KLEINE COURANT gf VX 't Vliegend Blaadje Attentie voor HelderTexelWIeringen en Anna Paulowna. BRUIN-BROOD VAN „DE VOLHARDING". TWEEDE BLAD. Indische Fenkrassen. RUBRIEK VOOR KINDEREN ADVERTENTIÉN Café „De Vriendschap". Zondagavond a s. Groot BAL „NECTAR". Heldersch Tolhuis, M. ZIJM Heldersch Tolhuis. Kautoor „DEVRAAGBA AK". J. R. MEIJER, te«Md Hypotheekbank GROOTE VOEDZAAMHEID en ZEER LICHT VERTEERBAARHEID 10% dividend IM No. 3258. Zaterdag 7 Mei 1904. 32ste Jaargang. Bureau: Spoorstraat. Telef 59. Bureau: Koningstr. 29. Interc -Telef. 50. Auteursrecht uitdrukkelijk voorbehouden. 59. Reeds veertig jaren lang bestuurt Raden Adipati Aria Prawira di Kedja het Regent schap Tjiandjoer en dat hy nog steeds niet als voldoende rjjp beschouwd wordt voor ont slag met pensioen, bcwyst zeker wel, dat deze Boepati zich al bijzonder in de gunst van de Regeering mag verheugen. Hy kost het Gou vernement toch liefst driemaal zoo veel als een nieuwe Regent 1 Onder zyn bestuur heerscliten dan ook steeds orde en rust, geen rijstschaarschte plaagde de bevolking en de klcene man was tevreden, was seneng, zooals men 't hier noemt. Ook de Europecscho landbouw nam een grooto vlucht en met kracht ijvorde hij, zoo wel voor de ryst- als voor de gouvernements- koffiecultuur. Den 28sten Maart 1897 werd hem door de Regeering den titel van Adipati toegekend en wel als belooning voor zyn langdurige en trouwe diensten aan den lande bewezen. Ook werd zijn borst versierd met het Offi cierskruis van do Orde van Oranje Nassau, liet Commandeurskruis der Orde van <ie Kroon van Niam en het Officierskruis der Orde van den Witten Olifant, boido laatste onderschei dingen hem geschonken door Zyne Majesteit l'hrabath Somdetch Phra Paramindr Maha Chulalongkorn Phra Chula Ch»ra Klao, den sympathieken kleinen Koning van Siam. Over 't algemeen is men, naar myn be scheiden meening, by ons te karig met het ridderen an Inlanders en vreemde Ooster lingen, terwyl juist de Aziaten er zoo gevoe lig, zoo echt dankbaar voor zyn. Van de drie en zeventig Regenten op Java en Madocra zyn er net zeven, die het gebracht hebben tot Officier in do Orde van Oranje NassauEen Nederlandsche Leeuw kon er voor geen enkele op overschietenBekende figuren in de Inlandsche maatschappij, als de zoo ontwikkelde vooruitstrevende Regenten van Üemak, Japara, en Ngawi, werden niet eens 'n Oranje Nassau waardig gekeurd! Die meer verlichte mannen zullen verstan dig genoeg zyn, er zich niet veel van aan te trekken, maar andoren hindert hetwerkelyk, dat verzeker ik U. Zoo heeft b. v. de Rijks bestierder van Djokjakarta een nog maagde- lijke borst! Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, de Keizerin van Insulinde, voert het opper gezag over twee honderd acht en zestig Sul- thans, Vorsten, Radja's en Vorstinnen! Van die allen, Hare Vazallen, zyn er net tien, die 'n kruis dragen Men kan dit geen verstandige koloniale politiek noemen. Er worden jaarlyks zooveel Nederlanders met 'n lintje bedacht, dat er toch zeker wel eens wat voor hier kan overschieten. Indië wordt echter by alles vergeten, zelfs by de bekende Augustusuitdeeling! Ook de Europeanen klagen over dit gemis aan be langstelling. Ik beweer niet, dat de vele ge lukkigen in patria bedacht, zonder verdienste waren, dat zy verre, doch wel, dat hier even verdienstelijke Ambtenaren, Officieren en Par ticulieren onopgemerkt bleven en dat is on billijk. Enfin, voor de Europeanen behoef ik niet op te komen, die hebben zelfs de Pers tot hun beschikking, doch "dat de Inlanders zoo vergelen worden, vind ik