't Vliegend Blaadje KLEINE COURANT B~: M"mt VOOR HELDER NIEUWEDIEP EN TEXEL."rarm*1 No 2302. Zaterdag 9 Maart 1895. 23ste Jaargang. Telefoonn". 68. Telefoonn. 51. Abonnement p. 3 maanden binnen de gemeente 50 Ct., met Zondagsbl. 80 Ct, ij. franco per post 75 idem f 1.12 id. voor het Buitenland f 1.25, idem f2.00. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT tc Co., te Helder. Bunaux SPOORSTRAAT ,11 ZUIDSTRAAT. Aavertentlön Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. KALENBEB DEB WEEK. Opkomst dor Zon 6 a. 29 m. Onderg. u 5 n. 53 m. MAART, (Lentemaand, 31 dagen.) Zondag 10 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrydag Zaterdag Maandag, Volle Maan. 12 13 14 15 16 11 Maart: Totale maansver duistering, zichtbaar in Nederland. Eerste aanraking 2 u. 13 m., begin der totaliteit 8 u. 11 m., midden der eclips 3 n. 59 m., einde dor totaliteit 4 u. 46 m., laatste aan raking 5 u. 44 m., allos des morgens. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 8 Maart 1895. Zondagavond a.8. zal door Helders Mannenkoor een concert gegeven worden in de Nieuwe kerk, ten behoeve van lief dadigheid naar Vermogen." Hierbij heb ben de hh. J. Koning, eerelid, kapelmees ter van 't Staf muziekkorps der K. N. M., F. Werner, solist bij genoemd korps en F. de Boer, muziek-onderwijzer alhier, hunne welwillende medewerking toegezegd. Nog gedachtig aan de laatstgegeven uitvoering van H. M. K., durven we ge rust een avond van muzikaal genot voor spellen. De winter, dien we reeds geëindigd waanden, doet zich voortdurend nijpend gevoelen en belet velen, die bij gewone weersgesteldheid alreeds werk vonden, den arbeid te hervatten. De aanvragen tot on dersteuning by Liefdadigheid naar Ver mogen" zyn talryk en daarom juichen we 't denkbeeld toe de kas dier vereeniging op deze wijze te stijven. We vertrouwen, dat onze plaatsgenooten er eveneens over zullen denken. Zie verder annonce. Aan het Ministerie van Waterstaat is den 22 Febr. jl. aanbesteedde uit voering van postritlen, over het tydvak van -1 Juli 1895 tot ultimo Juni 1903 in deze gemeente 1. het uitvoeren van den postrit tot het overbrengen van de brieven en pakketpost van het Postkantoor alhier naar het Spoor wegstation en de aanlegplaats van de stoomboot naar Texel en terug en van de aanlegplaats van de stoomboot naar het spoorwegstation alhierM. Gouwenberg f748.25, alhier. 2. het uitvoeren van den postrit voor het bestellen van de voorwerpen der pak ketpost alhier met uitzondering van het onder Koegras gelegen gedeelteJ. Kater en A. Bonselaar, f690, alhier. 3. het uitvoeren van de onder sub 1 en 2 genoemde postritten te zamenM. Gouwenberg, f 1569,50, alhier. Door H. M. de Koningin is by roinisteriëele beschikking van 23 Febr. 11. rechtspersoonlijkheid toegekend aan de Ned. R. K. Volksbond afd. Helder. Men schryft ons van Wieringen 27 Febr. Wanneer men meteen stedeling over 't leven op een eiland spreekt, dan ryzen by velen in hun verbeelding onwillekeurig zulke groote tegenstellingen op, dat zy zich mot zolk een leven volstrekt niet kunnen voreenigen. Het gemis van velerlei zaken, gebrek aan uitspanning enz. doet hen denken dat zulk een leven eigenlyk geen leven is, en dan het reizen is altyd moeielyk, men kan niet gaan of komen als men wil. Het is waar, veel moeten wij missen, verre staan wy ten achter by het genotvol stads leven. Gelukkig