Eene Mi nit ie Krant Liefdadigheid Daar Vermogen Kindervoeding. 9erfitti.nl Breewaterstraat 16, Schouwburg Tivoli. de dolle boel. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoekt ondergeteekende eenige plaatsruimte om to kunnen antwoorden op de beschuldiging door 't bestuur van ,Ned. en Oranje" togen zijn persoon geuit in 't laatste nummer van uw blad. In bovengenoemd Bchrijvon wordt beweerd, dat er door xnyn persoon enkele onwaarheden zouden ziju gezegd op de vergadering van 10 Doe. jl. Zonderling genoeg vergeet men echter die enkele onwaarheden te constateeren en wordt 't my dus onmogelijk gemaakt ze nader te beschouwen. Er rest my dus niets anders, dan by 't ware in bovengenoemd schry ven nog enkele waarheden te voegen. Volkomen waar is het, dat de datum, waarop de vergadering zou worden voortgezet, was bepaald op 3 Dec., met de stilzwijgende conditie natuurlyk, dat ze zou worden gehouden in Casino of Tivoli. Wie kruipt er nu in een hut, als hy weet, dat eenige dagen later een flink ruim huis voor hem disponibel staat. Toen 't bleek, dat op dien datum geen der beide zalen disponibel was, was 't uw plicht geweest in 't belang der zaak, misschien niet in uw belang, moeito te doen eene der zalen kort voor of na genoemden 3 Dec. te verkrygen. Dat was geweest een zoeken naar openbaar heid. Maar in plaats van dat te doen, hebt ge gezegd, dat er voor de Hoogerhuis-zaak niet weer een zaal zou worden open gesteld. Dat was gelogen, myne lieerenEn ofschoon dit alles by 't Land.- en PL Gom. bekend is, zoo schryft ge, gaat men toch schaamteloos voort, zoo mogelyk in deze het bestuur van ,Ned. en O." verdacht te maken. Die tactiek is toch zeker al to doorzichtig. Gevoelende, dat ge u in deze zaak op alle mogolyke manieren hebt geblameerd, gooit ge heel behendig de schuld daarvan op een ander. Dat moge handig schynen hot pleit zeker niet voor u. Gy zyt begonnen eene vergadering uit te schrijven, zonder de vergaderplaats te noe men. Toen, nadat er door 'l PI. Com. by u op aangedrongen was, een openbaar lokaal te nemen, hebt ge die vergadering uitgeschreven op Maandag in Casino. Daarna hebt ge de manoeuvre gebruikt, de vergadering zonder noodzaak van Maandag op Dinsdag te ver schuiven, zonder noodzaak, zeg ik. De hoer Polak wilde u de zaal niet afstaan zegt ge. Dat is gelogen. In uw waarheidlievend orgaan stond te lezen, dat er op dien avond in die zaal vergadering was vau de schuttery. Dat is eveneens gelogen. En ten slotte hebt ge u om de zaak een waardig besluit te geven, op gesloten in oen kring van geestverwanten, gy, die er nop beroemdet de waarheid en de open baarheid te dienen. Nu wensch ik in 't midden te laten of gy tot dergelijke nieuwe dingen in staat zyt, of wel, dat ge slechts 't werktuig zyt in handen van anderen, in 't eerste geval kunt ge de be schuldiging, die ge tegen my uit tot u zelf richten, in 't tweede zijt ge te beklagen. We willen 't laatste hopen om uwent wil. Op de woorden, die go richt tot Hermans voegt 'tmij natuurlyk niet te antwoorden. Wanneer hij 't noodig mocht vinden, zal hy zeker 't noodige in 't midden weten te brengen over hot verbod en wat daarmede annex is. Ge weet bij ondervinding, dat het den .Rooden Duivel" best is toevertrouwd. En nu ten slotte in gemoode. Wilt ge voortaan weer sproken over schaam teloos voortgaan met verdachtmakcn, steek dan eerst uwo hand in eigen boezem, maar bovenal reinig uw orgaan van schaamtelooze verdacht making, scheeve, valsche voorstellingen en van leugens. Ge vindt daar oen ruim arbeidsveld. Intusschen gaarne tot nader bereid uw medeburger S. REITSMA. