KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje „DE TIJD". voor Helderv Texel en Wieringen St talaas es Taai-Taai Waarschuwing. „Evangelie en Vrijheid". Café Je eerste Lees dit. PÉ beste Winteraardappelen, Slim tegen slim. 8> De Notaris 1. IS. BEECKMAN, MEDEDEELING! W. C. van Breda, Er bestaat geen beter adrea J. VAN WILLIGEN. No. 2984. Zaterdag 21 September 1901. 29ste Jaargang. Bureau Zuidstraat 72. BureauSpoorstraat. Telefoonn". 59. Projectielen, scherven, banden, looden kogels, enz., welke gevonden worden op de zandplaat ONRUST; op de Texel- sche kust of uit zee worden opgevischt, zijn 's Rijks eigendom; mj, die zich deze voorwerpen toeeigent, is derhalve strafbaar volgens de wet. Heft oprapen en vervoeren van geladen nieft gesprongen projectielen is levensgevaar lijk, ook voor de omgeving van hem, die zulks verricht. De KolonelCommandeerende Officier van het 4e Regiment Vesting-Artillerie, J. J. DE GREVE. Aan onze abonné'8 buiten de gemeente wordt beleefd ver zocht 't verschuldigde abonne mentsgeld Vliegend Blaadje en Zondags blad, 3de kwartaal 1901 te willen over maken per Postwissel of in postzegels, vóór 5 Och, zullende anders daar over met 5 cents verhooging per post worden beschikt. Postwissels voor dat doel behoeven slechts met een zegel van 21/, Ct. beplakt te worden. KALENDER DER WEEK. SEPTEMBER, Herfstmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 5 u. 46 m. Onderg. 5 u. 58 m. Zondag 22 Maandag 23 Dinsdag 24 Woensdag 25 Donderdag 26 Vrijdag 27 Zaterdag 28 Volle Maan. tilt het Buitenland. Te Namen in België werd dezer dagen onder presidium van den heer De Bruyn, oud minister van België, een Congres der Kleine Burgery gehouden. Het doel van dit Congres isbespreking van middelon tegen de op heffing en achteruitgang van den middenstand. Het Congres werd bezocht door 400 personen, waaronder ook Nederlanders, die door hunne tegenwoordigheid blyk van belangstelling gaven. De Nederlandsche regeering had een officiëelen vertegenwoordiger benoemd prof. Noordtzy uit Kampen. Deze was verhinderd de openingszitting van het Congres by to wonen, en had nu oen brief gezonden, waar van de inhoud der vergadering werd mede gedeeld. De hoogleeraar schreef, dat alleen reeds het feit, dat zyna regeering hem afvaar digde, voldoende is om het daartoe genomen beslnit te waardeeren. De regeering van Nederland wilde daardoor eene sprekende verzekering geven, dat zy belang stelt in den welvaart en den krachtigen opbloei van den middenstand de kleine burgery welke ook, in den geest der regeering, door hem ge schetst wordt alsnitmnntende door haar energie, hare trouwe volharding, en dio onder Gods zegen byzonder heeft bygedragen en mede gewerkt tot de roemrijke ontwikkeling en spreekwoordelijk geworden welvaart van het Nederlandsche volk. Na voorts het groote nat, dat dit congres voor den middenstand kan hebben, in het licht gesteld te hebben, verzekerde do professor, dat de Nederlandsche regeering hoogst ernstig deze pogingen gade slaat, en dat zij gaarne daaraan den meest gewenschten steun wil verleenen. Den Con gresleden wenachte de hoogleeraar een rnim deel toe van den jjver en do kracht, die de Zuid-Afrikaansche natie nu reeds gedurende twee jaren ontwikkelt. Dit schrijven werd met toejuiching ontvangen, en toen de Voor zitter van den inhoud van den brief eeno Fransche vertaling gaf, kende de geestdrift der vergadering geen grenzen. Door een der leden werd een voordracht gehouden over Contante betaling", door een ander over Organisatie der Crodietbanken*, door een derde over «du grooto magazynen.» Het is