Blijkens by het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. fregat «Johan Willem Friso", onder bevel van den kapitein ter see A. P. Tadema, 23 dezer van Djeddah vertrokken. De minister van marine heeft don officier- machinist 2e kl. K. A. van Boven, gedeta cheerd te Rotterdam by de fabriek van de Maateohappy voor scheeps- en werktuigbouw lPeyenoord" aldaar, met 16 Februari a.s. ge plaatst by de conservatie op 's Ryka wert te Willemsoord en in eerstgemelde betrokking vervangen door den officier-machinist 2e kl. J. A. Schell. Hr. Ms. monitor «Matador" zal met den 2den Februari a.s. buiten dienst worden ge steld te Hellevoetsluis, terwyl daarvoor in disnst wordt gesteld Hr. Ms. monitor «Kro kodil", onder bevel van den kapitein luitenant ter zee G. J. Sluyterman. De luitenant tor zee 2e kl. C. J. Cantors, behoorende tot de rollen van Hr. Ma. Wacht schip te Willemsoord, wordt tydelyk gedeta cheerd aan boord van Hr. Ms. stoomkanon- neerboot „Gier." De opper-kon stabel A. B. K. Vogel zal den len Februari a.s., onder toekenning van pen sioen, uit Hr. Ms. Zeedienst worden ontslagen. De luit. ter zee le kl. W. Houwing, dienende aan boord van Hr. Ms. „Bonaire" als oudste officier en de luitenant ter zee le kl. H. M. van Bemmelen, behoorende tot de rollen van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, zullen tydelyk van plaatsing verwisselen. Met den 2d«D Februari a.s. overgeplaatst uit de rolle van Hr. Mr. Wachtschip te Wil lemsoord in die van Hr. Ms. monitor (Kro kodil", schipper W. Gordon. Do sergeant-bottelier F. Bloemsma, zal onder toekenning van pensioen met den len Febr. a.s. Hr. Ms. Zeedienst verlaten. Stoomvaartberichten. Het stoomschip «Prins Hendrik", naar Am sterdam, pass. 22 Jan. Kaap Rocca. Het stoomschip .Voorwaarts", naar Am sterdam, vertrok 22 Jan. van Port-Said. Het stoomsobip Prinses Amalia", van Am sterdam, pass. 22 Jan. Kaap del Armi. Het stoomschip //Gelderland" vertrok 23 Jan. van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip „Ardjoeno," naar Rotterdam, vertrok 22 Jan van Padang. Het stoomschip „Salak," van Rotterdam, pass. 23 Jan. Sagres. Het stoomschip „Prinses Sophie," van Am sterdam arriv. 2-1 Jan. te Southampton. Het stoomschip „Prins van Oranje," naar Amsterdam, vertrok 24 Jan. van Camaran. Het stoomschip „Bromo," naar Rotterdam, ligt sedert 24 Jan. te Estaque (by Marseille) geankerd wegens mist. Het stoomschip tSoembing", naar Rotter dam, arriv. 25 Jan. te Suez. Marktberichten. Hoorn, 23 Jan. Aangevoerd tarwe f,7 8,—, Rogge f0,a 0,—, Gerst f4,a4,75. Haver f 3,a f 8,50, witte erwten f 7,50 8»groene f9,50 a f 11, grauwe f 10,50, a 18,vale 18,a 18,bruine boonen f 7,75, a 9, karweieaad f 10,75 a f mosterd f 18,25 a paarden f a 22 schapen 20 a 25, 0 lammeren f a ,5 kalveren f 10 a 20,24 varkens f 14 a 20, 0 zeugen f a 41 biggen f 4,— a f 7,kipeieren f 4,50 a 6.—, eenden dito f af p. 100, 925 kop boter 10,65 a f 0,67s per K., koeien f 0a f 0 Alkmaar, 23 Jan. Aangevoerd 0 paarden fa 05 koeien en ossen f 0a 0 vette kalveren f a per P. f 0,a 0, 18 nucht. kalv. f8 a 20, 44 mag. schapen f 10 a 18lammeren f a ,80 magere varkens f 8,a 12,—, 169 biggen f 4,a 6,5 bokken en geiten f 8,a 5,—, 0 kleine bokjes f0,a0,—Boter per P. f 0,60 a 0,70, kippeneieren f 4,a 5, eenden dito f0.per 100 stnks. Visscherijberichten. Nieuwediep, 22 Jan. Aangebracht door 2 beugers te samen 20 lev. en doode kabelj. p. st. f 2,— a 2,50. 23 korders met 2 tot 8 mand kleine schol p. m. f 3,25 a 3,90, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1.75 a 2,50. 