Echtscheiding. EER LOOPJONGEN GEVRAAGD. tijden 36000. waarbij hij 6000 kilogram vleesch en 1500 kilogram visch, eieren en groenten verorberd on 32000 liter vloei- stof gedronken lieeft. Marine en Leger. Bljjkens by het Departement van Mariue ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip .Nautilus", onder bevel van don kapt.-luit. ter zee J. P. van Rossnm, 2 dezer te Lissa bon aangekomen. (,St.-Ct.*) Door het ministerie van marine is aan den scheepstimmerman >1. Bos te Delfstrahuizen (Schoterland) de bouw opgedragen van een bottere vaartuig, ten dienste van ons loods wezen. De botter moet in September klaar zijn. Hy heeft eene lengte van 19 M., eene breedte van 5.50 M, Eigenaardig zeker, dat de bouw van dit zeevaartuig geschiedt in een klein Friescl» dorpje, niet aan zee gelegen. Stoomvaartberichten Het stoomschip «Lombok" arriv. 3 Juni van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip .Salak" vertrok 4 Juni van Rotterdam naar Java. Het stoomschip .Drenthe" vertrok 4 Juni van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip .Prinses Amalia", naar Amsterdam, vertrok 8 Jnni van Padang. Het stoomschip .Burgemeester den Tex", naar Amsterdam, vertrok 4 Juni van Perim. Het stoomschip «Prins van Oranje", naar Amsterdam, pass. 4 Juni Dungcncss. Het stoomschip .Koningin Regentes," van Amsterdam, pass. 4 Juni Gibraltar. Het stoomschip .Java", naur Amsterdam, vertrok 5 Juni van Port-Said. Het stoomschip .Prins Hendrik", van Am sterdam, vertrok 5 Juni van Perim. Het stoomschip Madura", van Amsterdam, vertrok 6 Juni van Suez. Het stoomschip .Prinses Marie", van Am sterdam, arriv. 5 Juni te Padang. Marktberichten. Alkmaar, 4 Juni. Aangevoerd 11 paarden, f 100 a 500, 15 koeien en ossen f 100 a f 150, vette kalv. f 0 a f per p. f 0.— u 0.83 nuchteren id. f 6 a f 14, 0 vette schapen f af per p. 191 magere id. f 12 a f 22, 0-vette varkens a et. per K.G., 130 magere id. f 14.a 1 17.22 bokken en geiten f 2.a f 6.—, boter per p. f 0.45 a f 0.50, kipeieren f 0.62J a 0.70 de 25 stuks, eenden dito f 2.90 a f 0. 190 biggen f 6.a f 9.50 16 kleine bokjes f0.80 a 0.60, 442 lammeren f 8.a f 12. 2 Ezels f 15 a 20. Hoorn, 4 Juni. Aangevoerd tarwe f 10.50 a f 11,— rogge 0.— a f 0gerst f 4,25 a f 6,haver f 3.75 a f 4,50 witte erwten f 9. a f 10.50, groene dito f8.50 a f 11, grauwe dito f 14.— a f 18.—, vale dito f 11»a f 13.bruine boonen f 8.a f 9.—, karweizaud f 11.50 a f—.—mosterd zaad 1 16.50 89 paarden f 60. a f 300 84 koeien f 100 a f 210, 133 schapen f 20 aHf 26, 490 lammeren f7 af 12, 15 kalveren fÖ7 a 15, 41 varkens f 15 a 25, 0 zeugen f iaf 106 biggen f 6,a f 10,— Jkipeiereu f 2.50 a f 2.60 eenden dito aa per 100, 8400 kop boter f 0.471 a 0.50 p. K. Visscherijberichten. Nleuwediep, 8 Juni. Aangebracht 75 tul geep. per tal f 5,75 ti f 0,85, 25 tal baring per tal f 1,65. 4 Jnni. 05 tul geep per tal f 5 a f 6,26. Van Texel 20 roggen p. et. 85 cent. 126 korden met 5 tot 50 tougnn p et. 50 u 75 et., 5 tot 20 middelm. tongen p. et. 80 a 85 et., 10 tot 100 kleine tongen p. et 15 a 20 et.. 20 UrbotUi p. tl. f 5 f 8,50, 1 tot 5 mand kleine echol p. m. I 1,50 a f 2,50, 1 tot 2 mand echtr p. m. 3,50 f 4. 1 tot 5 roggen p. et. 90 ot. 0 Juni 40 tal haring per Ul f 2,10, 2,20, 80 lal geep per tal f 4 n f 6, 700 pieterm per 100 2,50, 8000 etnke «nijovii per 1000 f 11,2». 357«e Staats-Lcterij. Trekking van Vrydag 8 Juni. No. 12430 f 100,000. No, 8581 f2000. No. 1418, 19143 en 20263 elk f1000. No. 664, 1218, 2661, 5186, 5383, 6535, 149/2; 17948 en 19132 elk f400. No. 2005, 2916. 