KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje Welkomstgroet voor Helder, Texel en WIerIngen VALENTINE. Ho. 2697. Woensdag 21 December 1898, 26»te Jaargang. Bureau: Zuidstraat. Telefoonn". 32. BureauSpoorstraat. Telefoonn*. 81. Atoonxiomont p. 3 maanden binnen de gemeente 50 Ct., met Zondagsbl. 80 Ct. id. franco per post 75 id. fl.121/,. id.voor het Buitenland f 1.25,id. f2.00. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BEEKHOUT Co., te Helder. Bureauxi Spoorstraat en Zuidatraat. Advertentlên van 1 tot 5 regels .25 Cent. Elke regel meer5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. Aan onze abonné's buiten de gemeente wordt beleefd ver zocht 't verschuldigde abonne mentsgeld Vliegend Rlaudje en Zondag.— blad, 4e kwartaal 1898, te willen over maken per Postwissel of in postzegels, vóór 5 Januari, zullende anders daar over met 5 cents verhooging per post worden beschikt. Postwissels voor dat doel behoeven slechts met een zegel van 2'/s Ct. beplakt te worden. We verzoeken onzen lezers die, volgens «ewmmte, een aan Familie. Vrienden or Begunstigers in ons blad willen plaatsen, beleefde lijk daarvan tijdig opgave te willen doen. DE UITGEVERS. llit het Buitenland. Op morgen wordt Prins George van Grie kenland te Kanea op het eiland Kreta ver wacht. Bij zyne aankomst aldaar zal de vlag van de Kretensische autonomie worden ge- heachen. Dat lijkt heel mooi, het heeft er veel van of dit nu de langverwachte bekro ning is van de moeiljjke Kretensische qnaestie. Zoover is het echter nog niet, Een der En- gelsche bladen verzekert, dat de bezetting van Kreta door Engeland wanrschijnlijk duurzaam zal zyn. Men had, ja, gehoopt, dat de mili taire bezetting zon kunnen vertrekken, doch dit is gebleken niet het geval te zyn, en daar om zullen de Engelsche troepen waarschijn lijk nog eenigen tijd op het eiland blijven. Wanneer nu Prins George nog altijd door vreemde troepen gesteund en beschermd moet worden, dan ziet het er toch op zijn eiland nog vrij treurig uit. Het doel van Engeland zou zijn, Kreta te openen voor handel en in dustrie. Verschillende maatregelen zyn, naar men verzekert, genomen, om financiëclo in stellingen, waaraan het eiland zoozeer behoefte heeft, in het leven te roepen. Merkwaardig is het zeker, dat door Mohammedanen op Kreta adressen zyn gericht tot de Engelsche regeering, waarin wordt gevraagd blyvende bescherming. liet is natuurlijk zeer mogelyk, dat de Mohammedanen het op den Griekschen Prins niet erg begrepen hebben, doeh men twyfelt er aan, of de bedoelde adressen wel uit eigen beweging zijn gezonden. Welke vlag er op Kreta zal worden geheschen 't Staat, naar men meent, nog niet vast, of de Halve Maan er niet op de eene of andere manier op zal staan. Dit zou geschieden, om aanteduiden, dat het eiland blijft onder de sonvereiniteit van den Sultan. De Kretensers echter hebben daartegen ernstig bezwaar. De jaarwedde van Prins George schynt vooraf nog niet vastgesteld te zijn. Men meent, dat zy zal worden bepaald op het bedrag, dat de Turksche gouverneurs genieten, n.1. f 70.000. Rusland dus wordt thans, nu de vredes conferentie te Petersbnrg begint te naderen, verzekert luidt de vredesklok. Een der Russische staatslieden hield dezer dagen te Londen eene politieke redevoering, waarin hy sprak over den wereldvrede. In antwoord op een heildronk op den Keizer van Rusland, zeide hij, dat de vriendschappelijke betrek kingen tusschen Rusland en Engeland den besten waarborg leveren voor den wereld vrede. Met ingenomenheid wees hij er op, dat de stemming in