KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje „DE TIJD". tantal toi voor HelderTexel en Wieringen No. 2996 Zaterdag 2 November 1901. Slim tegen slim. IJsclub Harmonie. Mecklenburgh PERZINA PIANIHÜ's. L. W, WIEGANT, Winteraardappelen «WWH eloer.I 29ste Jaargang, Bureau Zuidstraat 72. BureauSpoorstraat. Telefoonn". 59. KALENDER DER WEEK. NOVEMBER, Slachtmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 7 u. lm. Onderg. 4 n. 2G m. Zondag 3 Laatste Kwart. Maandag 4 Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 Vrijdag 8 Zaterdag 9 lilt het Buitenland. Men moet het maar van zyn familie heb ben Met een verdacht schouderophalen wordt, vaak na min aangename levenserva ringen, dit bekend en veelbeteekenend gezegde gebezigd. Dat dit gezegde, onder zeer ern- stigen twijfel uitgesproken, ook elders, en zelfs op zeer verren afstand van ons, toepasselijk is, dit werd dezer dagen uit Azië, en wel uit Perzië vernomen. De Vorst van dat land kwam tot de minder prettige ontdekking, dat er een samenzwering tegen hem was gesmeed, aan 't hoofd waarvan stonden zyne beide broeders en zyn schoonzoon. De eigen familie meende het dus wel heel goed met hem De aanslag, die was voorbereid, had echter geen voortgang en de beide broeders van den Vorst werden tot levenslange ballingschap en de schoonzoon tot de doodstraf veroordeeld. Eer het echter met laatstgenoemde zoover kwam, werd hy begenadigd, en werd de straffe des doods veranderd in een gevange nisstraf, tot tyd en wijle, hij schoonpapa de medeplichtigen aan de samenzwering zou aanwijzen. Van deze minder aanlokkelijke bezigheid is de man evenwel door den dood, die hem plotseling kwam overvallen, ontheven. Men meent te weten, dat de hooge geestelijk heid daar te lande by de samenzwering is betrokken geweest. Ook houdt men het niet voor onwaarschijnlijk, dat men den prins by het verlaten van dit tranendal een handje geholpen heeft, ten einde anderen te sparen. Menschen uit lageren stand kunnen uit het geval van Perzië's Vorst leeren, dat soms ook aan hooggeplaatste personen op gevoelige wyze 't gezegde in herinnoring wor&t gebrachtMen moet 't maar van zyn familie hebben Heeft China tot voor korten tijd druk van zich doen spreken tengevolge van de woelingen der Boksers en van hnnne gruwelen tegen de in het land verblyfhoudende vreemdelingen thans komen er berichten uit dat groote land van anderen, doch ook van ongunstigen aard er heerscht in sommige streken hongersnood. In eon gedeelte des lands telt men 300.000, in een ander wel 600.000 gebreklijdenden. Men wil trachten de ellende van dien nood te weren. De consuls ea een aantal inland- sche ambtenaren slaan tot dit doel de handen inéén. Reeds zyn niet onbelangrijke sommen bijeengebracht. Er zal echter, om den hon gersnood, waardoor zooveel menschen worden geteisterd, te koeren, heel wat hulp moeten vorleend worden. De liefdadigheid van land genoot en vreemdeling vindt daar een uitge strekt arbeidsveld. Met het houden van redevoeringen schijnen de Engelsche staatslieden veel op te hebben, en er valt dan ook niet aan te twyfelen, of het Engelsche volk is steeds begeerig er naar te hooren. Gelukkig zijn niet al de rede voeringen zoo vol valsche voorstellingen, ver draaide feiten en leelyke verdachtmakingen, als die welke eenige dagen geleden door mi nister Chamberlain te Edinburg werd gehou den, en waarvan wij in ons vorig Overzicht gewag maakten. Thans valt te vermelden aene rede, door een der leden van de liberale party sir Henry