Notaris STAMMES Adver te ntiën. Boekhouden en Handelsrekenen. Inttezoncieii. Geachtt Redacteur Zeer zondt u mij verplichten het navolgende in uw veelgelezen bind wel te willen opnemen. Den 4en Juni kwnm Hr. Ma. «Nautilus" ton anker ter reedo Cadix, om na victualie, die uit Holland waB aangevoerd, ontvangen te hebben, don kruistocht den 18 Juni te vervolgen, en koers te zetten naar Santa-Cruz de Teoeritfe. De victuali kwam echter niet eerBt dan den 27sten d. a. v. met een boot van een Sp&an- ache lyn van Antwerpen, nadat zy eerst uit Amsterdam daarheen was verzonden, niettegen staande reeds den 14en Juni een der booten van de Kon. Ned. Stoomboot-Mant schappij, directie Amsterdam, van Cadix hier was aan- Het gevolg van dat lange verblijf alhier was, niettegenstaande het Departement van Marine 18 Juni per tclegrum hiervan verwittigd werd, dat geene brieven uit Holland meer werden ont vangen, daar deze allon werden aangehouden, (voorzien van een kruisstreep of niet) en werden opgezonden naar Santa-Cruz, de plaats die nu door de «Nautilus" zoude worden aan gedaan. Vele van de opvarenden toch hadden reeds de ondervinding opgedaan, dat die officieels pakketten voor hunne geregelde correspondentie een gruwel was, daar dese brieven niet direct aan hun adres werden opgezonden, maar door de heeren der posteryen willekeurig werden aangehouden om te bly ven wachten, tot er een officieel pakket naar dien bodem werd opge zonden en dus hauue bestemming eerst 4 of 5 dagon later bereikten. Zelfs waren er die hunne ouders of bloed verwanten verzochten boven aan hot adres to zetten«Verzoeke van don mailzak verschoond to blyvenl" Niets mocht baten, de hoeren der posteryen stoorden zich er niet aan, en lieten do brieven liggen, tot er een officioele gelegenheid ging. U beleefd dankzeggende voor de plaats ruimte, hoop ik dat dit moge bjjdragen om de officieele verzending van brieven naar Hr. Ms. schepen buitenslands geheel at te schaffun. Achtend, Uw dienstw. dien., Een der opvarenden van Hr. Ms. «Nautilus". Marine en Leger. Men meldt uit Hellevoetsluis van 2 dezer: In den vroegen morgen arriveerde alhier in de marine-haven Hr. Ms. schroefstoomBchip 4e klasse >Sommelsd(jk", oomm. de kapt.-luit. ter zee J. Cardioaul, komende van Cursyao, waar hot werd afgelost door Hr. Ms. «Alk maar". Do reis duurde slechts 29 dagen. Do état-major van dezen bodem bestaat uit: den luit. ter zee le kl. J. A. A. C. ridder van Bappard, le officierdo luits. ter zee 2e kl. G. W. de Lear, J. J. Oademans en H. S. Seuermondt, den officier van gez. le kl. R. Willemsem en den oiï. van adm. 2de kl. G. W. Erfmann. Machinekamerpersoneelmach. le kl. v.c. G. H. Brakke, die der 2e kl. P. H. de Carpentier, W. A. d' Arnaud en D. Meyer, en de mach.-leerl. le kl. kl. C. Eeltjes en J. P. N. Klein. De «Sommolsdyk" wordt zoo spoedig mogelyk geïnspecteerd en vertrekt daarna naar Vlis- aingen, waarna het vaartuig op de fabriek «De Schelde" van nieuwe ketels moet worden ▼oorzien en van eon verticale machine. Alle adelborsten 2e kl. van het Instituut der Marine to Willemsoord, die aan het eindexamen by die inrichting hebben deelgenomen, zyn geslaagd on worden bovorderd tot adelborst le klasse. De sergeant-schry ver v. k. H. B. Kleiss en do sergeant-provoost v. k. E. Eggers worden lf dezer op pensioen gesteld. Met 1 Aug. zyn de navolgende onderoffi cieren in het vaste corps bevorderdbootsman F. W. C. G. Engel tot schipper; bootsmans maats J. Slyterman en H. Kok tot bootsman sergt.