KLEINE COURANT. 't Vliegend blaadje. Voor HelderTexel en WIerIngen. ROLANDS LIEFDE. Ho. 2645. Woensdag 22 Jnni 1898. 28ste Jaargang. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 32. BureauSpoorstraat. Telefoonn". 81. Abonnement p. 3 maanden binnen de gemeente 50 Ct., met Zondagsbl. 80 Ct. id. franco per post 75 id. fl.121/*. id. voor bet Buitenland f 1.25,id. f2.00. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bureau»» Spoorstraat en Zuid«tnaat. Advertentlön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMOKGENS vóór 10 uur aan de Bureau* bezorgd zijn. Aan onze abonné's buiten de gemeente wordt beleefd ver zocht 't verschuldigde abonne mentsgeld Vliegend Blaadje eH Zondags blad, 2e kwartaal 1898, te willen over maken per Postwissel of in postzegels, vóór 5 Juli, zullende anders daar over met 5 cents verhooging per post worden beschikt. Postwissels voor dat doel behoeven slechts met een zegel van 2'/3 Ct. beplakt te worden. Aan onze abonnés in Ame rika wordt beleefd verzocht 't verschuldigde abonnements geld te willen overmaken. DE UITGEVERS Uit het lluitenland. De berichten aangaande den Spaanech- Araerikaansclien oorlog hangen een treurig tafereel op van den toestand der Spanjaarden op de Philippijnsche eilanden. De toestand wordt er voor hen met don dag slechter, vooral ook door de schaarschte der levensmiddelen, Niet slechts hebben zy zicb te verweren tegen de Amerikanen, wier macht eerlang nog aan merkelijk zal worden versterkt, maar de op standelingen, die by de voorkomende gevechten steeds de overwinnende partij zijn, maken het hun zeer benauwd. De Spaansche garnizoenen in onderscheidene versterkte plaatsen zijn door de insurgenten overvallen en vermoord, en bij een gevecht, dat dezer dagen plaats vond, werden niet minder dan 7000 Spaan sche soldaten op Manilla teruggeslagen. De opstandelingen schynen nu Manilla te om singelen en het sein voor don te ondernemen aanval af te wachten. En om den toestand nog slechter te maken voor het Spaansche leger de inlandsche troepen maken er geen geheim van, dat zy woldra tot den vijand zullen overloopen. 't Is dus voor de Span jaarden op de Philippynen lang geen rozen geur on maneschyn Dat de hoofdstad Ma nilla hot weldra zal moeten afleggen, ligt voor de band. De vraag blijft openwie zullen haar bezetten, de Amerikanen of de opstandelingen Blijkbaar trachten laatstge noemden er naar, om de stad te nemen, vóór de Amerikaansche troepen zyn aangekomen. Of zij de stad dan weêr aan de Amerikanen zullen afgeven, wanneer deze dat verlangen Deze vraag is niet onbelangrijk. In de laatste dagen komen uit Amerika telkens be richten, die aantoonen, dat daar de lust om veroveringen te maken, hoe langs hoe meer aanwakkert. Een der Engelsche dagbladen zegt er van»De Amerikanen trekken uit op eeno expeditie, om ergens de orde te her stellen, om de belangen van aandeelhouders te beschermen, of eene dergelyke zending te volbrengen. Zij gaan met een retourkaartje maar verliezen de helft er van onder weg. Het blykt, dat hun tegenwoordigheid blyvend noodig zul zijn, daar waar zij nu eenmaal zyn aangekomenhet zou een mis daad zyn jegens de beschaving, als zy nu wéér weggingen, en zoo blijven zy". Zoo zullen uu de Amerikanen, die uit gingen om niets te veroveren, maar alleen ▼ry te maken, wel trachten te houden wat zij hebben Cuba, Portorico, de Philippynen en waarschijnlijk n<>g meer. 