GÉgiMi tot lopen J. BAKKER Az„ DE TIJD". Gemeenteraad van Helder. Zitting van Woensdag 8 April 1903. Voorzitter de heer van Stcyu, Burgemeester. Tegenwoordig 16 loden; afwezig de heeren Over de Linden, Verfaille, Staalman, Viejou en Breet. Nadat de vergadering is geopend en do notulen van de vorige zitting zyn gelezen en goedgekeurd, doet de Voorzitter mededeeling van de volgende Ingekomen stukken 1, Kennisgeving van den heer M. Flik, dat hij zyne benoeming als onderwyzer aan school 6 heeft aangenomen. 2. Een brief van den heer D. Viejoo, dat hy, wegens vertrek uit de gemeente, ont slag neemt als lid van den Raad. De Voorzitter spreekt den wensch uit, dat het den heer Viejou in zyn nieuwe woonplaats wèl moge gaan (Applaus). 8' Missive's van Ged. Staten, waarbij de kohieren van schoolgeld en hon denbelasting in de vorige vergadering vast gesteld, zijn goedgekeurd. 4. Een mededeeling van de comm. van toezicht op 't lager onderwijs, dat tot haar Voorzitter is benoemd de heer Dr. D. A. Kerkhof en tot haar Secretaris de heer J. Brouwer. 5. Procesverbaal van de op 25 Maart 1.1. gehouden kasverificatie bij den ge meenteontvanger, waaruit blijkt, dat er op genoemden datum f95229.56* in kas was en de boeken in orde waren. 6. Een missive van Ged. Staten, behelzende goedkeuring der gemeentebegroo- ting dienst 1903. 7. Een schrijven van Ged. Staten meldende, dat door den Min. van Binnenl. zaken de subsidie voor de meerdere kosten van den verbouw der scholen 7a en 7b naar evenredigheid zal verhoogd worden. 8. Beslissingen door Ged. Staten genomen, omtrent eenige reclames van hoof- delijken omslag en schoolgeld. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 9. Een schryven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, meldende, dat zij benoemd heeft tot Voor zitter de heer D. H. Grunwald, tot Vice- Voorzitter de heer J. Spruit en tot secretaris de heer J. Fray; tevens verzoekt zij toezen ding van alle ontwerp-besluiten, die betrekking hebben op koophandel of fabrieken, om den Raad van advies te kunnen dienen. Aan het verzoek zal worden voldaan. 10. Een mededeeling van B. W., dat by hun besluit van 81 Maart 1.1. de onderwyzer P. C. Kappetein voor ëéne maand in zyn betrekking is geschorst. Voor de leden hebben verschillende stukken ter inzage gelegen, n.1. missive's van den ma joor-commandant van 't 5e bataljon infanterie, van den kolonel garn. commandant en een procesverbaal van den commissaris van politie, waaruit blykt, dat genoemde onderwijzer als reserve-korporaal den 21 en 25 Febr. 1.1. in de kazerne .Zeefront" in fort .Erfprins" manifest"n aan de militairen heeft verspreid, die van opruienden aard zyn. De arrondissements-schSolopziener doet dien volgens het voorstel hem voor een maand te schorsen, om dan gedurende die schorsing te beramen, welke maatregelen tegenover ge noemden onderwijzer genomen moeten worden. Naar aanleiding van het voorstel van den schoolopziener hebben B. W. tot schorsing besloten, daarbij overwegende: dat uit de verspreide manifesten ten duide lijkste blijkt de strekking om het plichtsgevoel van de mindere militairen aan het wankelen te brengen en het gezag te ondermynen en dat dus dit manifest moet geacht worden te zyn van gevaarlijken aard voor de openbare orde en veiligheid; dat bet| verspreiden van een dergelyk ge schrift door een onderwyzer bij het openb. onderwijs noodzakelyk nadeelig moet werken op dat onderwjjs; dat het toch niet te loochenen is, dat ouders die hun kinderen naar de school zenden, niet alleen vertrouwen moeten kunnen stellen in de kennis, maar ook in den persoon van den onderwijzer; dat het voor de hand ligt, dat vele ouders er ernstig bezwaar tegen zullen hebben de opleiding en de opvoeding hunner