't Vliegend Blaadje KLEINE COURANT VOOR HELDER FIEUWEDIEP EN TEXEL. Uitslag t Verloting Ho. 2288. Zaterdag 19 Januari 1895 23ate Jaargang. l Bureau: Zuidstraat. Telefoonn0. 68. Bureau: Spoorstraat. Telefoonn. 51. Abonnement p. 3 maanden binnen de gemeente 50 Ct., met Zondagsbl. 80 Ct, id. franco per post 75 idem f 1.12 id. voor bet Buitenland f 1.25, idem f2.00. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgeven: BEBKHOUT Co., te Helder. Bunaux s SPOORSTRAAT Ml ZUIDSTRAAT. AdvertonUftri van 1 tot 5 regels25 Cents Elke regel meer5» Groote lettere worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DIN8DAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. KALEHDEB BES WEEK. Opkomst dor Zon 8 n. lm. Oudorg. i, 4 u. 20 m. JANUARI, (Louwmaand SI dagon.) Zondag 20 Maandag 21 Dinsdag 22 Woensdag 23 Donderdag 24 Vr\jdag 25 Nienwe Maan. Zaterdag 26 NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 18 Jan. 1895. Wy vestigen de aandacht van belang hebbenden op onderstaande circulaire, die dezer dagen aan alle gemeenteraadsleden en patroons in deze gemeente, is verzon den. Hierbij hebben ondergeteekenden, ver tegenwoordigende de afd. Helder der Neutrale Timmerlieden-Bond, in combi natie met de afd. Helder van het Nederl. Werklieden-Verbond ♦Patrimo nium" en de afd H e 1 d e r van den Nederl. R.-C. Volksbond, de eer U uit te noodi- gen tot bijwoning eener Vergadering, ter bespreking vaneene betere regeling der loonen en arbeidsduur, ter bestrijding der werkeloosheid, welke vergadering zal ge houden worden op Dinsdag den 22 Januari 1895, in het lokaal ♦Casino" des avonds ten 8 ure, De voorstellen die wij U willen aan bieden, zyn als volgt lo. den arbeidsdag in te krimpen tot op 10 uur per etmaal, des noods te wijzi gen op 11 uur in den zomer- en 9 uur in de wintermaandenen 't loon to ver- hoogen met 20 pCt. en daarin te doen deelen die 'personen, die den leeftijd van 18 jaren bereikt hebben en vier jaar bij hetzelfde vak zyn werkzaam geweest 2o. het minimum loon van personen die den leeftyd van 18 jaren hebben bereikt en vier jaar bjj hetzelfde vak zyn werkzaam geweest, té bepalen op 16 cent per nnr 3o. voor overwerk het loon te ver- hoogen: de'-'eerste 2 uur met 25 pCt., de 2 volgende" met 50 pCt., en voor nacht en Zondagswerk met 100 pCt. de alge meen erkende Christelyke Feestdagen te rekenen alé Zondag. Moord te Schagen. De eerste' getuige, de rechter-comruissaris Lagerwey, deelt mede wat hy iu de woning der weduwe "vond na den moord. Hy verklaart verder dat "bekl. steeds kalm was en eerst eenigo aandoening toonde, toen hjj bekende alles alleen te bebben gedaan. Ook by de mededeeling van het overlyden zyner moeder was by eenigszins aangedaan. Doch hy vroeg nooit bijzonderheden daarover. Get. kreeg nooit den indruk te doen te hebben met een ontoe rekenbare. Bekl. zegt. dat hy zich steeds toonde zooals hy was en geen onverschilligheid voorwendde. Er worden o. a. gelezen een brief van bekl. aan zyn ouders, waarin hy vergiffenis vraagt voor zyn daad, en een aan Oudshoorn over allerlei zaken, Schagen en zyn vrienden be treffende, brieven die volstrekt niet slecht ge steld waren. Daarop volgt het verhoor der dokters-des- kundigen. In de avotldzitting, te zeven unr begonnen, werd het getuigen verhoor