licht te begrijpen, dat, zoo bniten als in het land, de algemeene aandacht op het oogenblik in groote mate gevestigd is op den nionwen President der Vereenigde Staten van Noord-Amerika. De heer Roosevelt, een betrekkelijk nog jonge man van 42 jaar, ziet zich door den on verwachten dood van zyn ambtsvoorganger plotseling geroepen, aan het hoofd te staan van een der grootste en mach tigste Ryken der wereld, niet minder dan 76 millioen inwoners tellende. In de nieuws bladen, óók in de Engelsche, wordt don nienwen President veel lof toegezwaaid. Man verzekert, dat hy groote gaven bezit, talenten, die, goed gebruikt, tot uitnemende resultaten kunnen leiden. Men vleit zich, dat hij onder de omstandigheden, waaronder hij de regee ring des lands had te aanvaarden, wel de noodige kalmte en voorzichtigheid zal be trachten bij de uitoefening zyner gewichtige en voor hem vreemde taak. President Roose velt is dus wordt verzekerd zeer po pulair bij het publiekhy heeft zelfs onder de volksklasse vele bewonderaars, 't Algemeen gevoelen is, dat hy naar de belofte, door hem bij het aanvaarden zijner hooge betrekking afgelegd, de staatskunde van den afgestorvene zal voortzetten, ter bevordering van den vrede, de welvaart en de eer van zyn vaderland. In den met Spanje gevoerden oorlog heeft de heer Roosevelt indertyd een veelbeteekenend aandeel genomen en grooten ijver betoond by de verovering van het eiland Cuba. Meer en meer schynt men, vooral na den moordaanslag op President Mc. Kinley, bang geworden te zyn voor woelgeesten, als de anarchisten. In Rusland heet dat lastige volkje nibilisten. Vier dezer woelwaters studenten uit Moscou zyn dezer dagen met de noor derzon vertrokken, men vreest naar Frankryk. De politie heeft eenige beambten daarheen gezonden. \ii:i\vniiji»iv«.^v HELDER, 20 September 1901. Door het Stafmuziekkorps der Kon. Nod. Marine, kapelmeester Jac. Koning, zal heden avond, van 8 tot 10 uur (by minder gunstig weder 's namiddags van 4% tot 5s/i uur), voor de Sociëteit •Marine-Club' eene muziek uitvoering gegeven worden. Hot programma luidt als volgt 1. .22on Regim-nt", Marcb, Victor Herbert. 2. Ouverture: .Czar und Zimmermann», Albert Lortzing. 3. «Songe d'amonr après le Bal', Intermezzo, Alphouse Czibulka. 4. Fantaisie de Popéra-bnrlesque „Orphóo anx Enfers», Jacq. Offenbach. Pauze. 5. Ouver ture: iLeichte Cavallerie", Franz von Suppé. 6. >Le Réveil du Lion', Caprice Héroique, Antoine de Kontski. 7. Variatio delectat Ton- gemalde», Th. Frenkler. 8. »„The Rounders" Waltzes', L. Englander. 9. Finale. ,Gruss an Berlin', Polka Mazurka, I. Ivanovi(;i. ATJEH. Aan een telegram van den Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden wordt het volgende ontleend Een patroullie van Tapa-Toean legde vgf vijanden van de bende onder Toekoe Bin neder. Onzerzijds werd niet levensgevaar lijk gewond de Europeesche fuselier Pool (alg. stb. no, 50381) Een sergeant patrouille in Pidië verras te een vijandelijke bg Ië Leubeuë, waarbij zeven vijanden sneuvelden, terwijl een Beau- montgeweer en vgf andere vuurwapens werden bnit gemaakt. Onzerzgds werd een inlaudsche faselier gewond, Bij een patrouille nabjj de kampong Titeuë (Pidië) werd de Europeesche serge ant Yan Zijl (alg. stb. no, 41277) niet levensgevaarlijk gewond. De opbrengst der schaalcollecte, te Leiden gehouden ten behoeve der Boeren vrouwen en -kinderen in Zuid-Afrika, be draagt ruim f2700. Het getal brievenbestellers te Am sterdam zal met 40 personen worden uit gebreid. Aan het ceutraal-station te Utrecht werd Dinsdagavond een juffrouw, A v. d. B. genaamd, ernstig