Campbell Bannerman dezer dagen te Stirling uitgesproken. Van hem hooren wy betere taal. Spreker wees er op, dat de Engelsche regeering reeds vóór den oorlog zeer laakbare dingen heeft gedaan hy veroordeelde hare wyze van handelen, haar geringschatting van den vijand, en hy deed de holheid der praatjes, waarmede thans het bedrogen volk wordt gepaaid, Bcherp uit komen. De oorlog is nog niet uit, zegt de regeering, omdat het land zoo groot is, maar dus merkt de spreker op een myl is nog even lang als drie jaar geleden. Hij wees verder op de groote fouten in de leiding van den oorlog, vroeger en nog onlangs begaan, en op de onvoldoende troepen om tegen de Boeren te vechten, die tegen hooge soldy worden uitgezonden. De staatkundige leiding van den oorlog veroordeelt spreker nog meer. Het moest, naar zyne meening, Engeland's doel zyn, om, na den tegenstander zijn militaire meerderheid te hebben doen gevoelen, hem te overtuigen van zyne vriendschappelijke gezindheid jegens hem. Uit de dapperste vyanden moeten de trouwste vrienden worden gekweekt. Vervolgens werd door spreker de vraag gesteldZijn in den toestand, waarin de Engelsche regeering Zuid- Afrika heeft gebracht, de elementen voor eene regeling te vinden? En hy antwoordt: Het geheelo land is een wildernis, de hoeven zyn vorbrand, de velden verwoest, meubelen en landbouwwerktuigen verbrijzeld. Dit is een barbaarsche manier van oorlogvoeren. Na tuurlijk kan men in den oorlog den vijand niet met fiuweelen handschoenen aanvatten, maar een geheel land zóó te behandelen, de vrouwen en kinderen bijeen te dryven in kampon is een wijze van oorlogvoeren, die door niets gerechtvaardigd kan worden. Als de oorlog uit is, en we gaan den vredestoestand inrichten, zullen natuurlijk de 50.000 krygs- gevangenen terugkeeren naar wat wij hunne haardsteden zouden moeten noemen. Die vor men de elementen voor het nieuwe zelfbestuur. Zy zullen samenkomen met de 100.000 vrou wen en kinderen of hunne nakomelingen doch als we op denzelfden weg voortgaan, zullen er niet veel kinderen meer zyn en hoe zullen deze mannen over de Engelschen denken, als do echtgenoot zyne vrouw terug ziet en haar verhaal hoort, als de broeder de zuster ontmoet, als de vader tevergeefs naar zyn kind zoekt!... Het kan slechts hunne harten verharden en hen tot wanhoop d< y ven. Wy, Engelschen, wenschen, dat de Bieren de wapens zullen nederleggen. De manier van de regeering is, hen te behandelen als vogel- vry-verklaarden, en van hen onvoorwaardelijke overgave te eischen. Dat plan is onzinnig en dom, en zal voor Zuid-Afrika geen straal van hoop laten. Spreker beval den weg van on derhandeling aanhij wil billyke en eervolle vredesvoorwaarden afkondigen, en den oorlog inmiddels met kracht voortzetten. Eindigende stelde hy de vraagIs het soms ook reeds te laat, om van raadgeving iets te hopen 't Antwoord bleef hy schuldig. Wanneer men zich herinnert, wat zoo herhaaldelijk door Chamberlain over den oorlog is gezegd, dan doet het waarlijk goed, door een anderen Engelschen staatsman een meer verkwikkende taal te hooren uiten. Do Vorgoedingscommissie te Londen, werk zaam in het belang der verdrevenen uit Zuid- Afrika, heeft dezer dagen weder iets van zich doen hooren. De vertegenwoordigers van de meeste mogendheden, die om vergoeding by do Engelsche regeering hebben aangeklopt, heb ben zich, tot bevordering eener afdoening, met eene schikking tevreden gesteld, alleen Frankryk en Nederland nog niet. De Com missie vleit zich echter, dat