voortgezet. De pu blieke tribune was nog dichter bezet dan op den middag. Eerste getuige was de brigadier-ryksveld- wachter Van der Struif, die by het eerste onderzoek na den moord tegenwoordig was. Deze verhaalt van de moedor van bekl., dat zy met de politie niet veel ophad, daar zy eens wegens mishandeling terechtstond. Bekl. zelf had nooit iets met de politie to doen en maakte nooit misbruik van sterken drank. De moeder kon van hare kinderen nooit kwaad hooren en do man had thuis niet veol te zeggen. Waarom vrouw Boes zelfmoord pleegde, weet get. niet. Van Jan Oudsboorn weet hy alleen, dat hy een zeer stil persoon was; hy zag hem nooit laat op stiaat. De gemeenteveldwachter Abma getuigt ook wat by 's morgens in de woning der weduwe vond, o. a. dat onder het lyk van Anna Beiers een gat in den vloer was gebrand. Get. wist van de familie geen kwaad te zeggen, ook niet van Jan. Oudshoorn, by wiens oudera hy veel aan huis kwam en wieu hy noemde weinig spraakzaam persoon. Get. Domper, gemeente-reiniger, verklaarde dat bekl. den volgenden ochtend mot de menigte door de ruiten keek en zeide„Hier moet je gaan staan om goed te kunnen zionl" Bekl. zegt dat gedaan te hebben omdat hy meende dat men anders zou denken dat by er meer van wist. Een der getuigen, vrouw Slik, kwam in den avond van den moord langs het huis der wed. en zag door het wiukelraam iu de keukon vrouw Beute erg achterover iu haar stoel lig gen. Zy talmde wel een oogenblik, daar zy die houding gek vond, doch liep toch door, meenondo dat vrouw Beute sliep. Bekl. heeft toen, zonder dat getuige dit opmerkte, op straat achter haar gestaan en kon ook vrouw Beute zien zitten. Get. Kweldam vertelde nog dat hy Zondag avond na den moord was in de herberg van Zydewind, toen daar ook kwam bekl. met oen paar trienden om to biljarteu. Men sprak er over dut de weduwe Beute mot een byl was gedood. Bekl. had toon verteld dat hy ook ge gil bad gehoord, toen hy 's avonds thuis zat te lezen. Hy was naar buiten gegaan, maar had Diets gezien. Later was hy nog eens naar buiten gegaan en bad den bond medegenomen, dien by nog op iemand had afgestuurd, 's Woens dags Let get. zich by Boes scheren en zeide rrouw Boes dat de omroeper van de plaats haar zoon genoemd had, en zy zeide: «De heeren moeten niet denken dat mija zoon schuldig isals dat zoo was zou ik geen dag meer leven." BeklaagdeB vader werd door dezon getuige genoemd «oen dood goeden man, die nooit iets zeide." Get. Poeker verklaarde, dat het gillen van Anna Beiers was »een aangrijpend geluid," wel een geluid dat men kon beschouwen geuit door iemand staande voor een moordenaar. Toch heeft deze get. er niet over gedacht bin nen te gaan. Get. Kweldam heeft wel gezegd rlaten we binnen gaao," doch get. zeide toen schol' je," een Scbager uitdrukking, die zoo veel wil zeggen als: ♦Niét doen, wat gaan .8 een andermans zaken aan." Als de president opmerkt dat men toch wel binnen had kunnen gaan, zeide get. dit op dat oogeDblik onnoodig te hebben gevonden, omdat men dacht aan ruzie en Anna Beiers was een zenuwachtig opvliegend meisje. Zitting van Dinsdag 15 Januari. De eerste getuige is de heer Guldenarm, predikant by de Nod. Herv. Gem. en gods dienstleraar in do gevangenis te Alkmaar. Diens merkwaardige getuigenis wordt