meer dan treurig. A)e Engelschen behangen hun Inlandsche Vorsten en Grooten van boven tot onder en toonen zich ook in dit opzicht alwéér heel wat practischer dan wy. Het Nederlandsche Gouvernement scheept den Inlander af met 'n simpele gouden, zilveren of bronzen Ster voor Trouw en Verdiensten. Nog niet zoo heel lang geleden kou een niet-Europeesch militair zelf niet eens de Willemsorde verdienen, al was hij ook dapper goweest voor tien, toch moest hy 't in dien tyd maar doen met een Medaille voor Moed en Trouw! Gelukkig heeft het Leger bestuur de schandelijke onrechtvaardigheid ingezien en kan thuns een Javaansche mare chaussée net zoo goed (het Ridder" krijgen als z'n Overste. «Kleinighedenzal menigeen smalend uit roepen, doch ik ben 't daar volstrekt niet mede eens. Ook wat de lintjes" betreft, ben ik voor gelyk recht voor allen en vergeet verder niet, dat hier te lande soms ëdn Nederlandsche Leeuw, met den noodigen geur uitgereikt, tegen een heel Bataljon soldaten opweegt. Laat daarom de Siste Augustus voortuan ook voor onze Inlandsche aristocratie on Vor sten wezen een dag van bljjde verwachting! Het opperbestnur beginne met jaarlyks een opgave van honnerd Inlandsche namen te vragen. Heusch ik scherts niet, ik meen wat ik hier schryf. Wy Nederlanders weten nu wel, datzoo'n onderscheiding meestal niet vun Hare Majes teit uitgaat. Wy weten, dat het dikwyls protectie is van directe chefs of van het Ministerie, toe vallig aan het bewind en daarom hechten wy er van zelf minder aan, doch een Oosterling gelooft nog altijd, dat zoo'n Ridderorde hem door zyn hooge Gebiedster zelve is toege dacht, hij heeft nog zoo geen begrip van onze ingewikkelde constitutioneele vormen. Een Vorst is voor hem de Almachtige Heerscher, niet gebonden aan wetten en lastige gebrui ken. Wanneer dus de verschillende elkaar opvolgende Ministers van Koloniën jaar in. jaar uit, steeds de Inlanders voorbygaan, dan gaan die mannen denken, dal hnn Koningin hen te min acht. Zy buigen dan wel dee- moedig het hoofd, doch zyn toch zeer teleur gesteld. 't Is daarom, dat ik er de aandacht op vestig. Ik deed dit reeds vroeger, kort na myn terugkeer in 't Vaderland, doch herha ling in dezen is niet kwaad, als de Regeering ten minste raad wil aannemen van iemand, die de Inlanders door en door kent en zoo menig vertrouwelyk gesprek met hen heeft gevoerd. Ik acht het een potitiek van verstand en ge voel, als men ook an Allerhöchste Stelle wat meer rekening gaat houden met 't karakter van den nog zoo kinderlyken Oosterling! Ons koloniaal bezit loopt leelyk gevaar! W at zal er uit den stryd tusschen Rusland en Japan geboren worden We weten het niet, doch laten wy toch alle middelen aan- ;rypen, om ons de sympathie der millioenen danders te verzekeren. Misschien hebben wij nog een kwarteeuw den tyd Laten wy dan van stonde af aan beginnenEen rechtvaardig bestuur, zorg voor de geestelyken en oeconomischen voor uitgang en de vriendschap van Vorsten en adel, daar moet 't op worden aangelegd Geen macht tor wereld zal onze driekleur hier durven neerhalen, wanneer het bekend is, dat hoofden en volk in dezen Archipel ge reed staan de Regeering by te springen. Met ons leger, onze vloot en onzo forten alleen komen we er niet. Onze krach} schuilt in die bruine massa. Is die vóór ons dan blyven wij ongemoeid, is die tegen ons of op z'n voordeeligst, onverschillig, dan kunnen wo wel inpakken, dan is 'l gedaan, nog voor we dertig jaar verder zyn Aan waarschuwingen van verschillende zijden heeft het Nederland in den laatstcn tyd waar achtig