Engeland in alle kringen zoo vriendschappelijk jegens Rusland is. Dat dat blijve zoo dus ging de spreker voort en de handelsbetrekkingen in het belang van den voorspoed der beide volken zullen, hoop ik, daartoe mede bijdragen, vooral als over twee jaar eene herziening van het lian- delstractaat tusschen beide Rijken zal plaats hebben. Ten slotte bracht de spreker hulde aan het streven der Engelsche kapitalisten, om Russische ondernemingen te schragen en voort tehelpcn. Uit Parijs wordt gemeld, dat hot Hof van Cassatie hoe langs hoe meer er naar streeft, om de herzieniug van het Dreyfus-proces zoo volledig mogelijk te doen plaats liebben.'Thans is aan den advocaat der familie-Dreyfns in zage verleend van de getnigen-verklaringen o. a. van de vyf oud-Ministers van Oorlog. Behalve in Nederland, komt ook vaak ia andere Rijken do vraag omtrent de neutrali teit der openbare school ter sprake, vooral wanneer, zooals hier te lande, van gewaar deerde zijde bezwaren, tegen die school wor den in 't midden gebracht. De Opperrabbijn dr. Dünner beeft uiting gegeven aan klach ten, die door ouders van schoolgaande kin deren zyn geuit, zonder dat echter die ouders den moed hebben gehad, linnne gemoedsbe zwaren te brengen bij de autoriteit, aange wezen om recht te doen. Een tegenhanger voor hetgeen door de klagers over de neu trale school wordt aangevoerd, is zeker te vinden in een bericht uit Oost-Pruissen, door voormalige Polon bewoond. Dat boricht luidt aldus: .In nooit verstoorde harmonie ver- keeren Evangelisch (Protestantsche) en Ka tholieke, Duilsche en Poolsche kinderen met elkaar. Behalve gedurende de godsdienst lessen komen do begrippen .kerk' en ..neu traliteit" nauweljjks is het bréin der kinderen op.* Zulk een uitspraak is wel merkwaar dig op een oogenbiik, waarop by ons de drang naar sectescholen sterker schijnt te worden. HIEUW8TIJDIHGEH. HELDER, 20 December 1898. Ziekenfond» Helpt Elkander". In de nieuwe zaal van Tivoli werd Zater dagavond een algemecne vergadering gehou den van het ziekenfonds .Helpt elkander". Uit de presentielijst bleek, dat 96 leden tegen woordig waren. De Voorzitter, de heer D. van der Plas, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak zijne tevreden heid uit over de flinke opkomst. Verder deelde hij mede, dat hoewel de uitkecringcn aan de zieken geregeld kon plaats hebben, het afge- loopen halfjaar geen voordeelig tijdvak voor de vereeniging was geweest, hij spoorde daarom de leden aan pogingen aan te wen den, om meerdere leden te werven, met de opmerking, dat de wekel|jksche contributie slechts 10 ets bedraagt, waarvoor men zich in tjjd van ziekte voor een uitkeering van f 1.daags verzekert. Daarna werden door den waarncmenden secretaris, den heer A. Smit, de notulen der vorige vergadering gelezen, die de goedkeuring verwierven. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer H. Kerkhof, verslag uit over de geld middelen, gedurende het tijdvak van 11 Juni tot 3 December 1898. Uit deze rekening bleek, dat de uitgven hadden bedragen f 604,10 en de ontvangsten f494,186, zoodat er een na- deelig slot was van i 109,91®. De in kas zynde gelden, die rentegevend belegd worden, bedroegen f 974,05. waarvan afgaat het na- deelig saldo van f 109,91® zoodat deze thans nog f 864,13s bedragen. Aan 25 zieken was gedurende dit halfjaarlijkse!) tijdvak uitge keerd f 580, waaronder een extra uitkeering van f 78 is berekend. Éénmaal was bij over lijden de som f 22,50 uitbetaald. Het aantal leden bedroeg op 3 December 149. De reke ning van den penningmeester was door