„TUINTJES". Mag as. BALIM Advertentiën. Pensioenverzekering van arbeiders. Spreker: Mr. P. J. TROELSTRA, ier zaal. Schouwburg ,JMT- Den Helder. Merl. TooneelvereeniffinE v. Amsterdam. KLEIN~ËYOLF. In den Thee-Speeltuin, Jk Zondag 21 April a.s.: I Ds welbeminfle FR1TS JÜNGEN, en Mejoffronw JUNGEN, Café J. H. H0FFMAN, Hoek Westplein, Helder. door speciale artisten uit Amsterdam. Café-Concert „fllcazar". OOSTMEI JER ei Ecltpnte, Woensdag heeft Hr. Ma. fregat »Atjeh" de haven verlaten om op de reede proef te «toornen. Hr. Ma. stoomjacht »Valk" ligt thans in de buitenhaven om verder gereed gemaakt te worden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip oPrinses Amalia" van Am sterdam, arriveerde 17 April te Genna. Het stoomschip sConrad," vertrok 17 April naar Amsterdam. Het stoomschip ,Oengaran", van Rotterdam, vertrok 17 April van Suez. Het stoomschip (Prins Alexander," arriv. 17 April van Amsterdam te Batavia. Marktberichten. Portoerend, 16 April. Aangevoerd 36 run deren f0,54 a f 0,65 per P., 1 stier, 192 vette kalvoren f 0,60 a f0,80 per P., 368 nuchtere dito 15 a f 16, 8 paarden, 0 veulens, 579 schapen en lammeren, 149 vette varkens 10,30 a 10,36, 108 magere dito f 12 a f23, 405 biggen f4 a f 8,kleine kaas f28, middelb. f 22,aangevoerd 136 stapels. Boter f 1.ai 1,10 per K.G., aangevoerd 10884 K.G. Kipeieren 12,75 a 18,25, eenden dito (0, a 3,per 100 stuks. 1200 kievitseieren 11 a 12 ets. per stuk. Schagen, 18 April. Aangevoerd 0 paarden fa 0—, 3 stieren 136 af 145, 150 gelde- koeien f80 a f260, 80 kalfkoeien f105 a 190, 30 vaarzen 1 80 a 130, 12 Hokkelingen f45 a 165, 110 nuchU kalveren f5 a 17, 860 schapen f 18 a 26,lammeren f af0 bokken en geiten 10, 40 magere varkens f8,a 12,36 vette varkons f 0,80 a 0,82 p. kg. 72 biggen f 3,a 6, boter p. kop 10,37» a 0,42», kipeioren f 2,50 a 2,75, eendeieren f2.80 a 13.p. 100 stuks. Visscherijberichten. Niruwediep, 17 April. Aangebracht 780 tal haring per tal 82 a 50 eent, 1 talm voor f 14. 14 kordcr» met 60 tongen p. at. GO cent, 6 tot 25 mand kleine ichol p. m. f 1,80 a 8.85, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1.25, 1 zalm voor f 28. 1 «loep M. D. 6, schipper D. v. d. Iloek, mot 30 lev. kabelj. p. st. f 1,30, 8 doode ksbelj. voor f 5, 8 lev. lengen voor f 12, 2 ben vleet per beo f 13, 2 ben roggen per ben f 20,50, 12 doode lenden p. at. f 1,03, 700 acbelv,. waarvan 200 lev. per 100 f 20. 18 April. 360 tal harilig per tal 16 a 50 cent. 85 koidera met 5 tot SS tongen p. st. 50 a 70 cent, 6 tot 15 middclm en kleine tongen p. st. 25 cent, 7 tarbotten p. si f 9 i 12, 5 tot 16 mand kleine schol p. m. f 1 26 a 2, 1 tot 3 mand schar p. m. f 1 e 1,20, 1 tot 5 roggen p. st. f 1,25. 10 April. 250 tnl hnring per tal 20 a 25 eent. 6 kordcra met 0 tot 16 mand kleine schol p. m. f 1,20 a 1.80, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1, 15 ton gen p. et. 60 cent. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Adres bureau Raadhuis 1 mariniers pet no. 1735. 1 ijzeren radje met hout- schroef. 1 kleine zilveren medaille. 