-konstabel J. Bakker tot konst.-majoor sergt.-stuurman J. Hellinga tot stuurman-majoor. De officier van administratie le kl. P. van Teutom, geplaatst by het Kon. lost. v. d. ma rine alhier, wordt 1 Sept. a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier v. adm. le kl. N. J. J. van Ryn van Alkemade. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Alexander," van Am sterdam, pass. 1 Augustus Gibraltar. Het stoomschip «Smoroe," vun Rottordam, arriv. 2 Augustus te Southampton. Het stoomschip «Salak," naar Rotterdam, arriv. 3 Augustus te Suez. Hot stoomschip «Prinses Sopbie," naar Am sterdam, arriv. 2 Augustus te Genua. Het stoomschip «Cotii-ad," van Amsterdam, arriv 2 Augustus te Padang. Marktberichten. Alkmaar, 1 Aug. Aangevoerd 5 paarden f 70 a 150, 7 koeien en ossen f 150 a 180, vette kalveren f a per P. f 0,a 0, 25 nuobt. kalv. f8 a 18, 44 mag. schapen f8 a 16,17 lammeren f 8 a 11, 35 magere varkens f9,— a 12,—, 250 biggen f 3,a 6,6 bokken en geiten f 8,a 7,—, 2 kleine bokjes f 25,a 40. Boter per P. f 0,50 a 0,60, kippeneieren f 8,a 3,50, eenden dito f0.per 100 stuks. Hoorn, 1 Aug. Aangevoerd tarwe f 4,75 a 6,75, Rogge f'0,a 0,—, Gerst f8,50 a 4,—, Haver f 2,50 a f 3,witte erwten f 0 a 0,groene f 9,50, af 11,grauwe f 13, a 16.vale f 7,a 18,bruine boonen f 10,50 a 10,50, karweizaad f 10,87' a f— mosterd fa 6 paarden f80 a 180, 8 koeien f170 a 200, 29 schapen f 18 a 24,7 lammeren f 12 a 15, 8 kalveren f 10 a 15,12 varkens f8 a 14, zeugen f a 10 biggen 4,25 a5,kipoioreniS a 8,25, eenden dito fper 100, 2100 kop boter 50 a 55 per K. Visscherijberichten. Niru»*4icp, SI Juli. Aangebracht door 85 korden 10 lot 160 longen p. et. 36. 60 70 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. st. 16 20 cent, 19 tarbotten p. «t. f 6.a 9,2 tot 8 m. kleine schol p. m. t 1.a 8,1 tot mand eehar p. m. t 8,60 n 4,—, 1 tol 6 roggen p st. f 1,n 1.20. 1 Aug. 125 korden met 10 tot 100 tongen p. et. 85, 60 a 65 cent, 10 tot 80 kleine tongen p. et. 16 a 20 cent, 20 tarbotten p. at. f 5,— a 8.—, 2 tot 20 mand kleine schol j>, m. f 0,80 a 1,50, 1 tot 8 mand achar p. m. t 8,— u 4,—, 1 lot 10 roggen p. st. f0,00 Van vletten 8000 pietermannen per 100flaa 1,85. 3 Aug. 1 korder met 65 tongen, 80 kleine tongen' tarbotten, ethol ea achar, besomming f 48.50. Burgerlijke stand, Gem. Helder. Van 81 Jnli tot 8 Aug. ONDERTROUWD.- O. H. Welbergen, bootsman marine, en M. E. M. Gooijer. 11. V. Tliicman, en J. C. Boon. A. C. Tapper, werkmeester, en C. E. Tcenema. H. Bak ker, werkman, en C. Roerdomp. J. Smit, matroos, en C. v. d. Hooff. O. Mejjnen, etoker, en A llubregtsen. BEVaI-LEN: B. Snaphaan geb. de Wjju. d. C. Ki- rgeb. Nuyens. 4. C. W. v. d. Maas geb. Jansen, z. Schone veld, gtb. Burger, M. Pettcrsion geb do Boer. 8 z. D. H. Klik geb. Bikker, d. J. M van Gilst geb Collo), a A. J. de Natrio geb. v. Bracht, z. OVEKLEDENC. Paulu», 6 m. „Liefdadigheid naar Vermogen". Iu dank ontvangen een gift van f 17.50. Hut Bkstuub. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndlê Verwndingsweg. p. xoepoit via Amsterdam. p. zeepost via Rotterdam p. Hollandsehe mail via Genua p. Holl. mail via Maneillo p. Pransehe mail via Maraeille elkea Vrijdag. 84 Aug. Datum der ter Tydst.dJaat post-bezorg. bnsl.ahPostk 7.15 'tav. 7.16 W. 8,'«Dam. 8.'enim. 7.1»'sav. 8.46 'o mor. 8.46 'omar. 8.46 'omor. raar Afjeh en de Oostkust von Somatra p. Duitaeha mail via Napela Naar Guyana (Surlnama): p. zeepost via Amsterdam I 5 en 26 Aug. I 7.16 'tav. p. mail over Engeland .10 en 24 7.15'sav. 'p. mail via St. Nazaire. 7 7.16 'sar. Naar Curagao, Bonaire an Aruba p. zeepost ria Amsterdam. .1 6 en 26 Aug. I 7.— o' av. p. mail via Quoenstown 8.—'onam. Naar St. Martin, SL Euatatiui an Saba: p. mail over Engeland |10en 24 Aug. 7.15'aav. POLITIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Bureau 11 zwarte Das. 1 stuk van een gouden heerenring. Bureau II 1 onderstuk van een gouden Oorbelletje met rood steentje. Bureau Raadhuis1 Sleutel van een Fiets. Adres v. d. Made, Achter gracht Z. Z., 1 Lom bok krui?. Adres W. Leeuwens, Hartesteeg, 1 Damee-Parapluie. Adres P. Koopman, Achterstr. 27, 1 Be leen briefje namens D. Noldas, van een zilveren Remontoir-Horloge. Adres Gries- haver, Kanaalweg, 1 zwart Hondje. Vervolg der berichten. Harddraverij. Zondagmiddag had op den Zeedyk de aan gekondigde harddraverij plaats. De baau, circa 300 meters, was ingericht tusschen de Steigersteeg en de Loniae-batterij. Van 't terrein was oordeelkundig party ge trokken, door de tribune to plaatsen op 't glacis der battery, waardoor de banken amphi- theatersgewyzo stonden. Tegen.,12 uur begon de wedstryd met werk paarden, behoorende aan ingezetenen dezer gemeente. Aangegeven waren elf paarden. Na een hefligen kampstryd werd do prys be haald door do zwarte merrie Martha, van de gebr. Roodt, bereden door J. Roodtdo eerste promie door de bruine ruin Paul, van G. Slij- kermau, boroden door J. Poth en de tweede premie door de zwarte ruin Prins, van P. de Brain, bereden door J. Zander. De prys bedroeg f 40de le premie f 15 en de tweede f 5. Daarop volgde de harddraverij van paarden van zessen klaar. Opgekomen waren vier paarden,' waarom besloten werd de p&ardon, die zooeven een prys hadden behaald, te laten mededingen, zoodat 't aantal tot zeven klom. Er werden verscheidene fraaie ritten gedaan. De overwinning werd behaald door den zwarten hengst Sador, van den stal «Trio" te Soest, bereden door A. f. de Boèr de eerste premie door August», zwarte merrie, van J. P. Maters, to Mydrecht, bereden door den eigenaar en de tweede premie door de bruine bles Jonge Willem III, van C. Broers te Benningbroek, bereden door C. Bier. De pryB bedroeg f200; de le premie f75 on do 2n premie f25. Een paar lichte regenbnien niet modege- rekend, hield 't weder zich goed. Langs de haan stonden honderden toeschou wers geschaard, die nu en dan lnide hnn byval te kennen gaven; en ook op de tribune ging 't levendig toe. Helders Harmoniekapel luisterde 't feest op door 't spelen van vroolyke melodieën. Na afloop worden door den president der regelings-commissie, don heer C. Maalsteed, onder 't houden van een gepaste toospraak, de bekroningen aan do overwinnaars uitgereikt. Des avonds was er reünie in 't park Tivoli. Honderden personen (men zegt p. m. 1200), waren er