gekwetst. Vaa voornemen om met den trein naar haar woonplaats Bussem te ver trekken, verscheen zij op het perron, juist toen de trein zich reeds in beweging zet te. Zonder zich een oogenblik te beraden, reikte zg een taschje, dat zij bjj zich had aan een reeds in den treiu zittend persoon over en sprong toen zelf op de treeplank Ongelukkig stapte zij echter mis en ge raakte daardoor tusschen die plank en het perron beklemd. Toen men haar uit dezen neteligen toestand had verlost, werd aau- stonds de hulp van dr. Idenburg ingeroe pen, die haar onmiddellijke overbrenging naar bet ziekenhuis noodig oordeelde, door dien behalve enkele minder ernstige kwet suren, de breuk van vier ribben moest wor den geconstateerd. - In een huisgezin te Pierschil heb ben zich zes gevallen van typhus voor gedaan. De geneeskundige inspecteur be zoekt met den geneesheer van Goudswaard, dr. van Ravestegn de zieken om maatrege- te nemen tegen verdere verspreiding der ziekte. De slooten in de gemeente verkeeren in zeer vervuilden toestand. Uit Renkum meldt men van 17 dezer De Rgn is hard wassendesedert de laatste twee etmalen meer dan 1 meter. De kribben in de rivier zijn reeds diep on der water gezet, terwijl de binnenvelden met overstroomingen worden bedreigd. Aan gezien heden uit Keulen weder 1 meter was wordt gemeld, wordt een hooge water stand verwacht. Door het kantongerecht te Leiden zijn veroordeeld, wegens overtreding der bepalingen van de Leerplichtwet, 3 perso nen, elk tot een geldboete van f 2, sub sidiair 2 dagen. Een werkman te Bodegraven had het ongeluk zijn tabaksdoos, waarin hij f 40 geborgen had, toen hij wilde overstappen op een schnit, buiten zijn zak te steken. De doos viel in de vliet er is te vergeefsch naar gevischt. Naar wij vernemen moeten er plan nen bestaan om, indien er eene overeen stemming mocht komen inzake de opleiding van Dienaren des Woords in de gerefor meerden kerken, door saaai3melting van de theologische faculteit der vrije univer siteit te Amsterdam en de theologische school te Kampen, de aldus gewijzigde inrichting, hetzij te Haarlem, hetzg te Hilversum te vestigen. Een aanslaand Delftsch student, voor wien bij den Senaat was gevraagd om hem bij het ontgroenen met zachtheid te be handelen, vond bjj zijn aankomst in deze studentenstad aan het station gereed staan een brancar, waarin hij met zorgvuldigheid naar zijn kamer werd ge transporteerd. en October zijn de beste maanden voor het planten van bloembol len. Sommige daarran, vooral hyacinten, verlangen een of min meer ziltigen grond- Het verdient daarom aanbeveling, den grond voor deze bollen licht te besproeien met een zwakke zoutoplossing. Een jongeling uit Opsterland, die werkzaam was te Recklinghauseniu Duitsch- land, werd eenigeu tijd geleden wegens een ongeval opgenomen iu het Ziekenhuis aldaar. Toen bij weder op weg van herstel was, beging hij de onvoorziclitigheid, om op zijn ziekbed nitdrukkingen te bezigen, welke beleedigingen inhielden tegenover den Duitschen Keizer. Eenige personen, die dit hoorden, maakten daarvan meldingen toen nu kort geleden de patiënt als her steld het Ziekenhuis zou verlaten en hij naar zijn land dacht terug te keeren, werd hij onverwacht door gendarmes in hechte nis genomen, op grond van de door hem geuite beleedigingen. Hg zal zich nu over zijne handelwijze hebben te verantwoorden, en zijne straf zal waarschijnlijk niet gering zijn. De Oorlog in Zuid-Afrika. Berichten uit Zuid-Afrika in Boeren- kringen te Brussel ontvangen, laten zich zeer hoopvol uit over de vooruitzichten in de Kaapkolonie. Er moeten veertien af