't Geeft, behalve het staatkundig belang, nieuwe banen voor handel en industrie Omtrent den inwendigen toestand van Spanje worden berichten naar elders verpreid, die al zeer onrustbarend, luiden en al worden deze berichten ook onder alle voorbehoud medege deeld, 't heeft er toch veel van, dat't er in Spanje ook binnen'slands verre van gunstig uitziet. Herhiialdelyk was reeds melding gemaakt van plannen, door Carlisten en republikeinen ont worpen, om den oorlog met de Vereenigde Staten als aanleiding te nemen, voor het ten val brengen der tegenwoordige dynastie. Deze geruchten nemen in de laatste dagen een rasteren vorm aan. In wélingelichte kringen wordt verzekerd, dat er plan bestaat, om, zoowel in Spanje als in Portugal, de regeerende dynastie te veijagen en de repu bliek uitteroepen. Dan zou men beide landen willen samenvoegen tot dén Rijk, dat den naam .Ibérische Republiek" zou dragen, en dat de koloniën zou opgeven. Voor dit plan zouden dus wordt verzekerd zoowel in staatkundige als in militaire kringen reeds veel aanhangers gevonden zijn. En dit wordt aan het medegedeelde nog toegevoegd zoodra de gelegenheid gunstig is, wellicht reeds zeer spoedig, zou het beraamde plan ten uitvoer worden bolegd. De krygsraad te Milaan hield zich in de vorige week onledig met het onderzoek naar de schuld van een aantal personen, mede plichtig aan het vreeselyk oproer, dat aldaar onlangs heeft plaats gehad. Er kwamen o.a. 24 journalisten voor de militaire vierschaar, die moesten terechtstaan wegons samenzwering tot gewelddadige omverwerping van den Staat en opruiing tot een burgeroorlog. Men zag er republikeinen, socialisten, radicalen, cleri- calen en anarchisten Tot dusver ziju voor den krygsraad reeds 220 personen verschenen, die allen bij de jongste onlusten waren ge vangen genomen. Van deze zijn tot nu toe 178 tot verschillende straften veroordeeld. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 21 Juni 1898. Herstemming. Op Donderdag a. s. zal de herstemming plaats hebben, ter verkiezing van twee leden der Provinciale Staten voor het kies district Helder. Er moeten keuzen ge daan worden tusschen de beeren G. J. O. D. Dikkers, Dr. P. P. C. Hoek, N. Ooster- baan en A. P. Staalman. De stembureaus zijn geopend van 's morgens 8 tot 's na middags 5 uren. Ds. S. Miedema, te Anna Paulowna, beeft voor het beroep naar hier bedankt. ATJ EH. De Regeering ontving Vrijdag het volgende telegram Heden den twaalfden dezer is de colonne van kolonel Van Heutsz van Koeto-Poe- tos door het gebied van Tookoe Bintan Keumangan en over Tjot-Moeroeng naar Kemala Raja getrokken en de colonne van overste Willems van Segli door het gebied van Toekoe Bintare Soervi Sama Indra eveneens naar Kemala Raja, alwaar beide colonnes den lAdeu aankwamen. De eerste colonne ondervond weinig tegenstand. Toe koe Oemar is gevlucht. Gesneuveld een en licht gewond zeven militairen beneden den rang 'van officier. De vijand had een twin tigtal dooden. De tweede colonne onder vond geen tegenstand. Den vijftienden zijn beide colonnes naar Mehtareum getrokken. De Regeering ontving Zaterdag de vol gende telegrammen uit Pedir: Den ICen dezer had de spits eener pa trouille te Mehtareum een klewang-aanval van vijf Atjehers te verduren. In het hand gemeen werden vier hunner gedood. On zerzijds een officier en twee militairen be neden dien rang, niet gevaarlijk gewond. Colonne van overste Willems ging naar het gebied van Toekoe Bintara