bijeen om te luisteren naar do mu ziekuitvoering van de kapel der K. N. Marine, onder directie van den heer L. A. Schouten. De tuin was door gekleurde lantarens fraai verlicht en 't vuurwerk, dat ten slotte werd afgestoken, kwam tegen den donkeren avond hemel prachtig uit. Do pas opgerichte Holdersche Harddravery- Voreoniging kan met tevredenheid terugzien op haar oorsten wedstryd, waarvan 't welslagen in hoofdzaak te danken is aan de bemoeiingen der regelingscommissie, bestaande uit de heeren C. Maalsteed, president, C. Maters, P. Boe, secretarie, G. de Beurs, Th. Terra, P. Knip, C. de Wit en K. Gelder. Keurmeesters waren de hh. G. Muys, J. de Veer, en W. Roggeveen, van Scbagen Tb. Terra, P. Knip, G. Jannes, P. A. E. Thyssen, J. C. de Wit,.J. Poth, C. Maters, W. Noot, P. do Bruin on Jb. Kuiper, alhier. Zondag werd de verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes op de ge bruikelijke wyze gevierd. Van openbare en particuliere gebouwen wapperde de Ne- derlandsche vlag. De oorlogsschepen waren gepavoiseerd en aan boord werd 's morgens parade gehouden. Om half twee werd bg 't observatorium parade gehouden door af- deelingen infanterie en artillerie, waarby de majoor der artillerie jhr. Geevers Deynoot commandeerde en de kolonel der art., In de Betou, inspecteerde. 't Aantrekkelijkste was intusachen de harddraverij, ter eere van Hr. Ms. ver jaardag gehouden, en 't avondfeest in Tivoli, waarby een der fraaiste vuurwerknummers was «Emma", schitterende in een krans van veelkleurig vuur. In onze woonplaats werden vele vreem delingen opgemerkt. De Toroedisten-Vereeniging »Door eenvoud grootontving het volgende tele gram op een gelnkwensch, H. M. de Ko ningin-Regentes toegezonden. «Hare Majesteit de Koningin-Regentes draagt niy op U te danken voor de aan geboden gelukwenschen." Adjudant Van Tujjll. Door Burgemeester en Wethouders werd Vrydag ten Raadhuize alhier openbaar aan besteed: hst buitenverfwork van gemeentege bouwen, enz. Ingekomen waren 18 inschrij vingen, als van de heeren f. Boon Jr.,ad f770 J. Bethlehem 1750; J. Bakker Az. f750; J. Pronk f 745; J. Hoogerduin f 719; J. Lak f705 J. Tielrooy f704; H. J. Vermeulen Co. f 692H. de Wit f 663Gebrn. de Boer f 639 C. Kramor f595; H. Zegel £588; en H. Keyzer f545. ATJEH. De correspondent van de »N. R. Ct." te Batavia seinde Vrydag: De troepen zyn teruggekeerd. Pieng is in brand gestoken. Gedood zyn zeven mi litairen beneden den rang ven officier, en gewond 32; licht gewond is luitenant Gentil". Het >N. v. d. D. ontving Vrydag het volgende telegram uit Indie: «De kolonne Stemfoort is teruggekeerd van een tweedaagschen tocht naar Blang- Simtang. De vyand vluchtte. Zestien manschappen gewond. Luitenant Gentil licht gewond. Drie minderen sneu velden." Een kenmerkend trekje gaf eene jonge dame, die ten dage, dat Toekoe Oemar de vriend der kompenie was, op Atjeh ver toefde, in antwoord op de haar door een familielid in Nederland gedane vraag: of zy dien Toekoe Oemar wel eens had ge zien en ontmoet. Het antwoord luidde: «Wel zeker heb ik Toekoe Oemar ge zien en ontmoeteens zelfs had ik 't voor recht een picnic by te wonen op zyn keurige buitenplaats zooals ge weet, thans vernield. Alles ging er zoo gezellig toe, en eerst by het terugkeeren