Bijvoegsel behoorende 1 ij ,,'t Vliegend Blaadje" van Woensdag 7 Gemeenteraad van Vieringen, Vergadering van 3 September 1904. Voorzitter de heer V. Heiblok, Wethouder. Do voorzitter opent de vergadering, do notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Kennisgeving dat aan den Burgemeester een maand verlof is gegeven. Goedkeuring door Heeren Gedep. Staten van ecnige in vorige vergaderingen genomen besluiten betreffende aankoop van grond voor de school op Oosterland, twee geldlceningen voor die school en do Nieuwslraat, twee suppletoire begrootingen cn af- en overschrij ving en uitgaven uil den post voor onvoorziene uitgaven. Koninklijk besluit tot vaststelling van de jaarwedden der ambtenaren van den Burger lyken stand. Bericht van Gedep. Staten, dat de Rijks bijdrage is bepaald op f 4597.77*. Bericht van den minister van justitie tot overdracht van het huis van bewaring te Helder eerst in 1906 zal kunnen plaats hebben. Kennisgeving van don heer P. Wiegman, dat hij zijne benoeming tot Armvoogd aan neemt. Idem van Heeren Armvoogden dat zjj hun verzoek tot ontslag intrekken. Mededeeling dat bet bouwen der school op Oosterland is aangenomen voor f 8905 met inbegrip der schoolmeubelen, en het bestraten der Nienwstraat voor f 817. Maandstaten van het zeegras over Juni en Juli. Verzoek om een ,/2 jaar afschrijving van hondenbelasting van de wed. Jan Kaan, J. P. Mulder en A. van Keulen en om ont heffing van lioofdelijkcn omslag door C. Rutsen en P J. de Vries. Alles toegestaan. Verzoek van den Bond tot verbetering van het lot van Trekhonden, om in de gemeente verordening eenige bepalingen op te nemen tot bevordering van dit doel. September 1904. De Raad besluit om daarin op te nemen dat kreupele, vormagerde en ziekelijke honden niet mogen worden gebruikt. Verzoek van do Kamer van Koophandel te Hoogezand, gemeente Sappemeer, om aan de Regeering wijziging tc verzoeken van de bepalingen omtrent do belastbaarheid van personen niet in de gemeente woonachtig cd aldaar zaken doende. Voor kennisgeving aangenomen. Bericht vun den heer A. Russelman, dat hy wegens zyn leeftijd niet weder in aan merking wenscht te komen voor zetter der directe belastingen. Voordracht voor twee leden voor het collegi van zetters. Eerste vacatureD. Duynker en A. Minnes. Tweede vacature P. Asjes, Westerland en .1. Rus'elman. Alles goedgekeurd. Daarna wordt do gemeente rekening aan geboden over 1903 en besloten die ter inzage te leggen en worden de heeren W. Hermans en A. Peereboom benoemd om haar na te zien. Bij de rondvraag stelt «le heer Peereboom voor om lilters in de scholen te plaatsen. De Raad besluit om hierop het advies der hooiden te vragen. Waarna de vergadering door den voorzitter wordt gesloten. Burgerlijke stand gei Wieringen. Gedurende de waind August» 1'J04 ONDERTROUWD C Grln en M Jonk-r. L Berg- huil cu 1. Eekmu P. Mulder co N. Strand GEHUWD I.. Sluis en A. Koorn. C. Grin en M. Jonker. GEBOREN: Maris Jeunnette, d. v E Baiji eu T. Kuut. Nicolaaa t. v. H. Knol eu P. L. Vroooe Neeltje, d. v. U. Odeu en D. Gorter. Nan, z. v. C. Schelt» eu M. ten Bikkel Geertje d. t. H. Bakker en C. Loot. OVERLEDEN. M. Krol. oud 75 j., wed. van Ju. Keijzer Dieuwertje Visser, oud 4 in d. \sn P. Visser cu M. Half» ecg. Simou Dove», oud 50 j., weJuwnair vso F. Miunei, echtgenoot van M. Loot.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1904 | | pagina 6