KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje Bid bi IMerrÉ voor Helder, Texel en Wieringen. Slim tegen slim. J. HAHJËK, SPATZEILTJES, LAMPEN. Mecklenburgh PERZINA PIANINO s. Puik HOOI, Staats-Lolerij. Na. 3000 Zaterdag 16 November 1901. 29ste Jaargang. Bureau Zuidstraat 72. BureauSpoorstraat. Telefoonn0. 59. Abonnomont p. 3maanden binnen de gemeente 50 Ct., m. Zondagsbl. 87'/i Ct. id. franco per post 75 id. f 1.20. id. voor het Buitenland f 1.25, id. f2.00. Afzonderlijke nommers 2 Cent. VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bupcauxi Spoorstraat en Zuidstraat. A<lvertentlön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer 5 a Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Advert.entiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGEMS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn. KALENDER DER WEEK. NOVEMBER, Slachtmaand, 30 dagen. Opkomst der Zon 7 u. 26 m. Onderg. 4 u. 3 m. Zondag 17 Maandag 18 Dinsdag 19 E. Kwart. Woensdag 20 Donderdag 21 Vrijdag 22 Zaterdag 23 llit liet Buitenland. Hoo lang men ook beraadslaagd heeft, om de schadevergoeding te bepalen, die aan de buitenlanders, welke uit Zuid-Afrika zijn ver wijderd, door de Engelsche regeeriug zal worden gegeven eindelijk schijnt men er meö tot een bevredigend einde te zijn gekomen. Duitsche bladen leggen de verzekering af, dat tusschcn do Duitsche en Engelsche re geeringen een overeenkomst is getroffen, vol gens welke Engeland tot dekking der schade vorderingen van uit Zuid-Afrika verdreven personen een som inééns betaalt, waarvan 30.000 p. et. voor uitgezette Duitschers. De Engelsche commissie, die door de regeering was belast met het onderzoek naar de inge diende vorderingen, stuitte tot op 't laatst op de eischen, door Frankrijk en Nederland in gesteld. 't Schijnt, dut de commissie toch met den vertegenwoordiger der Nederlandsche regeering tot een bevredigend resultaat is gekomen. Men verzekert althans, dat, mot wederzüdsche bewilliging, het cijfer dor ver goeding, door de Engelsche regeering aan Nederlandsche onderdanen, die indertijd uit Zuid-Afrika zijn verwijderd, is bepaald op 37.000 p. st., of 444.000 gulden. Dit is zeker een niet onbelangrijke som, doch het aantal uitgezette personen is groot, en de schade, door hen geleden, is 'aanzienlek. Gedurende de laatstverloopen dagen is er weer herhaaldelijk sprake van vredesonder handelingen tuBSchen de Engelsche regeering en de in Europa vertoevende vertegenwoor digers der Zuid-Afrikaansche Republieken met President Kruger aan het hoofd. De voor waarden, die genoemd worden, lijken nogal aannemelijk zoowel voor de eene als voor de andere partij. Wannoer de vrede op die wijze tot stand mocht komen, dan zou meteen het bezwaar van Engeland worden ondervangen, dat er spoedig woer zulk een oorlog zou uit barsten. Transvaal zou met Engeland een verbond sluiten, evenals bet bestaande met Oranje-Vrijstaat. De beide Republieken zou den verder vrij en onafhankelijk worden ver klaard, de eigen vlag zou worden erkend en geëerbiedigd, en aan allen, ook aan de op standelingen in de Kaapkolonie, zou amnestie worden verleend, 't Is waarlijk te hopen, dat op deze of dergelijke wyze aan don on- zaligon oorlog een einde worde gemaakt. De afkeer van de gruwelijke wijze, waarop de Engelschen in Zuid-Afrika te werk