1 huis deur sleutel. Vervolg der berichten. Gisteren middag had de begrafouis plaats van bet hoofd der school den heer P. Uurbanus. Tal van collega's, vrienden en leerlingen van den overledene toonden hunne belangstelling door de plechtigheid bjj te wonen. Het stoffe lijk overschot werd door zyn vroegere ambts broeders grafwaarts gedragen en toen de kist in de geopende groeve was nc Érge laten, werd door onderscheidene sprekers de goede hoe danigheden en verdiensten van den overledene herdacht. De heer J. P. van Varik wees er op, wat de hr. Uurbanus was geweest aU vriend en als onderwyzer; de hr. W. J. van Neck riep hem, den voormaligen Voorzitter der loge W. F. K., een laatsten groet toe en strooide eenige acacia-struiken in het graf de heer Ds. A. Ludwig sprak eenige warme woorden van waardeering en wees er op, dat iemand, die altjjd zoo trouw op zyn post stond, bljjft voortleven in de herinnering der levenden ten slotte bedankte de oudste zoon, de heer H. Uurbanus, namens de familie, voor den laatsten eer zyuen vader bewezen. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen eu alle belangstellenden gingen zeker huiswaarts met de gedachte, dat onze gemeente een verdienstelijk burger miuder telde. Gaarne vestigen we de aandacht van belangstellenden op de annonce, betreffende de op to richten Toynbee-vereeniging alhier, in dit blad voorkomende. Door de bomschuit K. W. 26, schipper G. d. Duin, is te Katwyk het lijk aangebracht van een machinist, waarschynlyk een der op varende vau de tElbe". De buitenlandsche pers heeft al her haaldelijk koningin Wilhelmina uitgehu welijkt." Nu komt de Londensche World", naar een Reuter-telegram meldt, weder voor den dag met een bericht, dat H. M. ge durende haar verbjjf in Engeland verloofd zal worden met den erfprins van Coburg. Het bericht zal wel op even losssen grondslag berusten als de vroegere berich ten. Vier kinderen verbrand. De vrouw van den arbeider Akkerman Blankenham (by Meppel) was naar Blokzyl gegaan om haar inkoopen te doen. Haar wo ning, die rondom in bot water ligt, had zij vooraf goed gesloten, uit vrees dat haar vier kinderen, die zij zoolang achterliet, anders te water zouden geraken en verdrinken. Den oudste van het viertal drukte zij, voor haar vertrek, goed op het hart om op de broertjes eu zusjes te passen. Nauwelijks echter was zy te Blokzyl of haar werd geboodschapt, dat haar woning in brand stond. Onmiddellijk keerdo de arme vronw terug en ofschoon van alle zyden hnlp geboden werd, het mocht niet meer gelukken om ook maar een der kinderen te redden uilen waren reeds in de vlammen omgekomen. Hun vreesolyk verminkte lykjes werden uit de puiahoopen opgedolven. |Het jongste der kinderen was nog slechts |6 maan den oud. Een modlste veroordeeld. Voor hot kantoogereebt te Veoloo is be handeld de zaak een er modemaakster to Meor- loo, omdat zy als hoofd eener modistewerk- plnats, waar twee meisjes beneden de 16 jaren arbeid verrichtten, niet in het bezit was der by do arbeidswet voorgeschreven kaart, noch in hare werkplaats üad opgehangen oene arbeidslijst als voorgeschreven by art. 11 dier wet. De beklaagde voerde tot hare verdediging aan, dat die meisjes hare leerlingen in de naaischool zyn en geen werk voor haar ver richten, en dat zy als houdster eener particuliere naaischool, vermoeut, evenmin strafbaar te zijn, als zy, die onderwijs in do vrouwelyko hand werken in do openbare scholen geven. De kantonrechter veroordeelde de beklaagde tot drie geldboeten van ééu gulden of één dag hechtenis voor iedere boete. De petroleura-pr(jzen. De huismoeders worden desperaateen petroleumstel begint van meer weelde te ge tuigen dan de mooiste gaskacheloon petro leumlamp veel meer dan een gaskroon! Niet alleen by ons» ook