Een Winkelhuis Adver tentiën. ALG. NED. VROUWEN-VER. „jMscltade". Volksleesbibliol^eek van het Nut. „Helders Mannenkoor". Concert op WOENSDAG 13 NOVEMBER 1895, Tooneel-uitvoering 't Lied van Moederl Zondag a.s. GROOT BAL Dienstbode, een flinke Dienstbode. een nette Jongen een R. L fatsoenlijk MEISJE, Café Bakker, Biljart-Concours. Attentie I Zondag a.s. Groot Balmuziek, een Dagineid, een Noodhulp, DE J0N&, Loofltieler, vraagt een flinken JONGEN. Een Noodhulp-Dienstboüa een flinke DAGME1D, een nette BAKER. ien Merkten nieuwe een rui H DIS met oroot E fl F eoz.. WINKELOPSTAND, rast ToGnbanl, Ui!- stallasten en Jalnên. Bovenhals, Een fiiote Dienstbode jtevraatd (Daineid). EEN HUISJE TE HÜÜR Het Woonhuis te hunr, een zeer net BURGERWOONHÜIS, Schespsbevrachting. PUIK PAARDENHOOI, do Boor, d. A. M. Stigter—S -ilbV.r^» z. J. Sini' Mazoreeuw, d. M. do Boei—Zwier, d. OVERLEDEN: M. Groeier—Kwinkolen- bcrg, 35 jaar. W. van Os, 18 maaoden. J. W. Klynon, 3 weken. P. KraakKrynon, 62 jaar. Stoomvaartberichten. Het stoomschip „Gedé" vertrok- 6 Nov. naar Rotterdam. Het Htoomeohip „Prinses Amalia," naar Am sterdam, arriv. 6 Nov. te Suoz. Hot stoomschip »Brdmo," van Rotterdam, vertrok 7 Nov. van Marseillo. Het stoomschip „Borgomeogter den Tex" arriv. 7 Nov. te Amsterdam. Hol stoomschip „Oeagaran," naar Rotterdam, pass. 7 Nov. Gibraltar. Hot stoomschip «Conrad," van Amsterdam, vertrok 7 Nov. van Suez. Marktberichten. Pnrmerend, 5 Nov. Aangevoerd 504 run deren f0,50 a f 0,65 per K., 9 stieren, 119 vette kalveren f 0,65 a t' 0,80 per K., 106 nuchtere dito 18 a f20, 7 paarden, 0 veulens, 1706 schapen en lammeren, 279 vet. varkens 10,27 a 10,43, 55 magere dito 19 a f 14, 488 biggen f3 a 16,600 mnd appelen 11.20 a 1,50, 300 mud peren 1,0a 11,25, alles per mud, 790 ganzen 13,25 a 1 4,— 20 zwanen 18.50. Kleine kaas 1' 80,middelb. 129,50, aangevoerd 238 Btapols. Boter 1 1.20 a 1 1,80 per K.G., aangovoerd 1266 K.G. Kipcioren 1 6,a 17,—, eenden dito f 0, a 0,per 100 stuks. Schagen, 7 Nov. Aangevoerd 12 paarden fSO a 120, 6 stieren 170 a 190, 355 gsld»- kooion f90 a f220, 35 kalfkoeien f170 a 230, 125 vaarzen 1 75 a 185,170 Hokkelingen f 30 a 1 70, 20 nucht. kalveren f 9,a 28, 825 schapen f 19 a 27,0— lammeren 1 af 0 bokken en geiten f 0, a 1 0, 80 magere varkeus f7,a 11,13 vette varkens 1 0,84 a 0,39 p. kg. 40 biggen f 3,a 5,25, boter p. kop 10,60 a 0,65, kipeieren 1 5, a 5,50, eendon dito f0,p. 100 stuks. Visscherijberichten. Niouwediep, 5 Nov. Aangebracht door 1 stoomtrawler «Helder 348", schipper Jacob VisBer, 96 kiston grooto en kleine soholv., 40 stuks kabolj., 4 kisten groote schol, tarbot en schar, besomming f750. 120 korders met 5 tot 60 kleine tongen p. st. 20 a 25 cent, 15 tar botten p. st. 1 6 a 8, 2 tot 6 mand kleine schol p. ra. f 1,75 a 2.50, 1 tot 2 m. schar p. m. f 1 a 1,25, 2 tot 20 roggen p. st. f 1,30 a 1,50. 1 Egm. bom 5, schipper G. Visser, met 60 tongen, 50 kleine tongen, schol en schar, besomming f 45. 80 mandjes sardyo p. m. f 1,10. 32 tal haring per tal f6 a 6,50. 6 Nov. 25 mandjoB surdyn p. m. f 1,10. 32 korders met 10 tot 50 tongen p, st. 45 a 75 cent, 5 tot 20 kloino tongen p. st. 20 cent, 6 tarbotten p. st. f 5 a 7, 2 tot 6 mand kleine schol p. m. f 2,50 a 3, 1 tot 8 mand schar p. m. t 1,25 a 1,50, 2 tot 20 roggen p. st. f 1,50. 