Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje van Woensdag 23 April 1902. Anna Panlowna. Zaterdagavond 19 April vergaderde 't departement Anna Pau- lowna der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen in Veerburg. Tegenwoordig waren 17 leden. De Voor zitter, de heer J. Jellea. opende dc vergadering, waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd. Aan de orde isI. Verslag van de spaarbank met rapport der commissie voor 't nazien dor rekening. 't Verslag werd voorgelezen door don directeur-boekhonder, den heer A. de Boer, en de heer N. Raap bracht namen3 de com missie rapport uit, dat alles volmaakt in orde was bevonden. De Voorzitter dankte den heer de Boer voor 't gehouden beheer, en de com missie voor *t nazien der rekening. II. Verslag bibliotheek. Gelezen zyn in den afgeloopen winter aan de Kleine Sluis 1336, aan 't Breezand 981 en in den Oost- Polder 346 boekdoelen. De heer v. d. Berg eindigt zijn verslag met de beste wenschcn voor den bloei van do bibliotheek. III. Behandeling beschrijvingsbrief. Daar niemand der aanwezigen hiervoor iets in 't midden heeft te brengen wordt den afgevaar digde geheel vrjj mandaat gegeven. IV. Rapport van de commissie voor den kookcursus. De heer Oostra deelt mede, dat do commissie door verschillende omstandigheden niet gereed i6 met haar verslag, waarom hy uitstel verzocht tot de volgende vergadering. Wordt toegestaan. V. Regeling leesbeurten. De heeren K. L. van Gorkum, J. Jelles, K. A. Kaan en D. C. Rezelman nemen op zich in den aanstaan den winter eene leesbeurt te vervallen. VI. Verkiezing van een Voorzitter, door 't bedanken van don heer J. Jelles. Met 15 van de 17 stemmen wordt gekozen den heer D. Rozelman. VII. Verkiezing van een secretaris, door 't vertrek van don heer M. D. van den Berg. Gekozen wordt de heer K. L. van Gorkum met 10 van de 17 st. VIII. Verkiezing van een afgevaardigde en een plaatsvervanger voor de volgende algc- mrene vergadering. Respectievelijk werden gekozen de heeren M. D. v. d. Berg en R. Dekker. IX. Verkiezing van con commissaris voor 't ziekenfonds. Met algemeeno stemmen word do heer J. C. van Wyk herkozen. X. Verkiezing van een bibliothecaris. Ge kozen werd de heer K. L. v. Gorkum met 12 vau de 17 stemmen. XI. Verkiezing van een commissaris voor de bibliotheek. Met algeraeene stemmen op één na werd de heer N. Raap herkozen. XII. Benoeming van 2 commissieleden voor de volksvoordrachten. De heeren Rezelman en van Gorkum werden herkozen met 16 van de 17 st. Bij 't sluiten der vergadering brengt de voorzitter een woord van dank cn hulde aan den vertrekkcuden secretaris. Hot departement heeft veel verplichtingen aan den heer van den Berg, en voorzitter hoopt dat de oud secretaris Dog eens in de gelegenheid moge zyn dc nutsvergadering by te wonen. De heer van den Berg dankt den Voor zitter voor 't gesprokone, en geeft de verze kering dat hy steeds met lust cn yver voor 't Departement heeft gewerkt. Hy beveelt de belangen van 't Nut ton zeerste by zyn op volger aan en hoopt dat het 't Departement goed moge gaan tot in lengte van dagen. Do schietverecniging President Steyn' heeft de koninklyko goedkeuring op hare statuten ontvangen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1902 | | pagina 5