KINDERVOEDING. ia A. J. BOELEN, Sloisdiikslraat. wjjlen Z. M. den Koning en bevestigd als adjudant-generaal der marine van wijlen Z. M. Bjj hare inhuldiging in het vorige jaar be noemde H. M. Koningin Wilhelmina jhr. Van Capellon tot haren adjudant-geuerual. By Kon. brsluit is de kapt. ter zee W. G. van Nes, met 1 Febr. eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en dat bevel alsdan opgedragen aan don kapt. t. z. G. F. A. Gregory. By Kon. besluit is de officier van admini stratie 2e kl. W. F. van Grasstek met 16 Jan. bevorderd tot off. van administratie 1ste klasse. Blykcns bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. fiottiejjevaar- tuig ,Siboga", onder bevel vun den luitenant ter zee Ie kl. G. F. Tydcman, 7 dezer te Aden aangekomen. By don commmandant bestond het voornemen 8 dezer de reis te vervolgen. Do dtat-major van Hr. Ms. pantserdekschip Holland" en pantserschip .Piet Hein" die Zaterdag naar Oost-Indië zyn vertrokken, is samengesteld als volgt: «Holland" kapt. ter zee J. J. <le Brnyne, commandantkapt.-luit. ter zee J. C. Cramer, lste-officier; luits. ter zee le kl. A. Gel derman en A. H. C. Heydeman id. 2e kl, J. M. van Wickevoort Crommelin, C. Fock, J. 1). Albarda en L. G. Bouricius adelborsten le kl. J. de Jong, C. 11. de Goeje, W. C. Byl dc Vroe, A. Vos, O. Bender, E. R. Schultz, J. W. J. baron van Haersolte en W. C. Canterslc-luit. der mariniers W. J. Bernelot Moensoff. van gezondh. le kl. J. F. Brustid. 2e kl. J. G. Detmorsoff. van admin. Ie kl* C. V. Veldman adjunct-admin. H. B. van Dam, en off.-machinist 2e kl. J. F. P. Nubocr. .Piet Hein": kapt. ter zee J. E. Sickens. commandantluit. ter zee le kl. K. J. Kar- seboom, lste-officier; luits. ter zee 2de kl, E. L. F. Bolomey, J. A. van Hoofï, O. H. van Persijn, L. T. van Heusden en A. E. Matthysen adelborsten le kl. J. C. Johan- knogt, II. .1. Hartkamp. J, C. P. Eoftinck Sehattenkerk, II. C. Louwerse en E. J. Lan- gelaan officier van gezondh. Ie kl. G. A. J. van der Sande officier van admin. 2e kl. J. Berkelbach van der Sprenkel, en off.-machi nist 2e kl. J. Houtsmuller. Hot machinekamerpersoneel is aldus samen gesteld Holland"hoofd-mach. le kl. J. F. A, van Bruggen mach. le kl. A. Elshove, C. G. A. Schreiber, W. A. d'Arnaud, D. Meyer en H. F. Jansen mach. 2e kl. J. G. Jerscha- vek. S. van der Meulen, J. A. Rietdijk en T. J. Kommcrs. .Piet Hein": mach. le kl. J. F. Koster, J. T. Campagne, A. Govers, A. W. van Doorn en F. J. L. Swüste, en mach. 2e kl, J. M. Brinkman. Hot état-major van Hr. Ms. .Friesland", welko bodem 15 dezer naar Indië vertrekt, bestaat uit Commandant de kapitein ter zee L. A. H. Lamie, le Officier de kapt.-luit. ter zee J. D. Heijning, de luitenants ter zee der le klusse W. Houwing, J. S. F. Gallaij, de luitenants ter zee der 2e klasse II. G. Suric, H. E. Baron van Asbeck. J. P. F. Pool, Jhr. H. H. Roëll, adelborsten der lc klasse H. W. Buijs, .1. A. E. Schenck de Jong, J. C. Tolle naar, II. P. Prillcvitz, N. J. van Laer, W. C. A. Vink, J. II. Holtaappbl, de officieren van Go*, le en 2e klasse W. M. Mertens en G. Buis, de Officier van administratie le klasse F. H. A. van den Brugh, do adjunct-admini strateur