Adverlentiën. Werklieden Vereeniging. Jnltuldigingsfffslfir. Harddraverij, onderwijs op geroelden datum te zamen werk" zaam 56 onderwijzers of onderwijzeressen. De bijdrage van het Rijk aan de gemeente, overeenkomstig nrt. 45 der wet, bedroeg f15.500. De bijzondere scholen zyn 1. School met don Bybel met 5 onderwijzers en 1 on derwijzeres. 2. Roomsch Katholieke School voor meisjes met 4 onderwijzeressen. 3. Ge subsidieerde bijzondere school voor jongens met 5 onderwijzers. 4. Gesubsidieerde bijzon dere School voor meisje» met 5 onderwijze ressen. De School, genoemd onder 3 ontving een subsidie van de gemeente ad f2800; die genoemd onder ad f1600; terwijl de scholen onder l en 2 genoemd eeno subsidie van het Rijk genotendie onder 1 genoemd ad f 1588,886 en do tweede ad f1000. (Wordt vervolgd). Marine en Leger. De officier-machinist 2e kl. C. Wakerlin, dienende aan boord van Hr. Ms. pantserschip •Piet Hein," wordt met 1 Augustus op non activiteit gesteld en vervangen door den offi cier-machinist 2e kl. N. n. Klaassen. .(,St.-Ct.«) De luitenant-kolonel J. J. de Greve, van den staf der artillerie, is overgeplaatst bij hot 4de regiment vesting-artillerie, alhier in gar nizoen. Hr. Ms. instructieschip „Urania* wordt op den 21sten Juli a. s. alhier binnen ver wacht. In den loop dezer week wordt het nieuwe pantserdekschip .Holland", onder bevel van den kapt. t. z. J. J. de Bruijne, te Willems oord verwacht, om van daar een z. g. proofreis in de Noordzee te gaan maken. De oificier-mach. 2e kl. C. Wakerlin, die nende aan boord van Hr. Ms. .Piet Hein", is bestemd voor den [dienst bij het eskader in Oost-Indië, waarheen hij per particuliere gelegenheid zal vertrekken. De handgelden en aanbrengpremiën voor de recruten van het korps mariniers zyn belang rijk verhoogd. Voor de vrijwilligers van 19 tot 31 jaar zullen de handgeldeti voortaan f240 en de aanbrengpremie f20 bedragen; voor vrijwilligers van 18 tot 19 jaar zijn die bc- bedrageu resp. op f200 en f15 vastgesteld. Stoomvaartberichten. liet stoomschip .Prins Hendrik", naar Am- Bterdam, vertrok 16 Juli van Padang. Het stoomschip .Burgemeester den Tex", van Amsterdam, puss. 16 Juli Kaap St. Vincent. Het stoomschip „Suraatra-, naar Amsterdam, vertrok 16 Juli van Port-Said. Het stoomschip .Prin3 van Oranje,' van Am sterdam, vertrok 16 Juli van Suez. Het stoomschip .Prins Alexander", van Amsterdam, arriv. 16 Juli te Padang. Het stoomschip Drenthe", naar Rotterdam, pass. 17 Juli Carvoeiro. Het stoomschip «Soembing", van Rotterdam, arriv. 17Jnli te Southampton. Het stooonuchip «Java", van Amsterdam, pass. 18 Juli Dungeness. Het stoomschip .Prinses Sophie" arriv. 17 Julie van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip «Koningin Willielmina", van Amsterdam, vertrok 17 Juli van Aden. Marktberichten. Alkmaar, 16 Juli. Aangevoerd 3 paarden, f 70 a 100, 19 koeien en ossen f130 af 175, vette kalv. f 0 a f per p. f 0.a v. .w uQLuicicu iu. i 3 5 i £o, u vette schupcn f af per p. 60 magere id. f 10 a f 18, 0 vette varkens a et. per K.G., 88 magere id. f 14.a 1 17.0 bokken en geiten f 0.f 0.boter per p. f 0.45 a f 0.526, kipeiereu f 0.75 a 0.87J de 25 stuks, eenden dito f 2.90 a f 0. 274 biggen f 6.a f 9.2 kleine bokjes f0.60 a 0.75, 46 lammeren f 8.a f 15.