Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering van 18 Augustus 1908. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen worden na voorlezing vastgesteld. Ingekomen stukken Goedkeuring van Gedeputeerde Staten, van het besluit tot af- en overschrijving en tot beschikking over den post van onvoorziene uitgaven, zoomede van de geldleeniug voor de brandspuiten. Bericht dat de uitkeering van het Rijk is vastgesteld op f 4530.05; dat door den Be taalmeester is gehort f1121.en door den Rijksontvanger f 378.74. Dankbetuiging van de Vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek voor de toegekende subsidie. Berichl van den heer N. J. Poel, dat hij zijne benoeming tot opper-brandmeester aan neemt. Voorstel om aan den Rijksveldwachter wegens bewezen diensten bij de gemeente politic, eene gratificatie van f70.toe te kennen. Aangenomen. Verzoek van A. C. Toet en Mej. A. Dek ker om ontheffing van hoofdelyken omslag, wegens vertrek uit de gemeente. Toegestaan. Voorstel om de subsidie voor den post- sehipper volgens van Gedeputeerde Staten te bepalen op 1 100.Aangenomen. Voorstel van den Schoolopziener te Hel der, tot invoering eener verordening op de mazelen. Aangenomen. Verzoek van den Gemeente-secretaris om verlof tot het volbrengen van Militiediensten. Toegestaan. De Burgemeester wordt met algcmeene stemmen met de waarneming belast, waartoe hij zich bereid verklaart, behoudens hoogere goedkeuring. Suppletoire begrooting voor den loopenden dienst wordt aangenomen en een besluit tot aankoop van grond voor twee brandspuit huisjes goedgekeurd. De gemeenterekening over het afgeloopen dienstjaar, sluitende met een batig saldo van f 528.21, wordt aangeboden en ter inzage gelegd. De geloofsbrieven der gekozen raadsleden worden onderzocht, in orde bevonden en tot toelating besloten. Aan P. Wiegman wordt een half jaar hondenbelasting kwijtgescholden. Daar het besluit van den Raad, om de kleine nieuwe brandspuit op het Stroe en de oude op Westerland te plaatsen, niet naar genoe gen van de bewoners van Westerland blijkt te zijn, stelt de heer Obreen voor. om de oude brandspuit, die nog zeer goed is, op Hippolytushoef te laten en de groote nieuwe brandspuit op Westerland te plaatsen. Dit voorstel wordt echter met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Daarna gaat de Raad over in besloten vergadering. Nadat de vergadering weder geopend was, wenl het suppletoir kohier van den Hoof- delijken Omslag vastgesteld. Bij de rondvraag zegt de heer Obreen, dat hij de plaatsing der brandspuiten toch gaarne nog in deze vergadering geregeld zag en wordt na eenige bespreking besloten, om de kleine nieuwe brandspuit en de oude gelijk tijdig te beproeven en vertrouwt de Raad dat de bewoners van Westerland alsdan de overtuiging zullen verkrygen dat de plaatsing der oude spuit op Westerland hen niet ver ongelijkt Daar het de laatste vergadering is, die door het aftredende lid, den heer P. Luijt, wordt bijgewoond, spreekt de Voorzitter zyn dank uit voor hetgeen de heer Luijt in het belang der gemeente heeft gedaan, met den wensch dat het hem verder wel moge gaan. Daarna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1903 | | pagina 4