Wintercollecte. De dolle Boel 'n vrouw uit de krant. LION BLITZ, Tandarts, Korps Mariniers Bijverdienste. een Dienstbode, Marine en Leger, Bij beschikking van 8 dezer heeft de mi nister v»n marine goedgevonden, met ingang van 1 Januarilo. de betrekkingen van chef en adjunct-chef van den staf der zeemacht van den directeur en commandant der marine te Willemsoord, tevens commandant der Stel ling van Den Helder, op te dragen respec tievelijk aan den kapitein-luitenant ter zee 11. G. J. Wolterbeck en den luitenant ter zee lste klasse N. J. van den Worm2o die van chef en adjunct-chef van den staf der zeemacht van den directeur en comman dant dor marine te Hcllevoetsluis, tevens commandant der Stelling van de monden der Muas en van het Haringvliet, op te dragen respectievelijk aan den kapitein-luitenant ter zee G. J. Sluy terman en den luitenant ter zee lste klasse F. Smit; 3o. die van chef en adjunct-chef van den staf der zeemacht te Amsterdam, op te dragen respectievelijk aan don kapitein-luitenant ter zee H. P. Netscher en den luitenant ter zee lste klasse J. A. M. Bron. («St.-Ct.") De luitenant ter zee le kl. F. J. Goedkoop wordt met 16 December gedetacheerd in de directie Willemsoord en met 1 Januari 1899 belast met de betrekking van adjudant by den directeur en commandant der marine aldaar. («St.-Ct.") Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Bogor" vertrok 11 Doe. van Batavia naar Botterdam. Het stoomschip ,Salak", naar Rotterdam, vertrok 12 Dcc. van Port-Said. Het stoomschip .Soembing", naar Java, arriv. 11 Dec. te Padang. Het stoomschip «Oengaran", arriv. 12 Dec. van Java te Rotterdam. Het stoomschip Koningin Regentes", naar AmBterdam, pass. 11 Dec. Gibraltar. Het stoomschip „Prinses Sophie", van Am sterdam, arriv. 11. Dec. te Southampton. Marktberichten. Alkmaar, 10 Dec. Aangevoerd 6 paarden, f 70 a 120, 8 koeien en ossen f 180 a f185, 0 vette kalv. f af per p. f 0.a 0.—, 22 nuchtere id. f10 a f20, 77 magere schapen f 12 a f 18 per p., vette id. f 0 a f vette varkens a ct. per K. G., 77 magere id. f 12.a f 15. bokken en geiten f 2.a f 6.boter per P. 55 a -0.60, kipeieren f 1.25 a 1.50 per 25 stuks, eenden dito f 0.de 100 st. 286 biggen f 5.a 7.50, 0 kleine bokjes f 0.- a 0.0 ezels f a Hoorn, 10 Dec. Aangevoerd tarwe f6.75 a 7.Rogge f0, a0,—Gerst f4,50 a 5,—, Haver f 8.50 a 4.witte erwten f 9, a 10.50 groene dito f 10 a 12.grauwe dito f 17,50 a 20,—, vale dito f 15.a 16, Bruine boonen f 10.50 a 12,Karweizaad f 11,mosterdzaad f18 50. 0 koeien f0 a 0, 26 schapen f20 a 27, 0 lammeren f a 5 kalveren f 12 a 18, 56 varkens f 10.a 22,8 zeugen 40 a 50, 142 biggen f8,a 9,kipeieren f 6, a 0,eenden dito f a per 100, 1875 kop boter f0,626a0.65 per K., 12 paar den f 65 u 150, Visscherijberichten. Nieuwediep, 12 Dec. Aangebracht door 3i korders 1 tot 3 mand kleine schol p. m. f 4,50 a f 5, enkele manden schar p. m. f 2,75, 20 tongen p. st. f 1. 18 Dec. 3 korders te zamen met 10 mand kleine schol p. m. f 4, 2 mand schar p. m. t 2. Burgerlijke Stand. gom. Helder, Van 9 tot 12 Dec. BEVALLEN M. Noot geb. Bastiaan, z. N. Plaatsman geb. Snip, d. A. M. D. Mol geb. Stnrlc, z. M. Schellinger geb. Snip, d. h. Smit geb. Monsma, d. D. Bregman geb. Bakker, d. A. Kuiper geb. Smit, d. S. Car- ton geb. Kalis, z. A. Vroom geb. Scheffer, z. OVERLEDENB. Koning geb. Bakker, 29 j. P. J. A. Hoppenbrouwer, 23 j. A. C. Hatersel, 3 j. G. Franse en D. J.Franse, 14 m. M. Kooger, 9 m. G. Munier, 9 m. Vervolg der berichten. Hedenavond vergadert de Raad dezer gemeente tot het behandelen van de na volgende onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Stemming voorstel in zake Schoolbibliotheken, Art. 50 Gem. wet. 3. Suppl. kohieren Hoofd, omslag en hondenbelasting. 