7 Nov. 1 korder mot 16 tongen, roggen, 7 mand kleine schol, 8 mand schar, besomming f 41. Men schryft ons nit Brussel: In do lautBte drie dagen werd hier een enorme hoeveelheid visch aangevoerd uit Engelund, Duitsehland en Holland, bestaande in kabel jauw, schelvisch, tarbot en schol, ruim 40,000 kilogram van Engeland, van Duitsehland 6 wag- gone, van Oslende 1500 mandon, van Holland 400 manden, welke party ongeveer 31,000 fr. opbracht. Indien men in aanmerking neemt, dat iedere mand visch moet uitgopakt worden om de koopers te toonen, dan moeten wy een woord van lof brengon aan den directeur der markt, dio alles zoo vlug weet te regelen. De pryzon waren by zoo grooten toevoor nog alredelyk. Ingezonden. Kindervoeding. Mogen wy u, mynheer de redacteur, beleefd eene kleine plaatsruimte in uw blad verzoeken, ten einde onzen dank te brengen aan allen, dio ons steunden met hunne gaven of toezeg gingen van dadon, om de uitreiking van bromt en koffie aan behoeftige kinderen, evenals den vorigen winter, weder mogelyk to maken. Had do Commissie de vorige maal over slechts f81 te beschikken, thans hebben collecte on voorstelling met lichtbeelden ruim f180 opge bracht, vry van onvermydelyke uitgaven, zoo- dat wy in staat zyn ruim 300 porties te kunnen uitreiken. Waar de ondervinding ons geleerd heeft eenige wyzigingen in de uitrei king to doon maken, zal hot weder avond aan avond geschieden, doch niot meer dan aan pl. m. 60 kindoron por avond, om hetero contrdle te kunnon uitoefenen. Do drie heeren, uitmakende do Commissie van Toezicht, mot cane P. Spruit Sr., Wesfgrachi, P. F. M»r- melstein, Spoorstraat, en Van Wingerden, Kanaalwog, nemen zeer gaarne giften voor genoemd doel in ontvangst. Met dank Toor de plaatsing, namens do Commissie der Kindervoeding, de sccrotaris, O. VAN DER WAL. Holder, November 1895. 7 November. Hoo verschillend er ook wordt gedacht over godsdienstige leerbegrippen hierover zal men het toch wol volkomen rfdns zyn, dat de invoering van het Christendom een hoogst wol- dadigen invloed heeft geocfond op de bescha ving dor volken, dio voor duizend eu moor 'jaren ons Vaderland bewoonden. Do onwetend heid, de ruwheid en de liofdolooèheid van voorheen hobben dank zy den invloed van don Christelyken godsdienst van lieverlodo voor mildere, zachtere denkbeelden en gevoelens plaats gemaakt. Goon wonder dan ook, dat men ten onzent nog altyd met coreblyft noe men de namen der mannen, dio in ouden tjjd, niet zelden met levensgevaar, pogingen aan wendden om hier het licht dos ChriBtendoms te ontsteken. Oader die mannon heeft in 't byzonder uitgemunt Willobrordus, die ons in do goschiodenis des Vaderlands als de oorsto Bisschop van Utrecht wordt genoemd. Op den 7 November van ieder jaar viert de R. K. Kerk gedachtenis van het feit dor invoering van 't Christendom in deze landon, door dien dag te wyden aan Bisschop Willobrordus. En na dit jaar, volgens bet geschiedboek het Sist 12 eeuwen geleden is, dat gonoomdo erk vorst zyno wyding als zoodanig te Utrecht ontving (in 695), nu mag, naar 't my voor komt, aan don jaarlykschen gedenkdag wol oono bijzondere oprherkzaamhoid wordon go- wijd, ook door den niet-Katholieken, dio met den samensteller van een zyner kerkliederen erkent, dat hy behoort tot hen „wier Vaderen voorheen »Hier knielden voor een hont en steen." Een Protestant. Zie „Qeach. des Vsderi." vsa a. Bseloo, 1ste deel. Vervolg der berichten. By de Directie der Marine te Amster dam werd openbaar aanbesteed de leve ring van versch rundvleesch