elders men de petroleum-brandonde huismoeders de toekomst donker in. In alle landen staat men verbaasd over de plotselinge slyging van don prys. Enkelen slechts zyn er, die kalm blyven en in kalmte op al de jammerklachten antwoor den Wij hebbon ze voorspeld, al de dingen welke komen zouden. Tot doze behoort o. a. de Hamburger Börsen-Halle," die in haar Dummer van Dinsdag 16 April schryft»Wy waren op grond onzer goede informaties uit Amerika reeds lang in staat de prys-verhooging van het artikel petroleum te constateeren. De rassche stijging is te danken aan do volgende oorzakengeringe voorraad by sterk vermin derde productie.'' De voorraden, welke men had, zyn ge slonken, geheel verdwenener is eindelyk een te kort onstaan. In Januari van dit jaar is geproduceerd 2,827.872 barrelsverzonden 3,140,864 barrels in Febr. 1895geproduceerd 2,036,950 barrels, verzonden2,808,801 bar rels. In de eerste maand zyn er derhalve, 812,992 barrels, en in de tweede maand 771,851 barrels meer verscheept dan gepro duceerd." Dat geeft dus over de beide maanden een te koit van 1,581,843 barrels. Naast dit tekort komt nu nog een vermin dering in den voorraad ruwe olie. Deze voor raad bedroeg op hot ciude vau Februari in 1893 16,623,732 barrels; in 1894 10,996,435 barrels; eu in 1895 niet meer dan 4,823,563 barrels. De gezagvoerder van bet stoomschip n Merrimac", van New-Orleans 11 April to Havre aangekomen, rapporteert den 2n April op 45o 22' NBr. en 41o 40'WL. het verlatene Engelsche schip aArno" te hebben aangetrof fen. Het bad belangrijke slagzyde over stuur boord en vyf zeilen waren weggewaaid. Eene boot, die derwaarts werd gezonden, bracht het scheepsjournaal mede, waaruit bleek dat het schip grooteudeels met granen beladen was, waaruit de slagzyde die het schip bad, was af te leiden uamelyk, dat de lading overge gaan was. Da boot werd weder derwaarts gezonden om te zien of het mogelijk was de ladiog over te werken en de pompen to peilen, ton einde na Ie gaan of het Bchip dicht was. Het onderzoek viel in beide gevallen gunstig uit. Hut weder was to stormachtig otn dien dag iets te doen, doch de gezagvoerder besloot, teen het des anderen daags beter wedor werd den opperstuurman en 8 man naar de „Arno" te zenden om de lading over te werken. Na eenige nren kon men reeds belangryke ver mindering iu de slagzyde bomerken, weshalve de gezagvoerder besloot hot verlaten schip op sloeptouw te nemen, terwijl de bemanning op de .Arno" de lading bleef overwerken. Na eonigen tijd gesleept te hebben, brak de sleep tros en werd een nieuwe sleeper samongesteld uit 13 duims manilla kabel van de Merrimac en de stalen tros van de „Arno", te zamen ongeveer 130 vadem lang. Door hooge zee en wind brak ook deze sleeptros, zoodat men dien dag het sleepen moest opgeven. Er werden nog zes man naar de *Arno" gezonden om by het overwerken der lading te helpen. Tegen middernacht werd het zoo mistig, dat men het verlaten scbip uit het oog verloor, doch den 4n April kreeg men het weder in het gezicht en het scbip was toen genoegzaam recht ge werkt. De gezagvoerder liet toen den voorraad proviand, drinkwater en zeilen onderzoeken en bevond dat er van alles in overvloed aan boord was. Ook de chronometers liepen be hoorlek. Derhalve werd do opperstuurman en 10 man der equipage aan boord gelaton met order om het schip onder zeil naar Liverpool te brengen. Toen de (Merrimac" de aArno" verliet, was