met volle aandacht door het publiek gehoord. Get. zegt, dat bekl. tegenover hem steeds zeer bescheiden was en nooit een onvertogen woord sprak. Bekl. toonde dikwerf een kinder lijke naïveteit; by vroeg b.v. eens wat be rouw was en meormalen zag get. hem weenen. Bekl. vertelde eons apyt te hebbon zyn ver dediger verkeerd te hebben ingelicht. Geld zucht, wraakzucht en het lezen van romans waren de oorzaak zyner misdaad. Bekl. had in den aanvang zyner gevangenschap gedachte tot zelfmoord, doch get. bracht hem daarvan af. Bekl. is intellectueel goed ontwikkeld, by leerde met gemak gezangen uit eigen bewe ging, zelfs meer dan hy moest, begreep goed wat hy las en heeft een meer dan gewoae levendige fantasie. Op een vraag van den president, of met bekl's. houding tot getuige strookt dat bekl. tot den bewaarder eens zeide, wijzende op zyn colmedaille«Die heb ik verdiend met koppensnyden te schagen," zegt bekl,, -dat de bewaarder eens tydens de Alk- maarsche kermis tot hem zeidealk zal aan den directeur vragen je op de kermis te laten zien in een hok voor oen kwartje" en hy toen tot die uitdrukking was gekomen. Get. Bender, directeur der gevangenis te Alkmaar, zegt, dat bekl. de eerste dagen on rustig was en 's nachts wel uit zyn slaap opsprong, doch later beter werd. Men vond een achtergebleven touw iu de celbekl. zei dat hy zich daarmee had willen verhangeu, doch verklaarde later hiervan te hebben aige- Hij was steeds bereidwillig en beleefd, deed goed zyn werk (erwten lezen of borstels poli toeren). Voor en na het eten deed hy zyn gebed en Zondags wilde hij niet werken, want odat had hy thuis niet geleerd." Bekl, was zeer onrustig, nadat hy Alot had beschuldigd, na zyn bokentenis rustig hy hield zeer veel van lezen. Bekl. heeft, toon de ver dediger hem in hot byzyn van get. den dood zyner moeder meldde, gezegd, dat zyn moeder medeplichtig was en hem bystond met raad en daad. Later heeft bekl. dit herroepen. Die herroeping houdt hy ook thans vol. Get. Al, koopman te Alkmaar, leverde ja renlang aan de weduwe Beute, was ook haar executeur-testamentair en wist, dat AnDa Beiers een legaat van f 3000 zou krygen. Zondagsavonds heeft bekl. aan get. op het perron te Schagen teruggevraagd afleveringen van de »Twee Weezen" en «Een Gevloekt Geheim," door bekl. aan Anna geleend. Ook vrouw Boes had hem later om die boeken ge vraagd. Get. vertelt ook dat bekL later tot de dragers van het lyk van Anna behoordo. Get. Van Twiak, die'de effecten der wed. Bsute behandelde, deed médedeeling omtrent haar vermogenover de familie Boes klaagde zy nooit. Get. Berman, burgemeester van Schagen, ver haalt hoe vrouw Boos hem 23 Aug. verklaarde, dat haar zoon bepaald alleen demoordenaar was on Alot valsch beschuldigdook was de indrnk van get. dat beklaagde verhengd was, dat de justitie de beschuldiging van Alot geloofde. Get. zegt dat de vader van bekl. een suffe man is den 16-jarigen broeder van bekl. noemt getuige idiootachtig doch sluw. Get. Kloeke, vroeger hoofd der school te Schagen, get. Ter Linden en Roep, thans onderwyzors te Schagen, leggen vervolgens verklaringen af over het gedrag van Boes in do School. Bekl's. aanleg was niet groot, doch lastig was hy niet. Alleen get. Reep noomt bekl. iemand die streken hadeen gluipert. Vronw