echter zijn de eilanders aan die kleine ongemakken gewoon, maar men gevoelt zich niet prettig wanneer de strenge vorst de communicatie mot het vaste land verbreekt, dan zou men kunnen zeggenwat is het leven op een eiland toch ongezellig Wy Wieringers hebben dezen winter ruim een maand ingesloten gezeten. Met groote moeite kon de Postsohipper eenmaal daags met de ijs- vlet den overtocht maken, zoodat wy de meeste dagen tooh onze couranten en brieven nog ontvingen, maar om een uitstapje naar elders te maken was voor menigeen volstrekt niet aan to raden. Men blyft dus gedurende de vorst maar tbuis en ziet zich op andere wyzen schadeloos te stollen door onderlinge genoegens om zoo het ongezellige weg to nemen. Dezen winter hadden wy geen gebrek aan uitspanning. Onze Koogen (of lage landen) stonden eerst flink onder water en toen de vorst intrad was op die plassen een goede gelegenheid tot ijsver maak, waar door oud en joDg ook veel gebruik van werd gemaakt; de bestsande jjsclub for meerde tweemaal een hardrydery op schaatsen om prys en premie. Door vrijwillige bijdragen der burgers werd ook de commissie in Btaat gesteld om de minder bedeelden te laten hard rijden, waarby elk huDner een prys behaalde bestaande in eetwaren. Velen namen aan dezen wedgtryd deel en dankbaar voor het verkregene, keerden zy huiswaarts. Wy brengen een woord van welgemeendcn dank aan de hceren, die zich zoo beijverden om hunne arme natuurgenooten in denbarren winter een enkelen zonnestraal, een prettigen dag te bereiden. De hoofdonder wijzers van Westerland en van Oosterland hielden oen wedstrijd met hunno leerlingen op 't ys in ry'den en loopen, die vele toe schouwers lokte, daar do bewoners van Wester land door vrijwillige bydragon den onderwijzer in staat stolden zyn loorlingeu ververschingen aan te bicden en bovendien aardige prijzen te laten winnen. Duur de wegen mot een flinke laag sneeuw bedekt waren, werd er ruimschoots van bot arren gebruik gemaakt en by dit alles heelt men het hier bestaande muziek gezelschap •Harmonie" dat wel het meeste bijdraagt om zoogenaamde ongezelligheid weg te Des Zondags n.m. hoort men hen in de school repeteeren, van tyd tot tyd laten zy zich hooren by odb bestaande «Nut en Genoegen" en bovendien geven zy twee muziek uitvoeringen in het winter-sainoen, afgewisseld door 't op voeren van tooneelstukken. Gisterenavond gaf Harmonie" haar tweede uitvoering. Ofschoon et weer niet gunstig was, was de zaal van den Heer Koorn goed bezet. De verschillende muzieknummersevenals het tooneelstuk •Henri Burton do Vadermoorder," liepen best van stapel, de stilte in de zaal, onder het spelen, getuigde van de aandacht die elk der nummers geschonken werd. Om in bijzonderheden te treden is onnoodigelk nummer toonde dat het met de meeste zorg ingestudeerd was en geheel schonk ons een aangenamen ge- zelligen avond. Na de werkzaamheden bracht de Edel Achtb. Heer Burgemeester namens allen aan? wezigen een woord van dank, zoowel aan de Heeren muzikanten, als aan de medewerkers van het tooneelstuk, en gaf den wensch te kennen, dat by hoopte dat dit gezelschap zich steeds mogen beijveren om ons nog menig zulk een genotvollen avond to verschaffen als deze. Na nog een geruimen tyd zich verlustigd te hebben in don dans, toog elk hoogst voldaan huiswaartB. Lombok. Men verneemt, dat de toekenning van onderscheidingen ter zake