23 en 25 Jan. Niets binnen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Nur Oost-lndli Yarmadingawag. Datum der tar poft-beiorg. Tijdlt. d.laat bail.ah Poitk p. xMpoit ri» p. xeopott vi« Rotterd<u* p. Hoilesdieke mail ri» Genua p. Heil. meil ri* Munellle p. Frantehe mei] ri» Maruille p Bagelaobe nuil via Brindial Nur Atjeh an de Ooetkost van Sumatra p. Dnitaeha mail via Napela 6 Febr. 29 Jan. 2 Febr. 9 29 Jan. 6 Febr. eiken Vrijdag. 8 Febr. 7.16 'e er. 7.16 W 7.16'eer. S.'tnam. 7.16 '»ev. 9 30 'a mor. 9.10 'amer. 9 80 'a mor. Naar Guyana (Suriname): p. «eepoat via Amrterdam .1 lOFebr.l 7.16 p. mail over Engaland S I 7.16 p. mail via St. Nuaire 7 7.16 'i Naar Oureyao, Bonaire en Aruba p. aeapoat via AmiUrdam. p. mail via Qut I 10 Febr.l 7.- •lkea Dinadag I Vrijdag. I Naar St. Martin, 8t. Eustatlus en Saba: p. mnil over Bngelaad 8F«br.| 7.16'as Burgerlijke stand, Gem. Helder. Van 22 tot 26 Jan. ONDERTROUWD: J. J. de Vries, tim merman, en G. Visser. G. C. Lauerman, ma troos, en T. ten Hoove. BEVALLEN: A. C. Bakker geb. Dries- se n, d. P. Pot geb. de Vries, z. J. J. Groot- veld geb. Hulleker, d. W. Nelis geb. Rol, z. OVERLEDEN: A. Kok wed. C.Griek, 79 j. B. Nonnokes, 18 j. G. Reinderman wed. D. Bakker, 74 j. A. J. Hin wed. K. Kouse band, 73 j. Kindervoeding Uitgegeven van 18 tot en met 23 Jan.: 1770 Boterhammen. Totaal met vorige opg. 4980 Ontvangen van den heer K. 15 Brooden. V. B. 12 V. 10 B. 15 v. d. Wal. Varvofg der berichten. Naar wy vernemen, heeft de beer J. Oortgysen zyn ontslag ingezonden als lid van den Raad dezer gemeente. De jaarlyksche algemeene vergade ring der Werklieden-Vereeniging >Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", zal weder in drie afdeelingen worden ge houden in Tivoli, en wel op Dinsdag 9, Donderdag 11 en Zaterdag 13 Febr. a.s. Gisterenavond werd in Musis Sacrum een algemeene vergadering gehouden door 't Marinefonds afd. Helder. De president, de heer P. P. J. Kloppers, heette de aan wezigen welkom en uitte den wenach, dat 't aantal leden mocht toenemen. Ook deelde by mede, dat aan 40 personen f 1395 in dezen winter is uitgekeerd. De secretaris, de heer P. M. v. d. Veer las de notulen der vorige vergadering, die werden vastgesteld. De heer T. Bigel, penningmeester, gaf een gedetailleerde aanwijzing van de gedane uitkeeringen, ten bedrage van f 1390, en van f 5, uitgegeven aan een behoeftige voor versterkende middelen enz. Mededeeling werd gedaan, dat H. M. de Koningin een gift heeft geschonken van f 300. Als bestuurslid Werd gekozen de heer W. v. d. Putten en herkozen de heer E. Slok. Daarna las de secretaris voor: Een op gave van de onderwerpen, die door 't Hoofdbestuur op de jaarl. alg. vergadering ter sprake zullen worden gebracht. 1. Het departement van Marine te be noemen tot lid van verdiensten. 2. Het reglement aan te vullen met de bepaling, dat leden voor hun vertrek naar de koloniën of na terugkeer van daar, hunne contributie hier te lande kunnen voldoen geen contributie te betalen in de koloniën, om aan den ongewenschten toe stand, veel geBchryf, lerwarring, enz. een einde te maken. 3. Om aan art. 31 van het Reglement tot slot toe te voegen, dat by reorgani satie, opheffing van kwaliteiten en over gang by een der korpsen van de land macht, men lid kan blyven, wanneer men zyn verlangen daartoe te kennen geeft eveneens wanneer men door wegneming van vooruitzichten in een burgerlyke be trekking overgaat, onder 't departement van Marine ressorteerende. 4. Als slotbepaling aan 't Regl. toe te voegen, dat leden, die de vereeniging of een der bestuursleden verdacht maken, geroyeerd wordeD en niet meer als lid kunnen worden aangenomen. 