kinderen verder toe te vertrouwen aan den verspreider van dergelykc opruiende geschriften, omdat voor 't vervolg het vertrouwen, dat bedoelden onderwyzer zal vervullen de aan hem opge legde verplichting tot het opleiden hunner kinderen tot alle christelyke en maatschap pelijke deugden, voortdurend geschokt zal blyven. De mededeeling van deze schorsing geeft aanleiding tot eenig debat. De heer Jaring is na inzage der stukken tot de overtuiging gekomen, dat het gemeente bestuur in deze te ver is gegaan. Heeft de onderwyzer Kappetein als militair een mis- drjjf gepleegd dan zal de militaire strafrechter hem vervolgen. De gemeente heeft daarmede niets te maken* Hy ziet ook niet in, dat genoemde onder wyzer door de verspreiding der manifesteu ongeschikt zou zyn tot opleiding van alle christelyke en maatschappelijke deugden en meent, dat de gomeente beter deed de zaak te laten rusten en zich niet tot een socialisten jagerjj liet verleiden. Daarom geeft hy B. W. in overweging de schorsing op te heffen en Kappetein gedurende zyn afwezigheid ver lof te verlecnen zonder bezwaar van de gemeentekas. De Voorzitter zegt op het eens genomen besluit van B. W. niet terug te kunnen komen. De heer Dito vraagt aan den heer Jaring of het zyn bedoeling is den onderwyzer na afloop van zyn straftijd weder in zyn betrek king te handhaven, waarop deze bevestigend antwoordt. Do heer Dito kan zich hier mede niet vereenigen, omdat hem door verschillende ouders verzekerd is, bezwaar te hebben hunne kinderen aan dergelijke personen toe te ver trouwen. De heer Jaring ziet daarin geen gevaar, want hy heeft de manifesten niet verspreid toen hy als onderwyzer in functie was. De heer Dito beweert, dat er vrees bestaat voor alle onderwyzers, die hot socialisme zyn toegedaan. De heer Korver meent, dat de daad van B. en W. wel goed-, maar geen afkeuring verdient. Bovendien kan verlof alleen ge geven worden, als de betrokken persoon het vraagt. Hy wil daarom de mededeeling voor kennisgeving aannemen en dan later nader beslissen. De heer Jaring zegt, dat hij de schorsing wil intrekken, om het strafldee er af te nemen. De heer Korver brengt nog in het midden, dat de onderwyzer by schorsing zyn salaris behoudt, maar dat het by verlof vervalt. Nog betoogt hy, dat de straf moet blyven, omdat de gehoorzaamheid tegen de gestelde machten niet mag overtreden worden. De heer Zander kan zich met het voorstel van den heer Jaring niet vereenigen. Hy wil de schorsing handhaven en na het ver streken van den termjjn over het ontslag beraadslagen. Hy acht het gevaarlijk de beginselen van het socialisme den kinderen in te prenten en hij heeft ze bij zyn eigen kinderen reeds opgemerkt, die ze in de school geleerd hebben. De heer De Ven stennt het voorstel van den heer Jaring. Kappetein heeft als militair iets gedaan, waarvoor hij gestraft wordt, nu gaat het niet aan hem ook als onderwyzer te straffen, dit zou op twee manieren zyn. Als onderwyzer heeft hij niets misdaan. De Voorzitter zegt: wol als burger, want hy heeft de manifesten ook langs den Kanaal- weg verspreid. De heer Jaring licht zyn voorstel, om de schorsing op te heden en den betrokken onderwijzer gedurende zyn afwezigheid verlof te verleenen zonder bezwaar van de gemeente kas, nog eens toe. De Voorzitter meent dat het verleenen van verlof niet aangaat. Hy wil evenwel op de zaak niet ingaan en zegt: 'tls hier een kwestie van gevoel en beginseldie het dadelyk niet voelt, voelt het nooit. De heer De Ven meent, dat nu Kappetein door den krijgsraad is gestraft, het niet aan gaat hem voor de tweede maal voor hetzelfde feit te straffen. De heer Jaring beweert, dat het niet aan gaat, omdat Kappetein sociaal-democraat is, iem met alle geweld straf op te leggen. De Voorzitter zegt, dat een onderwyzer geen sociaal-democraat mag zijn. Het voorstel van den heer Jaring in stem ming gebracht, wordt nu met 18 tegen 8 stommen verworpen. Vóór stemden de heeren Krynen, De Ven en Jaring. 