BIJVOEGSEL VAN ,,'T VLIEGEND BLAADJE' Gemeente Texel, van ZATERDAG 16 OCT. 1897. Vergadering van den Raad DER GEHOUDEN OP x Donderdag 14 Octoher 1897. Voorzitter Jhr. Strick van Linschoten, Burgemeester. Aanwezig 10 leden, afwezig de heer W. Mets. Na voorlezing en goedkeuring der notulen komt aan de orde: Punt I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Dit betrof hoofdzakelijk de mededeeling van kas-verificatie bij den gemeente-ontvanger. In kas was f 168.9-1 op 30 Sept. j.1. Allee was als steeds in de beste orde. Punt II. Behandeling art. 66 politie-verordening (licht ontbrand- bare stoffen). Art. 66 dier verordening zegt, dat geene gebouwen in de kom der dorpen of op 25 M. daarvan met licht ontbrandbare stoffen gedekt mogen worden. In de vorige vergadering was reeds, naar aanleiding van dekking met asphalt-papier, gedrenkt in teer, door den hotelier J. Flens, uitgemaakt, dat de Raad onbevoegd was om te oordeelen of genoemde dekking licht brandbaar of niet is. Alzoo zou het oordeel van een deskundige gevraagd worden. Aan dit besluit is uitvoering gegeven en de deskundige heeft geoordeeld, dat de dekking licht brandbaar is. De Raad stemde hierover en wel mot dien uitslag, dat de stemmen staakten, vijf voor en vyf tegen, 5 der leden stelden zich alzoo boven het oordeel van den deskundige. Afdoening in de volgende zitting. Punt III. Preadvies verzoek in zake verbetering Burgwal. De Voorzitter deed eenige mededeelingen omtrent besprekingen enz. en wenschte dat de eigenaars van dc terreinen aan den Burgwal gele gen, deze perceelsgewijze zouden koopeu. Na besprekingen werd besloten deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering. Punt IV. Bespreking jaarwedden Burgemeester en Secretaris in verband met art. 10 der Wet, regelende de ffnanciëele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeente. Bedoeld artikel bepaald, dat 7* der jaarwedden van Burgemeester en Secretaris, door het Rijk aan de Gemeente wordt gerestitueerd. B. en W. stellen daarom voor genoemde wedden daarmede te ver- hoogen, wat dus geen nadeel voor de gemeente zal opleveren. Na eenige besprekingen wordt besloten, het voorstel aan te houden tot by de behandeling van de bcgrootiog. Punt V. Voorstel B. en W. vaststelling verordening heffing en invordering opcenten Personeele Belasting. In verband met het vorig punt aangehouden tot de behandeling der begrooting. Punt VI. Aanbieding Gemeentebegrooting 1898 en begreoting Algemeen Armbestuur 1898. De eerste begrooting werd aangeboden met een eindcijfer in ont vangsten en uitgaven van 60063.90 en zal bij de leden circu- leerende begrooting van het Alg. Armbestuur heeft als eindcijfer 1 4231.25 met inbegrip van eene subsidie der Gemeente van j 8700.—. Punt VII. Af- en overschryvingen begrooting 1897. Deze waren geheel van administratieven aard en verwierven de goedkeuring der vergadering. Punt VIII. Benoeming plaatsvervangend kantoorhouder telefoon kantoor Oosterend. Met algemeene steramen werd als zoodanig benoemd W. Bakker Wz., zoon van den telefonist aldaar. Bij de omvrage verlangde niemand het woord cn werd dus de vergadering op de gebrnikelijke wyze gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1897 | | pagina 5