LadenLacta! Lacta! Café Gerritsen, Kanaalveg 169. Tivoti". Ingezonden. Industrieschool. Naar aanleiding van het artikel .Ilorlia- lingsonderwys" in dit blad van 29 Juli 1. 1., acht ondergeteekende het noodig nog een enkel woord in het midden te brengen met het oog op de Industrieschool. Elk jaar blykt het by het examen tot toe lating op die school, hoe gebrekkig bij velen het rekenen is. Zoo konden verleden jaar van de 65 adspiranten slechts 43 geplaatst worden, en van deze nog vele alleen door groote toe geeflijkheid van het Eest uur. Dit kan en mag zoo niet blyren, daar liet storend werkt op het verdere onderwijs. Het Bestuur heeft daarom besloten do eischen tot toelating voor het rekenen strenger te hand haven en te vorderen dat de adspiranten de bewerking met gewone en tiondeelige breuken en ons stelsel van uiuten en gewichten zoodanig kennen, dat zy in 2 uren de opgegeven sommen goed kunnen maken. Een voorname, zoo niet de eenige reden van die weinige kennis meent het Bestuur te moeten zoeken in het vergeten van het geleorde na het verlaten der lagere school, en daarom kan het Bestuur de toekomstige leerlingen der Industrieschool niet te sterk aanraden, toch zooveel mogelyk de herhalingsschool te bezoeken en een trouw gebruik te maken van do gelegenheid daar aangeboden om zich nog zooveel mogelyk tc oefenen, vooral in het rekenen. B. L. VRIES. Lid van het Bestuur. Aanbestedingen in Noord-Holland. 10 Aug. Koog aan de Zaan (N.-H.) 12 ure. Het gemeentebestuur 1. Hel bybonwen van 4 lokalen aan do bestaande gemeenteschool, met gang en privaten, 2. levering der benoodigde scboolmeubelen be stek met teekening te verkrijgen ad. f 2. bij den gem.-opzichter J. Otter, bij wien inlich tingen zyn te bekomen aanwyzing 5 Aug. 24 Aug. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van Waterstaat handel en nyver heid aan het gebouw van prov. bestuurhel herstel van het werkspoor der Pettemer- zeewering, behoorendo tot de Rykszeewerken in prov. Noordholland, begr. f 3000bestek no. 152 na 10 Aug. ter lezing aan't gebouw gen. ministerie,aan delokalen,d.prov. besturen, en is verkrygbaar by Gebrs. van Cleef, Spui no. 28a te 's Gravenbageaanw. 16 Aug.: inl. te bekomen bij den hoofdingenieur Kem- por te Haarlem, den ingenieur Caland tc Alkmaar en den opzichter Dootjes te Petten. Marine en Leger. De adspirant-machinisten II. N. ten Seldam, W. vhn der Gaag, C. Habieh, B. Schurink. A. C. van der Hnagen, K. van Leen won, G. C. Carrière, R. C. de Bruijn, G. J. van Donk en E. L. L. Nolson worden met den 16 Aug. a.8. bevorderd tot machinist 2e kl. Stoomvaartberichten. Het stoomschip (Koningin Wilhelmina' naar Amsterdam, vertrok 28 Juli van Padang. Het stoomschip «Prinses Araalia", van Am- sterdam, arriv. 29 Juli te Padang. Het stoomschip «Gedë", van Rotterdam, arriv. 30 Juli te Southampton. Het stoomschip (Solo", naar Rotterdam, arriv. 30 Juli te Marseille. Het stoomschip (Kouiugin Regentes" arriv. 30 Juli van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Madura", van Amsterdam, vertrok 30 Juli van Suez. Het stoomschip «Koning Willem I", van Amsterdam, pass. 81 Juli Perim. Marktberichten. Alkmaar, 29 Juli. Aangeroerd 4 puurden fl20a 300, 11 kooien en ossen f130 a 210, 29 nucht. kalv. f 8,a 16,26 magere schapen f 10,a 18,73 magere varkens f 9 a 13,5 bokken en geiten f 2.- 4.841 biggen f 4,a 6,boter per P. f 0.45 a 0.55, kipeicren f 0.75 a 0.87® per 25. eenden dito f3.00 per 100. 79 lammeren f 10.00 a 15, 9 kleine bokjes f0.a .0 Hoorn, 29 Juli. Aangevoerd tarwe f 7.25 a f7.50, Rogge f 0.a 0.Gerst f 4.50 5.—, Haver f 3.75 a 4.witte erwten f0. a groene dito 1'12. ,al8,grauwe dito f 15.— a 16.