zonderlijke commando's opereeren, die elk goed uitgerust zijn en in voordurende ge meenschap staan met Botha en De Wet. Van deze twee wordt verwacht, dat zij dezer dagen een nieuwe gecombineerde actie zullen beginnen. De werfofficier van Bethune's bereden infanterie zoo leert ons een >Standard"- bericht heeft mededeeling ontvangen, dat het regiment den 12de bij Dordrecht in gevecht werd gewikkeld met de verken ners van een Boerencommando en zes ge sneuvelden en zeven gewonden verloor. Welk een soberheid weten de Eugelsche berichtgevers toch in hun berichten van nederlagen te leggen In het telegram van kolonel Crabbe's gevecht met Scheepers bij Ockerskraal is vergeten te vermelden, dat in het begin van het gevecht de Boeren 13 Engelschen gevangen maakten, doch dat kolonel Crabbe er in slaagde zijn mannen weer te ont zetten. De onbeschaamdheid van de Boeren wordt grenzeloos. Een soldaat van de Zuid-Afri kaansche politie in Transvaal heeft name lijk in een brief naar huis geschreven: Vandaag (16 Augustus) hebben wij een kapitein en een miudere met Lord Kitche- ner's laatste proclamatie betreffende over gave voor 15 September uitgezonden, maar de schooiers zeiden, dat zg zich niet over zouden geven en zouden volhouden tot zg dood waren. Zg hadden ook de brutaliteit om te vragen, wat de marktprijzen van eieren te Johannesburg waren, zeggende, dat zij er volop hadden en er graag wat van binnen de stad zouden zendenZooals gij ziet, blijft bet einde van den oorlog, als deze geest voortduurt, nog onzeker." Het lijkt wel of de Engelschen gevoelen, dat zg met worgen en doodschieten der rebellen den opstand in de Kaapkolonie in de hand werken. Volgens een Reuter-tele- gram uit Somerset-oost zijn ten minste vier doodvonnissen veranderd, nl. die van Jacobus en Philip Nel resp. in 3 en 5 jaar gevangenisstrafdat van Chris- tiaan Jacobus Nel in levenslangen dwang arbeid, terwijlCasper Jacobus Grobbalaar's doodvonnis is veranderd in levenslange op sluiting op Bermuda. Een reeks andere vonnissen zijn even eens verzacht, b.v, van twee jaar in zes maanden enz. Twee Fransche handelslieden, te Lorenzo Marquez gevestigd, de heeren Hirsch en Tissot, zijn naar gemeld wordt, den 9en September aldaar, op bevel van den Por- tugeescben gouverneur, gearresteerd, onder beschuldiging van oorlogscontrabande te hebben gedreven. Sedert hun arrestatie zijn zij, zonder ondervraagd te worden of aan de rechter lijke autoriteiten te worden overgeleverd, achter slot en grendel gehouden. De Fran sche consul te Lorenzo Marquez heeft op energieke wijze geprotesteerd en de onmid dellijke invrijheidsstelling van zgn land- genooten geëischt. LONDEN, 18 Sept. Kitchener seint heden uit Pretoria Gisteren is een patrouille van de gre nadiers der garde onder luitenant Rebow omsingeld op een boerderij nabij de halte Reitz, van de spoorweglijn De Aar-Nauw- poort. Na een harduekkigen tegenstand werden zij gevangen genomen. Luitenant Rebow en één man snenvelden, twee wer den gevaarlijk gewond. Een sergeant ver dronk terwijl hij een rivier overstak om hulp te halen. KROONSTAD, 17 Sept. De proclamatie van Kitchener heeft geen verandering ge bracht in den plaatselijken toestand. Ee- ngie Boeren hebben zich vrijwillig over gegeven, maar toen zij hunne commando's verlieten, hebben zij niet gezegd dat zij de wapens gingen neerleggen. Geen enkele Boerenkorps heeft zich overgegeven. A DVERTENTIEN. Kerkelijke Kiesvereeniging Vergadering op VRIJDAG 20 SEPT. 1901, 's avonds 8 uur, in de Nieuwe zaal van TIVOLI. Alle leden der Ned. Herv. Gemeente alhier, die de vrijzinnige beginselen