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 16 tot 19 December. BEVALLEN: Z. Zwaanstra geb. Toetert, 2 d. J. Dienaar geb. Schagen, z. M. A. E. Manuel geb. Calliber. z. W. Snol geb. Sage- kuele, d. A. Vlam geb. Klant, z. H. Die naar geb. Wagemakcr, d. M. M. van de Lagemaut geb. van Brakel, d. M. Korver geb. Quust, z. N. Sluiter geb. Schagen, z. C. C. Koster geb. Wilner, d. OVERLEDEN II. Hurbers wed. B. lley- ting, 68 j. S. van Amcsfoort, 3 j, Tijdstippen vau verzending der Brievenmalen. Naar Ooat-lndlê: Verzendiiigaweg Datum der ter poit-bexorg. fijdel.d lnat tusl-ahPostk. p. Mepoat via Amsterdam 23 Dec. 7— 'aav. p. soepont via Rotterdam 80 7.'eav p. Holl. mail via Genua. 20 7.— '*nv. p Holl. mail via Manaille. il 8.30 'anam. p. Frantche mail via Marseille 80 7-W p. Rngeliclie mail via Brindisi 28 9.mor. Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra eiken Vrijdag 9.— mor. p. DuiUcbs mail via Napel*. 9 Jan. 9.— *a mor. Naar Guyana (Suriname) p. sccpoit via AmiUrdam 81 Deo. 7. p. mail over Engeland 2« 7—;. ar p mail via St. Nacaira 7 Jan 7.—'eav. Naar Curagao, Bonaire en Aruba p. tespest vit Amsterdam 1 DM. 7.—'eav. p. mail via Sonthampton 19 I.S0 aam. Naar St. Martin, St. Eustatlus en Saba p. mail ow Bn*eland ¥8 Deo. 7.'aar 359"° Staats-Loterij. Trekking van Maandag 19 Dec. 1891 No. 14580 f25.000 No. 9321 en 18647 elk f1000 No. 20761 1200 No. 1360 7462 11639 en 12642 elk f 100. Vervolg der berichten. Marine en Leger. Zooals we in ons vorig nummer mede deelde, zullen de drie puntserschepen op 2 Jan. a. s. van hier naar Indië vertrekken. Nader vernemen wy, dat Hr. Ms. «Hol land" een dag of vier in de Noordzee zal atoomen en by voldoening direct, naar Ply- mouth doorvaren in deze plaats zullen alle drie de schepen kolen laden en van daar vertrekken ze resp. naar Beironth, Smyrna en Algiers, om zich woder te Port-Said veroenigen en de reis naar ktdiö via Suez te vervolgen. De fregatten »De Ruyter" en ,Atjeh" zul len tegen dien tyd via do Kaap naar Neder land retonrneeren. By koninklyk besluit is, met ingang van 1 Januari 18991°. de kapitein ter zee M. F, Tydeman, op zyn verzoek, op pensioen go- steld en het bedrag van dat pensioen bepaald op f 3075 'sjaars; 2°. bevorderdtot kapitein ter zee, de kapitein-luitenant ter zee A. W. F. C. van Woerdentot kapitein-laitenant ter zee, de luitenant ter zee 1ste klasse H. Backer, en tot luitenant tor zee 1ste klasse, de luitenant ter zee 2de klasse S. Soutendam. Blijkens by bet departement van marine ontvangen bericht is Hr. M. flottieljcvaartuig tSiboga", onder bevel vau don luitenant tor zee 1ste klasse G. F. Tydeman, in den mor gen van heden van IJmuiden naar zee ver trokken, ter opvolging van zyno bestemming naar Oost-lndië. (.Stct.") Stoomvaartberichten Het stoomschip »Bogor', naar Rotterdam, vertrok 15 Dec. van Padang. Het stoomschip .Koningin Regentes», arriv. 16 Dec. van Batavia to Amsterdam. Het stoomschip ,Sumatra., naar Amsterdam, arriv. 15 Dec. to Pcrirn. Het stoomschip .Koningin Wilhelmina", naar Amsterdam, vertrok 17 Dec. van Padang. Het stoomschip .Salak", naar Rotterdam, vertrok 18 Dec. van Marseille. Het stoomschip .Gede" arriv. 19 Dec. Southampton. Het stoomschip .Prins Alexander, naar Amsterdam, arriv. 18 Dec. te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 17 Dec. Aangevoerd 6 paarden, f 40 a 80, 2 koeien en ossen f 140 a 0 0 vette kalv. f a f per p. f 0.— a 0.24 nuchtere id. f8 u f24, 155 magere schapen f 10 a f 18 p p., f 0,a 00 vette id. f 0 a f vette varkens a ct. per K. G., 61 magere id. f 12.— a f 15.—, 17 bokken en geiten f 2.a f 6.boter per P. f0.526 a 0.57s, kipeieren f 1.25 a 1.50 per 25 stuks, eenden dito f 0.de 100 st. 324 biggen fö.— a 8.25, 0 kleine bokjes f 0. 