zij ook met de vertegenwoordigers dezer beide mogendheden wel spoedig tot een vergelijk zal komen. Het totaal bedrag der eischen was 1.277.000 pd. aterl., waarvan 5 pet. is toegestaan. Het grootste bedrag werd aan Duitschland toege kend 30.000 pd. sterl. Door een der Commissie-leden werd o-a. aangevoerd, dat de gevraagde en toegestane vergoeding niet moot worden beschouwd als een zaak van recht, maar als een daad van genade. MtiUWSTlJDlKGEiV HELDER, 1 November 1901. Dr. Joh. Dyserinek, predikant by de Doopsgezinde gemeente te Rotterdam, zal in December e. k. zyn ambt nederleggen. Het zal als dan 40 jaar geleden zyn, dat hy zyn dienstwerk in de gemeente Helder aanvaardde. By koninklyk besluit, is aan de ge meente Helder, ter tegemoetkoming in de kosten van het lager onderwijs, boven de gewone Rijksbijdrage ingevolge art. 45 der wet op het lager onderwijs, eene sub sidie verleend ten bedrage van f19.350. Benoemd tot leeraar-directeur aan de Zeevaartschool te Terschelling de heer J. Posthumus, leeraar aan de Zeevaartschool te Amsterdam. Vi8chhal te Amsterdam. De gemeentelijke Vischbal te Amsterdam, belast zich met den verkoop van de door do visschers en kooplieden aangevoerde zeevisch, tegen 4 pet. van de opbrengst. Voor het ge bruik maken van de hal moet bovendien ll/3 pet. worden betaald. Voor verdere inlichtingen verwyzen wy belanghebbenden naar den controleur, den heer W. J. H. Thirij. Het hospitaal-kerkschip »De Hoop" is te IJmuiden binnengevallen, in het hospitaal bevinden zich twee zeelieden van de visschersvloot. Het scheepje gaat naar Amsterdam om buiten dienst gesteld en later gereed gemaakt te worden voor de campagne 1902. De Zuiderzee-politie zal van andere en betere vaartuigen worden voorzien, wat in het belang van den visscherman nood zakelijk is gebleken. De aanvaring op den Amstel. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden het vonnis der rechtbank aldaar, waarby M. Mijssema wegens het overvaren van de tjalk »De Verwisseling" van schipper Texer op den Amstel bij den Omval ver oordeeld werd tot gevangenisstraf voor den tyd van één jaar, bevestigd. Naar men aan de »Z. Ct." mededeelt is te Zutphen iemand aan het werven ge weest voor den Engelschen dienstde reflectanten werden ingepalmd met de be lofte, dat zij in Transvaal naar de Boeren konden overloopen. De politie is hiermede in kennis gesteld. Op den goeden weg. De Molenstraat in den Haag vol men schen, allemaal zich bewegende naar de Molstraat achter een heel kleinen agent van politie aan, die aan eiken hand een >jongeheer" houdt. Voor een grooten vlakken muur wordt stilgehouden, de »jongeheeren" halen op berel hun zakdoek voor den dag en be ginnen uit alle macht een »heel gemeen" woord uit te wrijven. Een algemeen hoera ging na de straf rechtpleging op. (Vad.) Naar men verneemt heeft de van misdrijf (in de zaak van den kellner r. d. Kamp) verdachte koetsier Haneveld tot den officier van justitie het verzoek gericht uit de voorloopige hechtenis te worden ont slagen, ten einde gelegenheid te hebben zyn paard en rijtuig te verkoopen. Op dit verzoek is echter afwyzend be schikt. B. te Sassenheim, wiens huis met bollenschuur Zaterdagnacht afbrandde, is Maandagavond laat naar de gevangenis te 's-Gravenhage gebracht. Hij was voor f 10,000 tegen brand schade verzekerd. Dinsdagmorgen is het vreeselijk ver minkte lyk van een 17 jarig jongmensch, uit Dusseldorf afkomstig, op de spoorlijn gevonden bij de Oude Plantage te Rotter dam. Volgens bij hem gevonden