een commissie, bestaande uit do heeren L. Munter en A. Blok, nagezien en in volkomen orde bevonden, waarop z|j door de vergadering, onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn gehouden beheer, werd goedgekeurd. Nadat door den Voorzitter was medege deeld, dat door bemiddeling van 3 leden 7 donateurs waren aangeworven en 1 bedankt had, ging mon, wegens het bedanken van den lieer A. Graaf, over tot het verkiezen van een commissaris. Met volstrekte meerder heid van stemmen werd als zoodanig gekozen de heer F. Slagwater, die de benoeming aannam. Hierna niots meer aan do orde zijnde, word de vergadering gesloten. Door Burgemeester en Wethouders werd Vrydagjl.ten Raadhnize openbaar aanbesteed 1. Het onderhoud der gemeenle-gebouwen, bruggen, riolen, enz., gedurende 1899. In gekomen 1 inschryving, van den heer S. Meijers, ad f3120. 2. Hot schoonmaken van scholen en nndere gemeente-gebouwen. 8 inschrijvingen, van de heeren A. Iieyblok, ad f 1160S. Meijers f1150 en A. Krynen f 1110. 3. De levering van zand en water en bet vervoer van materiulen. Ingekomen 5 inschrij vingen, van de heeren A. Ronselaar, voor levering zand f 0.60 per M®, water f20, vervoor van Waalklinkers fO.55, Friesche klinkers fO.4 5 per 1000 en zand f0.45 per M3J. Stroomer, levering zand f0.65, water f16, vervoer van Waalklinkers fO.45, Friesche f0.80 per 1000 on zand f0.85; J. Dienaar, levering zand f0.47, water f 15, vervoer Waal klinkers f0.48, Friesche f0.80, zand f 0.32 C. lioodt, levering zand f0.60, water f20, vervoer Waalklinkers f0.40, Friesche f 0.30, zand f 0.35 A. Overtoom, levering van zand f 0.59. Uit de Tweede Kamer. In de vorige week heeft in de Tweede Kamer de behandeling plaats gehad van de begrooting van Marine voor 1899. De eerste spreker de heer de Kas behandelde de type van schepen, iri verband met de eischen van den dienst in Indië. Hij toonde zich een voorstan der van den aanbouw van gepantserde kruisers, ook met het oog op de ervaring door den Spaansch-Amerikaauschen oorlog opgedaan. De heer v. Kol verklaarde o.a. dal Neder land geen vloot noodig heeft, daar eene ver- dodiging op zee voor ons tot do oninogolykhedcn behoort. Tot de volgende sprekers behoorde de heer Staalman, die zich uitsluitend bepaalde tot de bespreking der belangen van het mindere personeel by de Zeemacht. Hy kwam op tegen de Zondags-inspectie, tegen de wyze, waarop do vermindering van het jenever-gebruik ia voorbereid, tegen de wijze, waarop de sche pelingen vaak door de officieren worden be jegend, en waardoor een zoo belangrijk verloop bij de Marine ontstaat (500 man per jaar). De heer Goekoop sprak over de voor schepen gevorderde snelheid, waardoor een groot voor deel ontstaat. En ofschoon hij aanvankelijk twijfelde of hy zijne stem aan 's Ministers voorstel zon geven, kwam hy ten laatste met zijne medeleden in de Commissie van rappor teurs geheel en al in het zog van den Minister. Minister Roel antwoordde breedvoerig on zaakrijk. Hij verdedigde den voorgenomen aanbouw tegen de geopperde aanmerkingen en trok zijn voorstel tot wijziging o.a. in de ad ministratie der werven en de uitbreiding van het personeel op de bureaux terug. In 't belang der werklieden op 's Rijks werven werd nog gesprokon door de heeren Heldt en Tra- vaglino, welke laatste, het maximum-loon ad 12.50 per dag racer algemeen bereikbaar wilde hebben. De heer Staalman beval nog aan de stichting eener opleiding ia het teekenen aan 's Rjjks werf te Willemsoord. De Minister wees er inzonderheid op, dat deloonen aan de wer ven niet to laag zijn, uls men