Kouli Institnnt nor de Marine. „Zeemanshuis", Spoorgracht 43. j| Schouwbiirpal „t Centrum,' Grand Soiree Amusante, Volledig Pension gevraagd, COMMENSAALS. Bekendmaking. ONDERKLEEOING, De Weenselie correspondent van de N. liott. Ct. achryft: De Neue Freie Preaae bevat weer een brie! van baren correspondent uit Pretoria van den 20en September, waarin deze do plannon van Botha by het hervatten van den veld tocht boschryft en die (wel een bewijs hoe goed de schryver ingelicht is) dan ook sinds dien ten uitvoer gelegd zyn. Botha die toen gelegerd was in den hoek tusschen Natal, Swaziland en Zoeloeland, wilde van daar uit Natal en de Delagoalyn bedreigen. Hoewol zich bewust van het gevaar om in die smalle strook lands afgesneden te worden, rekende Botha op de bergachtige streek en de vele rivieren, die oen vervolging moeilijk, een ontsnappon daarentegen makkelyk maken. Verder wordt door die stelling Natal bedreigd en dwingt hy Kitchener om het Westen van troepen te ontblooten, waardoor de commando'* van Beijors en de la Rey lucht krygen. Aan een voortrukken in Natal denkt Botha niet, daartoe is hy te zwak. Dit plan is, zooals uwe lezers weten, ton uitvoer gebracht. Aan do Wet is een andere rol toegedacht. Deze heeft met de Boeren uit den Vrystaat in de streek tusschen Senekal en Bethlehem overwinterd en voortdurend strooptochten in Natal gedaan om zich van voorraad te voor zien, waarmede de vraag beantwoord is waar de Wet zit. Geen twyf'el, zegt de correspon dent, of men zal spoedig wat van hem hooren. Öf hy tegelijk met Botha in Natal zal vallen, kan de correspondent niet met zekerheid zeg gen. Dat zal van de omstandigheden afhan gen. De Engelschen beginnen nu hun fout van te weinig waarde gehecht te hebben aan den opstand in de Kaapkolonie, in te zien. Maar het zal hun niet veel helpen. De heele oorlog is door de vele fouten der Marktberichten. Purmerend, 5 Nov. Aangevoerd 688 run deren, waaronder 619 vette, f 0.52 a 0,65 p. p., 6 stieren vette prijshoudend matig, gelde en melke pr'iishoud. stug, 128 vette kalveren f 0.60 a 0.80 p. p., matig, 181 nucht. f 8 a 18, matig, 28 paarden, 3211 schapen en lam meren, pryshoudend matig, 220 vette varkens 48 a 49 et., matig, 57 magere id. f 16 a 28, stug, 153 biggen f 7 a 10, stug, 470 ganzen f 150 a 2.40, 51 zwanen 1 5,50 a 6, 322 zak appelen f 1,50 a 4,50. 200 zak peren f 1,75 a 4 per zak. Kleine kaas 1' 30,50. Middelbare f 30,50. Aangevoerd 196 stapels, 994 kg. boter fl,45 a 1,55, kipeieren 1 6,50 a 7.50. Schagen, 7 Nov. Aangevoerd 15 paarden f 75 a f150, 8 stieren f 80a 130, 0 ossen 0— a 0—, 300 Geldekooien f 80 a 180, 72 vette koeien f 170 a 250,,20 kalfkorien f 160 a 230,—160 pinken en vaarzen f 60 a 130, 185 graskalven f 30 a 70, 23 nuchtere kalveren f 8,a 21,50, 80 schapen f 12, a 17.460 vette id. f20 a 25,overh. f a 300 lammeren f 12a 17,16 magere varkens f 14.a 19.28 vette varkens f 0,44 a 48 ct. p. K.G., 41 biggen 9,— a 12,800 kop boter p. P. 65 75 ct., 6500 kipeieren f 6.