—, vale dito f 11.25 a f 12.50, bruine boonen f 11.a f 12.karweizaad f 11.a 12.mosterdzaad f20.a 21.50. 4 paarden f 80 a 200, 21 koeion f 140 a 200,112 schupen f 20 a 30, 51 lammeren f 18 a 16, 18 kalveren f 10 a 20, 31 varkens f' 15 a 20, 71 biggen f 4 a 7.kipeieren f 2,75 a 0,eenden dito f per 100. 3075 kop boter a 0,45 a 0,50 per P. Markt-Stalion Noord-Soharwoude. 29 Juli. Groote Dcensche Muizen f 0.95 f 0.80. Kleine idem f 0.65 a f 0.50. Glad blaadjes f 0.a f 0.Graafjes f 1. 15a f 1.00 por J H.L. 81 Juli. Groote Deensclie Muizen f 0.95 f 0.80. Kleine idern f 0.65 a f 0.50. Glad blaadjes f 0.a f 0.Graafjes f 1.15 a f J.00 per J H.L. Visscherijberichten. Nienvreiliep, 28 Juli Aangebracht door SO korde 10 tot S0 tongen p. et 65 n 76 cent, 10 tot 50 mi dclm. tongeu p. et 85 40 cent, 10 tot 60 kleine tongen p. «t 16 o 20 cent, 8 tarbotten p. al. I 4 a 16, 1 tot 5 roggen p. at. 85 a 90 cent, 1 tot mand kleine aebol p. in. f 1 a f 2, 1 tot 8 mand achar p. m. f 2.50 a f S. 29 Jnli. 120 korden met 10 tot 80 tongen p. at. 70 a 80 cent, 10 tot 00 middelm. tongen p at. 85 a 40 oenl, 10 lot 70 kleine longen p. at 15 a 20 cent, 20 tarbotten p. at. f 4 a f 7, 1 tot 10 rogren p. at 85 a 90 cent, 1 tot 6 mand kleine sebol p. ni. f 1 f 2 60, 1 tot 8 immd aohar p. ra, 2,50 a f 8,50. 81 Jnli. Nielt binnen. Burgerlijke Stand, gent. Helder. Van 28 tot 81 Jnli. BEVALI.KNT. Voogt geb. Schooft, x. J Gal neb. Sinoo, d. A. We «el geb. Schagen, x. A. E. Wond geb. Middelie, r. T. de Wit gnb. van Ryn, x C. H de Zeen» geb Rypaira. z. D. Gouda geb. Dekker, d. A. C. Crntn geb. van l.icn, x. J. M. Niennbuort geb. de Vroonie. d K. A. Nottelman geb. Acrta, x. OVERLEDEN C. Postma, 68 j. G. Naoning, 5 j. L. Ito», 16 m. Vervolg der berichten. Ingevolge een besluit in de jongste Raadzitting genomen, om aan een commissie van vyl leden op te dragen een onderzoek in te stellen, naar de geldigheid of ongeldigheid der stembiljetten in het 2e kiesdistrict, had deze commissie gisteren zitting in het raad- kuis ter behandeling van deze zaak. Voorzitter de heer W. J. van Neck, leden P. Verfaille, II. M. Dito, S. Krynen en A. P. Staalman. De voorzitter verklaart aan do bezoekers der tribune, die weinig bezet is, dat legen de te nemen beslissing vun de com missie, ook door hen protest knn ingediend worden. Daarna vertoont de voorzitter het pakket stembiljetten van het 2e district aan de leden geconstateerd wordt dat het behonrlyk ge sloten en do zegels ongeschonden zyn. Na opening van het pakket, worden de stembiljetten geteld en blijkt er dat er 630 zyn, wat overeenkomt met hot gelul aan het stêinburciiu opgemaakt, als uitgebracht. Dc voorzitter neemt een etemkaart ter hand on •ikl het den leden der oommissie over en richt .j vraag tot hen of deze van waarde of van onwaarde moot worden verklaard. Vier leden erklaren dc kaart van onwaarde tc zijn, alleen de voorzitter is daar tegen. Na deze beslissing worden do stamkaarten door den voorzitter een voor een ter hand genomen en na inzage zegt liy bij iedere kaart dezelfde' te zyn. Ook dc andere loden vergewissen zich van dc juistheid hiervan. Hierna zegt de voorzitter dat de com missie aan don Raad zal voorstellen de stem ming van 11 Juli ongeldig te verklaren, om dat de namen op de stcinkaarleii niet alplia- betisch zyn opgesteld. De stemkaarten worden opnieuw ingepakt eu verzegeld. De ambt., dc hr. K. d. Vries leest hot proces-verbaal dezer zitting, waarna deze door den voorzitter wordt gesloten. Wielerwedstrijd. Zaterdagavond 11. had in 't Café .Central' alhier een bijeenkomst plaats van wiclryders, waar de mogelijkheid werd besproken om op den aanstaanden verjaardag van H. M. de Koningin een fietswed3tryd van 5 