voor Hr. Ms. oorlogsschepen, welke in 189G alhier aan wezig zullen zijn't vee te slachten in 't abat toir te Amsterdum. Minste inschrijver was dl heer I. B. Zeehandelaar, te Amsterdam, voor f 60.85 per 100 K.G. (Bjj de aanbesteding voor dezelfde leve ring, doch onder verplichting dat het vee moet worden geslacht op 's Rijkswerf al hier, welke aanbesteding de vorige week alhier werd gehouden was ook de heer Zeehandelaar laagste inschrijver, toen voor f 66 40 per 100 KG.) De surnumerair der posterijen T. Bloos, ton p08tkantore alhier, heeft met gunstig gevolg het examen voor commies der posterijen afgelegd. Op Donderdag 28 dezer zal aan het gebouw van het prov. bestuur te Haar lem wórden aanbesteedhet onderhoud van de werken der Heldersche zeewering, gedurende 18961898 (raming f 7200 per jaar), alsmede het plaatsen van Btroo en helm, het stellen van rietschuttingen, enz. in de duinen van Texel en aan den vas ten wal van Noordholland, gedurende 1896 —1898 (begr. per jaar perc. 1 f 5000, perc. 2 f 10 000 en perc. 3 f 9000). Be stekken verkrijgbaar bjj den opzichter van den Waterstaat Maas, alhier. Provinciale Staten van Noord-Holland. In de gister gehouden zitting dor Prov. Staten werd rapport uitgebraoht over hel voorstel iu zake de zeewering to Callantsoog. Ged. Staten stellen bet volgende besluit voer Do Staten der provincie Noord-Holland, gezien de voordracht van Ged. Staten in zake do zeeworing benoorden Callantsoog: gezien hun besluit van 18 Jali jl. Nr. XIIIbesluiten in afwachting van de zoo noolig vereiechte finai.cieele regeling, God. Staten to machtigon on den polder C'allantsojg ten behoeve van evonluool te treffen voorzieningen, ton eiude een doorbraak van den voordyk te voorkomen, financieel by te staan tot een zoodanig bedrag als vereischt zal wordon. De commissie kon zich met dit besluit vor eenigen on zette in een uitvoerig rapport hetwelk in druk zal verschjjnen uiteon.dat door tegenstand van de eigenaars van den dningrond geen uitvoering kon gegeven worden aan het besluit van Prov. Staten van 18 Jali. Onderhandelingen ruot de regeering konden, meende de commissie, tot geen gunstig resultaat luiden. Voordr. van Ged. Staten op adrosBen, waarbjj de ondersteuning der provincie wordt gevraagd voor den aanleg eener haven naby Oosterend op Texel. De voordracht strekt om aiwyzend te beschikken. Ook de commissie adviseert overeenkomstig, weiischt echter dat nader zal uitgesproken worden, wat Ged. St. verstaan onder meer uannomelyke voorstellen, welke zy afwachten. De «Burgemeester den Tex" was Woensdagavond reeds te IJmuiden aange komen met het detachement repatriëerende militairen, onder wie de fuselier le klasse J. B. Chr. Ruiter, die wegens zyn kranig gedrag te Atjeh de Militaire Willemsorde 4e kl. kl. had verworven. By aankomst ging de kapitein van af monstering G. P. Wjjnmalen Jr. aan boord. Toen het detachement was aangetreden, sprak hy den mannen een welkom toe. Hy wenschte dezen soldaten, die in den dienst van Komngin en Vaderland zich flink hadden gedragen, geluk met hun behouden terugkeer. In het byzonder wenschte hij den fuselier Ruiter geluk met de Wil lemsorde, welke hem door de Koningin was verleend. Moge het eereteeken aldus sprak de kapitein dat u straks wordt verleend, u aansporen steeds een braaf ridder te wezen en laten we elkaar beloven, dat we als de nood aan den man mocht komen, ons even flink zullen ge dragen