gaaD, is by do volken van ons werelddeel vry algemeen, en groot is daartegen de sympatie voor de dappere, vrijheidlievende Boeren en hunne moedige, beleidvolle bevelhebbers. Te Schierstein in Duitschland zal a.8. Zondag «en buste van generaal De Wet worden ont huld. Waarlijk oen blyk, dat men ook daar te lande het moedig gedrag van dien zeld zaam bekwamen man erkent en huldigt. Middelerwijl is in onderscheidene haven plaatsen in Europa het boycot-plan in behan deling. In onderscheidene plaatsen, waar de afgevaardigden van het Nederlandsche boycot- comité deze belangrijke zaak aanhangig ge maakt hebben, viridt het plan grooten byval en wordt de noodige medewerking toegezegd. Dit is evenwel niet overal zoo. In Denemarken zyn de afgevaardigden niet geslaagd. Men is daar niet gunstig gezind jegens de Boeren, die, naar mon verzekert, een groot aantal Deenscho onderdanen slecht hebben behandeld, Nfi Denemarken, hebben de Nederland sche afgevaardigden met gelijk doel sym pathie voor het boycot-plan te wekken zich naar Zweden begeven. De uitslag moet ook daar niet byzonder gunstig zijn. De werklieden-vereenigingen daar te lande keu ren het plan af Te midden van do yve- rige pogingen, die de Nederlandsche haven en bootwerkers in 't belang van het helden- volk van Zuid-Afrika aanwenden, is het aan genaam te vernemen, dat de Liberale Vrou wenbond in Engeland duchtig van zich hoo- ron laat in 't belang van verdrukten en lij denden. Met het oog op de enorme sterfte in de concentratiekampen, die zij een schande noemen voor het Engelsche volk, noodigt de Vrouwenbond de Liberalen in het Vercenigd Koninkrijk uit, het volksgeweten wakker te maken, opdat er eeu einde komo aan deze vreeselijke toestanden. Bravo, dames van don Engelschen Vrouwenbond! Afkeuring van de handelwyze van regeering en bevelhebbers, als die komt uit andere landen, wordt ver dacht gemaakt. Nu betuigen ook Engelsche vrouwen haar innigen afkeer van die gru welen. Onlangs werd door ons aangetoond-, dat, hoeveel ook vaak in vorstelijke familiën ver zwegen en met een sluier bedekt wordt, het van tijd tot tyd toch openbaar wordt, hoo ook daar, evenals bij gewone burgermenschen, mis standen voorkomen, die buiten de hofkringen groot opzien baren, en heel weiuig ur toe bijdragen, om het aanzien der hooggeplaatste personen te doen stijgen. Men herinnert zich ongetwijfeld de door ons gedane mededaeling, dat er eene samenzwering was gesmeed tegen den Vorst van Perzië, en dat de hoofden dier samenzwering zyne naaste bloedverwanten waren. Wat moet het volk, dat gewoon is tegen de leden der vorstelyke familie hoog op te zien, van zulk een toestand wel den ken Een versch staaltjo van onmin in eene vorstelyke familie leverde dezer dagen het volgende bericht uit de hoofdstad van Iiessen-Darmstadt.Het feit laat zich niet langer verzwygen, dat hot, ondanks concicn- tieuse eigen bemoeiingen, niet mogelyk is ge weest, de echtelijke verhouding tusschen den groothertog on zyn gemalin zoo harmonisch te maken als voor hun levensgeluk en een zegenryke regeering van het groothertogdom noodig is. Daarom zal het wollicht een evon treurige als ernstige plicht geacht worden, oen scheiding van deze hooge levenswegen te overwegen". In hofkringen in Duitsch land was men al sedert eenigen tyd vry wel op de hoogte van deze aangelegenheid, die