4268, 6371, 7047, 10784, 11568 en 19214 elk f200. No. 1293, 2522, 4645, 4841, 6721, 7214, 7851, 8847, 11841, 12776, 18129, 18813, 15700, 18189 en 20532 elk flCO. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 8 tot 0 Jeni. BEVALLENG. Haring geb. Koomen, x. J. Koch Eb. Uuiiendyk, d. M. C. Bol geb. Wilner. s. O. C. ikker geb. Groen«ondt, i. A. van Buuren geb. Moen, i. J. J. T. Luik geb. Zegen, d. T. Brandt geb. Vriet, Ai. van den Berg geb. van dur Wnlp, i. J. Ten Noover de Branw geb. van Andcl, d. A. Bommel geb. Klein. t. J. Bontiug geb. Schouten, tt. A. Swart geb. Zw an, i. F. Knui.ert geb. viu Dyk, J. van Rijn geb. Koomen, d C. F. Nicolai geb. Mallet, d OVERLEDENAt. J. W. Keteoberg, 8 m. A. de Lange ned. D. W. Dekker, 86 j. J. van Bredcrode, 22 j. A Stoll, 6 j. M. C. F. üarivou, 4 m, Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndlë: Verzendingaweg. p. aeepoat via Amtterdam p. aeepett via Rottardam p. Holi. mail via Genua. p. Holl. mail via Mirseille. p. Fraaerbe mail ria Marteille f. Engelacbe mail via Brindisi Naar Atjeh en de Oostkust vun Sumatra p. DuiUche mail via Napelt. Naar Guyana (Suriname) p. icepoit vio Ameterdam 114 eu 10 Juni.l Jii-j118 en 27 Naar CursQao, Bonaire on Aruba p. xrepoat via Avaterdaa 114en 80 Joai.l 0.80'tav p. mail via Li>erf.ool |18en2t 6.80'aav Naar St. Martin, St. Euatatius en Saba: p. mail over Engeland 118 en 27 Jnni.0.80 'aav Vervolg der berichten. Miss. Chnrl Gray, uit Londen, zal al hier. in hot Te Hnis voor Militairen, een lezing honden over de orde der .Good Templars", een vereeniging, die vooral in Engeland onder soldaten én zeelieden zeer gunstig werkt. Zie verder achterstaande advertentie. Tot predikant bij de Ger. Gemeente alhier, is beroepen Dr. J. Hania, tliuns pre dikant te Oosterbierum. Op den avond van den 4den Juni hiel den de leden der Oudste-Adspirantenafdeeling van «Pro Patria* hun jaarlijkschen ouder lingen wedstrijd. Er werd geturnd aan rek, ringen en bok en wel zoo Hink en zoo opge wekt, dat directie, bestuur en de aanwezige oudere gymnasten er ten hoogste over voldaan waren. Er waren 5 diploma's beschikbaar gesteld, die werden behaald door de jonge- heeren Jacob Schülmayer met 76 punten, Jan Radius met 74 p., Jan Klerk met 72 d., Jan Smit met 68 p., Ph. NVeber en A. Govera met 67 p. Het maximum punten bedroeg 76. Na een half uur van feestelijk samenzyn werden de zoo zeer verdiende lauweren door den Voorzitter der Ver., den heer Schlahmilch, uitgereikt. Hy bracht hulde aan don leider dezer afdeeling, den Directeur van .P. P.», den heer M. P. van Hooydonck, bedankte do Juryleden en wekte de jongens op tot volhar ding by hunne lichaamsoefeningen, welke zy zoo zeer behoeven naast hunne dagelijksche afmattende geestesinspanning in school en studeervertrek. Bij 't concours van den Noordholland- schen Bond, Zondag 11. te Edara gehouden, werden de eerste pryzen in de verschillende afdeelingen behaald, door de vereenigingen .Eendracht maakt macht", te Wormer, .Zaan- dijks Fanfarecorps", te Zaandijken .Stedelyk Muziekkorps" te Pnrmerend. De jury be stond uit de hh.Richard Hol, president J. Koning, kapelmeester Kon. Ned. Marine, secretaris en verder David Koning, Amster dam M. J. H. Kessels, Tilburg; F. J. Schweinsberg, Nymegcu. Texel, 6 Juni 1898. Tot heemraad van den polder Eierland ie bij Kon. besluit benoemd de heer A. Dros Azn., alhier. Aan het postkantoor alhier en de hulpkan toren is gedurende de maand Mei ingelegd f 5782,79' en terugbetaald f 1692.56 Van 25 Juni tot 8 Juli a. s. zal te Oude- schild eene bloemententoonstelling