het schip volmaakt zeewaardig en zette het met een gunatigen wind de reis voort. Zooals reeds werd vermeld, is de equi page van de (Arno" door het Duitsche stoom schip aNormannia" met groot gevaar van boord gehaald. De aardbevingen in Oostenrijk en Italië. Uit de berichten over grooto aardbevingen in Oostenryk en Italië in den nacht van Zondag op Maandag kan men het gebied, waarover zy zich hebben doen voelen ongeveer als volgt albakenen. In het Noorden schynt Weanen het niterste pnnt te zya geweest, terwijl in het Westen Tirol met het Etsch-dal tot Verona, Arco en Meran, voorts Karintbië en en bet meer van Wörth zyn getroffen. Zuid waarts strekte de golving zich uit over Italië, Dalmatië en Bosnië tot Sarajewo, eu in de laagvlakte vau Lombardjje tot Florencein het Oosten werd het oude gebied van aardbe vingen Agrum, Fiume, Abbazia eu Triest ge troffen. Het ergste schynt het in Laibach te zyn geweesttusschen half twaalf en half acht zya daar 31 Bchokken geteld. Volgens tele grammen van daar zyn alle huizen, kerken en gebouwen in de geheels stad beschadigd en verscheiden menschen gedood of gewond. De kazerne van de cavalerie is ineengezakt, de landsschonwburg en de Maria-kerk hevig be schadigd, de hnizen in de stationsstraat zyn ingezakt of dreigen in te zakken. De comman dant van de stad heeft huizen laten onderzoe ken en straten afzetten. Alle inwoners kampeeren in de open lucht, en zieken, kraamvrouwen en kleine kinderen zyn daar zoo goed het ging gelegerd. Do krach- tigsten zyn naar het bosch in de buurt ge vlucht. Vrouwen en kinderen, die reeds te bed lagen toen de aardschokken begonnen, zyn slechts van de allernoodigste kleeren voorzien, want men dorst niet meor in de huizen terug te keeren. Er heerschto eoo onbeschryfelyke wanorde. Alles liep door elkaar. De vluchtelingen ver telden elkaar gillend hoe ze aan het gevaar waren ontsnapt, hoe plafonds inzakten, vazen, klokken, schilderyen en huisgerei naar be noden kwamen en door de kamer vlogen. Op de straat vielen steenen van schoorsteen en en dakpannen do arme menschen op het hoofd. De kerktorens staan scheef en kunnen geen stootje meer velen, de Fürstenhof en do Burg zyn zoo beschadigd, dat ze gauw zullen moeten worden afgebroken. De trein uit Triest was by den eersten schok dicht by Laibach en moest midden op den weg blyven staan. Toen de schokken voorby waren, reed hy langzaam naar Laibach, maar de passagiers dorsten daar niet uitstappen, en de stationschef verklaarde, dat de trein niet door mocht ryden eerst moest de weg onder zocht worden, vooral de bruggen. Werkelijk werden 's morgens op den weg verscheiden rotsblokken gevonden. Te Triest moest de militaire bezetting van de gevangenis worden versterkt, daar de ge vangenen zeer ongerust en weerspannig werden. Personen, die in den sneltrein vau Triest naar Weenen zaten, vertellen dat de bewoners van de dorpen overal buiten kampeeren, en dat zy tal van gebarsten hoizen hebben ge- 3n. Te Fiume vluchtten de menschen in hevige angst op de schepen, die in de haven voor anker lagenin oen oogenblik waren deze stampvol. Vooral de grooto stoom booten van de maatschappij Adria on van de Ungaro- Croata en do groots zeilschepen, alsmede een stoomboot, die juist 400 wagons had gelost, waren in enkele seconden dicht bezet met menschen. Maandagavond en Dinsdagmorgen werden te Laibach weer schokken gevoeld, waai- door opnieuw