— a 6.50, 300 eendeneieren f3 40, 0 luxe-paarden ,f 0—a 0 2 veulens f 60 a i 90. knoeid, het blyft broddelwerk. De Boeren zien met moed de toekomst tegemoet. Hun boste bondgenoot is de tyd, want met elke maand dat zy volhouden, ver mindert het Engelsche leger in aantal. Daar entegen worden de gelederen der Boeren steeds met nieuwe strijders aangevuld. De wreedheid van Kitchener drijft de Afrikaanders in de armen van de Boeren. Alle consideraties bob ben een einde genomen, sinds men de schen die voor hun vaderland stryden, met galg en strop straft. En niet alleen Booron zyn hot die uit verbittering en afschuw voor dorgelyke praktyke» naar don vijand ovor- loopon, ook buitenlanders, en vooral Hollanders en Duitschors. Kitchener zal in dit derde oorlogsjaar niet alleen met een sterker, maar ook met een strijdlustiger vyand dan vroeger te doen hebben. Vraagt men een Boer tegenwoordig hoe lang de oorlog wel duren zal, dan antwoordt hy u doodkalm: dat dit een zaak is die de Engelschen aangaat; hemzelf is dit onver schillig. Me dunkt, dit antwoord is goud waard. 4 In de Westminster Ga zette" rekent Morgan-Browne nog eens op, wat de oorlog Engeland reeds, aan recbtstreeksche uit gaven, gekost heeft en nog kosten zal ge durende 1902. Aannemende dat in het vol gende jaar de uitgaven 15 millioen boven jie offieieele raming zullen zijn, komt hij tot een gezamelijk bedrag van 173,675,000 of ongeveer 2984 millioen gulden. LONDEN, 7 Nov. Een telegram van Kitchener uit Pretoria geeft nadere bij zonderheden over Benson's nederlaag bij Bakenlaagte. Het meldt dat Benson's colon ne het terrein waarop hy kampeeren moest, bereikte iu een hevigen regenstorm. De Boeren werden door Louis Botha verstrekt met 600 man. Deze drongen snel vooruit totdat zy op zeer korten afstand van Benson's achterhoede gekomen waren. De Boeren verloren, volgens vertrouwbare be richten 44 dooden, 100 gewonden. BERLIJN, 7 November. Omstreeks twee duizend studenten en oud-studenten, van dé jongste studenten af tot de met ambten fen waardigheden bekleede heeren van het oudste semester toe, hebben gisteravond een groote protest vergadering gehouden tegen Chamberlain's bekende uitlating, in een van de publieke vergaderlokalen in het Oosten van Berlijn. Opmerkelijk was, dat de Berlynsche Btudeerende jeugd onder aanvoering van verschillende bekende pro fessoren, sterk vertegenwoordigd was, niet tegenstaande de tegenwoordige rector van de universiteit, professor Kekule von Stra- dowitz zijn toestemming tot het houden van deze vergadering aan de studenten had geweigerd te geven. Professor Kahl, evenals Gierke met het yzeren kruis versierd, en een medestrijder by Sedan, uitte zich Over de Engelschen veroveringsoorlog zullen God en de we reldgeschiedenis oordeelen, over de Engel sche wreedheid heeft reeds de geheele, niet Engelsche wereld haar oordeel uitgespro ken. Het dappere en ridderlyke Pransche leger te overwinnen was een eer. De ver smoring met geweld van de Boeren is een schande. Wy voerden oorlog met ideale doeleinden, maar niet om der wille van den Mammon. Wellicht heeft Chamberlain met zijne redevoering in Frankryk ouden haat tegen Duitschland weer willen op wekken. Toen een ter vergadering aanwezige medestrijder der Boeren, die in den oorlog een been verloor, een »hoch" op generaal de Wet instelde, vond hy geestdriftige in stemming. De Berlynsche studenten besloten onder meer over heel Duitschland aan de hooge- scholen gelijksoortige betoogingen met ge lijkluidende conclucies te organiseeren. Visscherijberichten. Nie iwediep, S Nov. Aangebracht 3 tal haring per tal f 7,15. 