K.M. of korter te houden. Namens de voorloopige commissie leidde de hr. Kl. F. Oortgysen de besprekingen in, die do wenschelijkheid van zoodanige» wed stryd betoogde, waaraan ieder, van wat rang of stand ook, kon deelnemen. Het geop perde denkbeeld vond bij alle aanwezigen grooten bijval. De weg, dien men rijden gaf nogul aanleiding tot discussieecuigen kozen den weg langs liet Noord-Hollandscli kanaal, andoren achtten den Kanaalwcg ge- wen8cht, maar de meerderheid meendo, dat de Zeedijk de meest geschikte plaats was voor een wielerwedstrijd. Over de voor waarden van mededinging zou in een volgende vergadering door de deelnemers kunnen be slist worden en evenzoo over de financiën. Er werd dan ook besloten een regolings- commissin te benoemen, die den wedstryd (in overleg met de peruamente feest-commissie) zou voorbereiden. Tot leden dier commissie worden ben. de bh. Kl. F. Oortgysen, A. van Pelt, W. H. König, H. van Noorden en P. W. van der Ploeg. Den 10 Aug. a s. zal weder een vergadering belegd worden, waar de voorstellen, die als dan gedaan zullen worden, in behandeling komen. Nadat dc voorzitter nog medegedeeld had, dat in overleg met de hier bestaande feestcommissie behalve don wedstryd den wielrijders waarschijnlijk een extra-feestje zal worden bereid on hij de aanwezigen had opgewekt propaganda te maken voor den te houden wedstryd, Bloot hy de bijeenkomst. Hedennacht omstreeks 1 ure ont stond aan den Dijkweg in het gebouw der kosterswoning en badinrichting der Israël kerk een hevige brand. De bewoner de hr. Beek, was met een brandende lamp naar beneden gegaan, en had het onge luk deze om te stooten. In een oogwenk stond het vrij hooge gebouw in volle vlam, Beek en zyn vrouw en drie kinde reu hadden nog juist den tijd naar bene den te vluchten en aan de vlammen te ontkomen. Het gebouw brandde geheel uit, en de belendende school bekwam ook veel schade. De vrijwillige brandweer gaf weder het eerste water, spoedig gevolgd door eenige gemeentespuiten, waardoor verdere uit breiding voorkomen werd. Alles was verzekerd. Synode. In de vergadering van de Synode der Ned. Hervormde Kerk, op 29 Juli 11. te 's Gravenbage gehouden, werd o. a. voor kennisgeving aangenomen, het schrijven van den Minister van Marine, inlichting vra gende over het optreden tegen den heer A. de Koe, predikant te Helder, en daarbij behoorende stukken. Bij meerderheid 9 tegen 7 stemmen sprak de vergadering daarbij het gevoelen uit, dat het wensclie- lijker zou zijn geweest, indien de Synodale Commissie, in wier handen het adres aan vankelijk was gekomen in hare correspon dentie met den Minister niet was getreden in eene appreciatie van de zaak zelve. Ook een adres. Als een bewijs dat de postmannen zoo af en foe hunne verbeeldingskracht moeten laten werken bij het ontcijferen van brief- adressen, getuige weder het navolgende adres Den Heer N. N. 151 te Helder. Bij eenig nadenken kwam men op het idee, dat het adres zou moeten beduiden N. N., Ie Regiment 5e Batallon leCom pagnie, alhier thuis behoorende bjj de In fanterie, aan welk adres de brief werd uitgereikt. Door 't provinciaal bestuur van Noord holland is den 27 Juli bij enkele inschrij ving aanbesteedlo. ïïet doeu van leve ringen en werkzaamheden ten behoeve van de Helder8che zeewering, behoorende tot de Rykszeewerken in de provincie Noord holland, in twee perceelen strekkende die van het lste perceel voor het gewoon on derhoud der zeewering van schado, ont staan door storm. Raming perceel I f' 25.0002e perceel f 930 Minste in schrijver perceel I, J. W. ltoelofs te Pa- peudrecht voor f 21,469; perceel II, J. Oldenburg te Bergen, voor f860. 