ADRESBOEK, Advertentie n. Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. VERGADERING VereeDiiinit tot Slicb'ioi InstaLdboBdiDE tan Bewaarscholen Iffrhflijtt (jjrowt, Marine en Leger. Blijkens by het Dep. ran Marine ontvan gen bericht ie Hr. Ms. pnntaerdekschip «Friesland", onder bevel van den kapitein ter eee H. A. H. Lamie, 16 dezer te Ply- mouth aangekomen. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip «Holland' onder bevel van don kapt. t.z. J. J. do Bruyno, 18 dezer van Plymouth vertrokken. Blykens b\j het Departement van Marine ontvangen bericht is I-Ir. Ms. hottieljcvaartnig Siboga", onder bevel van den luit. ter zoo der le kl. G. F. Tydeman, 18 dezer te Co lombo aangekomen. f.St.-Ct.' Hr. Me. «Nautilus' zal na binnenkomst te Hellevoetaluis aldaar op 'a Itykswerf belang- rijko voorzieningen ondergaan, waardoor deze bodem geruimen tyd aan den dienst zal worden onttrokken. De opleiding van jongenB thans a/b van do «Nautilus* zal a/b van de brikken «Castor' en .Pollux* worden over gebracht. De luit. t. z. der le kl. S. P. 1'Honoui Naber, wordt met 1 Febr. gedetacheerd bij het Kon. Instituut der marine te Willemsoord, en is bestemd om op te treden uIb officier-instruc teur in de sterrenkunde, meteorologie en het landmetcto. By Kon. besluit is de Minister van Marine gemachtigd om de milicien-verlofgangers van de lichting 1897 in hot jaar 1899 te doen oproepen tot opkomst in werkelyken dienst. In verband met dit besluit heeft de Minister van Marine bepaald, dat de opkomst der zeemiliciens zal plaats hebben op Woensdag 5, Dondordag 6 en Vrydag 7 April a.». naar gelang der schepen, aan boord waarvau zy zullen worden geoefend. Nadere by zonderheden bevat de ,St.-Ct." bo. 16. De nog in dienst zynde onderofficieren der marine, uitsluitend bestemd voor den binnen- landschen dienst, blyven als zoodanig ge handhaafd echter genietende in 't vaste corps opgenomen onderofficieren geen vast trakte ment. Hunne maandelyksche soldij is vast gesteld als volgtsergeant-provoost f 28 sergeant-hofmeester f 32. Het aantal sergeant-majoors by het korps mariniers wordt gebracht op 13 en dat der sergeanten op 100. Het aantal sergeant-majoors by de staven der drie afdeelingen van het korps mariniers wordt gebracht op 4. Oost-Indië. Hr. Ms. fregat De Ruyter", dat gereed gemaakt wordt voor de terugreis naar Nederland, zal, naar hot «Soer. Hbld.' mededeelt, waarschijnlijk eerst in de eerste dagen van Febr. a. s. zee kunnen kiezen. Het wachten is op andere schepen en boven dien moet «De Ruyter" nog van zeilen voor zien worden. De herstelling etc. aan Hr. Ms. s. s. Atjeh", dat sedert ecnigon tyd te Soerabaja ligt om gereed gemaakt te worden voor de terugreis naar Nederland, zyn nagenoeg geheel afgi loopen. Er zyn nabij Kiel prooven genomen mot een nieuwe onderzeosche boot van 15 meter lengte, die byzonder goed geslaagd zyn. Deze boot is gebouwd volgens de plannen van een Duitsch oud-zeeofficier by Howald. Zy heeft gedurende drie uren met een bemanning van drio koppen op eon diepte van drie meter gemanoeuvreerd. De boot wordt door elec- tricitei^>ewogon^^^^^^^^^^^^^^^^ Stoom vaartberichten Hot stoomschip «Bromo" naar Rotterdam, vertrok 17 dun. van Marscille. Het stoomschip «Salak", naar Java, ver trok 17 Jan. van Southampton. Het stoomschip .Ardjoeno", vertrok 18 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip «Oengaran", naar Java, pass. 19 Jan. Suez. Het stoomschip ,Bogor", naar Rotterdam, pass. 19 Jan. Gibraltar. Het stoomschip «Malang", naar Java, arriv. 