niet ontbroken. We zullen nu 31 Augus tus eens zienHolland heeft voorloopig ridders ;enocg binnen zyn grenzen, laat nu in 19U4 iet verzuim van vorige jaren eens (link worden goedgemaaktEen driehonderd krui sen voor Inlanders, vreemde oosterlingen, Indo's en Europeanen zou niet te veel zijn (Jok het kranige legertje worde eens flink bedachtEen militair hier doet toch in alle jeval heel wat meer dan zijn kameraden in üuropa 1 Ik hoop, dat deze Penkras op liet Plein in den Haag terecht komt. In Buitenzorg worden myn brieven ge lezen, doch Buitenzorg kan ook al niet heel veel doen zouder deu Haag Op één na de machtigste man van Neder- landsch Indië is slechts Ridder in de Orde van den Nederlandschen LeeuwZoo iets teekent den toestand, zou ik denken. Voor Holland alles, voor Indië weinig of niets! Zoo is 't altijd geweeBt, zoo kan, zoo mag 't niet blyven. Nu we 't hierboven toch zoo druk hadden over eereteekens en onderscheidingen, moet ik u toch ook nog vertellen, dat onze Regent van Tjiandjoer de z.g. gele Songsong of gouden pajoeng mag voeren. Hij deelt dit voorrecht met zeven anderen. Een gouden pajoeng vraagt ge Ja, een pajoeng of zonnescherm doet op Java en in de Soendalanden by de Inlandsche Ambtenaren zoowel als bij de Assistent- Residenten en Residenten denzelfdeu dienst de chevrons en de sterren by ons in het Leger. Het gebruik van den pajoeng, als onder- scheidingsteeken voor de hoofden, is zeer oud en naar men beweert uit China ovcr- gewa.id. Aan do gouden en zilveren borduursels (.pasaemen- van passement) op de groot tenue kleeding en aan de gouden en zilveren galons om de «pétji's (van pot) kan men trouwens reeds ook ieders rang en botrekking erkennen. De pajoeng echter is voor ons Wes terlingen het meeat typisch origineel, ook al door de suggetieve kracht, die er van uit gaat. Het zonnescherm wordt gedragen door een politie-oppasser, panakawan (bediende) of een voor korten tyd gehuurden volgeling. Alleen Residenten en Regenten toch hebben steeds hun oppas politieoppasser) met den pa joeng by zich, de Assistent-Residenten en la- rere Inlandsche Ambtenaren doon dit alleen >y feestelyke gelegenheden, wanneer zy ook in groot tenue zyn. e j onneschermen van de Prinsen en ulellyken in de z. g. Vorstenlanden (Soera- karta en Djocjakarta) hebben tot model ge diend voor die, welke nu in de gouverne- mentslanden (het overige deel van Java en Madoera) sinds 1820 officieel zyn vastgestold. Elke pajoeng bestaat natuurlyk uit een stok (Soend. gegang, Jav. garang) die by de Re genten verguld is, doch by de lagere ambte naren wit of zwart moet zyn geverfd, (met of zonder versierselen.) Op het eigenlyku scherm (latar) zyn dan kleuren en vergulde cirkels (sèrèt's aange bracht en aan die kleuren en de plaats en breedte der cirkels, kan men gemakkelyk i, wie of men nu eigenlijk wol voor zich heeft. De knop (pentol) met z'n stervormig uitge knipt bovenrand-aanhangsel (tlatjap) is by alle pajoengs verguld. De kleuren der schermen flalur) hebben de oogen der bevolking een bepaaldi symbolieke beteekenis. Geel on goud b.v. zijn vorstelijk, het wit is 't symbool van reinheid, blauw beteekent liefde, groen hoop en donkerbruin eiudelyk trouw. U ziet 't is nog al ingewikkeld. Er zyn in de Gouvernementslanden precies acht eu dertig soorten van pajoengs en voor een •baar* (nieuweling) is het dus nog lasti ger dan de rangen en graden by de Zee macht. Zy, die gediend hebben, begrypen me. Ik zou nu nog kunnen vertellen van de andere insigniën aan verschillende rangen verbonden, van de vergulde en zilveren