0.0 ezels f Visscherijberichten. Niouwodicp, 17 December. Aangebracht door 65 kordors te zameu 46 maad kleine schol p. m. f 3 a f 3,50, 120 mand kleine schar p. m. f 1 a f 1,50, C tal haring per tal f 5 a f 5,25, 40 mand kleine haring per mand f 1,20 a f 2,15. 19 Dec. 8 tal haring per tal f 4,50. 13 kordors met 1 tot 7 mand kleine schol per mand f 3,50 a f 4, 1 lot 2 mand schar p. m. f 1,75. ADVKRTENTIËN gelieve men des mor gens vóór 10 nar in te zenden. In do vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, alhier gehouden op den 16 dezer, werd behandeld een adres van de Kamer te Winschoten over het bezwaren met port* van officieële bescheiden aan par ticulieren gericht. Dat stukken door de Re geering aan bizondere personen gezonden (mededeelingen, waarschuwingen, benoemin gen enz.) met porto worden belast, wordt on- billyk geacht en daarom zal, in aansluiting met genoemd adres, het verzoek tot den mi nister worden gericht, om dergelyke stukken te beschouwen als vrij van porto. Het adres van de Kamer te Arnhem over de verhooging door het Ryk van de accyns op gedistilleerd en wijn en het adres van Dokkum in zake het zegelrecht voor kwi- tantiën, worden voor kennisgeving aangeno men, terwyl nog tot de volgende vergadering wordt aangehouden, de beslissing op het adres en de circulaires van de Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nyverheid. Het adres van de Kamer to Haarlem over de wyziging van den overgang over het Noord- zeekanaal te Velsen, zal, in verband met de vroeger hierover nitgebrachte adviezen, wor den ondersteund hierbij wordt in herinnering gebracht, dat nu de nieuwe sluis van dat Kanaal een wydtc heeft van 25 M., voor de brug te Velsen een doorvaart wijdte van 10 M. niet voldoende is en dat dus voor de hand ligt, grootere afmetingen voor dien doorgang te maken voor de belangen van den hande in het Noordelyk deel dezer provincie, zou het evenwel te betreuren zyn zoo de bestaande overgang werd vervangen door een veerpont, zooals in vroegere rcgeeringsplannen werd aangegeven. Dit te voorkomen is do bedoeling van bet adres der Haarlemsche Kamer en tot ondersteuning daarvan wordt door alle aan wezige leden eenparig besloten. Daarna wordt tot Secretaris der Kamer benoemd, de Heer J. Fraij, Commies ter Secretarie alhier. De geloofsbrieven van de bij- de laatste verkiezing gekozen leden der Kamer worden onderzocht en in orde bevonden en tot hunne toelating besloten, Het verzoek van eenige ingezetenen om pogingen aan te wenden, dat door den Heer Ontvanger der Registratie alhier werd be- Bloten aan zyn kantoor een anderen ingang te geven, vindt ondersteuning, om den in meer dan een opzicht zeer ODgunstigen weg, waarlangs in den iautsten tyd dat kantoor moet bereikt worden. Verder wordt ook de wenschelykheid be sproken van verplaatsing van de tegenwoor dige weekmarktmeer en meer blijkt, dat bij eene plaatsing in de Molenstraut, op het tor- rein van de jaarlijksche koemarkt, om ver schillende redenen op beter resultaat aou mogen gerekend worden. Naar aanleiding van een adres, betreffende de belangen van de risschery en van den vischhundel, wordt eene Commissie benoemd tot nader onderzoek. Ds. W. Beekhuis alhier, heeft toezegging van beroep ontvangen naar de de Herv. gemeente to Engelen (Naarden.) Ala lid van het Comité ter voor bereiding van het nationale congres voor geheel-onthouding is opgetreden de heer A. de Koe, alhier. Zondagnacht is by Ameland ge strand het Ned. stoomschip Javaan", kapt. W. Boon, van Oxelöund naar Rot terdam geladen met ijzererts. Op bericht der strauderij vertrok van hier het ss. Hercules" en vletterlieden. Bij aankomst bleek het schip reeds vol water te zyn. Door do vletterlieden en een sloep van