zijn toegedaan, worden dringend tot deze ver gadering uitgenoodigd. DE COMMISSIE. Huisduinen. lederen Zonda? EXT WA IIALIIU/IËH. Aanbevelend, Wed. S. ZWAAN. In de THEE- en SPEELTUINEN, nabij HUISDUINEN, /.»VI> a. s.. Groot Balmuziek, met een uitstekend Muziek -Qrkest. Goede consumptie en - - - - - - - - een nette bediening De Directeur, J. JD. T)E GRAAF. P.S. De ondergeteekende maakt het geachte Publiek bekend, dat de Tuin geheel opnieuw is gerestaureerd en weder alle dagen geopend is voor Gezelschappen en Partijen voor binnen en buiten de gemeente. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden. Met achting, i. D. DE GRAAF. Plaatsgenooten wilt U de hoogste waarde ontvangen voor uwe Meubelen, Huisraad of Inboedel, alsmede voor uw Koper, Lood, Zink, IJzer, Rommeling, enz koopt ook Wgnflesschen, enz., vervoegt U dan bij G VISSER, Weststraat 24. Laat zich voor alles aan huis ontbieden. Briefkaarten worden vergoed. TE KOOP a f 1,50 per zak. Aanbevelend, S. VEEHDIO, Schipper te Wieringen. FEUILLETON. „Een manier om ze zoo te verstoppen, dat ze by het fonilleeren niet gevonden werden, en toch ergens waar de dief ze later terng zou kunnen vinden?» Juist, dat bedoel ik. Het kan zyn, dat ik my vergis, maar ik geloof, dat myn plan netje nog zoo kwaad niet is. Niemand heeft er aan gedacht, dat hot losse steenen waren welnu, ik zou ze in het stnk zeep in de toilet kamer gedrukt hebben. Niemand zou ze daar zoeken en ik zou het stuk zeep later meege nomen hebben.» «Dan zoudt ge u misrekend hebben, want ik heb alle stukken zeep weg laten nemen en door nieuwe vervangen, voor dat n en de andere passagiers den trein verlieten.' Welnu, u ziet wel, dat ik geen aanleg heb om boevenstreken uit te voeren en boven dien was er het taschjc nog, dat men toch niet in de zeep kon verstoppen.» «Wel, dat had men uit het raampje kunnen werpen.» •U denkt toch aan alles, mr. Barnes,» zeide Thauret, die verre van op zyn gemak was, tmaar zeg my eenB, waar meent u, dat de dief de steenen in den trein verstopt had •Hy had ze buiten den trein verstopt!» Barnes bemerkte tot zijn genoegen, dat de beide mannen verschrikten. »U spreekt over den spoorwegdiefstal,» zeide Mitchel, die het geraden achtte zich na ook in het gesprek te mengen. •Ja,' riep Dora nit, «en hot is prachtig, zooals mr. BarneB alles ontdekt heeft.' z/Heeft hy dat werkelijk gedaan?» «Ja, hij weet wie de dief is en dat deze de edelgesteenten buiten den trein verstopt had.» «Nu, mr. Barnes, ik moet erkennen, dat het zeer knap van u is. Waar zou hij ze ook in den trein verstopt hebben zeido Mitchel ironisch. Dat zal ik u zeggenergens waar het niemand, zelfs my niet ing ivallon is te gaan zoeken. De dame had de steenen in een reistaschje, welnu, laat ons aannemen, de dief pakt het reistaschje, steelt er de steenen uit, werpt het taschje buiten het portier en stopt de steenen in den zak van de japon der sla pende dame. De dief kon zich later in het bezit daarvan stellen, want de dame zou er in haar japon zeker niet naar zoeken.' «Als Barnes gedacht had door deze woorden indruk op de beide mannon te maken, dan had hy zich misrekend, want beiden lachten ongeloovig. «Dat is wel een beetje te ver gezocht, mr. Barnes," zeide Mitchel, «want hoe zou hij zich in het bezit der steenen Btellen Door de dame te vermoorden,» antwoordde de detective. De beide mannen vertrokken geen spier van hun gelaat. Opnieuw was Barnes geslagen, maar geenszins ontmoedigd. (Komaan, mr. Barnes,* zeide Mitchel, don detective vertrouwelijk op don schouder klop pend, ftrekt u de zaak maar niette veel aan Iedereen