5. Vraag van 't Hoofdbestuur of, en zoo ja, welke grieven tegen de vereeniging bestaan, naar aanleiding van minder gun stige oordeelvellingen, welke worden ver- 6. By ondersteunden, die buiten een afdeeling of correspondentschap wonen, op ongezette tyden door leden van 't Hoofd bestuur of afd.-bestuur een onderzoek in loco te doen instellen. Als afgevaardigde naar de Alg. Verg. werd gekozen de hr. P. Sinjewel, terwyl de afgevaardigden van 't bestuur zyn de hh. T. Bigel en E. Slok. Bovenstaande punten werden besproken, opdat de afgevaardigden in den geest der afd. zouden kunnen handelen. Nadat de president een waardeerend woord had ge wijd aan 't afgetreden lid, den hr. Annes, werd de vergadering'gesloten. Tot onderwyzer aan de School met den Bybel alhier is benoemd de heer F. Boon, te Almkerk a. d. Nieuwendyk. De benoemde hoopt 1 Mei in functie te treden. By den onderlingen wedstryd, ge houden op Zondag 24 Januari in den speeltuin, door de leden van de Heldersche Kegelclub «Helder0, behaalden den len prys de heer H. de Heer. 2en prys J. de Blank. 3en prys J. C. Duinker. Consolatieprys H. v. Willigen. Texel, 25 Jan. De verpachtingen van wei- en hooiland zyn op ons eiland in vollen gang. Byna dagelyks wordt er op een der dorpen eeno veiling gehouden en de verhuur ders knnnen over het algemeen tevreden zyn. De pachtsommen toch zyn, dank zy de goode resultaten van de veefokkerij, in het vorig jaar verkregen, aanmerkelijk hooger dan in de laatste jaren. Voor eenige dagen kad de landman M. het ongelnk uit te glyden en zyn arm te breken, terwyl gisteren den schippersknecht L. B. eenzelfde ongeluk trof op de haven, al waar by door de gladheid viel en tusschen een paar visschersvaartuigen bekneld geraakte. ATJEH. Aan het departement van Koloniën zyn van den gouverneur-generaal van Ned.- Indië ontvangen twee telegrammen, waar van het eerste luidt: «Toeankoe Haschim overleden; ook zou zyn broeder, Radjah Hitam gestorven zyn." Het tweede telegram lnidt: «Vervolging van benden in het gebergte hervat. Bij twee tochten sneuvelden 13 vyanden, waar onder 4 bendehoofden en onzerzijds één Ambonees." Zaterdag is de staatscommissie voor de pensioenverzekering van werklieden we der in algemeene vergadering in Den Haag bijeengekomen. De aanrandingen te Amsterdam. Door een toevalligheid is uitgekomen, dat Hendrika Beyer, het vermoorde meisje uit de Van Eeghenstraat, en Christien Kern pers, het meisje dat Dinsdag in de Haarlemmer Houttuinen verwond werd, te zamen deel hebben genomen aan een brui loftsfeest, eenige maanden geleden alhier gehouden. Dat is misschien niet meer dan een toe valligheid, doch 't heeft der politie, die geen enkel gegeven ongebraikt laat, aanleiding gegeven al de bruiloftsgasten op te sporen en hen te verhooren, welk verhoor nog aan den gang is. 't Is niet waar, wat door een ander blad is medegedeeld, dat ook het aangerande meisje uit de Spinozastraat op dit bruilofts feest zou geweest zyn. Overigens doen weder allerlei geruchten, zoowel over nieuwe aanrandingen als over het arresteeren van den vermoedelyken moordenaar, de ronde. Wy kunnen mede- deelen, dat die alle werkelyk niet anders dan geruchten zyn. Er behoeft tegenwoordig maar weinig te gebeuren of de zaken nemen in de ver beelding van het publiek de grootste af metingen aan. Als een illustratie van die bewering éen uit vele kan het volgende dienen. Zaterdagavond stond in de omgeving van de Palmgracht een werkman te kyken naar eenige aldaar schaatsenrijdende meisjes. De schaats