eene He Mvron, Herhalings-Onderwys. Dankbetuiging. Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk. HELDER. „Het Casino Gebouw" Groote en fraaie SCHOUWBURG-, CONCERT- en BALZALEN voor Uitvoeringen, Vergaderingen, enz, Tandarts Ansingh, In de TREE- en SPEELTUINEN, Groot Balmuziek, Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en YoMoffieliuis „De Hoop", Kanaalweg 18. OP REIN. Goedkoope Trein p WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1901, een MEISJE. Gevraagd een flinke DAGHEID, Een flinke JONGEN gevraagd. Een flinke JONGEN gevraagd. Dienstbode. Een flinke DAGMEID gevraagd, een flinke Dienstbode, De ambtel\jke verliezenlyitl over de afge- loopen maand vermeld acht officieren on 112 man gesneuveld, 38 officieren eu 377 man schappen als gekwetst, vyf officieren en 39 manschappon overleden aan wonden, 1 olfi- cier en 66 manschappen krygevangenen een paar officieren en 188 man zyn overloden in de gasthuizen en 71 officieren met 1063 man schappen als invalide naar huis gezonden. LONDEN, 8 Aug. Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria meldt, dat een post van 25 man, behoorende tot Stein- ackers rui terg, aan de Sabie-rivier door de Boeren verrast en gevangen genomen is. elk f -100. No. 2980. 5190, 6146,11960, 12120, 12951 en 19209 elk f 100. Trekking van Donderdag 8 Ang. No. 9341 f 400. No. 10372 f 100. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndiê: Marine en Leger. Blybens by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. inBtrnctieschip Nautilus', onder bevel van den kapitein- luitenant ter zee P. C. Swaan, 7 dezer van Ponta Delgada vertrokken. Do luits.-ter-zee .J. Albarda, J. J. Rambon- net en C'. H. de Lussanot de la Sablonièrc, allen geplaatst als officier-instructeur bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Wil lemsoord, wordon le. met 1 September a.s. eervol van dezo betrekking ontheven en gedetacheerd in do directie dor marine te Willemsoord 2e. met 12 Soptembor d.a.'v. op non-activi teit gestold. Ter hunner vervanging worden met 1 Sep tember a.s. geplaatst als officier-instructeur hü gemold Instituut, de luits.-ter-zoe der 1ste kl. A. J. Gooszon, J. W. van Aalst en J. F. Nyland. Met ingang van 1 September a.s. bevorderd tot ingenieur der 2o kl. dor marine, de adsp.- ingenienr der marine C. Penning; benoemd tot adsp.-ingenienr der marine, de heer S. F. Monhemius. De adspiranten-machinist H. C. Bouman, P. J. C. Ulreo, M. Bos, J. A. Lanz, B. van 't Huil, J. J. Schilt, F. A. Bouman, W. N. van Pelt en C. Duyff worden met 16 dezer bevorderd tot mach. 2e kl. en met 1 Sept. geplaatst op het wachtschip te Amsterdam. Zy zyn bestemd om 14 Sept. per stoomschip Prinses Sophie" naar Üost-Indië te ver trekken. Verzenilingsweg. p. ïuepo»t via AmaU-rduin. p. sr«poat via Rotterdam p. Jloll. mail via Geuoa p. HolL mail via Mnraoillel p. Franachc rnail via Marseillo p. Bngelaoiie muil via Urindiui (naar Palembnug, Riouw, Banka, Billiton en Z. W. Aid. van Borneo) Naar Atjeh eu de Oostkust vnn Sumatra p. lliiitsclie mail via eiken Vrijdag. 19 Aug. Naar Guyana (Suriname): «post via Amatwdam .|14 en 31 Aug. 7.- 's 7.— 's i 7 S«pt. 7.