bedenkt, dat de werklieden vast werk en uitzicht op uit keering uit het Ziekenfonds en op pensioen hebben. Door den heer Troelstra werd aanbevolen een onderzoek omtrent de straffen, aan sche pelingen opgelegd. Hy vroeg, of die straffen overeenkomstig de billijkheid zijn en of or geen aanleiding bestaat, om hooger geplaat sten het verkeerde er van onder 'toog te brengenDe genoemde spreker vroeg ook inlichtingen omtrent den verplichtenkerkdienst. De Minister van Marine, de sprekers, die over verschillende onderdeden der begrooting gesproken hadden, beantwoordende, merkte tegenover den heer Staalman op, dal de af gevaardigde van Helder niet kan oordeelen over de motieven voor strafoplegging aan boord. Hy ontzegde dien afgevaardigde het recht, te oordeelen over don geest, waarop de straffen aan boord zyn toegepast. Dat op sommige schepen meer gestraft wordt dan op andere, bewyst, dat niet alle commandanten met kracht de krijgstucht handhaven. Met het oog op verschillende feiten, door den heer Staalman aangevoerd, merkte do Minister op, dat hy meer vertrouwen meent te moeten stellen in de rapporten der commandanten, dan die van het lid der Staten-Generaal. De klacht omtrent Zondagsrust aan boord van het Wachtschip begrjjpt do Minister niet. De inspectie duurt slechts 10 minuten. Wat de straften betreft, merkt de Minister op, dat ze worden toegepast volgens do wet. Én wan neer de manschappen zich werkelyk tc be klagen hebben, dan krygen zjj recht. Wat de oorlam betreft, verzekert de Minister, dat zich de commandant en de officieren tegen de afschaffing verklaren, omdat de schepe lingen over het algemeen geen ander genot middel verlangen. Wat den gedwongen kerk dienst aangaat, doet de Minister uitkomen, dat de commandanten met de bezwaren van hen, die daaraan niet wenschen deellenemen, bohooren te worden in kennis gesteld. De Minister houdt vol, dat do matrozen zeer gevoelig zyn voor godsdienstoefening. Het voorstel-van Kol, om de som van f 100.000 van het nienw te bouwen pantser schip van de begrooting aftevoeren, werd met 67 tegen 24 stemmen verworpen, en de begrooting voor Marine mot 57 tegen 7 stem men aangenomen. De korporaal P. van de Koloniale Reserve te Zutphen, werd Vrijdag uitge zonden met 180 gulden om deze voor kleingeld te wisselen voor de uitbetaling van het traktement. Tot heden is hij echter nog niet in de kazerne teruggekeerd. Hij is een Belg van geboorte. (»Z. C.") Te Nichtevecht zon een weduwnaar in het huwelijk treden met zyne stiefdoch ter. Hy ontving echter van hooger autori teit aanzegging, dat dit huwelijk niet mocht voltrokken worden, op grond van verboden bloedverwantschap. (»N. v. d. D.") Luilekkerland. In plaats van polderlnsten te moeten betalen, zullen de Ingelanden van het waterschap Betuwe", onder Jaarsveld, eene uitkeering ontvangen van f 4 per HA. De reden hiervan is, dat dit water schap vele eigendommen bezit, welke groote voordeelen opleveren. Snelle teis. Het stoomschip Koningin Regentes", van de Maatschappij «Nederland", Woens dagnacht te IJmuiden aangekomen, ver trok Woensdag 16 November, 's morgens 9 u. van Batavia, nam te Padang mails en passagiers in, benevens een hoeveelheid steenkolenbereikte Suez op den middag van 3 December, en Genua 's namiddags 7 uren van den 8en Decembervertrok dienzelfden avond van daar, en stoomde Woensdagnacht de haven van IJmuiden in. Met inbegrip van alle oponthoud iu verschillende havens, werd de reis in 291/, dag afgelegd. Evenals H. M. de Koningin, heeft ook H. M. de Koningin-Moeder f 250 ge schonken voor de nagelaten