- 0 Ezels f a Hoorn, 16 Juli. Aangevoerd tarwe f 10.50 a f 11,rogge f 0.a f 0.gerst f 4,50 a f 5,haver f 4.a f 4,50 witte erwten faf groene dito f 9,a f 10.50, grauwe dito f 17.a f 22.vale dito f 12,a f 16.bruine boonen f 8.25 a f 9.25, karweizaud f 11.25 a fmosterd zaad f 18.25 7 paarden f 80 a f 300 22 koeien f 180 a f 200, 23 schapen f 20 a f 25, lammeren fOaf5 kalveren f 10 a 20, 27 varkens f 15 a 25, 0 zeugen f af 91 biggen f 6,a f 9, kipeiereu f 2.75 a f 8.eenden dito f— a per 100, 2350 kop boter f 0.45 a 0.50 p. K. Visscherijberichten. Nieuwediep, 16 Juli. Aangebracht door 65 korden 10 tol 60 tongen p. it. 60 a 60 cent, 10 tot 80 mid delmatige tongen p. it. 80 a 35 cent, 10 tot 100 kleine tongen p. at. 18 a 16 cent, I tot 6 roggen p. at. i 1, 1 tot 1 mand kleine icbol p. m. f 2 a f 8, 1 tot 2 mand achar p. m. f 8,60 a f 4. 16 Joli. Van TeieUar* 65 roggen p. rt. 80 cent. 126 korder» met 10 tol 80 tongen p. il. 50 a 60 70 eent, 10 tot 40 middelm. tongen p. at. 25 a 85 et., 10 lol 150 kleine tongen p. et. 12 n 15 cent, 26 tar botten p. at. f 4 a f 7, 1 tol 10 roggen p. et. 90 cent, 1 tot 6 mand kleine achol p. m. f 1,50 b f 8,50, 1 8 mand aobar p. m, f 8 a f 4. 18 Jnli. 1 korder met 40 tongen, 60 kleine tongen, •ebol en aehur, beiomming f 88. Burgerlijke Stand. gem. Helder. Van 16 tot 18 Joli. BEVALLENA. Prina geb. Zwart, d. N. Manm geb. Vader, x. N. rnn der E(jk geb Vrieaman, i__ ran de Putte geb. Hendrika, d. H. P. 6. Hoopanboacb geb. van Bruggen, z. A. Droe geb. Brein, d. W. ker geb. Boach, t. OVERLEDEN N. L. Klerk. 16 m. M. vnn llareu, 81 jaar. Vervolg der berichten. Het lePopuluir Concert, den lezers van ons blad aangeboden, werd Zondagavond in den tuin vau Tivoli gegeven. De opkomst van het publick was vrij talrijk en toch had deze, de talenten van de arlisten, die samon- werkten in aanmerking genomen, grooter kunnen zyn. Want waarlijk, de concertgevers hebben iets schoons ten gehoorc gebracht en do aanwezigen volop genoten. Het heeft or niet aan toejuichingen ontbroken. Het eerste nummer: «Noveletten", trio voor viool, violoncel en piano, uitgevoerd door de heeren A. en F. Kwast en mevr. Haar man beviel uitmuntend, terwijl de solonummcrs door genoemde boeren op de viool en violoncel ten gchoore gebracht, wegslepend waren en de jongo mannen toonden reeds op jeugdigen leeftyd meesters op hun instrumenten te zyn. Maar ook het vocale gedeelte was boven allen lof verheven. Mej. Fransman had als coloratuur-zangeres veel succèsde kunst vaardigheid io het voortbrengen der verschil lende lonen by de klokjes aria" en in de voordracht van .le pardon de Ploërmel" wekte de bewondering cn in het duo .die Zauberflüte" kwam hare schoone en omvang rijke sopraènstem ten volle uit. Do hoor Alexauders zong een drietal liederen, waarbij men kon opmerken dat hy over een flinke bariton kan beschikken. De heer Schmier met zijn krachtig orgaan, heldere volle bas stem en duidelijke voordracht, toonde een artist te zyn van den le rang, zoowel bij de proloog uit .Paljas", als by de liederen .Een kind uit Holland" en «Huldigingslied". By de laatste liederen was het publiek opgetogen, een daverend applaus en een welgemeend hoera weerklonk bij het eindigen daarvan doch het meest werd de zanger toegejuicht bij de voordracht van naturalistisch-muzikale compoBiliën, door hem zeiven getoonzet, ge zongen en begeleid. Een schaterend lachen klonk meermalen door den tuin. Onvol ledig zou dit verslag zyn, als wij geen woord van lof vermeldden van Mevr. Haarman voor hare uitstekende begeleiding. Zij heeft veel bijgedragen tot het welslagen van dit concert. Gisteravond werd 't Populair Concert in Tivoli herhaald. Do opkomst van belang stellenden was iets minder dan Zondag avond. Met een kleine wijziging werd het zelfde program van den vorigen avond ton gehoore gebracht. Onder ademlooze stilte volgde men de verschillende nummers, cn wanneer de liefelijke tonen van viool of cello, door de bekwame hand der hh. Kwast aan die iustrumenten ontlokt, zich in 't luchtruim verloren, wanneer de zilverheldero stem van mej. Fransman een lied had voorgedragen of de krachtige tonen van de hh. Schmier en Alexanders langzaam wegstierven, klonk er steeds een luid applaus, zoo luid zelfs, dat le heer Schmier zich verplicht gevoelde het Huldigingslied" voor Nederland te halen. 