Ameland met zeven roeiers, zyn in drie tochten de bemanning bestaande uit personen van het gestrande schip gehaald. Op den tnrnavond van de Gymnastiek- en E. Ver. .Pro Patria" van den 16n dezer werden de oefeningen te kwart over negenen gestaakt en vereenigden zich de turners en enkele oud-turners, alhier woonachtig, om hulde te brengen aan den Hoofdleider der Ver., den heer M. P, van Hooydonck. Te half tien nam de Voorzitter, de heer Schlahmilch, het woord. ,Mync Heeren zoo zeide hy in zyno toe spraak, de dag van gisteren, de 15de Dec. 1898, was voor «Pro Patria" een byzonder merk waardige. Dat was ook het geval met dien datum 10 jaar geleden. De heer Hagenaar, toenmaals reeds Penningmeester on ik, toen reeds President, kunnen u zeggen, dat er vreugde was in de Club, toen op den lóden Dec. 1888 de heer M. P. van Hooydonck het Directeurschap over haar op zich ging nei Haddon wy de zekerheid, dat V. H. in alle opzichten de man was, die ,Pro Patria"bo- hoefdo P Neen mour toch bestond er by niemand onzer twyfol, of hy zou d i e man alleszins blyken tc zijn. En ik zon het bataljon oud-turners, overal verspreid, en u, M. H tot getuigen kunnen roepen om te bevestigen, hetgeen ik by eene vroegere gelegenheid reeds tot onzen Directeur kon zeggen en nu zal her- halon W aarde Directeur U hebt onB steeds geleid met den noodigen tact, met onvermin derden ijver en met groote bekwaamheid". Ik mag daaraan nu toevoegen en gedurende eene lange reeks van 10 jaren". De Voorzitter feliciteerde do Club met liet tienjarig jub leum van haar hooldleidcr en daarna den jubilaris zeiven, dien hy namens de tegenwoordige turners en vele oud-turnere een prachtig geschenk met album aanbood. Hy verzocht den heer V. H. dit oogenblik wel te willen onthouden, dit oogenblik van oprechte hulde der erkentolyke ProPatriancn n hunnen hooggcuchten Directeur. Do cerewijo werd genoten en telkens daver den de hoera's en telkens weergalmde het „Hy leve lang, hy ga niet dood wanneer een der rdunisten, zich gedrongen had gevoeld, :yn popelend hart eens ferm te luchten. Met de zekerheid, dat geen club den leden zooveel vermaak en tevens zoo heel veel nut verschaft, als eene turneclub, verlieten allen na een uur vau prettig samenzyn de turnzaal. De Onderofficiers-Vereeiiiging Va derland en Oranje", hield Zaterdagavond in de groote zaal van »Tivoli" een feest vierende vergadering. Het mannenkoor zong een tweetal nummers, terwyl eenige leden een kwartet en een dubbel kwartet ten gehoore brachten Twee aardige voordrach ten met zang, getiteld, »De twee Leu genaars" en 'Schoonmaken, als je blieft" werden ten beste gegeven Een allergrap pigst blijspel »De Dienstmeid vau den Zaakwaarnemer" op losse wijze opgevoerd, viel zeer in den smaak. Het slotnummer van 't programma, een komische scène, »De Grenskommies" ver wierf veel byval. Voegt men daarbij, dat een animeerend bal hierop volgde, dan kan men nagaan, dat de leden van 'Vaderland en Oranje" met hunne dames een aange- namen avond hebben doorgebracht. Zondag- en Maandagavond gaf de Kor- poraalB-vereeniging der Mariniers .Willem Joseph van Ghent'' in Tivoli liefdadigheids voorstellingen, ton voordeele der slachtoffers der Septembcrstormcii in West-Indië. Het be kende, maar nog altyd schoone tooneelspel van Ruysch, .'t Was maar een loods" werd opgevoerd en niet zonder verdienste. De ver toonders hadden zich blykbaar veel moeite gegeven om het stuk flink in te studeeren en hebben het ook vry goed weêrgegeven. Som mige rollon werden zelfs kranig gespeeld, zooals dio van don jeugdigen zeeloods en die van de bejaarde baker. Met aandacht werd het spel dan ook gevolgd en meermalen toegejuicht. Het blijspel .Een