Kamala, om over Tjot-Moeroeng, Didah en Rambong naar Segli terug te keeren. Den 17den dezer zou een gedeelte der colonne van kolonel Van Heutsz door bet gebied van Toekoe Mindarab Rembee naar de VII Moekims en de rest naar Segli gaan. Het Handelsblad ontving Zaterdag uit Indië het navolgende telegram Gisteren is het tweede reserve-bataljon naar Segli teruggekeerd." »De le luitenant der inf. B. Tammes is licht gewond". In ons telegram van - 2 Juni werd mede gedeeld dat het 2e reserve-bataljon (Van Weltevreden) te Segli achter bleef, toen kolonel Van Heutsz met de drie overige bataljons (het 2e, het 3e en het 14e) in de richting van Garoet opmarcheerde. Nu blijkt, dat bet eerstbedoelde bataljon óok aandeel had in de laatste operatiën, waar schijnlijk als onderdeel van de Selimoen- colonne. De le-luitenant B. Tammes, ridder van de Mil. Willemsorde, behoort tot het 2e bataljon (Magelang.) Weer een kind verbrand Donderdagmorgen 6 uur brak in een werkmanshuisje te Koewacht eeu hevige brand uit. Drie kleine kinderen waren ge heel alleen thuis. Een man uit de buurt, die den rook uit het buis zag komen, sloeg de ruiten stuk en geholpen door anderen, wist hij de kleinen er uit te halen. Een jongetje van 4 jaar was echter reeds ge heel verbrand, terwijl de beide anderen ernstige brandwonden aan hoofd en rug hadden. Deze twee kinderen hoopt men echter nog in 't Teven te houden. Iemand uit Pretoria en te Amster dam gelogeerd, werd door een dame in de Warmoesstraat aangehouden en naar hare woning geleid. Daar werd veel pret ge maakt, en toen de vreemdeling in zijn hotel kwam, bemerkte hij, dat zijn por tefeuille met f 2000 aan bankpapier ver dwenen was! Een onderzoek leverde niets op. Het tram ongel uk te Sneek. Een der gewonde dames bij het tram ongeluk te Sneek heeft tegen de Nederl. Tramw.-Mij. een vordering van schadever goeding ingesteld van f 20.000. De toe stand der gewonden is zeer bevredigend: mej. P., wier eene been geamputeerd is en het andere op drie plaatsen is gezet, zal dit laatste waarschijnlijk kunnen be houden. Donderdagmorgen werden dood in bed gevonden de beide gezusters v. O., wonende te Hei- en Boeicóp. Drank moet als oorzaak genoemd worden. Een broeder, mede bewusteloos gevon den, is echter weder bijgekomen. In den Botaniscben Tuin der Rijks- Landbouwschool te Wageningen is eene soort van reuzenrogge geteeld, veredeld door den heer Dr. Giltay, waarvan de hal men eene lengte hebben van ruim 2.50 meter, terwijl de areu voorzien zyn van gemiddeld ruim 100 korrels. De aren zelve zyn 25 tot 30 cM. lang. Uit Den Haag wordt over de aan houding van den uit het Huis van Bewa ring ontvluchten Willem Boekweg gemeld, dat hij gevonden werd ten huize van zijne ouders aan den N.W. Buitensingel aldaar. Deze verklaarden echter aan den inspec teur van politie, dat hun zoon daar niet was. Juist maakte men toebereidselen om de woning nauwer in te sluiten, toen plot seling de huisdeur aan de zijde van het smalle wegje aan de binnenzijde werd ge opend en Willem Boekweg uit huis kwam «n zich hals over kop in de vaart stortte en naar de overzyde zwom. Terwijl hij den wal beklom werden, om hem schrik aan te jagen, eenige revolver schoten gelost. Een formeeLe jacht begon over het land, waar voorheen de bloein- kweekerij der firma Voerhoeve was. Op de houtwerl' van den hoer Van Gogh aan de Veenkade werd hij eindelijk gegrepen en daarna geboeid naar het Hoofdcommissa riaat van