4. Voorstel regeling onderwijs. 5. Voorstel wijziging verordening marktgelden. 6. Voorloopige vaststelling wijziging der ligger der wegen. 7. Adres benoeming makelaar. 8. Benoe ming onderwijzers. 9. Benoeming leeraar Zeevaartschool. 10. Benoeming leden Com missie M. O 11. Benoeming leden Bur- gelyk Armbestuur. 12. Benoeming leden Commissie Gemeente-Reiniging. 13. Be noeming leden Commissie Onderwijzers- tractementen. Het 4-mast Eng. schip »Andrina", van Bornbay naar Amsterdam bestemd, is Zaterdag jl. voorbij IJmuiden gestormd en bier ter reede moeten ankeren. Gisteren werd beproefd het schip naar IJmuiden te sleepen, maar door het stormachtige weder moest men weder naar hier terugkeeren. Texel, 12 Dec. In de slechts door 11 personen bezochte vergadering der afd. »Texel" v/h Ned. Onderwijzers-genootschap, gehouden op Za terdag j.1., werd de heer C. Schaap herkozen totSecretaris-PenningmeeBter d. Afdeeling, die tevens aangewezen werd als Afgevaar digde naar de Gew. Vergadering, te nouden te Amsterdam. Door den lieer J. K. G. Muller werd bjj improvisatie ten beste gegeven»Kijkjes in de opvoeding", waarop eenig debat volgde. De heer J, de Jongh gaf als bijdrage »Rood" van Albert Reiger. De volgende vergadering is bepaald op 11 Maart 1899. De Raad der Gemeente Texel zal a.s Woensdag vergaderen en o. m. aan de orde stellen Benoeming vaneen' onderwijzer te Oude- Bchild en benoeming van leden in het Algen). Armbestuur, alsmede van regenten en re gentessen voor het Algem. Weeshuis Verzoek der Maatschappij van de Laval- stoomturbine om voorloopige concessie voor electrische verlichting, krachtoverbrenging, tractie, enz. Verzoek v/h Hoofdbestuur der Friesche Maatschappij van Landbouw inzake het aan dringen op openstelling der Belgische grenzen voor invoer van vee of op het ne men van repressaille-maatregelen. By de Herv. Gem. te Oosterend is benoemd tot ouderling de heer G. Breman en her benoemd tot diaken de heer S. Plaatsman. Uit de Tweede Kamer. Nadat in de vorige week de begrooting van Justitie met groote stommen-meerderheid was aangenomen, werd aangevangen met de behandeling der zeer vele onderwerpen om vattende begrooting voor het Departement van Binnenlandse 1» c Zaken. Do eerste zittingen, aan deze begrooting gewijd, leverde o.a. een paar ongewone incidenten op, die in 't bijzonder verdienen te worden vermeld. Nadat al éénmaal bot publiek op de opebarc tribune der Kamer door den Voorzitter was gewaar schuwd, zich van teckenen van goed- of afkeuring te onthouden, deed zich het feit opnieuw voor, en iets nieuws tijdens het parlementair leven hier te lande de tri- >uno werd, op verlangen van den Voorzitter der Kamer, ontruimd. Een ander geval deed zich voor, toen do lieer Troelstra, die nogal gewoon is, door zijno langdurige redevoeringen zeer voel te vergen van het geduld zijner medeleden, tot den Voorzitter liet verzoek richtte, om, over hetzelfde onder werp sprekende, voor de derde maal