als liuiter deed, Spr. eindigde met een «Leve de Ko ningin, Leve de Koningin-Regentes Deze kreet werd piet geestdrift door den troep herhaald en de manschappen haastten zich Ruiter de hand te drukken. Ruiter was zeer getroffen. Wel wist hy, dat hy was voorgedragen voor de Wil- lemsordo, maar niet dat hy reeds benoemd was. By aankomst aan de Handelskade stond de generaal Eland met een groot aantal officieren en ridders, benevens de staf- niuziek van 't 7e reg. en eenige detachemen ten van verschillende wapens, den nieuwen ridder op te wachten. Voor het front der troepen werd Ruiter de ridderorde, na een hartelyke toespraak door den generaal Eland, op de borst gehecht en werd door de troepen voor hem gedefileerd. Met luide hoera's werd deze militaire plechtigheid besloten. Diefstal in het Postkantoor te IJmuiden. Men schryft nit IJmniden: Toon Maandag-morgen 28 Oct. de directeur van hot post- en telegraafkantoor te IJmniden op zyn bureau kwam, ontdekte hy met schrik, dat oen portefeuile met een belangrijke som aan bankbiljetten verdwenen was. Na eonig zoeken werd do vermiste portefenille, ledig, achter de brandkast teruggevonden. Dien nacht had das een brutaio diefstal plaats gehad. De diroctenr stelde onmiddellijk de justitie hiervan in kennis. Een ijverig onderzoek werd ingesteld, helaas, tot dusver zonder rosultaat, natuurlyk tot spijt van talryke beambten. Do directeur betaaldo uit eigon middelen reeds de schade. Brand te Rotterdam. Dinsdagavond werd plotseling een hevige brand ontdekt in het pakhuis aan don Oost kou sdyk to Rotterdam, in gebruik by den heer B. H. Schelling, groothandelaar in oliën. Aan het verslag in do »N. R. Cc." is hot volgende ontleend Kort nadat mon don eersten rook uit het pakhuis, waarin niemand aanwezig was, had zien stijgen, sloegen ook de vlammon uit, die, gevoed door vry aanzienljj'.ce hoeveelheden vet- aclitige stoffen, o.a. 600 vaten met machine olie, een geweldig aanzien verkregen en ros achtig de mistige lacht kleurden. Spoedig sloegen de vlammen over op do fabriek van melkproducten «Aurora" (directeur do heer A. van Dorp;, die vlak aan het pak huis van den heer Schelling grenst. In minder dan geou tjjd stond ook dezo fabriek van onder tot boven in lichterlaaie. Beide gebouwen staan op oenigizins geijoloerd terrein, hetgeen het overslaan naar andere gebouwen, dat by den vry sterken wind te vreezen stond, bolette. Terwyl aan de ecne zjjde do brand over sloeg op do fabriok „Aurora", barstte in hot pakhuis Maas keer op koer een vat met olie. Eensklaps baande het woest brandende vocht zich een uitgang en liep in het water van de Middenkous. Zich daarover uitspreidende, tastte het vuur don houten Iialiaanschou driemast schoener «Nipote," kapitein Defïorrari, aldaar liggende, aan. Onbegrypelyk snol deelden hon derden vlammetjes zich aan de kiel en daarna aan het want mede. Vooral de groote mast en het voorschip kregen schado, terwyl het vaartuig van buiten geblakerd werd. Do ijzeren bark «Diutschlai.d kroeg ovcnoona «ioor do brandende olie schado, doch van nagenoeg geen beteekenis. Voortdurend woedde het vuur roet onge kende kracht door, nu en dan een paniek onder de saamgedrongen toeschouwers verspreidende, wanneer oen golfstroom kokendo olie, door ontploffiug omhoog gestuwd, zich hemelwaarts verhief, of wanneer met een plof oen stuk muur Daar beneden kwam. Em verstikkende wulm on rook maakten het vorblyf in de na bijheid onmogelijk. Intussoheu was van alle zjjden do brandwoor toegesneld, en te 6 uur werkten, onder toe- zioht van vele hoofdliedm, 10 handbrandspui- ten, de stoomspuiten van het oostelijk en we?