betrekkingen van de noodlottig omgekomen brandweer mannen in Den Haag. Verlaging van briefport Wij hebben het Kon. besluit medege deeld, dat met 1 Jan. e. k. een lager port invoert voor brieven en stukken, die met de «Zeepost", van en naar Oost-of West- Indië worden verzonden. Bedoeld worden dus de stukken, die by vertrek van een mailschip hier te lande of in Indië aan boord worden genomen en daar blijven tot de aankomst in Indië of in Nederland. Bij verzending uit Nederland wordt het port voor alle gefrankeerde brieven niet meer wegende dan 15 gr. tot 5 ct. verlaagd, en dus met het binnenlandse!» port geljjk gesteld en met dat wat nu reeds geldt voor brieven aan militairen beneden den rong van officier gericht. Evenzoo kan men voortaan een brief kaart met 21/» cent port naar Oost- of West-Indië zenden (thans 5 cent). Het bestaande port van 2 cent per 50 gram voor gedrukte stukken, wordt ook toepasselijk op papieren en bescheiden en voor monsters en stalen, waarvoor nu een hooger tarief geldt. Alleen bedraagt voor papieren en bescheiden het geringste port 10 centen, en voor stalen en monsters 5 cent by elke verzending onder afzonderlek adres, ook al wegen de eerste minder dan 250, de laatste minder dan 150 gram. Omgekeerd echter, bij verzending uit de koloniën naar Nederland wordt van brie ven en briefkaarten het dubbel geheven van het port voor verzending naar de koloniën bepaald. HitringvisscherU Door Maassluis werd dit jaar met 81 schepen aan de haringvisscherij deelge nomen. In de laatste helft van Mei en in den loop der maand Juni zeilde de vloot uitthans is zij binnen met uitzon dering van de loggers »Anthony" en »Dolores" welke de visscherij aan de Fransche kust voortzetten. Gedurende de teelt maakten de schepen gezamelyk 368 reizen en brachten 81056 ton pekel- en 2284 ton steurharing aan tezamen .83340 ton haring. De gemiddelde vangst per schip bedraagt 1029 en per reis 226'/» ton. De Maria Adriana" is de hoogste in aanbrengst met 1512 ton en de »'sGraveDhage" de laagste met 532 ton haring. In 1897 werd de vischery uitgeoefend met 76 schepen en bedroeg de vangst 55156 ton haring, ter wijl de gemiddelde aanbrengst per schip 726 en per reis 181 ton was. De afgeloopeu teelt heeft zich doen kennen in vergelijking met het vorige jaar door een overvloedige vangst. De prijs was evenwel veel lager dan in '97 en voegt men daarby de onkosten, die door het meerder gebruik van fust (wat voor een ruimen vangst noodzakelijk ia) aanmerkelijk verhoogd wordt, en aan bet uitoefenen van het bedryf verbonden zyn, afgezien of de visscherij al of niet gunstig is, dan begrijpt men van zelf, dat het resultaat niet zoo bevredigend is als iu het voorgaande jaar. Bovendien werd bij menigeen de ver wachting de bodem ingeslagen, door de schade aan en het verlies van het visch- tuig, aangericht door den storm welke van 13 tot 20 October heeft gewoed en door het mislukken der laatste reis, want de meeste schepen keerden met geringe vangst huiswaarts. Helaas moet nog melding gemaakt wor den, dat het bedryf aan enkele menschen het leven kostte, hetzij ze hun graf in de golven vonden of zoodanig werden ge kwetst, dat zij niet levend tot de hunnen wederkeerden. Een familie te Ylissingen heeft een brief terug ontvangen, die was afgezonden in Februari 1896. Deze brief was naar Amerika gezonden en als onbestelbaar had hij na eerst een reisje van bijna 3 jaar om de geheele wereld gemaakt te hebben, de plaats van afzending weer kunnen terugvinden. Voor f 37.000 opgelicht. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde den tabakshandelaar B. S., die de firma Hope Co., aldaar, voor f 37.000 oplichtte, tot 2»/9 jaar gevangenisstraf. JFJBTTXIjXJBTOJS] 11) .Ga met m|j mee, ik zal je verbergen, ik zal je verdedigen, al kostte liet mijn leven. Geen macht ter wereld zal myn geliefde, myn vrouw ontrukken Hij wilde haar in zijn armen sluiten, maar zij stiet hem terug. .Hoe durft go zoo spro ken Wat geeft u het reoht, mjj zulke bc- leedigende voorstellen te doen Hij trad een schrede terug, de uitdrukking van zijn gelaat, die zoo even nog liefdevol en tceder was, werd nu spottend enj boosaardig. Z|jn blik werd listig, zijn stem klonk scherp en de vingers van zyn hand kromden zich als de klauw van een roofdier. (•Eerder zou ik verwonderd mogen zyn over de taal, die u voert,' zei hy op harden toon. «Het is nutteloos en hoogst gevaarlijk voor ii, tegenover my komedie te willen spelen. Ik weet alles!' Met een onderdrukten kreet drukte hot meisje de hand op haar hart. .Wat weet go stotterde zy. Daar hebben we hot,* sprak hy nu op den toon van een deelnemend vriend. .Arm kind, ge verraadt n bij ieder woord, ge z|jt niet gewoon te liegen.* «Maar ik bid n Op dat oogenbiik rammelde tante Constance aan de deur en gaf Bauerlich haar het ant woord, dat wy reeds kennen. «Wat doet ge?* riep Yalentine handen wringend. «Wees na verstandig en hoor me een paar minuten aan,' zeide hy geruststellend. Hij voerde haar naar de sofa, zette haar half met geweld er op neer, en schoof zyn stoel zoo tusschen de sofa en de daarby staande tafel, dat zij hem niet ontkomen kon. «Valentine, ge hebt mevrouw Rechling vergiftigd," zei hij toen zondor eenige inlei ding. Ontsteld sprong zij op. «Neen, neenHoe kunt ge mij van zulk een ontzettende mis daad verdenken .Ge hebt het zelf bekend. Ik ben niet de eeuigo die u verdenktde bediende, die hier kwam in de volle overtuiging van uw on schuld, is weer vertrokken met de overtuiging, dat ge schuldig zyt. Als uw tante niet zoo eenvoudig van hart....* •O, ge hebt myn houding verkeerd be grepen Hy groep baar beide handen cn zei weer vriendelijk.Arm kind, geef je toch geen moeite. Ge kunt niemand misleiden, waarom wilt ge het mij dan doen M|j uw eenigen vriend en redder Beken hot maar of neen, ik zal het u zeggen, ik lees in uw hart. Ge behoeft met uw eigen lippen geen beken tenis uit te spreken.* Zy zweeg, en hy ging voort: .Mevrouw Rechling, die ruwe, onbeschaafde vrouw, heeft u in het diepst uwer ziel gekrenkt. Zij heeft u op een beleedigende wyze uit haar dienst ontslagen. Zij heeft zich verzet tegen hetgeen ge als uw levensgeluk boschouwdet, zij is hier gekomen om u op beleedigende wijze een schandelijke verdenking in het aan gezicht te slingeren." ,Zoo is het, zoo is het precies,* zei Yalen tine, onwillekeurig getroffen door de juistheid, waarmee hij den toestand in woorden bracht. «De stille wrok, die half onbewust reeds lang by u bestond tegen die vrouw, is in een oogwenk reusachtig toegemomea en heeft u overmeesterd. De zachte duif werd een roof vogel, die zyn vjjand het hart uit den boe zem wensehte te rukken. Het scheen u een wellust, haar dood aan uw voeten te ziei.' «Houd op! Erbarming smeekte Valentine en verborg haar gelaat in de kussens van de sofa. Zonder daar acht op te slaan, ging hy voort: .Als de ongelukkige niet tc drinken had gevraagd, zon u alleen die gedachte door het hoofd gegaan zyn, en daar zou het by z|jn gebleven maar nu werd de wensch een daad.