knoopen mot gekroonde W., van liet staatsie- geleide bij plechtige gelegenheden enz. enz. doch ik blyf nog wel een groot jaar op dit eiland en kom dus dikwyls genoeg nog in aanraking met hoogere en lagere priaj's (Ambtenaren op Java). Onthoudt nu voorloopig goed, dat evenals het Vaandel voor den rechtgeaarden krygs- man is een dierbaar symbool van Vaderland, Volk en Koningshuis, dat juist zoo tot 'n Javaan of Soendanees de pujoong spreekt van Gezag, Macht en Adel. De soldaat wordt warm als het Vaandel voorby gaat, hy rekt zich uit en salueert met toewijding, met eerbied de bewoner van Java hurkt met afgewenden blik ter aarde voor den Pajoeng. Het huldebewys is verschillend, de eerbied dezelfde. Ik ben geen Inlander en toch, toch moet, ik bekennen, dat een gouden pajoeng ook my suggereert. Hy dwingt mij minstens tot een zeer beleefden groet, want hij spreekt ook iny van het Gezag, ontleend aan do Hoogo Vrouwe in Nederland, van het Gezag der Koningin Lt. Ci.ockeser Buolssux, b.d. BERICHTEN. Uit Deventer meldt men Een ernstig ongeval dat gelukkig zon der persoonlijke ongelukken is afgeloopen heeft Dinsdagavond te Deventer plaats ge had. Op de eerste verdieping van een pak huis, gelegen aan de IJsselkade vlak ach ter het hotel de Moriaan, was een hande laar bezig een party kunstmeststoffen in zakken op te slaan. De last scheen te zwaar te worden voor de draagkracht der houten balken waut op een gegeven oogen blik zakte de geheele verdieping met een donderend jeraas naar beneden, waarbij de balken langs de muren afknapten. De slag was zoo hevig, dat de huizen in de omgeving dreunden. Zeesterren. Op de meeste mosselbanken op de Schelde en Zeeuwsche stroomen heeft men in jaren niet zooveel last gehad van zeesterren als dit jaar. Reeds weken lang zyn vele vis- schers onophoudelijk bezig hun banken daarvan te zuiveren; maar ook dit helpt niet. Zien zy een veertien dagen niet naar hun perceel om, dan zyn er weer even veel sterren op als tevoren. Men vindt deze woekerdieren juist het meest op de beste banken. Op perceelen, waar de mosselen niet willen tieren, vindt men ook nagenoeg geen sterren. Deze zeesterren zyn een ware plaag voor de mosselvisschers, en vooral dit jaar zullen zy voor veel visschers een leeLjjke streep door de rekening maken. Reeds nu wordt gevreesd dat menigeen tegen den tyd, waarin de mosselen vet behooren te zyn, niets dan ledige schelpen zal vinden. Overstroomingen tengevolge van hevige regens teisteren opnieuw Algiers. De schade is zeer groot; een yzeren brug is door het water vernield en mee gesleurd. De stad Bedeau is voor de helft onder- geloopen en de spoorlyn naar Mekerra werd zwaar beschadigd. De inwoners zyn uit de stad gevlucht. De spoorwegverbindingen zyn grooten- deels verbroken. In het departement Algiers hielden de stortregens Dinsdag reeds 30 uur aan. Een kabel gebroken. In de myn Robiuson Deep naby Johan- nesburg, werd een bak met veertig myn- werkers afgelaten, toen de kabel brak en de bak een diepte van 2000 voet viel, zoodat alle arbeiders omkwamen. Te Parys is de oud-raadsheer Amédéé Taillefer, 75 jaar oud, levend verbrand. Toen hy op zyn slaapkamer de kaars wou uitblazen, vatten zyn baard en zjjn haar en vervolgens zyn onderkleeren vuur. Zyn vrouw, niet heel vlug ter been, kwam op zyn hulpgeroep toeloopen, maar was niet by machte hem te helpen. Zy riep de buren, die den ouden heer in dekens wik kelden en het begiu van den brand blusch- ten. Het was evenwel te laat geweest; Taillefer stierf enkele uren later, na een ■reeselyken doodsstryd. voor alle