Bulletin van ,,'t Vliegend Blaadje". GEMEENTERAAD VAN HELDER. Zitting- T7-a,n Dinsdag 3 IL^Eei 1838. Voorzitter de heer VAN STEIJN, Bur gemeester. Tegenwoordig zijn 16 ledenafwezig de heeren Vos en Staalman 1 vacature. Do tribune is stampvol. Nadat de vergadering is geopend, worden de notulen der vorige zitting gelezen en onveranderd goedgekeurd. Alsnu is aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het op 5 April 11. gekozen raadslid, den heer I-I. M. Dito. Een commissie, bestaande uit de heeren Korver, Frowein en Croockewit, be last zich met dit onderzoek en begeeft zich daartoe naar een nevenzaal. De vergadering wordt zoolang geschorst. Na heropening der zitting brengt do commissie, bij monde van deu heer Korver rapport uit, waaruit blykt, dat zy de geloofsbrieven in orde heeft bevon den en dat zy tot toelating van den lieer Dito adviseert. Met algemeene stemmen wordt dienovereenkomstig besloten. Daarna geschiedt mededeeling van de vol gende aan den Raad gerichte ingekomen stukken: 1. Een brief van den heer J. G. R. Vos, dat hij wegens vertrek naar Voorburg ont slag neemt als lid van den Raad. De Voorzitter spreekt eenige woorden van dank voor de diensten door den heer Vos gedurende 11 jaar als lid van den Raad en Wethouder aan de gemeente bewezen en wenscht hem een aangename rust toe. De leden botuigon door applans instemming met het gesprokene. 2. Een schry ven van den heer J. J. Sterk, waarin hy, wegens vertrek naar elders, ont slag verzoekt als lid der Commissie van het Ziekenhuis. Dit wordt op eervolle wijze verleend. 3. Een missive van Ged. Staten, waarin mededeeling wordt gedaan, dat de jaarwedden van den Burgemeester en van den Secretaris dezer gemeente nader geregeld en vastgesteld zijn voor ieder op f2200. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. 4. Een mededoeling van Ged. Staten, dat door hen, naar aanleiding van de bij hen ingekomen reclames, omtrent den aanslag iu den hoofdelijken omslag is bepaald, dat die van den heer Van Rantwyk is behouden en die van den heer Bigél van de 13e tot de 12e klasse is teruggebracht. 5. Een adres van de Wed. J. Veen Duinker, verzoekende, dat haar evenals het vorige jaar wederom een toelage van f 100. verstrekt worde. De heer Sevenhuijsen ondersteunt dit verzoek. Da heer Korver meent, dat men de philantropie in dit geval het zwijgen moet opleggen. Hy heeft met deze i'egeling van ondersteuning geen vrede en wenscht te dien opzichto een andere regeling. Met 12 tegen 4 stemmen wordt het ver zoek evenwel ingewilligd. Tegen stemden de heeren Kramer, Korver, Terra en Frowein. 6. Een kennisgeving, dat door de Com missie belast met het onderzoek in hoeverre het mogelijk is, dat de gemeente de duin waterleiding in eigen beheer neemt, een rap port is ingekomen, waarvan de conclusie luidt, dat de directie der duinwaterleiding tegen 1 Januari 1900 do concessie wordt opgezegd. De Voorzitter stelt voor dit rapport in handen van B en W te stellen om preadvies, het te laten drukken, opdat alle leden er kennis van nemen. Nadat de Voorzitter, op aandringen van den heer Korver, een spoedig advies heelt toegezegd, wordt aldus besloten. 7. Een verzoekschrift van de Heldersche Ilarddravery-Verceniging mededeelende, dat zy op 2 Aug. a. s., den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes, een harddraverij wenscht uit te schrijven en wijst op de vele kosten, waarom zy een subsidie uit de ge meentekas verzoekt. Na een korte ge- daclitenwisseling, waarby gewezen wordt op de kosten, die de gemeente zal moeten ma ken bij de Kroningsfeesten, wordt de beslis sing daarvan uitgesteld tot men een overzicht heeft van de dan te maken onkosten, die uit de onvoorziene uitgaven bestreden moeten worden. 8. Een verzoek van Jan Bakker e. a visschers, verzoekende, dat hot gemeentebe stuur by de Regcering pogingen in 't werk stelt, om het plankier bij het gebouw van den vischafslag voor de visschers gereserveerd te krijgen en zij niet te veel door marineschepen bemoeilykt worden. Dit adres wordt in handen van den Burgemeester gesteld, die een onderzoek zal instellen en zooveel mogelijk de belangen van adressanten zal behartigen. 9. Een adres van de ;ych hier ter plaatse geconstitueerde feestcommissie voor de In huldigingsfeesten, meldende dat zij teleurge steld is in de bijdragen door de burgerij bij eengebracht en om de gemaakte plannen uit te voeren hare rekening een te kort van f 800.aanwjjst, waarom zij een subsidie tot dit bedrag verzoekt. Met het oog op de kosten, die de gemeente tijdens de Kro ningsfeesten heeft te maken en waarvan nog geen raming is opgemaakt, wordt de behan deling van dit adres tot later uitgesteld. Op hun verzoek wordt aan den heer C. Stuvel, onderwijzer aan school No. 6, wegens zijn benoeming te Varseveld, met 9 Mei a. s. en aan mej. E. F. J. M. van Moorsel, onder- wyzeres aan school No. 3, wegens lichaams gebreken met 15 Mei a. s. eervol ontslag verleend. Daarna is aan de orde de benoeming van een Gemeente-Secretaris. De door B. W. opgemaakte aanbeveling bevat de namen van de heerenDaniels, secretaris te Sliedrecht. en Beekman, hoofdambtenaar ter secretarie te Deventer. Alvorens men tot de benoeming overgaat, houdt men een zitting met gesloten deuren van nagenoeg een uur. Na wederopening der openbare ver gadering heeft de stemming plaats. Uitgebracht worden 16 stemmen, hiervan verkrijgt de heer Uurbanus 11 en de heer Daniels 4 stemmen, terwijl 1 briefje blanco was. Alzoo is de heer II. Uurbauns, hoofdambtenaar ter secretarie

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 7