolden hebben. Het recht van petitio werd door spreker met korte opheldering mede als een dor volksrechten genoemd, naar aanleiding van 't Grondwets-artikel: .Ieder ingezetene heeft het recht om vorzoeken aan de bevoegde macht schriftelijk in te dienen." In het byzonder werd aandacht gewijd aan het derdo dor door spreker bedoelde volksrechten, nl. dat tot vereeniging en vergadering. Hoe beperkt dit recht in ouden tyd was, de hoorders werden er aan beriimcrd, om daarna den blik to slaan op de vrybeid, dio wy sinds 1848 onbeperkt genieten. En eindolyk bepaalde spreker z\jn gehoor bjj den inhoud der wetsbepaling: .Niemand hoeft vooraf gaand verlof noodig, om door do drukpers ge dachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet. By de behandeling van dit laatste onderworp, vergat sprekor niet, om te wyzen op de vrees, die er bij sommigen bestond, dat die vryheid tot misbruik zou leiden. Het blykt echter zoo merkte spreker op dat die vrees on gegrond is, daar beperking of belemmering der drukpers-vryheid juist ongowenschte gevolgen zou te voorschya roepen. Deze bolungryke en leerrijke voordracht een schoone improvisatie werd blykbaar met grooto aandacht door de vry talryke aanwe zigen gevolgd. Herhaaldelijk word sproker's rode afgewisseld door betuigingen van bijval, die ook aan 't einde blyk gaven van de groote ingenomenheid der hoorders met het gesprokene. De heer Tienstra was ongetwijfeld de tolk der aanwezigen, toen by hulde on dank bracht aan den geachten eproker van dezen avond, alsmede aan het Bestuur der Volksbyeenkoms- ten, dat het heeft mogelyk gemaakt, eene zoo schoono en zsakryke rede te hooren. De Voorzitter van het Bestuur sloot daarop de samenkomst, mede d&nk betuigende aan den heer Frowein, en den wensch uitdruk kende, dat het plan, om meerdere bijeenkoms ten als deze te doen plaats hobben, wèl moge slagen. Aan het hoofdbestuur van het «Ma rinefonds" is namens de Koningin en Ko ningin-Regentes, als bljjk van belangstelling in die vereeniging, f 400 toegezonden. Omtrent den loodskotter «Eer heeft het onderzoek niet gebaat. De stoom schepen «Schelde", Zeemeeuw" en «Frans Naerebout", allen ter opsporing uitgezonden, zjju zonder eenig resultaat teruggekeerd, zoodat het ergste mag gevreesd worden. De bemanning van den kotter bestond uit elf man, waarvan 10 gehuwd zgn en 10 weduwen en 42 weezen nalaten. Het visschersvaartuig T. X. 2, schipp, Bos, is met averg aan du verschansiog bin nengekomen. Men meldt uit Texel Tot groote blgdschap der bevolking is het bericht ontvangen dat het f jalkschip van schipper Joh. de Waard, over welks uitblgven men zich ernstig verontrustte, in het Krabbersgat, nabij Enkhnizen, voor anker was gekomen. Het vaartuig is daarna naar Wieringen vertrokken, om eene lading zeegras in te nemen. DE MOORD TE SCHAGEN. By de dagvaarding, die namons den officier van justitie aan Nicolaas Boes, oud 18 jaar, in de gevangenis is boteckend, wordt doze beklaagd van het navolgende a. Tusschen 16 en 19 Maart te Schagen uit een gesloten kast ia de woning van mr- H. L. Asser te hebben weggenomen een zil veren romontoirhorloge, aan gomeldon heer toebehoorendc, na zich in die woning toegang te hebben verschaft, door een g'asrait van het raam in de gang der eerste verdieping van die woniog te verbrijzelen, zjjn hand door die openiog te steken, de tot sluiting dienende pen aan de binnenzyde uit het raam to trok ken, dit raam op te schuiven en daardoor in de woning te klimmen en het