't Was een uitstekend Concert, dat onge twijfeld een aangenamen indruk by de lezers n «'t Vliegend Blaadje" zal achterlaten. Het stafmuziekkorps der Koninklijke Nederlandsche Marine zal den 5den Sep tember a. s. naar Amsterdam worden ge dirigeerd, ten einde tijdens het verblyf van H. H. M. M. de Koninginnen ten Paleize aldaar uitvoeringen te geven. Wanneer daartoe voldoende lust be staat, zal bij gelegenheid der viering van de inhuldigingsfeesten van H. M. Koningin Wilhelmina door de bemanningen van H. M. schepen alhier benevens door de 2de afdeeling Mariniers op den 31 Augustus, 1 en 2 September 1898 assauts en wed strijden worden gehouden, waarvoor ver schillende prijzen beschikbaar zullen worden gesteld, Tot regeling dier feesten heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit zeeoffi cieren en officieren van de 2de afdeeling Mariniers, onder voorzitterschap van den kapitein ter zee W. G. van Nes, comman dant van H. M. wachtschip ter plaatse. Gisterenavond tegen aankomst van den laatsten trein geraakte een der paarden van bij 't station wachtende rijtuigen op hol, terwyl de koetsier op dat oogenblik afwezig was. In hollende vaart ging paard cn rytuig de Keizerstraat in en vervolgde slingerende en stootende den weg over de KeizeVsbrug, Zuid straat tot den stal, waar het rustig stand hield. Het rytuig is zeer beschadigd en ook enkele straatlantaarns. Door visschers zyn hier aangebracht eenige battings, gemerkt R X1 en een balk ongemerkt, opgevischt in de Noordzee. Vau 7 tot 14 Juli zyn geborgen uit het Engelsche stoomschip »Harrow", 43 balen katoen en 2 ankers met kettingen Op Woensdag 27 dezer zal een pleizier- trein 2de en 3de klasse rijden van Rotter dam, Schiedam, Maassluis, Vlaardingen, Delft, Scheveningen, den Haag en Leiden, naar Haarlem, Velsen, Beverwijk, Alkmaar en Helder en terug. Deze trein kan alhier worden verwacht 9.20 (stadstyd) en zal 's avonds vertrekken te 8 uur. Texel, 18 Juli. Bij den heer H. Boon, te Oost, is ko men aanvliegen eene postduif, die op de slagpennen 3 maal het stempel>S. Keeling Orewton Nr. Debbij" vertoont. Een visscher van hier heeft aangebracht een Noorsche balk en een ander een vat tarwemeel. Beide waren in de Noordzee gevonden. De volgende jonge heeren, elders ter school gaande, deden met goeden uitslag examen voor eene hoogere klasse: K. W. Bakker voor de 2e klasse H. B. S. te Zaandam, C. Kuijper voor de 5e klasse H. B. S te Leiden en J. A. Dros voor de 3e klasse Gymnasium te Doetinchem. De heer H. T. Bremer deed met gunstigen uitslag eindexamen aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam. Bij Kon. besluit is een pensioen van f 100 per jaar verleend aan Mevr. M. A. A. L. Hoolboom, Wed. van Ds. F. T. de Mazure, in leven predikant te Waal. Men schrijft ons van Wieringen In de zaak van de Kroningsfeesten be gint weder leven te komen. De afgeloopen week zijn hier en daar biljetten aange plakt, om hen die wenschen mede te doen aan den gecostumeerden optocht op 31 Aug. a.s., uit te noodigen zich daarvoor spoedig aan te geven. Wy hopen dat ieder zich er bij zal aansluiten om een goed geheel te krijgen. B. J. G. Volk. f De verdienstelijke oud-zeeofficier, de heer B. J. G. Volck, thans directeur van de zeevaartschool