kan wel eens mis hebben, al is men nog zoo knap. Ik geloof, dat ik eene betere veronderstelling heb.' •U moet my niet voor al te dom aanzien, mr. Mitchel, als myn vermoeden n onaan- neemlyk toeschijnt, en daaruit volgt niet, dat het mijn eenigste is. Een detective moet altijd meer dan óóne pees op zyn boog hebben, doch ik wil om alles wat ge wilt wedden, dat ik u zeggen zal, welk vermoeden u heeft." AangenomenIk zal mijne veronderstelling op een kaartje schrijven en als u het raadt, geef ik u een fijn diner.» Hij schreef eenige woorden op een kaartje en reikte dat Dora over. U veronderstelt,» zeide Barnes, ,dat de dief het taBchja aan een collega, op een vooruit afgesproken stationheeft toege reikt.» ,Bravo," riep Dora nit, u is waarlijk een groot detective, het staat precies zóó op dit kaartje." //Hebt u soms lust nog eene weddenschap te winnen, mr. Barnes?» vroeg de Fransch- man, ieder woord langzaam en met nadruk uitsprekend. „Zeker,» antwoordde Barnes kortaf en scherp. .Welnu, dan wed ik, dat al uwe veronder stellingen zullen blijken onjuist te zyn, als u alles ontdekt zult hebben." Die weddenschap kan ik niet aannemen, want ik heb nog eene veronderstelling, en die is de juiste, maar dio behond ik voor myzelve." ,Daar hebt u gelyk in,* zeide Emilie, ,en ik had ook niet anders verwacht van een talentvol man als u, maar, heeren, wy gaan vanavond naar een bal on dames hebben daartoe lange voorbereidselen noadig, excuseer ons dus en hervat uw bezoek.» Barnes was zeer in zyn schik, dat de beide heeren nu tegelyk met hem gaao moesten. Hij wilde Mitchel in eene val lokken, waarin hij nu meteen misschien ook Thauret zou kunnen vangen. VI. Uit het voorgaande moet de lezer niet aflei den, dat Barnes zyne vroegere behendigheid verloren had, en in aanmerking nemeD, dat er pas twee dagen na den diefstal verloopon waren. Na de teleurstelling, toen hij bemerkte, dat de gevonden knoop als bewijsstuk van minder waarde was dan hy gehoopt had, had hy een ander plan gevormd. Hy had meermalen ondervonden, dat een misdadiger geheel in de war raakte, als men hem onverwacht tegen over het lyk van zyn slachtoffer stelt, en daarop was zijn plan gebaseerd. Mitchel had hem overtuigd, dat de gevon den knoop niet tot het oorspronkelijke garni tuur behoord had, maar evenwel bleef het een feit, dat miss Remsen's portret er op stond, en Barnes hield het niet voor onmogelyk, dat Mitchel de dame vermoord had of in hare woning geweest was. In dat geval wist hy natuurlijk, dat do dame dood was, en hot ware volkomen nutteloos om hem drie trappen te laten beklimmen en hem den tyd te laten op alles voorbereid te zyn. Hy had daarom het lijk naar een leeg staand vertrek van de laatste verdieping laten overbrengen, waar de gerechtelijke lijkschou wing zoa plaats hebben. Het lyk was op eene tafel gelegd, zoodanig dat de gapende wonden den binnentredende terstond in het oog moesten vallen. Barnes liad den doctoren verzocht met hun arbeid tot zijno komst te wachten. «Mijne heeren zeide hy tot Mitchel en Thau ret, zoudt u my een dienst willen bewijzen U waart namelijk in den trein, toen de dief stal plaats had, en ik wenschte ieder uwer afzonderlijk een daarmede in verband staande ▼raag te doen Met genoegen,* antwoordde de Fransch- man ook Mitchel verklaarde zich er toe be reid. Wilt u dan zoo goed zijn hier een oogen blik te wachten, mr. Mitchel-? Mitchel knikte toestemmend en de detec tive ging met den Franschman het vertrek binnen, waar het lijk lag, en er vlak er naast staan. Sprakeloos staarde hy Thanret aaD. Er vertrok geen spier op Thauret's