brieven heeft hy zich des avonds te voren voor den trein geworpen, wegens onbeantwoor de liefde. Buitenlandsche berichten. De terechtstelling van Czolgosz. Den dag voor zyn terechtstelling moot Czolgosz een zenuwaanval gehad hebben, doch hy herstelde zich spoedig en toonde zich ver der volmaakt kalm. Hy werd door eenige gcestelyken bezocht, doch hij weigerde zyn anarchitische opvattingen prijs te geven. De staat zal het lijk van den moordenaar niet afstaan het zal worden bagraven in het gevangeniskerkhof. De kleeren en papieren van Czolgosz zyn na de terechtstelling ver brand. In een onderhond, dat hij nog mot zyn broer en zwager had, verklaarde de moorde naar geen medeplichtige te hebben gehad. Een verzoek der beide bloedverwanten om de terechtstelling by te wonen werd door den gevangenisdirecteur geweigerd. De veroordeelde had een rnstigen nacht, en moest Dinsdagochtend vroeg wakker geschud worden. Terwyl hij het ontbyt gebruikte ver zamelden de 26 getuigen van de terechtstel ling en de beambten zich in do zaal, waar de electrische stoel stond. By het binnenkomen en het plaats nemen op den stoel behield de veroordeelde steeds zijn tegenwoordigheid van geest en toonde zich zeer kalm. Hem was verboden bet publiek too te spre ken, doch terwyl hy aan den stool gebonden werd, zeide hy op kalmen toon: >Ik heb den president gedood, omdat hij de vijand was van het goede volk der arbeiders. Ik heb er geen berouw van". Byoa dadelijk daarop werd het teeken door den gevangenis-directeur gegeven. De stroom van 1700 volts werd toegelaten en 4 tot 5 seconden volgehouden. Hoewol een goneesheer reeds na de tweede ontlading constateerde dat hot hart niet meer sloeg, werd nog oen derde maal de stroom toegelaten. Volgens het verslag over het laatste dienstjaar werden in de Vereenigde Staten 1635 postkantoren beroofd en 643 door brand verwoest, 71 postwagens werden verbrijzeld of verbrand, 37 postwagens door roovers geplunderd. Verder werden 656 postzakken gestolen en 743 door open snijden gedeeltelijk van den inhoud beroofd. Eindelijk werden nog 158 brievenbussen door onbevoegden gelicht. De »Matin" (Antweipen) meldt, dat Maandag te Antwerpen een meeting over het boycot-plan beeft plaats gehad, onder voorzitterschap van den vice-voorzitter der dokwerkers Remeijsen. Uit de discussies bleek, dat men niet geloofde aan de mo gelijkheid van den boycot te Antwerpen, noch aan de practische resultaten er van. Een door de >Matin" platonisch genoemde motie van sympathiebetuiging aan het plun der Nederlandsche dokwerkers werd in- tusschen aangenomen. De »Matin" zegt, dat dus de boycot te Antwerpen begraven is en daarmede ook elders onmogelijk zal zyn. Mis Stone gestorven? De >Ostd«utsche Rundschau" verspreidt het gerucht, dat de Amerikaanschen zen delinge, miss Stone, door de Bulgaarache roovers nog steeds gevangen gehouden, nu overleden is. Ook berichten uit Sofia schij nen er op te wijzen, dat de ongelukkige dame vermoord zou zijn de roovers, die reeds hun bedreiging hadden uitgesteld om de gevangene te vermoorden, indien de 100,000 dollars losgeld niet werden be taald, zouden zich na het volvoeren der misdaad verspreid hebben. De prefect der Bulgaarsche politie, ko lonel Kantscheft, blijft echter vol goeden moed en beweert, dat een der drie expe- ditietjes, die naar miss Stone zoekende zyn, haar binnen tien dagen zullen hebben ge vonden en levend. De roovers zullen allen hangen Toen Ziterdag aan een gevangene in Witzwyl, een kloeken, nog jongen man, werd