horloge binnen zyn bereik te hebben gebracht, door de slui ting dier kast met behulp vau een beitel ge welddadig te verbreken. b. Ia den nacht van 11 op 12 Augustus 1894 te Schagen in de woning van Jansje Stoel, weduwo van Gerrit Beute. I. Na te voren plan beraamd te hebban om na te molden vrouwen van het leven te berooven, opzettelyk en wel met het oogmerk om bedoelde vrouwen tedooden met een by l gemelde Jansje Stoel met zoodanig geweld op het hoofd te hebben ge slagen, dut daardoor de Bchedel op onderschei dene plaatson is gekloofd, de schedelbekleed- selon zyn vernield en de hersecea voor een groot deel zijn vernietigd en daarop met een mes den hals dier vrouw tot op den zevenden halswervel te hebben opengesneden, welke ge welddadigheden tengevolge hadden, dal be doelde vrouw in dienzelfden nacht ter zako van verbrijzeling van den schedel en vernie- t'ging van bersenzelfstandigheid, gepaard met sterk bloedverlies, is overleden b. met een mes de groote slagaderen ter weerszyden van den hals van de bij gemelde weduwe destyds inwonende Antje Beyers te hobben doorgesneden, tengevolge waarvan dat meisje zeer spoedig door algoheele verbloe ding is gestorven II. met het oogmerk om zich na te melden goederen, hetzjj aan Jansje Stoel, hetzy aan Antje Beyers, alh&ns niet aan hem, doch aan een ander toebohoorende, wederrechtelijk tos te eigenen, te hebben weggenomen de navol gende voorworpen1. een halsketting van donkere koralen, viorstreng met gouden slotje; 2. oene slingerketting van groote zwarte ko ralen met gouden tonnetje; 3. eene gouden broche; 4. Iweo gonden oorbellen met zwarte steonen5. twoo gouden oorhangers met oor- haken C. een gouden ring met zwarten steen 7. oen gouden ring met diamant; 8. een gou den ring met witte steentjes; 9. oen gouden ring met drie steentjes van roode kleur10. een gouden speldje met ovalen knop; 11. oen horlogeketting met zware koralen 12. twee zilveren suikerschepjes; 18. een bloedkoralen slingerkettifig 14. een bedelarmband 15. een zilveren armband16. zes zilveron theele peltjes; 17. eon gouden armband; 18. twee gouden zjjnaaldon 19. twee gouden voornaal- don 20. vier gouden ringen; 21. oen flacon met gouden dop in étui22. een zilveren lu cifersdoosje 28. een koralen benrsje met zil veren knip, inhoudende o.a. 75 tionguldens- stukken 24. een rood on blauw bont zakje met een bedrag van f 102, aan rijksdaalders en guldeosstukkcn26. een rood en blauw bont zakjo inhoudende een bedrag van ten minste eenhonderd gulden aan zilvergeld; 27. een zwart lederen taschje met bank- en munt- papier tot een bedrag van achthonderd gulden 28. een muntbiljet van f 10. III. Na voormelde vrouwen met petroleum te hebben begoten opzettelyk de daardoor met petroleum gedronkte kleediogstukken, waar mede die vrouwen waren gekleed, alsmede eenig beddegoed in brand to hebben gestoken, tengevolge waarvan die kleeding en het bed degoed in brand geraakten en er gemeen ge vaar voor de in die woning en in de belen dende perceelen dier woning aanwezige goe deren, alsmede lovensgovuar voor de personen in.die belendende perceelen aanwezig te duchten was. In deze zaak zyn gedagvaard 62 getuigen. De prys der deugd (f 1000), door het «Rott. Nbl." uitgeloofd, ie toegekend aan Hendrika Krouwel, op wie 574 lezers hun stem hadden uitgebracht. Het is een oud vrouwlje, wier geheele leven een leven vol opoffering was. Te Londen heeft een felle brand gewoed ineen wascbinrichting aan de(Edgeware-road. Het geheele