naar Kota Radja bespeurde ik, dat de heeren van het gezelschap allen van een geladen revolver voorzien waren. O, zoo gezellig!" («Nieuws.") Texel, 4 Aug. Het vernieuwen van den grindweg tusschen den Burg en deWaal, in de vorige week aanbesfeed, is den aan nemer, die 't laagst bad iugschreven, niet gegund, omdat men blijkbaar gerekend had voor een minder bedrag terecht te kunnen. Vermoedelyk zal over een paar weken op nieuw aanbesteding van het werk plaats hebben. Brand in de Duinen. Men meldt van Texel Vrydag beeft een hevige brand in het duinhelm gewoed, veroorzaakt door een puntkogel, door een der oorlogsschepen ge schoten. Een groote uitgestrektheid der helmbeplanting is door de vlammen vernield. De maaiers, werkzaam in de duinvlakten, zyn voor de kogels gevlucht. Zaak-Den Hartog. «Het Volksdagblad" bevat het schryven, door den heer Den Hartog gezonden aan de heeren Baert en Van Doorne, de be- leedigde schoolhoofden te Amsterdam. Dit luidt: «Mynheer «Hoewel ik sinds geruimon tyd tot de overtuiging gekomen ben, dat ik u op den be- wusten Woensdagmiddag op het Leidscheplein onrecht aangedaan heb, en 't myn aanvan kelijk voornemen was n, na 't vallen der be slissing in den Raad, dat to bekennen, zal ik echter nu reeds met de volgende verkla ring tot D komen: ,Ik betuig dau by deze myn leedwezen, dat ik u in het openbaar, tegenover meoechen, die van de zaak niet afwisten, heb aange sproken op een wyze, die niet met de wetten van fatsoen en wellevendheid is overeen te brengen en bied u daarvoor myn veront schuldiging aan. «Met verschuldigde gevoelens (w. g.) M. DEN HARTOG". Door den Directeur der gemeente werken te Utrecht, is met goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, benoemd tot tydelyk opzichter van gemeentewerken al daar, de heer P. C. Samwel. Men meldt nit Haarlem: Door de justitie alhier is een instructie gelast in zake den vermoedelijke kinder moord die te Haarlemmerliede zou zyn Gisterenochtend te 6 uur had een ernstig ongeluk plaats onder den tannel aan het centraalstation te Amsterdam. Een reiziger voor Haarlem bemerkte niet dat de lift omhoog was en viel in de diepte der liftruimteop het zelfde oogenblik werd van boven het station de lift naar omlaag getrokken, zoodat de man vreeaelyk inwen dig gekneusd werd. Men meldt nit Amsterdam: De instructie der zaak tegen de officieren, die den inspecteur van den Schriek mis handelden, is ten einde. Daar eigenlyk twee afzonderlyke feiten hebben plaats gehad, zullen waarschijnlijk 3 der 4 officieren naar den auditeur militair verwezen worden en zal de 4de met zyn broeder, een student, voor den burgerlyken rechter terecht staan. Spoorweg-ongeluk b(j Halfweg. Een noodlottig ongeluk heeft jl Zaterdag middag by de wachtpost De Liede" naby Halfweg plaats gehad. De werkploeg van dat baanvak, be staande uit 5 man, begaf zich te 12 uur laugs de ljjn huiswaarts in de richting naar Halfweg; wegens een naderenden steenkolentrein van Amsterdam, begaf men zich op en terzyde van het eerste spoor en bijna gelyktydig met het passeeren van den trein was eene machine van de werkplaats van Haarlem hen van achteren reeds zoo genaderd, dat het fluiten voor drie hnnner te laat was. De ploegbaas G. van Eek en de arbeiders F. Snoeks en G. Jonckbloedt