19 Jan. te Port-Said. Het stoomschip «Koningin Rengentea", naar Batavia, arriv. 19 Jan, te Genua. Marktberichten. Helder, 18 Januari. Aangevoerd waren 2 vette Koeien, 15 Schapen, 2 nucht. Kalve ren, 2 korven Kouynen, 2 id. Duiven, 2 stapels Kaas en 1 party Boter. De prijzen warenSchapen f 18.50, Ko- nynen f 0.80 k 0.90, Duiven f 0.171/,, N.-Holl, Kaas f 0.60 h 0.95, Boter 0,621/2 per kop. Purmerend, 17 Jan. Aangevoerd 276 vette runderen f 0.42 a 0.56 p. p., 6 stieren, prys- houdend, matig, 132 vette kalveren f 0.65 a 0.85 p. p., 126 nucht. idem f 7 a 18, beide handel vlug, 11 paarden, 748 schapen lam meren, prijshoudend, handel matig, 270 vette varkens 85 86 cl. p. p., handel vlug, 11 magere id. f 9 a 14, 271 biggen f 4 a 8.—. beide handel stug, 152 ganzen f 2,25 a 2.50, 10 zwanen f 7,50 a 8, Kleine kaas f 27,50, middelbare f commissie f Aangevoerd 56 stapels, weg.kg., 1125 kg. boter f 1.25 a 1.35, Kipeieren f 4,4.50. 14 Kalkoenen f 8.— a 6.— per stuk. Scbagen, 19 Jan. Aangevoerd 4 paarden f75 a 150, veulens f af0, 2 stieren f 80 a 110. 4 Geldukoeicn f 90 a 110, 40 vette kooien f 150 a 245, 6 kalf koeien f120 a 150, 0 vaarzen f a 0, gruskalven f a 20 nucht. kalveren f 6 a 16, magere schapen f a vette scha pen f a 200 overhouders f 14 a 18.50. 17 magere varkens f 9 a f 12.22 vette varkens f 0,34 a 0,36 p. P., 40 biggen f 5.50 a 9,900 kop boter, p. P., 55 a 60 ct., 1200 kipeieren f 3,50 a 4,per 100. 359"° Staats-Loterij. Trokking van Dinsdag 17 Jan. No. 1098, 7894, 12391, 12586 elk f 1000. No. 4333, 12342, 17237 elk f400. No.2180, 5809, 15260, 18492 elk f 200. 9247, 10942, 12131, 13522, 20439 elk f100. Trokking van Woensdag 18 Jan. No. 18515 f 5000. Na 1281, 4006,5192, 6720, 8949, 11891, 12036, 18812 ieder f 400. No. 10941, 15931 ieder f 200. No. 12680, 13746, ieder f 100. Trekking van Donderdag 19 Jan. No. 11991 f 100000. No. 8618 f1500. No. 1031 10839 18224 f 1000. No. 6404 17974 f 400. No. 6227 17948 f 200. No. 2986 8153 4021 6181 8686 9179 14839 18328 19075 20692. f 100. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 17 tot 19 Jan. ONDERTROUWD: G. Eelman en G. M. Montd. GETROUWD: G. J. Vcrschragen en A. S. BI. v. d. Kuay. P. K. Minncboo en 1'. Meesters. J. C. A. Moll en W. C. v. d. Voorde. R. Blokker en J. A. van Straten. BEVALLEN: C. Boon geb. van Mcy- rd, d. II. van Os geb. Ricuwers, s. G. Ligteringen geb. Slaman, z. G. C. Gou- wenberg geb. Koelman, z. E. Leen geb. de Wolf, z. OVERLEDEN M. C. M. Köbnke geb. Kcijzcr, 40 j. C. Hagen 't luatst wed. van N. Dobbelaer, 69 j. N. Gomes wed. J. D. Ran, 80 j. J. M. Versteeg, 14 j. N. Vos wed. K. Pronk, 81 j. Burgerlijke Stand, gemeente Texel, van 11 tot 17 Jau. 1899. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Hendrik Denc (Hilversum) en Klasina van der Kooi (De Cocksdorp). Hendrik Schoenmaker (de Westen) en Naatje Smit (den Hoorn). Hendrik de Leeuw en Lumbcrtu Kooger (Oost). GEBORENCornelis, zoon van Pieter Stoepker en Pietje Bremer (Eierland). Jan netje Trijntje, dochter van Reyer Buys er Marretje Dijksen (De CockBdorp). OVERLEDENJan Zoetelief, 72 jaar, weduwnaar van Neeltjo Jager (den Burg). Jacob Dob, 1 maand, zoon van Maurten Dob en Marretje Smit (Eierland). Tijdstippen van verzendlug der Brievenmalen. Naar Oost-lndlë: Vemndingaweg Datumdarter Tijdat d laat. poat-bezorg. bual.ahPoitL. aeepoat ria Amiterdam 20 Ji i. aeepoat via Rotterdam i. Huil. mail via Genua. i Holl. mail via Marseille. i. t'raniche mail via Mameille i. Engclsche mail via Briodiai iaar Atjeh en de Ooatkuat I vim Sumatra i. Duitache mail via Napel». Naar Guyana (Suriname) i. aeepoat via AmaUrdam .1 81 Jan. I 7.