aandacht op den toestand van liet overige gedeelte van de .Tan in 't Volts trant, dat niet in 't plan ia opgenomen, en op het ont breken van een riolceriug in de Jonker straat. De Voorz. belooft een onderzoek. Na nog ecnige bespreking, waarbij ook de burgeravondschool ter sprake komt en dc toegezegde subsidie van den Minister van Marine, wordt het voorstel in stemming ge bracht. Allo* leden verklaren zich er voor. De heer Staalman stemde evenwel niet mede, deze was toen afwezig. Het adres van ecnige bewoners der Sluis dijkstraat om het buizennet der Waterleiding langs hunne huizen te leggen, was de vorige vergadering verdaagd omdat men eerst onder zoeken wilde hoe groot het aantal aanslui tingen zou zijn. Uit dit onderzoek was B. en W. gebleken, dut slechts voor aanslui tingen kan gerekend worden, waarom zij voorstellen het nemen eener beslissing om trent den aanleg der buizen uit te stellen tot het beheer der waterleiding aan de ge meente -is overgegaan. De heer Krijnen kan zich hiermede niet vereenigen en meent, dat de kosten later toch gemaakt moeten worden en men dan eventueele abönné's zal missen. De Voorz. grondt zij# mcening op het advies vati den deskundige dor gemeente en acht den aanleg thans niet wenschelyk. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Alleen de heer Krijnen stemde tegen. De heer Frowein had intusschen de vergadering verlaten. Naar aanleiding van een adres van eenige ingezetenenverzoekende maatregelen te nemen tot verbetering van 't Heldersche kanaal, brengen B. en W. in 't midden, dat daar voor verschillende plannen zijn neergelegd, dat van een verbeterde rioleering, dat van een hevolinrichting en dat van een te gra ven verbindingskanaul met de vestinggracht. Dit laatste plan van de hccren Van Hasselt en de Koning is h. i. het beste, maar eischt een bedrag van f60.000., Met het oog op do kosten en de financiën der gemeente adviseeren B. en W. adressanten te berichten, dat het op het oogenblik niet mogelijk is afdoende maatregelen tot verbetering te nemen. De heer Korver -meent, dat een rioleering, die uitmondt bij het havenhoofd zoo'n groote som niet vereischt; de toestand is van dien aard, dat verbetering moet aan gebracht worden. De Voorzitter zegt, dat het tegenwoordige rioolstelsel zoo is inge richt, dat alles in 't kanaal uitloopt. Wil men door riolen verbetering dan moet een geheel ander stelsel aangebracht worden. Gaarne zon hij aan de wenschen van adressanten voldoen, maar hij deinst terug van de groote kosten. De heer Terra verwacht van spuien veel heil, waarop de Voorz. aanmerkt, dat dit nog duurder komt. Op voorstel van den heer Korver besluit meu het stuk te laten liggen en de becijfering nog eens na te gaan, of een afdoende verbetering voor niet minder dan f 60.000 ie verkrygen is en het antwoord op het adres uit te stellen tot een volgende vergadering. Daarna gaat men over tot het doen van eenige benoemingen. Tot gemeente-geneesheer wordt met 9 stemmen gekozen de heer Dr. J. C. J. C. Smits, arts te 's Gravenhage. Op den heer M. van der Hoeven, arts te IJmuiden, werden 7 stemmen uitgebracht. Tot lid van de Commissie van toezicht op 't lager onderwijs wordt met 10 stemmen be noemd de heer G. H. Stuart. De heer Ds. N. Koers verkreeg 7 stemmen. Tot hooisteker wordt gekozen de heer A. J. Swaerts, landman te Koegras met 11 stemmen, de overige waren blanco. Ten slotte gaat men over tot de verkie zing van leden en plaatsvervangende leden van het stembureau voor de Kamer van Arbeid. Deze moeten uit en door de leden van den Kaad gekozen worden. Dc eerstbenoomde is Voorzitter. De uitslag dezer stemming is, dat gekozen wordt als Voorzitter de lieer P. Kramer, als leden de heeren I. Korver en J. Verfaille en als plaatsvervangende leden de heeren Th. Terra, W. C. van Breda en Si Krijnen. Bij de rondvraag vestigt de heer Van Breda de aandacht op de slechte bestrating vnö de Loodsgracht, de heer Van Ede maakt aanmerking op den nankoop van minder ge schikte paarden voor den reinigingsdienst, de heer Korver vraagt of het rapport van de commissie voor herziening der onder- wijzersjaarwedden nog niet ingekomen is de heer Terra dringt aan op verscherpt toe zicht bij den weg naar de begraafplaats, opdat de beplanting niet beschadigd wordt, de heer Van Twisk wcnscht verbetering van de bestrating der Bassingracht. De Voorz. geeft den heer Korver een ontkennend ant woord en zegt de andere heeren een onder zoek toe. Hierna wordt de vergadering gesloten. De Oorlog in Zuid-Afrika. MAFEKING GENOMEN. De volgende Bulletins zijn te Pretoria uitgegeven Het eerste bulletin meldt, dat Zaterdag tijdens een gevecht bij Mafeking de Kaf- ferwijk afbrandde. Nadat Kolonel Baden Powell een wapenstilstand had aange vraagd, capituleerde hij Zondagmorgen 7 uur. Het tweede bulletin, geteekend door Generaal Snijman, luidt aldus: Ik heb het geluk gehad hedenmorgen Kolonel Baden Powell en 900 man gevangen te nemen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1900 | | pagina 6