Boes was evenwel opvliegend en pre senteerde den onderwijzers soms een pak slaag als hare kinderen werden bestrafr. Get. Byhouwer, tuinman te Winkel, oudoom van bekl. noemt bekl. een gluipert, van wien zyu gezin niet hield. Eens heeft bekl. by get. thuis stilletjes veel drank genomen en is dronken op een brug gevonden dit gebeurde in 1892. Bepaalde dronkaards of krankzin nigen komen in de familie niet voor. De volgende get., zoon van den voorgaande, kwam Zondagsavonds na den moord van Helder te Schagen en logeerde by zyn neef, den vader van bekl. Zittende in do gelagkamer, kwam do agent bekl. halen om op het raadhuis te komen. Tegen 11 uur werd vrouw Boes onrustig en ging de straat opget. ging meo en de vrouw zeide tot hem Als by zich maar niet ver praat, zo knnnen daar zulke rare vragen doen. Get. dacht daar niets achter; hy heeft nooit aan bekl's. geestvermogens gelwyfeld. De moeder was heftig tegen anderen, zwak voor haar kindoren. Na do pauze vertelt get. Snoeks, gevangen bewaarder to Alkmaar, dat bekl. in de cel zeer spraakzaam was ovor bijzonderheden van den moord. Hy vertelde deze zaken meeat op lachende manier, zonder aandoening tetoonen. Get. had eens gezegd dal bekl. om f 500 mocht willen dat do vrouwen nog leefden, waarop bekl. zeide >ze mogen loven doch 't moet m(j geen geld kosten". BekL had ook wel gezegd dat by verlangde naar de reis naar Leeuwardenhy was nooit verder ge weest dan Amsterdam. Bokl.'s houding was altyd net. Bekl. wordt nu uit de zaal verwijderd en gehoord wordt Rudolf Anton Boes, barbier en herbergier te Schagen, 62 jaar oud, een klein man met hoogen rug, die niet weigert te ge tuigen. Get. zegt, dat hy een dag of negen na den moord zyn vróuw zeide bang te zyn, dat men Klaas verdacht en de politie op hem loerde. By de begrafenis wist hy nog niet, dat Klaas het had gedaaD. Get. zegt, dat zyn vrouw een zeer lastige vrouw wa9 en na den moord lastiger was dan ooit. Get. verklaart, dat hy op 18 Aug. op aandringen van zyn vrouw on Klaas heeft verklaard op don avond van don moord een man to hebben gezien, doch er was niets van aan. Als Klaas ver hoord was, vertelde hy dit aan get.by hem aandringende ook in dien geest te ver klaren. De verklaringen van get. omtreDt bcklaag- des bewegingen op den bewusten avond, ook omtrent den hond, zyn zeer verward enblyk- baar een vermenging van waarheid en leugen. Get. maakt den indruk van een zeer dom, versuft persoon. Op ecu vraag van het O. M. zegt get. dat het leven thuis thans beter is, dank zij de zorgen vaa zyn dochter. Het O. M. en de verdediger zeggen er prijs op te stellen get. te hooren in het byzyn vai, bekl. De president vraagt daarop of get. er tegen op ziet, doch deze inaakt weinig bezwaar. Bekl. wordt binnengeleid, terwjjl zyn vader voor hem ontzichtbaar gaat zitton op do achterste getuigenbank. Dan volgt als get. beklaagdes 16-jarige broeder Rudolf', een jon gen met een dom gelaat. Hy had des avonds weduwe Beute driemaal hooren gillen, wat get. aan bek), zeide, toon deze thuis kwam. Bokl. had toen gewild, dat get. met hem was gaan zien wat er wa9, doch get. had geweigerd omdat hy op zyn bloote voeten was. Bekl. sliep by get. in één bed. Get. is dien nacht niet wakker geweest en heeft niets van beklaagdes doel gemerktvan zyn