geraakten onder de machine en werden als zwaar verminkte lyken te ruggevonden. Alle drie zyn gehuwd, eerst genoemde heeft geen jonge kinderen, Snoeks in het geheel geen, doch Jonckbloedt drie kleine. De candidaat-arts Melchior, van Halfweg, was spoedig aanwezig en zuiverde de lyken, de grootste afwijkingen zoo mogelyk nog verbindende. Kort na het treurige voorral kwamen o. ra. ook twee der vTOuwen op de plaats waar de lyken lagen, welke ontmoeting een droevig schouwspel opleverde. Per schuitje had het vervoer naar de woningen plaats. Nog altijd de «Lutine". Uit het wrak der «Lutine" heeft men Vrydag, naar men uit Terschelling meldt, een zeer zwaar kanon opgehaald, terwjjl zich op een stuk van dat wrak nog een vyftal dergeljjke bevinden. Thans zal men beproeven, door een kring van zakken met klei het toeloopen van het zand te beletten. Een ernstige aanklacht. Naar aanleiding eener ingekomen klacht tegen den le-luit. der huzaren H. A. Zegers, was de justitie uit Roermond Dinsdag te Venloo en te Blerik om een onderzoek in te stellen. Na een verhoor, ook van meer andere personen, is de luit. iu arreet ge steld en Donderdag maar 's-Hertogenboech overgebracht. Naar de L. K. verneemt, is de luitenant ter beschikking gesteld van den auditeur militair. Eene klacht, een paar maanden geleden door een inwoner van Blerik tegen ge noemden officier ingebracht by de justitie te Roermond, heeft aanleiding gegeven tot deze geruchtmakende arrestatie. Z. wordt verdacht van een poging tot vergiftiging van den grootvader zyner vrouw. De terugkomst van den anarchist Hermans, den redacteur van de Roode Duivel uit de ge vangenis te Alkmaar, werd Zondag te Amster dam al op zeer bijzondere wyze gevierd. Aan het Centraal-station wachtten eenige vrienden Hermans op, terwyl er nog al veel nieuws gierigen aanwezig waren. Toen een paar vrienden van Hermans eenige politie-beambten in oen rytuig uitfloten dat kannen zulke lieden nu eenmaal niet laten dacht het pu bliek, dat Hermans uitgefloten werd en nu volgde van alle zyden een oorvurdoovend ge fluit, dat Hermans en zyn vrienden tot over de helft van het Damrak vergezelde. Een de tachement politie, van de Oudebrugsteeg ko mende, werd hartelijk door het publiek t >ege- i juicht iets waarop do politie liet blijken niet gesteld te zyn zoodat de ontvangst van den nit de gevangenis ontslagene op de straat - voor dezen nu juist niet beel aangenaam was. I Een betere ontvangst was Hormans bereid in het .Paleis voor Volksvlijt", waar een aantal zyner medeburgers eu burgeressen waren sa mengekomen. Vrijdagmiddag bad te Oosterhesselen een treurig ongeluk plaats. De gemeente veldwachter H. Koopman had, om de re volver schoon te maken, getracht twee daarop reeds sedert lang zittende schoten in den tuin te lossen, maar was daarin niet geslaagd. Van den tuin naar huis gaande en op de stoep by de voordeur zicb bevindende, ging eensklaps, terwijl hjj den loop der revolver schuins naar beneden hield, een der schoten af. De ko gel vloog voorby de vrouw van den veld wachter en de vronw vau diens buurman Hoving en trof helaas het 9-jarig zoontje van dezen buurman, dat op een afstand bezig was met spelen. De jongen werd iH het hoofd getroffen, zakte bewusteloos ineen en overleed 6 uren