Advertentie n. Marine en Leger. Ingevolge Kon. besluit wordt Hr. Ma. fregat .Dc Rugter* met 27 Mei a.s. te Willemsoord uit dienst gesteld en de kapitein ter zee W. M. J. Visser met dien datum eervol van het bevel over dien bodem ontheven. (.St.-Ct.*) De zilveren medaille voor 24-jarigen eer lijken en trouwen dienst is toegekend aan: Machinist le kl. J. vau Ouwerkerk, sergL- konstabel J. de Groot, bootsman v.k. J. P. Jansen, sergti-ziekenverpleger W. F. Somine- ling, korp.-bottelier J. Kram, korp.-kok R. A. Bovendorp, marinier 2e kl. J. Soniua. 26 Mei overgeplaatst van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord op Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam: Bottelier-majoor H. A. Góethart, sergt.- provoost G. Slegt. 1 Juni geplaatst op Hr. Ms. ,Hadda" te Hellevoetsluis Sergti-konstabel M. C. de Zeenw van Hr. Ms. „Bellona", hooidiuachinist 2e kl. R. Hag- tingius vau Hr. Ms. .Evertsen", udspirant- machinist C. Habicli van Hr. Ms. .Marnix". 1 Juni van non-activiteit geplaatst op Hr. Ms. .Evertsen": Mach. 2e kl. D. C. Beugelaar. 16 Juni uit Hr. Ms. zeedieust ontslagen, wegens afkeuring onder toekenning van pen sioen: Sergt.-konstabel v.k. J. C. II. Steinman. Stoomvaartberichten. Het stoomschip .Koning Willem I", naar Arasterdam, vertrok 19 Mei van Padang. Het stoomschip .Prins van Oranje", arriv. 10 Mei van Amsterdam te Batavia. Het stoomsohip .Merapi" vertrok 20 Mei van Rotterdam naar Java. Het stoomschip .Prins Hendrik", van Am sterdam, arriv. 19 Mei te Padang. Het stoomschip „Java", van Amsterdam, arriv. 19 Mei Perim. Het stoomschip .Soenda" vertrok 20 Mei van Amsterdam naar Batavia. Hot stoomschip .Prins Alexander", van Amsterdam, pass. 20 Mei St. Vincent. Marktberichten. Alkmaar, 20 Mei. Aangevoerd 14 paarden f 70 a 250, 26 koeien en ossen f70 a 160, 61 nucht. kalv. f 6,a 14,440 magere schapen f 10,a 23,498 magere varkens f 8 a 14,22 bokken en geiten f 2.a 8.282 biggen f 6,a 8,50, boter per P. f 0.45 a 0.50, kipeieren f0.62sa0.75 per 25 eenden dito f2.90 per 100. 948 lammeren f 8. a 14, 27 bokjes f0.50 a 1.50. Hoorn, 20 Mei. Aangevoerd tarwe f 6.- af7.Rogge f 0.a 0.Gerst f 4.25a 5.50, Haver f 8.55 a 4.witte erwten f 10, a 11, groene dito f9.50, a 12,grauwe dito f 14.a 16.vale dito f 11.50 a f 14. bruine boonen f 10.a f 12.kar weizaad f 12.mosterdzaad f 21.25. 79 koeien f140 a 200, 322schapen f 20 a 25, 909 lammeren f6 a 12, 36 kalveren f7 al5, 30 varkens f 15.a f 25,0 zeugen a ,111 biggen f 5,a 8,kipeieren f 2.50a 0.eenden dito f a per 100, 3225 kop boter f 0.50 a 0,55 per P., 7 paarden f 80 a 800. Visscherijberichten. Nieuwediep, 19 Mei. Aangebracht door vletten 70 roggen p. st. 65 cent. 65 korders met 10 tot 30 tongen p. st. 70 a 80 cent, 10 tot 20 middelm. tongen p. st. 40 a 45 cent, 10 tot 20 kleine tongen p. st. 20 a 25 cent, 3 tarbotten p. st. f 7 a f 8,50, 1 tot 6 mand kleine schol p. m. f 2 a f 3, enkele manden schar p. m. f 1,50. 20 Mei. Van Texelaars 100 roggen p. st. 75 a 85 cent. 100 korders met 10 tot 50 tongen p. st. 65 a 75 cent, 10 tot 50 middelm. tongen p. st. 35 a 40 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. st. 15 a 20 cent, 30 tarbotten p. st. f 6,50 a f9, 1 tot 8 mand kleine schol p. m. f 1,75 a f 3, enkele manden schar p.m. f 2 a f2,20. 21 en 22 Mei. Niets binnen. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 19 tot 22 Mei. BEVALLENA. C. Gouwenberg gob. Moorman, z. OVERLEDENH. Brinkman, 52 j. H. Bitter, 67 j. W. Hennink, 5 j. A. N. Ga- briels, 4 m. Correspondentie. «Ingezonden stokken, waarvan de naam van de schrijvers bij de Redactie niet be kend is, worden ter zijde gelegd." Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooet-lndlë: Verte ndingiweg p. ieepo»t via Amsterdam f. leepoct vil Kutterdiu p. Holl. miil vi» Genui. p Holl. nuil vut Murseilie f. Pramohe miil via Mireille p. Engeliche mail via Brindisi Naar Atjeb en de Oostkust ▼in Sumatri p. Dultachi mail via Napel*. Nsar Guyans (Suriname) p. seepoit tii Amsterdam p. mail over Engeland I 29 I p. mail Til St. Nisain 7 Jnni| 7. Naar Curafao, Bonaire en Aruba Datum der tor post-beiorg. Tijdit d.luit luil.lhPoutk 20 Met 7.'llT. 2 en 10 Juni 7.iv Mol 7.— 'l«T. 80 8.80 'anun. 2 en 16 Jnni 7. 20 Mei 9.mor. eiken Vredig 9.'i mor. 29 Mei 9.mor. Maar toch zal de Conferontie een verbazend nuttig werk doen, al ware het slechts, om dat zij zal opwekken tot diepe, ernstige stu die vau bet op vredcliovende wijze beslech ten van geschillen en van de ontwapening. Ik lioop, dat deze Conferentie zal besluiten vaak b\jeen te komen. Dit zou toonen, dat het denkbeeld van de mogeljjkhoid eener voortdurend betere verstandhouding tusschen de volkeren ingang had gevonden. Naast dit officiëele pogen der regoeringon, om den vol ken een duurzamen vrede te schenken, zou ik bet echter zeer noodzakelijk achten, dal alle menscben van goeden wil en met gezond verstand bedeeld, hun best deden, om de vol ken dichter by elkander te brengen. Dat is het oenige middel, om voortdurend voor het vrcdes-denkbeeld te werken." Zeer druk werd, na het ontvangen der verontrustende tijdingen uit Z.-Afrika, door de dagbladpers gesproken over het te Jo- hannesburg in Transvaal ontdekte complot van Engelschen, die wéér eens een aanval op de zelfstandigheid der Republiek op'toog hadden. By nader inzien heeft liet er wel wat van, of deze ontdekking is een storm in oen glas water. De Engelsche berichten doen bovendien blykeu, dat zjj 't gewicht der zaak zooveel mogelijk zoeken te verminderen, 'l Rechterlijk onderzoek zal moeten uitwijzen, in hoeverre deze samenspanning, ware zij niet tijdig ontdekt, gevolgen zou gehad heb ben. Voor 'toogenblik schjjnt het, dat het ge beurde geene beteekenis heeft voor de be trekkingen tusschen Engeland en de Zuid- Afrikaansche Republiek, 't Heeft inmiddels zeer geruststellend gewerkt, dat President Krüger, onmiddellyk na het gevangen nemen der samenzweerders, heeft verklaard, dat de voorgenomen samenkomst -net den vertegen woordiger der Engelscbo Regeering in de- Kaapkolonie naar zynen wensch evengoed kon doorgaan. En verder stemt het tol meer dere kalmte, nu President Krüger by den Volksraad wetsontwerpen heeft ingediend, die in ieder geval te gomoet komen aan de grie ven der Uitlanders. Wel worden door de Engelsche Rcgcoring hoogere cischen gesteld, doch het is le verwachten, dat de Trans- va&lsche Regeering nog niet haar laatste woord heeft gesproken, en dat ook de En gelsche Minister van Koloniën, by 't betre den van den weg der bemiddeling, geneigd z&l worden bevonden, om eenig water in den wyn te doen. p. zeepout via Amiterdam p. miU vil SouthimptoD p. miil vii Genui 81 Mei I 7.— iv. 28 8.80iv. 1 Juni 7.