Politie overgebracht. Boekweg heeft reeds een vonnis wegens diefstal ondergaan en sedert zijne ontvluch ting een aantal rijwielen gehuurd en daarna ten eigen bate verkocht. -- Volgens een berichtgever van de Daily Mail", te Kaapstad, is by Port Alfred in de Kaapkolonie een meteoor steen gevallen, balf zoo groot als de St. Paulkerk te Londen. De steen maakte een kuil in den grond, van 50 voet diep, 120 voet lang en 20 yards (ellen) breed. De gefailleerde Engelsche ex-mil- lionair Hooley brengt leelyke beschul digingen in tegen een deel der Engelsche financieele pers. Hij verhaalde aan een redacteur van >Evening News", dat hy zijn ondergang voornamelijk te wijten heeft aan bladen, die hem voortdurend om geld vroegen in ruil voor gunstige artikelen en hem bjj weigering bedreigden met ongun stige artikelen. Hooley beeft, naar hij beweert, aan één blad 40.000 pd. st. (f 480.000) betaald en eens voor een enkel artikel 10.000 pd. st. (f 120.000} gegeven. In het bêlang van den goeden naam der Engelsche pers wordt er op aangedron gen, dat bij namen zal noemen. Buigbare gaspijpeu. Een firma te Berlijn heeft een middel' bedacht om gasbranders die zeer hoog be vestigd zyn, aan palen of masten, evenals een lantarefi of electrische lamp gemakke lijk omlaag te halen. Dit geschiedt daar door dat de opstijgende gaspijp in het midden kan ombuigen, waarbij de over wonnen moeilijkheid daarin bestond, de ver binding zoo te maken dat geen gas ont snapt en toch de leiding niet wordt afge sloten. Water te Partfs. Nog altijd is Parijs niet voldoende van drinkwater voorzien. De aanvoer is thans 250,000 kub. meter daags, ongeveer 100 liter per inwoner, maar dit is 18 minder dan te Londen en daalt naar mate de be volking zich uitbreidt (elk jaar met 16 a 20.000. In 1930 rekent men op een bevol king van 3,300,000 personen, die dan 400,000 kub. meter daags aan drinkwater noodig zullen hebben, en voor andere doeleinden npg 700,000. Die laatste zyn uit de Seine te krijgen, maar zuiver drink water is lastiger te verschaüen. Plannen om het van de Zwitsereche meren of dich terbij, van de Loire of de Rhöne te ont- leenen, zyn als te kostbaar opgegeven. Men zal zich voorloopig bepalen tot aanvoer uit de riviertjes de Loing en de Lunaiu, die 50,000 kub. meter daags kunnen geren, en men zal verder dagelijks 100,000 kub. meter Seinewater filtreeren. De kosten zijn op 167 millioen francs geraamd, waarvan echter in dc eerste jaren slechts 47 noodig zyn. Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 16 Juni 1898. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, de no tulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken 1®. Een brief vau den heer L. Spaander, waarin deze bericht zijne benoeming tot Hoofd der school te Oosterland aan te nemen. 2®. Een verzoek van J. Koster om vrij stelling van schoolgeld, hetgeen hem voor de helft wordt verleend. 3*. Een verzoek van C. 1'. Ivooy en P. A. Wiegman om inlichting betreffende het verbod van vuurstoken gedurende het drogen van kruit by de Ryksmagazyncn. Deze zaak niet den Rund, maar don Burge meester aangaande, wordt in banden van laatstgemelde gesteld tot afdoening. 4®. Brief van den heer Commissaris der Koningin, dat aan den Burgemeester 3 weken verlof is verleend, ingaande met 27 Juni 1898. 