gehouden worden. De toegangsprijs zal slechts 10 cents bedragen, terwijl kaarten voor den geheelen dnnr h 25 cents verkrygbaar zullen zyn. Zeker zal menigeen, gedachtig aan de tentoonstel ling van oudheden, in het vorig jaar gehou den, ook deze collectie van .Flora" gaan be zichtigen, daar men wederom mag verwachten, iets goeds te zullen zien. Mede steunt men hierdoor eeae nuttige instelling. De A. R. kiesvereeniging .Neórland en Oranje" te Oosterend op Texel heeft tolcan- didaten voor het lidmaatschap van de Prov. Staten gekozen de heeren A. P. Staalmau en N. Oosterbaan, de eerste te Helder, de laatste te Naurdcn. Texel, 6 Juni. Heden waren ter markt aangevoerd 2330 lammeren, die by Btuggen handel verkocht werden voor f 6.75 a f 11.25. Ver der 22 koeien, f80 a f140, 16 kalveren f6 a f 11, 27 schrammen f 12 a f 16 en 34 biggen f8.50 a f 11.50, Men schryft ons van Wieringen In de afgeloopcn week beroofde P. R., alhier, zich in zijn vaartuig door zelfmoord van het leven. Wat aanleiding tot deze wan hopige daad heeft gegeven, is niet bekend. Naar wij vernemen, zal er uit onze ge meente tijdens de Kroningsfeesten een ver sierd vaartuig naar Amsterdam worden ge zonden, nl. het iu bouw zijnde vaartuig van J. Metselaar. Door het Heemraadschap Wieringen werd jl. Vrijdag publick aanbesteedhet maken van een steenglooiing en een sluis, in 2 per- ceelen ingekomen voor de steenglooiing 8 en do sluis 7 biljetten. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver G. van der Lee, te Medemblik voor steenwerk f2480,de sluis f750, Jl. Zondag werd door de muziekvereeniging Harmonie" een rytoer gemaakt naar den Oever, teneinde hun medelid den heer L. Spaander te gaan feliciteeren met zijne be noeming als hoofd der school. Op wagens reed men naar den Oever, verder ging het in optocht door het dorp naar den heer S., alwaar een stukje werd gebla- i de voorzitter, de heer P. Asjes, een toepasselijk woord sprak. Na nog eenigeu tijd aan den Oever te hebben vertoefd, ging men den terugtocht aanvaarden. Te Ooster- land werd nog een afscheids-serenade ge bracht aan den beer R. Wijn, die deze ge meente gaat verlaten, na haar 40 jaren als hoofd der school te hebben gediend. ATJEH. Officieel wordt omtrent Pedir geseind: ,Toekoe Oemar gevlucht nuar Tjot Moe- roeng aan de zuidelijke grens van het ge bied Toekoe Bintara Tjoemboek. Voor-eergis- teren eene bende naby Goendoel en vry talryke benden, die de bivaks te Gaaoet en Aree be schoten, verdreven. Vijand leed veel verliezen. Onzerzyds werd een militair beneden den rang vun officier licht gewond*. Verdronken Zondagmiddag is op het IJ te Amsterdam een treurig ongeluk gebeurd. Vier jongens die bij bet westelijk viaduct aan het schuitjevaren waren, zijn door het omslaan van het ranke vaartuigje te water geraakt; één hunner werd gered, maar de drie anderen verdronken. De namen der verongelukten zyn D. Compaan, J. v. d. Dranen en F. Louterslager. Vooral de ouders van Compaan worden door het ongeluk zwaar getroffen, want de 17-jarige zoon was de kostwinner van het gezin, daar de vader en do moeder door ziekte niet in staat zyn te werken. Jl. Zaterdag ontstond te Dordrecht twist tusschen een vader en zijn stiefzoon. Laatst genoemde bracht den vader een messteek in den buik toe, tengevolge waarvan deze spoe dig overleed. Moord la Den Haag. Men meldt uit Den Haag Een ontzettend drama is Zondagavond in de Woimaretraal, voor de perceolen 7 en 5 afgespeeld. Daar liepen even voor halfacht op het trot toir mevrouw Vemer, geboren Post, en me vrouw Meyer, die samenwonen