2e. Het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Groot-Noordliollandsch Kanaal. Raming f 11.000. Minste inschrijver J. Volkers Jz. te Maarssen, voor f 9850. Texel, 31 Juli 1899. Een droevig ongeval overkwam jl. Vrij dag ann den heer P. Brans, die door zijn woedenden stier werd aangevallen, welke hem dusdanig tegen den grond drukte, dat de dood reeds was ingetreden, alvorens hulp kwam opdagen. Het razende dier werd dadelijk afgemaakt Tot postbode te Waal is benoemd de heer D. Koning. Deze benoeming was noodig geworden, doordat de bode Geus te Oosterend in functie was getreden. De heer J. Drijver, onderwijzer te Alk maar, geboren alhier, is benoemd te Rot terdam. De Vrede8-conferententie, die gedurende twee en-een-halve maand te 's Gravenbage werd gehouden, is jl. Zaterdag gesloten verklaard. De President, de heer van Staal, zeide o. a. in zyn sluitingsrede Wy zyn aan het einde van onzeu arbeid gekomen. Alvorens te scheiden en elkander voor de laatste maal de hund te drukken in het schoone palcis in 't bosch, richt ik tot n het verzoek, u met my te vereenigen, om den cijns der dankbaarheid te hernieuwen, welke wy verschuldigd zijn aan dc bevallige Souvcreine der Nederlanden voor de gastvrij heid, in zoo ruime mate betoond. De wen- schon, dio II M. by een vorige gelegenheid met zoo bekoorlijke en vaste stem uitte, zijn goed voorteeken geweest voor deu loop onzer beraadslagingen. Moge God dc regee ring van Hare Majesteit de Koningin ten hoogste zegenen voor bet wclzyn van het edele land, onder haar bestuur geplaatst.* De President verzocht daarop den lieer De Beaufort, in zijne hoedanigheid van eere- vuorzitter der Conferentie, den huldcwonsch dor vergadering aan 11. M. te willen over brengen. De lieer De Beaufort sprak o. a- De Nederlandsche regcerïng heeft zich ge lukkig geacht, u hier to zien zij heelt uwe beraadslagingen met de meeste belangstelling gevolgd, en zij verheugt zich, dat uwe werk zaamheden vruchten hebben gedragen. Heeft de Vrcdcs-conferontic wellicht niet de droo- mon van utopisten tot verwezenlijking kunnen brongen, men mag niet uit het oog verliezeD, dut zij dit gemeen heeft gehad met alle samen komsten vau ernstige on bekwame mannen, die een practisch doel beoogen zy heeft aan den anderen kant de sombere voorspellingen der zwartgalligen gelogenstraft, die in haar niets anders zagen, dan een edelmoedig stre ven, geschikt om onder te gaan in de op- soinmiug van eenige wenschenjuist daardoor heeft zij de juistheid van blik bewezen van den verheven monarch, die voor het nemen van het initiatief voor zync bijeenkomst het geschikte oogenblik gekozen heelt. Vergun my, de hoop uit te spreken, dut Z. M. de Keizer van Rusland, in een hernieuwde geest kracht, om het groote werk. dat hij heeft ondernomen, voort te zetten, de meest krachtige troost mogen putton voor do groote, wreede beproeving, welke hij heeft doorstaan.' ATJEH. Bij de Regeering is het volgende tele gram ingekomen Op een tocht door het landschap Matang Koelie onzerzijds gesneuveld een militair b neden den rang van officier, gewond een officier en drie militairen beneden dien rang Vijand heeft acht-en-twintig dooden achtergelaten. Toekoe Tjihik Matang Koelie sneuvelde. In Malaug Oebi weinig en in Peutoi geen verzet ondervonden. Onzer zijds twee gewonden en een verdronken. Vijand liet achttien dooden achter. Oogstverwachtingen. Aangaande de verwachtingen van den oogst over 1899 in de prov. Noordholland, zegt de St.