Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje van Woensdag 22 Maart 1905. Anna Paulowna. Vrydagavond, 17 Mrt. vergaderde in het lokaal van den heer G. Vol der do Coöperatieve Winkelvereeniging «Moed en Volharding." 19 leden waren tegenwoordig. De Voorzitter, de heer P. Kuiper, opende de vergadering en doelde mede. dat voor winkelier zich 14 sollicitanten hadden aange meld. Na ingewonnen informaties waa door het Bestuur het volgende drietal opgemaakt 1 de heer W. Zeeman te Schagerbrug. 2 t u A. Blauboer te Wieringerwaard. 3 S. Vermeulen te Ouddorp. tüerna volgde lezing en goedkeuring der no tulen. De heer C. Smiers stelde voor hot drietal voor winkelier te aanvaarden, doch porsoon- lyk nog een onderzoek in te stellen door eene commissie van 2 personen. Dit voorstel werd aangenomen en tot commissieleden be noemd de heercn D. Zon en D. Jongejan. Zoo spoedig mogelyk zal deze commissie rap port uitbrengen, om tot eene benoeming over te kunnen gaan. De heer Vogelenzang is door drukke bezighoden genoodzaakt voor Secretaris der Vereeniging te bedanken, zoo dat in de volgende vergadering een anderen Secretaris benoemd zal worden. Bjj de rondvraag werden enkele huishou- delijke zaken besproken, waarna de vergade ring door den Voorzitter werd gesloten. Voor de betrekking van onderwyzeres aan school 2, hebben zich 6 sollicitanten aangemeld. In de publieke veiling, gehouden Maan dagavond, 20 Mrt. in Veerburg, ten overstaan van notaris van der Berg uit Alkmaar is het winkelhuis van den heer Verkade opgehouden op f 1595 het huis, in 2e bewoond, eigenaar de heer S. Wilms, gekocht door den heer Jb. de Vries voor f 602 het huis, in 4en bewoond, eigenaar don heer S. Wilms, opge houden op f 590. Maandagmiddag 20 Maart vergaderde in •Veerburg" de Afdeeling Anna Paulowna van de Holl. Maatsch. van Landbouw. Na opening der vergadering door den Voorzitter, den heer A. Kaan, 1-zing en goedkeuring der notulen, kwam aan de orde 1. Benoeming van een afgevaardigde voor de algemeene vergadering van Hollands Noor derkwartier, te houden Woensdag 22 Maart a.s. te Anna Paulowna, in .Veerburg". Ge kozen werd de hoer N. Raap, tot plaatsver vanger de heer J. Groot. 2. Mededeelingen van de heeren L. Met selaar, P. Kaan en M. Kooi, betreffende den vlasverbouw in deze gemeente in 1904. In dit jaar zyn hier verbouwd ongeveer 30 H.A. vlas. Gemiddeld is dit gewas verkocht d f 300 per bunder, doch de heeren Metselaar en Kaan wilden dergelijke verkoop niet aan gaan cn hebben door tusschenkomst van den heer Van der Heuvel hun vlas te Numans- dorp voor eigen rekening laten bewerken. De verschillende uitgaven wordon genoemd en toegelicht en ook do ontvangsten werden medegedeeld. Het eind van de rekening was ongunstig, zoodat beide heeren deze proef niet weder herhalen cn het ook ieder afraden. Beter resultaten had de heer Kooi verkregen. Met de Zuid- Hollandsche hande laars kon hy den verkoop niet eens worden, maar aan een vlaskoopman uit België had hy zyn product voor goeden prys verkocht, wat uit de medegedeelde cjjfer* bleek. De Voorzitter dankte de heeren voor hunne be langrijke en interressante mededeelingen. 3. Behandeling van den beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van Hollands Noorderkwartier. Deze gaf geeno aanleiding tot discussie. Do afgevaardigde kreeg vry mandaat. 