—'tav. Naar St. Martin, SL Euitatlus en Saba: p. mail over Engeland 29 Mof 7-'nv Naar Hr. Ms. «Zeeland" tot 10 Juni naar C u r a a o. Naar Hr. Ms. ,van Gogh" te Aden: 29 Mei 3.30 'snam.te Colombo: 2 Juni 7.'sav. Vit het Buitenland. De ook in het buitenland algemecno be kende Berlynsche professor Virchow heeft zich dezer dagen over de Haagsclie Vredes conferentie volgonderwyze uitgelaten. „In dertijd een 80 tal jaren geleden heb ik, in vereeniging met eenige Fransche staats lieden van naam, een ontwerp opgesteld voor een ontwapenings-voorstel, en dit in den toenmaligen Noord-Duitschen Rijksdag ter sprake gebracht. Thans, 80 jaren later, wordt dat ontwerp opgevat door den jongen Czaar van Rusland. Ik acht dit een verblydend verschijnsel. Het denkbeeld zit in de lucht, en zal dus verwezenlijkt worden. Wat be- teekent een tydvak van 80, 40 of 50 jaren in het loven der volkeren? Zeker niet veel, vooral niet, waar men spreekt van vooruit- Ïang. En wy gaan vooruit. Dat toont het enkbeeld van den Czuar. Van de gevolgen dezer Conferentie stel ik my niet veel voor. Vervolg der berichten. n. Bitter Sr. f Een der nuttigste en meest geachte inge zetenen dezer gemeente is in 't laatst der vorige week van ons heengegaan. De heer H. Bitter Sr., die gedurende niet minder dan 42 jaren hier ter plaatse de ge neeskundige practyk uitoefende, is, na een langdurig lyden, in 67 jarigen ouderdom over leden. Groot, zeer groot was het aantal zieken en lijdenden, die hg .in moeilijke om standigheden ter zijde stond en vaak ook in andere opzichten dan door zijne betrek king geboden, verleende hy hulp en bystand. Dit was inzonderheid het geval in de uit oefening der armen-practyk, waarmede hy voor een deel der gemeente was belast. Ge durende verscheidene jaren was do heer Bit ter ook lid van den Raud dezer gemeente, wier belangen bij, ook in deze betrekking, krachtdadig zocht te bevorderen. Te midden zijner drukke bezigheden nam by ook meer malen deel aan pogingen, die werden aange wend, om het leed der minvermogenden te verzachten, en dit alles gevoegd bij zyn hn- m&an karakter, zjjnc voorkomendheid en zyne natuurlijken aanleg om met menschen van allerlei rang en stand omtegaau, dan is het licht te begrypen, dat de man hier alge meen geacht, geëerd en bemind was. By zijn heengaan van deze aarde laat hij een uit nemend voorbeeld van werkzaamheid en toe wijding achter, en de herinnering aan den ouden, trouwen geneesheer tegelyk veler vriend zal ongetwijfeld nog lang by de burgery van den Helder blijven voortleven. Langzamerhand krijgt onze gemeente een moderner aanzien en ten opzichte der bouwkunst begint men zicli ook aan den tijd geest te onderwerpen. De oude, styve ge bouwen, waaraan Helder zoo ryk is. worden zoo nu en dan door andere met een luchtiger en vroolijker aanzien vervangen. Zoo is na weder uan den Kanaalweg een eenigszins binnenwaarts staand gebouw met een vrien- delijkon gevel verrezen. Wy bedoelen het Grand Café „Central", dat op hol einde van het vorige jaar geheel afgebrand, nu als het ware uit de asch herrozen en j.1. Zaterdag voor het publiek is geopend. Het wordt door den heer J. Veicht, vroeger te Scheveningen woonachtig, geëxploiteerd. Het gebouw, dat geheel naar de eischen des tyds is gemcube- leerd, bevat beneden een ruime kofhezaal, en boven 2 andere /.uien. Die aan de voorzijde is zeer luchtig, bijzonder geschikt voor beslo ten partijen en vergaderingen en die aan de achterzyde, welke eenigszins kleiner is, geeft een goede gelegenheid tot het gebruiken van diné's en soupo's. Zoowel aan de vóór als aan de achterzyde heeft mon ruime balcons, waar men een vry uitzicht hooft, aan de voorzyde over don Kanaalweg, aan de ach terzyde over het Marsdiep. Het gebouw strekt den ontwerper, den architect, don heer S. Krynen tot eer en aanbeveling, terwyl den aannemers, den heeren A. van Pelt en C. Quak een woord vun lof toekomt voor de nette, solide en spoedige afwerking. Verleden Vry dag hielden de leden der jongste ad8piranlenafdceling der Gymn. en K- V. ,Pro Patria" hun juurlykschen ouder lingen wedstrijd. Er werd geturnd aan rek en ringen en er werd