groote paniek ontstond onder de bevolking, by welke de vrees heerecht, dat een voortdurende periode van aardbe vingen weer zal beginnen, evenals in 1870, toen vier maanden lang schokken werden gevoeld. De beschrijvingen van hetgeen is gebeurd te Laibach, Cilli en andere plaatsen, ofschoon gegeven door onwetenschappelijke personen, duiden er op, dat de aardbeving van Zondag geen gewone beving is ge weest. De beschrijvers spreken van een draaiende beweging, komende van uit het middelpunt der aarde en gepaard gaande met een luid onderaardsch gerommel; eerst later kwam de golvende beweging. Laibach, de meest geteisterde plaats, is een stad van dertigduizend inwonen (Ger manen en Slaven) gebouwd in een vallei, welke door twee overhellende rotsen wordt gevormd. Door deze vallei loopt de rivier de Laibach, die ook door de beroemde Adelsberger grot stroomt. In het centrum der stad ligt een heuvel, ongeveer twee honderd vjjftig voet boog, op welks top een kasteel is gebouwd, dat in 1813 door de Franschen gedeeltelyk is verwoest. De paniek, welke daar Zondag heerschte, was verschrikkelyk. De vallende schoor- steenen en de door de lucht, geslingerde dakpannen verwondden vencheiden per sonen en de huizen waren weldra alle ver laten. Aan het station kwam juist, toen de muren barstten en het dak instortte, een trein met Weener pleiziergasten bin nen de trein moest evenwel terugkeeren, omdat de weg door steenen, balken en rotsblokken was versperd. Uit het dagboek van een zendeling »Ik was door een Afrikaanschen kanni- balenvorst gevangen genomen en men maak te zich gereed mij ter dood te brengen, toen de koning zich eensklaps scheen te be denken en verklaarde my de vryheid te hergeven, indien ik hem beloofde onmid dellijk te paard te stygen en aan zyn buurman, den koning van een bevrienden stam, een stevig gesloten pakje en een ver zegelden omwikkelenden brief te gaan over handigen. Behoef ik te zeggen, dat ik de voor waarde aannam en onmiddelyk verheugd te paard steeg om de reis te aanvaarden »Op korten afstand van de kraal kwam ik een detachement Engelschen tegen, uit gezonden om my te bevryden. Algemeene vreugdemen wilde my dadelijk mede voeren naar de kust, maar ik weigerde omdat ik mijn belofte aan den edelmoedigen vorst gestand wilde doen. Intusschen had een der Engelschen zich reeds meester gemaakt van het pakje en den brief en deze geopend. Wie schetst onze ontzet ting? Iu het pakje bevonden zich een aantal kleine, zeer fyne uitjes en de brief bevatte niets dan de veel beteekende woorden «Hiermede toebereid zalheerlyk smaken 19 April 1629, Piet Hein benoemd tot luitenant-admiraal Evenals de meeste zeelieden werd Piet Hein geboren uit geringe oudera en wel in 1578 te Delfshaven. By werd, terwijl hy matroos was door de Spanjaarden ge vangen genomen en naar de galeien ge zonden, waar hy een allerwreedste be handeling ondervond. Na zyn uitwisseling voer hy ter koopvaardy van 1608 tot 1617 en bekwam daarby eenig vermogen. In 1623 werd hy vice-admiraal by de West-Indische Compagnie. Het volgönd jaar nam hy St. Salvador in, twee jaar later als admiraal onder het geschut der forten in de Allerheiligenbaai 23 vyande- lyke schepen. In 1628 nam hy zonder siag of stoot de Spaansche zilvervloot in de baai van Matanzas op Cuba. Nu werd hy benoemd tot luitenant-admiraal van Holland, maar in Juni geraakte hy in ge vecht met drie Duinkerker kapers, kreeg