van een harer was in de versuk- keling geraakt, en zy wendde zich tot den belangstellenden toeschouwer met de vraag, of hy ook eveu een mes voor haar had. Nauwelyks bad de man zyn mes geopend, om het gedienstig aan het meisje te over handigen, of hy werd door een paar voor- bijgangers aangegrepen en, gevolgd door een stoet menschen, die weldra tot eenige bonderden was aangegroeid, naar het bureau gebracht als de op heeterdaad betrapte moordenaar. Men meldt uit Haarlem In het begin dezer maand begaf zich zekere G. alhier voor zaken naar Amster dam. Hy kwam daar op een kantoor, waar hy een woordenwisseling kreeg met den chef, welke woordenstrijd zoo hoog liep, dat hy oversloeg in handtastelijkheden. G. kreeg daarbij een slag op het hoofd met een bos sleutels. Die slag was zóó aangekomen, dat hy, te Haarlem terugge keerd, moest worden opgenomen in het St. Elisabeths-gasthuis, waar hy Vrydag is overleden. Naar aanleiding daarvan is door den officier van justitie alhier schouwing van het ljjk gelast en is tevens de kantoor bediende te Amsterdam, die den slag toe bracht, gearresteerd. In den ouderdom van 103 jaren is gisteren te Amsterdam overleden de heer Horstmanshof. Twee oude bekenden der justitie te Amsterdam, die de vorige week 's nachts de brandkast in het magazyn van de firma Ter Haar en Zoon, aan de N. Z. Voor burgwal hadden geplunderd, zyn door de politie geknipt. Het gestolen geld is in beslag genomen. Ze hebben er dus niet lang plezier van gehad. Vischhal te IJmuiden. Door den minister van Waterstaat is een onderzoek ingesteld naar het nemen van maatregelen, om een einde te maken aan de misbruiken, die, naar beweerd wordt, bestaan by verkoop in de ryksvischhal te IJmuiden. In verband met deze aangele genheid zal het rijkscollege voor de zee- visschery op 30 dezer samenkomen in het gebouw van het departement van water staat. Afscheid van jhr. Schorer. Donderdag a.s. zullen ook de burge meesters uit Noord-Holland in afscheids- audientie worden ontvangen door jhr. mr. J. W. M. Schrorer, aan het Gouver nementsgebouw te Haarlem. Terwyl de leden der Staten dien dag te halftwee worden toegelaten, zullen de burgemeesters te drie uur ontvangen worden. Het huldeblijk van de burgemeesters zal dien dag echter nog niet gereed kun nen zyn. Urk ligt weer eenzaam en verlaten. De stoomboot «Minister Havelaar" zou Vrydag de post naar het eiland brengen, doch een onafzienbaar vast jjsveld nood zaakte haar naar Kampen terug te keeren. - De gemeente Amsterdam heeft op dit oogenblik een schuld van f 75.770.000, waaronder f 1.711.750 overgenomen van het geannexeerde Nieuwer-Amstel. Naby een binnensluis te Game (Z.-H.) geraakte Vrydag een geheel gezin te water. De drie kinderen, die zich op het jjs vermaakten, zakten er n.1. tegelyk door. De moeder, die hulp wilde verleenen, ging eveneens te water zoo ook de vader. Gelukkig snelden de buren onmiddellyk te hulp en slaagden er in allen te redden. De electrische verlichting te Borne. Ia het „Tydscbr. der Ned. Maatschappij ter bevordering van Ny verheid" komen eenige belangwekkende mededeelingen voor omtrent de electrische straat- en woningverlichting te Borne. Deze verlichting behoort zeker tot de electrische merkwaardigheden ia ons land, omdat daardoor het bewys is geleverd, dat plattelandsgemeenten voordcoliger met eleo- trisch licht dan met gas worden verlicht. Het fabriekje, dat de gemeente van het licht voorziet, werd onder leiding van den heer R. W. H. Hofstede Crull in het najaar geopend. De 60 gloeilampen, die op kosten der gemeente Borne branden, zyn van 16 