hot woord te voeren. In den regel wordt zulks, schoon het reglement van orde de toestemming der vergadering voorschrijft, altyd zonder stem ming toegestaan. Ditmaal echter werd door een der leden den heerKerkwyk stem ming geëiBcht, en 't gevolg daarvan waB, dat do heer Troelstra, met eene minder aange name uitdrukking jegens den voorsteller, van het woord afzag. Ter sprake by deze beraadslaging kwam o. a. ook do vervuiling der openbare watoren, inzonderheid te Delft en in den Haag. Niet onmogelijk, dat nog eenmaal deze aangelegenheid eene algemoene regeling krijgt, wellicht ook in 't belang van gemeenten als Helder, wuar de riolen dage- lyks weer bezig zijn, het onlangs uitgediepte Heldersche kanaal opnieuw met faecaliëu te vullen. Begrooting Oorlog 1899. Do Minister van Oorlog heeft op het af- deelings-verslag der Tweede Kamer o. a. het volgende geantwoord Een plan voor de ver dedigingvan Nederland ia belichaamd. Do hervorming der levende strydkrach- ten is, sedert verschillende rapporten zyn ingekomen, mede tot bepaalde plannen bewerkt. De verkorte oefeningstijd der miliciens zal niet gepaard gaan met verzwa ring der oefeningen van overmatige inspan ning van den soldaat mag geen sprake zyn. Dat aan de tooneelen van ruwheid en on gebondenheid een einde zon komen, wanneer vo o r, in plaats van door de lotelingen (word geloot, wordt door den Minister betwijfeld. Een voorloopig ontwerp is samengesteld tot algeheele herziening van de bepaliugen, betreffende het toestaan van militair pensi oen. De uniform-verandering zal zich bepalen tot die wijzigingen, welke blykon noodig te zijn, om de kosten van de kleeding te verminderen. Aan het pensioenfonds voor weduwen en weezen van militairen be neden den rang van officier schenkt de Re geering nog steeds hare aandacht. Aan. het zuiver houden van de kazernes en andere militaire gebouwen wordt voortdurend de grootste zorg besteed. De Minister zal over wegen in hoeverre het bezwaar, dat de lotelin gen voor de keuring by de aflevering zich somtijds in elkaürs tegenwoordigheid hebben te ontkleeden, ware optelieffen. Met be trekking tot de voeding der manschappen is de Minister alleszins geneigd, maatregelen te overwegen, welke kunnen strokken, om haar nög beter te doen zijn, dan zij reeds in de laatste jaren is geworden. Ook nu weder kan de Minister geen vryheid vinden, om in- tcgaan op het denkbeeld dier leden, die door bet toekennen van een hooger Rijks-subsidie aan de Vereeniging «Trouw aau Koning en Vaderland", of door het verstrekken eoner persoonlijke toelage verbetering zouden wen- schen gebracht te zien in de positie van oud strijders. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid heeft bij de Tweede Kanier een wetsontwerp ingediend, strekkende om, voor rekening van den Staat, tot toegang van eene door de gemeente 'a Gravenhage ten Z. W. van Scheveningen aanteleggen visschershaven, te maken en te onder houden een buitenhaven, gevormd door twee havenhoofden. Aan de genoemde ge meente wordt daarbij opgelegd de ver plichting, haar plannen aan de goedkeuring des Ministers te onderwerpen. De statuten van de afdeeling Petten der Noord-hollandscbe Vereeniging „Het Witte kruis" hebben de koninklijke goed keuring verkregen. De brand te 's-Gravenhage. Do verschrikkelijke brand heeft ineer slachtoffers geëischt dan gisterenavond