vroe gere verklaringen herinnert get. zich Dict veel meer. Anderhalf unr vóór zyn moeder zelfmoord pleegde, drukte deze den koaap op het hart voor de justitie de waarhoid te zeg gen en allyd braaf te zyn. Beklaagde was niet goed voor zyu broeder, want hy kneep hem dikwyle bard in den hals. Get. was bly dat zyn broeder uft het huis was, al was hy niet blijde over de arresiratiè. Get. barst by het einde van het verhoor, als by zyn broeder ziet, in weenen uit. Zitting van Woensdag 16 JanuarL De zuster van Cornelia Franken, Elisabeth, die verleden jaar als dagmeisje by de weduwe Beute diende, vertelde ook dat Anna Beiers baDg voor Boes was om die revolver. Ia het begin van Juli bad got. Anna Beiers eens van den trein gehaald, die 's avonds om half- elf van Schagen kwam, on toen bad de ver moorde ook verteld bang voor Boes te zïJd. 't Was een week later dut bekl. do machine- kist van Anna BeierB politoerde. Hy bad get. toen gevraagd of zy daar sliep, wat get. ont kennend beantwoordde. Bekl. had toen ook gezegd dat het voor de beide vrouwen gevaar lijk was boven te slapen, want kwam er brand «dan koD buurvroow wel eens levend ver branden." Sedert BÜepen beide vrouwen be neden. Get. vertelt verder dat de weduwe wel eons klaagde «dat de kolffo zoo naar smaakte" on Anna heeft er wel eens hoofdpijn van gehad. Het schynt dat bekl. don avond dat hy die machinekist kwam politoeren, reeds iets in den zin had, althans volgens de verklaring van dit dienstmeisje. Zij vertelde nameljjk dat bekl. dien avond in den winkel kwam, toen vrouw Beute daar rookvleesch stond te snydon. Hy zeide toen «Ik kom do machinekist van Anna politoeren." «Goed, Klaas," zeide de weduwe, »ga maar naar achteren." Toen bekl. in de keuken kwam, schrikte bekl. »Je lijkt wel te verschieten," zeide get., waarop bekl. zeide Ik dacht dat je al lang wog was." Hy had dienzelfden avond het zuringzout in de koffie gedaan. Anna Beiers kwam thuis en bracht koekjes mede. Vrouw Beute vroeg bek), of hy een kop koffie wilde gebruiken, hy bedankte naluurlykwel nam hy een koekje aan en at dat nog iu de keuken op. De get. Bierenbroodspot, meubelmaker to Schagen, by wien bekl. twee jaren vóór den moord in dienst trad, noemde bekl. oen bevat telijk joogmenscb, dien by als nummer een achtte, maar dien hy wel eens op oneerlijk heid betrapte on die niet allyd precies deed wat do patroon wilde, 's Maandags na den moord had get. wel opgemerkt, dat bekl. een nieuwe pet en een ander pak had, doch hy sloeg er verder geen acht op. Na de begrafenis had bekl. van got. gevraagd oen vergulden portret- lijst om het portret van Anna Beiers in to plaatsen. Get. meenende, dat beklaagde op de vermoorde betrekking had, had gezegd: .zoek maar een lyst uit," waarop bekl. een model uitzocht dat niet voorhanden was. Get. had toen gezegd «Voor iemand, die zoo aan haar einde ie gekomen, neem je geen goud, dan neem je dof met zwart." Van den leerling J. Oudshoorn zeido get. dat deze was een suffig, weinig leerzaam persoon, leugenachtig en stil van aard, maar die, evengoed als bokl. als by, de patroon, floot, voor hem vloog. .By had er voor do zaak een paar zeer bruikbare jongens aan." Get. vertelt nog dat beklaagde den Vrydag na den moord ODrnstiger was dan anders. Hy was toen met get. by oen