debuut" vormde een aardig slot. De eerste avond was de opkomst van het publiek talryk, de tweede avond beneden het middelmatige. Voor rekening van den hoer P. Pool, te Kolhorn, werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis te üudeschild, op Texel. Het minste word ingeschreven door den heer L. Klein, aannemer alhier, voor f 3547. Orer het Marine-debat. Omtrent de discussio, in de Tweede Kamer gevoerd naar aanleiding van het regeerings- voorstel, om overtegaan tot aanbouw van een nieuw pantserschip, wordt in het overzicht van het Handelsblad het volgende gezegd: De uitslag is voor een groot deel te danken aan de wyze, waarop Minister Roëll zijn voorstel verdedigd heeft. Door zijne kalme logica, zyne beleefde, eenvoudige vormen en vooral door de duidelijkheid, waarmede hij ook technische onderwerpen voor niet-des- kundigen wist te behandelen, is menig tegen stander op zijne hand gekomen, en die tegen stander bleef, legde zich toch eerder bij zijn nederlaag néér, nu hij overwonnen werd door een man, die bij allen vertrouwen wekt. Het is waar, wat redenaarstalent betreft, ten aan zien van Ministers van Marine zijn we niet verwendden eerepalm te verwerven is in dezen wedstryd niet al te moeilyk, maar zoo hoog boven zijne voorgangers staat deze Mi nister, die helder denkt, zijno gedachten dui delijk weet uit te drukken en daardoor de overtuiging wekt, dat er bij dezen Minister ook orde en duidelijkheid omtrent willen en kunnen bestaat in eigen geest." Het Handelsblad schrijft aan het slot zyner overzichten van het Marine-debat in de Tweede Kamer het volgendeDe meeste dor vele punten, die door de sprekers over de onderdee- len dezer begrooting werden in debat gebracht, zyn zeker naar aller genoegen door den Mi nister beantwoord. Dit neemt niet weg, dat er nog steeds veel te wenschen blyft voor hooger- en laaggeplaatsten by de Marine. Onder de grieven, waaraan niet voldaan wordt, zullen wel eenige billyke zyn ook, maar of het eene goede wijze van behandeling dier grieven is, wanneer Kamerleden zich inrichten tot algemeen Klachtenboe k, hetwelk eens in het jaar bij de behandeling der be- grooling wordt geopend dit biyven wy ern stig in twyfel trekken". Texel, 19 December. 't Loopt onzen visscbers zeer tegen, zoo- dat ze bijna het allernoodigste niet kun nen winnen. Jonge visscbers kijken dan ook uit naar andere bezigheden en zoo zyn er reeds enkelen geplaatst op de stoom trawlers te IJmuiden. Zoo deze geplaatsten gunstige inlichtingen geven, zullen meer deren volgen. Aan het Noordzeestrand dryven sedert een paar weken vele elastiekenballen aan. De verf is er af en de meesten zyn be schadigd. Ook is in de laatste dagen veel wrak hout en eenig nieuwhout aangedreven. De openbare school te Oosterend geeft, wegens het heerschen der mazelen, voor- loopig vacantie. Voor de vacante betrekking van bode bij het Ziekenfonds te den Burg hebben zich wel 32 sollicitanten aangemeld. Pensioen oude werklieden. Jl. Zondag hield de Nederl. R. K. V olksbond eene vergadering te 's Gravenhagc, onder pre sidium vau den heer Pastoors. Er waren 40 afdcelingen vertegenwoordigd. Eene motie werd aangenomen, waarin erkend wordt, dal het pensioueeren van oude werklieden uit sluitend ten laste van den Staat als eene onmogelijkheid moet worden geacht, maar wel door vorming Tan bijdragen van werklieden en patroons mot medehulp van den Staat te verkrygen is waarin herinnerd wordt aan de toezegging in de Troonrede van 1891, en aan het rapport der indertyd benoemde Staats commissie en waarin verder apyt wordt uit gedrukt over hot alsnog uitblijven eoner gc- wenschte oplossing aan H. M. do Koningin, aan do Regcering, aan de beide Kamers der