te Amsterdam, is Vrijdag aldaar op slechts 48-jarigen ouderdom, overleden. Balthasar Jean George Volck werd te 's-Gravenhage geboren den 9 Augustus 1850; hy werd adelborst le kl. in 1869, luit. t/z. 2e kl. in 1873, luit. t/z. le kl. in 1884 en kapitein-luitenant in 1895. Hij was o. a. versierd met het eereteeken voor krijgsverrichtingen (Atjeh-expedities), en de 3e klasse van den Rooden Adelaar van Pruisen. In zyn militaire loopbaan werd hij gedetacheerd aan het Koninklijk Neder- landsch Meteorologisch Instituut te Utrecht, waar hy als Onderdirecteur van de Afdee ling Zeevaart ongetwijfeld de meest ideale periode van zjjn leven sleet. Als schrijver op militair gebied trad hjj o. a. in 1882 op, met eene vrjje bewerking van het Duit- sche werk van J. F. von Kronenfels. >Over het drijvend oorlogsmaterieel, of de voor naamste hedendaagsche oorlogsschepen". Zjjn wetenschappelijke arbeid was hoofd zakelijk over kompastheorie en nautische meteorologie, bijzonder in betrekking tot het Poolonderzoek. Op het eerste terrein ontmoeten wij o. a. zyn belangrijke «Bij drage tot de kennis van hot kompas en zijne afwijkingen", in 1881 verschenen: op het tweede terrein bezorgde hy o. a. de uitgave van dr. Maurits Snellen's Neder landsche Poolexpeditie, 18821883. Ook als directeur van de in December 1894 onder zijne leiding geplaatste Zee vaartschool onderscheidde hjj zich bjjzonder, waarvan niet alléén de verbeteringen bjj die school aangebracht, maar vooral ook haar algemeene bloei, de sprekendste be wijzen zijn. Gisterenmorgen is het stoffelijk omhul sel met militaire eer per spoor naar den Haag vervoerd, om in het familiegraf te worden bijgezet. Voorop gingen de tam boers en pijpers der marine en daarachter de kapel van het 7de regiment infanterie. Dan volgden de officieren, de onder-officie ren en de minderen, afwisselend een detache ment mariniers en matrozenvoorop schreed kapt. luit. ter zee J. C. van Wessem, com mandant van H. M. Wachtschip «Prins Maurits". In het midden de koets, geheel bedolven onder bloemkransen. De kist was gedekt met de driekleur, daarop rustten de ordeteekenen van den overledene. Als slippedragers fungeerden vier oversten. In de onmiddellijke nabijheid liepen ook de jongens van de Zeevaartschool, om hun hooggewaardeerden en diep betreurden directeur de laatste eer te bewjjzen. Terwyl de treurmarschen weerklonken trok de stoet, omstuwd door een groote menigte, langs de Prins Hendrikkade. Op de Zeevaartschool woeien de vlaggen half stok. Ook de gezagvoerder van het Fran- sche oorlogsschip «Ibis", liggende aan den Oosterdoksdijk, had deze beleefdheid gehad. Op het stationsemplacement van het voormalig hulpstation aan De Ruyterkade werd stilgehouden Hier plaatste men de kist in een spoorwagen, die het stoffelijk overschot naar den Ilaag zou overbrengen. Te Utrecht heeft Donderdagnacht een 18-jarig meisje door in den Singel te springen een einde aan haar leven willen maken. De aanleiding daartoe was het volgende Met haar beminde, vroeger huzaar, thans koloniaal, op het kermisterrein loopende, waren zij een clubje kennissen tegenge komen, waarbij zij zich hadden aange sloten en waarmee zij verder kermis hadden gehouden. Op het laatst van den avond scheen er echter twist te zullen komen, doordien de koloniaal meende opgemerkt te hebben, dat zijn meisje wel wat al te aardig was tegen een burgerjongen, die ook in hun gezelschap was, en het hem blykbaar minder passend voorkwam, dat zij nu al naar iemand uitkeek om hem te remplaceeren. Tot een uitbarsting kwam het evenwel echter niet, doordien de koloniaal en zyn meisje de