op de Koningin Emmakade uo. 45. Mevrouw Vemer loeft sedert geruimen tjjd buiten de echtelyke woning, ofschoon zy niet wettig is gescheiden van haren echtgenoot, den gepensionneerden kapitein vau de artillerie van het Oost-In- discho leger K. G. A. Vemer, die in de Van-Bylandtsiraat 81 zyn kamers heeft. Tus schen do echtelieden heeft bij horhaling on- eenigheid plaats gehad, zoo zelfs dat de dames Vemer eu Meyer zelden uitgingen, zonder geleide van don oud-rechercheur Tromp, thans bode by de rekenkamer, die ook voor hare veiligheid zyn intrek ten huize van de dames had genomen. Ook Zondagavond liep deze geleider op weinige passen afstand ach ter de vrouwen in de Weimarstraat, toon kapitein Vemer haar tegemoet liep. Voordat Tromp het kon verhiuderen, loste de kapitein van vlak bij vier of vyf revolver schoten op de vrouwen. Vermoedelijk kregen zij ieder twee kogels in het hoofd. Ook ging een kogel door de spiegelruit van perceel 7. Gelukkig was niemand daar Sn het vertrek. De vrouwen vielen bloedend neer voor per ceel 5, waar 1 et trottoir in een oogwenk rood werd gekleurd van het bloed. Tromp pakte den moordenaar, daarin on middellijk bijgestaan door een toegeschoten politieagent, raapte de weggeworpen revolver op, stelde die den agent ter hand en hielp daarna met behulp van vele omstanders de ongelukkige slachtoffers binneubrengen in de apotheek, boek Weimarstraat en Konings plein, bij mej. Faber. De kapitein moet tegen den agent gezegd hebben.nou daar heb je me", maar schynt zich bij do overbrenging naar het politie- bureel op het Alexandersveld, waarbij ook burgers en andere politieagenten dienst deden, ie willen losrakken. Ook giug het gerucht, dat hij nog tyd zou hebben gevonden een flesckje. dat hy bij zich had, leeg te drinken. Op het politiebureel werd een groot mes by hem gevonden. Van alle zyden werd getracht geneeskun dige hulp te vinden voor de getroffen vrouwen. De doctoren LammerU van Bueren, Grond- hout, de oud-geneesheer Ysbrandi on nog drie andere geneeskundigen waren spoedig ter plaatse. Do beide eerstgenoemden legden een eerste verband, zoodat de zwaar getrof fen vrouwen, aan wier behoud werd gewan hoopt, naar het gesticht Bronovo konden worden overgebracht. Het vervoer geschiedde uiet twee brancards, die de politie spoedig ter plaatse had gebracht. De inspecteur van politie, de heer van Rosmalen, per telefoon aan het hoofdbureau gewaarschuwd, zorgde voor de overbrenging en nam alle maatregelen, door de omstandighedeu geboden. In de Wei marstraat en omgeving heerschte groote op gewondenheid, vooral bij de buurtgenooten, die zoowel den kapitein als de dames van kenden. ademen. Voor de proefnemingen werd een groote, sterke hond gebruikt. Twee uur lang liet men hem lucht inademen, die door 91- gradigen alcohol was gegaan. Na verloop van twee uur bevatte 100 cubieke centimeter van het bloed van het dier 0,1 cM. absoluten alcohol. In de vol gende uren nam de hoeveelheid snel toe. *ïa het zesde uur werd 0.6 waargeuomen de hond was smoordronkenden vol genden dag was hij weer geheel hersteld. Een anderen hond, welke men eerst een hoeveelheid absoluten alcohol gelijk l/« van het gewicht van het bloed (een dosis, die dronkenschap veroorzaakt) inspoot, liet men eveneens lucht vermengd met alcohol dampen van 25° inademenhij stierf eenige uren later. Conclusie Werklieden, die in een met alcoholische dampen bezwangerde lucht werken, doen wijs, als ze zich geheel van alcoholgebruik onthouden en vry dikwijls hun werk afbrekeD om frissche buitenlucht te gaan inademen, opdat