1 kotter HD. 49, schipper W. Zwaan, met 255 ituki groote, middelen, en kleine tong on ichol, besomming f 246. 9 korden te zamen met 100 stuks tong p. st. 90 cent, 80 kleine toug p. st. 25 a 80 cent, 24 mand kleine schol p. m. f 1,75 u f 2,50, 34 mand schar p. m. f 1 af 1,25, 10 stnks rog p. st. f 1,50. 6 Nor. 60 korders met 10 tot 40 stuks tong p. at. 75 a 85 cent, 10 tot 40 middelin. toog p. st. 50 a 60 cent, 10 tot 20 kloine tong p. at. 20 a 25 ceat, 2 staks tarbot p. at. f 5 a f 7,50. 2 tot 10 stuks rog p. st. f 1,50 a f 1,60, 5 tot 20 mand kleine schol p. m. f 1,75 a 1 2,50, 1 tot 5 maud sohur p. ra. 1 1 i f 1,25. 7 Nor. 55 korders met 10 tot 50 stuks toog p. st. 70 a 80 cent, 10 tot 50 middelm. tong p. st. 45 a 50 cent, 10 tot 30 kloiue tong p. st. 20 a 25 ceut, 3 tarbotten p. at. f 6 a f 9, 2 tot 10 stuks rog p. st. 1,40 a f 1,50, 2 tot 20 mand kleine schol p. m. t' 1,75 a 2, 1 tot 5 maad schar p. m. f 1 af 1,25. Burgerlijke Stand gem. Helder. Van 5 tot 7 November. ONDERTROUWD W. Droogendjjk en G. Misseua. h. j. hofweg C. Smit en A. Wijti GETROUWD: H. Schol eu M A. D. Veerkamp. BEVALLENC. Sloot gek. Grsve: OVERLEDEN H. C. Reijcrs9 Graremaker, d. Burgerlijke Stand gem. 1 tot 31 October. ONDERTROUWD: J. Keppsl en G. Comolisson. GEHUWD: J. Pranger en J. van Twui ver, H. van Stipriaan cn F. H. G. Geevers. GEBORENAlbert, z.v. P. Dovcs on T. IIoijmaD8. Jan, z.v. J. Boon en A. Looman. Adriana, d.v. J. van der Panne en M. Boer man. Abraham, z.v. A. do Smidt en E. Braaf. Trijntje, d.v. J. Pranger en 1. van Twuiver. Hendrik, z.v. D. v. Ekeren en G. Raveu. Jannetje d.v. J. Jonker en C. Smit. Jacob, z.v. C. Kuiken en A. v. Weelden. OVERLEDEN: C. Schenk, 15 jaar. Correspondentie. Wegens onduidolyk schrift, is in de annonce .Dankbetuiging" K r o e b in ons vorig no. de onderteckoning abusief geplaatst en moot zyn P. J. K r o e b in plaats van G. Kroeb. Marine en Leger. Naar wy vernemen is de kapitoin ter zee H. F. Kouwenberg bestemd om don schout bij-nacht A. P. Tadoma, dio met Februari naar Indio vertrekt, te verrangen als chef van den marine-staf en tevens op te troden als chef van de afdeeling porsonool. Te Batavia is in den ouderdom van 31 jaren overleden jhr. H. H. Rooll, luit. ter zee 2e kl. Stoomvaartberichten. Het stoomschip (Bali', naar Amsterdam, vertr. 5 Nov. van Perim. Het stoomschip .Prins Frederik Hendrik', naar Amsterdam, arriv. 5 Nov. te Havre. Het stoomschip .Koning Willem IInaar Amsterdam, arriv. 7 Nov. te Genua. Het stoomschip «Timor4, van Amsterdam, pass. 6 Nov. Purim. Vervolg dar bsrictifsa. Inbraak Dinsdagnacht brachten «enige bewoners van de Zuidslraat een onrustigen nacht door. Het was omstreeks één uur namiddernaebt toen de familie Blote onraad bespeurdeer was gerucht gehoord boven in huis, blijkbaar scheen het, dat vreemden zich in 't huis bevonden. De heer B. toog op onderzoek uit en had den moed, naar de plaats te gaan vanwaar 't geluid gekomen was. Hy vond een raam geopend, maar geen spoor van iets anders. De heer B. bogaf zich toen naar de politie, waarna terstond een viertal op onderzoek uitgiDg; voor en achter werd het huis bezet en geheel doorzocht, wat aanvankelyk tot niets .leidde, want de vreemde gast, die men zocht, bevond zich op 't dak vandaar klom hy op 't huis van den hr. Feyen, waar hy zich door eon raam liet zakken, juist in de kamer, waar de kinderen van den heer