-Ct." Over het algemeen kunnen voor dit gewest de verwachtingen van den oogst zeer gunstig worden genoemd. Omtrent de wei- en hooilanden, welke alhier zulk eene voorname plaats innemen, zijn van schier alle zijden de beste be richten ingekomen. Hoewel de koude Meimaand voor den groei van het gras niet voordeelig was, heeft dit gewas, dat door den zachten winter en vooral door de gunstige weer gesteldheid in Maart reeds tamelijk tot ontwikkeling was gekomen, zóó weinig geleden, dat de later ingevallen warmte voldoende is geweest, om liet welig te doen opschieten. De hooiopbrengst valt dan ook mede en de qualiteit, welke alleen hier en daar wat geleden heeft door te veel regen tijdens den oogst, wordt over het algemeen uit muntend genoemd. Op de weilanden vond het vee, dat grootendeels reeds vóór Mei kon worden uitgejaagd, tot dusver in de meeste gemeenten ruimschoots goed voedsel. De aardappelen beloven mede een over vloedig en goed beschot. Yoor de ge vreesde ziekte hieven zij gespaard. Zeer ongunstige berichtpn zyn verder ontvangen ten opzichte van de vrucht- boomen. Hoewel zij meestal goed gebloeid hebben, is de vrucht slecht gezet of ten gevolge van wind en vorst niet tot ont wikkeling gekomen. Slechts in enkele gemeenten werd van appelen en peren een middelmatige oogst verwacht. Men schrijft uil 's-Gravenhage Het gerucht, in maritieme kringen loo- pende, dat de minister van marine, jhr. Roëll, zjjn ambt zou neerleggen, is van allen grond ontbloot. De minister heeft zelf zijne be grooting voor het volgend jaar ontworpen en is eerst daarna naar het buitenland ver trokken, in de stellige verwachting die in het najaar zelf te verdedigen, terwijl zyn tegenwoordige gezondheidstoestand geen aanleiding geeft om daaraan te twijfelen. Yan verandering van zetels in het Ka binet is dan ook, naar wy vernemen, geen sprake. Een groote werkstaking is uitge broken onder de machinisten en stokers op de Rijnvaart-schepen. Te Rotterdam ondervindt uien reeds veel stagnatie in het vervoer. Vele booten liggen stil. Men hoopt evenwel op een spoedig einde. Moord te Berkel. Nader wordt omtrent de moord te Berkel gemeld, dat de gevangene Wapperon, die een brief aan den officier van justitie schreef, waarin hy bekende de moordenaar te zyn, van allen grond ontbloot is, daar Wapperon tijdens den moord in de ge vangenis zat. De hardnekkige dienstweigeraar. Van Wendt, de milicien, die niet dienen wil, is door den krijgsraad te Haarlem ver oordeeld tot 8 maanden militaire gevange nisstraf. Drie kinderen verbrand. Zaterdagavond waren te Amsterdam in de van Beuningenstraat drie jonge kin deren, 6 jaar, 2 jaar en 5 maanden oud, alleen te huis gelaten. Omstreeks 9 ure werd brand in de woning ontdekt. De buren trapten de deur in en vonden de drie kinderen met zeer ernstige brandwon den. Naar het gasthuis vervoerd zijn ze echter allen aan de bekomen brandwonden overleden. Een ernstige waarschuwing voor ouders, om zulke jeugdige kinderen niet alleen te laten. Een 14-jarig meisje te Parjjs is op lage wyze vergiftigd. Met twee vriendin netjes uit school komende, werd zij aan gesproken door een dame, die hun bonbons galaan de vriendinnetjes chocolade, aan het meisje een stukje suikergoed. Bjj deze deden zich weldra verschijnselen van ver giftiging voor en het kind stierf denzelfden middag. Haar nicht, de 24-jarige iuad. Couderc is gevangen genomen, maar ontkent alle schuld. Te haren huize is vergif ge vonden en sommige getuigen zeggen haar te herkennen. Het motief harer daad zou dan zyn, dat zij met het vermoorde kind een erlenis had te wachten, welke thaus alleen aan haar komt. Maar zy is zeer wel gesteld, haar rnau verdient veel geld in den handel en de familie noeint het ver moeden tegen haur onzinnig. De getuigenverklaringen zijn verward. Telegrapheeren zonder draad. Eenige proeven met de telegraaf zonder draad, in de buurt van Newbury genomen hebben op een gevaar