nu, ook buiten 's lands, bij het groote pa- bliek bekendheid heeft verkregen. De groot hertogin was op reis gegaan naar Italië, vanwaar sommigen haar niet weer in Heasen- Darmstadt hadden terug verwacht. Als gron den voor de aanstaande echtscheiding wor den diepgaande disharmonie en het uitblyven van mannelyke nakomelingen genoemd. Het echtpaar heeft een zesjarig dochtertje, 't Hu welijk werd in 1894 gesloten in tegenwoor digheid van den Duitschen Keizer en van Koningin Victoria van Engeland. Nogal hooge bruiloftsgasten dus! En dan zalk een afloop AieilWSTlJDIKGKV HELDER, 15 November 1901. De heeren S. de Boer en W. H. Houwen, respe ctivel jjk onderwijzer aan den Burg en hoofd der school te EierJand, beiden op Texel, komen voor op de voor dracht voor hoofd der school te Warmen- huizen. Laatstgenoemde is benoemd. Tot onderwijzer te Vlieland is be noemd de heer G. Donia, te Sexbierum. De heer W. H. Keesom, te Burg op Texel, die voor den tyd van 2 maanden benoemd was tot leeraar in mechanica, natuurkunde, cosmographie en wiskunde aan de Hoogere Burgerschool en het Gym nasium te Tiel, heeft voor die benoeming bedankt. Te Haarlem is overleden de heer C. Droogleever Fortuin, gezagvoerder der Stoomvaart-maatschappij Nederland". Djambi, By 't departement van kolonie is ontvan gen het volgende, van 12 dezer gedagteeken- de telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandschlndie, betreffende de ge beurtenissen in Djambi: >Onze troepen in Djambi werden bij een tocht naar Batin VIII en II en Tjermin Nangedang beschoten, vooral nabij Sabakoel en Loeboe Resam, alwaar vermoedelyk de schuldigen, zijnde volk uit Meraugin, huis den. Loeboe Resam voorloopig bezet door hon derd man. Gewond vier Europeesche militairen be neden den rang van officier". Door het hoofd van een bedrijf in zekere gemeente, tot wien in verband met de Ongevallenwet door den burgemeester de vraag was gericht, of in zyn bedrjjf sedert 1893 ongevallen waren voorgekomen werd geantwoord»één getrouwd". Buitenlandsche berichten. De storm in het Kanaal. LONDEN, 13 Nov. Van alle zydeu ko men treurige berichten, over tallooze sche pen en stoombooten, die vergaan en ge zonken zyn tijdens den hevigen storm, die gisteren woedde. Zeer veel menschenlevens gingen verloren in het Kanaal, voornamelijk visschers uit Folkestone, Margate, Dunge- nes en Suuderland. Een aanvaring. LONDEN, 13 Nov. Het lichtschip by Dover is in den afgeloopen nacht aange varen door de Fransche mailboot >Le Nord" en gezonken. De bemanning van het licht schip, 16 man sterk, is by Foreland aan wal gebracht. LONDEN, 13 Nov. Een Lloyd-telegram, uit Dover meldt, dat de bemanning van het lichtschip gered en te Dover aan land gebracht is de mails en de passagiers zyn nog aan boord van het stoomschip »LeNord". Scheepsramp. LONDEN, 13 Nov. De douanen kotter Active" is bij Leith vergaan 23 op varenden zyn verdronken. Van blijdschap gestorven. Een man, Cerbelli genaamd, die ia Zwit serland in de gevangenis zat, kreeg dezer dagen bericht, dat hy gratie gekregen had in verband met de groote armoede, waar in zyne vrouw en zyne kinderen zich be vinden. Cerbelli was daarover zóó blij, dat bij in zyne cel als een gek begon te dansen. Toen bij de poort der gevangenis uitging, viel hy dood op den grond. Mislukte electrocutie. Te Boffalo (Ver. Staten) zou