van de expeditie op Lombok, niet vóór de eerste helft van April kan verwacht worden. Pensionueeren van werklieden. Te' 's-Gravenhage is ;Dinsdagavond de vergadering gehouden, uitgeschreven door Alg. Ned. Werkliedenverbond, de Ned. Werklieden-vereeniging Patrimonium en den R. K. Volksbond, ter ondersteuning van de motie-Heldt in zake de verzekering van den ouden werkman. Zij werd bjjge- woond door afgevaardigden van 130 ver- eenigingen en door vele Kamerleden en andere uitgenoodigden. Er werd met algemeene instemming aangenomen een uitvoerig gemotiveerde motie, strekkende om aan te dringen by Tweede Kamer om haar stem te geven aan de motie-Heldten om aan die motie zoodanige uitvoering te geven, dat in de Staatscommissie zitting zullen erlangen patroons of ondernemers, hoofden of bestuurders der voornaamste patroons- nij verheidsvereenigingen, benevens werk lieden, hoofden of leiders der voornaamste werkliedenverbonden. Afschrift van de motie zal gezonden worden aan de Koningin-Regentes en aan 1 Tweede Kamer. Naby Ouderkerk aan den IJsel is de nachtboot Amsterdam I," geladen met vrachtgoed, gezonken. De opvarende zyn gered. Graanrechten. Aan de Tweede, Kamer is door het hoofdbestuur van den »Nederlandachen Brood-, Koek- en Banketbakkersbond" een adres gericht tegen invoerrechten op granen. In dit adres wordt er op gewezen, dat het gebruik van buitenlandsche tarwe en rogge hier te lande gebiedend noodzake- kelyk is lo. omdat de hoedanigheid der Neder- landsche tarwe niet geschikt is om daar van zonder bijmenging van buitenlandsch graan eerste soort meel te maken 2o. omdat de hoeveelheid van inland- sche tarwe en rogge niet voldoende is om de broodbakkers, meelfabrikanten, branders, fouragehandelaren enz. van grondstoffen te voorzien. By een gering recht zouden de meel- prijzen slechts zooveel stygen, dat zy geen aanleiding gaven tot verhooging der brood prijzen en de dus verhoogde meelpryzen ten koste vau de bakkers zouden komen. Betrekken nu de bakkers, om aan die hoogere meelpryzen te ontkomen, hun meel van het buitenland, zoo wordt de industrie der meelfabrikanten hier te lande ver nietigd, als zy voor hunne grondstoffen rechten moeten betalen, terwyl de van buitenlands ingevoerde, reeds bewerkte granen het meel vry is van in komend recht. Heffing van rechten op graan, zonder gelyke heffing van recht op meel, zou dus eene groote onbillijkheid zyn. Een hoog recht op graan, of op graan en meel, met het doel den landbouwer te bevoordeelen, zou echter geheel in strijd zyn met de handelingen eener volksver tegenwoordiging, die kortelings de rechten op zont verminderde en op zeep deed vervallen. Een belasting op de eerste levensbe hoeften zou in werkelijkheid niet strekken tot verbetering van den toestand van den landbouw, maar zou wel ten gevolge heb ben het leggen van lasten en zorgen op dat groote deel des volks, dat in het dagelijksch brood zyn voornaamste-voedsel vindt. Naar van betrouwbare zjjde wordt medegedeeld, heeft zich dezer dagen een sergeant van het 5e bat. jagers beklaagd over hoogst onrechtmatige bejegeningen van zjjnen compagnies-commandant kapt, J. P. v. d, H. Zoowel tegenover zyn persoon als tegen de compagnie pleegde deze handelingen, die geheel in strjjd zouden zyn met voorschriften van het reglement op den inwendigen dienst, welke eischen dat de militair »zacht en vaderlyk" door