- slelyk stoomgemaal en 3 stoombootjes van den havendienst. Do ontzagljjke;boevcelhodenwatcr. door al dozo blussohingsmiddclen ruim twee uur zonder ophouden in de twee brandende gebouwen geworpen, vermochten don brand tol die twee te boporken. De brand aan boord van do «Nipote" was reeds vroegor gobluscht. Wel geraakten ook eenige ledige pulmolievaten, die op het terrein van de aaogrensende kui perij lag0", in brand, maar deze schade is tumolyk gering. De schade, die aanzienlijk genoomd kaD worden (van het pakhuis en do fabriek «Auro ra" is niets over dan een puinhoop) wordt door assurantie gedekt. Woensdagmiddag meldt men nog: Uit do ter beurze bekend geworden assurantie-bedra gen blykt, dat de door verzokoraars geleden achade in hoegenaamd geen verhouding staat tot de hovigheid van de brand. Het pakhuis Maas" van den heer Schelling en de fabriek „Aurora," beide het eigendom van den heer H. de Hoogh te Dolfihaven, waron onderschei- delyk verzekerd voor twintig- en tienduizend vulden, elk voor de helft by do hoeren Bicker Caarton en Obreen, Van Marle Veder on H. C. de Wolff. De olie van bet pakhuis «Maas" was verzekerd voor zestig duizend gulden, waarbij de drie firma's Bekouw Myossen, Vau Marle Veder en Gebr. Vau Buren elk voor een derde zyn betrokkeD, do macliinerifë j van de fabriek „Aurora" eindelijk waren voor vijftien duizend gulden verzekerd bjj den heer N. E. Kröller. Te Leeuwarden is een 23-jarige dienstbode gearresteerd, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een portefeuille met f 300 aan bankpapier, die haar huisheer op een tafel had neergelegd. Er bestaat ver moeden, dat zy in denzelfden dienst en ook in vorige diensten nog meer diefstallen heeft gepleegd. Zy heeft den eerstgenoem- den diefstal volledig bekend. Zy zou in het haweljjk treden en wenschte het geld voor liet op te richten huishouden te gebruiken. Bescherming van kievitten en nach tegalen By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging der jachtwet, ten einde de reeds bestaande bescherming van kievitten en nachtegalen beter te waar borgen. Om te gemoet te komen aan ver schillende klachten, ia nu niet alleen ver boden het schieten en vangen van kievit ten, maar het vangen, dooden, vervoeren, verkoopen, afleveren of ten verkoop in voorraad hebben van kievitten of nachte galen, bet verstoren van de nesten der nach tegalen, het aanwenden van pogingen om kievitten of nachtegalen te vangen of te dooden. Voorts is aan de ambtenaren de zelfde bevoegdheid toegekend ten aanzien van kievitten en nachtegalen als thans ten aanzien van wild, visch of eieren in ge sloten jacht- of vischtyd. By onderzoek van het «Seeamt" te Hamburg naar het verongelukken van het Duitsche stoomschip «Tasos," 24 Oct. ter hoogte van Terschelling, is den kapitein ten laste gelegd, dat zorgelooze scheepsbe- sturing aanleiding tot de ramp is geweest en hy deswege ernstige berisping verdient. De markies De Nayve vrijgesproken. Het groote senatieproces tegen markies De Nayve voor de rechtbank te Bonrges, is Dinsdag geëindigd. Het getuigenverhoor bracht aan het licht, dat de aanklacht tegen den markies, die beschuldigd werd, den zoon zyner echtgenoote, Hippolyte Menaldo genaamd, van