- 'e Naar Curagao, Bonaire en Aruba zeepost na Amsterdam 14 en 81 Aug. mail vi8 Sonthumplon ;ikeu Diusdag p. muil viu Queonstowu eiken Vrijdag 8.30 p. muil via GcnuulSept. (aller.u op verlangen dor steenden). Naar Sb Martin, Sb Eustatius en Saba p. rnai' over Engeland 19 Aug. 7. Ingezonden. Stoomvaartberichten. liet stoomschip .Koning Willem III', van Amsterdam, vertr. 7 Aug. van Snoz. Het stoomschip .Priam". van Amsterdam, arriv. 4 Aug. te Liverpool. Het stoomschip «Prins Hendrik", van Am sterdam, pass. 7 Aug. Ouessant. Het stoomschip .KoniDg Willem I«, naar Amsterdam, pass. 8 Aug. Wight. Het stoomschip ,Timor«, naar Amsterdam, arriv. 7 Aug. te Suez. Marktberichten. Purmorend, 6 Aug. Aangevoerd 686 run deren, waaronder 451 vette, f 0.50 a 0.64 p. p., 31 stieren, melke en gelde prijshoudend stug, volte prijshoudend vlug, 279 vette kal veren f 0.60 a 0.80 p. p., matig, 225 nucht. f 8 a 18, vlag, 21 paarden, 1453 schapen en 680 lammeren, vette prysh. vlug, lammeren prijsh. stug, 249 vette varkens 42 a 47 ct., handel vlug, 77 magere id. f 18 a 24, handel stug, 256 biggen f 6 a 10, handel matig. Kleine kaas f 28. Aangevoerd 276 stapels, 22121 Kg. boter f 1 a f 1.10, kipeieren f 8.25 a 3.75, eendon dito f 3.10 per 100. ffSchagen, |8 Aug. Aangevoerd 6 paarden f|80a f200, 13 stieren f80a 150, 0 ossen t 0 a —0,320 Geldekoeien f 100 a 130, 70 vette koeien f 160 a 260,50 kalikoeien f 110 a 230,— 8 pinken en vaarzen f 60 a 80, 0 graskalven f 0 a ,20 nuchtere kalveren f 8,a 17,200 schapen f 11, a 17.50, 400^vette id. f 18 a 23,—, overh. f a 50 lammeren f 8— a 10,17 magere varkens f 16.a 18.72 vette varkens f 0,48 a 45 ct. p. K.G., 50 biggen f 7,25, a 9,50, 900 kop boter p. P. 50 a 65 ct., 8500 kipeieren f 2.75 a 3,25, 0 eendeneieren f0.Oluxe-paardenf 0aO veulens fa f0— Ter herinnering. In de vorschillende plaatselijke bladen is in do vorige week oon «Dringend verzoek" van de Heldersche Barbiers- en Kappers- ver- eeniging .Eensgezindheid" opgenomen, waarin bet publiek beleefd verzocht werd voortaan niet meer des Zondags, maar des Zaterdags of des Vrydags zich te laten scheren of knippen. En het succes? overtrof verro do ver wachting, want by allo barbiers en kappers waren bjjoa alle cliënten zoo welwillend aan dat verzoek gevolg te geven. Nu kan het echter zyn, dat niet allen dat verzoek hebben gelezen, of ook, dut men er niet meer aan denkt en zich toch des Zondags bij hunne b. of k. vervoegen of vervoegen zullen, en juist daarom is het, mijnheer de Redacteur, dat we nog eens by U aankloppen, ook dit kleine stukje een plaatsje te beschikken', ver wachtende hierdoor steeds nader tot ons doel te komen. Daarom, waarde lezers, herinneren we nogmaals aan ons beleefd verzoek, vertrou wende door U in do gelegenheid gestold te worden, na zesdaagsohen arbeid, één dag van zoete rust te smaken. U, geachte Redacteur, dankend voor uwe medewerking ons verzekerd, door de plaatsing van dit kleine stukje. Namens de B-. en K.-vereeniging •Eensgezindheid." Visscherijberichten. Nieuwcdiep. 8 Ang. Aangebracht door 40 korden 2 tot 10 «tuks tong p. at. 75 cent, tot 10 middolra. tong p. at. 45 cent, 5 tot 10 kleine tong p. at. 20 cent, 1 tot I atnks rog p. al i 1,10. 2 «tuks tarbot p. at. f 7 a f 7,60, 1 tot 8 mand kleine schol p. ra. f 1,50 a f 2, 1 tot 8 mand achar p. m. f 2 a f 2,60. 