laatste zeer tegen haar zin het gezelschap verlieten. Het gevolg hiervan was echter, dat de ge liefden nu aan het twisten geraakten en wel in die mate, dat de koloniaal boos werd en van zijn meisje het horloge en den hoed terugvorderde, welke hij haar den vorigen dag ten geschenke had ge geven. Toen hy haar daarop te kennen gaf niets meer van jiaar te willen weten, zich zelve en sprong in den Singel. Thans kwam echter het goede hart van den oud huzaar weder bovenin minder dan geen tijd stond hij naast haar aan den walkant en werkte haar op liet droge, waarna de vrede weder werd gesloten. Het horloge kreeg zij daarna terug, doch de hoed, waaraan hij zyn woede had gekoeld, was verdwenen. Briefkaarten. Het Hoofdbestuur der Posteryen en Tele- graphie heeft het personeel der posterijen er op gewezen, dat, hoewel de aanduiding van het beroep op de adreszyde der briefkaarten geoorloofd is, deze aanduiding zoo kort moge lijk behoort te zijn en dat het niet geoorloofd is daarin op te nemen eene opsomming van tal van artikelen of voorwerpen, waarin han del wordt gedreven, of van firma's, maatschap pijen, enz., welke in de eene of andere hoe danigheid door den afzender worden vertegen woordigd. Hoewel tot dusverre in bedoeld opzicht eenige vrijgevigheid is betracht, is echter thans gebleken, dat die aanduidingen langzamerhand hier en daar zulk een omvang aannemen, dat beperking daarvan dringend noodig is, mede om te voorkomen, dat de adreszyde wordt overladeu met medcdcelingen en aankondigin gen, welke, niet strikt betrekking hebbende op het beroep van den afzender, door de ruimte, welke zjj innemen, slechts schade doen aan de dnidelykheid van het adres. Aan hen, die briefkaart-formulieren in voor raad hebben, welke niet aan bovenomschreven eischen voldoen, zal een opgave worden ge vraagd van het voorhanden aantal exempla ren, waarna zal worden overwogen gednrende welken tijd nog gelegenheid zal worden ge geven om dien voorraad te verbruiken. Op een trein geschoten. Men meldt uit Rotterdam Ter hoogte van het Agnetapark bij Delft werd gisteravond te 7.30 een geweerschot gelost in een coupé 2de klasse van trein 37. De reizigers werden door glasscher ven licht geraakt. De kogel kwam in het plafond terecht. De politie te Delft is op onderzoek uit. Het proces Zola. Versailles. 18 Juli. Na het pleidooi van Ployer voor de leden van den krijgs raad en een kort requisitoir, veroordeelde het Hof Zola en Perreux tot een jaar gevangenisstraf en een boete van 3000 frs. en gemeenschappelijk tot betaling der kosten, wegens het toebrengen van schade aan goede naam. Diefstal in de Engelsche Bank, Zaterdagmiddag, tegen een uur, heeft een opmerkelijke diefstal aan de Engelsche Bank plaats gehad. Een klerk van de Contt's bank ging naar de Engelsche bank met 3000 pond, welke hjj in drie zakken, elk van 1000 pond in goud droeg. De klerk zette de drie zakken voor zich neder voor het loket en wachtte een oogenblik, waarbjj zjjn aandacht een korte spanne tjjds was afgeleid. Dit was vol doende om iemand gelegenheid te geven een der zakken weg te kapen. Onmidde- lijk werd alarm gegeven, twee detectives werden op onderzoek uitgezonden, doch daar zij geen enkele aanwijzing hebben is hun taak uiterst moeilijk. Er zal een premie worden uitgeloofd voor de ontdek- van den dief of de dieven. Spanje en de Vereenigde Staten. Men maakt nu toebereidselen voor de expe ditie naar Portorico en voor het uitzenden van Watson's eskader, dat de Spaansche knst- pluatsen zou moeten bombardeeren. Bljjkbaar wil men te Washington de zaak snel afdoen. Toont de regeering te Madrid zich