de door de longen opgeslorpte alcohol gedeeltelijk verwijderd kan worden. Nader meldt men uit Den Haag: Mevrouw Vemer woonde samen met de gescheiden echtgenoote van notaris Meyer. Om die reden was de vyandsehap van don oud-kapitein ook op deze dame overgegaan. Kapitein Vemer naderde met een vriend de beide vrouwen en loste vier schoten op haar. Op de revolver zat nog een kogel. Onder de doctoren, die de eerste hulpver leenden, behoorde ook de arts Berghuis. By onderzoek op het politiebureel Alexandersveld werd op den dader een dolk gevonden. Hy verklaarde daar strychnine te hebben inge nomen, hetgeen intusschen niet met zekerheid door de ontboden geneesheeren kon geconsta teerd worden. Daar hy echter eenige ver schijnselen van vergiftiging vertoonde, is hy naar het gemeenteziekenhuis ter nadere verpleging overgebracht. Mevrouw Meyer is gisteren aan de beko men wonden overleden, De toestand van Mevrouw Vemer sloot de hoop op herstel niet uit. Zy is getroffen aan hoofd en arm en heden ochtend luidden de berichten dat de toestand redelyk was. Kapitein Vemer heeft verklaard, dat hy zijn misdaad in een vlaag van waanzin heeft bedreven. Hiermede valt echter niet de koelbloedig heid te rymen, waarmede hij te werk is ge gaan. Het is duidelyk dat hij den moord vooraf had beraamd. Kapitein Vemer is eenige maanden geleden door de rechtbank by verstek veroordeeld tot geldboete, wegens mishandeling van de moeder van een kind, waarover hy voogd was. De heer die by kapitein Vemer was, de heer A. G. v. d. V., is medegegaan in de apotheek en is daar in de keuken flauw ge vallen en geruimen tyd bewusteloos gebleven. Het schynt dat hij met V. naar het Kurhaus is geweest of met hom op weg daarheen was en hy schijnt niets van het voornemen van kapitein Vemer geweten te hebben. Alleen trof hem zekere zenuwachtigheid bij den da der en maakte hij hem daarover eene op merking. Uit nadere inlichtingen is nog gebleken dat bij visitatie ten politieburecle by Vemer een ledig klein fleschje gevonden, benevens een doosje met pillen is zilverpapier. Op de vraag van den commissaris hoe hy aan die middelen kwam, antwoordde de «lader »dat gaat je niet aan*. Hy vroeg herhaaldelijk om water, daar hy zulk een brandenden dorst had. Het diepste boorgat. In een mededeeling aan de Industrie maatschappij te Mulhausen heeft de inge nieur Zundel het record voor de diepte vastgesteld, dat by boringen aan de opper vlakte van onze planeet bereikt is. Hij gewaagde van een boring te Peru- schowitz in Opper-Sileziê, waarbij diepte van 2 kilometer, juist gezegd van 2002,34 Meter onder de oppervlakte van den bodem bereikt is. Het diepste boor gat dat men vóór dezen kende, was dat van Schladebaeh bij Leipzig met een diepte van 1748 Meter. Dit diepe gat is geboord met het doel den aard der grondlagen te onderzoeken en de resultaten, die men er van kon ver krijgen door ze te exploiteeren. Het is dan ook geen mijnschacht, waarin men kan afdalenbeginnende met een middellijn van twee en dertig centimeter aan de ope ning, eindigt het in de diepte met een middellijn van zeven en twintig centimeter, na allerlei hinderpalen doorworsteld te heb ben, kiezel, drijfzand en hurde rotsen, welke men slechts kan doorboren, als de boorpunten van diamant voorzien zyn. Bij een diepte van 2000 M. bedroeg het gewicht der boorstangen 13700 kilogram by de operatie is dan ook menige stang f ebroken en het is dan een heele zaak om e gebroken stukken weer op te halen, De ingenieurs gebruiken daartoe zeer ver nuftige middelen. Uit een wetenschappelijk oogpunt