lezers van t Vliegend Blaadje". Sindanglaja. Oplossingen der Raadsels. I. De letter D. II. Ezelwezel. III. De letter K. IV. De rook. Goede oplossingen kwamen in van: 4 M. Drijver A. v. d Huigen D v. d- Hu- m C. 4 D. Brouwer C. L. Boom 6 Groot C, Kurtx C. 4 A. Kramer J. kreugei P., J. 4 N. Kramer G. Boerke B. Bocrkc A. Uurgen H Gyaberts E. 4 J Koopman G. 4 U. Tictistre W. A. Freeke J. 4 W. (onija A. 4 A. Droi K. G. Coopi J, Bakker C. 4 A Rijkere W 4 A. AdriaaDse P. 4 M Treffen N. Rijken G. 4 A London B. Groen S. 4 P. Slurt G Smit» A. Heel MAG Zica N 4 M. Dijkshoorn D Goten H. Raadt veld A. Corporeel L. Jansen 1. J. Janten L AA. den Hartog J. v. Pelt G. Snaphaan R. K-ger M. Groen C. Preller \V. Griek M. Smit E. 4 F Prat» J. Duinker A. de Munck H. de Mnnek C. 4 H. Meyer A. 4 H. Jongkee» M. v. Hoolwerff G. Steilberg M. 4 H. Cupido S. Koning D Jougkiud E. Duinker J. v. d. Weerd C. J. Lippc C. 4 R. Bouwhui» H. Mett D 4 G. v. d. Graaff J Agema B Karaken» A. 4 C. Bul P. Agema T de Jong M. Ldjdeeker LAL Dee T. Nienwenhuiten K. 4 J. Weaeel J. llcijdeonjk GA Edene JAM. Janten Fr. 4 C. Boeldagen J. 4 A Vogt D. Wel- bergen G. 4 J Verborgt J. Jan.en M. Jemen J. Welbergen M. Gooier S. Hackeniu k, Botenge C. Koorn J. Krietel H. 4 A Wyn C.' 4 A Klaauen M.AG. Bot A Verbeet E. Hobbelfng G. Abbo G 4 R de Beer Fr. Blom G Maeeeut M. Blom H. Steenman O 4 K. Itroekhuiien A AG. Kuiper L LafèUr T. Laféber S. La fiber J. Hemelrijk M Unak W. 4 H. Hnbregtae A. 4 A. Baadama E. 4 S. de Haan R. 4 C'. Nagtzaam C. Siojenel Hendrik» A. Goot. W. Ililfenim Allen Den Helder W. Pommerel te Nieuwediep. A. Welbergen - H. Teyaen D. Veldhorten A. Terra C Marlen». Aillen te Huitdoinen. G Blom te Schoorl L. 4 A. Kikkert Leo Daalder te Texel. T. Smit te Koegra». Dc prys viel by loting ten deel aan W. POMMEREL to Nieuwediep. De droevige geschiedenis van Old M. Er zyn heel wat aardige versjes ingekomen, in verband met de door my in de courant opgenomen plaatjes van Old Iefi'. Ik heb nauwkeurig allo bcrymdo bydragen gelezen, maar het was voor my ondoenlijk om er meer dan vyf te plaatsen, ofschoon ik, o, zoo gaarne nog onkolc anderen van de ge dichtjes in de Rubriek zon hebben afgedrukt. Eenc opmerking nog, waaraan gy in het vervolg uwe byzondere aandacht moot wyden, beste kinderen. Maakt vooral uwe gedichtjes niet te lang en beschryft uw papier steeds aan ééne zyde zulks vergemakkelijkt my myn arbeid. Dat ik ditmaal ofschoon ik van korte rympjes houd de inzending van J e n n o k e van der Weerd, heb opgenomen, vindt zyn grond hier in, dat ik de gedichtjes bi- zonder aardig vond. Ik heb dan ook n i et geaarze 1 d haar den prys toe te kennen. (Ingez. door Geertje Blom, te Schoorl.) Old IcfT die ging op zek'ren dag Met 't zangboek in de hand, Het hoogste lied uitgalmend, Eens wand'len langs het strand. Maar ach, wat zou zyn lot nu zyn Terwyl hy verder loopt, Duikt uit h-t water op een krokodil, Die op een boutje hoopt. Maar o, wat vrees'lyk oogenblik, Old Iefi, hij ziet het niet, Hy zingt met 't zangboek voor 't gelaat, Nog steeds het hoogste lied. Steeds nader kwain hy bij het beest, Recht op zyn muil nu af. En in de krokodil zyn maag Daar vond Old Iefi zijn graf. Een gil, een kreet en 't is gedaan Nog slechts zyn hooge hoed Die werd gevonden aan het strand Och hy stond hem toch zoo goed. De gestreepte boord die lag er naast, En ook het mooie boek; Maar hoe men zocht en hoe men keek De arme Old leff was zoek. (Ingez. door Jan en A. D. Vogt te Helder.) In 't Afrikaander Binnenland, Ergens in Kameroen, Daar woonde Old Iefi, een