stijfhoofdig, dan zou men ook tot het uiterste gaan, maar zeker is de kans groot dat tenzij een om wenteling in Spanje het verhindert de Spaansche regeering het zoo ver niet zal laten komen. Washington, 18 Juli. Shafter seint dat 7000 geweren en 600,000 patronen gisteren door de Spanjaarden overgegeven zjjn. Aan don ingang van de baai zijn een aantal goede kanonnen, twee batterijen berggeschut, een batterij voor het afvuren van saluutschoten en vijftien bronzen kanonnen. De Amerikaansche troepen trekken San tiago nog niet binnen, wellicht ook om het gevaar voor het toenemen van de gele koorts onder de troepen zjjn volgens den Ameri- kaanschen officier van gezondheid nu 300 gevallen van gele koorts voorgekomen, maar weinig sterfgevallen. Ook Sampson's vloot dringt niet in de baai van Santiago door. Men zegt dat de Amerikaansche commandant maatregelen genomen heeft om een verras sing van den kant der Spanjaarden te voor komen, en dat Garcia de opdracht heeft te beletten dat Spaansche hulptroepen de stad binnentrekken, maar dat bericht ljjkt niet erg vertrouwbaar. Bij deze betuig ik mijn oprechten dank, wegens de vele deelneming, mij betoond bij het overlijden van onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw GEERTJE BAKKER, geb. SCHOUTEN, inzonderheid aan den WEd. Zeergel. Heer Dr. DRIJVER, wegens zijn langdurige cn zorgvolle moeite, tijdens haar ziekte bewezen. Helder, 19 Juli 1898. Namens de Familie P. J. BAKKER. Dan kbetuig Ing. Langs dezen weg betuig ik mijn harte- ljjken dank aan de buren en vrienden, voor de vele hulp en belangstelling, welke ik bij het overlijden van mijn dierbare Echtgenoote heb ondervondenook aan den WelEerw. Heer Ds. NIESING, voor de troostvolle woorden, by het stoffelijk overschot gesproken. Koegras, gem. Helder, 16 Juli 1898. C. KOOIJ en Familie. Hartelijke dankbetuiging aan diegenen, die Zondagmiddag ons Zoontje uit de Buitenhaven, nabij Hr. Ms. Wacht schip, heeft gered. Nogmaals onzen har- telijken dank. Tu. MINNEBOO en Echtgenoote, Vischstraat. Heldersche Moppen. - Vind je ook niet, Cor, de mannen zjjn toch rare wezens Waarom dat? Wel, ze zjjn altjjd in de contramineals ze klein zijn willen ze niet naar school en als ze groot zijn, willen ze niet naar het stadhuis! Noodlot tig verschil vau gevoelen. Wat heeft u hier gebracht, goede vriend vroeg iemand, die eene gevangenis bezocht, aan een der veroordeelden. .Niets anders dan verschil van gevoelen, mijnheer." «Onraogel jjk .'t Is toch waar, mijnheer. Ik was van ge voelen, dat ik onschuldig was, en de rechter was van gevoeleD, dat ik het niet was. 't Is een harde wereld, mijnheer!" Altjjd klaar. Advocaat: ,Ik bezweor u, geeft den on gelukkige zjjn dierbaar tehuis terug, waar eene teedere gade hem wacht, waar lieve, veel belovende kinderen PresidentMag ik den verdediger doen opmerken, dat de aangeklaagde ongetrouwd is en kind noch kraai in de wereld heeft?' Advocaat (voortgaande): ,Dan heeft hij dubbel aanspraak op medelijden, de arme beklagenswaardige, die nooit een dierbaar tehuis zjjn eigen mocht noemen, daar nooit werd opgewacht door eene teedere, liefheb bende vrouw en zich nooit door lieve, veel belovende kinderen .vader!' mocht hooren noemen AHVUtTEVriËX gelieve uien des mor gens wiór 10 uur in le zenden. 1853. 1898. Zoo God wil, hopen wij den 27en Juli a. s. te herdenken de 45-Jariire Echtvcreeniiriiig van onze geliefde Ouders: TEUNIS J0I1ANNES KEIJZER en CITH4RINI JOH ANNA VAN HOUTEN. Helder, 18 Juli 1898. Huune dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Verloofd JENNY MULLER VON CZERNICKI W. F. G. DERX, Ind. Landbouwkundige. Wagoningen, j lg JoU lggg s-Gravenhage, Ondertrouwd C. COLMER Helder, Schiermon nikoog, L. VISSER. 