hoog gesprongen, waarop een focstelyk samenzyn volgde. Het resultaat van den wedstryd was, dat in aanmerking voor diploma's kwamen de jongeheeren: 8. van der Wonde, G. Huvera, N. Dekker, T. Krynen en A. van Hooijdonck. Genoemde klas staat onder leiding van den heer Schlamilch, Voorzitter der Vereeniging. De voordracht voor hoofd vau school 7b alhier, opgemaakt door B. en W. en den distritsschoolopziener, beslaat uit de heerenG Kempers te St. Pancras, H. J. Drenthen te Woabrugge, K. Sanders te Noord-Schermer, J. M. Borren te Diepen- heim, J. Huisman te Stadskanaal en H. Blom te Vaassen. Vrijdagavond 11. werd in »Tivoli" het aangekondigde Vocaal- en Instrumentaal Concert ten voordeele van het Marine- en Visschersfonds gegeven. De opkomst van het publiek was zeer gering, zoodat, jammer genoeg, de opbrengst voor genoemde fondsen wel nihil zal zyn. Niettegen staande de slechte opkomst deden de executanten hun best en gaven zy iets schoons te hooren. Mej. Eva de Boer gaf zeer verdienstelijk een drietal salon- nummers op de viool, Mevr. Haarman Gartman bespeelde met succes de piano, Mevr. BoumanLe Gne zong met hare heldere, klankvolle sopraanstem eenige fraaie liederen, de jeugdige violoncellist, de heer Jo Polak, toonde, dat hij ijverig zyn instrument bestudeert, hetweik vooral bij »Concert", im einen Satze, van D. Popper uitkwam, terwijl de trio's, welke ten beste werden gegeven, vrij aardig klonken. Het ontbrak dau ook niet aan bijvalsbetuigingen. Van Hr. Ms. Evertsen" werd Vrij dagavond jl. aangifte gedaan dat op dien bodem waren ontvreemd twee gouden rin gen, en dat verdacht werd den diefstal te hebben gepleegd de zeemilicien B. Eenige oogenblikken later mocht het de agent Stuivenberg gelukken bedoelde mili cien aan te houden in 't bezit dier ringen, juist op het oogenhlik, dat hij ze hij een opkooper wilde van de hand doen. Zaterdag strandde in de Noordergron- den het Eng. stoomschip >Yorkshireman", kapt. J. Taylos, met steenkool van Huil naar Amsterdam. Door de sleepboot Her cules" en met behulp der vletterlieden is 't vlot geraakt en naar IJmuiden gestoomd. Texel, 22 Mei. De aarden schietbaan in »De Mok" heeft veel van het vloedwater geleden en is daar om afgekeurd. Thans zal een houten baan vervaardigd worden, waartoe eenige werklieden van Helder aldaar zyn aangekomen. Wegens het Pinksterfeest zal de .'de groote lammerenmarkt eerst Dinsdag i-i plaats van heden gehouden worden. In de vorige week zyn reeds verzonden 4173 lammeren, die van f9 tot f14 op> brachten. Een fietser van den vasten wal, die Za terdag een toertje naar de Koog maakte, kreeg aldaar een ongeluk, zoodanig, dat per telegraaf geneeskundige hulp ontboden werd. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is tegen Dinsdag G Juni as. bijeengeroepen. Visschery. In de vergadering der Vereeniging voor de Nederlandsche visschery, in de vorige week te Amsterdam gehoudeD, kwam o.a. in behandeling het voorstel der afdeeling Helder, betreffende de wenschelykheid van een verbod met strafbedreiging op het aanvoeren, verkoopen, koopen, vervoeren, voorhanden hebben of gebruiken van eenige viscksoorten, die van te kleine afmeting zyn. Bij de discussie over dit voorstel werd door Volendam voorgesteld op, zoo moge lijk, internationale regeling. In dien zin gewijzigd, werd het voorstel goedgekeurd, terwyl deze aangelegenheid ook zal wor den ter sprake gebracht op het in het volgend jaar te Parijs te houden interna tionaal congres. Voor kustplaatsen als de onze is het zeker van belang, van het volgende kennis te nemen. De Neder landsche regeering heeft dezer dagen tot