muzikant, Nog zwarter dan een schoen. Hy speelde evenwel geen klarinet, Hobo, piston, of fluit Nog minder op een schuiftrompet Of op een mooie luit. Neen, zingend liep hy langs het strand En galmde van belang Zijn muziekboek hield hij in du hand De kikkers werden bang. Doch niet een krokodillenvrouw Die goed verscholen lag, En Iefi zeer gaarne hebben wou Terwyl deze haar niet zag. Steeds zingend liep hy zonder besef, Recht op het monster af. Eén hap, een slok, en arme Iefi', Vond in den muil zyn graf. Zyn hoed bleef over en zijn boord, Zoo mooi gestreept voorheen, Terwyl dc «schubrug" 't is ongehoord, Bovendien nog vroolijk scheen. (Ingez. door Maria W. Treffers, te Helder.) 't Was heerlyk weer, De zon liet hare gouden stralen, Van 's hemels raeér, Op aarde nederdalen. Een hoerlyke koele wind deed nog de [hitte breken En alle wolkjes schenen van den hemel [weggestreken. Dit deed Old leff weldra besluiten, Een wandeling te doen, daar ginds naar [buiten, Ily was een minnaar van muziek en zang, En 't duurde dan ook niet heel lang, Of met het liedoronboek in do hand Spoedde by zich naar 't strand Van zyn goede stom was by ovortuigd, [en hy was er van doordrongen Dat hy daar aan 't strand, altyd het [schoonste had gezongen. Ook ditmaal scheen zyn lied, hem zells [mei- te sleepen Want hy bemerkte niet, dat hy aanstonds [werd gegrepen Door een grimmigen krokodil, die öf door [zyn gezang Of door den honger gedreven, Reeds wel een half uur lang Te loeren zat op Old Iefi 's leven Maar dc arme leff niets van dit gevaar [bewust, Zong steeds uit volle borst en liep genist. Totdat hy één, twee, drie, door'i vreese- [lyke dier Gehapt werd; en verdween voor goed [van hier. Weg was de armo leff, weg was nu zyn [gezang Alleen zyn hooge hoed, zyn boord en boek [die bleven nog lang Hier liggen totdat ze door menschen [werden gevonden En de courant schreel toen 't bericht Dat Old leff door krokodillen was ver slonden, (Ingez. door.J, v. Pelt te Helder. Old leff ging wandelen langs het strand Met zyn muziekboek in de hand Hy zong zyn lied uit volle borst. Gelukkig als een vorst. Maar wee, Old leff, ga verder niet, Want voor u in het oeverriet, Ligt een zeer groote krokodil, Die grimmig u verscheuren wil. Old IefF loopt zingende steeds voort. Maar wordt weldra daarin gestoord, liet monster pakt hom inct zjjn tanden, Iefi' komt in 's monsters ingewanden. Zoo eindigde deez' droeve klucht Old leff slaakte zyn laatste zucht Zijn hoed, muziekboek en zijn boord, Versieren dit verschrikkelijk oord. Wanneer men zulk een monster ziet, Is 't beate, dat men daad'lyk vliedt. (Ingez. door Jenneke van der Woerd te Helder.) Old leff een oudo negerheer Door heel do streek bekend, Want elke negerstam Die roemde zyn talent. Want by was vrecselijk muzikaal Hy zong den h<-elen dag, Zjjn stem werd overal gehoord Waar men hem ook maar zag. Voor heel 't negervolk groot en klein Was 't een dag steeds van pleizier, Als Old lef hen bezoeken kwam Was er geen einde aan 't getier. Met hoogen hoed gestreepten boord En wyde pantalon, Stond hy daar als een professor Zoodra zyn zang begon. Als dan de dag ten einde liep Was een ieder opgetogen, En menig neger door zyn zang Tot in de ziel bewogen. Op zekeren keer liep liy langs 't strand Te zingen wat hij kon, Met zyn muziekboek in zyn hand Zyn schoonste lied begon. Zoo zong hy s eeds tnaar lustig voort Terwyl hy voorwaarts liep, Hy had het snorken niet gehoord Van oen krokodil die sliep. De krokodil die door zyn zang Nu plots'ling wakker wordt, Spert dra zijn vreeslyk grooten muil Terwyl hy