zyn meerdere in rang worde behandeld. Een commissie, bestaande uit een hoofdofficier en twee kapiteins is belast met een onderzoek. Het leader zoowel als een paar man schappen, wien bedoelde officier eene lichamelijke terechtwijzing had toegediend, zyn reeds door de commissie gehoord. Het onderzoek wordt voortgezet en daarvan zal afhangen of de zaak al of niet voor den krjjgsraad zal worden ge bracht, of dat zal worden berust in het geen de kapitein tot zyne verontschuldi ging heeft ingebracht. Uit Enkhuizen meldt men: De Zuiderzee is vol ijs. De visschers hebben hun bedrijf weer moeten staken. Ook tusschen Texel en Friesland is de zee nog vol zwaar drijfys. Te Kampen begint men zich ongerust te maken over het lang wegblijven der postschuit van Urk, Donderdagochtend der vorige week met 6 man van Kampen ver trokken 'en Woensdagochtend nog niet aldaar teruggekeerd. Men is voornemens er met een andere schuit op uit te gaan. De politie te Amsterdam heeft in den nacht van Zondag op Maandag een mooie vangst gedaan. Een Duitscher kwam zich beklagen, dat hem in een verdacht huis, welk en waar kon hy zioh niet precies meer herinneren, 6000 Mark ontstolen Het bleek weldra, dat hy in Bierhalle zum Cambrinus, Pijlsteeg no. 11, geweest was. Dit huis werd door een Duitscher gehouden en voornamelijk Duitsche man nen en vrouwen plachten er de vaste be zoekers te zyn. De bestolen vreemdeling bad het eerste gedeelte van den avond in verschillende bierkneipen van de Warmoestraat door gebracht en in elk daarvan vermoedelyk vry diep in vele glaasjes gekeken. Hy wist dus niet juist meer, wat er daarna met hem gebeurd was, maar waarschijnlijk is het, dat hy door een der »habituees" van de genoemde bierhalle op straat, is aange sproken en meegetroond naar de Pylsteeg. Ora vier uur verscheen dus Zondagnacht een groot aantal rechercheurs voor het by de politie sinds lang verdachte huis, ver schafte zich toegang en nam alle aanwe zigen mede. Van daar zyn zy Dinsdag, een heele gevangeniswagen vol, naar het Huis van Bewaring overgebracht, om weldra als zonder middel van bestaan over de grenzen gezet te worden. Den eigenaar van het café, die vroaw en kinderen beeft, werd aangezegd, dat hy te zorgen had met den meesten spoed het land te verlaten. In den laatsten tyd, zeker reeds in het vooruitzicht, der naderende tentoonstelling, is het te Amsterdam eene ware invasie van vrouwen zonde* beroep, vooral uit Antwerpen. De politie krygt dus de handen vol. (»Tel") Naar men verneemt, is het ontwerp tot herziening der wet op de personeele belasting gereed en zal het dus waar schijnlijk spoedig aan den Raad van State worden gezonden. Door schipper Arie Rog, van de Scheveningsche bomschuit SCH 13, is te 's-Gravenzandè aangebracht een lijk, waarop veel geld en papieren zyn gevonden, ten name A. C. Heinen. Vermoedelyk is dit lijk van een der passagiers vande>Elbe." Een te Scheveningen aangekomen bomschuit verloor een net op het gezonken stoomschip de »Elbe." Met den handel in varkens blyft het nog flauw. De meeste boeren in Vianen laveren ze voor 167a ct. aan de exportsla- gery të Leerdam, van waar de geslachte beesten naar Londen worden vervoerd. Op de politic passen. Te V., een gemeente met 2000 inwoners, zyn 40 herbergen, waarvan 16 met ver gunning. Tegen overtreding der drankwet door de overige 24 bierhuizen staat de po litie vry wel