meegedeeld dat hy, tengevolge van zijn voorbeeldig gedrag in de gevangenis was ontslagen en terug kon keeren naar zijn gezin, waarvan hy de eenige kostwin ner was, werd hy zoozeer door blijdschap getroffen, dat hy dood in elkaar zakte. Omtrent h^t iu v-)lU verbra nden van den vischkotter ,,Confido" in den nacht van Woensdag op Donderdag 1.1, deelt de reeder, de heer J. G. Yan Wingerden mede, dat, terwyl de schipper, de korlyn in handen had, de bliksem in het schip sloeg. Onmid dellijk steeg een zwaren rookwolk op en bleek, dat de schotten reeds stonden te branden. Meer dan 300 emmers water wer den in het schip geworpen, zonder dat het iets hielp. Besloten werd toen in de boot te gaan. 'sNachts om één uur was de kotter tot de waterlijn afgebrand en zonk toen. De bemanning kou van hare kleeren niets redden. Kort geleden was het schip voorzien van nieuwe kapels, yshokken en zeilen, Het ia verzekerd op Rotterdamsche Beurspolis voor f6000. Door de bemanning is gisteren te Haarlem de scheepsverklaring afgelegd. De Oorlog in Zuid-Afrika. De >Lokal-Anzeiger" verneemt, dat de Duitsche regeering ernstige vertoogen tot Lord Salisbury zal richten, wegens de beleedigende beschuldigingen, die Cham berlain in zyn laatste rede ook aan hel adres van Duitschland heeft gericht. Er zullen nu ook krijgsgevangenen naar Jamaica gaan. De militaire overheid te Kingston heeft last gekregen, toebereidselen te treffen tot hun behuizing. Terwijl de krijgsgevangenen op Helena zich met een eigengemaakt biljart behelpen gelijk een bijzondere correspondent ons dezer dagen schreef, verheugen die in het Ragamakamp op Ceylon zich in eeu Euro- peesch fabrikaat. Ten behoeve van de krijgsgevangenen aldaar, bestelde namelijk een hunuer, luitenant von Schrabisch, on langs een biljart by de fabriek van Lange te Hannover Deze voerde de bestelling terstond uit, maar zond den krijgsgevan genen het meubel kosteloos toe. Aan tijd om goede spelers te worden, ontbreekt het hun ginds zeker niet. De Britsche regeering denkt er over om oorlogsmedailles ook uit te reiken aan oorlogscorrespondenten die zich hebben onderscheiden. Dit is inderdaad zeer juist gezien de oorlogscorrespondenten hebhenop zyn minst evenveel gedaan als de soldaten om den oorlog »uit" te maken. PRETORIA, 28 October. Louis Botha is ternauwernood aan gevangenneming door majoor Rimington ontsnapt. De Engel schen verrasten zijn kamp en Botha ont snapte slechts met een voorsprong van en kele honderden meters en met achterla ting van zijn hoed, zyn revolver en pa pieren, die in handen der Engelschen vie len. Er werden tien Boeren gevangen ge maakt. Botha heeft nog slechts een over schot bij zich van de macht, die onlangs Natal bedreigde. De rest is verstrooid. LONDEN, 29 October. Een telegram van Kitchener uit Pretoria meldt, dat Rimington met Rawlinson een langen marsch maakte naar Schim mei hoek, ten oosten van Ermelo, waar Louis Botha gezegd werd zich op te houden met 300 man. Maar een uur voor de aankomst der Engelschen, in den vroegen morgen van den 24sten, vluchtten de Boeren in noordelijke richting. Rimington maakte een aantal documenten buit, waaronder eenige van Louis Botha's papieren. Viljoen heeft den 24sten een aanvat gedaan op de lijn van blokhuizen, die gebouwd worden nabij Badfontein. Hy werd gemakkelijk teruggedreven. Williams' en Forteacue's kolonne hebben een treffen gehad nabij de Wagendrift. Zy dreven de Boeren noordoostwaarts met een verlies van zes gesneuvelden en 17 ge vangenen, waaronder eenige staatsartille- risten, onder kapitein Koorn (Kroon -) met dynamiet voor het vernielen van treinen Sedert den 21sten berichten de colonnes dat 74 Boeren gesneuveld zyn, 16 gewond, 258 gevangen gemaakt en 45 zich hebben overgegeven. Er zyn 471 geweren, 75,950 patronen, 216 wagens, 530 paarden en 800 runderen buitgemaakt, LONDEN. 