kastelein op 't Zand bezig een biljart te bokleedenin den regel was bekl. daarbij erg vlug met zyn werk, doch dien dag ging het niet vlot. De revolver, die bekl. had, had hy stil uit eeu lessenaar by get. genomen, later had hy hem daar weer neergelegd. Get. Slot, huisvrouw van P. Meurs, wasoh- vrouw to Schagon, heeft van vrouw Boos kleeren te wasschen gekregen, dio deze reeds gewatschen had, maar zjj zeido in aardappel water, omdat Klaas de beklaagde er de lympot over had laten vallen. Bloedvlekken had get. niet in die kleeren gevondon, zy bad er trouwens niet op gelet. (Vervolg aan de binnenzijde). voor liet Prijsraadsel in ons Blad van 12 Januari 11. De eerste prijs, Cats complete Dicht werken, verkreeg Mej. Wed. K. GRAAFF, op No. 671. De tweede prijs, Meesterwerken van Hendrik Conscience, Mejuff. M. P. T. v. VLIET-W1CKEL, op No. 667. De premie, een Geldersche Ham, de heer J. EKHART, op No. 810. Een Album met Hollandsche stadsge zichten, viel aan de volgende personen ten deel W. Lammere, P. Lanser, D. Steenman, Maria Huvere, W. Govera, C. Huisken, V. C. Desplanqne, N. L. ten Hacken, J. W. Hoogeman, C. Postma Jr., P. Zaal, D. Makelaar, Mej. M. Meijer, Chr. C. Vis- uian, H. J. Morssink, Mej. Klerk, J. v. AmeBfoort, K. Hemmes, J. P. v. Rejjn, W. v. Dam, Mej. C. C. de Ruiter, P. v. d. Vliet, v. Renesse, C. v. d. Vliet, J. D. Jong stra, A. S- v. Eek, J. Wilner, W. van Leeuwen, W. v. Oosten, T. Drijver, J. Krjj- nen, H. de Boer, H. Fchraa, M. Coenen, C. Reeringh, L. Jongbloed, J. M. Janzen, D. B. de Wijn, J. Duinker, Wed L. W. Bakker, J. H. Corporaul, A. O. Ver heg, T. J. Keijzer Jr., allen te Helder. Jan Begers de JoDgb, Amsterdam. H. Barens, Amsterdam. M. Brouwer Jr., Oude- schild. Wed. P. Siewere, Aona-Paulowna. P. Hubbeling, IJmuideu. Arie Vries, Ewjjck- Sluia. P. Blankman, Anna-Paulowna. 1144 goede oplossingen werden inge leverd, en wel van C. Adriaanse, C. M. Mattern Giesberts, J. S. van Juchera Jr., S. Bethlehem, D. C. Bethlehem, C. Swart, Jongeheer Mart. de lla&9, M. Th. de Haas, A. Smit, Gerard Voogd, A. J. Snaphaan, J. Dijkshoorn, J. Tillema, Pieter Lanser, J. P. Lijding, Mej. K. H. Kluin, M. v. d. Leek Cz., Chr. C. Visman, A. Trap, N. L. ten Hacken, J. Edeus, J. Janzen, B. de Boer, W. Sun- dermann, J. de Munck, F. L. K. Nejjts, P. Gomes, J. P. Ramler, Jannetje de Graaff, C. Dienaar, W. Go vers, C. Smits, Issue Korver, J. Ham, Th. Minneboo, A. G. J. de Vries, G. van Os, J. Erkelens, J. A. Fejj, W. van der Hoeven, W. Ran, J. Ketelaar, J. Woud, D. van Peureen, IJ. Q. Borgwat, S. Roelofs, J. Fransen, A. J. de Jong Pz., T. Verboom,.P. B. Kampmeyer, Wed. J. Rykers, H. öevenhuysen, M. F. Mcerens, H. Hemelrijk, H. Kiljan, P. J. Bakker, A. v. d. Pol, M. Hopmans, J. M. Jansen, J. Schujjt, Wed. Stelleman geb. de Graaf, C. Abbo, P. van der Hoeven, W. D. J. La- feber, C. Wondergem, A. Bethlehem, C. Slikker, W. de Graaf, A. de Graaf, H. Klaassen, J. Fleur, Willem H. Koppen, H. J. Gielis, J. W. Teensma, J. Troost, M. Koster, Aaltje Bakker, J. Jongman, Jan Kooger, A. S. van Eek, A. Winkler, R. Klaassen Jz., Johanna Roukens, Marie de Kort, H. P. Kroesen, H. Stolk, C. Kooger, B. Wejjens, J. Hin, Mej. Maeuhoudt- Mahutte, C. J. Klercq, Eduard Dulfer, C. de Jongh, Elizabeth J. Schellinger, P. Sin- jewel, Willem van