GEMEENTERAAD VAN TEXEL. VERGADERING van 1 SEPTEMBER 1896. Voorzitter Jhr. Strick van Linschoten, Bur gemeester. Tegenwoordig 9 leden; afwezig de heeren C. P. Keijser en S. P. Koning, beiden met kennisgeving. De Voorzitter hordenkt in zyn openings woord de goede hoedanigheden en stipte plichts betrachting van don ontslapen Gemeentebode en Marktmeester, den heer J. G. Moojen. De aanteekeningen der vorige vergadoring werden zonder aanmerkingen goedgekeurd. Mededeelingen volgden van: a. het ontvangon van missive van Ged. Staten tot goedkeuring der besluiten tot het verkoopen en ruilen van grond aan en met de heeren R. Boon en J. Flens; b. het ontvangen eener missive behelzende verlenging verlof Burgemeester met 8 dagen; c. het aangaan eener geldleening met den heer Everts te Brussel tegen 4 's jaars; d. de gunning tot het bouwen eener kamer aan het pGst- en telegraafkantoor aan den heer P. J. Zoetelief voor f 989. Een en ander voor kennisgeving aangenomen. Tot Wethouder werd herbenoemd de heer Fokke Keyser met 8 stemmende heer A. P. Koorn verkreeg een stem. Na gelukwensching door den Voorzitter dankt de heer Keyser de leden voor het vertrouwen, dat opnieuw iü hem gesteld wordt en verklaart de benoeming aan te nemen. Volgens de uitgebrachte adviezen der Com- missiën wordt de gemeenterekening 1895 voor- loopig vastgesteldde rekoningeu van het Alge- gemeen Armbestuur, het Algemeen Weeshuis en Bank van Leoning worden, volgens do cyfers in het vorig raadsverslag genoemd, goedge keurd. De Commissiën worden dank gezegd. By de aanbieding der suppletoiro begrooting, dienst 1896, stellen B. en W. voor f 125 uit de post marktgeld te voegen by do f 2500 der geldleening, aangegaan voor het daarstel- len van buitengewone werken (veldwachters woning, vischmarkt, postkantoor). Goedgekeurd. Een voorstel van den Inspecteur der poste ryen en telegrafie om de huur van het post kantoor te brergen van f 450 op f 500 in het jaar met ingang op 1 Oct. a.s. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. Alsnu volgde concessie-aanvrage door de heeren Gauverit en do Kanter, te Amsterdam, tot het aanleggen en exploiteeren eener tram- lyn van de Koog over den Burg naar het Horntje of Oudeschild. Aangezien de aanvrage, velgens mededee- ling door den Voorzitter, ondnidelyk was, had hy zich gewend tet de aanvragers om inlich tingen. Adressanten hebben geantwoord dat zy liefst een electrische tram zouden laten loopen, doch dan dienden zy te weten, of te den Burg kans zal bestaan voor levering van electrisch licht. Zy wenschten dit te onder zoeken en vragen daarom voorloogig conces sie voor don tijd van zes maanden. Op voorstel van den Voorzitter werd deze zaak mot algemeene stemmen in handen ge steld van B. en W. om preadvies. Behandeling van reclames tegen den Hoof- delyken Omslag met gesloten deuren. Na heropening doet de Voorzitter mede- deoling, dat er voor de vacature van onderwyzer te Koog geene sollicitanten zyn, waaruit eene keuze kan gedaan worden. Wel hebben zich drie liefhebbers aangemeld, doch de een was reeds te lang boiten het onderwys werkzaam, de ander had vrouw en 2 kinderen, wat voor de Koog minder gewenscht is, terwijl omtrent den derde ongunstige inlichtingon waren ont vangen. Besloten werd opnieuw eene oproeping te doen voor een onderwyzer of eene onderwij zeres. De Voorzitter deelt mede, dat hy gesproken heeft met den heer Bosman, reedor der stoom boot »Ada van Holland" tengevolge waarvan do nieuwe dienstregeling en de retonrbiljotten zyn Ingevoerd. Hij meent, deze tegemoetko ming in hot oog te moeten houden by de be handeling der aanvrage om subsidie van de heeren Moojen en Noordyk voor eene tweede stuombootverbinding en stelt voor den heer Bosman voor zyn besluit dank te zeggen. Bij acclamatie aangenomen. Alsnu volgde rondvraag: De hoer Mets zou gaarne zien, dat de ge- moente-ontvanger op zekere tyden eens per week kantoor hield in andere deelen der ge meente en niet uitsluitend aan don Burg. Do Voorzitter zegt, dat dit wel kan ge schieden, doch wyst op ünanciöele bezwaren. De hoor Mets meent, dat de invoering van zoor veel belang is en de ingezetenen zich wel eenige kosten willon getroosten. Do Voorzitter zou ook do invoering billyk achten, doch wyst er op, dat do heer Mets, hiervan een voorstel willende maken, dit schrif telijk moet indienen, volgens het reglement van orde. De heer Mets zegt, dat dit hem onbekend was, omdat hy niet in 't bezit is van zoo'n regloment, waarop Voorzitter hem belooft hem oen ex. te zullen verschaffen. Niemand verlangde meer het woord, waarna sluiting volgde.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1896 | | pagina 3