de rotsen in de Golf van Napels te hebben gestort, niet op hechte grondslagen berustte, doch slechts op vermoedens, waaraan de markizin De Nayve voedsel had gegeven, door de in blazingen van anderen. Na ruim veertig minuten in de raadkamer te zyn geweest, sprak de jury op alle punten het niet- schuldig uit, zoodat de markies De Nayve, die ongeveer eeu jaar preventief gevangen gezeten heeft, de vryheid herkrygt. Dierentrouw. Eenigen tjjd geleden vertrok een vis- schersschuit uit een Fransche havenplaats. Op het strand stond een prachtige New- Foundlandsche hond, die het schip met de oogen volgde. Het arme dier gaf zyn smart op ondnbbeizinnige wijze te kennen en zyn geheele houding verried angstige gejaagdheid. Eindelijk sprong het dier, dat zich niet langer scheen te kunnen be dwingen, in zee, zwom naar het schip en volgde het. Aan boord bevond zich de jonge meester van het dier, een Engelsche scheepsjongen, die van den schipper geen verlof had kunnen krygen om zyn trouwen hond aan boord te nemen. De hond volgde het schip gedurende verscheidene mylen voor de oogen van de geheele equipage, die met het lot vau het dier begaan was, den wanhopigen scheepsjongen en den on gevoeliger! schipper, die slechts toestond, dat men het dier eenige scheepsbeschuiten toewierp. Den geheelen dag en den daar- opvolgenden nacht zwom de hond voort en toeu de dag aanbrak, zag men hem uitgeput wegdryven. Toen eerst had de schipper raedelyden. Een boot werd uit gezet, waarin men den hond, die geen teekenen van leven meer gaf, aan boord bracht. Dank zy de goede zorgen van zyn meester en de humaniteit Tan de overige opvarenden, herstelde het arme dier na eenigen tyd van de geleden ver moeienissen. Eenige weken later, op twee mylen afstand van Londen, waur men wilde binnenloopen, werd het schip door een storm overvallen en verging. Alle op varenden kwamen om behalve de jeugdige scheepsjongen, die door den hond bewus teloos op het strand werd gesleept. Daar- gekomen, legde het trouwe dier een poot op het beweginglooze lichaam en begon uit alle macht te huilen. Eenige visschers snelden toe en verleenden den drenkeling de eerste bulp. De hond liet hen begaan, doch volgde nl hun bewegingen met wan trouwen. Eerst toen zyn meester de oogen opsloeg en bjjkwam, sprong het tronwe dier verheugd in 'trond en lekte hunne handen, waarna hst zich uitgeput van vermoeienis aan de voeten van zyn meester neervlijde. Zondag 10 November 1895, I hopen onze geliefde Onders: W. KWELDAM en A. FRALI, i hunne 45-jarige Echtvereeniging i te herdenken. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, j Loodagracht No. 10, Helder. Den 11 November a.s. hopen onze geliefde Ouders: DAVID VAN PEÜRSEN en ADRIANA RUDOLPHINA ELISABETH UAAKENHOUT, hnnne 127.2-jarige Echtvcreenl- Sin* te herdenken. Helder, 8 November 1895. Namens hunne dankbare j Kinderen. Eenige kennisgeving. Op 11 November 1895 hopen DAVID VAN PEURSEN en ADRIANA RUDOLPHINA I ELISABETH HAAKENHOÜT, den dag te herdenken, waarop zy vóór 127s jaar in den echt werden vereenigd. Helder, 8 Nov. 1895. Wed. W. HAAKENHOÜT. Mede uit naam der verdere Familie. Evangelisatie-lokaal 1/d. Palmstraat. ZONDAG 10 NOV., voorm. 97a uur: Bediening van het H. Avondmaal. 