de Graaff, J. Schenkels, D. Sleenman, C. Yerberne, J. Bomhoff Gz., W. C. van Breda, Stelleman, M. Koorn, B. G. Kromhout—v/d. Meer, Lourcns Dor- lyn, P. Sterk, U. Rieuwerts, J. C. Huysdens, D. Duinker, W. J. Mes, J. L. Daniëls, P. J. Loovenstyn Jr., J. Schreuder, P. Vermeulen, A. J. Brachthuizer, C. Ujjtdebroek, H. Begeer, Adriaan Langerjjs, G. J. Putters, A. Won- deriegem, A. C. Lainbré, Mej. D. Bremer, VV. Rasch, T. Krjjnen, R. Th. de Cock, Mej. M. Edcius, Jb. Krjjnen, J. Mulders, D. Wiljouw, Simon Bruning, P. Klein, R. de Cock, J. Schraa, J. J. Weers, W. van Leeuwen, Cornelia v. d. Wal, J. Riekwel, B. Garstenveld, A. C. J. Moorman, W. v. Dam, F. E. v. Dael, D. Dijkshoorn, J. Meskes, J. Klein, J. Bomhoif, J. v. Driel, V. J. Prins, H. Baas Hz, S. J. Prins, K. Bouma, Grietje Former, Mej. J. E. Schouten, M. v. d. Zande, Anna Hubregtsen, W. Poll, M. A. van Gelder, I. A. van Gelder, P. Bizel, Wed. Lastdrager, J. C. Cornelisse, C. Kuiper, M. G. Stevenson, H. Koningstein, Anna Masseus, J. B. v. d. Maas. M. Duinkei, F. Radix, P. Bizel Jn., J Li. van Mansum, P. T. Zunderdorp, J. A Peters, A. Riemers, H. Vreeke, A. Noor, W. Kok, P. v. Dalen, Grietje Peteree, Wed.Wolffram, J. Steeman, P. Minneboo Thz., J. Jansen, J. P. B. Caarls, H. Egner, J. de Vries, W. L. Bakker, W. Rademaker, M. C. Kruk, Arie Bakker, C. Dryver, J. Vriend, Wed. Beukers, T. Kroonstuiver, N. Kikkert, IJ. Stoll, J. Klok, A. Tielrooy, C. Scheerman, H. F. Kuhluiejjer, L. Blom, U. Koenot, F. J. Boon, G. Hof, Mej. M. Faber, M. W. Isaksson, W. Brizee, P. Julianus, J. C. Collet, F. Prass, H. J. Morssink, G. M. r. d. Plaat, S. Krul, J. H. Polak, J. J. v. Oers, L. C. Filarski, Maria Oldenburg, Francois Adriaansen, Mej. Christin» Adriaau- sen, A. v. Bendegom, C. W. Dekker, D. Makelaar, B. A. Adriaanse, C. J. Lebbe, Th. v. d. Sterr, K. Roodt, Wed. Witkamp, A. Bruin Wz.t W. J. Schutter, J. Lumke- man, R. P. Rozema, H. J. Mallet, J. Glotze, Huibert Spruit, J. J. de Vries, P. v. d. Poll, J. H. Soustral, C. M. v. d. Spek, J. Jonker, U. Schraa, Jongeheer H. Riesselmann, D. Ran, J. G. t. d. Klaauw, C. C. ten Hacken, Jb. Klemt, J. Jacobs, Neeltje Donker, Alida Ran, W. H. O. Stephan, D. Rab, B. Munter, P. Jurg, Ph. Weber, K. Hemmes, Wed. H. Smids, Elizabeth v. Vliet, P. Grande, R. M. Fenenga, H. Kerkhof, Marretje Troost, R. C. Gomes, J. v. Groningen, N. A. J. H. v. Hengelaar, J. Roodt, J. de Boer, C. Bot, J. C. de Groot, Mej. D. Heerens, C. J. Duinker, A. Nieman, C. de Wit, Pieter Zegel, G.HuTers, H.Lastdrager, E. J. Bohne, wed.Fluiter, D. Bakker, mej.C.C. J. d.jRuiter. C. Kramer Jr., G. H. Gorter, H. v. Meurs, G. Sarlemyn, J. F. Ekkers, N. v. Amesfoort, Jan v. Haren, Johanna Spigt, Anna Jongstra, P. J. Korsen, Anna v. d. Kraan, Grietje Scheerman, W. B. Crujjff, H. Kroonstuiver, N. v. Leeuwen, Albert Koomen, M. Proost, Aris Bakker, G. Bandaraa, Suzanna Kok, N. Dhont, Mej. A. P. Marjjt, M. v. d. Oord, T. Roos, P. H. Janknegt, T. J. Keyzer Jr., J. J. Kejjzer, M. S. J. Hoekstra, D. Roo sendaal, Wed. Marx, J. v. Scheyen, P. B. Siegers, C. Overeera, W. R. Zits, L. Jonge- bloed, W. v. 