eene proefneming besloten, die gewichtige gevolgen ban hebben. Zy heeft aan eene Commissie van deskundigen opgedragen te onderzoeken, of op doeltreffende wijze een verbinding mogelijk zon zyn tusschen onze kust en nabij gelegen lichtschepen, door het stelsel van telegrafie zon der draad. De benoemde commissie heeft zich daartoe dezer dagen naar Enge land begeven en proeven bijgewoond, door Marconi gedaan tusschen de Fransche en kusten. Ook werden in haar bijzijn telegrammen gewisseld tnsschen den kustlichttoren van Zuid-Voorland aan 't Engelsche Kanaal en een op 18 K M. ge legen lichtschip. De kolossale tabaksoogst, dit jaar op Java gemaakt, veroorzaakt groot gebrek aan scheepsruimte naar Nederland. Voor de tweede helft van Mei schijnt er geen denken aan te zyn om lading van Tandjong Priok weg te krijgenniet minder dan 13000 balen tabak liggen daar thans opgestapeld. Kwamen de Holt line en andere vreemde stoomvaartlijnen van tijd tot tijd niet een handje helpen, dan zouden de Nederland en de Rotterdamsche Lloyd het vervoer niet alleen afkunnen. Stuurlieden-examen. De commissie tot examiueeren van stuur lieden ter koopvaardy hield van 9 tot 19 Mei zitting te Rotterdam. Geëx. werden 37 cand. De volgende diploma's werden uit gereikt Groote zeilvaart AEerste stuurman aan de heeren B. Barende, P. C. Hagenaar, H. Geertsema tweede stuurman aan de heeren F. Hofman, J. Bakker, K. Matroos, G. Dik; derde stuurman aan de heeren J. van Beek, S. Kuiper, J. Visser, H. Mulder. Groote stoomvaart A. Derde stuurman aan de heeren A. Oldenburger, J. van Beek, S. Kuiper, J. Visser, J. A. Herbschleb, J. A. Bongaardt, B. Goossens, C. Cramer, A. W. la Rooy, H. Mulder. Van het eiland (Jrk schrijft men >Een belangwekkend gezicht bood Woens dag de zee om dit eiland aan. Terwyl de storm, welke by vlagen zeer hevig woedde, de zee met schuim bedekte, kampten onze visschers, sommigen met hunne groote botters, maar ook velen met hunne soms zoo kleine schuitjes, tegen de bruisende golven, om het in zee staande netwerk, dat soms op verren afstand van het eiland uitgezet stond, te halen, Dit was te meer noodig, omdat de netten van velen hunner den vorigen dag al in zee gelaten waren om den storm. Van verscheidene visschers bleek het vischtuig gehavend te zyn, doch over het algemeen beloonde de vangst de doorgestane gevaren en de schade. «De aanroer bedroeg heden 650,000 stnks ansjovis. Er is weer hoop gekomen in menig ontmoedigd visschersgezm. Moge die ver wachting de volgende dagen niet ongegrond blykeo". De ofschuweiyke vrouwenmoord. Woensdag tegen don middag werd de ver moedelijke moordenaar van vrouw Haeck te Koewacht onder geleide der politie uit Ant werpen, waar hy gearresteerd was, overge bracht naar de plaats, waar het drama is afgespeeld. Eenige oogenblikken later arri veerde het parket van Gent, benevens een paar geneesheeren. Do gearresteerde werd by een particulier in huis gebracht, tot in de Belgische school alles voor zyn ontvangst in gereedheid was gebracht. Na eenigen tyd bracht een sterke politiemacht van België en Nederland hem in dat gebouw, waar hem eerst eenige vragen gedaan werden. Toen werd hy by het lyk gobraebt. Onder een zenuwachtig en ruw gillen ver klaarde hy onschuldig te zyn. Ook by het eigenlyk verhoor en dat van eenige getuigen, was do verdachte hevig ontroerd, vooral in het begin. Volgens oordcel der geneesheeren is de vrouw de hals afgesneden en heeft men het eerst laten uitbloeden voor men tot het verder verminken van het lijk overging. Te oordeelon naar den staat van uibinding, waarin het verkeerde, zal de vrouw c.a. drie