4. Bespreking van het aanleggen van proef velden mot voerbieten, in te leiden door den heer C. Gcerligs. Na inleiding en uitvoerige bespreking word besloten op 2500 M2. grond 5 soorten voerbieten te zaaien en door onder zoek aan hot proefstation uit te laten maken welke soort do beste is. De leiding van deze proef zal geschieden door de commissie voor de proeven met kunstmeststoffen. Bij de rondvraag deelde de heer Waiboer mede, dat de praktyk heeft geleerd dat erwten zeer goed gaar zyn te koken, wanneer het land 1 of 2 jaar te voren met superfosfaat wordt gemest. Hierna sloot de Voorzitter onder dank betuiging de vergadering. Maandagmiddag, 20 Maart, viel naby het spoorwegstation een der paardon van den heer K. K. Kaan, uit Wieringerwaard voor den wagen neder en was byna onmiddellijk dood. GEMERNTERAAD VAN W1ERINGËN. Vergadering van 18 Maart 1905. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent do Vergadering, de notulen worden na voorlezing vastgesteld. De Voorzitter doet modedeeling van de volgende ingekomen stukken Bericht van den Rijksbetaalmeester vaD twee stortingen te zamen bedragende f 1551.77' en van den Rijksontvanger f 716.15. Bericht van heeren Gedeputeerde Staten, van goedkeuring der Gemcentorekening over 1903 en der Gemeentebegrooting voor 1905. Procesverbaal van kasopnamo waaruit blijkt dat overeenkomstig de boekhouding in kas is bevonden f 4209.40. Kennisgeving dat de Ryksuitkeering is bepaald op f 4597.77' en dat van de inge houden subsidie der school op Westerland nog f 400 zal worden uitbetaald. Ontheffing voor 5 jaren van de verplichting tot het geven van onderwijs in de vrye- en ordeoefeningen. Goedkeuring van do verordering op de jaarwedden der Onderwijzers. Bericht dat de nieuwe School op Oosterland door den schoolopziener is goedgekeurd. Verslag van de Commissie tot het weren van schoolverzuim. Staten van het zeegras over de laatste vier maanden. Voorstel tot het aanbrengen van e>onige kleine wijzigingen in de verorderingen op het Vergunningsrecht en het Onderwijzend per soneel. Beiden goedgekeurd. Verzoek tot verbetering van don nieuwen weg op Wosterland. De heer Koorn vernoemt dat de bedoeling van adressanten beter zal worden bereikt door aanleg van een voetpad in aansluiting mot het bestaandewaarmede de Raad zich vereenigt. Dankbetuiging van den afgetreden postsckip- per voor den steun, dien hy van de Gemeente heeft genoten en verzoek van den nieuwen poBtschipper om dezelfde subsidie, waartoe besloten wordt. Verzoek om eervol ontslag tegen 1 Juui aanstaande, van den heer P. L. Asjes als hoofd der school op Hippolytushoef. Alzoo verleend en besluit de Raad op voorstel van den heer Peereboom om tc trachten een op volger met eene of meerdere akten voor talen te verkrygen. Eene Instructie voor de vrouwelijk verlos kundige wordt aangeboden en goedgekeurd. Bjj de rondvraag deelt de heer Kuut medo dat dc weegschaal in de waag niet in orde is, waarin zal worden voorzien. Ook vraagt de heer Kuut of zyn voorstel om het land in do Leg publiek te verkoopen nu of later zal worden behandeld. Tot het laatste wordt besloten. De heer Hermans vraagt voorziening van eene put en goot aan den Oever en wordt uitgenoodigd daarvoor te zorgen. De heer Peereboom verzoekt herstelling van den straatweg aan de Haukes en bespreekt het nut van onderwys in vreemde talen. De Voorzitter schorst de openbare Verga dering en gaat de Raad in Comitë. Nadat de openbare Vergadering weder ge opend is, wordt het Kohier van de Honden belasting vastgesteld op f 302 en van den Hoofdeljjken Omslag op f 5757.Waarna do Vergadering door den Voorzitter wordt gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5