M. Mfiinesz, de le luitenant der Ma riniers J. van Haaften en de officier-machinist 2e kl. J. A. Schell. Het raachine-kamerperooneel bestaat uit: Uoefdmachinist le klasse B. II. Harinck, de machinisten le klasse II. C. But, J. M. Madsen, J. M. Driessen, G. J. V«bierman en P. Gallas, do machinisten 2e klasse G. Be- deaux, W. F. dc Loenen, W. Fakes, P. W. Bal en do adspirant-machiniit K. van Leeuwen, Chef der equipage is de Opperschipper P. Duursma. Hr. Ms. stoomschip .Suriname", welke bodem sedert 181)6 onder bevel van den kapt. luit. tor zee A. C. van der Sande Laeoste te Paramaribo gestationneerd is, wordt Mei. a. s. in ons land terugverwacht. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Merapi», naar Rotterdam, pass. 5 Jan. Gibraltar. Het stoomschip .Prins Hendrik», van Am sterdam, vertrok 5 Jan. van Genua. Hot stoomschip «Van Imboft'', van Amster dam, vertrok 6 Jan. van Suez. Het stoomschip «Soembing*, naar Rotter dam, vertrok 6 Jan. van Padang. Het stoomschip .Smeroe», van Rotterdam, arriv. 9 Jan to Padang. Het stoomschip «Bogor", naar Rotterdam, arriv. 9 Jan. te Suez. Hot stoomschip .Malaug", van Rotterdam, pass. 9 Jan. Sagres. Het stoomschip Oengar&n van Rotterdam, pass. 9 Jan. Gibraltar. Het stoomschip .Koningin Regentes', van Amsterdam, arriv. 8 Jan. to Southarapton. Hot stoomschip «Koningin Wilhelmina". naar Amsterdam, pass. 8 Jan. Kaap St.Vincent. Het stoomschip .Sumatra», naar Amsterdam, pass. 8 Jan. Gibraltar.. MarktDerichten. Alkmaar, 7 Jan. Aangevoerd 3 paarden, f 50 a 200, '1 koeien en ossen f 130 a 190, 85 nucht. kalv. f 8 a 20, 52 magere schapen f 10.a 18.64 magere varkens f 18.a f 16.2 bokken en geiten f2.50 a 4.189 biggen f 5.a 10, boter per P. f0.52' a 0.626, kipeieren fl.1.12' per 25. Hoorn, 7 Jan. Aangevoerd tarwe f 6.a 7.Rogge f 0,a 0,Gerst f 4,25 a 5,25, Haver f8.a 8.75, witte erwten f 10,50 a 11.groene dito f 8.a 12.grauwe dito f 14,50 a 18,—, vale dito f 10.50 a 14, Bruine boonen f 8.50 a 11,25, Karweizaad 11.— mosterdzaad f20. 8 koeien f140 a 200 82 schapen f15 a 26, Lammeren f a ,17 kalveren f 8 a 16, 81 varkens 15 a 200 zeugen a 107 biggen f 5,a 9,kipeieren f 3,50 a 4,eenden dito f a por 100, 1100 kop boter f 0.60 a 0,65 per K., 9 paarden f 60 a 800. Visscherijberichten. Nieuwediop, 7 Januari. Aangebracht door 100 korders met 20 tot 60 tongen p. st. 60 a 70 cent, 20 tot 100 middelm. tongen p. st. 85 a 45 cent, 10 tot 50 kleine longen p. st. 15 a 25 cent, 10 tarbotten p. st. f 6,50 a f 10, 1 tot 2 roggen p. st. f 1,50, 1 tot 2 mand groote schol p. m. f 8 a f 10, 1 tot 5 mand kleine schol p. m. f 3,50 a f 4, 1 tot 2 mand schar p. m. f 1,76 a f 2. 2 beugers to zameu mot 2 lov. kabolj. p. st f 5,25. 9 Januari. 1 kordcr met 50 tongen, 200 middelm. en kleine tongen, schol, rog en ■char, besomming f 85. ADVKKTKST1Ë* (ellen men dei ran gen. .óór 10 uur in te zenden. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 9 Jan. ONDERTROUWD: T. A. C-JDoctereJen L M. H. Jacobs. BEVALLENM. Croese geb. Boon,5z. G. Krijnen geb. Pyper, d. N. Kindt geb. Stam, d. A. Fillcrup goh. Burger, d. E. ltieswijk geb. v. d. Broek, d. T. S. Meins- ma geb. Visser, z. A. Ike geb. Tceriuk, z. OVERLEDEN: C. J. Brouwer, 57 j. ambtsh. ingeschreven, overl. te Bloemendaal). M. J. H. Carton, 8 w. C. Rustemeyer, 76 j. D. Rijnhart, 6 j. K. F. E. van Breda, 7^tn. Fronramma van liet 51e Wiaier-Coiceri, te geven op Dinsdag 10 Januari 1899. Aanvang 8 uur. 1. Marchc d' Auvorgno", (sur des Bour- rëes et des Montagnardes), Louis Ganne. 2. Ouverture: .Don Juan", W. A. Mozart. 3. .Ave Maria", Mdditation sur le Iro Prélude de Johami Sebastïan Bach, Charles Gounod. 4. Grande Fantaisie de 1'opéra.Cavalleria Rusticana", Pietro Mascagni. PAUZE. 5. OuvertureDie Felsenmiihlo zu Estalièros", C. G. Reiaaiger. 6. a. lm Traum Intermezzo", Ferd. Sabathilb. Marche Egyptienne, Joh. Strauss. 7. Fantaisie de 1'opóra-comiquc.Gil lette de Narbonne", Edmund Audran. 8. «Schwungriidcr-Walzer", Joh. Strauss. No. 1 en 8 Eerste uitvoeriug. Ie week uitgegeven 1929 Beterhannen. Ontvangen van I. I. f 1.00, Gez. W. 8 Broeden. DE COMMISSIE. Vervolg* der berichten. Door Burgemeester en Wethouders werd Vrydagraiddag openbaar aanbesteed 1. Het verf-, glas- en behang werk aan de gemcontegebouwcn, bruggen, onz., gedurende 1899. Ingekomen waren 13 inschryvingen, van de hoeren Joh. Hubbeling, ad f 700 C. Kramer f675; F. Boon Jr. f668; J. de Vries f630; J. Kraak f630; J, Lak f625; II. Zegel f619; Gebrs. do Boer f 604A. van Pelt f598; J.Freeke f590; A. Heyblok f580; Joh. Vermeulen f515 en Gebrs. Iloogerduiin f510. 2. De levering van debenoodigdhoden voor het onderwys in de nuttige handwerken in de openbare lagere scholen in 1899. Ingekomen 1 inschrijving, van den heer L. Rumpff, ad f811.16. Gisteren had alhier de aanbesteding plaats in 'tCentrum", van het bouwen van een zaal, achter het Café »'t Centrum", bene vens drie woningen aan de Vlamingstraat, onder directie van den architect S. Krijnen. 15 biljetten werden ingeleverd, van de heeren D. de Vries, voor f5898; J. F. Phi lips f 5800 II. Wijker f5774 P. do Waard f5710; P. Korff f5590; J. Spruit f5386; J. Dninker f5838; Gebrs. van Pelt f5325; W. de Jong f5800; A. Krynen f5273; Qnak en van Pelt f5080; L. Klein f 4978 A. Nob- bes f 4892 Gebrs. van Os f 4797 en G. Schel linker f 4698. Gegund aan den laagsten inschrijver. Hr. Ms. pantserschepen Holland" en >Piet Hein" zijn door het mistige we der eerst Zaterdagavond 9 uur van hier vertrokken. De >Piet Hein" passeerde Zondagavond 5 uur Dungeness. De Holland" zal eerst vier dagen in de Noordzee kruisen, alvorens naar Indië te koersen. Zondagavond ten ruim 8 uur ontstond ten huize van den tapper Smelink in de Hartesteeg alhier, brand door 't omvallen van een brandend petroleumstel. Dat de brand zich niet verder uitbreidde dan tot een klein kamertje, hetwelk geheel uitbrandde, kwam daardoor, dat de be woners hun beddegoed op de vlammen wierpen en zoo het vuur doofden. Jl. Zondag was in 't anders vredige Koegras de rust verstoord. Een twist was ontstaan, over 't bezit van een hekwerk, langs een weiland in huur bij J. B., die hierover ten onrechte door G. K. werd aan gevallen, waardoor een vechtpartij ontstond. Hierover wrokkend, zocht deze, bij anderen partij, die nu tegen J. B. herhaaldelijk dreigementen uitten. De politie is hiervan onderricht. 