F. sliepen deze begonnen angstig te schreien, wat groo te ontsteltenis veroorzaakte. De politie kwam hen spoedig bevrydon en arresteerden daar een jonge man, die bleek te zjjn, de matroos 3e kl. der marine C. van W., thuis behoorende aan boord Hr. Ms. ,Ulfr*. Wat hem bewogen heeft tot deze daad is nog niet bekend vreemd is het wel, dat hy by zyn tocht op het huis van den heer B. zich vooraf van zyn schoenen ont daan had. Dat beide bewoners een aDgstigen nacht doorbrachten, die hen nog lang zal by blyven, is wel aan te nemen. By kon. besluit is eervol ontslag verleend aan den heer A. F. de Graaf, met 1 Januari 1902, uit de betrekking van leeraar in het hand- en rechtlijnig teeke nen aan het Koninklyk Instituut voor de marine te Willemsoord. Een lichtmatroos van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord was vóór eenigen tyd gedeserteerd en naar Londen gevlucht. Door den Nederlandschen consul aldaar is hy aangehouden en naar Nederland terug gezonden. Beroepen tot predikant bij de Her vormde gemeente te Anna Paulowna da* Koops, te Westerbork. Texel, 7 Nov. De Texelsche Boerenbond hield gisteren eene niet druk bezochte vergadering te den Burg. Besloten werd om met de afdeeling »Texel" der Holl. Maatschappij van Land bouw in overleg te treden eu dan te trach ten gezamelijk te verzoeken om mildere bepalingen voor het rotkreupel in de Wet op de smettelyke veeziekte. Verder, dat aan het Dijkbestuur ver zocht zal worden om bij vergaderingen pers en publiek toe te laten. Met 15 stern- voor en 11 tegen werd het besluit jen, dat de Bond hij verkiezingen voor leden iu liet Dykbestuur candidaten zal stellen. Voor de eerstvolgende verkie zingen werden als candidaten aangewezen de Heeren C. W. Bakker Jr. aftredend lid en J. P. Bremer in plaats van den Heer K. T. Bakkert die heemraad is ge worden. Aan de directie der stoomboot »Ada van Holland" zal verbetering van veevervoer verzocht worden. Op de Statuten zal de Koninklijke goed keuring gevraagd worden. Nog zal aan het polderbestuur verzocht worden om in de zomermaanden voor den polder de Waal het waterpeil te hou den op minstens 70 c.M. beneden volzee eerst dan zeewater te laten invloeien. Over het meer of minder schandelijke van zeewater werd van gedachten gewisseld. De bergers van inventaris en tuigage der onlangs gestrande »Agda" hebben per deel f22 ontvangen. Men is thans bezig het wrak van gemeld schip te sloopen. Door het gunstige weder gaat dit tamelijk goed van de hand, zoo dat is te voorzien, dat de visschers, die het wrak voor gezamelyke rekening aan kochten, wel zullen verdienen, vooral wan neer het weer nog eenigen tyd medewerkte. Men meldt onB uit IJmuiden. 1 November, den dag waarop IJmuiden 25 jaar bestaan heeft, is hier ongemerkt voorby- gegaan alleen aan het wapperen der vlaggen kon men waarnemen, dat er iets aan de hand was. Aanvankelijk bestond het plan een kinderfeest te organiseeren, Men had een commissie gevormd, om voor dit doel gelden in te zamelen bij de voornaamste kooplieden, cargadoors, etc., te Amsterdam. Het totale bedrag wat do heeren te Amsterdam geofferd hebben was de kapitale som van f 2.50 (zeggetwee honderd vijftig cents). Dezo mislukking is grootendeels te wyten aan het weinige overleg, dat by de commissie heeft voorgezeten. Hot was verstandiger geweest, eerst