gelaat. Een paar minuten verliepen, die Barnes eene eeuwigheid toeschenen. Eindelijk bereid de do Franschman hem eene werkelijke ver rassing, door doodbedaard te vragen Hoe weet u, dat ik geneeskundige ben»? •Ik begryp u niet,* antwoordde Barnes die niet recht wist waar de ander hoen wilde. ,U hebt my naar deze kamer gebracht, mr. Barnes, en ge zegt mij eene vraag te willen doen, en toen ik dit lyk zag, begreep ik, dat die zoogenaamde vraag slechts eon voorwend sel was. Ik zocht naar oen oorzaak waarom u mij hierheen bracht en bleef, daarover denkend, sprakeloos evenals u. Nu kan ik er geen andere reden voor vinden, dan uw wensch om het gevoelen van een deskundige over den moord to vernemen. Spreek ik duidelyk. //Volkomen,» antwoordde de dotective kalm, doch teleurgesteld, «maar ik wist niet, dat u geneeskundige waart, en heb u hierheen ge voerd om eene vraag tot n te richten, en wel de volgende •lk verzoek u my te zoggen, wie deze dame is Dat kan ik niet, want ik heb deze dame nooit eerder gezien! Wenschtn nog iets anders'? //Neen dank u» (Wordt vervolgd). te Nieuwediep, zal op WOENSDAG den 25 SEPTEMBER 1901, des voormiddags 10 uur, in liet Lokaal »TIVOLI" te Den Helder, in het openbaar verkoopen DIVERSE MEUBELEN E\ IIU1SRAAD, gedeeltelijk, wegens vertrek naar elders, afkomstig uit de nalatenschap van den HoogEdelGestrengen Heer Dr. A. F. VERSCHUUR, bestaande in Mahoniehouten Linnen- en Penantkast, Buffet, Salonameublement, bekleede Canapé, Crapeaux, Salon-, Ronde-, Eet- en Uit haaltafels, met iulegbladen, Thee- en Speeltafel, twee- en eenpersoons Wasch- tafels met toebehooren, Nachtkastje, be kleede-, Stijl- en Kantoorstoelen, Pianino, Étagère, Pendule met coupes, Spiegels en Schildergen, beste Singer-Naaimachin® (geschikt voor hand en trap). Tafelkleeden, Over- en Lancaster Raamgordijnen, Boek en Kleerenkast, Linnenpers, twéé en één persoons Ledikanten met Beddengoed en Matrassen, een Vulkachel, een Zitbad, een compleet gegser Badtoestel met Kuip, Axminster- en andere Karpetten, Vloer kleed, twee Kippenhokken met losse Loop, Portemanteaux, Brandkast, Fornuis en Keu kengereedschap een partij Boeken en het geen verder ten verkoop zal worden aan geboden. Te bezichtigen daags voor den verkoop- ,g van 's morgens 11 tot des namiddag» 5 uur. Bij deze heb ik de eer te berichten, dat van af heden door mij weder dagelijks wordt gebakken. Wegers de groett concurrentie zijn de prijzen vastgesteld als volgt: Prima St. Nicolaas ia et. jj Goede iel. id33 s Prima Taai-Taai 16 Goede id id. 12 P Minzaam aanbevelend, Banketbakker. Hoofdgracht 49. Filialen 1 Koningstraat 47. Middenstraat 47. voor Vlaarzsilan, 1 Karpetten, s Loopers, Matten, Tafelzeilen, S 1 Behangselpapier sn Randen, dan. 33. ZUIDSTRAAT 33. 18 SCHAGENS1RAAT 18. Ontvangeni de nieuwe Najaars-en Winterstoffen,als: Baaien, Bevers, Witte en Jaeger-Flanellen, Randbevers, Bukskings, Cheviots, DameB- laken, Meltons, enz., enz. Wollen-, Chitsen- en Molton Dekens. JAEGER- en TRICOT-ONDERGOEDEREN Rokken, Lijfjes, Borstrokken, Kousen, Sokken, Kapers, Fanchons, Handschoenen, Wollen Doeken, Frokken, Truien, Jacht- vesten, Sporthemden, enzenz. Speciaal adres voor gemaakte Goederen. Cheviot en Manchester Jongens-Broeken en Schoolkousen, alsmede voor Werkmana- Confectie. Aanbevelend, G. M. SMITS. P. Smidstraat 31, H ELDER.1 is alle dagen verkrijgbaar: 0SSENVLEESCH en VARKENSVLEESCH. Lappen, Gehakt en Lappen, Karbonad® Polet 30 ot S5 ®t Rollade, Klomp- Vette Lappen 90 stuk 35 Metworst 27* Biefstuk, Haas 40 1 Alles per 5 ons»

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 1