een kogel in den schouder en stierf aldus den heldendood. Heldersche Moppen. Om met jonge dames iu aanraking te komen Wat zoo'n groote, sterke man als gy zyt bedelt 1 Och, juffrouw! Dat is almcê het eenige vak, waarin iemand een knappe, jonge dame kan aanspreken, zonder eerst aan haar te zyn voorgesteld. »Te weerga, Jan" merkte een soldaat op toen by zyn ktmeraad met verbazend groote letters een brief zag schryven (dat zyn letters als koeien I" .Ja, ik schryf altyd groot schrift, als ik aan myne moeder schryf, want ze is erg doof, weet je!" Zoen pantoffelheld! Mynheer kwam wat later van de sociëteit thuis dan gewoonlijk. Hy hoopte zyn vrouw slapende te vinden en sloop op de kousen naar boven. Maar de voorzorg was te vergeefs, me vrouw werd wakker. Snel beraden plaatst hy zich aan do wieg van zyn eerstgeborene, be woog die heen en weder en hief een wiegeliedje aan. Wat doe je toch, Willem Ik zit hier al een half uur om de kleine in slaap te krijgen. En ik heb hem by my iu bed genomen Ondertrouwd M. A. KOLSTER Zondag 21 April a.s. hopen mjjn j geliefde Broeder en Zuster: J. VAN GUNST en R. ADEMA, j honne 25-jarige Echtvereeniglng j! j te herdenken. Helder, 19 April 1895. A. G. VAN GUNS' en Echtgenoote. Ondertrouwd M. KWAST en M. SCHAGEN. Texel,18 AP'Ü 1895- Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd JOHANNE8 CORNELIS ADAM, Kwartiermeester v. c. K. N. M en ALIDA MARTINA DRIE8SEN. Mde?,"'*' 18 APril Huwelijksvoltrekking 2 Mei. Receptie: 21 April, Schagen straat Als. M. fl. ZLJM. Helder, Burg te Texel, Algemeene kennisgeving. 19 April 1895. Ondertrouwd IZAaK MARIENUS BOUMAN en ELIZABETH FREDERIKA EKAMP. Helder, 18 April 1895. Getrouwd HENDRIK JOHANNES van des KUIJL en TETJE TBEODORA BREMER. Helder, 16 April 1895. Algemeene kennisgeving. Bevallen van twee Zoons: P. S. PIECK—NEIJTS. Helder, 19 April 1895. Bevallen van een Zoon JOHANNA JACOBA HIN, geb. VAN HAREN. Amsterdam, 18 April 1895. Heden behaagde het den Heere van myne zyde weg te nemen, myn ge liefde Echtgenoote en hare Moeder eenigste geliefde Dochter AALTJE KIKKERT, in den ouderdom van bjjna 34 jaren. Het volle vertrouwen, dat zy in gegaan is in de rnste, die er over blijft voor het volk van God, lenigt eeuigszins onze smart. Nieuwediep, 17 April 1895. Namens haar diepbedroefde Echtgenoot en hare diepbedroefde Moeder, J. PLAATSMAM. Wed. A. KIKKERT. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig ljjden, myn geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer Jb. RAAP, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Helder, 16 April 1895. Wed. Jb. RAAP— DE JONG. Strekkende tot algemeene kennis geving^ Werden wjj heden morgen verblyd door de geboorte van een Zoon, noch dienzelfden dag werd onze blijdschap veranderd, daar het den Vader, die geen rekenschap geeft van zjjne daden, behaagde myne geliefde Echtgenoote TRIJNTJE HARJER, plotseling van myne zyde weg te nemen in den ouderdom van ruim 40 jaar God sterke my en de familie in dezen zwaren slag. Helder, 16 April 1895. T. J. TER HORST. Heden overleed een van de twee lingen, Petrus Gerardus, in den jeugdigen leeftyd van 6 weken. Helder, 18 April 1895. P. GERRITSEN. A. GERRITSEN- DE GROOT. Algemeene kennisgeving. Heden trof ons op nieuw een zware slag, door het treurig overlijden van onzen geliefden Broeder DANIËL BOLK, in den ouderdom van ruim 27 jaren, in leven Vnurstoker 2e klasse by de K. N. Marine. Helder, 