gewezen, dat niet licht geschat moet worden. Zonder contact liet men nml. op zekeren afstand een kruit huis in de lucht vliegen, waarbij het be doelde gebouw het overbrengstation was tusschen hetwelk en den ballon gemeen schap was gehouden, gedurende het op stijgen. De heer Maskelyne, die de proef nam, beweert, dat hetzelfde resultaat op een afstand van tien mijl kon worden verkregen. De kronen van Koningin Victoria. Een Koningskroon wordt meestal alleen alleen als een embleem beschouwd, maar toch gaat er geen jaar voorbij, of Koningin Victoria draagt een of meermalen een harer drie kronen. Tiara is misschien een betere naam dan kroon voor het schelp vormige gouden sieraad, dat Koningin Victoria ter gelegenheid van het laatste Drawingroom droeg en dat gemaakt is om te dragen bij den tulen sluier, dien H. M. dan daarmede bevestigt. Zij draagt haar achter op het hoofd en de sluier hangt neer tot onder aan den sleep van haar japon. Deze kroon weegt ongeveer ongeveer 8 Troy onsen. Zy is dicht met edelgesteenten bezet, daar er 2673 witte diamanten en 523 brilianten in zijn. Deze kroon werd een 40 jaren geleden gemaakt om de gouden ringvormige kroon te vervangen, die men nog op oude por tretten van Koningin Victoria kan zien. De juweelen, die daarop zijn aangebracht, zijn bijzonder fraai, daar het uitgezochte diamanten zyn, die in kleur prachtig overeenkomen. Deze diadeem en een ande ren van gelijken vorm van nog vroegeren datum worden door Koningin Victoria by het openen van het Parlement gedragen. Bij elke gelegenheid, dat Koningin Vic toria liet Hoogerhuis bezoekt, wordt de staatskroon uit de schatkamer gehaald. Deze kroon heeft H. M. nooit gedragen sinds hare kroning, toen die op haar hoofd geplaatst werd, en heeft derhalve voor de genoemde gelegenheden slechts twee keer de bewaarplaats in den Tower verlaten, om gerepareerd te worden Meer dan een eeuw geleden is die staatskroon vervaar digd, welke versierd is met 2783 diaman- sen, 277 paarlen, 16 saphieren, 11 sma ragden en 4 robijnen. Een ontzettend geval van dolheid. Een fabrieksarbeider Moens, Loth (Bel gië) bezat een hond, die sedert cenigen tijd alle verschijnselen van dolheid ver toonde. Moens werd bang eu trachtte zich van het dier te ontslaan, door het in den slaap te dooden. De hond was echter niet direct dood. Hij deed nog een beet naar de hand van zyn meester en bracht dien met zyn tanden een zeer lichte wonde toe. Moens sloeg op dit wondje niet de minste acht en begaf zich den volgenden dag als gewoon aan het werk. Zelfs sneed hij zijn boterham met hetzelfde mes, waarmede hy daags te voren den hond geslacht had. Na eeuigen tijd aan het werk te zijn geweest, voelde de man plot seling onverklaarbare pijnenhij verliet de werkplaats en begaf' zich naar een nabijgelegen herberg om een glas bier te nemen. Terwijl hy dit deed overviel plotseling een waanzinnige woede, hij rende huilende door de straten en in huis, wierp zich op zyn eigen kinderen en ontvleeschde hunne gezichten zoodanig met zijn tanden, dat het eene kort daarop stierf. Zijne vrouw had intusschen gendarmen gehaald. Voor deze ging hy op de vlucht en werd eerst na een dolle jacht overweldigd. Oude schulden. Een koopman in Selezië ontving onlangs zeer onverwacht een oude schuld betaald; onder zeer opmerkelijke omstandigheden, Tien jaar geleden verdween uit de plaats een kleermaker, zonder zjjn schulden te betalen waarvan de grootste 1000 Mark bedroeg. Men vermoedde, dat hy naar Amerika was vertrokken, maar vernam niets meer van hem, tot onlangs een brief aan den grootsten schuldeischer kwam met een wissel voor hoofdsom eu rente De brief bevatte een vi ij romantisch verhaal van de