5®. Brief van den heer Obreen, waarin deze verklaart te moeten bedanken voor de opdracht om aan het Bestuur van het Zee gras deel te nemen, omdat het hem te veel tyd zou kosten. De Burgemeester maakt er aanmerking op dat de heer Obreen deze op dracht in eene voorgaande vergadering heeft aangenomen en er nu voor bedankt, waarop de heer Obreen de vereischte inlichtingen verschaft. 6®. Voorstel om d« noodige gelden op te nemen tot betaling van het pakkengeld aan de wiermaaiers, hetgeen wordt aangenomen. Na de gewone rondvraag sluit de Voor zitter de vergadering. ingezonden. Geachte Redactie In uw blad van Woensdag 15 Juni komt voor een ingezonden stuk v./d. heer I. Korver, waarin genoemde heer aandringt op gemeente- exploitatie van waterleiding. Dnarin zegt de heer K. overtuigd voor stander als by is voor gemeente-exploitatie: .Het einddoel moet zijn en blijven waterleiding en gasfabriek voor rekening der gemeente.' Verder wijst de heer K. op de belangrijke winst van f49,000 door een gemeente even groot als de onze behaald. En dan zegt de heer K. met nadruk: uTenztj onoverkomelijke bezwaren ons kunnen hinderen, of rijke voor- deelen van een concessie kunnen worden ver kregen Nu zal de heer K. mij toch ten goede dui den, dat ik hem in allen ernst de vraag stelZyt Gy zelf wel overtuigd vau het on berekenbare voordeel van gemeen te-exploitatie Wat kunnen die onoverkomelijke bezwaren zijn En welke concessionaris zou zulke rijke voor- deelen aan de stad .Deventer' hebben gege ven, als nu zijn behaald door eigen d. w. z. gemeente-exploitatie 't Is voor ons om te water tanden. Wat zouden voor de gelden die nu in de zakken van particulieren vloeien, en by gemt. expL in de gemeentekas zouden komen, niet een massa dingen kunnen gebeuren, die nu zeker nog wel eenige jaren tot de vrome wenschen behooren, b.v. het dempen van open riolen aan den Parallelweg e.a.p. waar door de volksgezondheid zeker niet zonder gevaar is. Dank voor de plaatsing M. de li. Uw dn. -VJ J. WILLEMSE. J Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Nsar Oost-lndië: Verzeudingaweg. Datuwderler Tjjdsl d.laat. poat-bexorg. buaUhPoatk. 24 Jnni 6.80'aar. 1 en li Juli. 6.80 'aar. 21 Juni. 6.80 'aar. 28 8.«Dam. 1 en 16 Juli. Sü 'aar. 24 Juoi. 0.80 'a mor. elk» Vrijdag. 9.80mor. 27 Juni. 9.80 'a mor. p. lerpoit ri» Amiterdam p. zeepost via Roturdam p. Hol», mail ri» Genua. p MM. tntil vi» Mnrseille. p. Km niche miil vil Maraeille p. Kngelaehe mtil ri» Bricdi.i Naar Atj«h en de Oostkoal Tin Sumatr» p. Duiueha mail ria Napel». Naar Guyana (Suriname) p. aeepoit via Aeaalerdam I p. mail or.r Engeland p. mail ria St. Raaairo Nsar Cura9so, Bonaire en Aruba p. xeapoat ri» Amiterdam .1 SOJuaLI 8.80'aar. p. aaail ria Liverpool 28 8J0'a»r. Naar St Martin, St Euatatlus en Saba p. mail over Engeland 27 Jnai.j 8.80 'aav Brieven, enz. voor Ilr. Ms. .Nautilus" naar Funchal (Madeira) tot 14 Juli en daarna tot 30 Juli naar F e r c e i r a (Azori- ache eilanden). 80 Jnni.l 8.80'aav. 27 ft.80 'aav. 7 Juli-1 8.80'aar. Marine en Leger. Aan den' milicien J. Otzen, van het 5e reg. inf. le Amersfoort, is op plechtige wijze voor hot frent van het geheele regiment door den kolonel De Petit het ridderkruis der Militaire Willemsorde IV klasse uitgereikt. FEUILLETON. 