machteloos. De meesten hunner hebben op tjjden, als er eenig vertier in huis is, zelfs vaste posten uit staan, om de komst der politie aan te kondigen. Het is zelfs voorgekomen, dat, op de vraag van een onderwijzer, aan een kind van een bierhuishouder om welke redenen zy den vorigen dag niet op de school was geweest, hij ten' antwoord kreeg »'k heb op de politie moeten passen." Maatschappelijk Belang" contra Eigen Hulp." De Haagsche rechtbank heeft toege wezen de vordering van Maatschappelijk Belang" contra Eigen Hulp" en mitsdien laatsgeuoemde Vereeniging veroordeeld tot overlegging van een uittreksel van de ledenlijst voor zooveel betreft de namen en woonplaatsen, binnen dertig dagen na beteekening van het vonnis, met de be paling van tien gulden schadevergoeding voor eiken dag verzuim. Door de politie te Vlissiiigen aangehouden een kwartiermeester van de mailboot Engeland" als verdacht van diefstal van goederen uit het laadruim en van de bagage van voormeld schip. Eene aanzienljjke party manufacturen, alsmede vijf damesmantels en een geheel gekleed damescostuum en andere goederen, zyn gedeelteljjk uit zyn kooi aan boord, bjf een tagrijn en in de woning van den ver» dachte te Middelburg in beslag genomen. In een trein op den spoorweg van Tbeodosia (De Krim) onstond onlangs brand in een waggon 2e klasse en de vlammen tastten ook een paar andere wagens aan. Conducteurs en passagiers trokken aan de noodrem, maar die was bevrorenzy werkte dus niet, en het waarschuwend gefluit der conducteurs werd overstemd door het loeien van den storm. De passagiers waren radeloos van angst. Zij wilden uit den trein springen, en slechts met groote moeite konden de conducteurs hen weerhouden van dat dolzinnig plan. Gelukkig kwam er na eenige ontzettende oogenblikken nog intyds redding. De ma chinist bemerkte de vlammen en stopte. Geen mensch bekwam letselmaar er is veel bagage verbrand. De zaak der Engelsche meisjes- Een Reuter-telegram uit Londen meldt het volgende In de op 5 dezer gehouden zitting van het Lagerhuis deelde de vioe-minister voor buitenlandsche zakeu, sir Edward Grey, mede dat van den Britschen consul te Amsterdam een bericht was ontvangen van den volgenden inhoud De bagage der beide Engelsche meisjes wordt volgens den eigenaar van het café chantant Casino" achtergehouden, omdat hy den meisjes door bemiddeling van zyn agent te Londen geld heeft voorgeschoten. Hy eischt terug gave van het geld en zal daarna de bagage afgeven. Het derde meisje is naar Londen vertrokken. Naar het schijnt werd zy niet tegen haren zin in de inrichting gehouden. De genoemde consul, merkte sir Edward Grey verder op, schynt al het mogelyke gedaan te hebben om achter de feiten te komen en de Amsterdamsche politie zou gaarne alle mogelyke hulp verleenen. De winter met zyne sueeuwvlagen wil ons nog maar niet verlaten. Maar wy zyn niet de eenigen die daarover te klagen hebben. In Oostenryk sneeuwt het er maar lustig op los. De stad Neisse in Silezië is voor geen enkelen trein te bereiken. Op een paar kilometers van de stad zyn zy alle in de sneeuw blyven steken. Triëst is er al niet veel beter aan toe. De spoor wegen Daar deze stad hebben eveneens den dienst moeten staken wegens den zwarea sneeuwval. Burgerlijke stand, gemeente Texel. van 27 Feb. tot 5 Maart. ONDERTROUWDPieter Kalis on Neeltie List. GETROUWD: Jan Dienaar en Jacobs