alhier, gekozen. Op voorstel van den Voor zitter bepaalt men nu den ingang van be noeming op den volgenden dag. Nog be paalt men na eenige bespreking met het oog op do herziening van de pensioenverordening, dat de bestaande op den nieuw benoemden secretaris van toepassing is, waar liy zich aan de wijzigingen, die in de verordening gebracht zullen worden, heeft to onderwerpen. Hierna legt de heer Uurbanus, in handen van den Voorzitter, de by de wet gevorderde eeden at', waarna hij door den voorz. wordt gefeliciteerd met zyne benoeming, waarop deze zyn dank betuigt voor het vertrouwen in hem gesteld en levens de medewerking der Raadsleden verzoekende. Vervolgens gaat men over tot b er.oe m ing van een Hoofd der nieuwe school aan den Parallelweg. Do alphabetische voor dracht opgemaakt door Burg. Wetk. en den Districtsschoolopziener bestaat uit de lieeren J. M. Borron te Diepenheim, H. Freie te Vaasscn, J. Huisman tc Stadskanaal, G. Kempers tc St. Pain;ras, D. A. G. Vastenou to Helder en W. Visser te Lisse. Voor men tot stemmiug overgaat, deelt de Voorzitter mede, dat er heden een schrijven van den heer Vastenou is ingekomen, mel dende, dat hij na ernstig beraad zijn sollici tatie intrekt. Ook verstrekt hij den beer Frowein eenige inlichtingen, hoe de aange boden voordracht is opgemaakt en welk aan deel de Dislrictichoolopzieiicr hieraan gehad heeft. Tot de benoeming overgaande verkrijgt de heer Visser 11, de heer Freie 2, dc heer Huisman 2 stemmen en de heer Kempers 1 stem, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Tot onderwijzer aan school No. 3 wordt met algemeene stemmen gekozen de heer M. Koolhaas te Spanbroek en tot onderwyzer aan school No. (5, eveneens met algeineene stemmen, de heer H. J. Monkhorst te Zuidhorn. Alsnu is aan do orde de vaststelling van het kohier der belasting op de honden dienst 1898. Zonder discussie wordt dit met algemeene stemmen vastgesteld tot een bedrag van f1775. Naar aanleiding varf een ingekomen ver zoek, waarin verzocht wordt het gebouw, waar degymnastiekle ssender Nor maalschool gegeven worden voor 8 les uren per weck te huren, omdat een 4e klasse dier school sinds 1 April is begonnen, doen B. on W. een voorstel. Zy stellen voor dit verzoek in te willigen en zooveel toe te staan als noodig zal zijn, om dit gymnastiekonder wijs tc doen plaats hebben. Met 14 stemmen wordt het voorstel aangenomen. De hoeren Frowein en Kramer stemden tegen. Verder wordt in behandeling genomen een voorstel van B. en W. ten opzichte van d e plaats, waar de Hoogere Burger school gesticht zal worden. In een memorie wordt betoogd, dat zoo danige school in liet midden der gemeente moet geplaatst worden, en dat daarom het Stationsplein en liet Molenplein in aanmer king kunnen komen. Verschillende bezwaren bestaan evenwel tegen eerstgenoemde plaats, omdat het plantsoen aldaar geheel verbroken zou worden, dat de school veel last onder vinden zou van do damp der locomotieven en de gemeente geen vrije beschikking heeft over het terrein aldaar en dit aangevraagd moet worden, hetwelk vertraging zou ver oorzaken, zoodat men zich zooveel te langer met de bovenlokalen van de nieuwe school moet behelpen. Daarom achten B. en W., evenals de Inspecteur van 't M. O. liet Molenplein dooelmatiger en geschikter. Er wordt (lus voorgesteld de Hoogere Burgerschool op het Molenplein te doen bouwen. De heer Ilartsinck acht het beter, dat de school op het Stntionsplein wordt gesticht, omdat dit ryksgrond is en men zoodoende het Molenplein vry houdt voor een eventueel te bouwen Raadhuisook by verkoop voor bouwterrein zou liet een bolangryke som op brengen. Verder vreest hij, dat de nering doenden in den omtrek van het Molenplein nadeel in hun zaak zonden ondervinden. De heer Croockcwit verdedigt het voorstel van B. on W. Hij zou het bejammeren, wan neer de school bij het station werd gebouwd, omdat door de kinderen uit de omliggende straten van liet plantsoen veel gebruik wordt gemaakt en hij niet gaarne zag, dat dezo uit spanningsplaats hun ontnomen werd. Wordt de schooi daarentegen op het Molenplein ge plaatst, dan geeft dit tal van financieele voor doden de teckcnschool kan dan dienst doen, en do som, die jaarlijks voor onderhoud van genoemd plein op de begrooting wordt uitge trokken, komt te vervallen. Ook bestrijdt spr. de mcening, alsof zoodanige school voor de in de nabijheid wonende winkeliers nadeelig zou zijn, terwijl hy tevens de nabyheid van liet politiebureau ter voorkoming van wanorde, waarvoor sommigen vreezen, aanbevelens waardig vindt. De heer Korver zou het Ankerpark, als een rustige plaats, in aanmerking willen doen komen. De Voorz. acht deze plaats voor som migen te afgelegen, terwijl hy de verzekering kan geven, dat het schooltoezicht deze zou afkeuren. De heer Frowein acht ook het Molenplein de aangewezen plaatsvan de bestaande teekenschool kan dan gebruik worden gemaakt, terwijl men daar tevens een geschikte gelegen heid heeft voor een botanischen tuin. De heer Terra heeft bezwaar tegen het Molenplein, omdat daar geheid moet worden en vreest tevens voor het nadeel, dat de nering doenden zullen ondervinden. De Voorzitter zegt, dat de kosten van het heien overeenkomen met die der diepe fon damenten, die noodzakelijk zijn bij het bouwen in het plantsoen. Het bezwaar omtrent het nadeel der neringdoenden noemt hy bekrompen. Na nog eenige discussiën wordt het voor stel in stemming gebracht en met 8 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen stemden de hee- ren Hartsinek, Terra, Kuiper, Verfaille, Kra mer, Sevenliuysen en Van Ede, terwyl de heer Over de Linden zich buiten stemming hield. De Hoogere Burgerschool zal dus op het Molenplein verryzen. By de nu volgende rondvraag verkrygt de heer Hartsinck het woord. Deze wyst op het gevaar van den hoogen schoorsteen bij de vroegere fabriek De Zwaluw". De Voorzitter belooft hiernaar te zullen laten onderzoeken. De lieer Sevenhuijsen brengt den slechten staat der Rozenstraat onder de aandacht. Do Voorzitter hoopt in een volgende zitting daar omtrent een voorstel ter tafel te brengen. Hierna niemand meer het woord verlangende, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat do Raad over in eene met gesloten deu ren, om eenige reclames den hoofdelijken om slag betreffende tc onderzoeken.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 8