men Za terdag een olifant van kant maken, die zeer boosaardig is enden historischen naam »Jumbo" draagt. De dood zou door middel van electriciteit veroorzaakt worden. Het dier werd op een verhooging gezet en de electroden, groote sponsen, werden vastge maakt achter de ooreu en aan het eind van den wervelkolom. Tot zesmaal toe liet men een stroom van 2.200 volts door zyn lichaam gaan, maar zonder effect. Jum bo" kwispelde met zyn staartje, nam met zijn slurf een plank op, maakte geluiden van blijdschap en scheen zeer in zijn nop jes. De stroom had hem eenvoudig ge- kitteld- Ontvluchte bandieten. De Londensche »EveniugNews" verneemt de volgende bijzonderheden over de mui terij in de gevangenis van Leavenworth. Er waren 450 veroordeelden bezig aao een afsluiting om het nieuwe tuchthuis. Een hunner wist drie revolvers in handen te krijgen, hij wapende twee medeplich tigen en met hun drieën brachten zij nu een bezoek aan het bureel vau den opzich ter. Zy rukten da telefoon van den muur en dwongen de ambtenaren voor hen uit te gaandientengevolge durfden de wach ters niet op de muiters schieten en andere veroordeelden sloten zich aan en maakten zich van revolvers en geweren meester. Toen begon een hevig gevecht, waarin vijf dooden vielen. De ontvluchte veroordeelden plunderen de hoeven in den omtrek en joe gen de bevolking grooten schrik aan Twee der ontvluchte galeiboeven hebben een Bheriff en een hulp-sheriff opgelicht te Topeka. Zy waren omsingeld in eene hoeve en ontsnapten door zich van den sheriff en de vrouw van den pachter als een schild te bedienen. Een zeventigjarige bruidgeschaakt Sarali Conrad, een welgestelde, ruim 70- jarige weduwe uit de omstreken vau Flora, in den Amerikaanschen staat Indiana, zou a.8. Vrydag trouwen met een welgestelde boer, Brozzle genaamd en eveneens over de 70 De kinderen van de bruid waren tegen het huwelijk en, om haar het trou wen te beletten, hebben zy zich met list van haar meester gemaakt en haar weg gevoerd, men weet niet waarheen. BOlCOTTËft. Boycot gij den Engelschman, Jongens, da's een aardig plan, Maar iutussclion valt te schromen, Dat er weinig van zal komen. Boycotten is dan eerst goed, Als men 't tegon 't kwade doet, En zoo zal er elk by wiunoa, Als men 't eerst hier wil beginnen In ons land met sterken drank. Hy maakt, o, zooveel nog, krank. Boycot dan den laster tevens Hij bederft zoo vele levens. Boycot ook kwaadsprekendheid, Die zoo velen leed bereidt. Boycot de kleinzieligheden, Die in dorpen, vlekken, steden, Lastig zyn voor menigeen. Boycot dan ook maar meteen De vervalBchers onzer waren. Wilt den boycot hem vei klaren, Die voor brood ons steenon geeft En naar vuig gewin slechts streeft. Boycot vry de valsche snaken, Die, door steods verdacht te maken, Andron schaden buiten kyf, Ook veelal in hun bedryf. Boycot vry hot ongerechte Boycot daarby steeds het sleohte, Dat elk in zich Zelf ontdekt. 