29 October. Een telegram van Kitchener uit Pretoria meldt, dat Van- donof's colonne den 24sten op weg naar Zeerust, nabij de Groot-Maricorivier, van uit het oosten werd aangevallen door de kommaodo's onder de la Rey en Kemp, die met groote vastberadenheid door een dicht bosch op haar aankwamen en na een hevig gevecht werden teruggeslagen. Zij lieten 40 gesneuvelden achter, waaronder kommandant Oosthuyzen. De Engelschen verloren 2 officieren en 26 man aan ge sneuvelden en 5 officieren en 50 man aan gewonden. Kitchener seint nader De Boeren vermeesterden acht wagens. Alle rangen gedroegen zich met groote dapperheid. Van de stukrijders en kanon niers der artillerie, die aan het gevecht deelnamen, en van het eskorte Northum- berland fusiliers, dat 20 man telde, werden er 37 gedood of gewond. FEUILLETON 20) tU zegt, dat bedoelde Mitchel Rose Mon- talban vermoord heeft.» Dat geloof ik tenminste.' Het zou toch vreeslyk zijn, om den vader van dat kind aan de galg te brengen, Welk een schande zou dat zyn, maar het recht moet zyn loop hebbon.' Naar het scheen sprak hy meer tot zich zelf, maar plotseling wendde hy zich tot {Barnes ,Ik kan u den naam dien ge wenscht te weten niet noemen, mr. Barnes, maar als het door u medegedeelde waar iR, dan ben ik be reid u naar Newyork te vergezellen en hemel en aarde to bewegen, opdat gerechtigheid ge schiedde. Die schurk mag geen jong leven verwoesten.» «Zeer goed I" riep Barnes uit, verheugd over het welslagen van zyn bezoek, .weet u ook iets omtrent het beBtaan van een anderen Leroy Mitchel?» ,Ik heb hem nooit gezien, doch wel van hem gehoord, waar ik nooit achter kon komen, maar ik geloof dat hy hetzelfde meisje be minde als zyn neef. Kort na haren dood werd hy krankzinnig en bevindt zich tegenwoordig in een gesticht. Die kan ons niet helpen.» Nadat Barnes met den heer Neuilly het noodige betreffende de reis besproken had, keerde hy naar zijn hotel terug, waar Cham- bers hem wachtte. Welnu," zeide de detective, fheb je wat nieuws?* Niet veel bijzonders ik vernam alleen dat de andere Mitchel in een gesticht voor krank zinnigen in de voorstad opgesloten is. Hy werd gek toen zyn liefste hem bedankte." .Kon je den naam van dat meisje niet te weten komen „Onmogelijk. Die wordt zoo zorgvuldig be waard als een staatsgeheim. Ja, ja, die Gri- olen zyn geweldig trotsch.» Goed, ik ben over je tevreden, hier heb je een biljet van 100 dollarsis dat naar je i?» Volkomen. Ik wensch u veel succès» Een half unr later ontving Barnes het volgende telegram Kind govonden, Lucette." Des namiddags vertrok Barnes met den heer Neuilly naar New-York. Dienzelfden avond ontving Mitchel per te legraaf het volgende bericht Voorzichtig! Barnes met oude Neuilly naar New-York vertrokken,* Sefton." XIV. Terwyl Barnes in het zuiden vertoefde, hadden zyne spionnen te New-York weinig of niets van belang ontdekt. De dag van Mitcbel's huwelijksvoltrekking met missRemsen naderde metrasscheschreden; de plechtigheid zou den 5en Mei plaats heb ben. Het noodlot scheen te willen, dat juist op dien dag een crisis aanstaande was. Te New-Orleana zocht een detective naar bewyzen, om oen man van eene afschuwelijke