't Is niet goed op deze wijze een geding uit te maken, waar rechten zijn, kunnen die op andere wijze gehandhaafd of ver kregen worden. Aan den Centrale Commissie te 's Gra- venhage, die zich belast met de inzameling van gelden tot leniging van den nood van ingezetenen van St. Martin, St. Eustatius en Saba, ten gevolge van den aldaar ge woed hebbenden orkaan, is door den zorg van den dirigeerden officier van gezondh. le kl. der Kon. Ned. Marine Dr. C. Alers, uit de gemeente den Helder, overgemaakt de somma van f 153.20. Het eerste nummer is verschenen van het Blad, gewijd aan de belangen van paardenhouders, de titel is »Onze Paarden", onafhankelijk en goedkoop weekblad voor fokkers, houders en liefhebbers van paarden. Al het bijzondere en wetenswaardige omtrent dit edel dier bekend te maken en te populairiseeren is het doel dezer uitgave en daarom zal dat blad, zijn weg voor zeker wel vinden. Texel. 9 Januari. Voor het beroep naar de Hervormde Gemeente te Waal en Koog heeft bedankt heer J. M. Lammere, candidaat te Hel der, en voor dat naar de Cocksdorp de heer Ds. S. Dijkstra te Hilversum. Alhier zal een wedstrijd in het reciteeren gehouden worden. Er mag alleen aan deel-, genomen worden door bewoners van het eiland. Alhier is overleden de veehouder K. Mantje en wel op 86jarigen leeftijd. Ruim 60 achtereenvolgende jaren heeft by met eigen vaste hand eenzelfde boerderij be stuurd en bewoond en tot aan zijne laatste levensdagen stelde hij veel belangstelling in alles wat de veehouderij betreft. Met hem is een type van den echten ouden Texelschen boer heengegaan. Men schrijft ons van Wieringen Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Oosterlund alhier, is beroepen Ds. L. H. Rienderhoft' te Warder. Benoemd tot ouderling bjj de Ned. Herv. gemeente te Oosterland, de heer N. Hel lingman en tot diaken de heer J. Kalf. IjTot kerkvoogd bjj de Ned. Herv. gem. te Hippolijtushoef o. a. ia gekozen den lieer J. Mostert. Bij de eenvoudige begrafenis op gis teren, van den vice-adniiraal Jhr. vanCa- pellen, adjudant-generaal der Koningin, waren Graaf Damonceau eu Jhr. de Rauitz vertegenwoordigers van de Koningin en de Koningin-Moeder. Op de lijkkist lag een krans van de Koningin en palmtak van het Militaire Huis. Eene groote schare van hofdignitarissen en opper-officieren der zeemacht volgde de lijkbaar. Ook de Minister van Marine, met zijn adjudant, en de gezanten van Frankrijk, Engeland en België. Aan het graf werd niet gesproken. Men schrijft ons uit Soerabaja van 7 Dec. LI. Gistermorgen stierf in het Militair Hos pitaal alhier, de heer J. G. II. Jurriaans, in leven sergeant majoor torpedomaker. Dat de overledene in hoog aanzien stond niet enkel by zyn gelijken, doch ook bij zyn superieuren en minderen, getuige de schare, die gistermiddag zijn stoffelijk overschot grafwaarts begeleidde De kist was overladen met kransen als blijk van eerbied voor den overleden kameraad, een van het korps torpedomakers, van de onderofficieren van de vereeniging »Admiranl de Ruijter", van de matrozen-torpedisten van Hr. Ms. »Su- matra" en van de onderofficieren van het Hospitaal. Aan het graf werd een harteljjk woord gesproken door den Luitenant ter