— 'aav. i. mail over Engeland 28 I 7.'tav. l mail via St. Naxaire 7 Feb. 7-'aav. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba i. aeepoat via Amsterdam I 81 Jan. 8 en 17 Feb. ■Iken Vrijdag. 6 Feb. 8.80 9.—'a 7.- p. mail vis Qucouatown 81 8.80 na Naar St. Martin, St. Euatatius en Saba p. mail over Engeland 23 Jan. 7.a Naar Hr. Ms. H o 11 a n d te Be roet (Syrië)27 Jan. en 8 Febr. 9 u 's morg. Naar Hr. Ms. «Piet Hein" te Port- Said 27 Jan. 9 uur 's morgte Aden: 3 Febr. 9 uur 's morg.te Colombo: 6 Febr. 9 uur 's morg. Naar Hr. Ms. «Friesland" te Smyrna: van 22 tot en met 30 Jan. dagelyks 3.30 'a nam.te Port-Said: 31 Jan. 7 uur 'i en 3 Febr. 9 uur 's morg.te Adon: 8 Febr. 9 uur 's morg.te Colombo Febr. 9 uur 's morgens. Ingezonden. De militieplichtigen en het voorbereidend militair onderricht, In een aantal gemeenten van ons land zijn op den 15cn October 1898 de oefeningen be gonnen van het voorbereidend militair onder richt. Dc ervaring heeft geleerd, dat hoewel de deelneming vooral voor een eerste oefenings jaar zeer groot te noemen is de betrokkelyke voorschriften nog niet algemeen bekend zyn. In byna allo gemeenten is dit gebleken, vooral, doordat velen zich tot deelneming aanmeldden, nadat de oefeningen reeds een aanvang genomen hadden. Zelfs in de maand December j.1 kwa men nog verzoeken tot deelneming tot ons. Do vrijgevigheid, die dit jaar bestond by het verleeneu van de vereischtc toestemming, heeft velen voor teleurstelling gevrijwaard, en menig milicien, die in Maart 1899 onder de wapenen zal worden geroepen, is daardoor in de gelegen heid gesteld nog dc voordeden te genieten, die het Voorbereidend militair onderricht hem verschaffen kunnen. Intusschen is het te voorzien, dat in vol gende jaron vooral in het belang van het onderricht en dns ook van de leerlingen geen zoogenaamde «nakomers'" meer zullen worden toegelaten. In verband daarmede in het belang van de zaak zelve stellen wij ons ten doel de betrekkelijke voorschriften langs dezen weg meer onder ieders aandacht te brengen, opdat belanghebbenden daarmede hun voordeel zouden kunnen doen. Legerbelangen en belangen van dc militie- plichtigen hebben er toe geleid om in de win teravonden of middagen voorbereidend militair onderricht te geven. Onder voorbereidend militair onderricht wordt verstaan hetonder- wys, dat gegeven wordt in den dienst der Infanterie en der Vesting-Artillerie door offi cieren en minder kader van het leger aan jongelieden buiten den troep, die zich daartoe vrjjwillig aanmelden. Het voorbereidend militair onderricht heeft in het algemeen ten dool, om door plaatselijke oefening, die zooveel mogelyk aansluiting zoekt by het schoolonderwijs in do gymnastiek, do bekendheid te bevorderen met de eenvoudigste militaire exercitiën, terwijl het tevens leert kennen de algemcene plichten van den soldaat. Dit onderricht strekt bovendien le. om hen, die de verbintenis wenschen aan te gaan als vrijwilliger voor hot reserve kader, in do gelegenheid te stellen zich de voor die verbintenis gevorderde bedrevenheid in de