Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje" Gemeenteraad van Wieringen. van Woensdag 30 Maart 1904. Vergadering van 28 Maart 1904. Voorzitter do Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Van de commissie tot wering van school verzuim is eene dankbetuiging ingekomen voor het toegekende presentiegeld. De kohieren van den Hoofdelijken Om slag en Hondenbelasting zijn van Gedepu- teerde-Staten goedgekeurd terugontvangen. Op een verzoekschrift van ingezetenen, gesteund door een adres van instemming der Visscherij-Vereeniging, wordt besloten, om niet tot verlaging van het loon der beambten van het zeegras over te gaan, daar de Raad dit loon niet te hoog oor deelt en de adressantan er geen belang bij hebben, omdat het op hun eigen loon geen invloed heeft en verder te kennen gege ven, dat het restant van den oogst van 1902 nog niet kan worden opgeperst, om dat het daartoe nog te groot is en dat bij de vernieuwing der pacht vermindering van pachtsom is gevraagd, doch vergeefs. Bij de laatste kasopneming ten kantore van den Gemeente-ontvanger is aanwezig bevonden f48.54. Op de voordracht voor Onderwijzer met verplichte hoofdacte te Hippolytushoef, komen voor de hoeren L. Berghuis te Ber- gum en A. Kooistra te Cornjum. Eerst genoemde wordt benoemd. Naar aanleiding van de gewijzigde be palingen omtrent den Burgerlijken Stand, wordt besloten dat het aantal Ambtenaren voortaan vier zal bedragen. Het Gemeenteverslag over het afgeloopen jaar wordt voorgelezen en goedgekeurd. Met het oog op het toenemend aantal kinderen, wordt besloten om de school op Oosterland af te breken en aldaar eene nieuwe school van drie lokalen te bouwen, en wordt het Dagelijksch Bestuur gemach tigd om dit voor te bereiden. Een ontwerp-contract voor den verkoop van gemaaid zeegras in Amerika wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag bespreekt de heer Her mans het bouwen der grinthokken, waar aan nu gevolg zal worden gegeven, zoomede het voetpad op Pantrop en de daar plaats hebbende bekeuringen, die de politie be treffende, in de vergadering niet kunnen worden besproken. De heer Peereboom wenscht de kinderen, die den leeftijd hebben bereikt, met primo April op de school toe te laten. De Voorzitter zegt dit zooveel mogelijk te zullen bevorderen en sluit de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 5