weken in hot water hebben gelegen. Wat sterk tegen beklaagde pleit is dat bee- nen cn armen, volgens verklaringen der ge neesheeren, juist op dc beenderen gescheiden zyn, wat alleen zy kunnen, die verstand van slachten hebbon. Beklaagde is eenigen tyd uls slachtersknecht werkzaam geweest. Het parket en de politie hebben een bezoek gebracht aan de woning van den verdachte, waar alles zeer nauwkeurig werd onderzocht. Men vond er steenen van dezelfden vorm en grootte als die welke in den zak gedaan waren. Het voornomen bestaat om onder toezicht der justitie en politie den put, waarin het lyk gevonden is, Vrjjdag 1.1. zeer nauwkeurig te onderzoeken. Men heeft vermoeden, dat de vermiste lichaamsdeelen in een anderen zak in dien pat geworpen zyn. In den namiddag van Woensdag is do ver dachte, A. M., pepensioneerd Nedcrlandsch militair, die te Koewacht geheel alleen een huisje bewoonde en een ongeregeld leven leidde, per rjjtnig weder naar Moerheke ge bracht, vanwaar hij naar Gent is getranspor teerd, om daar den tyd in preventieve hechte nis door te brengen. By zyn vertrek en des middags by zyn gang naar de school was een ontzaglijke volksmassa op de been. Hoewel het publiek zeer kalm bleef, ontbrak het nn en dan toch niet aan een hartig woord aan zyn adres. liecds meermalen heeft de verdachte mot de politie kennis gemaakt en is reeds vroeger veroordeeld van liet lossen van een pistool schot op den echtgenoot van de thans ver moorde vrouw. Daarenboven is hy 13 April, den dag, waarop de vermoorde de echtelyke woning heeft verlaten, met haar gezien. Uit Koewacht wordt aan de «Middelb. Ct." gemeld, dat de ontbrekende lichaams deelen van de vermoorde vrouw gisteren middag gevonden zyn. Zy bevonden zich in een zak in denzelfden put, waaruit vroeger het voornaamste deel van het lijk te voorschyn kwam. Een mailboot gestrand. Falmouth, 21 Mei. (R. O.) Het Ame- rikaansche stoomschip »Paris" is heden morgen gestrand ter hoogte van Manacles, waar in October van het vorig jaar de ramp van de >Mohegan" plaats had. Alle op varenden zyn gered. De passagiers werden in sleepbooten te Falmouth aan wal ge bracht. Onlangs werd op een der statious te Lon den, een verdachte kist geopend, waarin zich een vrouwenlyk bleek te bevinden. De ontboden geneesheer staafde, dat het lyk eene mummie was. Daarmee kon de zaak evenwel niet als afgedaan worden beschouwd, omdat de voorschriften nog moesten worden vervuld, welke de En gelsche wet voorschrjjft van het geval een lyk wordt gevonden van iemand, die zon der geneeskundige behandeling is gestor ven. In vollen ernst werd een coroner geroepen en een jury saamgesteld, welke op haar beurt weer getuigen voor zich deed verschynen. Eerst toen, nadat het geheel wettelijk toestel in werking was gebracht kreeg men een behoorlyk verdict van de jury, die verklaarde »Dat de vrouw dood gevonden werd in een goederenstation in Sunstreet en wel op den 15 Aprildat de dag van haar overlijden onbekend isdat zy in een of ander vreemd land (waarschijnlijk in Zuid- Amerika) stierf en dat de oorzaken van het overlyden niet bekend zyndat geen bewyzen zijn gevonden van een geweld- dadigen dooddat het lyk op een of an dere uitheemsche wijze gedroogd en be graven werd, waarschijnlijk in de zon gedroogd en in een grot begravendat de juryleden overtuigd zyn, dat het lyk geen sporen vertoont van een gepleegde mis daad hier te lande, en dat de overledene onbekend en ongeveer 25 jaar oud was." Een kerkwa ggon. Tot nog toe hadden we op de spoor wegen slaapwaggons, restauratiewagens en salonwagens, zoodat de reizigers op alle Europeesche