normaal kaarseD, hangen aan eenvoudige lan taarnpalen, circa 7 meter boven den beganen grond en kosten f 101/# per jaar, terwyl de gemeente Baarn, bijvoorbeeld, f 25 betaalt per gaslantaarn en f 10 per petrolenmlantaam. De particulieren te Borne zyn aangesloten met 450 gloeilampen, die echter nooit tegelyk branden, en betalen l'/s ct. per uur per lamp van 16 N. kaarsen. De geheele inrichting der eleotriciteitsfabriek zoo lezen wy voorts in het artikel met alle leidingen en fittings heeft f 14300 gekost, welke som bijeengebracht is door eeDige aan deelhouders, die zelf de voornaamste abonné'B van de fabriek geworden zyn en zich in huis mogen verheugen in eene grootsteedsche ver lichting. Ik zag onder anderen een ouder- wetsche kaarsenkroon veranderd en ingericht met 24 electrisch brandende kaarsen, dat uitstekend voldeed. Do straatverlichting is gehouden om van donker worden af tot 's avonds half twaalf te branden, terwyl particuliere verbruikers den geheelen nacht van het licht gebruik kunnen maken. In elke woning is een stroommeter, die het verbruik controleert. De straatlampen hangen 40 metera van elkander, hebben een porceloinen regenkap uit een stnk met den lamphouder, zyn van prima Engelsch fabrikaat en hebben geene verdere beschutting tegen de atmosfeer. De grootste afstand tusschen het punt van uitgang en de verst verwyderde straatlamp is 900 meters, terwyl er na reeds sprake van is om, by verdere uitbreiding, de kloosters te Zende ren, op 3 kilometer afstand, aan te sluiten. De heer Crnll heeft woningen ingericht met 5 gloeilampen, inclusief alle fittings, voor de geringe som van f25 en het daardoor mogelyk gemaakt dat de eenvoudigste ingezetenen zich de luxe van electrisch licht kannen veroor- looven. Dit eerste jaar moot in vele opzichten als een proefjaar wordeB beschouwd, want by een eersten aanleg zyn op dit gebied natuur lijk heel wat moeilijkheden te overwinnen. Wy meenen echter te mogen bevestigen, dat te Borne het bewys geleverd is, dat ala men zich daarbij geen verlichting van «Unter den Linden" in Beriyn of van de «Avenue de 1' Opéra" te Parys voorstelt, de verlichting van kleine gemeenten door electriciteit, de verlichting worden moet van de toekomst, tot zoolang we een nieuwere verlichting hebban, die het electrische licht weer verdringt. Ook de toekomst voor de aandeelhouders ia niet ongunstiggaat de aansluiting zéé voort, dan vermeent de beer Crull spoedig een redelijk dividend op de aandeelen te kunnen uitkeeren. Generaal Van der Heyden en een Hol- landscke jongen. Men schrjjft uit Dordrecht: Zooals men weet, ia generaal Vaa der Heyden ondertrouwd met een Dordteche damedeze week wordt het huwelyk vol trokken. Een dezer dagen belde aan het huis van bruid eeu jongen van een jaar of twaalf aan. Het dienstmeisje: Wel jongen, wat wou je? De jongen (erg rood en een beetje wei- ling in zyn stem)Zou je's kan ik zeg, ia de generaal d'r Het dienstmeisjeJa, maar wat De jongen (met een knipoogje): De juf frouw is d'r zeker ook, hè? Het dienstmeisjeJa natuurlijk, maar Toevallig kwam de bruid juist door de gang eu ving iets van het gesprek op. «Wel vent, wat heb-je! Laat 's hoo- ren De jongen (met iets onbeschrijfelijks in zyn oogen): Toe juffrouw, mag ik den generaal 's zien? De bruid kreeg schik in den jongen en liet hem binnenkomen. Een oogenblik later stond de knaap tegenover den korten man met den breeden kop en het flikkerende éene oog. Groote pret, toen de bruid vertelde, wat de jonge bezoeker kwam doen. De gene raal lachte het hardst van allen. Dat was nu altemaal heel aardig, maar