hier ter stede de burgery gelegenheid te geven te offeren, om daarna deze flink volteekende lyst aan de Amsterdamsche heeren aan te bieden, waar zeer zeker meer succes mee was behaaldde commissie had dan tevens het genoegen mogen smaken, eenige honderden kinderharten gelukkig te maken, die dit jaar toch reeds slecht bedeeld zijn. IJmuiden's burgery en in 't bijzonder diegene, welke door het ontstaan van deze plaats hun fortuin te danken hebben, hadden wel eens wat dieper in hun zak mogen tasten, dan zij bij deze gelegenheid gedaan hebben. De Maatschappij IJmuiden, welke de gronden te IJmuiden en omstreken in haar bezit heeft, heeft de burgerij bij deze gelegenheid een monumentale pomp aangeboden, welke een plaats gekregen heeft op het Willemsplein. Met een toepasselijk woord werd dit goschenk door den directeur der Maatschappij aan de gemeente overgedragen, waart oor de bnrgera. in korte bewoordingen zyn dank betuigde. Men mag zoo zegt oen oud spreekwoord een gegeven paard niet in den bek zien, maar de loftrompot, die enkele hoofdbladen hierover hubben doen schallen, hadden toch wel een weinig minder luid mogen klinken, daar da gift niet van dien aard was, om daarover net zooveel iof te spreken, te meer als men weet, dat de Mij. IJmuiden door het ontstaan van IJmuiden schatten verdiend heeft en nog verdienen zal. De IJrauidenaars hebbes zich dan ook zeer weinig voor dit geschenk ge ïnteresseerd, wat duidelijk by genoemde over dracht bleek, waarbij de schooljongens het grootste deel van het auditorium uitmaakte. Zelfs de notabelen schitterden door hunne afwezigheid. Ook zagen wy tevergeefs uit naar de gemeenteraadsleden te IJmuiden woonachtig, 's Avonds was er wat meer op gewektheid, het fanfarekorps maakte oen wandeling door do plaats en bracht een sere nade aan de vletterman P. Smit, die, zooals uw blad reeds meldde, juist op dien dag 25 jaar te IJmuiden woonde. Vereenigd met het tooneel- en zanggezel schap gaf ditzelfde corps deuzelfden avond in café Cycloop» een welgeslaagde uitvoering, welke tot laat in den nacht voortduurde. Over de mislukking van het kindorfeest waren de jongens van Jan de Wit niet te spreken, 's Avonds maakten zy een ommegang door de straten en lieten als protest een ketelmuziek liooren, weinig streelend voor het gehoor, waarvan de instrumenten bestonden in oude kachelpijpen, oude trommels, etc. En hiermede is het 25-jarig bestaan van IJmuiden herdacht. Er wordt gefluisterd dat men by het 50-jarig bestaan met een Hink programma voor den dag zal komen. Na zoo'n groote teleurstelling is dit oen pleistertje op den wond. ADVERTENTIE N. Den 13Jen November hopen onze geliefde Ouders, FL0RIS STEEMAN GEERTRUIDA STRAATMAN, hunne 50 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinzoon. A Igemeene kennisgeving. Receptie 13 November, van 123 uur. Ondertrouwd: WILLEM DROOGENDIJK en GRIETJE MA8SÉUS. Helder, 7 November 1901. Door een muverstand icerd deze annonce reeds in ons no. van Dinsdag jl. geplaatst). Ondertrouwd C. SMIT en A. WIJTSMA. Helder, 7 November 1901. Algemeene kennisgeving. Huwelijksvoltrekking, 21 November. Geboren HENDRIK LODEVTCUS WILLEM, Zoon van J. L. SCHOUFFOER en C. SCHOUFFOER-KLOPPERT. Helder, 7 November 1901. De Heer en Mevrouw VISSER-TIMMERMAN betuigen bun dank voor de bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afge wacht op Maandag 11 Nov. a.8. O AX14 SS T U ICi B O. Hartelijke dankbetuiging aan familie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden op den 2en November j.1. Helder, 8 Nov. 1901. C. J. BUT en Ecbtgenoote. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. ZONDAG 10 NOV., voorm. 9ys uur bediening van het H. Avondmaal dooi Dr. II. E. VIVliE, Predikant te Alkmaar. ZOHIIHO ffeen KINDERKERK, bet gebouw MIDDENSTRAAT hooi m./d. Bijbel. is iederen Vrijdagav. Catalogus 10 cent. I van 8-9 uur. Lezen gratis. HET BESTUUR. De Afd. .Helder en Omstreken der Nat. Christelijke Geheel-Onthonders-Vereeniging zal D. V. Zondag a.s., des avonds ten 8 uur, openbaar vergadeden, in het FJLOMA. Wegens ongesteldheid van twee der Artisten, kon de voorstelling van Don derdag niet doorgaan. RIJPER. Ü6 ■Hé 16 November a.s. hopen onze SrS Si geliefde Zwager en Zuster, WILLEM MARTINES M WENNEKER en H MATJE M00IJE, hunne 25-jarlge Echtvereeniging |k Ï75 4. m i te herdenken. Hunne dankbare Zwagers cn Zusters. Uit alles naam, L. J. VAN HAMERSFELD. Den 9en November hopen onze geliefde Ouders Jacobus Johannes Henrotte eu Maria Francina Johanna Holtgrüve, hun 12y9-jarige Ecbtvereeni- i ging te berdenken. Uit naam van hun dank- bare Kinderen Johannes Coknelis Henrotte. Henki Jean Henrotte. Aaltje Henrotte. Helder, 8 November 1901. Théatre Flora. Zondag 10 November optreden van geheel nieuwe Artisten. Optreden van den Heer en Mevr. WESTHOVEN, eerste Debuten van Amsterdam en de Heer en Mevrouw HERMANS, met geheel nieuwe couplettea, Bureau geopend halfacht. Aanvang aejit uur. Entree 10 Gent, met verplichting van een consumptie, Schouwburg „TIVOLI", voor de noodlijdende Vrouwen en Kinderen in ZU1D-AIRIHA, door de Dilettanten-Club „KRUGER'S VRIENDEN", van Hr. Ms. Pantserdekschip „ZEELAND", op ZONDAG 10 NOVEMBER a.s. PROGRAMMA. 1. De Hoofdman van de Nachtwacht. Blijspel in 2 bedrijven. 2. Naar de Wandelpier. Komische voordracht door J. C. 0. en A. Z. 3. Het is morden de 13e. Blijspel in eén bedrijf. 4. Een fljne familie. Komische Scène door 6 personen. 5. Tableau Vivant Schets uit den Zuid-Afrikaanschen oorlog, in 3 tafereelen. Ie Tafereel: Vertrek van huis. 2e Iu den slag bij Elandslaagte. Gezicht op het vrouwenkamp. Begeleid met Bengaalsch licht en levende beeldengroep. NA AFLOOP BAL. Zondag 10 November 1901: door het Tooneelgezelschap „KUNSTGENOT". PROGRAMMA. 1. Een nac.ht in 't Cachot. (Duet). 2. Het Jonge W eeuwtje. (Voordracht). 3. Kleermaker Slik in angst. Klucht in één bedrijf, door Jeau Charlier. 4. De Restaurant-bediende. (Voordracht). Pauze. 5. De Groentjes. (Duet). 6. O, die Dienstboden. Klucht voor 2 Dames. 7. De Zwierbollen. (Duet). 8. De Schoolkinderen. (Duet). Afgewisseld door prachtige Muzieknummers. Na afloop Bal. Entrée f0 20 de persoon. Gereserveerd f0.25. Aanvang 8 uur. Opening der Zaal 7l/3 uur. KAARTEN te verkrijgen aan 't lokaal, van af 's morgens 10 uur, tot een beperkt aantal. G-evraagd. een Efcag'iiieid AdresMej. Wed. SONSTRAL Spoorstr. 