spoorweglijnen in den trein alle gemakken kannen vinden, welke men in een goed ingericht huis aantreft, maar, en dit is zeker een teeken des tyds, tot nog toe heeft men nog slechts gedacht aan het voldoen aan materieele behoeften. De Russische spoorwegen hebben ook willen voorzien in de geestelijke behoeften der reizigers en zoo ryden thans op alle groote lynen kerkwaggons, waarin de pas sagiers godsdienstoefeningen kunnen bij wonen. Deze rollende tempels zyn uitste kend ingericht en voorzien van alles, wat tot een goede kerk behoort. Een dure kies. Een jonge, rijke Amerikaansche, miss Madeleine Meyer, die op het oogenblik te Parijs vertoeft, had in den laatsten tyd veel last van kiespijn. Daar zij geen kies wil de laten trekken door een vreemden dok ter, telegrafeerde zy naar Amerika, om haar vrouwelijken tandarst, dokteresse Caine Wolfeburch te New-York, te laten overkomen. Deze ging onmiddellyk scheep naar Europa, kwam te Parijs aan en trok binnen den tijd van 30 seconden de zieke kies. Met den prjjs van het telegram en de onkosten van het verblijf te Parijs van haar arts, kostte deze operatie miss Meyer 2500 gulden. Een Lacht reis. Graaf Hcnri de la Vaulx, die Maandag met zyn ballon te Serooskerke op Walcheren landde, geelt in bet .Journal desSports* een verhaul van zyn tocht: Zondagmiddag, 7 u. 28 m. te Parys opge stegen, landde de „Volga* op Walcheren Maandagmorgen om 4 u. 45 min., een afstand van 420 K.M. das afleggend in 9 uur 17 min. De grootste hoogte bereikt was 1800 M. Eenmaal in de luclit ging de ballon N.N.W., voerde de twee reiziger over Lille en bracht lion tegen middernacht boven Belgisch grond gebied. Tegen 3 uur in den morgen waren ze boven de Schelde en spoedig daarop boven Wachcren en slechts 200 M. van de Noordzee verwyderd. Eenmaal boven Middelburg wer den de kleppen geopend en ving de daling aan. In een der weide van Serooskerke werd het anker uitgeworpen. Volgens de luchtreizi gers pakten de Serooskerkers, die nooit oen ballon gezien hadden, hun biezen, doch keerden langzamerhand een voor een terug. Drie mannen met oorringen, lang haar en vesten met metalen knoopen. gaven een verklaring op schrift, dat de ballon te 4 nar 45 gedaald was. De heer W. Maas, burgemeester van Serooskerke, legaliseerde dit bewys. Aanbestedingen in Noord-Holland. 26 Mei. Schagon, 9.80 ure. Het gemeentebestuur. 1. het vernieuwen en onder houden van gemeente-eigendommen, volgens 4 bestekken, en wel: a. timmerwerkb. met selwerk e. smidswerk d. schilderwerk. 2. het verleggen en herstellen der gemeente-straten. 3. de levering van het daarvoor benoodigde zand; bestekken en voorw. ter inzage ter gemeente-secretarie; aanwyzing 24 Mei nam. 2 ure, aanv. bij liet Raadhuis; biljetten inz. 25 Mei vóór nam. 3 nre; inl. by den gemeente opzichter K. de Beurs. 26 Mei. Edam. 12 ure. Dykgraaf en heemraden van den Schardam en Keukendyk in het Ileerenlogement. 1. het maken van 20 M. kapglooiing by de Beemstersluis, met by- levcring van zuilen bazaltstcen en puin; 2. het bepuinen, begrinden en kalkpuin ter lengte van 400 M. Meters en opzetten der eggen; aanv. 25 Mei sm. 8.30 ure bij den Beemster sluis. 27 Mei. Zaandam 1.80 ure. Het ge meentebestuur. Het teerwerk aan eenige ge- mcentegobouwen en werken, in drie perceelen bestekken ik f 0.10 verkrygbaar ter gemeente secretarie; inlicht, bij den gemeente-architect. 27 Mei. Wie-ringerwaard. 8 ure. Dykgraaf en heemraden van den polder Wie- ringerwaard in het polderhuis: de levering van plm. 700 stère fijn gewasBchen onder- houdsgrind, te leveren voor 1 October 1899, franco voor den wal uan liet Zand gom. Zjjpe. 