niet geschikt om den jongen vaderlander op ziju gemak te zetten. Maar de gene raal hielp hem gauw op dreef, met het een en ander uit zjjn leven als krjjgsman te vertellen. De jongen liet zyn bruidsui kers onaangeroerd en luisterde, luisterde, met zyn oogen, en met heel zyn hart. Maar aan alles komt een einde, zelfs aan de krijgsverhalen van een oud-leger- aanvoerdcr, wel te verstaanals hy by zyn bruid is en geïntervieuwd wordt door een patriot van 12 jaar. «En had je nu nog iets te vragen zei de generaal eindelijk, nadat 't verhaal een oogenblik gehokt had. De jongen, met stralende oogen en een kleur van opgewondenheid, bedacht zich even. «Nu Ja, generaalofof ze of ze Toekoe Oernar al gepakt hebben Algemeene hilariteit. Maar de generaal klopte hem op den schouder en zei guitig lachend «Zoodra ze 'm hebben, zal ik het je laten weten, hoor." Zoo eindigde het gesprek. Aardbeving. Een telegram uit Bombay meldt, dat by de aardbeving op het eiland Kischim in de Perzische golf, van vyf duizend be woners, voor het meerendeel Arabieren, de helft is omgekomen. Een interessante viscta is dezer dagen door den visscherystoomer Diana" van de Duitsche trawlmaatschappy «Union" uit de Noordzee meegebracht. Hy werd gevangen op 50° 30® N.B. 7° 10' O.L. De visch is een zoogenaamde zonvisch (ook wel maanvisch geheeten), heeft een stompe eivormige gedaante en is 17» meter lang. Een eigenlijke staartvin heeft deze visch niet, alleen bevinden zich aan weerszijden van het boogvormig ge kartelde staarteinde twee driehoekige vin nen van een halven meter lengte. Tusschen deze vinnen heeft de visch nog een breedte van 85 cM. Zyn gewicht bedroeg 155 kilo. Aan den kop bevindt zich een ronde mond opening, zoo groot als een kindervuist, en voorzien van hoornachtige randen. Aan het staarteind en op den rug is de huid van het dier hard en ruw. Aan het boven- en ondergedeelte van den kop bevindt zich een oog. De kleur van den visch is op den rug donker, aan den buik lichter. Voor de Noordzee is de zonvisch een groote zeldzaamheid, daar hy alleen voorkomt in de tropen en in gematigde zeeën, en nu eu dan slechts aan de zuidkusten van En geland en Ierland werd gezien. In den Stillen Oceaan heeft men exemplaren ge zien van 2Yj meter lengte. By kalm weer lagen ze als bakens, met één vin hoog boven het water uitstekend, aan de opper vlakte en koesterden zich in de stralen der brandende zon. Vele zeevogels be schouwen deze levende eilanden als wel kome rustpunten. Het vleesch van den zonvisch is niet eetbaar, daar de spieren zoo hard en elastisch zyn, dat de stukken visch, die men op den grond werpt, als caoutchouc opspringen. De lever van 't dier geeft echter een zeer goede traan. De visch werd aan het museum te Frankfurt a/M. verkocht. Totnogtoe bezat in Duitschland alleen het museum te Hildesheim een exem plaar van dezen zonderlingen visch. De asch van een in Gotha verbrand lyk werd dezer dagen by een gereehte- ljjken verkoop te Bromberg in het open baar voor 15 Mark verkocht. Het was het stoffelijk overblijfsel van den te Beriyn voor eenige jaren gestorven bankier A. Arons, die by testament zyn boekhouder Müller tot universeel erfgenaam had be noemd, onder bepaling, dat zyn lyk moeBt worden verbrand en de kruik met de asch zyu stoffelijk overblijfsel moest worden geplaatst op het kantoor te Brom berg. Hieraan werd trouw voldaan. Onlangs echter stierf Mflller, en spoedig na zyn dood bleek, dat de bankierszaken slecht stonden en een faillissement van een en ander het gevolg was. En zoo gebeurde het, dat het stoffelijk overblijfsel