Bijvoegsel van het „Vliegend Blaadje" van Zaterdag Wieringen 19 Januari. Zooals voor eenige dagon werd gemeld, is onze telephonische verbinding met den vasten wal verbroken door storing op den onderzeosehen kabel. Het Hoofdbestuur der Telegraphie zag in, dat die storing voor ons eiland groot ongerief oplevert, en was er daarom blijkbaar op bedacht, zoo spoedig doenlijk de gemeenschap door electriciteit te herstellen. Door den ingevallen vorst werd men verhinderd de noodige werkzaamheden aan don kabel te verrichten en daarom sloeg men een anderen weg in, n.1. toepassing van draadlooze telegraphie. Een eenvoudige in richting werd op den toren te Hippolytushoef aangebracht en in verbinding gesteld met het in de nabijheid geplaatste toestel. Na enkele dagen is men er in geslaagd de ver binding tot stand te brengen en zoo werd j.1. Donderdag deze inrichting voor het publiek opengesteld en zullen de telegrammen, zoo lang de storing van de gewone telephonische verbinding voortduurt, door middel van draad looze telegraphie worden verzonden en ont vangen. Wieringen is het Hoofdbestuur de Tele graphie zeer dankbaar voor deze hulpin den winter is er veel handel op ons eiland en wordt van den teleph»on een druk gebruik gemaakt, hetwelk nog toeneemt wunncer de postdienst door ysgang vertaging ondervindt. Men stelt daarom dezen tydelyken verbin dingsweg op hoogen prijs. Naar ons welwillend werd medegedeeld, is het toestel, of liever de machine, alhier in gebruik, het systeem ,Telefunkin", gele verd door het .Gescllschaft filr drahtlöse telegrafie" te Berlin. De machine is gemak kelijk verplaatsbaar, daar ze is aangebracht op wagenséén wagen bevat een benzine motor, welke moet dienen voor levering van den electrischen stroom, oen andere bevat het seintoestel. Het station, waarmede men in verbinding staat, is Scheveningen, een afstand van 130 K.M., hebbende clectrische golvingen af te leggen vun het eene station naar het andere, iets waarover de leek verbaasd staat. Naar ons ook tor oore kwam, is de tot stand brenging dezer verbinding tovens een proef, om hot practischo gebruik van het systeem nader aan te tooncn. De openstel ling voor het publiek bewyst vrij zeker, dat «Ie resultaten gunstig zijn en dat de verwach- tiugeu, die men er van heelt gekoesterd, alleszins zyn bevredigd. L Januari 1905. De afdeeling Wieringen van »Het Witte Kruis" vergaderde jl. Dinsdag 17 dezer in het lokaal van den Heer Koorn. Na ope ning, lezing en goedkeuring der notulen wor den de aftredende bestuursleden de Hoeren Ds. Haars en 1'. Asjes Lz. herkozen. De Heer Haars, ter vergadering tegenwoordig neemt de benoeming aan. De begrooting voor het jaar 1905 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf groot f366.74l/j. De rekening en verantwoording over 1904 wordt, na door een commissie te zyn onder zocht, goedgekeurd. Hieruit bleek dat dc ontvangsten hadden bedragen f85360 de uitgaven f2.52.85Y2 zoodat er een batig saldo was van f 100.74Vg. Vervolgens werd gelezen het jaarverslag, waaruit bleek dat de vereeniging thans 148 leden telt, welk aantal steeds stygende is. In 1904 werd 25 keer ijs verschaft, terwyl 2 maal, door tnsschenkomst der afdeeling, goederen, tor ontsmetting werden verzonden. De oude ijskelder werd aan N. J. Poel ver kocht voor f15.een nieuwe ysmachine werd aangeschaft, het reglement werd her zien, enz. Een voorstel van Dr. Ivoops, om pogingen aan te wenden tot het verkrygen van een verpleegster vond geen bijval. Aangenomen werd het voorstel van den Heer M. J. Montert tot het doen drukken van de convocatien voor elke vergadering en daarop alle te behandelen onderwerpen te vermelden, hetgeen wellicht een drukker bezoek van de vergaderingen tengevolge zal hebben. Een voorstel, van den Heer J. Dekker Sz. om in een lokaal te vergaderen waar geen gelagen worden gezet, werd verworpen. De Heer Dekker sprak voorts als zijn mcening uit dat de rondgezonden circulaire weinig zal uitwerken duar men zich, naar zyn oor deel niet door een op te leggen boete zou laten ufschrikken. Do boete blijft echter gehandhaafd. De Heer T. Visser geeft in overweging te inforraeeren naar de kosten van den te St. Maarten geplaatsten ijskelder, waartoe wordt besloten. Ten slotte wordt besloten het stukje land, waarop de yskelder heeft gestaan, te ver- koopen van C. M. Mulder alhier, voor f 10. Hierna slniling.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5