lotgevallen des vluchtelings. Deze was 't in 't eerst ook in Amerika niet goed gegaan, doch ein delijk diende hem geluk. Hij had zich in een badplaatsje gevestigd en bemerkte daar op zekeren dag dat een jonkman, die in zee was gegaan, op het punt stond te ver drinken. Zelf een uitnemend zwemmer begaf de kleermaker zich te water en bracht den drenkeling die bewusteloos was, aan land. Hy droeg hem naar zijn woning, waar het hem gelukte de levensgeesten op te wekken. De geredde bleek de zoon te zijn van een New-Yorksch millionair, die zyn dankbaar heid toonde, door den kleermaker in een »zaak" te zetten en aan zyn vrienden aan te bevelen. Met het uitstekend gevolg dat de arme Duitscber nu een groot confectie magazijn heeft, waar 200 personen arbeiden. en nu ook eerlijk genoeg is geweest zyn oude schulden af te doen. Ad verten tiën. Den -ten Aug. a.s hopen onze geliefde Ouders eu Grootouders V J. A. SELIAS en G. M. v. d. LAAN, hunne 35-jarige Echtvereeniging tc herdenken. Helder, 28 Juli 1899. Namens hunne liefhebbende Kinderen en Kleinkinderenau 3 D. v. OS. B. v. OS—SELIAS. I? 25-Jarige Echtvereeniging van HENDRIK DE WIT en ELIZABETH FRANC0ISE 0LIVIER. Receptie Zondag 18 Aug. a.s., 's namiddags van 2 tot 5 u. (Binnenhaven 78). Strekkende tot algemeene ken nisgeving. Grand Café Concert Varié. Optreden van den Heer O. FL. de Groot, Hollandsche Karakter-Komiek vnn Amsterdam, lederen avond opvoering van de Amsterdamsche Straattypen. GROOT SUCCES. Aanvang half-acht uur. Enirée vrij. Entiée vrij. Aanbevelend, P. GERRITSEN. Ondertrouwd SAN DER VAN BALGOIJE en JOH ANNA WILHELMINA VAN SANTÉ. Helder, 27 Juli 1899. Voorspoedig bevallen van een flinke Dochter T. BREET-KNEPPEL. Helder, 31 Juli 1899. Heden overleed, tot ons beider droefheid, ons eenigst geliefd Doch tertje GEERTRUIDA NANNINGS, na een smartelijk lijden van 51/, jaar, iu den leeftijd van byna 6 jaar. Helder, 30 Juli 1899. Nauiens hare diepbedroefde Ouders, en Broertje, D. NANNINGS. C. H. NANNINGS— GROOPF. M. GROOFF. Heden overleed te Amsterdam plot seling onze zeer geachte Zoon en Broeder MARTINUS ZAATMAN, in den ouderdom van 41 jaren. Helder, 29 Juli 1899. Uit aller naam P. ZAATMAN. Voor de vele en hartelijke gelukwenschen op mijn feestdag ontvangen, te talrijk om ze allen te beantwoorden, betuig ik bij dezeu mijnen innigen dank. J. A. KLERCQ. Huizen, N. H., Augustus 1899. De ondergeteekende betuigt zyn har- telyken dank aan den WelEd. Heer Dr. A. W. DRIJVER, voor zijn ijver en trouwe hulp aan mijn Echtgenoote gedurende haar zware ziekte bewezen. D. KOOIJ. Binnenhaven 67. Bij deze betuigen wij onzen welgemeen- den dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden op den 27 Juli. T. W. SUK en Echtgenoote. Ondergeteekende betuigt by deze zijn hartelijken dank aan hen, die hem by den brand ten zynen huize, huuuen hulp hebben geboden. Den Helder, 28 Juli 1899. F. H. B. ROODERS, Weststraat No. 111. Hartelijke dankbetuiging aan den WelEd. Heer A. W. DRIJVER, voor zyn onvermoeide hulp, gedurende 57a jaar aan ons geliefd Dochtertje ver- ^een^- Namens Ouders, D. NANNINGS. C. H. NANNINGS— GROOFF. Liefdadigheid naar Vermogen, te HELDER. Het bestuur bericht, dat de aandeelen No. 27 en No. 30 ten laste van het ge bouw voor oude lieden, in hare vergade ring van den 28sten Juli jl. zijn uitgeloot. Genoemde aandeelen zijn van af 1 Aug. a. 8. betaalbaar by den Penningmeester Fr. MULDER, Weststraat 32. Helder, 29 Juli 1899. 39 Juli $899. Aan honder van Bon Ho. 316, is het HORLOGE toe gewezen. Verloren een zwarte CEIHTUTJB met nikkelen QESF. Gelieve terug te bezorgen bij BERK HOUT CO., Zuidstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1899 | | pagina 2