bromt en knort, Maar Old leff hoort of ziet het niet Ily zingt uit uile macht, Hy wcot niet dut hy wordt bespied Door het monster, dat hem wacht. Pc krokodil ligt kalm ter neer Zyn prooi kan 'm niet ontgaan, Want Old Jcff nadert meer en moer Zyn laatste uur breekt aan. Wyd spert 't monster thans den muil Zyn prooi is nu gewis, l)aar Old leff slechts één enkelen stap Van hem verwyderd is. Daar stoot zyn voet, liy ziet 't gevaar Maar ach helaas te laat, Daar 't monster met een woest gebrul De tanden in hem slaat. Help! help! klinkt het nu Maar niemand hoort hem hier, En zoo verdwynt hy hcclcmuul In do maag van 't monsterdier. Old Iefi' is thans geheel verslonden Ginds ligt zyn hooge hoed. Zyn boord en zjjn muziekboek Alles bevlekt met bloed. Mijn vrienden en vriendinnen Gy kunt hier uit dus zien. Hoe zelfs in 't vroolykst leven Iets droevigs kan gcschïen. De Correspondentie, nieuwe raadsels enz. worden, wegens plaatsgebrek, tot het volgend nummer verschoven. Wed. HENNING. MONO- EN TAND WATER Onschadelijk voor de Tanden en Slijmvliezen. Volkomen antiseptische werking- Aangenaam van reuk en frissche smaak. Prijs f 1. - per flacon. Koppen's Verkoophuis, Hoofdgracht 84. (Voorheen De Tuintjes.) Het geheel nieuwegerestareeerd Heldersch Tolhuis, is vanaf heden geopend met ge heel nieuwe speeltuigen enzverlaagd tariefuitstekeud gelegen voor bruiloften, partyen, kinderfeesten enz. op billyke con ditiën. Steeds de nieuwste Muziek en an dere Automaten. Kinderen toegang tot den tuin h 3 cent. Zondag a s. gelegenheid tot dansen 's namiddags 2 uur. Uitstekende consumptie. Zie tarief. Vlugge en nette bedienig. Minzaam aanbevelend. Directeur. (VOORHEEN DE TUINTJES.) De ondergotcekende belast zich met het opmaken van Ivoopactou (tegen 3°/0). Huur contracten, Inventarissen, Schoidingon, Suc- cessiememoriën, Vennootschappen, Dadingen etc., het regelen van Boelhuizen, benoeming van Voogden enz. Verstrekt gelden op Hypotheek tegen 4, 4l/«» 4'/j of 4s/4 ook wel 2e Hypo theek of Credieten. Koopen en verkoopen van Onroerende Goederen. Sluit alle soorten van Verzekering (Brandverzekering zonder verplichten her bouw). Geeft advies omtrent alle wetten enz Dagelyks ten zynen kantore Molenplein, (Waalstraat 4) te spreien. Beleefd aanbevelende, Uw dw. dnr., Commissionair en Assuradeur. Uitstekende gelegenheid tot logeeren in de logementen der Nat. Chr. Geh. Onth.- Vereeniging Zeemanshuis, Spoorgracht 43 en Volkskoffiehuis „De Hoop", Kanaalweg 16. Zeer nette logeerkamers van af 35 Ct. Consumptie uiterst billyk. HKT BESTUUR. De 's Gravenhaagsche verstrekt Oolden tor loon., tegen MATIGE RENTEN en AANNE MELIJKE VOORWAARDEN, op Huizon en Landerijen. Inlichtingen te bekomen te Helder by den Heer A. J. OE JONGH. a Oordeelt niet zonder U zeiven overtuigt te hebben van de van het Dit brood is gebakken van eerste kwaliteiten tarwe volgens bijzonder recept. Het wordt geleverd in de prijzen van 5, IO en 15 ft. imt «stuk met of zonder krenten, alléén in de beide laatste prijzen. Verbruikers genieten van het geleverde bedrag. Als verbruiker kan men zich iederen dag aanmelden aan de filialen Kuiperstraat I, Langestraat 76 en bij onze Broodbezorgers. Bestellingen per briefkaart worden gaarne vergoed. Voor vaste verbruikers liggen op het kantoor de bewijzen ter inzage, dat tot nog toe ALLE SCHEIKUNDIGE ONDERZOEKINGEN van het brood dezer fabriek eteede gunstig uitvielen en dat inderdaad le kwaliteiten grondstoffen verwerkt worden. Aanbevelend, De Directie van „De Volharding".

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 1