be kend werd. Van de twee brandwachts, die zwaar gewond naar het gemeente-ziekenhuis zijn overgebracht, is er één, Seketeris, kort na aankomst overleden. De toestand van zyn kameraad Verkruysen is bedenkelijk; maar nog twee brandweermannen hebben hun plicht met den dood moeten bekoopen. Staande op het zinken dak van het lager gelegen ketelhuis, om dit door spuiten te bewaren voor het alles verniet'gende vuur, werden zij bedolven onder het puin van den instortenden hoogen zwaren muur van den achtergevel van de fabriek. Aan redden viel niet te denken. Maandagochtend kon men de plaats des onheils beter overzien, en niettegenstaande het dreigend gevaar van muren, die elk oogenblik konden omvallen, toog men ijverig aan 't werk, en vele rappe handen trachtten de beide brandwachts van onder de enorme steen- en zinkmassa's te voorschijn te bren gen Twee over een muurtje neerhangende slangen wezen de werklieden den weg aan naar de plek, waar de moedige mannen be dolven lagen. Omstreeks half negen Maan dagochtend werd de koetsier-brandwacht Brouwer, ongehuwd, met gebroken schedel en andere verwondingen onder het puin vandaan gehaald. Op dit oogenblik is men nog bezig naar den tweede te zoeken, den brandwacht 3e kl. Rem, die vermoedeljjk ook wel dood zal zyn. Maandagmiddag te half drie is het lijk van den nog vermisten brandwacht Rem te voorschijn gebracht uit de puinhoopen in de machinekamer. Het lichaam was ge heel verpletterd. Per brancard werd het lyk onmiddellijk naar de algemeene begraaf plaats vervoerd. Dit is alzoo het derde slachtoffer uit het brandweercorps bij dezen brand. De toeataud van den brandwacht Verkruysen was Maandagmiddag hopeloos. Van gisteren avond meldt men nog dat ook het vierde slachtoffer, de brandwacht Verkruysen, aan de bekomen verwonding is overleden. Vier slachtoffers alzoo van dezen noodlottigen brand. liet vergaan van de „I.ondonian" Het stoomschip „Vcdamore" van Liver- pool, passeerde 9 Dec. Kaap Henry (Virginië) met 45 man equipage vau het verlaten stoom schip „Londonian" aan boord. Volgens de 'oredden is den 23 Nov. tengevolge vau een ïevigcn wind, de lading aan 't verschuiven gegaan, waardoor het stoomschip byna kan telde. In dezen toestand, rustende op de ein den harer dwarshouten, brak een stortzee over do .Londonian". Twee dagen was het schip een speelbal van wind en golven, daar de bemanning onmachtig was het schip recht te krygen, totdat den 25 Nov. des morgens te 5 uur de «Vedamore" in 't gezicht kwam, welk stoomschip om hulp gevraagd werd. Ka pitein Lee verzocht den gezagvoerder van de .Vedamore", kap. Barlett, de .Londonian" op sleeptouw te nemen, wat deze, voor hot gevaar, dat zijn eigen schip zou loopen, weigerde. Eenigen tijd later seinde kap. Leo, dat hij het schip verlaten wilde, waarop van «le .Veda more", ondanks den hevigen wind, een boot werd uitgezonden, die drie uur vruchteloos trachtte de „Londonian" te bereiken. Ook de pogingen om een lyn over het schip te schie ten, mislukten, zoodat ten laatste de duisternis inviel en alle pogingen moesten gestaakt wor den. Den volgenden morgen werden eenige reddingsboeien aan lynen gebonden te water geworpen, welke men naar de .Londonian" liet drijven, met het gevolg, dat eindelijk een steviger lijn de «Londonian" met de «Veda- raoro" in verbinding bracht. Nu konden 22 half