behandeling var. liet geweer eigen te maken 2e. tot opleiding van toekomstige militie- plichtigen, die aanspraak wenschen te verkry- gen op plaatsing bij het korps en in het garnizoen hunner keuze 3c. voor militieplichtigen, die zich tydens huu verblyf onder de wupenen wenschen toe te leggen op het erlangen van een graad (milicien-korporaal, milicien-sergeant.) liet voorbereidend militair onderricht is kosteloos voor de deelnemers en kan worden gevolgd door jongelingen van 16 tot ?4 ja rigen leoftyd. De aanmelding geschiedt jaar lijks vóór 1 Juli in plaatsen, waar troepen gurnizoen houden, by den «commandeerenden officier der Infanterie of dor Vesting-Artillerie", iu andere plaatsen by don burgemeester. Het Voorbereidend militair onderricht wordt gegeven le. in plaatsen waar Infanterie of Veeting- Artillorie garnizoen houdt 2e. in plaatsen waar ton behoeve van het reservekader instructeurs van hot leger beschik baar worden gesteld, indien daar ten minste 5 adspiranlen voor het reservekader of in 't geheel minstens 1U deelnemers do lessen mlgen 3e. in andere dun onder lo en 2e bedoelde plaatsen, indien daar ten minste 5 adspiranlen voor het reservekader of in 't geheel minstens 20 deelnemers de lessen volgen. Dit onderricht vormt een cursus, die loopt over twee achtereenvolgende winterlijdperkon, tolkons van ongeveer half October, tot ultimo Februari, en geduronde ten minste 3 nren per week. Wordt dns door de leerlingen den wenseh te kennen gegeven om een grooter aantal uren per week te oefenen, dan kan daartoe dc gelegenheid worden gegeven. Jongelieden, die do oefeningen gedurende den eersten winter mot vrucht hebben gevolgd hetgeen blyken moet by een in Februari to houden onderzoek ontvangen daarvan een getuigschrift, dat hun toegang verschaft tot den cursus in hot 2e wintertydperk, hetzij in dezelfde gemeente, of wel in eene andore gemeente, als de jongelingen zich hebben ver plaatst. Intusschen is het bepaald noodzakelijk, dat men zich vóór 1 Juli opnieuw aanmeldt by bovengenoemde autoriteiten, wanneer men den 2un wintercursus volgen wil. Ziehier de voornaamste bepalingen van de Beschikking van den Minister vau Oorlog dd. 1 Juni 1898 VII Afil. uo. 1U, die van belang zyn voor alle mannelyke Nederlanders. Zy, die door het lot tot het vervullen van militicplichten worden aangewezen, zullen zich de opoffering van enkele winteravonden niet betreuren. Doch ook zy, die vry loten zullen wanneer zy eenmaal hunne schut- terplichten hebben na tc komen de voor- deelcn van vroegere oefening genieten. Immers de Wet op de Schutterij bevat de bepaling dat zij, die blyken geven van de noodige be kwaamheid, kunnen worden vrygesteld van alle verdere wapenoefeningen. En bovendien wordt door ieder de heilzame invloed op den jongen man erkend van de oefeningen in den wupeiibandci. Doch er is eon schooner dryfveer, die U toeroept: «Grypt deze gelegenheid met beide handen aanmaakt U den tyd ten nutte 1" 't Is het plichtsgevoel, dat ieder Nederlander bezielt, om te zorgen, dat hy in de ure van gevaar daar niet weerloos staan zal, maar de voldoening in zich omdraagt, dal ook hy in staat is om het vreemde geweld verre te hou den van zijn huisgezin v. d. W. Vervolg der berichten. De muziek- en tooneelvereeniging »Concordia", geeft aanstaanden Zondag avond in >Tivoli'' weder een voorstelling. Gewoonlijk vallen de werkzaamheden zeer in den smaak de muziek, die, men te genieten krijgt, is uitstekend; de tooneel- stukken worden behoorlijk vertolkt, daarom is een aanbeveling overbodig. Gisterenmiddag is van Amsterdam alhier aangekomen bet voor O.