7 Aug. 28 kordera met 5 tot 20 atnks tong p. at. 70 eent, 10 tot 40 middelm, toag p. at. 46 cent, 6 tot 20 klciae tong p. at. 20 cent, 2 tot 10 stuks rog p. at. 1 1,10 a f 1,20, 1 tot 6 mand kleine aohol p. m. f 1,60 1 f 2, 1 tot 4 raind schar p. m. f 2 a f 2,60. 8 Ang. 1 stoomtrawler JJM. 9, schipper J. Zwaan, mat 1 partij groote cn middelm. schol en 1 mand achar, besommiug f 88. 1 Kotter HD. 82, schipper H. Wykcr, met 76 stnks grootr, middelm. en kleine tong, tarbot, kleine schol scbsr, besomming f 72. 66 korden met 10 tot 80 stak* tong p st. 75 cent, 10 tot 60 middclm. tong p. st. 45 s 60 cent, 10 tot 40 kleine tong p. sl. 16 a 20 cent, 2 tarbotten p. st f 5 a f 7, 1 tot 10 atuks rog p. st f 1, 2 tot8maud kleine schol p. m. t 1 a f 1,50, 1 tot 6 mand cchav p. m. f 2 a f 2,60. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 6 tot 8 Ang. ONDERTROUWDD. van Thyn en E. vau Tyn. A. Geervliet cn G. Sant. H. J. Morisink en A. Wegene. J. Hoek cn M. Molenaar. GETROUWD: L. Labout en A. Manie. G van Vliet en M. Sehong. IJ. Stompedisacl en A. C. Kruit. D. J. Porteni» en G. Koos. BEVALLENP. M. Janssen geb. Straatman, d. C. Kroon geb. van Driel, 1. A. Smita geb. Regler, d. K. Tegalaar geb. Kronenburg, A. W. Moorman geb. Ktbach, d. J. C. Nobels geb. Coruielje, T. d. Made geb. van Zoonon, z. OVERLEDEN M. Smid», 1 j. N. Goaweuberg, 17 m. K. Bakker, 6 in. A. de Boer, 28 j. Burgerlijke Stand,gem. Wieringen Maand Juli 1901. ONDERTROUWD Geene. GEHUWD: Cornelis Tyson en Haartje Kooy. GEBOREN Gerritjo d.v. W. P. Hegeman en R. Droog, Trijntje, d.v. L. Timmerman on H. Wigbout, Gerrit, z.v. L. Timmerman en H. Wigbout, Jan, z.v. P. H. Hegeman en Jacohjo Ran, Petrus, z.v. Pieter Glim en Sie- metjo Sprenkeling, Elisabeth, d.v. Mejjcrt Wagemaker en Trijntje Reitsma. Jan, z.v. Jaoob Lont en Aafjo Doven. OVERLEDENPioter Keyzer oud 19 m. z.v. P. Keijzer en G. Bais. Tryntje Tim merman oud 12 d., d.v. L. Timmerman en H. Wigbout. Margaretha Maria Engel oud 7 m. d.v. Jacobus Engel en T. Wagender. Pietje Hilgonda van Wynen oud 5 m., d.v. H. J. ▼an Wynen en A. Glim. Gerrit Timmerman oud 24 d., z.v. L. Timmerman en H. Wigbont. 367ste Staats-Loterij. Trekking van Dinsdag 6 Augustus. No. 9826 f 1000. Nos. 7751, 9061 on 16266 elk f 200. Nos. 1680, 6245, 6597, 7457 en 20098 elk f 100. Trekking van Woensdag 7 Aug. No. 8149 f 20,000. No. 10152 f5000. Nos. 1086 on 2071 elk f 1500. Nos. 544 en 11762 •lk f 1000. Nos. 3418, 7826,14696 en 15457 Vervolg der berichten. Door Burgemeester en Wethouders alhier is gisteren aanbesteed de levering van school meubelen voor de Burgeravond school. Ingeschreven werd door de heeren S. Meijers, f 590J. F. Philips, f 538 K. L. L. Winder, f530; A. Smit f525; J. Sprnit, f518; H. Riemers, f514; T. Drijver, f512; v. d. Ster, f497; Gebr. van Os, f 483A. Krijnen, f 480A. Breet; f477.50; Quak Van Pelt, f475.50. By het te Amsterdam gehouden eind examen van de B. B. S in Noordholland zyn van de H. B. S alhier geslaagd: C. L. de Jongh, C. H. Nord, A. EL .1 Nord, H. C. J. Riesselmann, J. J. Schilt- karnp, S. C. Sporry en P. W. M. Weber. Op het fort Kijkduin hadden Woens dagavond schietoefeningen plaats. Talrijke nieuwsgierigen hadden zich bij het Bad paviljoen verzameld,om dit ongewone militaire schouwspel by avond gade te slaan. Een stralenbundel van electrisch licht, van het fort uitgeworpen op de schui