17 Jnli 1898. Geboren NELLIJ HENRIETTE RENGER1NA, Dochter van D. H. HORN en A. C. HORN- van den Hoek. Meppel, 14 Juli 1898. Algemeene kennisgeving. Geboren P1ETERNELLA GUURTRUIDA CORNELIA, Dochter van G. DROS, A. DROS-BRUIN. Helder, 16 Juli 1898. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader M. VAN HAAREN, in den ouderdom van circa 82 jaren. Helder, 17 Juli 1898. Wed. M. VAN HAAREN— swam. Mede uit naam Tan Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden overleed tot droefheid van mij en mjjne kinderen mijn geliefde jongste Dochtertje NELINE LEN t, in den leeftijd van 15 maanden. Helder, 17 Juli 1898. A. KLERK Az. Eenige kennisgeving. p. p. c. R. DE GRAAF, Sergt.-Majoor der Infanterie. De Heer en Mevrouw VAN DEN BOSCHKOPPIUS betuigen liartelijken dank voor de ondervonden belangstelling bij de geboorte van hun zoon. Hellevoetsluis, 16 Juli 1898. Allen, die iets te vorderen hebben van den Heer L- J C. L OE VRIESE, Hoofdgracht 77, worden beleefd verzocht daarvan hunne rekeningen in te zenden vóór MAANDAG 25 JULI a.s. De ondergeteekende brengt bij deze zijnen welgemeen- den dank voor het drukke bezoek, genoten tijdens de Kermis alhier. Bericht tevens aan het geachte publiek, dat hij bij de a. s. KRONINGSFEESTEN alhier aanwezig zal zijn met zijn Gebak kraam, daar hij aan deu EdelAchtb. Heer Burgemeester en de Feestcommissie verzocht heeft een plaats te mogen verkrijgen bij de MOLENBRUG tegenover den Heer DUINKER. Zeer sierlijk zal zich dan voor dat Feest RIJPER's GEBAKKRAAM voordoen. Met achting, S.. RIJPER. Uitkeering dividend Schoenmakers, van den Heer J. DUINKER, Woensdag 20 Juli, van de Heeren J. HEESTERS en T. RIEU- YYJDR.TS, Donderdag 21 Juli en van den Heer R. DE COCK, Zaterdag 23 Juli a.s., des avonds van half acht tot tien uur. HET BESTUUR. Avondfakkeloptocht. Het bestuur van bet sub-comité Tan bovengenoemde feestelijkheid heeft hier mede de eer de leden van het sub-comité en alle personen, clubs of vereenigingen, die aan den avondoptocht wenschen deel te nemen, ook zij die zich reeds vroeger mondeling of schriftelijk tot deelname heb ben opgegeven, uit te noodigen tot bijwoning van een algemeene vergadering op Vrijdagavond 22 Juli a. s., te 8 ure (het sub-comité te 7'/a ure), in de Sociëteit „de Harmonie". De gevolmachtigden der deelnemende vereenigingen, enz., worden verzocht ter vergadering mede te brengen een volledig schriftelijk plan van hetgeen zy in den optocht wenschen voor te stellen, met opgave van de namen der personen die daaraan zullen deelnemen; tevens zullen de vereenigingen bekend gemaakt worden met de te ontvangen subsidies en zal de loting plaats hebben voor de volg orde der groepen in den optocht. Daar deze vergadering onhtrroe* pelijk de laatste is, worden belang hebbenden dringend verzocht ter ver gadering op te komen. De Secretaris: L. HANAÜ. Beschermheer: h WelEd Achtb. Heer A 1 I. v. STEUN, Burgemeester der gem. Helder. op 2 Augustu s 1898, des namidd. 2 ure precies, aan de Weststraat, door paarden van alle rasien, gereden onder den man, volgens reglement der Ned. Harddraverij en Renvereenlging. Prijsf 60. le Premie - 30. 2e ..- 10. Aangiften tot des namiddags 12 ure, by den Secretaris P. A. E. THIJSSEN, Nieuwebrugsteeg, Helder. HH. Bestuurderen van Vereenigingen. Voor de te houden optochten tjjdens de a.s. Kroningsfeesten, zyn nog disponibel 3 zeer geschikte wagens, als mede vertrouwde paarden. JOH. C. MATER8. Stalhouder. - HOOFDGRACHT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2