Staten-Goneraal, terwyl samenwerking ter be vordering van het buoogde doel wordt noodig geacht met andere wcrklieden-vereenigingen. Aan het Centrual-Bostuur wordt ten slotte opgodrugen, alle cerlyke middelen in het werk to stellen, wuardoor het gewichtige vraagstuk op wettige wyze tot oplossing kan worden gebracht. Men schryft uit Vlissingen Een alhier wonend Belgisch zeeloods, Herman genaamd, is te Goole (Engeland) toen hy een schip derwaarts had gebracht, tusschen twee schepen gevallen en ver pletterd geworden. De man, 30 jaar oud, laat een weduwe en kinderen achter. Zaak Vemer. Door de rechtbank te 's Hage zijn nog twee nieuwe deskundigen benoemd om de toerekenbaarheid van l apt. Vemer te beoor- deelen. Een nieuw verhoor zal plaats heb ben op 27 Febr. a.s. De majoor-magazijnmeester der Ar tillerie te Amsterdam, J. G. J. Paravicini di Capelli, herdenkt heden den dag waarop hy vöór 40 jaren tot officier bij de artil lerie werd bevorderd. Vijf jaren te voren was hij als vrijwilliger in dienst getreden. Oudere ingezetenen van deze gemeente zullen zich voorzeker nog herinneren, dat de heer Paravicini gedurende verscheidene jaren hier in garnizoen is geweest Bij de oprichting der dd. Artillerie-Schutterij vervulde hy de betrekking van officier- instracteur. In groote mate had de heer Paravicini door zijn humaan karakter zoo wel by de burgerij als bij militairen aller achting gewonnen. Verwaarloosde kinderen. Iu eene dezer dagen gehouden verga dering der afdeeliug Amsterdam van den Bond van Nederlandsche onderwijzers werd door den heer Th. Nolen, van Rotterdam, eene rede gehouden over het onderwerp Verwaarloosde kinderen. We ontleenen aan die belangrijke redevoering de volgende opmerkenswaardige mede- deeling „Eigenaardig is het wel, dat, niette genstaande de algemeene klacht over toe nemende baldadigheid der jeugd, in ons land sedert 1892 de criminaliteit is af genomen. De rechtbanken hier te lande veroordeelden in 1893 1119'jongens en 127 meisjes, iu 1894 931 jongens en 101 meisjes, in 1895 843 jongens en 98 meis jes, en in 1896 607 jongens en 76 meis jes. Dit ie zeker te danken aan het feit, dat het aantal scholen is toegenomen, en ook hieraan, dat de Commissarissen van Politie niet meer zoo spoedig als vroeger de kinderen voor den rechter brengen." Trouwen verboden Te Nichtevecht zou Donderdag een we duwnaar in het huwelijk treden met zyn stiefdochter. Hij ontving echter van hooger autoriteit aanzegging, dat dit huwelijk niet mocht vol trokken worden, op grond van verboden bloedverwantschap. Art. 87 van het Burgerlijk Wetboek verbiedt namelijk het huwelijk tusschen alle personen, die elkander bestaan in de nederdalende linie, ook door aan huwelijking, welk laatste hier het geval is. De Rijksveldwachter J. Kollen heeft Vrijdagnacht onder Loenen een man dood geschoten. Kollen zag twee mannen met pakken beladen en diefstal vermoedende sommeerde hij hen te blijven staan In plaats daarvan werd een schot op den veldwachter gelost. Deze schoot terug en doodde den 21 jarigen Gerrit Scheepers, die ongunstig bekend staat. Het bleek by onderzoek dat de pakken hun eigendom waren. De zaak is in handen der justi tie te Utrecht. Boonsma, die in gezel schap van Scheepers was, is nog te Loenen in hechtenis. Zaterdag is tc Parys een in aanbouw zynd huis van 4 verdiepingen ingestort, 16 werklieden waren boven aan bet werk, 5 hunner werden gedood en 11 zwaar gekwetst. Men vreest, dat nog anderen onder de puin- hoopen liggen. Heden overleed na een smartelijk lijden van drie dagen onze jongste Lieveling STEPHANU8, in den ouderdom van 31/,, jaar. Helder, 18 Dec. 1898. Namens zijn bedroefde Ouders S. VAN AMESFOORT. P. VAN