'k Wed dat het tol zegen strekt. W. M. Tz. De Oorlog in Zuid-Afrika. De markies de Kersauson, een neef van de Villebois-Mareuil is pas uit Zuid-Afrika teruggekeerd na achttien maanden lang in de gelederen van de Boeren te hebben ge streden. Hij kwam in Transvaal aan op het oogenbhk dat de Boeren uit Balmoral terugtrokken en heeft deelgenomen aan het gevecht hy Dalmanutha. Daarna sloot hy zich met commandant Theron aan by generaal de Wet in den Oranje-Vrijstaat. Hy bevestigt het (vroeger uit andere bron gemelde) verhaal dat de Engelschen in dertijd te Frankfort 40 Boeren die vreed zaam sliepen, hebben afgemaakt, zonder vooraf een overgave te eischen. Met de Wet is de Kersauson tegenwoordig geweest in de gevechten bij Bothaville, de-Wetsdorp en Tabaksberg. Vervolgens heeft hij met Theron en Maritz in de Kaapkolonie rond gezworven. Voor rekening van de »Ecbo de Paris" blijve de mededeeling van een ongenoemd hooggeplaatst officier, die van den Tsaar de volgende uitlating zou hebben opgevan gen over Kitchener 3 stelsel om Boeren- officieren te laten fusilleeren De Zuid- afrikaansche oorlog heeft tot zoover bewe zen, dat één Boer tien Engelschen waard was. De Zuid-Afrikaansche Republiek heeft derhalve tot volstrekte verplichting op el ke terechtstelling van één Boerenoificier te antwoorden met die van minstens tien En gelsche officieren. Dit moet niet geschie den uit zucht naar wraak, doch uitsluitend om de Engelschen te dwingen om de oorlogswetten tusschen beschaafde naties te eerbiedigen, waarvan een vrij volk, dat voor zyn onafhankelijkheid strijdt, de stipte toepassing kan eischen." e In de door het »War Office" gepubli ceerde verliezenlyst komen enkele aanvul- lingscijfera voor van het geveeht by Ba kenlaagte. Het totaalcyfer komt daardoor tot heden op 86 gesneuveld en 216 ge wond, tezamen 306, waarbjj niet geteld zyn de gevangengenomen Engelschen. Aan vankelijk werd gesproken van een cyfer van 235 verliezen. Dus ook hier weer tracht het >War Office" een gunstiger in druk te verwekken door het achterhouden van de juiste cyfer. Natuurlijk bljjven wy nu uitkijken naar nog meer aanvullings- cjjfers. Een convooi door de Boeren genomen. CLANWILLIAM, 3 Nov. Den 29sten October viel een groote Boerenmacht by Bovendam een convooi aan dat door 35 man koloniale troepen werd geëscorteerd Na een hardnekkigen tegenstand maakten de 3oeren het convooi buit. De Britsche verliezen wareu 14 man, waar onder 2 officieren. De Boeren moeten evenveel man nen hebben verloren. MIDDELBURG (Transvaal), 8 Nov. Ver scheiden tenten in het Boeren-vluchtelin- genkamp zyn gisteravond door den blik sem getroffen, Twee personen werden ge dood en drie gewond; men gelooft niet dat de laatsten er van opkomen. COLESBERG, 11 November. De rebel vau Wyk, beklaagd van zich by de Boeren te hebben aangesloten, van plundering en van gewelddadige aanranding van de postmeesteresse te Maraisburg, is ter dood veroordeeld en zal morgen worden terecht gesteld. Verscheiden andere rebellen zyn hier en elders veroordeeld tot lange ter mijnen dwangarbeid. MIDDELBURG, K. K., 11 Nov. Fouché heeft in den avond van den 9den enkele meters spoorweg opgeblazen halfweg Aliwal- Noord en Bnrgesrdorp. Veertig Boeren onder de Bruijn, die door de plaatselijke troepen van Cradock op de hielen werden gezeten, zyn den 7den nabij Maraisbnrg in kleine gedeelten ver snipperd. De Engelsche troepen hebben twiutig paarden buitgemaakt in het district Molteno. Zij hebben met een dertigtal Boeren onder Besters den lOden te Mor genzon een treffen gehad. Malan en Late- gan trekken met slechts een deel van hun kommando's ten zuiden van den spoorweg en worden van naby vervolgd. LONDEN, 13 Nov. Uit de verliezen lyst blijkt dat er verscheiden kleine