later, zonder weder tot bewustzjjn te zyn teruggekeerd. Men kan zich de ontsteltenis en de diepe droefheid van de ouders van het knaapje en van de familie Koopman, die zeer met elkaar be vriend zyn moeilyk voorstellen. Koopman heeft Zaterdag onmiddelyk den officier van justitie persooulyk met de zaak in kennis gesteld. (P. D. C.) Men meldt aan de «Dord. Ct." uit Kedichem Onder deze gemeente leefden twee buren reeds sedert eenigen tyd in vijandschap, die ten slotte zoo hoog liep, dat ze elkaar op alleJmogelykewyzen trachtten te benadeelen. Achter de woning van een hunner ligt een kleine griend, waarin men een waterput ge maakt had. Over het land van den eenen moest de andere steeds gaan om den put te bereiken. Om laatstgenoemde nu te be nadeelen had de eerste in den waterput menscbelyke faecaliën geworpen, om zoo doende het water onbruikbaar te maken. Tegen dit feit bedreigt art. 172 Wetboek van Strafrecht een gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaar. Op de by het parket te Dordrecht in gekomen klachten van den benadeelden buurman begaven zich Zaterdag de Officier van Justitie, met den rechtercommissaris en den waarnemenden griffier, naar deze gemeente, tot instelling van een onderzoek in loco. Naar wy vernemen, heeft de beklaagde het bovengenoemde feit reeds bekend. Onderwijzers voor Indië. Ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van NederlandBch-Indië kunnen worden gesteld vijftien onderwijzers, om te worden benoemd tot onderwijzer 3e kl. by het openbaar lager onderwys voor Euro peanen en daarmede gelykgestelden, daar te lande. Uit een put by den heer K. te Groote broek (N -Holland) heeft men dezer dagen vry zuivere petroleum opgepompt. Blijkens de officiëele opgaaf zyn by het vergaan der «Iltus" 68 personen ver dronken. Ten aanzien van 4 anderen is het wel waarschijnlijk, maar nog niet zeker, omdat de telegraaf de namen onjuist heeft overgebracht. Het getal der geredden is 11. De commandant der «Iltus", kapitein luitenant Brann, was een der bekwaamste officieren van de marine, die groot vertrouwen by zjjne superieuren en groote achting by zyne ondergeschikten genoot. De Keizer was zeer met hem ingenomen en heeft zelf bewerkt dat Brauu in Mei van dit jaar met het bevel over de «Iltus werd belast. Hy is in 1877 adelborst geworden en trok dadeljjk de aandacht wegens aanleg en karakter. De «Iltus" voldeed niet meer aan de moderne eiscben. Haar zusterschip «Wolf" is al lang buiten den actieven dienst gesteld, en naar bet schynt alleen nit spaarzaam heid was dit met de «Iltus" nog niet ge beurd. Aan boord moet intnsschen alles volkomen in orde zyn geweest, gelijk ook blykt uit het laatste vau den commandant ontvangen rapport. De machine werkte onregelmatig. Er is dus alle reden om aan te nemen dat de boot overvallen is door zwaar weder, met een wervelwind gepaard, waarvan het toch reeds moeilyk handel bare schip het offer is geworden. Bevallen van een Meisje, L KIKKERT-DAND. Helder, 2 Augustus 1896. Bevallen van een flinken Zoon: |J. M. VAN GILST-COLLET. Helder, 2 Aug. 1896. Bevallen van een Zoon, C. H. C. MAHIEU— VAN DER KLAAUW. Helder, 3 Aug. 1896. Bevallen van een Meisje M. C. SC HOUTEN-SCHMEDDES. Helder, 3 Aug. 1896. Door Gods goedheid hopen R onze geliefde Ouders: C. ZWART en M. STAM, op Donderdag a. s., hunne j 121/1-jarige Echtvereeniging te i herdenken. Helder, 4 Aug. 1896. Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd (by volmacht): JAN SMIT en CATHARINA v. d. HOOF F. Helder, 30 Jali 1896. overleed zacht en kalm, na een smartelijk doch geduldig lijden van ruim 2 jaar, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. BOUTJE 8ALM, Weduwe van wjjlen JACOB BRUIJN, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Helder, 3 Aug. 1896. Uit naam harer bedroefde Kinderen, Behuwd- eu Kleinkinderen. Op den 27en Juli orerleed na een kortstondig ljjden van zes dagen, myn geliefde Echtgenoote ANTJE RIEMER, in den ouderdom van 59 jaar. Zwaar treft ons deze slag, doch wy hopen in Gods wyzen wil te be- rusten, wiens doen liefde is. Helder, 3 Aug. 1896. Uit aller naam: J. C. MOLENMAN. Mede namenB Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. (Wegens buitenlandsche betrekking eerst heden geplaatst.) Geboren JEANNETTE MARIA ELIZABETH, Dochter van A. KLIK Jr. en K. BAKKER. Helder, 3 Aug. 1896. Hedeu ontvingen wij tot onze diepe droefheid de trenrige tyding uit de Transvaal (Pretoria), van het over igden na een kortstondige ziekte van 2 dagen, op den 25 Juli jl. van onzen geliefden Zoon en Broeder, Christiaan Frederik Sinjewel, in den ouderdom van 22 jear. IJmuiden, 28 Juli 1896. Wed. N. SINJEWEL STEILBERG, en Familie. By deze betuigen wy onzen hartelijken dank, voor de vele blyken van innige deelneming, ons betoond tydens de ziekte en het overlyden van onze geliefde Dochter en Zuster TRIJNTJE, inzonderheid aan de Jongelingen-Dragers, voor de laatste eer. aan haar stoffelyk overschot bewezen. Helder, 4 Aug. 1896. R. GROOT, s. groot- Van Gbunningen, en Kinderen. Hartelijke Dankbetuiging. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg haren innigen dank aan den WelEerw. Heer Ds. PADDENBERG en aan allen die by de teraardebestelling van haar ge liefden Echtgenoot een plechtig en harteljjk woord bij de groeve hebben gesproken, alsmede aan de heeren M. PETERS en P. BAAK, die tydens zyne ziekte en by het overlyden mg zoo liefdergk hebben bygestaan. Dank ook aan de vereenigde Koperen Ploeg, die hun overleden kameraad, myn geliefden Echtgenoot JAN KAPTEIN, op zoo plechtige wyze de laatste eer heb ben bewezen. Nogmaals aan allen myn hartelyken dank, ook aan buren en vrienden. IJmuiden, 27 Juli 1896. Uit naam der Weduwe J. KAPTEIN, geb. 8bldbrbrrk, Kinderen en Familie. Herplaatst wegens misstelling. De ondergeteekende, tot zijn leedwezen verhinderd van het meerendeel zijner cliënten persoonlijk afscheid te nemen, roept hnn hij zijn vertrek nit de gemeente, onder dankbetuiging voor het genoten vertrouwen, een hartelijk vaarwel toe. geeft bij deze kennis, dat hij, bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, dd. 23 Juni jl., is aangewezen tot bewaarder van het PROTOCOL van den eervol ontslagen Notaris HATTINGA RAVEN. Aan alle Vrienden en Begunstigers mijn har telijken dank, bij mijn vertrek naar IJmuiden. Wed. C. VAN DER MADE. Inrichting voor Maal- ea CrasoÉriijs. Opleiding voorde examens JU» O. „Mercurius" en „Vooruit", Aangifte tot 8 Augustus. De Directeur, VA8TENOU.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1896 | | pagina 2