mende golven, bewees, dat men op Kykdnin niet stil zat en daar bezig was zich te oriënteeren, waar het mikpunt zich be vinden kon. Een lichtflikkering, een knal, en het schot, nog weer herhaald door de echo, was gevallen. Turend keek men naar den kogel, die zich een weg baande om eindelijk in zee te verdwijnen. Zoo ging het nog eens en nog eens en ten slotte kon digden eenige vuurpijlen, die mooi uitkwa men tegen den donkeren hemel, den afloop der oefening aan. De tram wachtte de terugkeerenden op. terwijl anderen te voet huiswaarts keerden zij allen vonden dat het mooi was, en dat zij, alhoewel niet in den strijd geweest zijnde en geen vuurdoop hadden onder gaan, toch kruit hadden geroken! Het mooie zomerweer lokt meer dan anders groot en klein uit om buiten te genieten. Velen maken afzonderlijk of met familie een uitstapje en ook gezelschappen vormen zich voor een zomer-uitspanning naar elders. Zoo is hier ter plaatse een plan gemaakt door de Vereeniging »For- tuna", die daarvoor een stoomboot heeft afgehuurd, voor een ïeistocht tegen een matige entree. De vertrekdag is bepaald op 18 Aug. a. 8. en de boot zal een dag vroeger hier zyn, opdat allen kunnen zien, waarmee de reis zal worden gedaan. De boot »Ceres" is een fraaie salonboot van het IJ, waarop de Koning van België de reis heeft gemaakt van Amsterdam naar IJmniden. Men zie verder de annonce in dit Blad, Men meldt uit Hellevoetsluis Volgens het bericht van de kustwacht is een mastlooze schoener op de Hinder gestrandvau naam of natie is niets bekend. Er drjjft wrakhout voorbij, en is aangebracht een gesloten zeemanskist en een gedeelte van een reddingsboei waarop de letters A. A. L. Naar de in de aangebrachte zeemans kist bevonden papieren, is het gestrande schip op den Hinder de Noorsche galjas Sleipner, kapt. O. N Haarde, thuis be hoorende te Christiaansund. Omtrent den verongelukken schoener meldt men nog nit Hellevoetsluis het vol gende Den 7en Augustus 's morg. te G.15 ont ving het loodswezen telegrafisch bericht van Goedereede, dat een mastelooze schoener ten N. van den Hinder in zinkende toe stand verkeerde. Er was veel zeehet volk werd vermoedelijk gezien. Om 6.45 kwam weer bericht, meldende, dat de schoe ner gezonken en het volk verdronken was. Door visscherlieden werd om half 9 een kist aangebracht, bevattende kleederen van den gezagvoerder, die On. Haarde heette. Onmiddellijk na het eerste bericht vertrok de reddingbootze heeft niets meer oht- waardalleen bracht ze aan een naambord, vermeldende dat de schoener heetteSleyper en herkomstig was van Christiansund. Aantal Gemeenteraadsleden. De uitkomsten, verkregen door de tieu- jarige volkstelling, in December 1899 ge houden, hebben aanleiding gegeven, dat in onderscheidene gemeenten, tengevolge van het voorschrift in art. 4 van de wet, die de samenstelling der gemeentebesturen re gelt, het aantal Gemeenteraadsleden met po. September e.lc. moet worden uitgebreid. In de gemeenten der provincie Noordhol land, wier zielental meer dan 10.000 be draagt, zal op genoemd tydstip het aantal Gemeenteraadsleden zijn als volgt: Alkmaar 17, Amsterdam 45, Haarlem 33, Helder 21, Hilversum 17, Hoorn 15, Velzen 15» Zaandam 19. De installatie vim nieuw- gekozen Raadsleden zal plaats hebben op Dinsdag 3 September