ge vechten hebben plaats gehad, waarvan nog geen melding is gemaakt. Te Tigersdloof bij Harrismith zyn op 6 dezer 3 man gesneuveld eu een luitenant en 2 anderen gewond, terwjjl liman ver mist worden, vermoedelyk krijgsgevange nen. Kolonel Doran en 2 man werden op 6 dezer ernstig gewond in het district Wil- lowmore. Op 31 October zijn 3 man gesneuveld en 6 gewond by Bovendam, tusschen de L&mbert Baai en Clanwilliam. ADVERTENTIE N. FEUILLETON 24) XVII. Primo Januari was aangebroken en Mitckel had niets naders omtrent Barnes vernomen, dan dat hy uit de stad en zyne terugkomst onbepaald was. Hy hoopte echter, dat de detective, al was het op het laatste oogenblik, verschyaen zou. Het diner zou ten 10 ure aanvangen, en er ontbraken nog enkele minuten aan den be paalden tyd. Alle gasten, behalve Barnes, waren present; ze waren de heeren Ralston, Randolph, Fi- sr, Neuilly, Thauret en nog eenigo audere Een halve minuut voor tienen trad Barnes binnen. Er vertoonde zich een glans van te vredenheid op Mitchel'8 gelaat, toen hy hom welkom heette, en hy vond, voor dat men aan tafel ging, gelegenheid een paar woorden met hem te wisselen. »Zeg my, hebt ge succes gehad?» »Ja volkomen!* «Mooi zoo, schryf den naam van den schul dige op dit kaartje, ik zal dat ook doen», Barnes voldeed aan dit verzook, zo wier pen er een blik op en drukten elkaar de hand. Op beide kaartjes stond dezelfde naam. De gasten namen nu plaats, Barnes tusschen Thauret en Adrian Fischer. Evenzoo gespannen als de lezers, wachtte het gezelschap de ontknooping en wy zullen daarom maar geen besckry ving geven van den uitnemenden maaltijd. Het dessert werd gediend, toen het uur sloeg, waarop allen wachten. By den eersten slag der klok stond Mitchel op en begon .Myne heeren! U hebt de beleefdheid go- had mijne uitnoodiging aan te nemen, om de beslissing by te wonen van eene weddenschap, eenigszins overijld door my aangegaan, juist dertien maanden geledea. Daar enkele der aanwezigen misschien niet weten, waarover die weddenschap liep, zal ik zulks in het kort verhalen.» Hy vertelde nu hetgeen don lezers bekend is. Welnu, mijne heereo, ik hob de wedden schap gewonnen want ik heb eene misdaad gepleegd. Jaren geleden brachten de omstan digheden mede, dat ik op de hoogte kwam van de manicreu, waarop detectives gewoon- lyk te werk gaan, om misdadigers op to sporen, on ik kwam tot de overtuiging dat een misdadiger, die zijn misdryf, zonder oog getuigen en met volkomen bedaardheid en overleg uitvoert, vry wel tegen do detectives gevry waard is. Ik wenschte eeno golegonheid te vinden om deze stelling te bowyzen na- melyk een misdrijf te begaau, alleen om de bekwaamheid dor detectives op do proef te kunnen stellen. Do voornaamste moeilykheid bestond daarin, dat een eerlyk man iu de keus der daden, die hy begaan kan zeer be perkt is. Jaren lang zocht ik tevergeefs naar on. gelegenheid, om mijn wensch in ver ruiling te brengen, totdat ik die, louter by toeval, vond. Kellner, vul de glazen.» De kcllners schonken champagne in, en Thauret liet zich ook een glus bourgogne in schenken, welk voorbeeld door Barnes gevulgd werd. «Zooals u weet,» hernam Mitchel, toen de kellners zich wedor verwyderd hadden, «heb ik een zwak voor het verzamelen van edel gesteenten. Eenige jaren geledea vernam ik dat er eene kleine, maar kostbare