Gemeenteraad van Wieringen Vergadering van 29 April 1903. Voorzitter ile Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stokken: Goedkeuring door Gedeputeerde Staten, van de Ko hieren van den Hoofdelylren Omslag en de Hondenbe lasting, en van eene suppletoire begrooting. Bericht van Gedeputeerde Staten dat de wijziging der Inetructie van den Gemeenteontvanger voor kennisgeving is aangenomen. Bericht van den Rijksbetaalmeester en den Rijksont vanger, dat in de gemeentekas is gestort f 1121.cn f 79.24 Opgaaf van Gedeputeerde Staten dat het aandeel der Gemeente in de kosten der gezondheids-commissie be draagt f 107.25 en dat over 1901 nog f 100 zei worden uitgekeerd wegcnB bydrage voor het onderwyt en dat de uit keering over 1008 zal beloopen f 2800. Procesverbaal der laatste kasopneming waarbij aan wezig ia bevonden f 581.69. Bericht det aan J. Mcttea op zijn verzoek eervol ont- alag is verleend, als gemeente veldwachter. Maandstaten van het zeegras over Februari en Maart. Voorstel tot benoeming van een stembureau voor de Banstaande verkiezingen, en worden benoemd voor de Provinciale Staten de heeren P. Luit en P. Kout en als plaatsvervangers de heeren P. Tyson cn P. Koorn en voor den Gemeenteraad de heeren P. Tysen en J. Her mans en als plaatsvervanger* de heeren I'. Kont en V. Ilcyblok, terwijl de heer Obreen als plaatsvervangend Voorzitter wordt aangewezon. Verzoek van wed. C. Bais om ontheffing van Hoof- delijken Omsltg. Toegestaan. Verzoek van C. Annea om vermindering van zynaan- slag. Toegestaan. Voorstel tot herstelling van een abuie in het kohier betreffende den aanslag aan Jacob Bakker. Aangenomen. Verzoek van mejuffrouw A. Dekker om wegens hare benoeming te St. Maarten, met 1 Juli eervol te worden ontslagen als onderwijzers. Alzoo besloten. Verzoek van kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente om hnn een stukje grond in gebrnik af te staan, om het ijzeren hek voor de nieuwe Pastorie behoorlyk te kunneu plaatsen. Toegestaan tegen betaling van f 25 per jaar. Het Gemeente verslag waaruit blykt dat debavolking op 81 December 1902 8010 beliep, van wie 497 het kiesrecht bezaten By de rondvraag bespraken de heeren Koorn en Kuut het aaosehaffan van brandspuiten voor de buurten Wes- terlaud en Stroe. Dit belang zal in eene volgende ver gadering weder worden besproken De heer Tijscn wees op minder gunstigen toestand van de steeg naast de nieuwe Pastorie. Gelijktijdig met de andere stegen zal daar eenig grind gestort worden. De heer Kuut merkt op dat het doodeahuisje op het kerkhof te Stroe behoefte aan herstelling heeft. Hierin zal worden voorzien. Daarna slnit de Voorzitter de vergadering. Gemeenteraad fan Anna Panlowna, Zitting van Donderdag 30 April, 's avonds 7 uur. Tegenwoordig 7 leden. De heer Jb. Stammes met kennisgeving afwezig. Na opening der Vergadering door den Voorzitter, lezing en goedkeuring der notulen, kwam aan de orde I. Vaststelling van 't kohier voor den Hoofdelyken Omslag. Met algemeene stemmen wordt 't voorstel van B. en W. goedgekeurd. II. Vaststelling van 't kohier voor de hon denbelasting. Met algemeene stemmen wordt dit bepaald op 308 gld. III. Benoeming van commissies voor 't stembureau. Op voorstel van B. en W. worden gekozon voor de lo stemming de II.H. G. v. Mullem en D. C. Rezelman2e stemming de H.H. G. H. Geer- lings cn L. Metzelaar3e stemming de H.H. C. J. de Mazure en C. R. Waiboer; 4e stem ming de H.H. G. Volder en A. de Graaf. IV. Benoeming commissie voor 't nazien der rekening. Op voorstel van B. W. worden hiervoor gekozen de H.H. G. v. Mullem en A. de Graaf. V. Voordracht van een lid van den Cen- tralen Gezondheidraad. Met algemeene stem men wordt de aftredende weder voorgedragen n. 1. Mr. L. E. van Peterson Ramring. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de Voor zitter onder dankbetuiging de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1903 | | pagina 5