AMESFOORT- DUOOG. Heden overleed, na een korte on gesteldheid van slechts 12 dagen, onze jongste lieveling GRIETJE JAN8JE, in den aanvalligen leeftijd van 3 jaren en drie maandenzwaar treft ons deze slag, doch wij hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 17 Dec. 1898. Uit naam van hare diepbedroefde Ouders, J. DE ROOS en Eehtgenoote, en verdere Familie. Eenige kennisgeving. Voor de talrijke bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer REMMERT KRAMER, betuigen wij onzen bartelijken dank. Helder, 20 Dec. 1898. Uit aller naam, Jb. KRAMER. Dankbetuiging. De Vrouwen-Vereeniging „Draagt Elkanders Lasten'1 betuigt by deze haren harlelyken dank aan al hare begunstigers, welke door hunne bijdragen de Vereeniging weder in staat hebben gesteld met het KERSTFEEST aan be hoeftige kinderen der Zondagschool KLEE- DINGSTUKKEN uit te deelen. Dat de Heere hen daarvoor zegene, is ons aller Helder, 20 Dec. 1898. Allen, die iets te vorderen hebben van den Luitenant t. z. L. E. F. BOLOMEIJ, Binnenhaven 36, worden verzocht hiervan opgaaf te doen vóór 1 Januari 1899. te Heldor. Algemeene Vergadering op Donderdag 22 December 1898, 's avonds 8 uur, in 't Lokaal 'MUSIS SACRUM". AGENDA: Rekening en Verantwoording. Verkiezing Bestuursleden. HET BESTUUR. Advertentie n. dj, Hedeu herdenken wy de 25 Jarige Echtvereniging van on- Sj] zen waarden Zwager .3 C0RNEL1S IIOOGSCUAGEN |3j en Eehtgenoote. Koegras, 20 December 1898. M NamensK, tt K. KINDT, B* G. KINDT—ScHOORL.fP Voorspoedig bevallen van een welge schapen Dochter C. C. KOSTER geb. Wij.nbr. Helder, 19 December 1898. Algemeene Kennisgeving. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffr. de. Wed. B. HEIJTING IIA RIJERS, in den ouderdom van c.a. 69 jaar. Helder, 17 Dec. 1898. S. E. HEIJTING— Waldenmaieb. B. T. HEIJTING. H E. HEIJTING— Skvnekes. H. C. HEIJTING. Den 8en December 1.1. overleed zacht en kalm, te Amsterdam, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de gepensionneerde Stafmuzikant der Kon. Ned. Marine J. J. BARBARIMI, in den ouderdom van 79 jaren. Helder, 20 December 1898. Namens Eehtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Wed. J. J. BARBARINI— S. SlMONS. Voor de deelneming in het zoo treurig en smartelijk verlies van mijn geliefde Eehtgenoote en zorgdragende Moeder, TRIJNTJE KOK, betuigen wy onzeu wel- gemeenden dank aan Familie, Vrienden en bekenden Jb. GRIEK en Kinderen. Amsterdam, Czaar Peterstr. 123, le etage. De Chr. Meisjesvereeui- ging „Lydia" brengt haar hartelijken dank voor de milde gaven, geschonken voor het a. s. Kerstfeest en noodigt beleefd uit tot het bezichtigen der kleedingstukkeu op Donderdag 22 Dec. e. k., van twee tot zes uur, in hét lokaal Bewaarschool Hoogstraat. Namens het Bestuur: E. v. d. BURGHT, Pres». H. BRUIN, Scct®. De Commissie te dezer plaatse maakt bij deze aan de minder bedeelden der Hel- dersche ingezetenen bekend, dat Woens dagavond van 7—9 uur de Kaar tjes verkrijgbaar zyn. AdreaLANGESTRAAT. Afdeelt Spaar- ei Yoorscbottas der WEREL1EDEMEREEMING. VERGADERING Donderdag 22 December, des avonds 8 uur, op de Bovenzaal, daarna uitkeering. Dezelfden datum geen boekeu uitgeven, maar op Zaterdag 24 December, gewonen tijd. Namens de Commissie. VAN WestgraoUt 412 NAAR J. TIELROOY, Schilder enz., Agent der Onderl. Glas-Verz.Maats. gevestigd te Amsterdam, Directeur de Heer P. LUDWIG. ap Maandag 26 December 1698 (2de Kerstdag). PROGRAMMA: Blijspel met zang, in 2 bedryven. Optreden van „BLINDE DIRK''. Tot slot: Kluchtspel. Na afloop BAL. Entree 26 Cis. Aanvang 8 «ar. KAARTEN te hekomen van 2 tot 4 uur, in >Tivoli'„ op den speeldag.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1898 | | pagina 2