19) .Ik verzoek u een oogenblik te wachten, mynheer," zei do jonge dame, «ik raag niet dulden, dat u nog moeite heeft met rayn armen Turluton. Ik moet u verzoeken my uwen arm te geven, ik roei my zeer moe.' Zonder het antwoord van Roland af te wachten zette ze haar zilveren fluitje aan de lippen. In het slot scheen men dit sein ter stond gehoord te hebben, want ademloos kwam een ryknecht aanloopen, die het paard by den tengel vatte. Frita mag misschien ook uwe reistasch meenemen,* zei Julie met een vragenden blik op den directeur, die der dame zyn arm aan bood. .Neen, die draag ik zelf,' hervatte Roland laobende. ,U weet immers, gravin, dat men geschenken van den berggeeet zelf dragen moet." Nu glimlachte Julie ookhet was alsof een zonnestraal haar schoon gelaat verhel derde. Weder zwegen beide; hot jonge paar wan delde door het park en vermoedde niet, dat dezelfde oogeu, die Julie zoo hadden doen schrikken, met een doodelyken haat op haar en den directeur rustten. Graaf de Meenil was op zijne kamer in bet slot; ze had zich niet vergist in het bosch. De Mesnil wrong de zyden gordijnen in de handhy knarste met machteloos© woede op de tanden. Daar ging Julie aan den arm van een man, dien hij bovon alles haatte. De trotschc gravin wandelde aan den arm van een bnrger, van een plebejer; ze lachte cn was zoo schoon Vijf minuten later stond Robert in het vertrek van graaf de Mesnil cn bracht een verkwikking voor zynen vriend. Hy dronk haastig een paar glazen zwaren wijn en ging op de sofa zitten. Robert keek zynen meester medelijdend aan. .Zeg me eens, de Mesnil, waarom ge nu terugkomt?' vroeg de knecht eindelyk op een toon, zooals men tot een kwajongen spreekt.' Het is 't ongunstigste oogenblik, dat u kie zen konu bederft my een Kerstverrassing voor onzen vriend Roland.. .Wat meen je, Robert?' vroeg.de Mesnil. .Wel, mijn plan is nog niet ryp voor n,« hervatte Robert spottend. «Zeg me eerst, waarom ge zoo ongelegen terugkomt?' ,Ik wilde fhaar» zien,' zei hy halfluid. «Ge hadt uw reisgeld kunnen sparenik SU er voor in, dat ge de gravin niet te zien krygt, zoolang de directeur hier is,* zei Ro bert. De Mesnil lachte. Verlaat u op mij, zoo ging hy voort, ,ik heb goede oogen. Frits verleide my, dat Tur luton in het bosch gevallen wasde gravin is zeker geschrikt en de directeur was in de gelegenheid een ridderdienst te bewijzen. Zoo verklaar ik uw visioen. Voorloopig haat de gravin nog mynheer Rolandik zeg voor loopig. ,Je bent een ware duivel," schreeuwfle de Mesnil en plaatste zich dreigend voor den knecht. .Ge beoordeelt mij zeer juist,' hernam dezo spottend, .doch ga liever zitten, de grauf zal wel moede zijn. Do aristocraat zwichtte onder den bevolen- den blik vaii den knecht en zonk weer op de sofa neer. Wees toch verstandig, de Mesnilwy beiden kunnen elkaar niet missen. We staan of valleD beiden en ik houd er vau te staan, vaat te staan als het factotum van graaf de Mesnil, den schoonzoon van graaf de Lomont. Ge ziet, ik ben niet baatzuchtig." «Waarschynlyk zult ge dien titel moeten laten varen,* hernam do Mesnil bitter. .Voorloopig is or weinig kans, dat graaf de Mesnil de echtgenoot van gravin de Lomont wordt." Robert kwam een schrede nader by den graaf. Deokt ge, dat ik my zoo ganw verloren geef?' sprak hy fluisterend. «Dan vergist ge u. We moeten het verloren terrein weer her winnen ik zeg, wij moetenMuur daartoe is noodig, dat ge u niet eerder vertoont, dan ik u roep. Ik legde er mij op toe der gravin zooveel mogelyk diensten te bewyzentot- nutoe gaat het goed. Ik benuttig ieder guns- tig oogenblik. «En spreekt gs van my met Julie vroeg de Mesnil. .Ik zou me wel wachten,* antwoordde hy droogjes. .Wanneer ik voor de gravin sta, bestaat gy niet voor mij, dan denk