Schagen. Jan Schellingeren Jantje Hoogerheyde. GEBORENMarretje, d. v. Maria Johanna Dyker. Pieter Cornelis, z. v. Arie Hin on Anna Cornelia Boom. OVERLEDENCornelis Jaoobns Lange veld, 3 jaren, zoon van Klaas Langeveld en Guurtje Flens. Willem Jan Langeveld, 46 jaren, gehnwd met Clasina Kalis. Willom Ree, 15 dagen, zood van Teeko Ree en Aaltje Mo lenaar. Nantje Vlaming, 63 jaren, weduwe van Pieter Visser. Dieuwortje Koning, 79 jaren, weduwe van Pieter Verberne. EEN WAKENDE. Aan 't ziekbed van een lieve moeder, Waakt oene zoon. Een bede voor haar om verlichting, Stjjgt naar Gods troon. En hopend, starend naar de zieke, Of 't bedewoord Van hem, wien nooit vergeefs iets vleide, Ook werd verhoord. God lofl Uw engel zweeft en wenkte, Toon u bereid! Vlied henen uit uw smart, nw vreugde, Het is nw tyd! En zacht nanw hoorbaar sist een teeken. Waak maar niet meer Het lyden was gedaan, een ongel telt De hemel weer. Oosterend op Texel, 8 Maart 1895. Chr. C. V. giften en gaven voor dat doel dankbaar aan vaard, door de Commissie nit »Emanuël"# N. C. G. O. Vereeniging. Met dankzegging voor de toegestane ruimte. Mej. LANGHORST, Weezenstraat 80. T. VISSER, Hoogstraat 45. O. v. d. WAL, Oranjestraat 8, Burgerlijke Stand, gem. Helder. Vanaf 4 tot 6 Maart '95. ONDERTROUWD: Goene. GETROUWD: P. H. Kosten en N. Zaal. BEVALLEN A. MoreeVormey, d. R. HollenbergGoudswaard, z. J. Elschot Bravenboer, z. M. Boot—de Vries, z. G. E. v. Beek—Pieterse, z. M. J. v. d. Horst—v. d. Lis, z. T. v. d. PolGravemaker, z. J. H. C. Zitsde Barbaoson, z. OVERLEDENJ. Robijn, 78 jaren. C. Dalmeyer, wed. J. Vermeulen, 41 jaren. J. Spykman, wed. H. A, do Jong, 70 jaren. A. M. Bettinger, Bergman, 56 jaren. Heldersche Moppen. Kareltje legt zijn jongor broertje de in richting der legeering uit. Mijnheer heeft ons gezegd dat er een wet gevende en een nitvoerende macht is. Wat is dat? Ja, dat weet ik niet precies. Maar het ia zoo iets als pa en ma Ma goeft orders, en pa voert ze nit. Bedelaar: Schenk mjj een kleinigheid, edele heer, ik heb niets moer. WandelaarIk ben niet gewoon ondersten- ning te geven aan zulke flinke, gezonde kerels als jy. Bedelaar (njjdig): Zon je soms meenen dat ik me voor jou voddige dubbeltje een bochel of een houten been aanschafte Een boerenvrouw komt by een photo- graaf en zegt, dat zy zich wil laten photogra- feeren. Goed, is het antwoord, verlangt ge een borstbeeld Joa, da's goed, moar do kop mot er ook op -_Nu behoeft hjj niet moor te vragen Hy (tot een lief jong meisje) Vannacht heb ik gedroomd, juffrouw, dat wy beiden met elkander getrouwd waren. Zy Wat u zegt, ja, ja, een mensch kan soms verschrikkelijk domme dingen droomen 1 Ingezonden. Mijnheer do Redacteur, verzoeke beleefd voor het onderstaande een plaatsje in uw ge ëerd Blad. Als gevolg op de voorstelling met licht beelden, dato 19 Februari 11., om van de netto opbrengst aan behoeftige kinderen een flinke portie brood met koffie te verstrekken, het volgende Gedurende 10 avonden werd er uitgedeeld 1047 porties brood (elk portie 1/3 van een brood) om deze te meubilecron is gebruikt 251/» pond boter en Hl/3 pond kaas. Aan koffie werd uitgeschonken pl. m. 1365 kopjes, waar voor is gebruikt 5'/a pond koffie en 6 pond suiker, benevens 451/s maatjes molk. Aange zeten werd door 455 kinderon tusschen 6 en 10 jaar, die het aandeel van hun broertje of zusje beneden of boven die