93. Mevrouw VISSER, Stationsweg 6c, vraagt een DAG91 EISJ E. voor licht huiswerk; volle kost en 50 ct. per week. Spreekuur na half acht des avondB. Terstond gevraagd ei by Mevrouw SPOON, loon f 2 per week. n DIENSTBODE, Hoofdgracht 85, GEVRAAGD een net IIËIUE, halve dagen, Zaterdags een AdresSpoorstraat 68. dag Gevraagd een flinke iongen, f 1,50 per week en broodkost bij W. H. BURGERS, Confiseur. Gevraagd: EEN NE] dat licht huiswerk kan verrichten. Adres: BERKHOUT Co. DAGMEID, PG. Adres: SLUIS DIJKSTRA AT 42 Gevraagd: een flinke Adres: ZUIDSTRAAT 10 11. Gevraagd: EE met de wasch bekend. Zich aan te melden bij Mej. MOL, DIJKSTRAAT. 3F» Pulntoroeli, Bloemist. Molengracht 6, vraagt een nette Jongeiij die lust heeft het i Bloemisten vak te leeren. Tevens kan er een gevorderde Leerling ge plaatst worden. Er biedt zich aan een SMIDSJONGEN. 31/» jaar by het vak werkzaam. Adres: BERKHOUT Co. Helder. Een Schoenmakersjongen gevraagd, die netjes reparatiewerk kan maken, en een JONGEN, die in het vak wensebt opgleid te worden, bij J. MOEN, Koningstraat 21. Ren flinke Loopjongen gevraagd. Adres: Boekh. A. J, MAAS. met gebruik van vrije ongemeubileerde Vóór- en Slaapkamer, omtrek Hoofdgracht door een Weduwnaar meteen 8jarig Zoontje, by nette Protest, menschen. Br. met con ditiën lett. P. G. Boekh. P. SPRUIT. Een heer, z. b. b. h. h. vraagt pension, met gebruik vau vrije Kamer, liefst omtrek Westplein. Brieven o/I. Z., boekh. BERKHOUT. Gelegenheid voor een of twee Adres: Verlengde Spoorstraat 12. "V" erloren •en PORTEMONN AIE, inhoudende eenig geld. Terug te bezorgen, tegen belooning, by den Boekh, A. J. MAAS, Dijkstraat. plaatsen 10 cent extra. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Kaarten zijn te bekomen by de Wed. VERMEULEN, Sigaren-magazijn, Spoor gracht; J. C. OPGENHAEFFEN, Oranje straat No. 40; Café >'T HAASJE", Kanaalweg 100, en op den avond van uitvoering aan bet lokaal. Het Bestuur behoudt zich het recht voor, den toegang te weigeren aan wien zy zulks noodig acht. HET BESTUUR. Ondertrouwd WILLEM KARHOF CATHARINA LEEGWATER. Helder, J Anna-Paulowna, j Receptie Zondag 17 November, Prinsenstraat No. 1, van 2 tot 4 uur. Diaconiehuis. Wordt gevraagdeen DIENSTBODE van de P. G., die goed kan werken en behulpzaam zyn by de wasch. Loon f 1.75 per week. 7 Nov. 1901. Er wordt gevraagd OOI) M£!ISJ£3. AdreB BERKHOUT Co. Te koop: een Garnalenketel, zoo goed als nieuw, een Slagersworst- of stopmachine en een Koek- of Banket bakkers spritsmachine. Adres: J. J. HEIJDENRIJK, Bree- waterstraat No. 4. Aan betzelfde adres eep flinke Jongen gevraagd. Te huur aan het Havenhoofd een net B U R G E R W 0 0 N H U I S, bevattende drie Kamers, ruime Zolder en Keuken met Waterleiding. AdresWed. L. SMIT, Havenplein. Te koop een HAARDKACHEL. AdresBoekhandel P. SPRUIT. Te koop gevraagd een goede VIOOL (lieele). Aanbiedingen met prijs enz., met brieven onder lett. o, Bureau vau dit Blad. en Wethouders der Ge meente Helder maken bekend, dat op DONDERDAG 14 NOVEMBER 1901, des namiddags 2 uur, iu het Raadhuis, by inschrijving zal worden verpaolit Een gedeelte van het Weiland, bij den Reinigingsdienst in gebruik en gelegen in het BRAKKEVELD. De voorwaarden liggen ter Secretarie en by den Opzichter der Gemeente-Reiniging ter inzage. Helder, 8 November 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Deurwaarder H. KWANT te Helder, zal aldaar, op Woensdag 13 HIov. a.s., des namidd. V/3 uur, in 't lokaal »'t Centrum", Molenstraat, om contant geld, publiek verkoopen: Een partij beste Krenten met Pitten, in zulke hoeveelheden als op den ver koopdag, van af 12 uur 's middags, te