beeft men bij de boring waarge nomen, dat de temperatuur van 12° 1' aan de oppervlakte by een diepte van 2003 M. tot 69° 3' steeg. De temperatuurstij ging van 1° Celsius komt dus overeen met een diepte van 35,45 M. en niet van 31,13 M., zooals bij de boring van de Artesische put van Grenelle aangenomen is. De alcohol en de longen. Het is bij doktere welbekend, dat werk lieden in wijn- en alcoholmagazynen aan de zelfde pbysiologiscbe aandoeningen bloot staan als de meest onverbeterlijke dronk aards. De meid zelfs, die den wijn van haar meester gebotteld beeft, ondergaat in zekeren zin den invloed van min of meer zichtbare doch werkelyk bestaande dron kenschap. De in de lucht aanwezige alcohol dampen werken inderdaad even krachtig op de longen als de vloeibare alcohol he op maag en bloed kan doen. Professor Grehant, boogleeraar in de physiologie aan bet Museum van Natuur lijke Historie te ParyB, beeft er het proef ondervindelijk bewijs voor geleverd en met een de dosis alcohol bepaald, die zich in het blood bevindt, wanneer men een dier lucht met alcoholdampen beeft laten in S|»|e H ft Vereenigde Stat». Voor Santiaga, 3 Juni. De Spaansche vloot is geheel machteloos gemaakt, en in de haven opgesloten, daar de «Merrimac* dwars over het vaarwater 'ligt en het onmogelijk maakt, de haven nit of in te gaan. Het besluit om de .Merrimac* daar te laten zinken werd eenige dagen geleden door Sampson genomen, omdat hy het onmogelyk achtte, de Spaansche vloot te vernielen. Hij riep vrijwilligers op, en luitenant Hobson en zeven man boden hun diensten aan. Donder dagavond kwam de .Merrimac., om welker kiel men torpedo's vastgemaakt had, zoodat men ze van de brug van het vaartuig kon laten springen, naast de .Ncw-York* liggen, en te cirie uur Vrijdagochtend begon ze lang zaam naar den wal te stoomeu, waar zij uit het gezicht raakte. Een oogonblik later was een kanonschot van het fort Morro voor de Amerikanen het teeken dat de .Merrimac door de Spanjaarden gezien was. Andere bal- teryen vuurden ook, maar de Amerikanen durfden niet te schieten, uit vrees, de beman ning van de .Merrimac" te treffen. Luitenant Hobson zelf liet het schip opzettelijk uiteen- springen vlak by de Estrella-battery, de Spanjaarden hebben het niet gedaan. Het plan gelukte volkomen. De Spanjaarden kun nen het wrak onmogelyk laten springen of weghalen onder het vuur van de Ameri- kaunsche schepen. Men weet dat de «Cristóbal Colón", de .Maria Teresia*, de .Vizcaya* en de .Ad- mirante Oqnendo" in de haven zyn men ge looft dat er nog andere schepen liggen, mis schien de torpedojagers. De bemunning van de .Merrimac* had zich in een boot willen bergen, die door het schip op sleeptouw genomen werd, het is echter niet zeker of zij hun plan ten uitvoer legden. Maar niemand is omgekomen, allen zyn door de Spanjaarden krijgsgevangen ge maakt. Londen, «6 Juni. Een telegram uit New- York aan de «Globe* hecht niet zooveel ge wicht aan de manoeuvre door de .Merrimac' uitgevoerd. Tot nog toe is het nog niet vastgesteld waardoor de .Merrimac* zonk. De dépêche van admiraal Sampson beves tigt niet dat de ingang van de haven ver sperd^ Heldersche Moppen. Opgewonden jongelingZe hebben mij een leugenaar en een Bchurk genoemd. Is 't uw meening, dat ik daarvoor moet Techten Oude heer Ongetwyfeld. Er is niets edelers in de wereld, jongmensch, dan een stryd aan te binden voor de waarheid Advertentiën. C. BLOMBERG, ruitend ond Zeemtn en Gezagvoerder der Koopvaardij te IJm-iden, zyn 80sten geboortedag te herdenken. I Meer dan 60 jaar de zee