gebouw werd een prooi dor vlam men, niettegenstaande de brandweer met elf Btoomspuiten het vuur zocht to bedwingen. Do bewoonster van het hnis en eenige van hare helpsters kwamen omhet aantal dor verongelukten is echter nog niet zoker be kend. Men vermoedt, dat acht meoschen het leven hebben verloren, doch er wordt beweerd, dat in de bovenverdieping nog andere per sonen aanwezig waren, zoodat het geheele aantal slachtoltors vyftien zou bedragen. Yier lykon werden van onder het pain te voorschyn gebaald. De eigenares van de wasch- inrichting was een Fran<,-ai*e en haar perso neel bestond ook uitsluitend nit Fransche werksters en een knecht. Den 6en Januari a. s. hopeii 1 onze geliefde Ouders; ALEXANDER KOENE en AALTJE RIEUWERS, hunne 25-jarige Echtvereeuiging te herdenken. Helder, 4 Januari 1895. Namens hunne dankbare Kinderen. hunne 121/,-jarige Echtvereeni-| "■•ng te herdenken. Helder, 3 Januari 1895. Uit naam hunner dankbare Kinderen JOOST BAUÉ. CORNELIS BAUÉ. JACOBUS BALJE NICOLAAS BALJÉ. ANTJE ADRIANA HUIJSDENS. De Heer en Mevrouw J. E. J. EIJBER- GEN—BLANKENSTEIN, geven kennis van de geboorte eener Dochter. Helder, 30 Dec. 1894. Bevallen van een Dochter: J. M. DITO—BRAÜTIGAM. Helder, 2 Jan. 1895. Geboren: ANKE. Dochter van M. Ph. VERBEET en N. VERBEET— Krijsen. Helder, 1 Januari 1895. Geboren SIMON. Zoon van S. K. LUIJTZEN en T. LUIJTZEN- Doorexwaard. Helder, 1 Jan. 1895. Alfemeene kennisgeving. Heden beviel voorspoedig van een welr geschapen Dochter MARIA HENDRIKA DE GRAUW, geliefde Echtgenoote van L. OTTO Jr. Ouderkerk a. d. Amstel, 1 Januari 1895. Voorspoedig bevallen van een Dochter C. KOEK—KLOPPERT. Helder, 3 Jan. 1895. Heden overleed onze lieveling, GEORGE (ONRAD TIIEODOOR, in den aanvalligen leeftgd van 11 maanden. Helder, 2 Jan. 1895. F. H. KOCH. C. B. KOCH-v. d. Zee. Nog treurende over het verlies van onzen geliefden Vader, trof ons beden op nieuw een zware slag door bet overigden onzer dierbare Moeder, Mejuffrouw Chrlstina Mulder, Wed. van wglen den Heer K. MID DELKAMP, in 4eu ouderdom van 69 jaren. Helder, 1 Jan. 1805. Namens Kinderen en Behuwd- Kinderen. Algemeene kennisgeving. Op den 3lBten December 1894, overleed mjjn geliefde Echtgenoot, de Heer J. VERMEULEN, in den ouderdom van ruim zea-en- v^ertig jaren. Helder, 4 Jan. 1895. Wed. J. VERMEULEN, geb. DALMEIJER, en verdere Familie. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote en zorgvolle Moeder HENDRIKA NAGELHOUT, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Allen, die haar gekend hebben, zullen kunnen nagaan wat wg in haar ver liezen. Koegras, 3 Jan. 1895. P. VADER, Kinderen, en Behuwdkinderen. Hartelijk dank aan allen, vrienden, oud leerlingen, leerlingen en ouders mijner leerlingen, voor hunne wenschen voor 1895. Des Heeren beste zegeningen worden hun wederkeerig toegebeden. H. BREMER, Godsdienstonderwijzer. Ondergeteekende betuigt z(jn dank voor de vele bewgzen van belangstelling, onder vonden op 1 Januari 11. POLVLIET, Directeur Postkantoor. Voor de vele bewgzen van deelneming, ondervonden bij het overigden van onzen geliefden Vader, den Heer M. DE KLERK, betuigen wg onzen hartelgken dank. A. M. SEVENHUIJSEN ds Klerk. J. SEVENHUIJSEN. E. C. KERKHOFF db Klbrk. M. KERKHOFF. Bg deze betuigen wg onzen hartelgken dank aan vrienden en bekenden, in 't bij zonder aan onze naaste buren, voor de blgken van belangstelling, betoond bij het plotseling overigden en de teraardebe stelling van onzen geliefden Echtgenoot en Vader. Helder, 4 Jan. 1895. Wed. J. C. v. d. LINDEN, en Kinderen. Voor de vele bewgzen van deelneming, ondervonden bg het overigden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Oom, den Heer KLAAS CORNELIS VAN VLIET, betuigen wg onzen hartelgken dank. IJrauiden, 2 Januari 1895. Wed. K. C. VAN VLIET-Verfaillb. P. VAN VLIET Kz. J. M. VERFAILLE. De ondergeteekende betuigt zgn harte- 1 ijken dank aan allen, die hem op den lsten Januari hunne gelukwenschen toe zonden. Dr. DE BRULJN KOPS. Helder, 2 Januari 1895. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelgken en welgemeenden dank aan de WelEd. ZeerGel. Heeren DRIJVER en BITTER Jr voor hunnen onvermoeiden lij ver en zorg aan onze Zuster Hklena Monska betoondook aan den Directeur, Oppassers en Oppasseressen van het Gemeente-Zieken huis; ook aan allen die belangstelling bg ziekte en overlgden aan onze dierbare Zuster en Behuwdzuster hebben betoond. Helder, 4 Januari 1895. Namens Broeder, Zusters en Behuwdzuster: G. MONSMA. Een gelukkig Nieuwejaar wordt toege- wenBcht aan familie, vrienden en begun stigers en blijft zich opnieuw in ieders gunst en recommandatie beleefd aanbevelen. J. DU1NKER en Echtgenoote. Timmerman en Aannemer. C. ADRIAANSE p. f. en Echtgenoote. Keizerstraat. Allen vrienden en bekenden hartelgk gelukgewenscht. Jb. KUIPER, Gep. Loodsschipper. en Echtgenoote. Weezenstraat. Nieuwjaarsgroet aan familie, vrienden en bekenden. J. C. E. BRUIJSTENS, Soerabaja. Bootsman. a/b Hr. Ms. «Ba li". Bg bet intreden van 't jaar 1895, wen schen wg begunstigers, familie, vrienden en bekenden een gezegend jaar toe. J. KWANT en Familie. Broodbakker te Huisduinen. Compliment van den dag aan vrienden en bekenden. fl. J. KAISER en Echtgenoote. H. BALM en Zonen, Handelaars in gerookte Paling, p. f. Spaarndam, 1 Jan '95. p. f. Muziek vereeniging „Apollo Aan de leden der Eerv. Kerk. EVANGELISATIE. - PALMSTRAAT. Zondag 6 Januari, 's voorm. 10 uur Die te vorderen heeft van schuldig is aan, of borgtochten bezit, geteekend door den Heer M. DE KLERK, in leven Koopman, gewoond hebbende te Helder, aan de Weststraat 81, en aldaar overleden, wordt verzocht daar van vfór 15 Januari OPGAAF of BETAUNC te doen ten kantore vag Notaris STAMMES, Voor het vinden der lgken van Schipper P. LUB en van zgne knechts C. ZALM en F. ZALM wordt een belooning uit geloofd, als voor den schipper f25.en voor elk der knechts f IO. De Meeding was als volgt: P. Ll'B. Engelsch lederen broek en boe zeroen, rood baaien hemd en broek, gemerkt P. L., rood baaien borstrok en zwarte Kousen. C. ZALM. Rood hemd, gemerkt K. Z., don keren borstrok, blauwe onder broek, roode wollen broek, zwarte kousen met sokken; bovengoed pilot. F. ZALM. Rood hemd en borstrok, blauwe en roode onderbroek, pilot boe zeroen en zwarte kousen, ge merkt V. Z. Genoemde mannen zgn in den storm van 29 December jl. in het Weetgat op vis- Bchuit E. 21 omgekomen. Aanwgzing wordt ingewacht bg P. LUB «e Enkhuizen of R. TIENSTRA te Helder. In de WMHSTfcUT. Wegens Sterfgeval Openbare Verkoopleg ep Woensdag 9 Januari »l., van Mahooyh., Eikenh. en geschilderde Meubelen, Bnisraad en Inboedel, Veèren en Kapokken Bedden met toebehooren, Haarden, Kachels en Kook-Fornuizen, Buf fet met Toenbank, Kramergen, enz. enz. Dageljjks nog gelegenheid tot bijvoeging van goederen. Adres Deurwaarder H. KWANT, I of bg den Vendumeester en btcedigd Taxateur B. B. BORGART, Loodt- gracht No. 20.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 2