BIJVOEGSEL behoorende bij ,/t Vliegend Blaadje", Gemeenteraad van Texel, van WOENSDAG 13 APRIL 1904. gehouden op 8 April 1904. Voorzitter de heer H. W. Joncheere, Bur gemeester. Aanwezig 8 leden, afwezig de heeren Keesom en Koning met- en de heer Lap zonder kennisgeving. Na opening worden de notulen gelezen en ongowyzigd goedgekeurd. I. Mededeelingen. Ingekomen stokken. a. Modogedeeld wordt, dat verschillende brieven zyn ingekomen van personen, die kennis geven, dat zy hunne benoeming tot lid van een stembureau aannemen, alsmede van de verschillende personen, benoemd tot lid der commissie tot wering van school verzuim. b. Kasverificatie beeft plaats gehad by den Gemeente-Ontvanger en by de Haven-directie- In eerstbedoelde kas was f 1985.31 in de tweede f 950.006. Alles was in orde bevonden. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. II. Verzoek A. Burger en Eohtgenoote, om eervol ontslag als vader en moeder van het Gesticht van Weldadigheid". Wordt verleend met algemeene stommen tegen 1 Mei a. s. met dank voor de in die functiön bewezen diensten. III. Benoeming van een vader en moeder van het .Gesticht van Weldadigheid». Door het Algemeen Armbestuur was de volgende aanbeveling uit een elftal sollici tanten ingezonden1. Teeko Bakker en Jannetje Zutphen, te Waal; 2. Klaas Brouwer en Hendrikje Wuis, te Oost j 3. Gerrit van der Vis en Antje Kooiman, te den Burg. Met algemeene stemmen werden benoemd Klaas Brouwer en Hendrikje Wuis. IV en V. Suppletoire begrooting, dienst 1903, van het Algemeen Weeshuis, en af- en overschrijving begrooting, dienst 1903, van het Algemeen Weeshuis. Beide punten, van administratieven aard zijnde, worden met algemeene stemmen goed gekeurd. VI en VII. Rekening Algemeen Weeshuis, diensljaar 1903 en Begrooting 1904. Beide worden in handen gesteld van eene commissie, bestaande uit de heeren Mets (Voorzitter), Zym en Lap. VIII. Restitutie inzake eigendomsovergang aan het Rijk van het voormalig Huis van Bewaring te Helder. Op een desbetreffend schryven was van den Minister van Justitie bericht ontvangen, dat voor bedoelden overgang zou uitgekeerd kunnen worden een bedrag van ruim f 1350, hetwelk vroeger door de Gemeente was by- gedragen. Met dank werd dit voorstel ontvangen en met algemeene stemmen goedgekeurd. IX. Suppletoire begrooting, dienst 1904, tot aangaan eener tydelyke geldleening. Besloten wordt tot eene tydelijke leening van f 2000 tegen eene rente van ten hoogste 5%. Ook de suppletoire begrooting wordt goedgekeurd. Op voorstel van den voorzitter wordt goed gevonden, om aan de weduwe vanJanStark, 27 Oct j. 1. te de Cocksdorp overleden, het volle kwartaal salaris als nachtwacht uit te betalen. By de rondvraag vraagt de heer Dros of het niet wenschelyk is, om de verordening op de brandweer te herzien, met het oog op het onlangs geleden échec. De voorzitter acht zulks niet noodig, aangezien de vryspraak van den aangeklaagde gegrond was op eene fout in de dagvaarding en niet op eene in de verordening. De wethouder C. P. Keijser stelt namens den heer Keesom voor, om heden op 23 in plaats van op 25 April markt te houden, aangezien op laatstgenoemden datum markt te Hoorn zal zyn. Na eenige besprekingen wordt hiertoe besloten. Aangezien niemand meer het woord ver langde, werd de vergadering gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 5