verzameling te koop was, die een Indisch vorst toebe hoord had, en tusschen zyne tweelingsdochters verdeeld was. De waarde dier verzameling werd daardoor zeer verminderd, want twee geheel gelijke steenen zyn byecn veel meer dan het dubbelo waard van ieder steen af zonderlijk. Omstandigheden noodzaakten eene der beide prinsessen hare steenen te ver- koopen. Zy wendde zich daartoe tot een ju welier te Parijs, die ze van haar kocht en de niet gezette steenen aan mij overdeed. Het voorboeld van do zuster workto aanstekelijk en ook de andere verkocht hare juweelon aan denzelfden juwelier. Ook die verzameling kocht ik." Hy zweeg een oogenblik, om den gasten tyd te laten op hun verhaal te komen, bij hot vernemen dat de gestolen steonen zyn eigendom waren. ,Ik droeg don juwielor op, my de steenen (de tweede zenduvg) via Boston te zendon, daar de beambton aldaar alles vlugger in klaren. Toon ik bericht kroog, dat ze aan gekomen waren, reisde ik naar Boston, om ze in ontvangst te nemen. Hot étui met de steenen was in een eigenaardig rei3taschje geborgen, dat op myne aanwijzing vervaar digd was. Ik sloot het in een kast op mijne kamer in het hot-ol Vendóme. Dos avonds ontmoette ik Randolph en we gingen samen naar den schouwburg, Hy wilde met den middernachttrein nuar New-York terugkeeren en ik bracht hem naar het station. Gij zult u mijne verbazing en schrik kunnen voor stellen, toen ik oon vrouw zag passeeren en in den trein stappen, die myn taschje droeg. Eens vergissing was onmogelijk, want het taschje had een eigenaardigen vorm on kleur, en ik begreep terstond dut ik bestolen was. Naar het hotel terugkeeren zou onneodig tydverlies zyn, want ingeval de mogelykheid bestond, dat er twee zulke taschjes beston den, *ou het myne goed opgeborgen n myn hotel liggen. Terwijl ik er over nadacht, wat my te doen stond, begon Randolph zyn loflied op Barnes te zingen wij gingen de weddenschap aan en opoous viol het my in, dat de lang verwachte gelegenheid zich voor my aanbood ik wilde der dievegge myn eigendom ontstelen. Als men my betrapte, kon ik niet gestraft worden, geschiedde dat niet, dan won ik myne weddenschap. Randolph sliep spoedig in, maar ik kon niet in slaap geraken, daar ik de gedachte aan do kostbare steenen, die eene waarde van 100.000 dollars vertegenwoordigden, niet uil myn hoofd kon zetten. Niettemin was ik even ingedommeld en word wakker, toen de trein plotBeling stilstond. Wy waren te New-Haveu, het eerste s-.atiou van Boston, waar do trein stopte. Terstond dacht ik aan de mogelykhoid, dat de diovegge hier misscbion uit zou kuunen stappen, en ik wilde juist opstaan, toen ik mijne plaats was gelukkiger wyze by het raampje aan de andere zyde, aldus niet aan die van het perron, een man zag sluipen, wiens verdachte bewegingen myne attentie trokken en bij het schynsel van hot electrische licht zag ik, dat by mijn taschje droog. De dievegge was dus op hare beurt weer bestolen. De man liep behoedzaam naar een hoop opgestapelde sceenkoolbriquetten, nam er twee uit en stopte 't taschje in de holte, sloot die met oen dor briqustten en wierp de andore weg. Toen keerde hy naar Te koop aangeboden lang 38 voet, met volledigen inventaris. Te bevragen bg C. C. KOOPMAN, OUDESCHILD OP TEXEL. - Bij de ondergeteekende zijn te bekomen 2 Garnalenkuilen en één kuil voor de