Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje" Gemeenteraad van Wieringen, van Woensdag II Juni 1902. Vergsideféng van Zaterdag 7 Juni 1902. Voorzitter de heer V. Heijblok, Weth. De voorzitter opent de vergadering en spreekt den nieuw benoemden Burgemeester, don heer F. Cavaljë, die ter vergadering is binnengeleid, een hartelijk woord van welkom toe, mot den wensch, dat het ZEA.. hier goed moge gaan en zyn verblyf»in de gemeente van langen duur moge zijn tevens betuigt den voorzitter zijn dank aan de leden van het Dagelyksch Bestuur, den Raad en don secre taris, voor hunne medewerking in het Bestuur der gemeente, zoolang het ambt van Burge meester door den voorzitter als oudsten wet- hondor, tijdolyk is waargenomendaarna geelt de voorzitter hot woord aan den heer Obroen, die voorstelt om het voorlezon der notulen tot eene volgende vergadering uit te stellen en nu terstond over te gaan tot het gewichtige onderwerp, waarvoor do Raad heden is byeeugekomen, uamelyk de instal latie van don nieuw benoemden Burgemeester. De heer Obreon verzocht den secretaris voorlozing to doen van hol ingekomen stuk daartoe betrekkelijk. De secretaris leest daarop een briof voor van den heer Commissaris der Koningin, waaruit blijkt, dat de heer F. Ca va Ij c is benoemd tot Burgemeester te Wieringen en do vereischte eeden als zoodanig heelt afge legd. De heer Obreen epreokt den benoemde alsnu toe als volgt Mynhoer de Burgemeester, de Raad wenscht U hartelijk geluk met Uwe benoeming; het grooto vertrouwen, dat de Rogeering in U blijkt te stellen, geeft U aanspraak ook op ons vertrouwen en dat wordt U gaarne ge schonken U kunt hier rekenen op achting, waardeering en medewerking van den Raad, de ambtenaren en de burgerij, daarentegen bevelen wij ons in Uwe goede meoning aan het is ons aller wensch, dat U hier met ge noegen moogt zyn, dat U hier vele jaren als Burgemeester moogt werkzaam wezen tot voldoening van U zelf en tot nut van de gemeentede Raad /erzoekt U dan ook om het gewichtige ambt, dat U op U genomen hebt tc aanvaarden, blymoedig, in vol vor- trouwon op de goede gezindheid van allen, in wier midden U hier zult loven en noodigt U uit om hot uitcrlyk konteeken van Uwe waardigheid uit handen van on/.en geachten oudstan wethouder over te nemen cn bij ons verder samenzijn als voorzitter van den Raad op to treden. Na don ambtspenning van den heer Hey- blok in ontvangst te hebben genomen, betuigt de Burgemeester zyn dank in de eerste plaats aan onze geliefde geëerbiedigde Koningin voor de onderscheiding, hom door zyne benoe ming bewezen en aan de hoogo autoriteiten, die daartoe hebben medegewerkt; vervolgens aan den Raad, de wethouders en den secre taris en de Burgery, voor de hartelijke ont vangst hem op heden te beurt gevallen; de Burgemeester geeft do verzekering, dat hy de wotten en voorschriften zal handhaven zonder aanzien van persoon, zonder onderscheid van protestant of katholiek; allen kunnen op zijn onpartijdig oordeel rekenenvan het moei lijke van zijnen taak na hot aftreden van den heer KollF, aan wien de Gemeente voorzeker een eroot deel harer welvaart te danken heeft, is de Burgemeester zich bewust; toch aanvaardt hij zijn ambt mot vertrouwen in do toekomst cn verklaart hy als voorzitter van den Raad zitting te nemen. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van een ambtenaar voor den Burgerlijken Stand, in plaats van den afgetreden Burge meester. By stemming blykt, dat de heer Cavaljé met algeraceno steramen tot ambtenaar van den Burserlykon Stand is benoemd, welke benoo- ming door hem wordt aangenomen. Na de gowouo rondvraag sluit de voorzit ter dezo vergadering met herhaalden dank voor de goede wenschen, by zijn qptreden geuit.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1902 | | pagina 5