jaren, medenamen. Treffend was hot te zien, die dankbare blik der lieve kleinen, wanneer zy gezeten waren en 't hun toegediende na gebed en onder toespraak der Commissie nuttigdon. Menig blyk van ouderliefde merkten wy op, daar sommigen van hunne porties iets afzonderden, omdat vader en moeder ook honger hadden. Hoe gaarne hadden wy dit liefdewerk nog voort gezet, maar, hoe ook gevraagd om giften en gaven, zeer weinig kwam in. Onder do reeds vermelde gaven moeten wy nog dankbaar ver melden eene gift van 89 brooden. En nn, een woord van dank aan de kinderen, die zich in alle opzichten zeer ordentclyk hebben gedragen. Een woord van dank aan allen, die medewerkten om dit- werk der liefde alles zins te doen slagen. Maar bovenal dank aan God. Tevens vermelden wy, dat de Com missie het plan heeft gevormd oen 5 cents fonds te stiohton, onder den naam .Stille ar moede". 5 Conts per maaod is toch voor velen geen bezwaar, om wanneer a.8. winter de nood voor velen weder groot is, eenige verkwikking to kunnen uitreikon. Ook worden Marine en Leger. Ingevolge koninklijk besluit wordt «tm?* Hr' ,Ms' fregat *Atjeb," liggende to Willemsoord, met den 9en April in dienst ge steld, met bestemming voor buitonlandsohen dienst, en het bevel alsdan opgedragen na» den kapitein ter zee W. J. P. van Waning voorts worden met dien datum aan boord van genoemd fregat geplaatst de InitenanU ter zee le kl. S. K. Sybrandi en jhr. E. G. Wichers, eerstgenoemde als le officier, de lui tenants ter zee 2e kL J. W. van Aalst, F. C. W. Moorrees, C. F. Pabst, J. S. A. Kroon, en P. Koster, eerstgenoemde op folio van luitenant ter zee le kl., de adelborsten lo kl. H. C. Steffelaar, M. C. Koning, R. F. Muschart, P. A. Arriëns, G. L. Heeris, P. A. van Roes, A. D. Muller en P. H. Gallé, do officier van gezondheid 10 kl. F. H. Bohré, de off. van administratie le kl. N. J. J. van Rijn van Akemade on de off.-machinist 2o kl. J. F.P. Nuboer. 2o. Met den len April: a. de kapitein ter zoo W. J. P. van Waning en de kapitein-luitenant ter zoo J. A. H. Bock eervol ontheven van het bevel, respectievelijk over Hr. Ms. instructieschip «Admiraal van Wassenaer" on monitor .Tjjger"; bhet bevel over gemeld instructieschip op- ;edragen aan don kapitein-luitenant ter zee I. A. H. Beek on dat ovor gonoemdon monitor aan den kapitein-luitenant ter zee J. C. van Wessem. (.Stct.") Naar men meldt, zal by het korps marinier* met 1 Mei eene promotie plaats hebben. Dit bericht stast in verband met het feit, dat de luit.-kol. J. L. Cadet, command. v. h. 3e bat. mariniers te Rotterdam zyn ontslag uit den dienst heeft aangevraagd, in verband met de nienwe regeling van het corps, waarbj) het aantal compagnieën met 4 zal worden verminderd, hot aantal kapiteins 4 minder bedragen en dus voor dien rang waarschynlyk ditmaal geen aanvnllimg zal plaats hebben. Met 16 Maart e. k. worden bevorderd bjj 'srijks stoomvaartdienst tot machinisten lekl. R. Colom en W. F. v. Swaaningentot machinisten 2e kl. C. A. T. Calhorn on E. F. Blaase en tot machinisten 3e kl. de mach.- leerlingen le kL U. G. G. M. de Vries en J. W. M. Renken. Blijkens by hot Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instrnctie-korvet •Nautilus" onder bevel van don kapt.-luitenant ter zee H. O. Feith, in don middag van den ödon dezer Dungeness gepasseerd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 1