bevroren en uitgeputte mannen aan boord van het laatste stoomschip worden gebracht, door een boot, welke de lijn volgde. Nauwe lijks waren dezen aan boord of de «Londonian" kautelde en de verbinding was weder verbroken. Op voorstel van een der officieren van de «Vedamoro" werd opnieuw een boot uitgezon den, die na twee uren vruchteloos pogen, naar de .Vedamore" terug moest keeren. De ach tergeblevenen op de «Londonian" brachten weder een nacht vol angst door, doch den volgenden morgen slaagden zy er zeiven een boot uit te zetten en bereikten er 23 de .Vedamore". Hoewel nog al het mogelyke ge daan werd om ook do anderen te redden en opnieuw een verbinding met de .Londonian" tot stand te brengen, mocht dit niet gelukken en den morgen na den derden nacht was de Londonian" verdwenen. Wat er met de overige opvarenden gebeurd is, valt niet te zeggen. Wellicht hebben zy bij hun pogingen om liet schip te verlaten den dood gevonden, wat zou op te maken zyn uit het dry vende vinden van oen boot. Hun aantal bedraagt 25, waaronder zich ook kapitein Lee bevindt. Kapitein Barlett wordt geprezen om zyn heldhaftig gedrag. Andrée. Er zijn berichten gekomen van de expe ditie, die tot opsporing van Andrée naar Siberië vertrokken is, onder leiding van een broeder van den luchtreiziger Frankel. De expeditie heeft do Lena-delta doorzocht en is daarop naar den mond van de Olenek en verder dwars door het gebied der meren van Taimyr naar do Jenisej getrokken. Nergens werd een spoor van Andrée en zyn lotge- nooten gevonden. Ook de uit Noorden komen de inboorlingen, die men ondervroeg, wisteD niets over de reizigers mee te deelen. Deze berichten zyn gedagteekend van Jenisejek 29 November. Volgens een bericht uit Stockholm heef1 de ZweedschNoordsche gezant te Peters burg van 15 en (17) Nov. een brief van een machinist, Johannes Detke genaamd, uit Williskaja by Wilna. De schvyver deelde mede, dat hy in de nabijheid van den Oeral een Ilongaarsche wijnflesch had gevonden, twee stukken papier bevattend. Op het eene stond in het Fransch„Andrée's bal lon is het Oeralgebergte overgetrokken. Andrée". Het andere behelsde een iu het Russisch geschreven verzoek aan den vinder, om de mededeeling aan een consul of aan de politie over te brengen. Chlnccscbe zeerooverj. Honkong, 5 Nov. Toen de Chineesclie beurtvaarder, die 31 Oct. van Kongmoor naar bier vertrok, de mond van de Can- ton rivier bereikte, namen 24 personen, die als pasagiers aan boord waren geko men, bezit van het vaartuig. Zij plunder den de bagage van de passagiers maakten zich meester van het geld, dat door de passagiers voor hunne passage was betaald, bedragende te zamen ongeveer 2600, begaven zich toen in eene boot en roeiden naar den wal Eec jonge Amerikaansche weduwe, te Londen overleden, heeft haar vermogen van van 10.000.000 fr. aan liet „Tehuis voor dakloozen* te Parys vermaakt. De familie is terstond tegen dit testament opgekomen. Pro cessen worden verwacht. CATHARP.i KOK, hunne 30-Jarige Echtvereenl- giug te herdenken. Helder 13 Dec. 1898. Namens Kinderen en Bchuwdkinderen. Jb. ABBO. eischen tegenwoordig op de drijvende paleizeu, gelijk o. a. de schepen der Amerikaansche lijn, niet alleen weelde en gemak, maar zelf stipte oplet tendheid voor hunne minst dringende be hoeften. De chef-kok op het stoomschip >St. Louis" ontvangt, naar men