ik alleen aan mijnheer Roland. Korreltje voor korreltje argwaan laat ik vallen. Laatst deed ik, alsof ik de vrouwenhand kende, waarvan Roland een brief ontving. Ik wist er niets van, doch het was altijd mogelyk, dat Gabrielle, de vroegere gouvernante van de hertogin de Morney, hem werkolyk geschreven had. Ge duld, geduld! heer graaf,* riBp Robert. ,Doch gij moet weer vertrekken.' «Onmogelijk, eer ik Julie gezien en sproken heb. Ik kan niet eerder weg, Ro bert,» riep de grgaf. .Indien ge een voet verzet zonder myn voorkennis,» hernaiq Robert, .geef ik het spel verloren en roer geen vinger meer voor u. Vandaag bljjft ge in uwe kamer en morgen zeer vroeg gaat ge naar de stad, en vandaar waar ge wilt; ik zal u verwittigen, wanneer het tijd is. Robert sprak zoo beslist, dat de Mesnil bet hoofd boog en zweeghy waagde het niet zyn knecht een woord tegen te spreken. Langzaam ging voor do slotbewoners de droevige Zondag voorbij. Mevrouw de Bla gey had Julie verzocht myuheer Roland op het diner uit de noodigen. Onverschillig ver leende Julie hare toestemming. Eer echter mevrouw een bediende naar Roland gezonden had, liet deze zichzelf bij de dames aanmel den om afscheid te nemen dringende zaken riepen hem naar de stad. «En vertrekt ge heden nog in dat slechte weer?» vroeg de oude dame, terwyl ze be zorgd naar den grauwen hemel keek. .Ik geef niet om het wc jr, mevrouw,» her vatte Felix lachende. .Daar het weer weinig kans heeft op beter worden, kan ik hier niet veel doen. Overmorgen hoop ik terug te wezen. .Weet u niet, wanneer papa terugkomt?' vroeg Julie eensklaps den directeur. .Mynheer de graaf zal hedenavond weer komen hy heeft het mjj tenminste gezegd. .Dan ia het goed,' knikte Julie. .U weet, mijnheer Roland, dat een huis, waarin schat ten van don berggeest geborgen zyn, goed bewaakt moet worden.' Verbaasd keek mevrouw de Blagey opze I begreep nutuurlyk niets van die woorden ook Roland was niot weinig verwonderd. Vreesde Jnlie voor de Mesuil, aan wiens verschijning Felix nog niet geloofde Of was zc zoo nieuwsgierig om iets meer van den schat te hooren «Wees onbezorgd,' hernam Roland. ,lk □eem den schat mee en dus heeft geen slechte geest macht over dit slot en zijne bewoners. Een ongelak kan my alleen treffen.' .Ik begryp niets van hotgeen u vortelt,» zei mevrouw de Blagey, don directeur de hand toestekende, die deze eerbiedig kuste. Julie keek Felix scherp aanhy boog zeer diep voor baar, zonder een woord te zeg- gcn. Een uur lator rolde het rytuig door het park, dat mynheer Roland naar de stad bracht. ELFDE HOOFDSTUK. Eenige dagen voor Kerstmis was het kou der geworden en een dikke sneeuwlaag be dekte den grond, zoodat het werk stil moest liggen. Grai raaf de Mesnil had het slot weder ver laten, na eerst graaf de Lomont gesproken te hebben. Deze ontving hem zeer koeltoen de Mesnil echter verklaarde, dat hy alleen gekomen was om eenige papieren te halen, die hy noodig had en hij liet doorschynen, hoe diep hij zich gekwetst gevoelde door het gebeurde, toen voeldo de oude graaf zyn hart week worden. Ten slotte reikte hy den jonge man de hand en drukte de hoop uit, .dat alles weer ten goede mocht afloopen.' Triomfantelijk berichtte de Mesnil ziju ge trouwen dienaar den uitslag van zyn onder houd met llenri de Lomont. Na het bezoek dacht dc slotheer niet zoo gunstig meer over Folix Roland. (Wordt vervolgd).

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 1