VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE TEXEL van Donderdag 17 December 1896. Voorzitter: Jhr. Slrick van Linschoten, Burgemeester. Aanwezig alle leden. Nadat de notulen gelezen en goedgekeurd waren en enkele mededeclingen omtrent in gezonden stukken waren gedaan, werd machtiging gegeven tot het aangaan van cene tijde lijke geldleening, groot 1500 gulden. Verder werd aan de orde gesteld een voorstel tot herziening der plaatselijke strafverordening. Besloten werd de bestaande voorloopig to handhaven en in eone volgende vergadering de herziening aan de orde te stellen. In behandeling werd genomen het verzoek van den havenmeester Beumkcs tot verhoo ging van zijne jaarwedde. Met 7 tegen 4 stemmen werd besloten de wedde te verhoogen met 100 gulden en te brengen op 400 gulden. Alsnu volgde herziening reglement van het Algemeen Weeshuis. Dit punt was de vorige vergadering verdaagd ten einde regenten van het weeshuis in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de voorgestelde wijzigingen om daarover advies te kunnen uit brengen. Over verscheidene artikelen werd gediscussiöerd. De voornaamste veranderingen zijnle. dat voortaan ook onechte k'nderen, wees geworden zynde. ter verpleging kun nen opgenomen worden, met dien verstande, dat. mocht de toevloed wat sterk worden, do Raad hierin wederom wijziging zal kunnen brengen2e. dat de Regenten niet uitsluitend aan den Burg behoeven te vonen, doch ook woonplaats mogen hebben op de andere dor pen of op het land. Het reglement werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde kwam nu de benoeming van eene gemeentebode. In dc vorige vergadering was besloten, dat niet eene voordracht doch eene aanbeveling zou aangeboden worden, doch dat de Raad overigens vry was in zijne keuze. Aanbevolen werden door B. en W.H. Montc, K. A. Geus en S. Eelman. Bij de eerste stemming verkreeg niemand eene meerderheid, ook bij de tweede stem ming niet, zoodat eene herstemming moest plaats hebben tussclicn H. Montd cn Iv. M. Langeveld, die hierbij ieder 5 stemmen verwierven. liet lot besliste than6 ten gunste van H. Monté, kleermaker alhier. Ten slotte hadden eenige benoemingen plaats. Voor leden in bet Algem. Armbestuur werden herbenoemd de hoeren D. Witte cn A. Kcijser; als regenton voor het Algemeen Weeshuis de hecren C- A. Witte en C. Keijser; en als regentes Mej. N. Roeper<lc Boer, terwjjl als lid voor de Bank van Leening her benoemd werd de heer C. Rab Jz. Na omvrage, die niets opleverde, werd de vergadering gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1896 | | pagina 3