11. Adressen van deonderwy- e r 8-w e d u w e n J. VeenDuinker en G. Jansen Tieman, verzoekende voor 1903 weder de gewone jaarlijksche toelage te mogen ontvangen. Op voorstel des Voorzitters wordt met algemeene stemmen aan ieder f 100 gra tificatie toegekend. 12. Een aanvrage om ontslag van den heer S. Visser, directeur der Zeevaart school. Wordt tegen 1 Mei a.s. eervol verleend. 13. Een adres van den heer J. p r u i t, behelzende eenige opmerkingen in zake de geleverde steenen aau de gemeente. 14. Een adres van eenige aan nemers, verzoekende bij de leverantiën voor de gemeente op de belangen der inge zetenen te letten. Deze twee laatste adressen worden in handen gesteld van B. en W. om advies. 15. Een adres van den heer J. Kruijs Voorberg e, directeur der bur geravondschool, verzoekende zyn salaris van "1200 op f1600 te brengen. De Voorzitter zegt, dat hij in afwyking van de gewone orde, niet voorstelt dit adres in handen van B. en W. te stellen, maar het dadelijk in behandeling brengt, omdat de heer Kruijs Voorberge waarschijnlijk in een andere plaats als directeur eener ambachts school benoemd wordt en het dan te laat zou zijn er over te beraadslagen. Hy zou het betreuren, wanneer genoemde heer onze daats ging verlaten, omdat men van de burgeravondschool niets dan goeds |hoort. Na enige discussie, waarbij verschillende leden lof brengen aan de bekwaamheid en de toe wijding van den directeur der burgeravond school en de heer Korver eenige bezwaren in het midden heeft gebracht, wordt met algemeene stemmen de jaarwedde van den hoer Kruys Voorberge gebracht op f 1600, ingaande 1 Juli a. s. 16. Een schryven van het bestuur der vereeniging van leerlingen en oud-leer lingen der burgeravondschool, inededeelende de oprichting dier vereeniging en verzoekende de welwillende medewerking van den Raad. Er zal geantwoord worden dat men met belangstelling van de oprichting der vereeni ging kennis heeft genomen en haar zooveel mogelijk zal steunen. 17. Een praeadvies van B. en W., omtrent het in de vorige vergadering inge komen adres van de Vereeniging „Central Bureau voor sociale adviezen" te Amsterdam, waarin verzocht werd het streven der ver eeniging te steunen door het verleenen van een subsidie. B. en W. stellen voor met het oog op den minder gunstigen toestand der gemeentc-ünanciën afwijzend op het adres te beschikken. De heer Krynen meent, dat alle leden doordrongen zyn van de groote belangen, die de vereeniging voorstaat. Hy wil daarom als bowys van instemming f 10 verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt evenwel aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Hartsinck, Jaring, Krynen, Sevenbuyeen, Terra, De Ven en Zander. 18. Een praeadvies van B. W. ten opzichte van het adres ingezonden door den heer C. B. Schulmayer, verzoekende een stukje^ grond in de Vosstraaj; door verkoop op zyn naam te brengen, luidt gunstig. B. W. stellen yoor dit strookje grond, groot 4 cA. aan adressant af te staan tejjjpn het bedrag van f 1. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Gaslevering. In de vergadering van 26 November 1902 werden door den Raad de voorwaarden voor de levering van gas vastgesteld tot 1 Maart 1903, opdat in dien tjjd nagegaan kon wor den welke veranderiugen daarin wenschelyk mochten zijn. Daar nu geen voorstellen tot wijziging bij B. en W. zyn ingekomen en de wenschelyk lieid tot het aanbrengen van ver anderingen aan hen niet is gebleken, stellen zjj voor die voorwaarden voorloopig te be stendigen. Uit een nadere toelichting van den Voorzitter blykt, dat voorloopig beteekent tot de nieuwe fabriek in orde is. Met eenparige stemmen wordt daarop het voor stel aangenomen. Pensioenverordening. Ter tafel komt een adres van de afdeeling Helder I van 't Ned. Onderw. genootschap, waarin zy hare verwondering te kennen geeft over het ontvangen antwoord op 31 Dec. 1.1. De afdeeling en ook het hoofdbestuur van het genootschap meent, dat juist op grond van art. 1 der bestaande verordening do on derwyzers aanspraak kunnen maken op ge meentepensioen voor hunne weduwenzy verzoekt daarom op nieuw hunne eventuëele weduwen te doen deelen in de voordeden, die de pensioenverordening aanbiedt. De af deeling hoopt hierop geen afwijzend, maar ook geen ontwijkend antwoord te ontvangen. B. en W. merken op, dat de toon van het adres niet van groote bescheidenheid getuigt. De uitlegging, die de afdeeling aan art. 1 der pensioenverordening geeft, heeft by den Raad nooit voorgezeten. Dit blykt duideljjk uit de opgemaakte lyst van de ambtenaren wie de verordening zou gelden en daarop komen de onderwyzers en hunne weduwen niet voor. Ook is het bedrag niet bepaald, dat door de onderwijzers ten behoeve van de pensioenen hunner weduwen zou moeten wor den betaald. B. en W. stellen voor in bovenbedoelden geest te antwoorden. Na eenige opmerkingen van den br. Korver den heer Jaring, wordt overeenkomstig het voorstel besloten. Kohieren. Achtereenvolgens worden met algemeene stemmen vastgesteld: a. Een kohier van schoolgeldheffing over 1903 voor den franschen cursus tot een bedrag van f158. I. Een kohier van schoolgeldheffing over 1903 voor de herhalingsschool tot een bedrag van f28.40. c. Een kohier der belasting op honden over 1908 ten bedrage van f 1877.50. d. Een kohier van den hoofdei, omslag over 1908 ten bedrage van f 44918.66. Benoemingen. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een onderwijzeres aan school no. 3. De voordracht bestaat uit de dames N. Rickcls, D. Valkenburg en M. Held. Gekozen wordt mej. Held met 10 stemmen. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzeres aan school no. 6. De voordracht bestaat uit de dames A. H. C. de Wit, N. Riekels en A. P. Haas. Eerstge noemde wordt met algemeene stemmen ge kozen. Ter voorziening in de bestaande vacature voor een lid van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs, i.® de volgende voor dracht ingezonden: mevr. KoemanRoem en mej. G. Klots. De Commissie doet deze voordracht, omdat het haar wenschelyk voorkomt iemand te kunnen belasten met het toezicht op het on derwys in de nuttige handwerken. De ver ordening, noch het huishoudelijke reglement verbiedt zoodanige benoeming. Tot stemming overgaande, wordt mej. G. Klots gekozen met 13 stemmen, terwjjl op mevr. Koeman 2 stemmen waren uitgebracht. Rondvraag. De heer Korver vraagt of de werklieden der gemeente verzekerd zijn bij de Ryksver- zekeringbank of op eigen risico. De Voor zitter antwoordt, dat op dezelfde wijze is voortgegaan als vroeger. De heer Van Ede wyst er op, dat de sto kers der gasfabriek om de 14 dagen éën Zondag vryaf hebben en den anderen Zondag 24 uur achtereen dienst moeten doen. De Voorzitter zegt, dat dit eigen verkie zing is, omdat de werklui anders 2 maal ver lof moeten qcmen en raadt den heer Van Ede aan de zaak eens nader te onderzoeken. De heer Korver informeert nog of op de gasfabriek het 2- of 8 ploegensielsel gevolgd wordt. De Voorzitter zegt: het 2-ploegen- stelsel. Hy heeft daarin geen verandering gebracht, omdat hy wilde wachten tot den nieuwen toestand. Hierna niemand meer het woord verlan gende, wordt do openbare vergadering ge sloten en gaat do Raad over in geheime zit ting tot onderzoek van eenige reclames tegen den