bezichtigen zal zyn. Geschikte gelegenheid voor H.H. Bak kers en den Kleinhandel. T.jd. Marine te Willemsoord. De RAAD VAN TOEZICHT van bet Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord,is voornemens op Maandag den 18 November a.s.. des namiddags te 3 ure, onder nadere goedkeuring van Z.E. den Minister van Marine, in het openbaar aan te besteden, de levering van: benoodigd gedurende hef jaar 1902, ten behoeve van de Adelborsten van genoemd Instituut. Gegadigden worden verzocht hunne ge zegelde insehrijvingsbi/jetten vóór het uur der aanbesteding, aan den Raad van Toe zicht in te dienen, terwijl de voorwaarden en de raming der levering, zoomede de modellen der te leveren artikelen bij den Officier van Administratie ter inzage liggen, by wien tevens de noodige inlichtingen zyn te bekomen. Den inschrijver, aan wien de levering wordt gegund, zal, wanneer hij ten volle $an zjjne verplichtingen, in het contract Qtpscbreven, voldoet, zonder conpurrpntie de voorkeur ivcden gegeven, gedurende eey of twee jaren, volgende op fiet eerste jaar van levering, ephter niet dan tegep nader overeen te komen pryzen en nieuw te sluiten contract, tenzjj de artikelen der leverantie voor het beoogde doel komey te vervallen of door gewyzigde wordep vervangen. Willemsoord, 8 November 1901. De Raad van Toezicht voornoemd W. J. DE BRUIJNE, Voorzitter. A. W. VAN DEN WORM, Secretaris. Te koop aangeboden8 witte KIPPEN met dito HAAN, komen in de tweede leg. Te bevragen Kazerne Infanterie, fort Erfprins, Bij de ondergeteekende zyn te bekomen 2 Garnalsnkuilsn «n één kuil voor da Noordzee, voor den Scholletjesvengst- Alles in eene goeden staat zijnde. Afkomstig van de blazerschuit »DE VROUW TRIJNTJE". Te bevragen bij de Wed. J. WIGBOUT ZOON, Westerklief, Wierlngen. TE KOOP een zeer makke, mooie, jonge AAP, billijke prijs. LAAN 44. Adres TE HUOK: het Huis Laan 16, beneden vier kamers, keuken, tuintje; boven zolderkamertje. Adres: KANAALWEG, 18. De Raad van toezicht vau het Konink lijk Instituut voor de Marine te Willems oord, is voornemens op Maandag den I8den November a. s., des na middags ten 8 ure, onder nadere goed keuring van Z.Exc. den Minister van Marine, in bet openbaar aan te beste den de navolgende leveringen tpn behoeve van de Adelborsten van genoemd Instituut, gedurende het jaar 1902, en wel: 1. Kruidenierswaren 2. Tarwe waterbrood, Tarwe- melkbrood en Roggebrood. 3. Rund- en Kalfsvleesch en Rund- en Kalfs-uiervet. 4. Varkensvleesch, Varkens niervet, versch- en gerookt Spek, Worst, Saupis, Cer- velaatworst en gerookt Vleesch. 5 Groenten en Vruchten. 0. Versche en Karnemelk. De op zegel geschrevene inscbryvings- biljetten, voor elk perceel afzonderlijk, worden vóór het uur der aanbesteding bij den Raad van Toezicht ingewacht, terwyl de voorwaarden, ramingen en monsters by den Officier van Administratie van gemeld Instituut ter inzage liggen, alwaar tevens de noodige inlichtingen zyn te verkrygen. De aandacht van gegadigden wordt er op gevestigd, dat op alle artikelen van bet perceel behoort te worden ingeschreven, overeenkomstig de monsters en de eenbeden by de ramingen aangegeven. De Raad vau Toezicht voornoemd: W. J. DE BRUIJNE, Voorzitter. A. W. VAN DEN WORM, Secretaris. Willemsoord, 8 November 1901.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 2