as. Een Verkiezings-staartje. De rechtbank te Zutphen heeft den fa brikant van essences G. W., beschuldigd van het op 25 Juni valschelyk stellen van zes naamteekeningen onder eene opgave bestemd om te dienen tot het opgeven by den Burgemeester van een candidaat voor de dien dag gehouden verkiezing van leden van den Gemeenteraad en het gebruik ma ken van het aldus valschelijk opgemaakte of althans vervalschte stuk, veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. De cisck van het O. M. was twee maanden gevauge- nisstraf- Een oplichter. Te Arnhem hebben brutale oplichteryen plaats gohad, waarbij de hotelhouder van »Do Zou" en velo winkeliers schade hebben geleden. Zaterdag on Zondag j.1. vertoefde aan liet ,Oranje-Hotel" to Wagoningen dezelfde persoon, die onder den naam baron v. Ljjnden van 's-Gravenhage zich in het logé-register inschroef. Hy wendde voor, dat zyn huisbediende met de koffers aan de Pruisische grenzen nog waren, dat hy het moment zonder Hollandsch geld maar wel in 't bezit was van buiten- landsch papierengeld, dat hy wel zou willen wisselen indien hot gcon Zondag was. De heer de Roock, wien hy vroeg f 100 te willen leenen, in afwachting van de komst der koffcrB, bood hem aan het papier te wis selen, maar toenbleek hy dat niet te bezitten. De argwaan was opgewekt en de heer De R. eischte op grond, dat de vreemdeling zon der bagage reisde, directe betaling van het verschuldigde logies en de consupmtie. Hieraan voldeed hy door als onderpand een gouden damesspeld met diamanten aan to bieden, dat werd geaccepteerddaarna vertrok hy in de richting' van Rhenen. Do heor De R. gaf van dit zonderling geval aangifte by den brigade-commandant der marechaussee, den heer v. d. Wieion, die onmiddellijk een onderzoek instelde en voor zien met de bewuste broche, te Arnhem toi de ontdekking kwam, dat de persoon in het Orarye-Hotel vertoefd hebbende en die te Arnhem oplichting pleegde een en dezelfde was. Nu wordon alom pogingen in 't werk gesteld om hem in handen te krjjgen. Hij is genaamd G. A. F. Raland, ontslagen officier en van fatsoenlijke familie. By een verder ingesteld onderzoek op de kamer, waar hij verblijf hield, vond men nog een brief geadresseerd aan den commandant der marine-instellingen te Willemsoord en een doos met soherpe patronen, waarvan eenige niet aanwezig zyn. Onder de opgelichte voorworpen le Arnhem behoort ook eon revolver, terwjjl de heer M. goudsmid aldaar, 2 broches mist, een vau f 148, de andere van f 115 waarde, boide aan dien persoon afgegeven. Do broche, welke de heer R. in onderpand kreeg, was die van f 148. («Wag. Ct."). De Engelsche vloofoefeningen. Het schynt toch wel waar to zijn, dat de Engelsche vlootoefeningen een fiasco zyn geweest. De Daily Express" geeft het re sultaat in een teekening. John Buil staat treurig te kyken naar een aantal wrakkon en roept uit: .Gelukkig, het werd tjjd, dat de oefeningen een eindo namen. Als men er mee voort was gegaan, zouden wij spoedig evenveel onderzeesche booten hebben gehad als Frankryk. Automobielongeluk. Een afschuwelijk ongeluk mot een automo biel heelt hy Ronaau plaats gohad. De wagon liep met niet meer snelheid dan 25 kiiometer, doch doordat de bestuurder den wog niet kende, maakte men eon to schorpen draai en sloeg het