aanslag in den hoofdelyken omslag en schoolgeld. De officieren van het corps schonken aan Kruse de medaille in goud in kleiner formaat terwyl de onderofficieren hem een prachtig geschenk aanboden. Na afloop werden door de mindere mi litairen verschillende volksspelen georga niseerd om prijzen en werd in de onder- officierscatine een gezellige bijeenkomst gehouden. - Bevorderd te Groningen tot doctor in de wis- en natuurkunde met proefschrift Ruimtebeschouwingen in verband met den Pascalschen zeshoek", de heerA. Kylstra, geboren te Beers, leeraar aan het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord. Wy lezen in de Telegraaf Op de begraafplaats St. Barbara te Amsterdam, werd Woensdagmorgen ter aarde besteld het stoflelyk overschot van den heer W. J. Schouten, (zoon van den heer M. J. Schouten alhier Nadat de kerkelijke plechtigheden in de kapel verricht waren, de vele bloemen en kransen naast de groeve waren neergelegd en de beaarding had plaats gehad, trad de heer P. van Groningen naar voren om namens de Directie, de Redactie en de Administratie van het dagblad »De Tele graaf", waaraan hg als redacteur-verslag gever verbonden was, een woord van wee moedige hulde te brengen aan den te vroeg ontslapene. Zoo gaarne hadden we hem nog lange jaren in onB midden gezien, zeide spr., de toekomst liet zich zoo hoopvol aanzien, nu hy door zyn grooten yver en energie zich een werkkring had weten te verschaffen die overeenkomstig was aan de gaven die in hem sluimerden. Helaa», het heeft niet zoo mogen zyn nog voor by de middaghoogte des levens had bereikt, werd hy weggerukt van de zynen, die hem zoo lief hadden en wegge nomen, uit de betrekking, die hg zoo met hart en ziel waarnam. Moge de gedachte, dat zyn collega's den jonge man hoogelyk waardeerden, der familie tot troost zyn. Met een vaarwel jeugdige vriend, vaarwel", eindigde spreker. Verdronken. Woensdagavond omstreeks 6 uur had dicht by den spoorbrug te Weesp een aanvaring plaats tusscben een met steenkool geladen tjalk en een ledige praam. Beide waren laveerende. De praam, schipper J. van Tol uit Nymegen, zonk onmiddellijk de schippersvrouw, die onderin het schip was, kon niet meer gered wordeu. Haar Iyk i9 nog niet gevonden. De schipper werd zelf per roeiboot gered. Iets nieuws! Te Groningen hebben twee vrouwen hun mannen, stakers by het spoor, naar het station gebracht om weder aan het werk te gaan. Te Haarlem hebben de stakers een brood wagen plat getrapt en het brood in de gracht geworpen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Nsar Oost-lndlë: Datum der ter Tgdst. der poat-bexorg. a/h Powtk. 10 eu 24 Apr. 7.— av 17 7.- a av. 21 7 - 't av. 14 eo 28 S.80 'inam 17 7.— av. 10 «o 24 8.80 'amor eiken Vrijdag 8.80 'tm. r 14 «n 28 Apr. 11.80'amo. p. xeepoit vil Amsterdam p. xeepoit vil Rotterdam p. Holl. mail via Genoa p. Holl. mul via Mantilla p. Franache mail via Marteille p. Engaltehe mail via Briadiii (naar Pulouibang, Rionr», Banka Billiton en Z. W. Afd. van Bornco) Naar Atjeb en deOoatknat) van Sn mat ra Alleen naar Atjeb, Snmatra'. Ooatkuat. Palambang. Riouw, Banka, Billiloc ea Z -W. Afd. 'an Bornco. Het overige gedeelte van Ned, Ooat-loiië wordt alleen op erlangen der ahendcr* via Napela vertinden. Naar Guyana (Suriname) xeepoit via Amaterdam .114 en 80 Apr j 7.»v- p. mail over Engeland 18 en 27 7.av mail via 8t. Naiaire 7 Mei 7.— av. Naar Curarjao, Bonaire en Aruba p. xeepoit via Ameterdem 14 en 30 Apr. p. mail via Sonthampton eiken Dintdag 8.80 p. mail via Qneemtown *lkm> Vrijdag 8.30 "i p. mail via Oenaaj 17 Apr. 7.— (alleea op vorlangeo der afzenden). Naar St. Martin, St. Euatatius en Saba Per mail over Engeland. .118 en 87 Apr. I 7 epoit via Amaterdam. ,|14 en 30 7.