'a Avonds 6 uur: Dankzegging, door Dl. M0ET0N, van Haarlem. De wekelyksche Evangelieverkondiging naar de Schriften, in bovengenoemd lokaal, door orthodoxe predikanten der Ned. Herv. Gem. van elders, wordt in 't byzonder aanbevolen aan de leden dier Gemeente, die te dezer stede zyn komen wonen en deze in hun vorige woonplaats bijwoonden. Ondertrouwd JACOBUS HENDRICU8 CRAMER en M ARIE ELIZ ABLT li van ACHTERBERG. Rotterdam, 7 November 1895. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd P. J. R. AARNTS en JOH. G. BEETS. Amsterdam, 7 Nov. 1895. (Heisteeg 7.) Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd: GUSTAAF ADOLF HERMAN VALTER en WILHELMLNA HOL. Helder, 7 November 1895. Ondertrouwd A. AHREND M. VAN SCHIJNDEL. Helder, 7 Nov. 1895. Geboren: HENKI GERARD, Zoon van F. NOORDBERG en A. C. NOORDBERGVuknd. Helder, 6 November 1895. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon: D. VAN OS—SELIA8. Helder, 2 November 1895, Geboren: HILTJE, Dochter van S. P. WANDERS en H. WANDERS geb. VAN STHBNBKBGfcN. Amsterdam, 5 Nov. 1895. Geboren: JOHANNA KLASINA, Dochter van P. M. SCHOL, K. SCHOL-SMIT. Helder, 5 November 1895. Heden overleed in den ouderdom van vier-en-zeatig jaren, onze Echt genoot en Vader, de Heer JAN 8LIJBOOM. Den Helder, 7 Nov. 1895. Namens Wed. en Dochter: T SLLJBOOM—Dalxjujmr A. J. SLIJBOOM. Verzoeke vin rouwbeklag verschoond 1e bfijren. Heden overleed na een kortstondige ziekte, mijn eenig geliefd Dochtertje Mariene Joziena, in den leeft jjd van 15 maanden. Hnisdninen, 6 Nov. 1895. De Wed J. BOON— Spannbnbtjhg. Algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten deze ge meente ondervonden gedurende de kort stondige ziekte, het overljjden en de ter- aarde-bestelling van het stoffelyk overschot onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- m >eder, Mej. FOKJE MARIA BOVINK, Weduwe van wjjlen den Heer HENDRICUS CHRISTIAAN MARX, brengen wy langs dezen weg onzen bartelyken dank. In 't byzonder aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. H. BITTER Jr., voor de onver moeide hulp, de overledene bewezen. Helder, 6 November 1895. Namens de familie MARX. Dames, genegen om voor bovengenoemde Vereeniging te werken, worden beleefd verzocht zich schriftelijk of persoonlyk te vervoegen by: Mevr. FRANgOIS- Mkrkus, Directrice r. h. Bern. bureau, Dykstraat Ia. Mïinderkerk. Zondag 10 Nov. a s isl in de SCHOOL MET DEN BIJBEL (Koningstraat) en in de CHR. BEWAAR- SCHOOL(Middenstraat) geen Kinder- kerk worden gehouden Het Bestuar. Woensdag 13 November a.s., zal door de Vereeniging Ter verbreiding der waarheid (EVANGELISATIE PALMSTRAAT), in het voormalig gebonw der Chr. Jongl.- Vereen. Middenstraat, hun BIBLIOTHEEK weder geopend worden en kunnen de Boeken gratis ter lezing afgehaald worden van 6 tot 7i/i ure, en voortaan iederen Woensdagavond. CATALOGUS 10 Cent. Voorts zal iederen Woensdagavond ten half 8 ure, door het Bestuur van ge noemde Vereeniging BIJBELLEZING gehouden worden, voor een ieder toegan kelijk, doch kinderen worden niet toege laten. HET BESTUUR. Zitting '8 Maandagsavonds ten 7 nur, in het Spaarbankgebouw aan den Polderweg. Lezen gratis. Catalogassen ver krijgbaar a 10 ets. per exemplaar. DE COMMISSIE. Directeur: de hr. A. J. LEEWEX8. des avonds ten 8 ure, in het lokaal Tivoli- Schouwburgzaal „Tivoli". op ZONDAG 10 NOVEMBER 1895, van de Torpedisten-Vereeniging DOOR EENVOUD GROOT" Opgerieht 16 Februari 1893. TooneeUpel met Zang in 3 bedryven en een voorspel. Na afloop BAL. Gele introductie's gangbaar, verplicht programma a f0.10. Zaalopening 7.30. Aanvang 8 uur