zee van der Stok en dat die woorden indruk maakten, was ieder zeeman aan te zien. De heer van der Stok schetste in welgekozen woorden, de verdiensten van den helaas te vroeg ontslapene, die als mensch en als militair steeds zijn plicht heeft vervuld. Aan de groeve waren vereenigd alle on derofficieren van Hr. Ms. »Sumatra" de »Atjeh", de »Batavier", »Edi", het wacht schip en de »Cerberus", meest alle leden der vereeniging van Admiraal de Ruijter", de matrozen-torpedisten van Hr. Ms. »de Rujjter", en vele korporaals en minderen. Ook eenige officieren hadden zich bjj de treurige stoet aangesloten. De overledene stond hoog aangeschre ven, niet alleen als een zeer bekwaam on derofficier, maar ook als een bijzonder humaan mensch, die met iedereen op gepaste wijze wist om te gaan. Zyn assche ruste in vrede. 3|De gemeenteraad van Opsterland besloot, bij de behandeling der gemeente- begrooting, de post jaarwedden nachtwacht te schrappen als zuinigheidsmaatregel. Een der nachtwachten nam op Oudejaars avond met de volgende woorden afscheid: Twaalf uur heit de klok, de klok heit twaalf. Dit is voor mij de laatste keer, De gemeente heit geen centen meer! Nabij het station te Middelburg, ouder de hooge brug, ondervond Zaterdagavond de trein van tien uur een schok. Bjj onder zoek bleek, dat een zestienjarig jongmensch vreeseljjk verminkt op de rails lag. Als oorzaak van deze droevige daad wordt gezocht de vrees van den ongelukkige, die zich wegens een klein vergrijp voorde po litie had te verantwoorden. Omtrent het vinden van deelen van een menschelijk lichaam tusschen de lading graan van een uit Amerika te Rotterdam aangekomen stoomschip, valt nader het navolgende te vermelden In den voormiddag van 15 December lag het Engelsche stoomschip Baron Oawdor aan den Commercial Wharf no 10 te Brooklyn onder een elevator graan te laden, toen de machine in dien ele vator onklaar geraakte. De graan werker Thomas Cosgrofe, wonende Sacketstreet no. 27 te Brooklyn, begaf zich daarop in den elevator, zonder zich vooraf te over tuigen of de machine stil stond. Hjj werd door de machine gegrepen en ver- morseld. Nadat daarop de machine tot stilstand gebracht was, werden de deelen van den verongelukte zoo goed mogeljjk bijeen gezocht en aan elkander gevoegd, doch een arm en een stuk van een been bleven ontbreken en weiden waarschijn lijk in het rnim geslingerd, waar zjj ver volgens ouder het graan bedolven geraak ten. Bij de lossing is nu een stuk been voor den dag gekomen. Zoo beleeft men plezier van zjjn kinderen Bij zijn ouders te Gorredjjk is het be richt ingekomen, dat de heer G. Ringe- noldus Jz., vroeger kellner in Opsterland, tot nu toe werkzaam aan het gerechtshof te Milwaukee (Wisconsin in Noord-Ame- rika) gekozen is tot hoofd-griffier bjj het gerechtshof, met 20485 stemmen. Op den mede-candidaat werden 18086 stemmen uitgebracht. De jaarwedde van den gekozene is hier door gestegen van f4000 tot f15.000. Rustdagen Naar het Gregoriaansche kalenderjaar zjjn de rustdagen zeer geljjkeljjk over de zeven dagen der week verdeeld. De Zon dag is rustdag vöor de Christenen, de Maandag voor de Grieken, de Dinsdag voor de Perzen, de Woensdag