rijtuig om; do inzittenden konden cr onder vandaan kruipen behalve één, eigonaar Chapells, die vastgeklemd zat levend door de uitstroomende petroleum ver brand werd. Heldersche Moppen. Een strenge onderwijzeres. «Anna, waarom kom je vandaag zoo laat op school «Ik heb een broertje gekrogen, juffrouw." Dat moet nu niet meer gebeuren hoor !'r Ook een critiek. Papa: Wel hoo speelt mjjn dochtertje Muziekmeester: .Zy speelt piano in het zweet myns aanschijns." Verbetering. In de advertentie in ons vorig nummer be treffende hot overlijden van den heer L. Wie- gfll, gelieve men te lezenWed. L. Wiegel. Omtrent de moord te 's Gravenhage meldt men nader: De verslagene, een 21-jarig meubelma ker van flinke rijzige gestalte, was Dins dagavond uitgeweest en had verschillende herbergen bezocht. In het koffiehuis hoek Nieuwe Molstraat en Paviljoeusgracht ont moette hij den vermoedelyken dader. Deze staat in de buurt zyner woning niet on gunstig bekend. Gezamenlijk gebruikte men vervolgeus tegen twaalf uur nog een glas bier voor bet koffiehuis van den heer Zoons in de Nieuwe Molstraat, daar deze, die op het punt stond te sluiten en bezig was zijn kas op te maken, de lieden niet wilde binnenlaten. Onmiddellijk daarop, en bijna voor de deur van dit koffiehuis, moet toen na een 'korte woordenwisseling over werkzaamhe den het feit hebben plaats gevonden. Naar een der lieden, die zich in het gezelschap bevond, ons mededeelde, zag men J. de W. vallen, doch schreef men het feit toe aan dronkenschap. In de Looierstraat zag men een handwagen staan en nam deze mede om hem te vervoeren. Naar deze zegsman beweert, wilde men hem naar een kennis brengen, daar ze wisten, dat de vader hem na 12 uur niet meer binnen liet. Ze zouden toen van plan zyn ver anderd en hadden hem in het leege huis neergelegd, om hem daar zyn roes te doen uitslapen. Circa kwart voor één moet de misdaad hebben plaats gevonden. Een zeldzaam geval. De gevangenis te Heerenveen met 25 cellen is op het oogenblik ledig. Zaterdag morgen verliet de laatste gevangene die in richting Derde klasse vooruit! De fabriek der firma Boy nes te Haarlem heeft voor de Hollandscho Spoorwegmaatschappij een nieuw 8e klasse rijtuig afgeleverd met 110 zitplaatsen. Het is ingericht met corridors en clocets zooals de wagens le en 2e klasse, maar natuurlijk inwendig niet bekleed. Aan zomerreizigers zal dit ry tuig ideaal-zitplaatsen opleveren. Goede zaken. Dat het onbevoegd uitoefenen der genees kunde geen slecht beroep is, bewijst het feit dat de bekende uroscoop Pieter van Bjjstelveld te Rotterdam in de plaatselyfee directe belasting naftr het inkomen is aan geslagen in de 23ste klasse, zijnde een in komen van f 7500 tot beneden f 8300, waarvan betaald moet worden f262.50. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd HERMAN J. MORSSINK en AGNUS WEIJENS. Helder, 8 Augustus 1901. Huwelijksvoltrekking 21 Augustus. Getrouwd LOUIS LABOUT en ALETTA MANSE. Helder, 8 Augustus 1901. Algemeene kennisgeving. Getrouwd GERRIT VAN VLIET en MARIA SCHONG, die tevens bun hartelyken dank betnigen voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten deze ge meente, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 8 Augustus 1901. Getrouwd GODERT POSTHUMUS en CORNELÏA RIEMENS, die, mede namens wederzydsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de veleblyken van belangstelling bij hun huwelyk onder vonden. Harlingen, j Helder, g. 1901. Geboren CORNELIA SUS ANNA WILHELMINA, Dochter van W. BOS en P. C. BOS-DE VOGEL. Hoorn, 5 Augustus 1901, Groote Oost 18. Geboren AALTJE, Dochter van M. SMITS en A. SMTTS—REGTER. Helder, 6 Augustus 1901. Geboren: SIM0N, Zoon van J. W. TEGEL AAR en R. TEGELAAR— KRANENBURG. Helder, 7 Augustus 1901, Geboren: ELIZABETH NAANTJE, Dochter vau J1. PLAATSMAN en N. PLAATSMAN-SNIP. Helder, 8 Augustus 1901. Heden overleed onze jongste Lieveling MARTHA, in den aanvalligen leeftijd van 1 jaar. Helder, 7 Augustus 1901. H. SMIDS. M. SMIDS—SMIT. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze jongste Lieveling Johanna Wilhelmina Catharlna, in den leeftijd van slechs 3 maanden. Helder, 9 Augustus 1901. Namens hare diepbedroefde Ouders J. M. EKKERS. J. EKKERS—PROOST. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig doch smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoote eu Moeder, JANNETJE WAAGMEESTER, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Helder, 4 Augustus 1901. M. SWART en Kinderen. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder ALBERT, in den ouderdom van circa 24 jaar. Zwaar treft ons dezen slag, dochwy berusten in Gods wil, wiens doen liefde en wijsheid is. .Helder, 7 Augustus 1901. Namens bedroefde Oudera, Broeder, Zuster en Zwager. J. DE BOER. A. DE BOER—Bakker. G. DE BOER M. VAN VEEN. M. VAN VEEN—de Boee. Heden ontving ik de treurige tijding van het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot JAN TANIS, in den ouderdom van 30 jaar, in leven matroos le klasse aan boord Hr. Ms. pantserdekschip Piet nein", op den 27en Juli 1901 te Batavia, mij nalatende een Dochtertje, te jong om het verlies te beseffen. Zwaar treft mij deze slag, doch ik hoop te berusten in Gods wil, wiens doeu liefde en wysheid is. Anna Paulowna, 29 Juli 1901. Namens bedroefde Echtgenoote en Dochtertje, Wed. J. TANIS-ZEGERS. Eerst heden geplaatst wegens huiten- landsche betrekkingen. Jongens en Meisjes, die den C u r s u a 190102 wen3chon te volgen, behooren zich aan 10 melden op Maandag den 19den Augustus, des avonds van 6 tot 7 unr, aan School No. 7a in de Vlamingstraat. Het schoolgeld bedraagt 60 cent per drie maanden. Bewijzen van kosteloos onderwjja kannen worden aangevraagd op Woensdag 14 Augustus 1901. By de inschry ving moeten de bewyzen van inenting worden overgelegd. Helder, den 3 Augustus 1901. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heldor, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANÜS, Secretaris. Heden werd ons ouderhart getroffen door het afsterven van onze jongste lieveling KLAAS, in den leeftyd van ruim 6 maanden. Helder, 7 Augustus 1901. Zijne diepbedroefde Ouders, A. BAKKER. A. C. BAKKER- HEIJSELAAR. Op den 7den Augustus jl. overleed onze jongste lieveling NIC0LAAS, in den leeftyd van byna 18 maanden. Helder, 7 Augustus 1901. J. GOUWENBERG. G. GOUWENBERG- KOELMAN. Algemeene kennisgeving. Dankbetuiging. Wy betuigen onzen hartelljken dank aan den Heer v. d. STAAIJ, Sergeant der Artillerie, voor het redden van ons zoontje JACOB, j.1. Zondag uit hetWerf- kanaal aan de Weststraat. W. F. BAS en Echtgenoote. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het over laden van onzen geliefden Zoon en Broeder ALDERT, en aan de H.H. Dragers voor laatste eer aan onzen geliefden doode bewezen. Helder, 9 Ang. 1901. G. LEEN en Echtgenoote, en Kinderen. De ondergeteekenden betuigen bunnen hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling bij hun 25jarig Huwelyk.' feest ondervonden, iuzonderbeid aan col lega's oppassers van het Kon. Instituut. D. WENTEL. A. J. WENTEL VAN GANS, en Kinderen. Herplaatst wegens misstelling. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG 11 AUGUSTUS voorm. 10 uur Ds. II. II. IB/tHGEK. Predikant N. Herv. Gem. te Utrecht. Bericht, aan Tooneel-, Opera-, Concert- gezelschappen, enz- De Schouwburg is gevecaftigd te Helder aan den KANAALWEG. Houdt zich beleefd aanbevolen, DË OIRECTIF, KANAALWEG 125 (boven) is iederen Donderdag van des morgens 12 tot 7 uren des avonds te consulteeren. Alle operatiën pynloos. Kunsttanden van af f 2,60 per tand, met schriftelijke garantie. Kosteloos voor minvermogenden van 7-7uur. nabij HUISDUINEN, a. s„ met een uitstekend Muziek-Orkest. Goede consumptie en - - - - - - - een nette bediening De Directeur J. D. DE GRAAF. P.S. De ondergeteekende maakt het geachte Publiek bekend, dat de Tuin geheel opnieuw is gerestaureerd en weder alle dagen geopend is voor Gozelschappen en Partyeu voor binnen en buiten de gemeente. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Met achting, J. D. DE GRAAF Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geh. Onth.- Vereeniging Zeer nette logeerkamers van af 35 Ct, Consumptie uiterst billijk. HET BESTUUR. H0LLANDSCHE IJZEREN SP00RWEGMAATSCHAPPU. 2e en 3e klasse, van Den Helder, Anna Paulowna, Schagen, Noord-Scharwoude, Ueer Hugowaard en Alkmaar naar Amsterdam en terug. Inlichtingen aan de Stations. Zie de aanplakbiljetten. 2e klasae f 1.50. 3e klasse f I.OO. Er biedt zich aan Een Galdersch Meisje. R.-C. Zjj is van goede getuigen voorzien en zag zich gaarne geplaatst tegen 16 September as. te Den Helder, lieftt in een klein gezin. Brieven onder lett. M.S., Bureau van dit Blad. Er wordt g-evraagfd AdresBERKHOUT Co. Wordt gevraagd voor 's Maandags. Adres: DE BEURS, BasBingracht No. 3. GEVRAAGD: Ban flinke DIENSTBODE. Adres H. WITSENBURG, Hoofdgracht. Wordt gevraagd om direct in dienst te treden een flinke DIENSTBODE, loon 1,75 per week. Adres: Mej. DE JONG, Bassingracht No. 29. Flinke DAUtlEin. die goed met de wasch kan AdresBERKHOUT Co. GEVRAAGD een nette LOOPJONGEN, bö J. VAN DER PLAAT Middenstraat 4Aa. Adres Boekb. A. J. MAAS, Dykstraat. Ben nette JON GEB gevraagd. Adres BERKHOUT Co. niet beneden 16 jaar. AdresB. F. VERFAILLE, Lange straat. GEVRAAGD een knappe Loopjongen. Adres I. DE VRIES, Spoorstraat. Terstond gevraagd een flinke DIENSTBODE aan hetzelfde adres een LOOPJONGEN. Adres: KEIZERSTRAAT 112. GEVRAAGD een bekwame Huisnaaister. Adres: BINNENHAVEN 48i. GEVRAAGD een nette It.SGMEID. zoo spoedig mogelijk. Adres SPOORSTRAAT 88. Tegen goed loon gevraagd een nette Dienstbode. Wasch buitenshuis. Adres MARMELSTEIN, Spoorstraat. Te bevragen bij den Boekh. A. J. MAAS, Dykstraat. Terstond gevraagd die goed kan kokenwasch buitenshuis. Loon f90.—. AdresHOOFDGRACHT 57.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2