misdaad te kunnen beschuldigen. Te Now-York stond diezelfde man op bet punt met een lief en schoon, jong meisje in het huwelijk te treden. Die man maakte met de meest mogelijke bedaardheid, met cone ge rustheid, alsof hem niet het minste gevaar dreigde, toebereidselen voor het huwelijksfeest. Met hef oog op latere gebeurtenissen, is Dora Romsen's doen en laten in die dagen voor ons van het hoogste belang. De lozer zal zich herinneren, dat Randolph de gelegenheid om haar zijne liefde te ver klaren, ongebruikt voor bij liet gaan, en haar tegen Thauret waarschuwde, maar dat die waarschuwing het tegendeel uitwerkte van het geen Randolph wenschte. Thauret was niet alleen een bestendige, maar ook een zeer welkome gast bij jle Romsens geworden. Ran dolph bemerkte met bezorgdheid, dat Dora steeds tot de groep behoorde, waar Thauret omringd was door personen, die naar zyn ver halen luisterden. Op zekeren dag vroeg Randolph aan Mit chel Hoe is die Thauret toch zoo intiem ge worden met de familie Romsen rL)ora heeft hem hier of daar ontmoet. Waarom vraag je dat Waarom Vraag je dat nog Merkje dan niet, dat hy Dora in 't oog loopend het hof maakt en dat zulks een gevaar voor haar kan zyn. Neem eens aan, dat ze verliefd op hom werd en met hem trouwde.' •Nu, wat zou dat Wat dat zou! Als dat kind zich weg wer pen zon aan zoo'n avonturier Beste Randolph, ik zal je een goedi raad geven, of beter gezegd twee, maar eerst moet jo me eene vraag beantwoordending je zolf naar Dora's hand •Ja, ik zou my gelukkig achten haar tot vrouw te krygeB.» Welnu, ziehier mijn dobbelen raad spreek nooit kwaad van je medeminnaar en wacht niet te lang met je aanzoek." Dank jo voor die raadgevingen,* zeide Randolph, en liep terstond naar do groep too waar Dora stond. Mag ik je een oogenblik spreken,» vroeg hy haar. «Is het gewichtig Zeer gewichtig!' Hy volgde haar naar de aangrenzende kamer. fMiss Dora,» zoo begon hy, «jo weet reeds lang, dat ik je lief heb. Ik heb het wel nooit in woorden uitgesproken, maar toch heb jo het ongetwijfeld wel opgemerkt. Je zoudt me onbeschrijfelijk gelukkig maken, als ik de hoop kon voeden je eens de mijne te mogen noemen.* «Heb je me dus werkelijk zoo lief? en aan geld denkt je daarbjj niet Miss Remsen, u beleedigt me Neen, neen, je verstaat me verkeerd aan myn geld dacht ik daarbjj niet, ik bedoelde wanneer ik b.v., iets deed, wat jo veel geld kostte rO, ik begrijp je, je wilt zeggen, dat jo nogal verkwistend bent, zeide hy gerustgesteld, •je zult zooveel geld mogen uitgeven als jo wilt, ik zal er me nooit over beklagen.» Deze woorden schenon haar merkbaar naar den zin te zyn. ,Ik hoop,» hernam ze, dat je niet boos op me zult zyn, of iets kwaads van me den ken, als ik je zeg dat er iets bestaat wat ik je niet kan mededeelen, en na vraag ik je: wil je wachten ,Hoe lang?» vroeg hij, erg ongerust dat het ,iets» op Thauret betrekking had. ,Als het je niet onaangenaam is, zou ik je verzoeken te wachten tot den Nieuw jaarsdag.' «Dat is zeer lang, maar ik zal er my in schikken.' I «O, ik dank je zeide ze, met tranen in ADVERTENTIE N. In de vergadering der IJsclub Harmonie, gehouden op 25 October jl., is besloten wegens te weinig deelneming door de in gezetenen, dezen winter de banen niet zul len worden geëxploiteerd. De contributie, waarvoor de begunstigers ingeteekend hebben, zal niet worden geïnd. Van de 700 rondgezonden circulaire# waren slechts 60 geteekend terug ont vangen. HET BESTUUR. Bij de aanstaande verkie zing voor een Lid patroon voor de Kamer wan Arbeid, op Dinsdag 5 Now. a.s.f kieze me» eenparig den Heer AXTOXTA VAX PELT. Namens eenige Kiezers. ie klas Piano's Fabrieksprijzen. Hoofdvertegenwoordiger Kalverstraat 56. - Amsterdam. QQT Vraag Prijscourant. Ontvangen een partij puike puike blanke alles bloem op schotel, f 120 per l/s mud, 20 cent per 5 kop, 10 cent per kop, zoolang de voorraad strekt, bij C. STEEMAN, Kanaalweg 51, en R. STEEMAN, Stationstr. 