17 April 1895. Uit aller naam, A. BOLK. Heden overleed myn geliefde Echt genoote en Moeder CRIETJE MANCEL, geb. DE WIT, in den ouderdom van ruim 70 jaren, diep betreurd door my en myne Kin deren. Helder, 17 April 1895. J. MANGEL. Mede namens myne Kinderen, Behuwd-, Klein-, Achter-Kleinkin deren en verdere Familie. Dankbetuiging. Aan HH. Suprérieurenminder ge ëmployeerden en werklieden van 's Ryks Marine-Werf, myn hartelijker) dank, voor de milde bijdragen, my geschonken by het plotseling overlyden van myn gelief den Echtgenoot. Wed. H. ROMIJN, geb. VAN GIESSEN. Voor de ondervonden belangstelling by de droeve gebeurtenis in myne familie, betuig ik namens haar onzen hartelyken dank. F. C. H. SCHLAHMILCH JR. Zy die iets te vorderen heb ben van, of iets verschuldigd zyn aan den ondergeteekende, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten zyne huize, Kerkgraoht 13, ▼óór of uiterlyk op 25 dezer. Den Helder, 16 April 1895. D. J. TEN KLOOSTER. Aan de leden der Herv. Kerk. EVANGELISATIE. - PALMSTRAAT. ZONDAG 21 APRIL voorin. 10 uur: Ds. GItOXEJIEIJER, van Amsterdam. Geref. Kerk. D.V. Zondag 21 April voorin. 10 en 's av. 51/, nar Ds. DE HAAN, van Hattum. en Ds. IJl PET A, van Leeuwardens Dames en Heeren, die alsnog een bewys van sym pathie willen gevepvoorde op te richten Toynbee-vereeniging, te dezer plaatse, vinden daartoe gelegen heid by een der Boekhandelaren BERK HOUT Co., A. J. MAAS en P. SPRUIT Jr. Openbare Vergadering op WOENSDAG 21 APRIL a.s„ 's avonds S uur, in „CASINO", Advocaat te Utrecht. ONDERWERP: De pensioenver zekering van arbeiders in de Tweede Kamer. Entree IO cent. Discussie gewenscht. is Maandag a. s. tot 1 nur bij den heer LIEUWEN op Texel te spreken. Ieder, die nog iets te vorderen heefl betreffende de zaak, wordt verzocht zyne kwitantie in te leveren, of die iets schul dig is, dit te voldoen vóór Mei a. s. Helder, 5 April 1895. P. VAN GRUNNINGEN. Goedkoop Verkoophuis. MAASDAG 22 APRIL 1895: 5de Abonnements-Voorstelling door de DirectieL. H. CHRISPIJN. Drama in 3 bedrijven van Hesri Ibsei» Regie L. H. Cskpun. Vertaling van B a. b. Gevolgd door: DE voyh. Comcdie in één bedrijf, van En. Pmllxbok. Prijzen der plaatsen late Rang bij Abonnement Tan 12 kaarten f 12.bg abonnement van 0 kaarten f7.50, aan liet bureau f 1.50. 2de Rang f 0.75. Plaatsen kunnen besproken worden van af 10 uur dea morgen» tot 3 uur dea namiddag! ad 10 ets. extra. nabij Huisduinen, Muziek voor den Dans. Baade consumptie en nette bediening. De Directeur J. D. DE GRAAF. Breng daar vooral uw bezoek. Holl. kar.-komiek, Holl. Soubrette Liederen-Zangeres, zijn ZONDAGAVOND werkzaam. Eenig beroemd Duetten-paar, die u zeker een gezelligen avond zal bezorgen. Met medewerking van groot Orkest. Eecde Cunsumptie. - Billijke prijzei. Geen rondgaan. Aanbevelend, D. VAK PEURSEK. Zaterdag 20 en Zondag 21 April '95 B VITENOE WOON geheel nieuw Grand Café Concert, Optreden van: AMANDA, Hollandsche en Duitsche Soubrette. Voor het eerst te Nieuwediep werkzaam, de zoo beroemde Holl. Karakter-Komiek PIERHE HARTJIAÏ, en de K.ratter-Romlek en Coupletxnngex J l( OH I.Sfl.H. Entree f 0.10 de persoon. ■W Consumptie gewone prijs. Heden en volgende avonden optreden van den vermaarden Comique Duèttisten. Directie Wed. J. C. SMIT. Op veler verlangen: in het Café „Condor". Aanbevelend, C. LEIJEN, Havenpleini

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 2