Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 22 Maart 1902. Voorzitter do Burgemeester. Afwezig door ziekte de heer J. Hormans. De Voorzitter opent de vergadering, de notnlen worden na voorlozing vastgesteld. De Veorsitter deelt mede, dat de oprichting van een veulonmarkt door heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurddat het bodrag van f 1700, dat over 1900 door de gemeente is ontvangen voor bijdrage in de jaarwedden van het onderwyzers-personeel door Ged. Staten is juist bevonden en voor bijdrage in de kos ten van het lager onderwijs in 1902 een be drag van f 3150 is toegezegddat aan den Voorzitter tegen 1 Mei aanstaande op zijn verzoek eervol ontsla? is verleend als Burge- meosterdat door den betaalmeester in de gemeentekus is gestort f 350 en door den rijks ontvanger f 2,57 en dat de verpachting der gemeente-eigendommen heeft opgebracht f143,828. Een verzoekschrift van het Bestuur der IJsclub, om eeno kade te mogen leggen om het perceel de Hankcs van de gemeente, wordt gesteld in handen van B. W. tot onderzoek. Aan mevrouw KolflHegeman wordt op verzoek, eervol ontslag verleend als lid der Damescommissie van het schooltoezicht, met lankbetniging voor bewezen diensten. Het verzoek van ingezetenen aan den mi- lister van Financiën, om to Wieringen weder jen Rijksontvanger te vestigen, aan den Raad loor de verzookers ter inzage aangeboden, zal aan hen teruggezonden wordem met dank betuiging voor do inzage en bereidverklaring om daarop des gevraagd gunstig te adviseeren, doch de medeonderteekening door den Raad wordt, als niot gebruikelijk, van de hand gewezen. Op hot verzoek van H. Bax en M. Koojj tot vermindering van hoofdelyken omslag wordt afwyzend beschikt, terwjjl oen verzoek van de weduwe D. Sprenkeling tot geheole af schrijving wordt toegelaten, evenals het ver zoek van de weduwe C. P. de Haan en haar zoon P. C. de Haan tot afschrijving van honden belasting. Een besluit tot af- en overschrijving over het dienstjaar 1901 en eene tweede supple- toire begrooting voor dat jaar worden goed gekeurd ovenals het aangeboden verslag vol gens de kieswet. De kiezerslijst voor 1902 wordt vastgesteld met 497 kiezers. Naar aanleiding van een schrijven van den Inspecteur voor het lager onderwys wordt de verordening op het herhalingsonderwjja eenigszins gewyzigd vastgesteld. Het gemeenteverslag over het afgoloopen jaar wordt goedgekeurd. Na de gewone rondvraag sluit de Voorzitter de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1902 | | pagina 5