be- varen en een veel bewogen leven i achter zich hebbende, geniet hy I volgens zyn laatst ontvangen schrijven nog een goede gezond heid en een uitstekend gezichts vermogen. Zyn dankbare Zoon ALB. BLOMBERG. Gezagvoerder b/d. Koninklyke Petroleumbronnen - Maatschappij »Pankallan Brandon," Langkat, Sumatra. Den 9d« Juni viert de Nestor j j van IJmuiden, de heer C. A. BLOMBERG, Oud-Gezagvoerder, zijn 80sten verjaardag. Aan blijken van sympathie zal I bet hem op dien dag stellig niet j ontbreken. Dat hij nog menig jaar de j welverdiende rust na een moeite- lj£ I volle levenstaak moge genieten, ag wordt hem van harte toege- S wenscht door; Eenige Familieleden. aE IJmuiden, Juni 1898. Op den 10 Juni 1898 hopen j mijn geliefde Ouders Vlctor Constant Dcsplanqne Gap. Opperschippar K. N. M. en Frouwtje Dejjker, bun 40-Jarige Ecbtvereeniging i te berdenken. Hnn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen A. L. DESPLANQUE. M. S. DESPLANQUE— v. d. Kool. Bussum, Veldweg 27. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door bet plotseling overlijden van onze oudste lieveling AALTJE, in den jeugdigen leeftijd van 6 jaar en 4 maanden. Helder, 4 Jnni 1898. Namens hare diepbedroefde Ouders, Grootouders en Familie. T. STOLL. A. STOLL-HARDER. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze jongste lieveling MARIA, na een smartelijk lijden van veertien dagen in den aanvalligen leeftyd van bjjna elf maanden. Helder, 7 Juni 1898. Namens J. A. SMIT, M. A. H. SMIT—BADEN. Strekkende tot algemsenr kennis geving. Den 30sten Mei is tot mijne diepe droefheid onverwachts uit het leven getreden, mijn geliefde Echtgenoot en der Kinderen zorgdragende Vader PIETER R0T6ANS Jz. in den ouderdom van ruim 42 jaren. Wieringen, 5 Juni 1898. De Wed. P. ROTGANS- BORST. J. ROTGANS. N. ROTGANS. Chs. ROTGANS. S. ROTGANS. CORNELIA ROTGANS. Strekkende deze tot algemeene ken nisgeving. Den 3den Juni jl. overleed in het Ziekenhuis te Leiden, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervenden, mjjn geliefde Echtgenoote Johanna Cornelia fiomes, in den ouderdom van circa 28 jaar. Helder, 7 Juni 1898. Namens wederzjjdsche Familie A. T. LUMKEMAN. Geboren KLASINA, Dochter van P. VAN RUN en JOHANNA VAN RIJN- Koomen. Helder, 5 Juni 1898. Ontijdig bevallen van een levenloos Meisje P. M. QÜANT-SWKNNEN. Helder, 6 Juni 1898. Langs dezen weg betuig ik mjjn har- teljjken dank, voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden en het ter-aarde-bestellen mjjner innig geliefde Echtgenoote Aaltje Boersen. Wieringen, Jnni 1898. W. H. RASCH. INTERNATIONALE Ords der Good Templars, Tot oprichting van eene loge in deza plaats zal D.V. MISS CHARLOTTB A. GRAIJ, van Londen, die in vele landen van Europa werkte, Woensdagavond ten 8 uur in het Militair Tehuis een lezing houden, waarin de werking der orde in het Engelsche leger, en hare bedoelingen zul len worden uiteengezet. If TOEGANG VRU 111 -»■ By vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Alkmaar, d. d. 21 April 1898, is het huwelyk tusschen CORNELIS VAN HERT, Timmerman, wonende te Helder, en THEODORA MARIANNA WILHEL- M1NA VAN ES, wonende te Helder, ten verzoeke van Eerstgenoemde, ontbonden verklaard door Echtscheiding. De Procureur van den Eischer, Ma. A. PRINS. Alkmaar, 6 Juni 1898. Men vraagt een biiap Mel«Je, beneden de 16 jaren, van 's morgens half acht tot 's middags 4 uur; loon fl. Spreekuur na half negen. AdresBoekhandelaar A. J. MAAS, Djjkstraat. Adres: Th. K. HOOf.EMIOSCII, Zuidstraat 68.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2