voor de Assyriërs, de Donderdag voor de Egypte- nareu, de Vrjjdag voor de Turken, en de Zaterdag voor de Israëlieten. Een antwoord van Dreyfus. PARIJS, 10 Jan. (R O.) Een telegram uit Cayenne brengt heden het antwoord van Dreyfus op de vraag, door de commissie van Terhoor gesteld betreffende de bekente nissen, die hij gedaan zou hebben op den dag van zjjn degradatie aan kapitein le Brun-Renauit. Dreyfus ontkent ten sterkste, onder welke omstandigheid ook, eenige bekentenis te hebben gedaan. Hy betuigt opnieuw zyn onschuld. Het telegram is in den avond aan het Hof van Cassatie medegedeeld. Men gelooft, dat de arbeid van het Hof op dit punt thans is beëindigd. Dviuiuict In de steenkolen In een lading Engelsche kolen in een schip liggende in de Mark, bij Oud-Caatel vonden eenige werklieden een patroon van ongewone» Yorm. Onbewust van het gevaar wilde een der lossers het binnenste leeren kennen en wreef het voorwerp af. Met een versckikkeljjken slag ontplofte het projectiel, hetwelk een dynamietpa- troon bleek te zyn. Den onvoorzichtige» werkman werden vier vingers afgerukt, alleen de pink bleef behouden, en mis schien zal bjj ook het linkeroog moeten missen. Diefstal nau boord. Aan boord van de stoomboot Kanzier", van de Oost-Afrika-ljjn te Hamburg, is een brutale diefstal gepleegd. De dader brak in de kajuit van den kapitein en stal een bedrag van 70 milreis in Portngeesche biljetten van 5000, 2500 en 100 Reis, vijf tien stukken van 500 Reis, 16 of 17 Hol- landsche guldens, 30 sb. Transvaalsch geld, 39 M. Duitsch geld, Engelsche-, Fransche- en Spaansche munten tot een bedrag van 80 M. Verder ontvreemdde hy een paar zakken met vreemde koperen munten. De correspondent te Wcenen van de N. R. Ct. schrijft: Er is thans weer een lichte vrouw ver moord op dezelfde wjjze als laatst. Ge lukkig werd ditmaal de moordenaar, na zijn bloedig werk verricht te hebben, bjj het heengaan door een andere vrouw ge snapt en nageschreeuwd. Hjj zette het op een loopen, maar werd achterhaald en zou door het toegeschoten volk bijna gelynscht zijn, als de politie hem niet ontzet had. Hij is een slager uit Oedenburg, in Hon garije, en men hoopt in hem ook den moordenaar der vorige vrouw gevonden te hebben. Een paniek. Een vreeseljjke paniek ontstond de vorige week aan het Westerstation te Verviers, toen de sneltrein uit Parijs was aange komen. Eenige goederen moesten uit den trein worden overgedragen in dien voor Keulen, o. a. een groote kist, waarvan onder het overbrengen de bodem losraakte zoodat de inhoud, een hoop stroo en dekens, op het perron viel. Daaruit verhieven zich echter terstond vier slangenkoppen en weldra evenzoo vele lichamen. Men kan zich den schrik voorstellen, die zich van de talrijke reizigers meester maakte. Alles vluchtte in de wag- gons en de wachtkamers. Alleen een jonge schoone waagde zich bij de slangen riep en floot en de monsters kwamen gewillig naar haar toe en lieten zich kalmpjes weder inpakken. Zjj behooren aan de jonge slangenbezweerster, die op reis naar* Keulen ging, waar zij voorstel lingen zal geven en die vermoedelijk zeer gediend is met deze reclame. Wedren tusschen locomotieven. In de volgende