precies. HET BESTUUR. met STRIJKMUZIEK. Geen éntree. Aanbevelend J. H. H0FFMAN. Er biedt zich aan met 1 DECEMBER een flinke B XJITEN MEID, van goede getuigen voorzien. Adres ZUIDSTRA AT No. 2 3. Wordt gevraagd eene zindelyke, zeer eenvoudige (van [buiten of van een eiland), P. G. en bekend met de wasch. Fr. br. lett. L. Z, aan den Boekh. K. H. Idbma, Medeuiblik. Terstond gevraagd Adres BERKHOUT Co. Gevraagd voor Loopwerk. Adres J. SCHAGER. Kanaalweg. Er biedt zich aan voor Dagmeisje, goed met de wasch kunnende omgaan. Adres BERKHOUT Co. LANGESTRAAT 13. Ie Prijs f 15, 2e Prij» f 10, 3e Prijs f 6 en 4e Prij» f 4. Ondergeteekende vraagt den Heer J. HOFSTEE Jr. waarin zyn oneerlijkheid bestaat, naar aanleiding van zyn grievende advertentie in de couranten alhier. Kan zulks ook liggen aan de slechte administratie van den Directeur J. HOF STEE Jr. By ondergeteekende zyn voor alle leden de bewyzen voorhandeu van goede admi nistratie en eerlijkheid. De ontslagen Agent, W. C. CALTEN'BACH, Dijkweg No. 48. van at heden IEDEREN AVOND in het Café GERRITSEN. Consumptie, gewone koffiehuispryzen a 6 cent. Aanbevelend P. Gerritsen. in Café „COHDOB." Aanbevelend, C. LEIJEN, Havenplein No. 17. Gevraagd die zindelijk werken kan. Adres Bureau dezer Courant. Ten spoedigste gevraagd die goed St. Nicolaas kan snijden, zelf standig kunnende werken. Tegen flink loon. Adres fr. br. lett. K. Bureau v/d Blad. GEVRAAGD. Adres SPOORSTRAAT No. 56. Wegecs ziekte terstond gevraagd: die goed kan waaschen on werken. Loon f6.per maand. Adres: Boekh. A. J. MAAS, Dykstraat. Er wordt gevraagd Tegen primo Januari. Inforraatiën by Dr. H. BITTER Jr., Kanaahveg. Men vraagt een geschikt persoon om als Agent op te treden voor den verkoop van SIGAREN, voor een gerenommeerd huis. Zjj die hiervoor in aanmerking wenschen te ko men, adresseeren zich met opgaaf van ge tuigenissen met brieven onder letter H.H., aan het Bnreau van dit. Blad. T© llOOpI Adres Langeateeg 18. T© liuuri staande Califoruiestraat. Huurpr. f 1.75p.w. Adres P. A. E. THUSSEN. T© lioop tegen billykeu prijs, een nette Te bevragen J. C. Staalman, Spooratr. Te nuur net ingericht. een nieuw van alle gemakken voorzien, en vrije op gang, in de Spoorstraat, naby de Marine werf; buurpry» f 200 'a jaars. Adres SPOORSTRAAT No. 97. Adres Mej. TROOST, Spoorstraat. in de Paleisstraat voor f 1.40 per week. Adres M. Th. DE HAAS, Hoofdgracht. Spoorstraat 83, is te huur. To nuur een WOONHUIS en EBF, Spoorgracht No. 9. Te bevragen Deurwaarder v. d. WAL. Te Huur een flink tVMXii ELMtMJMS, in de Vlootstraut. Te bevragen bij M. A. GRüNWALD ZOON, Kanaalw. 67-68. staande in de KONINGSTRAAT. Te bevragen KONINGSTRAAT 21. Te Huur f 1.50 per week, in de Schagendwarsstr. Adres W. de Jong, Koningdwarsstraat. Voor het overbrengen van 22170 KG. PRISMATISCH BUSKRUIT, verpakt in 444 Ht. kisten, van bet fort Westoever over de Zuiderzee naar de Buskruit fabriek by Muidevij wordt gevraagd een geschikt vaartuig, groot minstens 36 ton acheepsruimte en niet broeder dan 4.33 M. Gegadigden worden verzocht zich op Dinsdag den 12en dezer in persoon aan te melden op het bureel van den onderge teekende op het fort «Erfprins", tusschen 10 en 12 ure voorm., met opgaaf van vrachtprys. De Majoor-Magazynmeester der Artillerie, W. P. 8TAKMAN. i f 1.40 p. p. van 50 HG. Adres R. JOH. KEIJSER, Burg TexeL

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1895 | | pagina 2