17. 18 SCHAGENSTRAAT 18. Steeds voorradig Alle soorten Wintergoederen, ais Baaien, Bevers, Flanellen, Dameslaken, Meltons, Lama's, Sportflanellen, Rokstoffen, Cheviots, Bukskings, enz., enz JAEGER- en TRICOT-ONDERGOEDEREN, Rokken, Lijfjes, Borstrokken, Kousen, Sokken, Handschoenen, Kapers, Fanchone, Fichus, Wollen Doeken, Manteltjes, Mutsjes, Handmoffen. Cols, Zijden Heerendassen, Strikken, enz. Wollen-, Cbitsen- en Molton Dekens, Jachtveaten, Truien, Frokken, Sporthemden, Fronts, Boorden, Manchetten, enz., enz. Eenog adres voor gemaakte Goederen en de alom bekende IJzersterke Sehool- kousen, uitsluitend prima kwaliteit. Scherp concurreerende prijzen. G. M. SMITS. de oogen en iets in haar stem, dat Randolph de schoonste hoop deed koesteren. Omstreeks een maand later werd er een dergelyk gesprek tusscben de jonge dame en Thauret gevoerd. Behendig wist hy het discours op liefde en huwelyk te brengen en vroeg haar op teederen toon, of zo er nooit aan gedacht had een levensgezel te kiezen. Hij sprak* zeer netjes en ze hoorde hem met belangstelling aan, maar haar antwoord vol deed niet aan zijne verwachtingon. O ja,» zeide ze, .daar heb ik wel eens vaag over nagedacht, maar ik houd zooveel van Emillie, dat ik me een leven zonder haar niet zou kannen voorstellen, en toch voegde ze er zuchtend by zal ik haar spoedig moeten verliezen. Als n mijne ware meening over die zaak wenscht to weten, moet u tot na Emillie's bruiloft wachten.' Thauret begreep dezen wenk en bracht het gesprek op een ander onderwerp. Eenige dagen later, toon Mitchel 's avonds mot Thauret van de club kwam, bracht laatst genoemde het gesprek op Dora en Emillie. Dat zyn een paar bekoorljjke meisjes," zeide hy, •maar men moet ryk zyn, om de lnxe te kunnen veroorlooven ze te trouwen. Voor den dood harer moeder bezitten ze zeker geen eigen vermogen.» Mitchel begreep waar hy heen wilde en antwoordde zonder aarzelen «Toch wel, haar vader heeft ze ieder 500.000 dollars vermaakt, by hnn huwelyk beschikbaar. Het groote kapitaal krygen ze eerst na baar moeders dood; het bedraagt omstreeks een half millioen.» •Je bent toch een gelnksvogel, Mitchel, ik wou dat my zoo ietB te beurt viel.» (Wordt vervolgd.) Bi] P. LENGERS,^ WIA Smidstraat 31, is alle dagen verkrijgbaar: 0SSENVLEESCH en VARKENSVLEESCH. Lappen, Gehakt en Lappen, Karbonade Polet 30 ot. 85 ei Rollade, Klomp- Vette Lappen 30 stuk 35 Metworst 27} Biefstuk, Haaa 40 1 Alles per 5 ons. MeHt-Inrichting „De Bonte Koe", 2e Molenstraat 103 Zoo even ontvangen i de verscbe welbekende BOTER 35, 40 en 50 ets., overheerlijk van smaak, SCHAGER KOPBOTER marktprijs. Specialiteit in GOÜDSCHE-, LEIDSCHE- en EDAMMER KAAS. Goudsche Kaas van af 22'/s cent. Versche KIPEIEREN 4l/t a 6 cent. Aanbevelend, H. BOODERWIJM, Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geh. Onth.- Vereeniging Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en ïoMofflehnis „De Hoop", Kanaalveg 16. Zeer nette logeerkamers van af 36 Ct, Consumptie uiterst billijk. HET BESTUUR,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 1