week zullen twee mon sterachtige locomotieven een wedren hou den tusschen Chicago en Omaha, een afstand van 400 Eng. mijlen. Een ver gelijkend examen alzoo De prijs bestaat uit hot raailcontract met de Regeering, dat een millioen dol lars waard is en wordt toegewezen aan de Maatschappij, welke de machine bezit, die het eerst aankomt. Eene locomotief zal twee mailwagens en een gewoon rijtuig, en de andere vier mail wagens medenemen. Maan en Sterren. De maanverduistering van Dinadag is, zoover wij weten, noch in óns land, noch in het overige gedeelte van West-Europa waargenomen, daar de lucht nagenoeg voortdurend met dikke wolken bedekt was. In Ierland alleen schijnt men gelukkiger geweest te zijn uit Dublin wordt gemeld dat deze eclips de mooiste was die men sedert tal van jaren gezien had. Naar mate de schaduw van de aarde over de schijf heentrok, veranderde de donkergrijze kleur van het geëlioseerde gedeelte der maan (die ook bij ons te lande in de enkele oogenblikken Yan tamelijke heldere lucht waargonomen is) in een koperroode, dit schijnsel begon onderaan om zich ver volgens over den geheelen sikkel te ver spreiden. Zelfs in het midden van de eclips was de maan als een roode schijf, als 't ware door dichten rook heen, duide lijk zichtbaar wat overigens te voorzien was. Als het weder wat gunstiger wordt, kunnen zij, die in de verschijnselen aan den hemel belang stellen, zich voor deze niet waargenomen maansverduistering scha deloos stellen door de beschouwing van den ochtendhemel, vóór zonsopgang, in het begin van Januari. Den 15den bereikt de planeet Yenus als morgenster haar grootste helderheid. Ze komt dan S*/s uur voor de zon op, en staat 10 graden ten noorden .van de roode ster Antares in den Schorpioen. Onbescheiden brandweermannen. Vrijdag hebben eenige al te nieuws gierige brandwachts, die dienst hadden in het paleis te Potsdam en er hun nach telijke ronde deden, een kijkje willen nemen in enkele kamers van de tweede verdieping. Hun onbescheidenheid werd zwaar gestraft. Op het geluid van voet stappen vluchtten zij uit de eene kamer om zieh te vorstoppen in een andere. Het ongeluk wilde, dat het de slaapkamer der Keizerin was. Deze maakte, zeer ontdaan, dadelijk alarm. Men holde van alle kanten toeook de Keizer verscheen op het alarmsein en op hoog bevel werden de brandweermannen in verzekerde bewaring gesteld. Een Anieriktunsch blad vaaagt waar de oude koperen munten blij ven. Er zyn 199,900,000 oude koperen stuivers, maar waar die te vinden. Soms ziet men een enkele te voorschijn komen. Weinige jaren geleden werden 4,500,000 bronzen 2 cents-stukken afgeleverd (5 centen). Drie millioen zijn nog in de wan deling. Een millioen 3 cents-zilverstukken zijn verspreid over de Ver. Staten, maar men zietjer zelden een. Van 800,000 halve centstukken (de Engelsehe farthing), is er niet een bjj de bank teruggekomen om gemunt te worden. Het congres staat jaar lijks 100,000 doll. toe, om de zilveren munten te hermunten. Het zijn meest halve dollars, en zjj worden niet afgege ven, omdat er geen vraag naar is. Het geld voor het hermunten is niet bestemd voor de muntkosten, maar om het verlies aan zilver te