Noordzee, voor den Scholletjesvangst. Alles in een» goeden Btaat zijnde. Afkomstig van da blazerschuit »DE VROUW TRIJNTJE". Te bevragen bij de Wed. J. WIGBOUT ZOON, Westerklief, Wieringen. Voor bovengenoemde loterij zijn weder geheele en gedeelten van loten te bekomen bg D. GRUNWALD >De Zon" en M. GRUNWALD Binnenhaven 24. Trekking 18 Nov. a.s. den trein torrug en steeg weer in zyn com partiment. Die man is eon kunstenaar, dacht ik, hy zal in don trein blyven, tot de diefstal ontdekt wordt, zich met alle mogolyke ge rustheid laten visiteeren en vervolgens stille tjes terugkeeren en het taschje afhaleo. Ik moest dus spoedig handelen. Als ik op do gewone manier den trein verliet, zou men mjj zien en omdat to voorkomon, klom ik uit het raampje, liet my zakken, zocht en vond myn uochje, liep daarmee naar het einde van het station en schoof het onder een uit balken samengesteld perron, waar ik het gemakkelyk terug zou kunnen vinden. Toen keerden ik langs donzelfden weg in myn compartiment terug en ik verzeker u, myna heoren, dat ik gedurende den verderen tocht gerust sliep.' De gasten klapten in da handen en Mit chel bedankte buigend voor den bijval. .Wacht evon, myne vrienden, het is nog niet nit. De vrouw, die ik met myn taschje gezien had, was zoo brutaal om haar verlies aan te geven. Toen wy Now-York naderden, liet mr. Barnes, die zich toevallig in don trein bevond, en, zooals ik terstond begreep, myn gesprek met Randolh afgeluisterd had, en my verdacht, alle passagiers visiteeren, waar wy ve:l schik in hadden. Overigens was my de aanwezigheid van mr. Barnes niet byzonder aangenaam, want hot was voor my van hot hoogste belang, om zoo spoedig mogelyk naar Newhavea terug te keeren, om mijne steenen in veiligheid te brengen. Daarom noodigdeik hem uit, om met mij te dejeuneeron, en ik nam den schyn aan, of ik hom wilde bepraten geon andere detectives op my af te staren, terwijl ik er achter wilde komen of hy reeds een helper op het central-station bij de hand had! (Wordt vervolgd. Ilrenklijileri. Geneest U door de meermalen bekroonde en gepatenteerde Breukbanden zonden Veer, en Breukzalf van Pastoor M. BECK. Gebruiksaanwijzing gratis en franCB door het PHARMACEUTISCH BUREAU, VALKENBERG, bij Maastricht No. 2. Spoorstraat 49. De nieuwste soorten voor Waschtafels. Koppen's verkoophuis Hoofdgracht 84. Ontvangen een prachtige sorteering Salon-, Schuif-, Hang-, Slaan-, Studeer-, en Schemerlampen, Ballont, Kappen, Branders, Pitten. Gin- zen, Fantasie-schermen en Lampenkappen, Ganglantaarns voor Gat en Petroleum. Gasornamenten, Gas-Balloiis, Kappen, Glazen en Supports. Aanbevelend. G. KOPPEN. Ie klas Piano's Fabrieksprijzen. Hoofdvertegenwoordiger L. W, WIEGANT, Kalverstraat 56. Amsterdam. Vraag Prijscourant. voor paarden en koeien, in balen van 50 K.G. AdresR. Jou. KEIJSER. TEXEL. Ten Kantore van de Collectrice R. J. VAN AMER0NGEN, Hoofdgracht, zijn voor de 368ste LOTERIJ te bekomen Heele en Gedeelten van Loten. lste Trekking Maandag 18 November a.s. Bij P. LENGERS, Smidstraat 31, HELDER. is alle dagen verkrijgbaar: 0SSENVLEESCH en VARKENSVLEESCH, Lappen, Karbonade Lappen, Gehakt en Polot 30 ot. Rollade, Klomp- Vette Lappen stuk 35 Metworst Biefstuk, Haas 40 Alles per 5 ons. 30 m TE KOOP. AdresH. W1JKER,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1901 | | pagina 1