— i NlUUWSTlJUftlttttiV HELDER, 10 April 1903. Jl. Dinsdagmorgen werd aan den adju dant-onderofficier der Inf. H. C. Krnse, alhier de gouden medaille voor 36 jarigen dienst met de daaraan verbonden gratificatie uitgereikt. Het geheele battaillon was aan getreden en een deputatie van officieren en onderofficieren der artillerie gaven door hunne tegenwoordigheid blyk van belang stelling. De commandant van het bataillon, majoor Spruyt, overhandigde den jubilaris, het eereteeken, met een gepaste toespraak. Spreker schetste den 38-jarigen dienst tijd van den gedecoreerde en stelde hem door zyn voorbeeldig gedrag, de lost en yver waarmede hg steeds zyne plichten vervulde als voorbeeld, en de achting die hem zoowel van meerderen en minderen steeds werden toegedragen. Na afloop hiervan werd gedefileerd. PAASCHHOPE. Er straalt een nieuwe bope Door voorjaarsnevlon heen. Heel ïchuchter durft straks oven De lente binnentrtóo. Een palmeDkrans om 't hoofd, Lispt zy van toeten vrede. Bly wordt baar komst geloofd. Zoo blinkt ons Paschen tegen Ala 't lacbond morgenrood, En tuigt van Hoogor zegen Voor 't leven wjjkt de dood. Ontwaakt, slaat op, herleeft! Ruiscbt het door allo dreven Waarlangs de lente zweelt. Ontwaakt gy, menschonkindren, Voor Hooger, ed'ler taak Laat u door niets vorhindren Dat ieders harte ontwaakt Rijst uit 't graf van 't kwaad! U blinkt weer hoopvol tegen Een schooner dageraad t W. M. Tz. Heldersche Moppen. Uit do moppentrommel van do Amet. Ct. Directeur van de gevangenis»'t Is onze gewoonte, de gevangenen hot bcroop te laten uitoefenen, dat zy in do maatschappij deden. Wat is jou beroep? Kleermaker, timmerman, schoenmaker of Gevangono: ,Ik ben handelsreiziger, rnjjn- beer." Amerikaanscho humor. Een ongeruste passagier van oen stoomboot vraagt aan don kapitein »Zyn hier op do Misrisippi in den laatsten tyd veel stoomketels L'esprongcn Yes, sir„Zijn daarbjj veel menschen om 't loven gekomen Yes, sir 1" „U hebt, naar het scbynt, ook een slechten ketel?" rOh, yes 1" .Hoe lang zult u dien ketel nog gebruiken?" Tot hy springt". ADVERTENTIËN. Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geh. Onth.- Vereeniging Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en ïoMoMnis „De Hoop", Zeer nette logeerkamers van af 35 Ct. Consumptie uiterst billyk. HET BESTUUR. Goedkoopst adres voor in alle soorten. Uitgezochte collectie in moderne genre UGRAIN-, MAT-, EIKEN-, TEGELPAPIEREN enz. Aanbevelend, Koningstraat 3, bij de Spoorstraat. w w wwww i 3» J. KUIPER in Harzer Kanarievogels Binnenhaven 111. HBLDBB, P. PUINBROEK, Bloemist, Molengracht 6, Helder. Bericht de ontvangst van BLOEM TUIN-, GRAS- en KLAVERZADEN. Allee eerste kwaliteit en con- curreerende prijzen. Aanbevelend. 18 SCHAGENSTRAAT 18. Ruim gesorteerd in: Vitrages, Franjes, Kwasten, Gordyn- katoen, Watertwist, afgepaste Gordynen, Karpetten, Kleedjes, Lnopergoed, enz. enz. Zwarte en gekleurde iaponstoffen. Gewaste Bedpeluw en Kussentgben, Loostgk, Beddebonten, Matraslinnen, Friesch- en Haarlemmer-bonten. Gemaakte en Tricotgoederen. Diverse witte Beederee, ruime voorraad. Fronts, Boorden, Manchetten, Strikken, Cols, Heerendassen, witte Heeren-overhem- den, Sporthemden, enz. enz. Bedden en Dekens. Fantasie-, Huishoud- en Keukenschorten, Corsetfcen, Handschoenen, Kousen, Lyijes, Damesnachthemden, Pantalons, Rokken, Corsetlyfjes, Damesblouses, enz. enz. Groots keuze voo: den Werkman Boezeroens, Kielen, blauwe Keperpakker, Kousen, Sokken, Dril eu Lustre Jassen, witte, bruine en gedrukte bevertien Broeken, enz. - enz. Eenig adres voor Manchester en Cheviot Jongensbroeken, alsmede voor de bekende ijzersterke Schoolkousen. Aanbevelend, e. n. smits.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1903 | | pagina 5