vergoeden, verkregen door afslijting. Dit verlies is 30 doll. op de 1000, en zonder deze aanvulling zou de rekening niet in orde zijn. Advertentie n. Vrijdag 13 Januari hopen onze geliefde Ouders C. SCHUWER en .1. F. DE BRUI», den dag te herdenken, waarop zij voor veertig jaar in den Echt zijn vereenigd. Helder, 10 Jan 1899. Uit naam van hunne dankbare Kinderen, Klein- Achterkleinkinderen. Eenige en algemeeue kennis geving. Geboren: WILLEM, Zoon van H. IKE en A. IKE geb TEER1NK. Helder, 8 Januari 1899. Bevallen van eene Dochter: G. KRIJNEN-PIJPER. Helder, 7 Januari 1899. Heden overleed ons jongste Zoontje KAREE FRKDRIK EDUAHD, lijna acht maanden oud. Den Helder, 7 Januari 1899. K F. E. VAN BREDA. W. VAN BREDA— Hillentus. De Heer en Mevrouw DU CEL- LIÉE MULLER—van den Beug geven kennis van het overlijden te Rotter dam, van hunne geliefde Moeder en Behuwdmoeder Frouwc A. T. DU CELLIÉE MULLERVA.» GOOR, Weduwe vau den HoogEdelGestren- gen Heer J. E. DU CELLIÉE MULLER, Kolonel Intendant. Den Helder, 9 Januari 1899. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. De Heer en Mevrouw DE BRUIJN KOPS betuigen hunneu hartelijken dank voor de bewjjzen van belangstelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. Kraamvisites zullen liefst worden afge wacht Woensdag en Donderdag van 3—5. Wij betuigen door deze onzen hartelijken dank aan den WelEd. Heer ür. VAN DEVENTER, Directeur vau het Gesticht Meerenberg en aan Dr. VAN WALSEM, voor de geneeskundige hulp aan onze Zuster Mejuff. A. C. OELJE geb. Konins, gedurende haar verblijf aldaar bewezen, waardoor zij geheel hersteld de inrichting heeft mogen verlaten. In 't bijzonder ge- gevoelen wjj ons ook verplicht aan Mevrouw de Hoofd-Directrice dauk te zeggeu, vuor de liefderijke zorgen haar betoond. Helder, 6 Januari 1899. C. KONING en Echtgenoote. Aan allen, zoowel binnen als buiten de gemeente, die bij de intrede van 1899 mij hunne heilwenschen aanboden, mijnen welgemeenden dank en geluk we nsch. C. J. J. H. v. KEMPEN. p. p. c. A. GOVERS, Mach. K. N. M. 7 Jan. 1899. Bjj mijn vertrek naar Oost-Indie roep ik aan familie, vrienden en bekenden een harteljjk vaarwel tot weerziens toe. A. DUINKER, Sergt. Ziekenverpleger, a/b. Hr. Ms. pantserdekschip Holland", Helder, 7 Jan. 1899. Bjj mjjn vertrek naar Ned.-Indië roep ik aan Familie, Vrienden en Bekenden, een harteljjk vaarwel tot weerziens toe. Helder, 7 Januari 1899. C. TIMMERMAN, Ma j.-Bottelier a/b. Hr. Ms. Pantserdekschip »Holland". Aan Familie, Vrienden en Kennissen, een harteljjk Nieuwjaar toegewenscht. H. MEIJER Wz., Europeesch Fuselier, Willem I, Ned. Oost-Indië. Leden der Chr. Zangvereeniging „ZINGT DEN HEER", worden dringend uitgenoodigd aanstaanden VRIJDAG-AVOND ter vergadering te komen, ten half-acht uur. HET BESTUUR. Gymnastiekschool van ff Voor plaatsing van Jongeheeren van 10—16 jaar bij de Adspiranten-Afileelin- gen, kan men zich altjjd, liefst scbrifteljjk, wenden tot den heer SCHLAHMILCH, Koningstraat 18. De Secretaris F. J. BOON. IFaiisciirsiis. Dp Maandag en Zaterdag kannen eng ee.ilge leerlingen zich aanmelden. Voor geoefenden ap Woensdag en Zaadag.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2