-I. bestemde recherchevaartuig »Brak", ten einde op de reede proef te stoomen. Door visscherlieden is veel wrakhout drijvende gezien in het Marsdiep. Texel, 19 Jan. De benoodidge schoolbehoeften en leer middelen voor deze gemeente zijn aanbe steed als volgt Perceel I. Schoolboeken, de heer W. C. Meilink, te Zutphen, voor f 422,26 Perceel II. Schoolbehoeften, dezelfde voor f 543,48 Perceel III. Handwerken, de heer L. Rumpff, te Helder, voor f 105,17; Perceel IV. Schoolbibliotheek, geen bil jetten ingekomen. Tot diaken der Doopsgezinde gemeente te den Hoorn is herbenoemd de heer K. Lap Sz., aldaar. Het kofschip »Martha", kapitein Wijn stok, met ledige flesschen van Bremer haven naar Londen, dat in de Eierlandsche gronden was vastgeraakt, is met behulp van visschers in veilig water gebracht nabij De Cocksdorp. Zondag zal in het hotel »Texel" een billardwedstrijd gehouden worden om prij zen van f 30 en f 10 in contanten. Dinsdag a. s. heeft in hetzelfde gebouw een reciteerwedstrjjd plaats, waarvoor zich 4 dames en 5 beeren hebben aangegeven. De jury bestaat uit de heerenW. Metz Tz. Ch- Niessink, J. J. Dekker, J. de Jongh en J. A. Wesstra. De prijzen zijn voorwerpen van kunst en smaak. Men schrijft uit Delft: Volgens door de politie alhier genomen informatiën is bet bedrag der by den heer R. te Berkel gestolen effecten f 17.192,50. ATJEH. Uit een particulier schrijven verneemt de »J.-B.," dat in Januari a.s. eengroote excursie zou worden ondernomen om Toekoe Oemar te vangen. De gouverneur is met den chef van den staf en vier brigades marechaussees naar de Westkust vertrokken. Diefstal te Overschie. In den stormachtigen nacht van Maan dag en Dinsdag j.1. is te Overschie inge broken in de Protestantsche kerk. Het gehuil van den wind dekte waarschynlyk het geraas van de breekijzers, die de boos wichten hebben moeten aanwenden om zich toegang te verschaffen tot het ge bouw. Na licht ontstoken te hebben, maakten de dieven zich meester van het zilveren vaatwerk, dat aldaar aanwezig was in een kast, die aan het oog onttrokken was door een gedenkplaat, waarop de namen prijk ten van vroegere dominé's. Het zilverwerk, naar schatting een waarde vertegenwoor digend van 6 a 700 gulden, dateerde van eenige eeuwen terug. De dieven hebben den aanwezigen wijn opgedronken en het licht laten branden. Tot op heden is men de inbrekers nog niet op het spoor. Men vermoedt, dat de moordenaars en inbrekers te Berkel dezelfde daders zyn van den diefstal hierboven vermeld. Het grootste koopvaardijschip, dat thans bestaat en dat in sommige afmetingen zelfs wylen de >Great Eastern" overtreft is Zuterdag van de werf der heeren Har- land en Wolff, te Belfast, met goed ge volg te water gelaten. Over het geheele Britsche Rijk. en na tuurlijk niet het minst in Ierland, wordt aan deze gebeurtenis groote waarde ge hecht, en het aantal toeschouwers wordt op wel honderd-duizend geschat. Het nieuwe schip heet de »Oceanic"en is gebouwd voor de White Star Lino. Het is 7057, voet lang, 75 voet breed, 49 voet diep en heeft, als het geladen is, een diep gang van 327a voet- Bot gewicht van het schip, met toebe- hooren en geladen, zal ongeveer 28,500 tonnen zyn. De bruto tonueninhoud is 17040 