't Hert, C. D. de Haan, C. P. Keyzer, A. J Labout, Maria Otto, L^endert de Beer, L. Wiegel, C. Buis, P. N. Tromp, Anna Harjer, Wed. Garateveld, N. Bouchier, Maria Huvers, H. G. Buck, S. J. Schaap, Jb. Raap, Johannes Flniter, Jn*. Heddes, A. C. Casimier, C. Kareman, S. Jellema, T. Biegel, A. C. A. Bosschaart, Marie Hartog, P. Pheiffer, R. Gauw, J. Bont, Mej. D. Postma, D. Daalder, I! J. Bastiaanse, Jb. Metzelaar, J. P. v. Melle, J. Helder, G. Molenaar, B. v. Heyningen Klinkert, A. E. Bienhoff, E. T. Koopman, J. Lak, P. F. Janzen, J. Peachke, Jongej. C. W. Voorloop, J. Th. Meyere, N. v. d. Poll, A. Thjjssen, H. G.de Beurs, P. Selderbeek, A. Hubregtsen, K. Dop, W. A. Zwaan, G. M. Trieblinig Jr., Aafje Kwant, F. J. Ummels Sr., J. F. Philips Jr., W. Kaas, S. Marienus, N. Dienaar D. Abbenea, J. J. Smit, Jb. Dryver, H. Kenninck, H. Knijper, A. Gorter, J. Slag water, H. J. de Graaf, Willem de Bie, C. W. van den Ordel, M. Swart, Pieternella Hillenius, Jozephus Minneboo, W. F. Lig- teringen Jr., Jb. Govers Rz., Jongejuff.S» Stakman, T. Bolwerk, C. Hasselaar, W. r. Oosten, J. Bakker, J. Liefheid, E. Slok, J. J. Larzzen, W. Thomasse, J. Barten, T. J. Leewens, J. W. v. Aken, J. de Liefde, N. Djjker, D. Raar, M. v. Vechgel, P. de Waard. R. Groot. (Wordt vervolgd.) Onder de oplossingen ontvingen wjj ook een aantal in dichtmaat. Met het oog op onze plaatsruimte kunnen wjj he den slechts enkele opnemen, terwyl zoo mogelyk in het volgend nummer de overige een plaats zal worden ingeruimd. Oplassiog van het Prijirudicl. PA, voor Vader, zal wel wezen 't Eerste deel van *t Raadselwoord Schoon 'k, zoo vaak »Pa" hoor lezen, Zeg: by ons, 'tniet thuis behoort. TROON is 'l tweede, iu paleizen Staat zoo'n menbel vaak ten toon. Maar do Troon van den «Alwyzen" Is nooit zichtbaar aangeboó.v. 't Dorde, TASCHvindt by soldaten Op bun buik do rechto plaats. Die in '30 zóó zou praten, Werd bespot van al de maats. Niet op zjj zelfs, en 't stond vlug «De Patroontatch op zyn rug!" J. F. G. Oplossing Prijsraadsel. Kyk ik het huisgezin eens na, Wie is daar nummer ééo, ik Geloof gewis, toch wel myn PA, Dat komt hem toe, zoo 'kmeen. Een TROON vindt men niet overal, Alleen slechts in 't paleis, Maar niet in een hut of iu eenstal, Dat maakt men my niet wys. Vraagt mon eens aan een voyageur, Wat komt u op reis 't meest van pas, Dan zegt hy dadelyk zonder geur: Wat anders dan myn TASCH." 't Geheel van 't raadsel nn beduidt, 'k Geloof het zeker en gewis, Een bergplaats voor lood en kruit, Een Patroontaich, of bob ik 't mis A. W. D. Jr. Amsterdam. Mijnheer de Redacteur! Wy hebben met ons zessen, Eens even zitten kletseii. Wat of het woord wel wezen kon, Dat U in ryrn zoo mooi verzon. En spoedig boor, 't klinkt wel raar, Wy waren er geljjk mee klaar. Patroontazch is hot zeker wis, Dat bebben wy bepaald niet mis. Nu hadden wo graag de premieham, Daar houden wij hier erg vaD. Als dat niet kan den tweeden prys, Daar worden wy soms nog door wQs. Ei anders dicht of stadsgeztcht, Nu maken wy bet u toch licht. Dus zorg er voor Heer Berkhout, Dat u voor ons een prys ontvouwd. P. S. Haarlemmermeer. Aan de geachte Redactie. Myn Pa to oeron is myn plicht, Voor do zorgen aan my besteed, M\jn opvoeding is een punt van veel gewicht, Daarvoor ontziet hy geen leed. Een Trooo, ziet, dat is nog eeos iets Wat ik nooit heb gezien, Myn meeater maakto my allyd diets, Dat 'teen zetel is voor Wilhelmien.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 1