Gemeenteraad van Wieringen. Vorgadering van 28 April 1897. Afwezig, wegens ziokto, de heeron P. 'l'ijsen en P. Kuut. De Voorzitter opent dc vergadering, de notulen worden, na voorlezing, vastgesteld. Ingekomen stukken: lo. een verzoek van P. P. Rotgans 0111 zyne hondenbelasting op het halve bedrag te stellen, hetgeen wordt toegestaan; 2o. een verzoek van J. Rotgans om geheel ontheffing van zyne hondenbelasting; de helft wordt hem kwijtgescholden 80. verzoek van mejuffrouw Van der Nagel om eervol ontslag als onderwijzeres, wegens benoeming te Helderhetgeen wordt verleend, ingaande 1 Juni aanstaande; 4o. verzoek van mejuffrouw W. J. Lohmeier om vermindering van hoofdelyken omslag. De Raad besluit daar een volgend jaar op te zullen letten 5o. verzoek van J. Krommendam om hem een voetpad bij zijn huis, in de Elft, af' te staan voor f10. De Raad besluit om dit voetpad aan den verzoeker en aan R. Blaauboer, voor hot ge deelte dat elk in gebruik heeft, af te staan voor zeker bedrag in geld en onder voor waarde, dat de boomen, daarop thans aan wezig, door de gemeente zullen worden ge rooid en verkocht; 60. verzoek van het Hoofd der school op Westerland, om van eenigc nieuwe leerlingen het schoolgeld vast te stellen, waaraan wordt voldaan 7o. verzoek van J. Maars om vergunning tot het oprichten eener slachtplaats in de Belt te Wieringen. De Raad besluit om deze vergunning, be houdens het voorgeschreven onderzoek, te verleenen 80. Rekening van lieeren Armvoogden over 1896, sluitende met een voordeelig saldo van fS07.65B. Deze rekening wordt goedgekeurd met uitnoodjging aan heeren Armvoogden, om de jaarlyksche uitkeering aan W. Muis, met de helft te verminderen en de uitkeo- ringen aan J. Hegeman, M. Gorter en P. Bakker te staken en daarentegen voor J. Rot gans de huishuur te betalen en wekelijks f2.aan hem uit te keeren en om aan S. Halfweg eene wekelijksche uitkeering van 1.te doen; t 9o. voordracht tot benoeming van een arm voogd, in plaats van den heer J. Stadig. Aanbevolen zijn de heeren N. Hellingman, J. Koorn en J. P. Bakker; de laatste wordt benoemd lOo. Ontwerp Verordening betreffende het stemlokaal voor de verkiezingen. Deze wordt door den Raad vastgesteld en den Burge meester een crediet toegestaan tot inrichting van dit lokaal; llo. Ontwerp-verzoek aan de Regeering, om ontheffing voor 5 jaren, van de verplich ting tot onderwijs in de vrije- en ordeoofe- ningenmet algomecne stemmen aangenomen 12o. hot gemeenteverslag dat, 11a voorle zing, wordt goedgekeurd; 13o. Ontwerp-besluit tot af- en overschrij vingen voor den dienst van 1896alzoo goed gekeurd 14o. Brief van Gedeputeerde Staten over de kosten van den legger der wegende Raad besluit om daaraan gevolg te goven. Na de gewone rondvraag, sluit de Voor zitter de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 6