en de netto inhoud 7940 tonnen. Het kan 410 eerste klasse, 300 tweede klasse, en 1000 derdo klasse passagiers vervoeren. De bemanning zal, allen medegeteld, uit 394 personen bestaan, totaal dus 2 10 4 personen aan boord van een enkel stoom schip. Het schip heeft zeven dekken en zal worden bewogen door twee paar com- pound-machines. Er zyn 15 stoomketels. De inrichting toor passagiers ia zeer fraai. Het schip is er op gebouwd om in 67i etmaal van Liverpool naar New-York te reizen. De >Oceanic" zal niet het snelste schip in de vaart op Amerika zyn. Om het dat te maken zouden de machines zeer veel uitgebreid moeten worden. Maar dat was het doel van de reedeis ook niet. Zij wil den een aangenaam schip hebben, dut niet stampt en dnt up tjjd kan aaukomen, en daarop is alles ingericht. Wegens zijn groote afmetingen zullen zware zeeën er slechts weinig invloed op oefenen, en daar het met matige kracht vaart, zal het niet noodig zijn in stormweder de snelheid te verminderen. Het is te hopen, dat deze «Leviathan" met succes moge varen en voor de reeders meer voordeel opleveren dan de «Great Eastern", waaraan het, wegens zijn grootte, onwillekeurig herinnert. In de Engelache bladen wordt mel ding gemaakt, dat de kruiser >Phoebe", op de Zuid-Afrikaansche kust met man en muis is vergaan. In een riool te Parijs, Rue Montmartre, heeft een werkman, die daar herstellingen had te doen, een pak met effecten, ter waarde van 600.000 francs gevonden Er is een onderzoek ingesteld naar de herkomst. Een vermakelijke vergissing- Een oude-jongejuffrouw, de hoopvolle erf tante van eenige ongeduldige neven en nichten, werd dezer dagen, op reis van Dresden naar Weenen, in den spoortrein plotseling zóó ernstig ongesteld, dat men genoodzaakt was, haar te Praag naar het Ziekenhuis te brengen. Daar overleed zij spoedig. Toen de neven en nichten van den over ledene de tijding ontvingen van haar dood, telegrafeerden zij onmiddellijk naar Praag, om het lyk naar Berlijn te laten overbren gen. Eenige dagen later bemerkten de erf genamen, toen zij de lykkist openden, tot hun grooten schrik en hevige ontsteltenis, dat hun overleden tante veranderd was in een Russischen generaal, met kaplaarzen aan en de kepi op. Dadelijk werd naar Praag getelegrafeerd «Doodkist geopend, lyk niet van overleden tante, maar van Russischen generaal. Waar is de doode tante Uit Praag kwam het volgend antwoord «Als doode tante niet te Berlijn is, moet zij te Petersburg zijn." En de erfgenamen seinden naar Sint- Petersburg »Wat doen met overleden Russischen generaal en waar is de doode tante Het antwoord liet niet op zich wachten Begraaf Russischen generaal in stilte. Tante juist ter aarde besteld met militaire Wij hebben de eer mee te deelen, dat namens ons niemand is afgezonden ter opname van Handelsadressen of Adverten- tiën voor een Adresboek en dat alles, wat hieromtrent door eeu persoon is verteld, in geenerlei verband staat tot de eerlang aan te bieden negende uitgave van 't Adresboek dezer gemeente, die door ons zal worden ter hand genomen. Men gelieve attent te zijn, dat alleen deze uitgave waarborg van correctheid geeft, waarmede geen onderneming door anderen, van elders, kan vergeleken worden. BERKHOUT CO., Uitgevers. ADVERTENTIE* gelieve mende» mor gens vóór 10 nur in te zenden. Den 23" Januari hopen onze f j geliefde Ouders ANTOON DEN BAKKER en SJACOBA POTTER, hunne 20-Jar|ge