zegt, tweeduizend dollars per jaar, om tong en gehemelte der kajuitspasagiers te streelen, en men deelde onlangs een vermakelijk staaltje mede van wat men tegenwoordig aan de agenten der stoombooten durft op te dragen. Zekere dame, die vau uit Parys eene hut had besproken, schreef aan den agent, dat zij te Londen een corset had gekocht en zij dit voor haar te klein had bevon den. Daar zy niet lang genoeg te Lon den kon vertoeven, om weder naar de corsettenwinkel te gaan, vroeg zij den agent of hy er voor zou kunnen zorgen, dat het corset tegen een grooter werd geruild en of haar dit dan bij de afvaart der boot kon worden bezorgd. De agent, het is haast onnoodig dit te zeggen, toon de zich voor zijne taak berekend, en het nieuwe corset kan dus de genoegens van den zeetocht hebben verhoogd De milicien-soldaat F. de Vroege, die onlangs in de infanterie-kazerne den milicien Van Deelen heeft doodgeschoten, en dientengevolge in het Militair Hospi taal te Utrecht ter observatie was opge nomen, is naar het krankzinnigengesticht overgebracht, om zyn geestvermogens te onderzoeken. Adverlenliën. Ondertrouwd DIRK DURAN, Mat rooi le klasse K. N. M en CORNELIA PETRONELLA KEIJZER. "r 1MB- Bevallen van een Zoon A. HOOGEN BOSCH-VEEGER. Helder, 13 Dec. 1838. Op den 7den December overleed te Alkmaar onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer HENDRIK STOOKER, in den ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam, J. J. STOOKER. Ned. Herv. Gem van Helder en Huisduinen. Diakenen der Ned. Herv. Gem. boven genoemd, berichten, dat zij in de eerste helft dezer maand hunne gewone jaarlijksche Wintercollecte aan de huizen der ingezetenen denken te houden. Voor ieder, die er eenigszins mee bekend is, door hoevelen hulp wordt gevraagd, zal,*mede het harre jaargetijde, dat wij reeds zijn ingetreden, in aanmerking genomen, eene aanbeveling der collecte zeker over bodig zijn. Ondsrc fficiers-Vereeniging .Vaderland werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van onze jongste lievelingen GERUIT en DIDERIKA JOmWA, in den leeftijd van circa 15 maanden zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 10 Dec. 1898. Namens de diepbedroefde Ouders, G. FRANZEN en Echtgenoote. De Heer en Mevrouw NICOLAïIN DE BETOü, betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling by de geboorte hunner Dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht op 15 en 16 dezer tusschen 2 en 4 uur* Voorspoedig bevallen vau een Dochter: A. KUIPER geb. SMIT. Helder, 11 Dec. 1898. Algemeene Kennisgeving. Heden ontvingen wij de voor ons droevige tijding, dat den 5den De cember plotseling te Soerabaya is overleden onze geliefde Echtgenoot en Vader, de lieer JftHAN HENDRIK GUSTAAF JURJAANZ, in leven Torpedomaker-Majoor K. N. M., in den ouderdom van 34 jaren. Helder, 13 Dec. 1898. Namens de Wed. J. H. G. JURJAANZ- VERBERNE, en Kinderen. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hun welge- meenden dank, in de eerste plaats aan Vrouw BAANSTRA en Echtgenoot, voor de hulp eu bijstand tijdens de ziekte en het overlijden aan onzen Echtgenoot en Vader bewezen en verder aan allen, die zoo belangloos hun bijstand hebben geboden. Namens Wed. A. E. DE WEIJ, geb. HALF, en Kinderen. fZalcrdag a. s.. den (Jen December Feestvierende Vergadering, in het lokaal „Tivoir. HET BESTUUR. SCHOUWBURG „TIVOLI". Maandag 26 Oec 1898 (2* KERSTDAG) verwaoJtit met LACHSUCCES! *S| Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen liun oprech ten dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. BITTER, voor zyn liefderijke en on vermoeide hulp, gedurende vele jaren aan onze Echtgenoot en Vader bewezen en ook aan ons verder huisgezin. Helder, 13 December 1898. Namens Wed. A. E. DE WEIJ, geb. HALF, en Kinderen. Dankbetuiging. Onzen innig gemeenden dank betuigd voor de zoo ernoren vele blijken van deel neming bij het verlies, dat ons zoo zwaar heeft getroffenmede aan hen, die mij gedurende het lijden met woord en daad hjjstonden H.H. Dragers (Bestellers ten Postkantore alhier) voor het bewijzen der laatste eer en niet het minst den WEd. Zeerg. Heer Dr. A. W. DRIJVER, voor zjjne hulp gedurende de 41/» jaar. Velen met mij hebben zyn geduld in dezen méér dan bewonderd. Helder, 12 Dec. 1898. C. KONING en Zoon. Voor de vele blijken van belangstelling, zoo van buiten als binnen deze gemeente ondervonden op 4 Dec. jl., betuigen wy onzen hartelijken dank. Helder, 13 Dec. 1898. A. GROOT en Echtgenoote. Nieuwedijk 241 bij den Dam, Amsterdam, zal ZATERDAG 17 DECEM BER, des namiddags van 12—3 uur in het Hotel „De Toelast" te con sulteeren zijn, II® Afdeeling. Onder nadere goedkeuring van den Commandant der He Afdeeling zal door den Kapitein van Voeding worden aan- het weghalen der Spoeling, gedurende het jaar 1899, op Yrfjdag den löen December 1898, des voormiddags 10 ure in de Marinierskazerne te Willemsoord. De voorwaarden van aanbesteding lig gen van af heden dagelijks van 9—12 en 2 4 uur ter inzage op het Bureau van ondergeteekende. De Kapitein van Voeding A. J. PAEHLIG. Gevraagd. een flinke Dienstbode. AdresHOTEL DEN BURG. Gevraagd een flink DAGMEISJE Bij G. BUHSE, Kruisweg. Voor een bejaarde Dame of Onder wijzeres wordt een geinciibelecB'de HAUfifiil aangeboden. Adres Bureau van dit blad. Gevraagd met Februari, een NETTE DIENST BODE, als Meid alleen, goed kun nende koken, en van goede getuigen voor zien. Loon 90 gulden. Adres Mevrouw GROEN Ripperda- park 45, Haarlem, Eea Hints DAG MEID praatd. AdresBoekhandelaar A. J MAAS, Dykstraat. Gevraagd een IIHëllODI^TËR, in een klein gezin, van ongeveer 30jarigen leeftijd. Adres onder lett. B. B. Bureau dezer Courant. Terstond gevraagd een iweeie BROODBAKKERSKNECHT. AdresJ. BRUIN, Sluisdijkstraat 49. Aangeboden aan den Kanaalweg Kamers met pension, Fr. Brieven onder letter S., aan den Boekhandelaar A. J. MAAS, Dykstraat, Helder. DAGMEISJE gevraagd van 77a tot 3 uur. ANKERPARK 17. Pen DIENSTMEISJE gevraagd niet ouder dan 17 of 18 jaar, loon fl.50 per week. Adres: Boekhandelaar A. J. MAAS Dykstraat. Gevraaga een vertrouwd FEBS00H, om eenig werk te verrichten, gemiddeld 2 a 3 uur per dag. Fr. br. onder lett. V., aan den Boekh. A. J. MAAS, Dykstraat, Helder. Wordt gevraagd bij C. DE WITte Hoegras om met Kersttyd in dienst te treden. Gevraagd en Wam SctwiaaterstneÉ F.G. iel tost eo iwoiioi. J. P. WIGBOUT, WIERINGEN. Iemand eigen Zaak hebbende, vraagt Honderd Vijf en Twintig Gulden ter leen, voor 4 a 5 maanden. Nadere conditiën te hespreken onder lett. A.. Bureau van dit Blad. Te koop gevraagd een gebruikte, doch in goe den staat zijnde Broodbak kerstrog. AdresBERKHOUT en Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2