van den voormaligen stichter van het bankiershuis Arons onder den hamer kwam. Wellichtetwas noch nie dagewesenes Een afschuwelijke misdaad, is dezer dagen te Warmbrun in Silezië ge pleegd. De meubelmaker Höppner begoot zyn dochtertje, dat zes weken geleden ge boren werd, met spiritus en petroleum en stak 't daarna aan. Zyn echtgenoote, die toevallig binnenkwam, doofde onmiddellyk het hoogopvlammende vuur, doch de arme zuigeling had reeds zulke hevige brand wonden bekomen, dat denzelfden dag de dood er het gevolg van was. De onmensch werd gearresteerd en naar de gevangenis te Hirschberg overgebracht. Tegen Höpp ner werd reeds voor eenigen tjjd wegens ernstige mishandeling van zyn oudste 2- jarig dochtertje een aanklacht ingediend. Echtelijke tweedracht en afkeer van de kinderen schijnen hem tot deze onmensche- ljjke daad gedreven te hebben. Op 8 Februari a. s. hopen myn I dierbare Kinderen MATTBIJS HEERES BILLEGONDA SMIT, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Amsterdam, 26 Jan. 1897. Hunne liefhebbende Moeder Wed. J. HEERES geb. VAN HERT. l ReceptieKromme Waal 31, 8 Februari 1897. H Vrydag 29 Jan. a. s. hopen wy den M 90sten verjaardag te herdenken van I y onzen geliefden Vader en Grootvader, H den Heer P J. DE BOER, (Oudstrijder), j If Drager van het Metalen Kruis en Citadel-Medaille Helder, 25 Jan. 1897. J. HOOGERWERF, Echtgenoote en Kinderen. Ondertrouwd: CORNELIS DITO en JOHANNA HELENA MARIA HOOGENBOSCH. IWe™' 22 Janaari 1897' Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Bevallen van ee» Dochter: C. M. v. KONINGSBRUGGE— GOUWENBERG. Helder, 24 Jan. 1897. Geboren: Hbndbrieka Eveliknna, Dochter van de Wed. J. A. BOODE van Stratkn. Scheveningen, 24 Jan. 1897. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw G. BAKKER—REINDERMAN, in den ouderdom van byna 75 jaar. Helder, 25 Jauuari 1897. Namens Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen en verdere Familie. C. BAKKER. Heden overleed onze jongste lie veling GRIETJE, in den aanvalligen leeftijd van 11 maanden. Helder, 25 Jan. 1897. S. K. LUIJTZEN. T. LUIJTZEN, DOORENAARD. Heden overleed, na een kortstondig doch geduldig lyden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JAN Lz. KAAN, in den ouderdom van 57 jaren en 6 maanden. Oudeschild, Texel, 23 Jan. '97. Uit naam zjjner bedroefde Kinderen en Behuwdkinderen W. KAAN. A. KAAN-BOON. L. KAAN. M. KAAN-DUINKER. Jb. DE BOER. A. C. DE BOER—KAAN. Op den 21sten Januari overleed te Amsterdam, myn geliefde Zoon AREND, in leven Machinist by de Maatschappij «Nederland", in den ouderdom van 40 jaar. Helder, 24 Jan. '97 Namens de Familie Wed. D. FOLMER—Wbssel Heden overleed na een langdurig lyden, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Mejuffrouw AALTJE KOK, Weduwe van C. C. GRIEK, in den ouderdom van ruim 79 jaren. Helder, 24 Jannari 1897. Uit naam van Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen H. KRIJN EN. Heden ontvingen wy de treurige tjjding, dat onze goede Broeder, Be- huwdbroeder en Oom M. VAN GELDER, te Pretoriaden 22sten December 1896 is overleden, in den leeftjjd van byna 25 jaren. Helder, 26 Jan. 1897. Uit aller naam, I. A. VAN GELDER. Eenige en algemeene kennisgeving. Denk aan de vogelen des hemels. Er ls nn nergens voedsel voor hen te vinden. Heden overleed zacht en kalm, na een lyden van drie jaren en negen maanden, onze geliefde Zoon en Broeder BERNAKD, in den nog jeugdigen leeftyd van 13 jaren en 8 maanden. Helder, 24 Jan. 1897. P. NONNEKES en Echtgenoote Broeders en Zusters. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 2