Ecbtvereenigiug B te herdenken, g Helder, 20 Januari 1899. Uit naam van hunne dankbare Kinderen ANDRIES Willem l S PlETERTJE f K Hendrik Bastiaan W Stf I Co RN ELI A l g Andhiaan p Art Gehuwd FRANS VAN TW1SK en ANNA M. VOS, die mede namens wederzydsche familie hunnen dank betuigen, voor de belang stelling, zoowel van hier als elders onder vonden. IJmuiden, 19 Januari 1899. Getrouwd RENS BLOKKER JOHANNA ADRIANA VAN STRATEN, die mede namens wederzydsche Familie hun hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, 19 Januari 1899. Bevallen van een Dochter E. PETERI—BETHLEHEM. Deventer, 17 Januari 1899. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervende, onze beminde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KEELTJE GOMES. Weduwe van JAN DIRKZ. RAN, in den ouderdom van 80 jaren. Helder, 18 Januari 1899. Namens de Familie, W. RAN. Heden overleed onze innig geliefde Dochter en Zuster JOHANKA MARIA, in den leeftijd van 14 jaar en 31/, maand. Helder, 19 Jan. 1899. Uit aller naam D. VERSTEEG. A. P. VERSTEEG- OLMAN. Heden overleed plotseling onze jongste Lieveling GRIET, in den leeftijd van 3 maanden. Helder, 19 Januari 1899. S. K. LUIJTZEN. T. LUIJTZENDoouenwaard. Den 19den Januari jl. overleed zacht en kalm, onze geliefde Echt genoot», Moeder, Behuwd- en Groot moeder JANNETJE KIEFT, in den ouderdom van circa 68 jaar. Namens Echtgenoot en Kinderen, C. GILTJES. Heden overleed te 's-Gravenhage in den ouderdom van 68 jaar, onze Tante Mejuffrouw J. P. KETXER. Delft, 16 Januari 1899. KETNER, Kapitein der Artillerie. KETNER- Wksselingh. Heden overleed plotseling ten huize van A. J. VAN ZWEDEN, onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KEELTJE VOS, Weduwe van KOENRAAD PRONK, in den ouderdom van 81 jaren. Helder, 19 Januari 1899. Namens de familie J. PRONK. De Heer en Mevrouw de BOOIJ BOISSEVAIN, betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij de geboorte van hunnen Zoon. Kraamvisites Maandag en Dinsdag 23 en 24 Januari, van 27,-4 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer HEN DRIK STOOKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. J. STOOKER. Evangelisatie-lokaal i/d Palmstraat. ZONDAG 22 JAN. voorm. 10 uurt De Heer VAN DEN WIJNGAARD, Theologie Candidaat te Utrecht. van alle gepensionneerde Loodsen, op DINSDAG 24 dezer, des avonds te 7 uur, in 't gewone lokaal bij den heer POLAK. HET BESTUUR. Openbare Vergadering. De afdceling Helder van de Nationale Christen Geheel - Onthouders- Vereenlglng, zal D.V. Zondag a. s., des avonds ten 8 uur, in het Zeemanshuis Spoorgracht 43, openbaar vergaderen. HET BESTUUR. te HELDER. Rekeningen over het jaar 1898, ten laste van de School aan de Viachmarki, gelieve men vóór 1 Februari a.s. te zenden aan den Penningmeester der Vereeniging A. J. DE JONGH. geheel ten voordeelt vun de Diaconie der Xederd. Ilerv. Gem., te geven in de Nieutve Kerk op ZONDAC 29 JANUARI 1899, des a onds te 7 uur, door een HIVDEUHOOH, onder leiding van de Heeren W. K. en J. H. C., met welwillende en geheel belanglooze medewerking van den WelEd. Heer JAC. kOXlXG, Kapelm. K. N. M. (Orgel) en eenige H.H. Leden der Stafm. (t.tJi|k-orchrsi). TOEGANGSKAARTEN, a 25 CenU en PROGRAM MA'S a 5 Centzijn te bekomen bij Mej. Wed. P. BRU1JN Wz., Spoorstraat, aan het DIACONIEHUIS en op den avond der uilvoering aan den INGANG DER KERK.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2