81 Mei. N a a r d e n. 10 ure. De genie: Het doen van verbeteringen en herstellingen aan en by werken langs de Vecht, als ver beteringen van ondergeschikt belang aan de werken in de Nieuwe Hollandsche waterlinie, begr. f 1585; bestekken vanaf 23 Mei voorw. verkrygb. by den opzichter van fortific. te Naardcn, inl. bij den besteder; bill. inz. uiter lijk 80 Mei nam. 3 nre. 5 Juni. Purmerend. 1 nre. Dykgraaf en heemraden van Waterland in het Heeren Logement aldaar: 1. het verhoogen en ver zwaren van een gedeelte van den dyk met verleggen on versterken van steenglooiing en eenig onderhoudswerk; 2. het leveren van grind en puin op onderscheidene gedeelten van den Noorder IJ- en* Zeedyk afd. Water land, in 2 porc. Aanw. 2 Juni 's m. 10 ure te Monnikendam. 6 Juni. Dirkshor n. Het bestunr van de banne Haringcarspel bij den voorz. Jb. Swan: de levering van 340 M3. grind, waar van 140 Ms. te Schoorldam en de rest ad 200 Ms. op ver8chill. plaatsen in de gen. banne. 10 Juni. Beverwijk. 3 ure. De com missie der gem. gasfabriek: de levering van elf duizend heet. Westph. of Engelsche gas kolen ten dienste der gasfabriek, ged. 1899 1900. 15 Juni. Haarlem. 11 ure. Het mi nisterie van waterst., handel en nijverheid, aan het gebonw van het prov. best. Het ver beteren der zeeweringen langs het Noorder- strand van het eiland Vlieland, beh. tot de zeewerken in Noordholland, begr. f 26500; bestek no. 100 ter lezing vanaf 2 Jnni aan gen. ministerie, aan het gebouw van het Prov. best. on is te bekomen by de firma Gebrs. Cleef boekh. Spui no. 28a te 's-Gravenhage aanw. 8 Jnni; inl. te bekomen by den hoofd- ing. Keraper te Haarlem, bij den ingenieur Wytenhorst te Hoorn en by den opz. Mos te Vlieland. 1 Juli. Amstelvoen. Het bestuur van den Bovenkerkerweg: Het bestraten van het paardenpad van gen. weg over een lengte van plusin. 800 M.inlicht, by L. v. d. Byl, Hand naar Leiden. Pleidooi voor de schoonmaak. Wie de schoonmaak durft te laken, Ziet niet diep in vele zaken. Want het blykt ons telkens klaar, Nuttig is zy, jaar op jaar. Maar dan eerst zou zy meer baten, Door 't by huizen niet te laten, Doch zoo zy op elk gebied. Eens baar macht gvoelen liet. Voegde zy eens van zyn paden, Wat bot men8chdom nog kan schaden Sterken drank en oproergeest, Dan vierde ieder 't schoonmoakfeest. Als zij 't booze weg kon spoelen, Met het dikwerf reed'loos woelen, 't Werd dan beter om ons heen Zuiverder op alle schreên. Als door poetsen, schuren, wryvon, Zy don laster kon verdryven, Met al wat bij vrouw en man 't Leven vaak ontsieren kan. O, wat zou haar ieder danken, Als hy in het land der Franken Eens de „zaak» tot klaarheid bracht. Ieder loofde dan zijn macht. Zeker werd zij ook een zegen, Als zy uit Transvaal kon vogen 't Vreemde schuim, dat schaamtloos daar Veel bederft, reeds menig jaar. Als de schoonmaak, rap van handen, Zoo eens boende uit alle landen, Wat een smet of vlek er is, Zeeg'nend werkte zij gewis. Heeft de schoonmaak geen pretentie Van een vredes-conferentie, Zuiv'ren zou bij zeker meer, Zoo zy deed wat ik begeer. Door haar werkkring nit te breiden, Zon zy in 't vervolg der tyden, Meer doen dan thans wordt geboön, Schoonmaak, och, maak alles schoon 1 Den 26en Mei a s. hopen o geliefde Ouders J. VAX WILLIGEN en AALTJE HENS, hunne 40-jarige Echtveieenlging te herdenken. Hunne liefhebbende Kinderen: J. B. VAN WILLIGEN en M. VAN WILLIGEN— geb. KRAFT, en Kleinkinderen. Duisburg, Dustere. Ondertrouwd WILLEM DE RUIJTER en YMKJE FLEER. Ummi, 18 M" 18OT- Huwelijksvoltrekking 7 Juni a.a.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2