* Valentine rilde. «Gij zyt in de bezoeking bezweken. Ge hebt het vergift in het water gemengd, zon der te bedenken, dat men spoedig genoeg de persoon zou vinden, die het vergift heeft toe gediend.' Met het gelaat van hem afgewend, ver pletterd, had zy geluisterdhaar boezem zwoegde hoorbaar. By zyn laatste woorden stond zy op, koek hem verstoord aan en riep«Dat is niet waar ik heb het niet gedaan.* «Maar Valentine Waarom loochent ge nu iets, dat niet te loochenen isi* iiOmdat het zoo niet is!* .Kind, waarom die dwazo verstoktheid, nadat ge reeds zooveel hebt toegegeven, Maar het is niet Doodig, ge behoeft my niets te zeggen, ik heb je bekentenis met noodig. Kom, ga met my mee. Myn rjjtnig wacht nog voor de deur. Doe een mantel om, in een kwartiertje tjjds kunnen wy aan hot spoerwegstation zyn. Ik zal onze vlucht wel zoo goed weten in te richten, dat niemand ons kan inhalen of ons verblyf ontdekken. Kom, draal niet langer!* Hy wilde haar van de sofa oprichten, doch zy weerde hem af. .Valentine, er is geen minunt tc verliezen, elk oogenbiik kunnen de beambten van do justitie hier zyn. Laten ze komen," antwoordde zij en ging weer zitten. ,Men zal je in de gevangenis zetten, een vervolging tegen u instellen. Go zult als giftmengster veroordeeld worden .Dat is beter dan te vluchten en my in uw macht te stellen," riep zjj uit van de sofa opspringende. Ook hij was van zijn stoel opgesprongen, doch hy tuimelde terug, als had hy een slag gekregen. Maar al te duidelyk stonden af keer en verachting op haar gelaal te lezen. Ik wil mjjn leven en mijn eer op het spel zetten voor eene moordenares en is dat myn dank daarvoor?, siste hy tusschen de tanden. «Ge weet zeer goed, dat ik geen moorde nares ben. Gc wilt mij slechts verlokken om u te volgen. Maar ik ben daarop gewapend. Myn vader heeft mo tegen u gewaarschuwd.* Er kwam nu een vrecseljjke verandering in zyn gelaat. Hy toondo thans de wildste hartstochten. «Wat heeft hjj u gezegd?* vroeg hy, drei gend op haar toetredende. «Dat ik m|j voor u moest in acht nemen, en nooit een huwelijksaanzoek van u mocht Zyn gelaat helderde op, hy glimlachte. .De goede man kon maar niet vergeten, dat hy officier en myn vader handwerksman ge weest is, vandaar z|jn afkoer. Maar dien af koer zou hij wel overwonnen hebben, als hy geweten had, hoe dc zaken staan. Yalentine, nog eenmaal bid ik je, ik bezweer u, volg mjjl* «Neen,* antwoordde zij vastbesloten. «Waar wilt gc op wachten Zy haalde de schouders op. .Hoopt go misschien, dat Koenraad Rech ling u zal trouwen, nn zijn moedor dood ia vroeg hy weer. Wat gaat het u aan, want ik hoop of vrees .Wat mij dat aangaat?» herhaalde hy tVeel zeer veolLaat hot u gezegd zyn, Valentine, ik zie nooit van u af, Ik ben niet de man om my iets te laten ontrukken, waar ik myn zinnen op gezet heb, dat heeft reed» menigeen tot zjjn schade ondervonden, en naar niets heb ik zoo'n vurige begeerte als naar n, myn aangebodene. Zie, hier log ik aan jo voeten, zet je voet op myn nek. Je kunt van me maken, wat je wilt.* Hy knielde voor haar neder, sloeg zijn ar men, om haar hoon en verborg zyn hoofd in de plooien van haar kleed. Zy trachtte zich los te rukken cn riep «Laat me los, of ik roep om hulp.' «Ik zal je op mjjn handen dragen. Ik ben niet minder rijk dan die Koenraad, al je wenschen zal ik veuvullen, zelfs neg vóór dat zo uitgesproken zyn. Kom ga met my mee, en word mijn vrouw.* .Nooit, nooit 1 Houd op, ga heen!« Hef was haar gelukt los te komen. Zy wendde zich naar de deur, haar gelaat toonde zooveel afkeer, dat lijj begreep, dat dit meisje liever alles wilde verduren dan aan hem toe te behooren. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 1